Wilma Rudolph hield aan Amsterdam een ernstige spierblessure over L.F.C.-EXCELSIOR Gambrinus-beker voor Kamerbeek 0p Zl|n gemak Nederlands hockeyteam verloor eervol van Pakistan1—2 VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1960 Olympische revanches trokken weinig publiek Uitbundige hxdde De drievoudige Olympische kampioene, de Amerikaanse hinde Wilma Rudolph heeft weinig ple zier ondervonden van haar deel nemen aan de z.g. Olympische revanchewedstrijden, die gister avond in het Olympisch Stadion van Amsterdam werden gehouden. Zij zegevierde weliswaar op de 100 meter in de rekening hou dende met de zware baan fameuze tijd van 11.6 sec., maar na afloop in de kleedkamers bleek, dat zij een tamelijk ernstige spierscheu- ring aan het linkerdijbeen had opgelopen. Deze blessure was het gevolg van het lange wachten voordat de dames aan de start verschenen, hetgeen de spieren in de koude stijf deed worden. Dr. Piet Smit, de man die onze Nederlandse atleten in het Olym pische dorp in Rome zo voortreffe lijk verzorgde, heeft haar onder zocht en haar geadviseerd om hedenavond in Keulen niet te star ten. De coach van de Amerikaanse ploeg, Edward S. Temple, heeft de Amerikaanse sprintster direct naar het hotel gebracht en onder de wol gestopt. Voor de aanvang van de „revanches brachten de ongeveer 10.000 toeschou wers (een bedroevend klein aantal) de aanwezige gouden-, zilveren- en bronzen medaille winnaars en winnaresen en de volledige Nederlandse Olympische ploeg een uitbundige hulde. Om precies acht uur werden de vlaggen van de deelne mende landen aan deze Olympische revanches onder de Marathonpoort zicht baar, gedragen door charmante turn sters van het KNGV. Zy werden gevolgd door enkele hon derden andere meisjes, die elk de Neder landse driekleur torsten. Het vlaggen- woud vormde de erepoort, waar de Olym pische kampioenen tussendoor trokken. Voorop de „zilveren" Marianne Heems kerk, geflankeerd door onze derde prijs winnaars, Tineke Lagerberg en Wieger Mensonides, en Eef Kamerbeek, vijfde in de tienkamp. Daarna kwamen de buitenlandse prijs winnaars en tenslotte de Nederlandse Olympische ploeg. Een voor een werden de Olympische kampioenen naar voren geroepen om een sjerp in de Nederlandse kleuren en een lauwerkrans in ontvangst te nemen. Voor Eef Kamerbeek was er nog een extra verrassing. HU kreeg de Gambri nus-beker, uitgeloofd door de gezamen- lyke brouweryen voor de beste Neder landse prestatie by het onderdeel atle tiek. Er was een klein incidentje toen by de gouden pryswinnaars de Pakistaanse hockeykampioenen werden vergeten. Deze fout werd snel hersteld. Tenslotte maak ten alle Romegangers een ereronde over het veld van het Olympisch Stadion. Wilma Rudolph gaat onbedreigd als eerste door de finish. Zelfbewust Men merkte haar nauwelijks op, de donkere Wilma Rudolph, bijna verloren en een beetje timide stond de lange Ame rikaanse bij de huldiging in de grote kuip van het stadion, maar nog geen half uur later stormde de drievoudige Olympische kampioene verre superi eur aan haar tegenstandsters zelfbe wust in de nieuwe baanrecordtijd van 11.6 sec. door de finish van de 100 meter. Meters daarachter vochten de Neder landse kampioene Elle Ort en Lucinda Jones een felle strijd uit om de tweede plaats, welk duel door de Amerikaanse met miniem verschil werd gewonnen. Voor Lucinda was de tyd 11.9, voor de Haarlemse Ellen Ort werd 12.- sec. pre cies afgedrukt, welke tijd ook de als vier de aankomende Joke Bijleveld kreeg toe gewezen. Slechte jury Bleek de tijdwaarneming bij de dames al niet best, in de finale 100 meter heren grepen de juryleden er weer naast en toen de uitslag werd bekend gemaakt, staken de toeschouwers hun mening niet onder stoelen of banken. Die 100 meter heren had na het weg- biyven van de Olympische tienkamp kampioen, Rafer Johnson, diens landge noot Stone Johnson, Hans Smit en zijn clubgenoot Marius Bos, niet veel meer te betekenen. Na een slechte start, vocht de Jamaicaan Tom Robinson op de door de gevallen regen zware baan zich in 10.5 sec. naast en langs de Amerikaan Les Carney, die dezelfde tijd kreeg toegewe zen. Zestiende seconde later kwam de Nederlander Dirks als derde over de eindstreep. Onbegonnen werk „Servee spreekt een woordje mee", klonk het hoog uit de tribunes, steeds als de Maastrichtenaar zijn aanloop ging nemen. Maar het was onbegonnen werk voor de Limburger. Geen vechten tegen de beer. maar tegen „Tarzan" Don Bragg, Olympisch kampioen polsstok hoogspringen met 4.70 meter. Bij 3.79 meter strandden Servee, Wijs- sen en de andere Nederlander, Chris Ge- lens. Voor Bragg was het toen nog altijd inspringen. De prachtig gebouwde Ame rikaan die, als hij eerstdaags z'n film contract tekent, een waardige opvolger van Johnny Weismuller zal zyn, ging van 4 meter naar 4.20 meter, sprong ook deze hoogte bij de eerste poging en liet de lat toen op 4.40 meter leggen. Een lange concentratie, een soepele aanloop en weer bleef Bragg ruim bo ven de lat. Opnieuw gingen de standaards om hoog, 4.50 meter nu, drie centimeter bo ven het stadionrecord van Braggs land genoot George Mattos, die in 1952 4.47 m. sprong. En weer plofte Bragg in een wolk van zaagsel neer, zonder de lat ge raakt te hebben. Verder ging Tarzan niet. Hy wees met een pijnlijk gezicht op zyn hand, dankte met een brede arm zwaai voor het applaus en trok daarna zyn trainingspak weer aan. „Een hand blessure", deelde microfonist Frans Jut te even later mee. En of dat nu waar was of niet, Don Bragg had voor de mooiste demonstratie van de avond ge- i zorgd. Braggs landgenoot, Willy May, nam de 110 meter horden voor zijn rekening. Schuin tegen de wind en de regen in finishte hfj op zUn gemak in 13.9 sec., weer een nieuw baanrecord. Voor Eef Kamerbeek was na Keith Gardner 14.2) de derde plaats weggelegd in 14.6 sec. Na een eerste 400 meter in 65 secon den was er op de 800 meter dames nog van alles mogelijk. Gerda Kraan had de leiding voor de winnares van de zilveren medaille in Rome, de Australische Bren- da Jones. Ine ter Laak-Spijk volgde in vierde positie. Voor de Marathon tribune werd een gat geslagen. Gerda Kraan en Brenda Jones trokken er tussen uit en Ine ter Laak-Spijk scheen de aansluiting te gaan missen. Maar terwyi iedereen op het Australi- sche-Nederlandse duel lette, dat Brenda Jones tenslotte by het uitkomen van de laatste bocht in haar voordeel besliste, vocht Ine zich In haar eentje naar vo ren. En het Enschedese meisje, wiens keiharde wedstrydmentaliteit al zo vaak is gebleken, liep zienderogen in, sprintte wat zy kon en maakte haar achterstand van zeker vijfentwintig meter op de leeg gelopen Gerda Kraan ruim voor de streep nog goed. Brenda Jones werd dus eerste in de nieuwe baanrecordtijd van 2.11.4. Het oude stond sedert de Olympische Spelen van 1928 te Amsterdam op naam van Lutta Radke met een tijd van 2.16.8,, tweede was Ine SpUk in 2.12.8 en derde Gerda Kraan vóór de teleurstellende Australische Dixie Willis. Schertsvertoning De met zoveel belangstelling tegemoet geziene 400 meter werd een schertsver toning. Otis Davis, de man die in Rome in de finale van de 400 meter in een ge vecht op leven en dood met de Duitser Carl Kaufmann de fantastische tyd van 44.9 sec. liep, draafde nu op een suk keldrafje achter de anderen aan. Toen hy bij het uitkomen van de laatste bocht eindelijk aanzette, kon hij de Jamaicaan George Kerr niet meer bereiken. De tijd van Kerr was 47.7 sec., die van Davis 47.9 sec. Met twee seconden achterstand kwam een verkrampende Jan van Uden op de derde plaats. Een nieuw baanrecord voor Bernie Cunliffe op de 800 meter. Inderdaad, de Amerikaan liep 1.50.1 en het oude re- Geen revanches Van „Olympische revanches" kon bij het wielrennen alleen gesproken worden in de sprint waarin de bronzen Valen tino Gasparella in drie ritten zowel met de zilveren Belg Sterckx als de Neder landse kampioen De Graaf afrekende. In de ploegachtervolging hadden de Itali aanse Olympische kampioenen het laten afweten. In allerijl had de organisatie de West- duit-se achtervolgingsploeg uitgenodigd, die in de selectiewedstrijd voor de Spe len met slechts 0.1 sec. verschil door de Oostduitsers, zij wonnen in Rome het zilver, waren geklopt. Maar voor de Ne derlanders, die erop gebrand waren, re vanche te nemen voor de nederlaag die zij in het Olympische velodrome met 0.001 seconde tegen de Russen hadden geleden, waren zij geen partij. Zelfs niet nadat Nikkessen in de eerste ronde we gens een lekke band had moeten af stappen. Van der Lans, Oudkerk en Nijdam wonnen de race in de matige tijd van 4 min. 51.2 sec., terwijl de Duitsers 4.56.0 lieten afdrukken. In het tandemnummer startten in het geheel geen Olympische deelnemers. Het duo Scheps-Kappel dat voor de komst van Gerritsen-Paul lange tyd op een plaats in de Olympische ploeg had ge rekend, won twee van de drie ritten te gen de Westduitsers Fugerer-Modron en de Nederlandse gelegenheidskoppel Le- grand-Verdoornen mocht dan ook de ereronde rijden. cord stond met 1.50.5 op naam van de Oostduitser Kruse. Dit was het enige vermeldenswaardige van dit nummer, waarop Henk Heida (1.51.8), tweede. Aad Steylen (1.52.3) derde en Wim Esajas (1.52.6) vierde wer- den. Klaas Hup I „Hup Klaas. Hup Klaas". Luidde werd Klaas de Ruyter aangemoedigd. Acht honderd van de drieduizend meter moest de atleet uit Apeldoorn nog lopen en hij lag ruim dertig meter voor op de moeilijk en stroef over de baan gaande Australiër Dave Power, de man die de bronzen medaille veroverde op de 10 km. in Rome. Klaas de Ruiter hield die voor sprong en liep zelfs nog uit. Hij finishte in de goede tijd van 8 min. 25.2, de beste prestatie die hij ooit in zyn loopbaan verrichtte en zorgde voor de enige Ne derlandse overwinning op de interna tionale nummers. De A.V. Holland-atleet Piet de Haas werd vijfde in 8.40.2. Kees Koch en Eef Kamerbeek waren de enige deelnemers bij het discuswer pen nu de Amerikaan Rink Babka het nodig had gevonden eerder naar New York terug te vliegen. Kees Koch zege vierde met een verste worp van 53.21 m. en Kamerbeek kwam tot 45.41 meter. Op de steeds natter wordende baan werd de Nederlandse dames estafette ploeg met een verschil van 0.1 verslagen door de Nederlands-Amerikaanse combi natie. De Nederlanders Joke Bijleveld, Nannie Haase, Ria van Kuik en Ellen Ort noteerden 47,9 sec., terwijl de Ame rikaanse Olympische kampioenen, die met Barbara Jones, Lucinda Williams, Barbara Hudson ende Nederlandse Tilly van der Zwaard aantraden, 47.8 lieten afdrukken. Tilly van der Zwaard verving Wilma Rudolph. Hadden zij zo maar in Rome gespeeld Zate rdagcompeti tie Krachtproef voor Rijnsburgse Boys Hoewel na twee wedstryden natuurlijk nog niets met zekerheid valt te zeggen, wyzen de tot nu toe behaalde resultaten toch wel in een bepaalde richting. In de eerste plaats geloven we dat de clubs van de Zuidhollandse eilanden en om geving gro^e moeite zullen hebben zich te handhaven. Ook bovenaan de ranglijst zien we op den duur een gedrang ontstaan en we verwachten dan ook volop spanning. Rijnsb. Boys begon de eerste wedstrijden heel goed, al waren de tegenstanders dan de .zwakke zusjes". Maar morgen uit tegen Zwart Wit zal moeten blijken wat de Rijnsburgers in hun mars heb ben. Een gelijkspel zou al een mooie prestatie zijn. Quick Boys, dat vorige week wat ongelukkig een punt verspeel de moet toch wel in staat zyn om mor gen thuis van SSS te winnen, Ter Leede dat schijnbaar (net als altijd in het be gin van het seizoen) nog niet „op tem peratuur" is, zal toch wel winnen van Hoogvliet. 's-Gravenzande zien we win nen van Zwaluwen en bU NSWSpij kenisse zal het krachtsverschil uiterst gering zijn. Het gaat in 3A bij ARC nog lang niet naar wens. Morgen uit naar Zuidland durven we nog niet erg hoopvol te zijn. Bij Noordwijk is het ook nog „vriezen of dooien", want een uitgesproken ster ke start hebben de roodbroeken niet ge had. Bij Sportlust uit is er dan ook nog lang niet gewonnen. Katwijk, dat in 4A voortreffelijk van start ging zien we in Loosduinen toch verliezen, wat o.i. ook het geval zal zijn voor Alphen—RAS. GWS dat naar Die Haghe gaat. heeft kans op een puntje RCL zal wel winnen van SVOW, dat grote moeite zal hebben om zich te handhaven. Leiden gaat naar Semper Altius en ook hier zien we niet meer dan één puntje winst voor de Leide- naars. 4 In 4B zit er een kans in voor VWS in de uitwedstrijd tegen DSO. Oegstgeest is nog zonder winst maar misschien levert de wedstrijd tegen Jodan Boys iets Advertentie Bezoekt zendag a.s. 2.30 uur terrein Boshuizerkade, de BEKERWEDSTRIJD (eerste-divisle). Pryzen der plaatsen: Tribune fl. lange zijde f0.75; Jongens f 0.25. Donateurs (trices) hebben ingevolge K.N.V.B.-besluit géén gratis toegang bij bekerwedstrijden. Rijwielstalling op het terrein aanwezig. Drielandenwedstrijd De uitslagen van de eerste dag van de drielandenwedstrijd tennis dames in Hilversum luiden: Frankrijk—Zwitser land 2—1: Daniele Wild (Fr.)—Alice Wavre (Zw.) 6—3. 6—1; Pierette Seghers (Fr.)Janine Bourgnon (Zw.) 6-1, 6-4; Jacqueline Berson <Fr.)Ruth Kauf mann (Zw.) 06. 75, 06. ZwitserlandNederland 21Vronl Reutercrona (Zw.)—Henriet Ruinen (N.) 2—6, 6—3. 6—2; Michele Bourgnon (Zw.) Jenny Seven <N.) 64, 86; mej. Bourgnon/Reutercronamej. Seven/ Weurman 2—6, 16. Frankrijk—Nederland 3—0: Florence de la Courtie (Fr.)—mej. Weurman (N.) 60, 6—3; Angele Salvet (Fr.)—Marian Moritz (N.) 6—2, 6—3; mej. De la Cour- tie/De Lansalut (Fr.)-mej. Ruinen/mevr. Thung (N.) 62, 46, 63. Jhr. Six van Hillegom overhandigt Eef Kamerbeek de Gambrinus- beker „Hadden zij zo maar in Rome gespeeld", verzuchtte een der hockeyleiders na afloop van de aantrekkelijke wedstrijd waarin de Nederlandse hockeyploeg een eer volle 1—2 nederlaag tegen de Olympische kampioen Pakistan had bevochten. Inderdaad, de Neder landers hadden een stuk beter gespeeld dan in sommige ontmoe tingen in het Olympisch hockey- toernooi. Er werd met een hartver warmende felheid teruggevochten tegen het harde spel van de Pakistani, die voornamelijk daar door de Olympische titel hadden veroverd. Overigens werd het duidelijk dat hockey geen spel is om bij kunstlicht te spelen, zeker niet in het Olympisch Stadion, waar het van de tribunes af vaak moeilijk was de bal te volgen. De Olympische kampioenen stuitten na het begin op grote tegenstand van de Nederlanders, die met passes over de gehele breedte van het veld hun aanval len opbouwden. Na een kwartier brak rechtsbuiten Hooghiemstra, die met Van Erven Dorens de beste speler uit de ploeg was in zijn eentje door, kwam in de cirkel, maar zijn scherpe voorzet werd niet afgerond. Onmiddellijk daar op schoot Van Gooswilligen de bal weer terug in de cirkel waar Hooghiemstra nog steeds stond. Hij wipte de bal langs doelman Gardner, maar er was inmid dels voor buitenspel gefloten. Ook een schot van De Beer trof geen doel. Van de voet van Gardner ging de bal over de lat. In de 23e minuut namen de Olympische kampioenen de leiding. Toen doelman De Ruiter, die tot dan toe alle schoten met veel bravour had verwerkt, over de bal gleed stond midvoor Aboul Wareed klaar om de ruststand op 01 te brengen. De tweede helft was nog geen minuut oud toen Wim de Beer de gelykmaker scoorde. Gardner was ver uit zijn doel gekomen en werd door de Nederlandse linkervleugel omspeeld, waarna De Beer de aanval afmaakte (11). Aangemoedigd door de toeschouwers probeerden de oranjehemden de Olym pische titelhouders onder nog zwaardere druk te zetten, maar het waren toch weer de Pakistani die de leiding namen. In de 16e minuut bracht linksbinnen Na- zir Ahmed, de gevaarlijkste man uit hun voorhoede, met een strak schot in de rechterbenedenhoek de stand op 12. De overwinning was verzekerd, want in de resterende 20 minuten slaagden de Nederlanders er niet meer in de Pa kistaanse achterhoede nogmaals te ver schalken. Er deed zich nog een merkwaardig in cident voor. In de 23e minuut werd linkshalf Van Dyck door de Pakistaan se scheidsrechter buiten de lUnen ge stuurd omdat de Nederlander zich in onwelvoeglyke termen over de leiding had uitgelaten. Na een minuut achtte de Pakistaner het genoeg en liet Van DUck verder spelen Rijkspolitie streed in Leidse Hout (Van onze atletiekmedewerker) „Luctor" de Rykspolitiesportverenl- ging uit het ressort 's-Gravenhage viel dit jaar de eer te beurt de met spanning tegemoet geziene korpsatletiekkam- pioenschappen te mogen organiseren. Voor de veertiende maal traden, in het sportpark De Leidse Hout, de vertegen woordigende teams van de vyf ressorten aan om elkaar de zo begeerde wissel- beker, die in het bezit was van 's-Gra venhage, te betwisten. Geen moment heeft het ernaar uit gezien, dat Den Haag zijn beker zou moeten afstaan. Ook niet, toen het laatste programmaonderdeel de 4 x 100 meter estafette, geen enkel punt ople verde, daar de tweede wissel foutief was. Den Haag mocht uit handen van de inspecteur-generaal der Rijkspolitie, de heer J. Gerritsen, voor de tweede ach tereenvolgende maal de „overwinnings zuil" in ontvangst nemen. Het had 91 punten verzameld. Arnhem, dat na spannende strijd met Den Bosch en Amsterdam, als tweede eindigde, kon daar slechts 584 tegenover plaatsen. Den Bosch bracht het uiteindelijk tot 50, de Amsterdammers scoorden een to taal van 45 en Groningen, dat aanvan kelijk voor een deb&cle leek te gaan zor gen. behaalde 43 punten, wat het vooral dankt aan de verrassende estafettezege in 47.5 sec. TWEEMAAL RAAK Opmerkelijk was, dat er verscheidene deelnemers waren, die erin slaagden tweemaal een overwinning te boeken. Van Laatum (A'dam) was b.v. de snelste 100 meter-loper, hy noteerde een tyd van 11.5 sec, maar tevens was deze politieman de beste verspringer <6 me ter). De Hagenaar Smit boekte het maximum-aantal punten bij het discus werpen <38.04 meter) en het kogelstoten (13.06 meter). De Leidenaar - Teun van Opfjnen, Leiden valt onder het ressort 's-Gravenhage, haalde met resp. 31.21 meter en 11.87 meter hetzelfde stoute stukje uit bij de veteranen. De 400 en de 800 meter gingen beide naar Engelaar (Den Haag). Tijden resp. 45.7 en 2.13.7. Van de Berg (Den Bosch) „dat is die stugge hardloper", hoorden wy by de prijsuitreiking de heer Gerritsen op merken nam zowel de 1500 meter (4.33.-), als de 3000 meter (9.37.5) voor zijn rekening en hij deed dat op een manier, die een lust was voor het (ver wende) oog. Nog enkele resultaten: de 100 meter veteranen was met 12.6 voor de Leide- naar Oudeman, v. d. Berg (Arnhem) liep BEMESTINGSADVIES LANGS ELEKTRONISCHE WEG Een nieuwe schrede op het pad van de automatisering is gistermiddag gezet, toen de directeur-generaal van de Land bouw ir. A. W. van der Plassche met een druk op de knop in het bedrijf slabora torium voor grond- en gewasonderzoek „Mariëndaal" te Oosterbeek een elektro nische administratiemachine van het type I.B.M.-Ramac 305 in werking stel de, die behalve rekenwerk, bemestings adviezen zal verstrekken ten behoeve van land en tuinbouw. Deze bemestings adviezen waren tot nu toe verzorgd door de Rijksvoorlichtingsdiensten, maar dit jaar is deze taak overgedragen aan het bedrijfslaboratorium voor grond- en ge wasonderzoek een instelling van de Ne derlandse landbouworganisaties die een schakel vormt tussen de Rijksinstituten voor wetenschappelijk onderzoek en praktyk. De ingebruikstelling vond plaats in te genwoordigheid van bestuur en directie van het laboratorium en een groot aan tal persvertegenwoordigers. In een inlei ding hieraan voorafgaande had ir. Van der Plassche het reeds noodzakelijk ge noemd dat verschillende taken door de overheid aan de georganiseerde land bouw worden overgedragen. Hij oordeelde het in dit verband een stap vooruit, dat nu via de elektronische administra tiemachine ook bemestingsadviezen zul len worden verstrekt, hetgeen een ont lasting betekent voor de Rijksvoorlich tingsdiensten. Geheel in het kader van deze ontwikkeling zijn de door de Rijks overheid voor de voorlichting ter be schikking gestelde middelen gedaald, waartegen de middelen voor landbouw onderwijs en landbouwkundig onderzoek zijn gestegen. Christelijke Korfbalbond Nog niet alle twaalftallen zyn in de nieuwe competitie in het veld geweest, i maar bU goed weer zal dat morgen wel het geval zyn. In Den Haag spelen VES en Pernix tegen elkaar en wel hun derde wedstrUd. Het is duidelijk dat VES fa voriet is en door winst stevig aan kop zal komen. Een verrassing is natuurlUk niet uitgesloten, maar wU geloven niet dat Pernix daartoe in staat is. Rotterdam-Zuid ontvangt de lang niet slecht gestarte nieuwe hoofdklasser Kin derdijk. PKC begint de competitie tegen Excelsior. Weinig krachtsverschil en er is evenveel kans op een gelijk spel als bij VEO-Merwede, welke ontmoeting voor VEO de start betekent. Het niet meer zo sterke Vr'schaar zal er op eigen veld mis schien nog juist in slagen zich het Delft- se DES van het lijf te houden. Het programma luidt: Hoofdkl. West: VESPernix, R'dam Zuid—Kinderdijk, PKC-Excelsior, VEO- Merwede, Vr'schaar-DES. le-kl. A: Ons Eiland—Ijsvogels, Fluks —Fiks. Excelsior 2-KVS, Tonego-Ons Eiland 2. 2e-kl. A: Pernix 3-VEO 2 (4.15); DSVP-VES 4. DES 2-Fluks 2. 2e-kl. B: TOP-ASSO. ODO-VES 3, Warmond-Excelsior 3. KORFBAL Leidse Korfbalbond ZATERDAGMIDDAG Aspiranten I: Crescendo aDanaïden a (3 45 uur); Fluks a—Fluks b (3 45); KNS a—Vic. Oriëntis a (3 45); De Alge mene aVic. Oriëntis b (3.45). II: Fluks c—KNS b (2.15); Vic. Oriën tis c—Morskwartier a (3.45); De Alge mene bDanaiden b <2.15). III: Danaiden cFluks d (3.45)Vic. Oriëntis dZijlkwartier a (2.15); Vitesse aZuiderkwartier a (2.30). IV: Zijlkwartier bZuiderkwartier b (2.15); Fluks f—Vitesse b (2.15). ZONDAG: Senioren: le kl. De Algemene 3 Crescendo 2 (2 uur); Danaiden 2KNS 3 (12 uur); Fluks 4—Vic. Oriëntis 4 (12 uur); Zuiderkwartier 2Danaiden 3 (2 uur). 2e kl.: Fluks 6—Vitesse I (4 uur 17-9); Vic. Oriëntis 6Vic. Oriëntis 5 (2 uur); Vitesse 2Noorderkwartier (4 uur 17-9). 2B: KNS 4—Fluks A (12 uur); De Al gemene ADe Danaiden A (12 uur); Vic. Oriëntis AFluks 5 (2 uur). Jun. B: Crescendo ADe Algemene B (2 uur)Vic. Oriëntis BMorskwartier (12 uur); KNS ADe Danaiden B (10 uur). Damkampioenschap van Zuid-Holland Morgenmiddag om 4 uur wordt in ho tel Bellevue (Steenstraat) de derde ron de gespeeld van het toernooi om het persoonlijk damkampioenschap van Zuid Holland. Het programma van deze derde ronde ziet er als volgt uit: J. J. de VriesH. N. van Mourik; W. J. F. RuinegenG. v. d. Ven; H. J. van der WoudenA. Stuurman; Th. Zwet slootPh. J. v. d. Ham; J. M. de Kluy- verW. Roozenburg; J. Bastemeijer A. Turk. Damliefhebbers hebben vrU toegang. SPORTSPLINTEKS De Nederlandse wielrenner Piet Rent meester heeft in de Belgische plaats Tongeren een profwedstrijd gewonnen, waaraan 33 renners deelnamen. De uit slag was: 1. Piet Rentmeester (Ned.) de 100 km in 2 uur 28 min.; 2. Jos Verach- tert (B.) op 10 meter, 3. Henri Luyten (B.) op 20 meter. —De Nederlander Stolker is als twee de geëindigd in een wielerwedstrijd over 160 kilometer voor professionals te Rijs- sel achter de Fransman Stablinski, die winnaar werd in de tijd van 3 uur 49 min. 28 sec. Stolker had een achterstand van 29 seconden. Huub Zilverberg, die in de voorgaande etappes zo'n goed figuur had geslagen, is gisteren niet gestart voor de vijfde etap pe van de Ronde v. Polen. Door zijn uit vallen komt Nederland niet meer voor in het landenklassement. De vijfde etappe de eerste rit in bergachtig terrein ging over 102 km van Nowy naar Zako pane. Winnaar werd de Pool Franciszek Surminski in 2 uur 33 min. 53 sec. Na vijf ritten heeft de Belg Dlercken de leiding in het algemene klassement met 21 uur 18 min. 7 sec. in 24.4 sec de 200 meter, verspringen veteranen ging naar Grothausen (Den Bosch) 5.41 meter teamgenoot v. d. Wal haalde 1.65 meter bU het hoog springen, NUenhuis <Gron.) smeet de speer het verst van zich af 42.49 meter en de Arnhemmer Kuiperij belandde op 12.31 meter in de zandbak na eerst een hink en een stap en tenslotte een sprong te hebben gemaakt De wedstrijdleiding was in handen van de voorzitter van de Leidse Sport stichting, de heer J. C. F. Coers.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5