Assen rekende af met oud en taai fabeltje! Sporttoto „Dorus" begon met de tunnelbouw Kerkelijk L DUBBELDEKKEND Begroting van VVV Noordwijk Twee jongens zijn verdwenen Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 15 september 1960 Vierde blad no. 30152 Geen naar en saai provinciestadje Het gemeentebestuur en het be- vier wielen" voorafgegaan door twee vro- drijfsleven van Assen hebben giste ren voorgoed afgerekend met een af gezaagd fabeltje. Het fabeltje, dat Assen het saaiste, vervelendste en naarste provinciestadje van Neder land is. De inwoners van de hoofd stad van Drente ergeren zich al ja renlang aan deze volgens velen niet verdiende reputatie. Ze hébben ge protesteerd. „We zijn geen platte landsgemeente", klonk het uit de ke len van de grotendeels autochtone bevolking. Maar niets hielp. Totdat Assen opeens de nationale aandacht op zichzelf vestigde. „Kom op met Vio kritiekwat heeft U tegen Assen" riep de burgemeester van Assen, mr. p. P. Agter op oudejaarsdag 1959 tij dens een persconferentie uit. Het resultaat bleef niet uit. Velen na men de handschoen op en richtten hun verwijtende opmerkingen aan het adres van de vroede vaderen van Assen. ,.Een van de saaiste steden van Nederland" schreven enkele journalisten. „In Assen worden de inwoners alleen met de TT uit hun slaap gewekt", luidde het oordeel van een andere pennevoerder. En Tom jManders alias Dorus maakte het hele maal bont. „Assen is een beste stad, maar alles duurt er zo lang" zei hy eens. „Ze zitten hier al net zo lang op leen tunnel te wachten als wij in Am- sterdam". Saamhorigheidsgevoel Of deze opmerking de druppel was die de bekende emmer deed overlopen is niet bekend. - Een feit is in ieder geval dat in Drente's hoofdstad - „het plaatsje daar ergens tussen de hunebedden" - op eens een lokaal saamhorigheidsgevoel cntstond, dat na een initiatief van de Asser free-lance journalist Egbert J. van der Veen resulteerde in de protesteren de kreet „Kom nou eens kijken vóór jullie kwaad spreken over Assen". Gisteren was het dan zover. Een scala m „criticasters", vrouwen en mannen uit alle delen van het land, die in de afgelopen jaren geringschattend of kri tisch over Assen hebben geschreven of gesproken, waren gisteren in Assen bij een. De „kwaadschryvende" journalisten waren er evenals de in Assen gelegerde dienstplichtige soldaat J. H. van Bar- llngen uit Amersfoort, die Assen „waar deloos" had genoemd, de journalist Veenhuis uit Eindhoven, die zich schaamde zijn vierjarige zoon te moeten vertellen, dat hij in Assen is geboren Ja, Dorus was er natuurlijk ook: samen met de grijze toneelspeelster Rika Hopper, die bijna 83 jaar geleden in Assen werd geboren. Grote afrekening De „criticasters" waren op deze „dag van de grote afrekening" in gezelschap van een dertigtal journalisten uit heel Nederland, die na een avontuurlijke reis vol hindernissen - het gecharterde KLM toestel vertrok niet van Schiphol, omdat het wegens slechte weersomstandigheden (mist) niet op het vliegveld Eelde kon landen - vele uren te laat in Drentes hoofdstad arriveerde. Dat er iets meer aan de hand was dan uitsluitend de aangekondigde confron tatie met de .criticasters" bleek al spoe dig na aankomst in Assen. „Dorus komt itraks" gilden de Asser kinderen. Bij honderdtallen bevolkten ze de straten van het stadje. Gisterochtend hadden ze op Bchool een gesloten enveloppe gekre gen, die ze pas om half twee 's middags mochten openen. En toen het dan een maal zover was konden ze lezen, dat Do rus die middag in Assen zou komen, met ajn auto. En het advies luidde: „Ga er ïllemaal heen". Om vyf uur zagen ze dan eindelijk de besnorde komiek in zyn „hoestbui op even NED. HERV. KERK Aangenomen naar Noordlaren-Glim- len (toez.) H. C. Boer te Den Andel. aangenomen de benoeming tot vicaris te 'org (wijkgemeente Veenhulzen) J. c. ncnoneveld, vicaris te Noordgouwe. CIIR. GEREF. KERKEN Beroepen te Huizen (N.-H.) N. de Jong Katwyk aan Zee. CENTRALE DIAKONALE-CONEERENTIE In Den Haag is gisteren de zeventigste jjntrale diakonale conferentie van de Jffef. Kerken gehouden, die werd WJgewoond door ongeveer 750 diakenen, 'adat in de ochtendzitting huishoude nde zaken waren afgedaan werd des mddags gesproken over het diakonale flar. Hierover werden twee inleidingen «louden, Prof. dr. J. T. Bakker, hoog waar aan de Theologische Hogeschool w Kampen, sprak over het diakonale JWr in het algemeen en pastor dr. Jhlels uit Detmold over het diakonale wr in Duitsland. DS. J. DE LANGE 25 JAAR PREDIKANT Vandaag is het vijfentwintig jaar «eden, dat ds. J. de Lange uit Utrecht, redlkont director van de Gereformeer- ue Zendingsbond In de Ned. Herv. Kerk, werd bevestigd als predikant. Nadat de heer De Lange in 1935 door Jet provinciaal kerkbestuur van Drente wag toegelaten tot de evangeliebediening m de Ned. Herv. Kerk werd hij op 15 «Ptember van datzelfde jaar bevestigd ila predikant van de Hervormde Ge meente van Wilsum. Op 5 mei 1946 ver- wielde de jubilaris deze gemeente met me van Nunspeet. In verband met zijn •enoeming tot predikant-director van de [gereformeerde Zendingsbond werd ds {Je Lange op 25 januari 1956 door ds. A metiers uit Utrecht, voorzitter van deze wnd, bevestigd als predikant voor mutengewone werkzaamheden. GEREFORMEERDEN SCHONKEN F. 186.848 VOOR VLUCHTELINGENJAAR De Geref. Kerken in Nederland hebben met collecten in de erediensten in totaal bedrag van f. 186.848,bijeenge- pracht voor de actie voor het wercld- PJfOhtelingenjaar. Dit Tietekent. dat per ®°ofd iedere gereformeerde enkele gul- °ens voor dit doel geschonken heeft. lyk musicerende drumbands. Het eind doel van deze optocht was het veemarkt terrein bij de Rolderstraat. Daar maakte Tom Manders op spectaculaire wyze een einde aan zijn eigen fabeltje, want Assen hoeft niet „net zo lang als wy in Amsterdam" op zyn tunnel te wachten. Toen Dorus op een bulldozer had plaats genomen en heel deskundig het logge gevaarte over het veemarktterrein in de richting van een hoop zand had gema noeuvreerd, die in een ommezien was verdwenen, was de Asser tunnelbouw of ficieel een feit geworden. Bij de hoop zand plaatste Dorus nog een bordje „ingang tunnel" en daarmee was de tunnelbouw in Assen begonnen. Deze tunnel (kosten vijf miljoen) gaat Assen van een verkeersprobleem verlos sen. Hy zal een belangrijke schakel gaan vormen in de belangrijke noord-zuid verbinding. Meer stunts Het bleef trouwens niet by deze „stunt". De „criticasters" en andere gasten konden voorts met eigen ogen zien dat Assen niet langer „is dichtgeplakt met krantepapier", zoals wel eens wordt beweerd. Assen bouwt hard aan zyn toe komst. Vorig jaar heeft de regering Drentes hoofdstad als industriekern aan gewezen. Elf hectaren industrieterrein werden reeds uitgegeven, waarop zich negen nieuwe industrieën gaan vestigen, industrieën die er vroeger niet aan dachten zich in Assen „op te sluiten" Maar.dat is nog slechts een beschei den begin. De stedebouwkundige advi seur van Assen, jhr. ir. J. de Ranltz, vertelde een en ander over de uitbrei dingsplannen van Assen. Er wordt nog een industrieterrein van 75 ha. bouwrijp gemaakt. Over twintig jaar zal het in wonertal van Assen zijn verdubbeld tot 60,000. Er is ook een reconstructieplan voor de oude binnenstad ontworpen. Sporthal Voorts is er een plan voor de bouw van een sporthal, de haven wordt ge schikt gemaakt voor schepen van 300 ton, in 1961 is de UTS klaar, nieuwe in dustrieën zullen worden aangetrokken en thans gevestigde industrieën die ook bij de uitvoering van deze plannen een rol spelen, gaan zelf een handje meehel- Ra, ra, wat zit er in mijn buidel? In Ouwehands Dierenpark heeft een kangoeroe voor een verrassing gezorgd. Niemand zelfs niet de nauwst betrok ken oppasser had er ook maar enig vermoeden van, dat ma-kangoeroe, die met pasen haar echgienoot had verlo ren, nog zou zorgen voor nazaat. Totdat eind vorige week tot een ieders verbazing een al ongeveer 5 maanden oud kangeroetje met zijn guitig kopje over de rand van „de kinderkamer" keek. Honderden bezoekers hebben op de afgelopen zomerse zondag al genoten va ndeze kangeroe-baby, die nog maar slechts 14 cm groot is. Zodra het jong ter wereld is gekomen, kruipt het instinctief in de veilige en beschermende buidel van zijn moeder Het is dan nog geen 5 cm lang. Nog nooit eerder werd in Ouwehands Dierenpark een jonge kan ge roe gebo ren, zodat de beschuit met muisjës al kwam deze dan ditmaal wat laat op extra feestelijke wyze werd opge diend. EEN KIND KAN DE „KWAST., DOEN pen bij de bouw van woningen in de vrije sector. Assen heeft gisteren op spectaculaire en originele wijze definitief afscheid ge nomen van het verleden, waaruit het overigens reeds lang was ontwaakt. „We vormen al een gemeente in een nieuwe gedaante" zei burgemeester Agter aan het einde van deze lange dag. „Het is niet meer zo, zoals een krant laatst schreef, dat U beter in een museum kunt gaan wonen dan zich in Assen op te sluiten. Assen is natuurlijk niet het neusje van de zalm, maar in ieder geval een stad die met zijn tijd meegaat en een gebied in het noorden dat wij voor Nederland willen veroveren". Batig saldo verwacht van f 2800— I baseerd op een aantal vrijwillige bij dragen der voornaamste participanten. |De Kamer van Koophandel te Leiden, Hoewel hei cpi7npn oïwwio -c geen deelhebber in de Stichting, verleent SK .yysoo .«s, de vele anderen, die bij het vreemdelin- j genverkeer min of meer betrokken zijn, deze zomer is vergaan en aan schattin gen wenst men zich in V.V.V.-kringen uiteraard niet te wagen. Wel begrijpelijk overigens, omdat de verleende bemidde ling, waarop eventuele cijfers en schat vereniging „Noordwijk Actief" f2000.- en de N.V. Mij. Zeebad f2500. In totaal rekent de Stichting dus op een bedrag van f 59.100, aan inkomsten. De belangrijkste post op de bladzijde van de uitgaven wordt gevormd door die van het personeel en diverse verliespos- tlngen zouden moeten worden gebaseerd, Slg van gevoerde processen dlïnstdppïlS1pernvme,ting Th'0 loketten" tezamen een 'bedrag van f32.500 voornaamste bronnen van Voor een raadsman en andere juridi- ,de_™.or.n,aïms2e..d:r sche raken bevat de begroting een post van f 2000,en voor reclame en evene menten een bedrag van f 5000,twee maal zoveel als vorig jaar. De huisvesting van 'het Informatie bureau kost de Stichting jaarlijks een bedrag van f8794,—. Als de Inkomsten worden gerealiseerd en de uitgaven niet overschreden, kan de Stichting rekenen op een batig saldo van f2811,35. De zorgen zijn daarmede echter niet van de baan, daar over 1959 nog een te kort open staat van ongeveer f7000, Bovendien vernamen wij van gewoon lijk goed geinformeerde zijde, dat aan de bijdrage van de V.V.H. bepaalde res tricties zijn verbonden. Op f 4500,zou de Stichting kunnen rekenen, doch de In Amsterdam (Van onze Amsterdamse correspondent) Sinds gisteravond zijn kinderpolitie en recherche te Amsterdam in de weer om te zoeken naar twee 9-jarige school jongens, die sinds gistermiddag half één spoorloos verdwenen zijn. Vanmorgen om tien uur had men nog geen enkele aanwijzing, die in de richting van een vindplaats zou kunnen leiden. Het zijn Hans Verachtert uit de Cor- nelis Schuytstraat en zijn vriendje Rene Kramps uit de nabij gelegen Valerius straat. Hans is gistermiddag onmiddel lijk na schooltijd naar Rene gegaan. Om half één zijn zij nog gesignaleerd, toen ze in de Valeriusstraat liepen. Tegen de avond hebben de ouders zich in verbinding gesteld met de politie van het bureau Overtoom, die onmiddel lijk de kinderpolitie inschakelde. Recher cheurs hebben gisteravond en vannacht het Beatrixpark en het Vondelpark doorzocht. Het wordt niet uitgesloten geacht, dat de knaapjes in een van de parken of zelfs in het Amsterdamse bos een hut hebben gebouwd om te kamperen. Hans heeft dat voorheen al eens in het Vondelpark gedaan. Het spreekt echter vanzelf dat, mede door de berichten over de moord op Hans Hermans uit het Limburgse dorp Sevenum, bij de ouders van de belde jongens grote onge rustheid is ontstaan. Rechercheurs van de kinderpolitie zijn vanmorgen begon nen de klasgenoten van Hans en Rene te verhoren in de hoop, dat de knapen zich tegenover hen hebben uitgelaten over hun plannen voor woensdagmiddag. Voorts zal het Amsterdamse Bos aan een grondig onderzoek worden onder worpen. Oogst in Groningen Militaire hulp voorkwam ramp De landbouwers in Noord-Groningen zijn van mening dat de hulp, die door militairen van de land- en de lucht macht is verleend, hen voor een ramp heeft behoed. Tijdens het goede weer van de afgelopen dagen heeft men kans gezien, dank zij deze hulp een belang rijk deel van de oogst binnen te halen. De landbouwers denken, dat, als er geen regen valt, nog ongeveer een week nodig zal zijn om de oogstwerkzaamheden te beëindigen. Zowel bij de boeren als bij de militairen heerst er grote tevreden heid. De landbouwers waren zonder uit zondering zeer tevreden over de militai ren, terwijl deze op hun beurt met ent housiasme hun werk verrichtten en hier aan naar zij zeiden nog graag een week willen vastknöpen om het oogstwerk af te maken. De boeren mogen de militairen echter individueel, noch collectief betalen. Er zal die boeren wel een bedrag in reke ning worden gebracht, doch dit geld zal in het departement van Defensie worden geconsigneerd. Dit is meegedeeld door de Legervoorlichtingsdienst. Immers, militaire bijstand wordt in beginsel zonder financiële tegenprestatie verleend. Maar de landbouworganisaties willen, dat een passende betaling voor de hulp wordt afgedragen aan de organisa tie, die op haar beurt de aldus verzamel de gelden ter beschikking zal stellen van de militaire overheid. Het zal aan deze zijn om aan de gelden een juiste be stemming te geven. Advertentie sinaasappel citroen vruchteniimonade KLEUTER OVERLEDEN NA DRINKEN VAN BENZINE In het Wilhelminagasthuis te Amster dam is overleden de dertien maanden oude kleuter Irma Mees, die daar was opgenomen, nadat zij ln de ouderlijke woning aan de J. J. Kemperstraat benzine had gedronken uit een fles, die op de grond achter een radiotoestel stond. In het W.G. heeft men terstond de maag van het meisje leeggepompt, maar deze hulp heeft dus niet meer mogen baten. VARIA VOND RUS CONSERVENBLIKJE UIT? Het welhaast onvermijdelijke is ge beurd: Een Rus heeft het conservenblik uitgevonden. In de meeste landen ter wereld wordt dit jaar het feit herdacht, dat de Frans man Nicolas Appert in 1810 een conser veringsmethode publiceerde, die de zege tocht van het conservenblikje inluidde. Blijkens een artikel in het jongste nummer van „Food Technology" be schouwen de Russen echter als uitvinder „de bekende onderzoeker Vasili Nazare vitsj Karazin". Weliswaar zijn de archieven, die be trekking hebben op Karazin, verbrand, maar hij moet in 1829 een boekje heb ben uitgegeven, waarin hij zijn methode beschreef. In Nederland is een eerste, gesigneer de, editie aanwezig van het in 1810 ver schenen boekje „L'Art de Con6erver", waarin Appert het resultaat van zijn ondervindingen heeft neergelegd. Van Russische zijde wordt thans ver klaard, dat Vasili Nazarevitsj zyn vin ding reeds in 1806 aan de Tsaristische regering heeft voorgelegd. Hij werd ech ter verdacht van revolutionaire sym pathieën en ondervond derhalve toen al leen maar tegenwerking. Wat niet weg neemt, dat Vasili Nazarevitsj de uitvin der van ons conservenblikje is.... zeg gen de Russen. De eerste prijs in de sporttoto van deze week f. 97.775,wordt door maar liefst 15 winnaars gedeeld. Dat levert nog wel een aardig bedrag op, maar by de tweede prys f. 48.887,is dat al weer vee! minder: 210 deelnemers raadden veertien uitslagen goed. En dan de derde prijs (even groot als de tweede)degenen die dertien uitsla gen goed hadden kregen ongeveer 21 gulden, want2322 „poolers" moeten delen. Het totaalbedrag aan pryzen be droeg ditmaal f. 195.549, Papoea's oriënteren zich in Nederland Vanmorgen zijn op Schiphol zeven Pa poea-landsdienaren uit Nieuw-Guinea aangekomen, die een bezoek van onge veer twee maanden aan Nederland zul len brengen. Het doel van deze reis, waartoe het initiatief is uitgegaan van de gouverneur van Ned. Nieuw-Guinea, dr. P. J. Platteel, is, de Papoea's die in eigen milieu een positie van enig be lang bekleden, in staat te stellen zich omtrent het leven in Nederland te oriënteren. Gedurende de eerste maand van het verblijf in ons land zal de groep in Den Haag logeren, van waaruit excursies zul len worden gemaakt naar vele bedrijven, instellingen en projecten. Aangezien het gezelschap uit veel Jeugdige personen be staat ide gemiddelde leeftijd is 32 jaar), zal ook veel aandacht worden besteed aan het jeugdwerk in Nederland. Tevens zullen de Papoea's op dinsdag 20 sep tember a.s. de opening van de Staten- Generaal bijwonen. Premier Ikeda in hef nauw Premier Hajato Ikeda van Japan ls tij dens zijn verkiezingstournee enkele ma len zeer in het nauw gebracht door groe pen arbeiders en linkse studenten. Op het station van Nagoja werd hy omver gegooid en het scheelde weinig of hij was op de rails terechtgekomen. plaatselijke V.V.V. is geworden. Een te royale of te krappe schatting zou tot verkeerde conclusies en verwachtingen kunnen leiden. De fusie der vroegere Horeca- en V.V.H.-loketten, welke per 1 juli j.l. een feit werd, doch krachtens besluit van de meerderheid van het Algemene Bestuur van de Stichting V.V.V. Noordwijk terug zal werken tot 1 januari 1960, de reeds toegezegde of facultatief gestelde bij dragen van de verschillende participan ten en het tussentijds verleende eervol ontslag aan de chef-de-bureau van de informatiedienst, zal het opmaken van de rekening van dit jaar niet eenvoudig doen zyn. Daarom is het Interessant enkele cij fers te bekijken uit het rapport van de resterende f 4000,zal haar eerst ten financiële commissie, bestaande uit de goede komen als het Informatiebureau heren J. van Wijk, P. J. H. M^ van der erin slaagt 20.000 overnachtingen bij leden van de V.V.H. te boeken. Voor elke nacht minder zal f 0.20 worden afge trokken. Verder berust de V.V.H.-bijdrage op De verwachte bemiddelingsopbrengst een gefixeerde eigen contributie-ont- Staak en wethouder J. de Geus, op grond waarvan de meerderheid van het Algemeen Bestuur in juni van dit jaar besloot de lokettendienst over te nemen. in 1960 wordt in het rapport geraamd als volgt: Horecabedrijven ca. f20.000. en Villa- en Huizenverhuurders ca. f 10.000—, in totaal dus f30.000,—. De herziene begroting voor 1960 van de Stichting V.V.V. is behalve op de be middelingsopbrengst ad. f 30.000,ge- vangst van f 13.500. Bij een hogere of la gere contributie-ontvangst zal 75% van het hogere of lagere bedrag aan de Stichting worden afgedragen c.q. worden ingehouden. Deze beperkingen mogen echter in geen geval als tekenen van wantrouwen worden uitgelegd. atick. koortsigheid bn ff:vat(§ kou. een handige nlasNc Hk'ISAPOTHEEK MEENK'S POEDERS helpen! Er zijn Mecnk's Poeder^Bfei hoofdpijn, kies pijn. hoest, griép, JEzrrhee, influenza, rheumatiek, koortsjgpeid bij gevatte kou, periodieke pijnen aaz. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 Reders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist M EE NKS—EOEnEKS eloca.' -F r zijn Mmm CEiM Ar TiAics- MEE NU" S-EOEELEKS eloca.' -E r z Mflkll CvÉilVF:'lfil r |T|XC |W'lwifW rheumaiicKTKoortsigïïeiabij gevatteke lie A DATUCCV Een grote wegenbouwfirma in Duitsland heeft toestemming ge kregen om de controle op de bouw met een vliegtuig uit te voeren. Het vliegtuigje gebruikt de voltooide weggedeelten als landingsbaan. Dr. L. de Jong presenteert morgen avond voor de televisie een docu mentaire over Nederland in de we reldoorlog. Onder leiding van Milo Anstadt wordt de film van geluid voorzien. Van links naar rechts Ben Klokman, dr. L. de JongMilo An stadt, mevr. T. Hazelhoff en een technicus» „Brommer-aanrander" Schrik tier vrouwen in Hengelo gepakt (Van onze Hengelose correspondent) De speciaal daartoe in burger en per privé-auto postende Hengelose politie heeft een goede vangst gedaan, door na betrapping op heterdaad en achtervol ging een man te arresteren, die reeds maandenlang per brommer meisjes en vrouwen lastig viel. Op uitvalswegen zelfs in de binnenstad van Hengelo kwam hij by voorkeur 's avonds, maar ook 's morgens, naast fietsende meisjes r|jden. Hij sprak hen aan, deed minder eerbare voorstellen en ging soms over tot handtastelijkheden. De Hengelose politie heeft de laatste drie maanden 25 aangiften gekregen, maar het vermoe den bestaat dat de aanrander, een 32- jarige grondwerker uit Enschede, zeker schuldig ls aan een honderdtal gevallen, die hij behalve in Hengelo ook in Borne en Enschede bedreven zou hebben. De rechercheurs, die dinsdagavond postten, bemerkten, dat een verdacht rondscharrelende bromfietser plotseling een meisje achterna reed, naast haar gingj ryden en haar aansprak. Op een gegeven moment sprong het meisje van haar fiets af en verdween achter een huis in de Vondelstraat, terwijl de brom fietser er in allerijl vandoor ging. Ken nelijk kreeg hij in de gaten dat hij door de politie achtervolgd werd, want in de Bloemenbuurt slaagde hij er in, de re chercheurs kwjjt te raken. Deze meen den hem echter herkend te hebben als een Enschedeër en stelden zich langs de Enschedesestraat op. Hier liep de brom fietser even later in de val. HIJ werd naar het politiebureau gebracht, waar inmiddels het 23-jarlge meisje dat hij onder ogen van de recherche had lastig gevallen, met haar vader aangifte was komen doen. zy herkende de Enschedeër direct, waarna ook drie andere meisjes (o.a. een meisje van twaalf jaar» hem als hun aanrander aanwezen. By het MARKTBERICHTEN LEIDEN. 15 september Leldse Coöp. Groente- en Fruitveiling: per 100 kg.: druiven 154, peren 22-41, andijvie 18-35, augurken 25-133, pronkbonen 47-67, (snij bonen 69-130, stamboncn 75-93, kroten 6-U, kroten, gekookt 25. rode kool 7-14, groene kool 7-16, postelein 33-59, prei 10, spinazie 50-73. spruit 30-66. tomaten 20- 45. uien, drielingen 10.40-10.90, middel fijn 8.20-9.70. middelgrof 6.50-6.60, grof 7.80-8.40, waspeen 16-25, witlof 102-136. Per 100 stuks: Meloenen 58-80, perziken 14-35, bloemkool 17-59, komkommers 26- 59, sla 5.20-18.50. Per 100 bos: Bleeksel derij 55-61, bospeen 26-35, seldery 4.90. AALSMEER, 14 september C V. Cen trale Aalsmeerse Velling GA: Snijbloe men: Gerbera 35-56, Lelies 15-26, Clematis 50-88, Bouvardla 30-54, Chrysanten (gr.) 35-59. Idem (kl.) 10-17, per stuk. Iris 80- 100. Fresia 100-190, Ornlthogalum 30-55. Dahlia (gr.) 15-28, idem (kl.) 10-18, Cy clamen 40-70, per bos. BARNEVELD. 15 september Veluwsc Eierveiling Barneveld-Edeweekaanvoer 1.050.000, waarvan er thans 442.775 werden geveld. Handel redelijk. Notering: eieren van 42 tot 48 gram 8.61-10.04, 48-54 gr. f 10.31-12.66. 54-60 gr. f 13.11-14.98, 60-05 gr. f 15.30-15.99, alios per 100 stuks. Eierveiling SBE: Aanvoer 388.215 stuks. Handel matig. Notering: eieren 54-60 gr. f 13.10-14.64, 60-65 gr. f 14.64-15.82, alles per 100 stuks. Eiermarkt: Aanvoer ca. 2.050.000 stuks. Handel kalm. Notering: klppeëieren 60-65 gr. f 15-16, algemene prijs r 15.55 per 100 stuks, klloprys f2.49, basis 02,5 gr. Henne- ileren 43-50 gr. f 8.75-11.-. kiloprijs f2.04 2.20, 51-57 gr. f 11.40-14.25, kiloprijs BOSKOOP. 14 september „De Bos- koopsche Velling": Mcrrely Grass220-260, Duisburg 160-240, Butterfly 170-240, Rosa- landia 110-65. gemengd 65-120, Baccara 540-380-280, White Butterfly 300. Better Times 100-170, Pechtold 150, Hendley 130- 100, Vierlanden 280-130, Nymph 240-260, Aria 90-70, Juweeltje 100-80, White Sweet heart 60-30, Moulin Rouge 00-30, Else Poulsen 100-00, Sweetheart 130-00, Fire King 260-200, Tros-Chrysanten geel 39-55, roze 45-42, geplozen Chrysanten 130-75, Dahlia gemengd 160-130, Pernettya 180- 170-250, Gladiolen 35-42, Viburnum Can- tara 55-75. Asters 31. Herfstasters 33, Cy- donia met vrucht 400-300, Cotoneaster 65-50, Clematis Durandll 130-150, idem Le Coultre 100-100, Idem Prins Hendrik 160, Viburnum Opulus 280-180, Hang- plantjes ln pot 15, Pernettya ln pot 60-80. verhoor, bekende de man, die gescheiden is, zyn praktijken reeds sinds mei ln Hengelo uit te oefenen. Door verschil lende vage signalementen en doordat hy van kleding en brommer wisselde, had de politie hem nog niet eerder kunnen grijpen, temeer daar het vermoeden be staat dat vele lastig gevallen meisjes geen aangifte hebben gedaan. GOUDA, 16 september Op de kaas markt zl)n heden aangevoerd 129 partijen kaas. Eerste kwaliteit noteerde per kg. 2.102.20, tweede kwaliteit 22.09, extra kwaliteit 2.21—2.52. De handel was goed. ROELOFAREND8VEEN, 14 september Bloemenveiling: Irissen 50-05, Fresia's 40- 75. Ornlthogalum 22-60, Dahlia'B 9-28, Asters 8-31, Montbretia 13-21, Anemonen 16-22, Tros-chry6«nten: Marianne 36-62, Ollnnd Sceptre 50-72, Dellghtfull 41-64, Chutsworth 36-58, Shirley 48-78, Beryl 57- 76, Joke 40-61, Claslna Marie 41-75, per bos, idem geplozen: Mlgoli 7-15. Carnaval 8-10, New Princes s9-17. Regalia 9-17, Evelyn Bush 12-19, Goldene Sonne 9-12, Devils Cap 15-19, Breltner 9-16, Jennifer Pearce 24-26, White Joy 27-29, Medaillon 99-12, Am. Anjers: Sim roze 4-10, Sim rood 6-10, Sim wit 5-8, Brenner 4-7, Har vest Moon 6-10, Fanfare 6-9, Babyrozen 6-26, per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 14 september Groenteveiling: Kropsla I 10-24, idem II 3-13, andijvie 25-27, rabarber 0. tomaten A 31-37, Idem B 35-43, idem C 20-28. ld. afw. 20-26, snijbonen 45-71. kassnijbonen 120-130, pronkbonen 20-48, stokprlnses- senbonen 61-80, augurken C 58. Idem DA 52. idem D 64, idem E 27-34, idem CD 49 per 100 kg. RIJNSBURG, 19 september Groente veiling: Bloemkool A 31-44, Idem B 15- 33, sla 14-15, alles per 100 et.; uien 3.50- 8. waspeen 8-21, kroten 4-8.50, groene- kool 8.80-10.10. rodekool 3.60-9.20. andijvie 27-28, per 100 kg. Seldery 9-10. peterselie 12.10-l2.50, alles per 100 bos. RIJNSBURG, 19 september Bloemen veiling Flora: Anemonen 4.90-5.20, Hellan- ten 1.80-2.20, Idem I 3, Scablosa 1.80-2, Dahlia's: Purity 2.90-2, Prominence 2.10- 2.30 Bacchus 2.30-3, Glorie van Heem stede 2.10-2.30. Amerikaanse Anjers: Sim wit 8-0, Sim roze 10-11, Scyllne 7.40- 7.80. Sim Red 7.30-7.60. Shlcking Pink 7.60, Tangerine 11-12, per 100. Tros-chry- santen: white Hope. 76-80, Shirley wit 80-85, Chatsworth 45-50, Bright Eye 40- 45, Enkele Asters 38-45, Iris van Vliet 45- 47, Physalls 1.00-1.05, Phygostegla 37-39 ?cr bos. Geplozen Chrysanten: Migolle 10- 3, Medaillon 22-23, New Princes 17-18, Brcitner 15-17 per stuk. TER-AAR, 14 september Groente- velling: snybonen 50-1.02, Idem B 35-49. kassnQbonen 1.23-1.28, idem stek 77, stok- prlnsessenbonen 60-79, Idem B 30-37, stamprlnsessenbonen 64-76, spekbonen 48- 63, idem stek 20, witte pronkers 23-38, Idem B 19-20, tomaten A 25-30, idem B 31-47, klein C 21-28, idem BB 20-21, pos telein 11-22. rode kool 5-11, groene kool 15, spitskool 7, uien 4-7, andijvie 18-33, kroten 5. waspeen 15-20, Idem B 10. aard appelen 13, alles per kg. Sla I 0-13, Idem II 3-8, bloemkool A 35-45, idem B 21-34, idem C 10-15, komkommers 16-40. alles per stuk. Selderij 8 per bos. Stoofsla 60 per kist Appelen: zoete Bloemee 7-9, Sterappel 16, Cox Orange Pippin 28-30, I.nxton Superbo 19. Peren: stoofperen 10. St. Remv 8, Handpeer 10, Bonne Louise d'Avrancnes 41-42, Conference '24. Druiven 1.82, alles per kg. Meloenen 16-74 por st. Bloemen: Asters 16-18. nlles per bos. Augurken: fUn 00. fijnbasterd 74. basterd 64, grof A 52. grof 53. CD 55, Idem groot 14, E 35-45, idem geel 6, alles per kg.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7