E.D.E.K. Vlag in top bij Leids dierenasiel aan Besjeslaan in Zoeterwoude BUITENBIJTS» LEERLING-NAAISTERS in LEIDEN: 5 MEIPLEIN 48 WEEK-AANBIEDING SIMON DE WIT D. Kruithof nam afscheid als schoolhoofd Zuiderparkschool ENIGE NAAISTERS WOLLEN DAMESPULLOVER IK WAS EEN GEVAAR VOOR DE MAATSCHAPPIJ SEPTEMBER 1960 Leids koopman verkocht huurkooptelevisietoestel „Daar sta Je met Je mooie gezicht. Eigenlijk had Je gevangenisstraf ver diend" Deze niet al te vriendelijke woor den kreeg een 42-Jarige koopman uit Leiden te horen van de officier van Justitie bij de Haagse politierechter. De verdachte had een televisietoestel, dat hij in huurkoop van een financierings- bank had gekocht, verkocht, toen de termijnen nog niet afbetaald waren. „Verdachte snapt er niet veel van", vond de officier. Hij eiste een boete van f. 50.- of tien dagen en één maand voor waardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. Verdachte kon de termijnen van de huurkoop niet meer betalen. Bovendien mankeerde er iets aan het toestel, dus verkocht hij het voor f. 375. Er moest toen nog f. 1000 betaald worden, maar verdachte vertelde de rechter, dat hij er niets voor voelde, dat bedrag nog te be talen. In verband met de huurkoop zei deze: „Televisie is luxe. Als je het niet betalen kunt, moet je zoiets niet doen". Hij voegde er tot verontwaardiging van verdachte aan toe: „Zo gaan we denken, dat het er om doet". De koopman had echter in zijn 42 levensjaren nog nooit met de politie te maken gehad. Dat vond hij op zo'n leeftijd nog niet „zo gek" van zichzelf. Hij werd veroordeeld conform de eis van de officier. SOCIËTEITSLEVEN HUMANITAS „Humanitas" in Leiden opent op 22 september, 's middags om 2 uur een so ciëteit voor bejaarden aan de Anjelier straat in Tuin-Stadwijk. De reeds be staande sociëteiten in het Haagwegkwar- tier en de Kooi gaan die dag eveneens weer open. Ook daar begint men om 2 uur. GEPENSIONEERDEN SPOOR- EN TRAMWEGEN De afdeling Leiden van de Bond van Gepensioneerden bij Spoor- en Tram wegen hield gistermiddag in het gebouw Prediker een ledenvergadering. De voor zitter, de heer T. J. G. Jansen, her dacht in zijn openingswoord de overle den leden. Vervolgens werden de voor stellen voor de algemene jaarvergadering op 25 oktober te Utrecht besproken en twee afgevaardigden gekozen. Ook werd Chr. Plattelandsvrouwen openden het seizoen De afdeling Leiden van de Chr. Plat telandsvrouwenbond heeft gisteren in gebouw Rehoboth haar eerste ledenver gadering in het seizoen 1960-'61 gehou den. Liet de belangstelling wel iets te wensen over. de aanwezigen kunnen te rugzien op een alleszins geslaagde ope ningsavond. Na een korte meditatie sprak de presidente, mevr. W. Dorrepaal- Parlevliet, een hartelijk woord van wel kom, in het bijzonder tot mevrouw J. H. Polhuis't Hart, die bereid was gevon den een causerie over haar reis naar Ar gentinië te houden, een en ander geïl lustreerd met kleurendia's. Tijdens het huishoudelijke gedeelte van de avond, sprak de presidente oun. met leedwezen over het feit, dat de dames J. Mechelse- Van Os en H. Prins-Dek om gezond heidsredenen hun bestuursfuncties had den moeten neerleggen. Als blijk van dank voor het vele werk, dat beide da mes voor de CPB hebben verricht, liet spreekster haar woorden met 'n persoon lijk geschenk vergezeld gaan. Blijkens de mededelingen, zal op e.v. huishoudelijke vergadering in oktober de nieuwe be stuursverkiezing plaats hebben en zal de provinciale Toogdag op 28 september a.s. in „Den Burcht" worden gehouden. De goodwill-reizen van ZKH de Prins en het bezoek van de president van Argen tinië aan ons land, hebben er veel toe bijgedragen, dat Argentinië steeds méér onze belangstelling trekt, aldus leidde de presidente de causerie van mevrouw Pol huis in. Hoewel de reis, die de heer en mevrouw Polhuis naar Argentinië maak te, een familiebezoek betrof, hebben zij van hun zes maanden lang verblijf in deze Zuidamerikaanse staat een zeer ge detailleerd reisverhaal samengesteld en heeft de heer Polman als visuele toelich ting hierbij een prachtige collectie kleu rendia's vervaardigd. Op prettige wijze, waarbij de vrolijke noot niet ontbrak, vertelde mevr. Polhuis van de indrukken, die tijdens de „grote oversteek" en het daarop volgende be zoek aan o.m. Santos, Montevideo en Buenos Aires werden opgedaan. van gedachten gewisseld over de feest avond op 22 september in „Den Burcht". Een feestcommissie werd benoemd. De afdeling telt thans 210 leden. Eerste Kamerlid stelt vragen over afgelast vlootbezoek Het Eerste-Kamerlid, de heer Tjalma (A.R.) heeft aan de ministers van Buitenlandse Zaken en van Defensie sohriftelijk gevraagd of het initiatief tot het afgelaste bezoek van de „Karei Doorman" aan Japan van Nederland of van Japan is uitgegaan en of hierbij de gebruikelijke weg is gevolgd. De heer Tjalma wil ook graag weten of het waar is. dat ten gevolge van stap pen, die van Indonesische zijde bij de Japanse regering zijn gedaan wel ke stappen de minister van Buiten landse Zaken als „chantage" heeft ge kwalificeerd de Nederlandse rege ring erin heeft toegestemd, dat Harer Majesteits schepen van oorlog zonder het internationaal gebruikelijke eer betoon een Japanse haven zouden aanlopen en dat met name daarbij het wisselen van saluutschoten en een officiële ontvangst achterwege zouden blijven. En heeft de Nederlandse regering zich bereid verklaard eveneens zwich tend voor chantage, die Indonesië via Japan op Nederland uitoefende ervan afgezien, dat smaldeel V, in af wijking van het oorspronkelijke vaar- plan. na het voorgenomen bezoek aan Japan, opnieuw een haven opNieuw- Guinea zou aandoen? Indien deze vragen bevestigend beant woord moeten worden, zijn de minis ters dan niet van oordeel, dat in strijd met de eer van de Koninklijke Marine en daarmede die van Staat der Ne derlanden is gehandeld? NED. ORGANISTENVERENIGING BESTAAT ZESTIG JAAR Concert In Pieterskerk De Nederlandse Organisten vereniging bestaat thans zestig jaar, ter gelegen heid waarvan in tal van plaatsen orgel concerten worden gegeven. In het kader van deze herdenking geeft de organist van de Pieterskerk, de heer Adr. Blan- kenstein, in deze kerk maandagavond a.s. een concert. Op de rotonde bij het Plesman- viaduct is gistermiddag omstreeks half zes een tramtrein van de NZHVM. bestaande uit drie wa gens, ontspoord. Een van de wa gens kwam dwars op de rijbaan te staan, zodat het verkeer moest wor den omgeleid. De tram ontspoorde, doordat jongens stenen op de tram baan hebben gelegd. De politie stelt een onderzoek in. De herstelwerk zaamheden duurden tot ongeveer 9 uur Gevarieerde filmavond voor slechthorenden In de Ned. Ver. tot Bevordering der Be langen van Slechthorenden heeft de Leidse afdeling de reputatie, dat het bestuur er steeds weer in slaagt haar leden een serie actuele en alleszins ge slaagde avonden aan te bieden. Het behoeft dan ook nauwelijks enig betoog, dat de openingsavond van het seizoen, die de Leidse afdeling gisteren in het wijkgebouw Rehoboth belegde, met grote belangstelling tegemoet werd gezien. Na een kort welkomstwoord van de voorzitter, de heer J. W. Stoffers, vertoonde de heer W. v. d. Berg, direc teur-operateur van de „British Film Li brary" (fil. Amsterdam) een zestal schit terende kleurenfilms, geselecteerd uit de zeer gevarieërde collectie, die de B.F.L. rijk is. Na een zeer geestige tekenfilm met de sluwe wezel uit de fabel van La Fontaine, nam de „B.O.A.C." de aanwe zigen mee op een vliegreis van New York, via Tokio naar Honkong, inclusief een kort bezoek aan deze drie steden. De film „Three Seasons" toonde wat Enge land de toerist in herfst, winter en zo mer aan natuurschoon en traditie heeft te bieden. Waar ter wereld vindt men een gastvrijer onthaal dan in die eeuwenoude herbergen, uit de film „The Friendly Inn"? Na een prachtige onderwaterfilm „Be tween the Tides" zorgde „De Koppige Ezel" voor een vrolijk slot. Dankzij de geluidsapparatuur technische verzor ging door hopman W. J. Buytendorp) kon de Nederlandse vertaling van de tekst van de films, uitgesproken door Alfred Mehado, door allen goed worden gevolgd. Na zijn welkomstwoord richtte de voor zitter van de schoolvereniging zich tot het scheidende schoolhoofd. Hij prees de heer Kruithof om de serieuze opvatting van zijn plicht. Vijf Jaar lang heeft hij zich aan zijn school gewijd. En in die tijd is alles heus niet van een leien dakje gegaan. Er zijn op een school altijd moeilijkheden. „U hebt getracht die moeilijkheden in goede geest op te los sen," aldus spreker. Mevrouw Kruithoi werd natuurlijk ook In de loftuiting be trokken. Tenslotte hoopte spreker, dat de heer Kruithof ook in Utrecht, waar hij hoofd van een kweekschool wordt, een prettige werkkring zal mogen vin den. Van de heer J. C. van Schalk wist de voorzitter niet zo veel af. Hij ls nog maar korte tijd in Leiden. Mr. Teekens wenste het nieuwe schoolhoofd bij zijn moeilijke taak een school te leiden veel succes toe. Rijksinspecteur Boogaard noemde de heer Kruithof een uitstekende admini strateur, bij wie alles tot In de puntjes klopte. De leiding als schoolhoofd was bij hem ln goede handen. „Uw werk in de school werd gedragen door een we zenlijk contact met de leerlingen." Dit zelfde contact met de kinderen en ook de ouders wenste de heer Boogaard de opvolger van de heer Kruithof toe. Het is niet de gewoonte, dat een ge meente-inspecteur een inspectoriale taak in bijzondere scholen verricht, zodat de heer Swanenburg niet zo bijster veel van De komende en gaande man op een plaatje verenigd. Links de heer D. Kruithoft rechts het nieuwe schoolhoofd, de heer J. C. van Schaik. (Foto L.D./Holvast) het werk van de heer Kruithof afwist. De inspecteur hoopte, dat het de heer Kruithof ook ln Utrecht bijzonder goed zal mogen gaan. Hij hoopte bovendien, dat het nieuwe schoolhoofd er ln zou slagen de goede naam, die de Zuiderparkschool zich heeft verworven, te behouden. Namens de schoolhoofden overhandig de de heer A. Rooi enkele delen van het boek „De wereld, een verbijsterend avontuur". De heer D. Jansen (personeel Zuiderparkschool), P. Hartevelt (ouder commissie) en R. Kramer (hoofd-com- missie Chr. Nationaal Schoolonderwijs) boden tenslotte nog hun dank en ge lukwensen aan. Na een korte pauze verkregen schel dend en nieuw schoolhoofd het woord. De heer Kruithof dankte voor de uit stekende samenwerking, die hij geduren de de vijf jaar, dat hij de leiding heeft gehad van de Zuiderparkschool, heeft mogen ondervinden. Hij hoopte zijn taak naar behoren vervuld te hebben. De heer Van Schaik hoopte het in hem ge stelde vertrouwen niet te beschamen. ÜW Winkelier Ve-f koopt KCWié TH#Ö f.156 P. 250 Gft. C ÉYLO tf- MÉ LAbfóg f 0,90P. Lang gekoesterde wens ging in vervulling Het interesseerde de geit hele maal niet, dat die vlag in top ging. Rustig at zij aan het nog overge bleven stukje gras van het terrein, waarop het Leids dierenasiel is gebouwd. Gisteren werd. dit fraaie gebouw officieel geopend. Afgevaardigden van gemeentebesturen, het hoofd bestuur van de Nederlandse Ver eniging tot Bescherming van Die ren, zusterafdelingen van de Leid se dierenbescherming en de Jeugd- natuurwacht waren de slechte hobbelige Besjeslaan in Zoeter woude afgekomen om getuige te kunnen zijn van de ingebruikne ming van dit zo broodnodige die rentehuis. Weliswaar is het asiel al enkele maanden in gebruik, maar gistermiddag om precies te zijn om kwart voor vier ge beurde dit officieel. De honden en katten, die reeds een tijdelijke verblijfplaats ln het dierenasiel hebben gevonden, staken hun veront waardiging over de komst van zoveel mensen naar „hun" domein niet onder stoelen of banken. Het was me er een geblaf, gekef en gemiauw van jewelste. Maar toen mevrouw I. Mak-van Bever- donker, presidente van de afdeling Lei den van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren, het woord nam was het muisstilEn de geit at rustig door Slechte toeganqswec Mevrouw Mak was natuurlijk bijzonder blij met dit atsiel. Toen anderhalf jaar geleden de eerste steen werd gelegd, had men niet kunnen denken, dat het zo lang zou duren voordat het dierenasiel geopend kon worden. Maar mevrouw Mak wilde daar niet verder op in gaan. Zij was zeer dankbaar in de heer Voge lenzang een bekwaam beheerder van het asiel te hebben gevonden. In de betrek kelijk korte periode, dat hij als dieren- oppasser werkzaam is, heeft hij voor ver schillende honden en in mindere mate ook voor katten al een tehuis gevonden. Want men moet, volgens mevrouw Mak, dit asiel zien als een tijdelijke verblijf plaats voor de dieren. Zoals gezegd, mevrouw Mak was zeer blij met dit asiel, maar er blijven toch altijd nog wensen over. De voornaamste is wel, dat de bijzonder slechte toegangs weg tot het dierenasiel verbeterd zal wor den en dat er ook een kleine parkeer ruimte verwezenlijkt kan worden. Me vrouw Mak hoopte dan ook op gemeen telijke steun. Van de gemeente Leiden ls reeds voor 1960 een subsidie toegezegd van f. 2000, hoewel dit bedrag nog niet ls ontvanken. „Maar het jaar 1960 duurt nog lang Bijzondere woorden van dank richtte de presidente tot mevrouw Dieben, die de grond voor dit gebouw had geschon ken, de gemeente Zoeterwoude en het mede-bestuurslid, mevrouw 't Hart-Blok. die vooral de laatste tijd veel werk voor de totstandkoming van het asiel had verzet. Na deze toespraak, hees mevrouw E. 't Hart-Blok de Nederlandse driekleur en het dierenasiel was geopend. De heer S. Menken, wethouder van So ciale Zaken te Leiden, voerde namens de burgemeester van Leiden en van Leider dorp (de laatste was wel aanwezig) het woord. De wethouder bood gelukwensen aan en hoopte, dat de nog bestaande wensen spoedig ln vervulling zouden mo gen gaan. De heer E. Kroonenburg, hoofdbe stuurslid van de Bond van Politie-amb- tenaren tot Bescherming van Dieren, bood een bloemstuk aan. Namens het hoofdbestuur van de Nederlandse Vere niging tot Bescherming van Dieren sprak de heer S. Kooistra enkele felici tatiewoorden. Hij betreurde het, dat de Met behulp van de beheerder van het nieuwe asiel, de heer Vogelen zang. hijst de secretaresse van de afdeling Leiden van de Vereniging tot Bescherming van Dieren de vlag. (Foto LJD./Holvast) inmiddels overleden oud-voorzitter van de afdeling Leiden, de heer H. van Poel geest, dierenliefhebber bij uitstek, öezp gebeurtenis niet meer heeft mogen bele ven. Het gezelschap maakte vervolgens een rondwandeling door het gebouw. Aan de moderne inrichting van het asiel hebben wij in ons blad reeds uitvoerig aandacht besteed. Tijdens de theepauze hield mevrouw Elkerhout-Sabel een collecte. De op brengst bedroeg f. 130.-. Bungalows, schuren, schuttingen van Ceta-Bevcr Aflossing van de ivaclit Het was gisteren een „komen en gaan" van schoolhoofden. Een aflossing van de wacht noemde mr. dr. M. Teekens, voorzitter van de Geref. Schoolvereniging, het. In de gymnastiekzaal van de Stadhouderslaan9chool nam de heer D. Kruit hof afscheid, terwijl de heer J. C. van Schaik zijn intrede deed als hoofd van de Zuiderparkschool. Mr. dr. Teekens heette op deze bijeenkomst in het bijzon der welkom: de rijksinspecteur van het lager onderwijs, de heer A. Boogaard, en de gemeentelijk Inspecteur, de heer B. Swanenburg. Simon de Wit is de beste leerschool voor het huwelijk Je leert veel voor later en 't Is nog gezellig ook. Bovendien biedt 'n groot bedrijf als Simon de Wit zeer gunstige arbeids voorwaarden. Zeer gunstige spaarregeling. Wjj krijgen het steeds drukker, daarom vragen wij voor ons filiaal Donkersteeg 11 te Leiden EEN MEISJE van 15 tot 20 jaar, dat opgeleid wil worden tot le verkoopster of caissière. Persoonlijk aanmelden op vrijdagavond 16 sept. a.s. van 7.30 tot 9.00 uur bij de chef van het filiaal Donkersteeg 11 te Leiden. FABRIEK VOOR MATRASSEN EN STOELKUSSENS vraagt voor spoedige indiensttreding en Prettige werkkring, hoog loon. MERELSTRAAT IA - TEL. 31872 - LEIDEN I met V-hals en lange mouw. Italiaanse import. - In 5 modekleuren J wilU Deze aanbieding geldt van vrijdag 16 t/m 22 sept. a.s. LUXOR THEATER - Stationsweg 19 ZONDAGMORGEN, 25 september 1960 AANVANG HALF ELF JAN VAN GIJS, uit Amsterdam, vertelt over de grote verandering ten goede in zijn leven. RIE GRIMS—STROOTMAN zingt solo. Van 10.15 uur af SAMENZANG. THFrUMr1 V/DTT BIJZONDER KERKE WERK lUEAx/UNl* VltlJ HERV, GEMEENTE LEIDEN. fitzaaé kteze, xaaf T&paSls/

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4