Waterman's Laatste bedrijf van liet drama met „Bermuda" PAS MORGEN MINISTERRAAD Ruimte-cabine in zee waargenomen Met een enkel woord Agenda DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1960 Vaardigheid (Van onze t.v.-medewerker) Het KRO-programma bestond uit vijf onderdelen en opende met „Voor u ge schikt", een aflevering in de serie „Te- levitrine", gepresenteerd door mevrouw Van der Eist. Het is één van haar beste uitzendingen geworden. Een uitgebalan ceerde bouw, veel en duidelijke informa tie en tal van aantrekkelijke beelden. Dat is nu net waar televisie het van hebben moet. Bovendien had het met actualiteit te maken, omdat de bloemenschikkunst een stevige injectie op de „Floriade" heeft gekregen. Er was een wedstrijdje (de verliezers kwamen er een beetje bekaaid van af, weggedrukt als ze werden in een hoekje) en er was een aantrekkelijke de monstratie vol smaak en vaardigheid. De tijd om de deelnemers in staat te stellen him kunsten te vertonen, werd gevuld met een zeer visueel werkende hobby, het speuren naar en vervormen van knoestige of sierlijke stukken hout, in de natuur aangetroffen. Ook filmkri- ticus Van Domburg had een actualiteit, n.l. de aankondiging van het internatio nale „Cinestud", een studentenfilmfes tival, waarvoor over de 80 films zijn in gezonden uit 13 landen. De grootste in zenders zijn (het werd niet vermeld, maar wij ontlenen dit gegeven aan een andere bron) Engeland en Amerika, ieder met 16 films, Nederland met 14 en Polen met 10. Jammer is, dat er al 3 bekroonde films bij zijn. Het spel speelt zich af in het Amsterdamse „Kriterion" van 30 september tot 8 oktober. Iedereen, die zich tijdig van kaarten weet te voor zien, heeft toegang. Het festival staat onder patronaat van Prins Bernhard, die een ereprijs heeft uitgeloofd. Er werd in de uitzending geen enkel stukje film ver toond en het was alleen maar een praat je. De vaardigheid maakte zich eerst recht van het scherm meester, toen werd overgeschakeld naar Treslong. Het heeft er veel van, dat vindingrijkheid en oefe ning tot steeds geraffineerder prestaties in het circusgenre gaan leiden.. Het was soms bijzonder boeiend en zelfs adem benemend. Dit programma zal waar schijnlijk wel wat concurrentie hebben ondervonden van de VARA-radiouitzen- dlng „In de stem weerklinkt het hart", het fraaie door Gabri de Wagt vervaar digde klankbeeld ten behoeve van Prix Italia 1960, afdeling documentaires. De stem van het hart klonk ook door in „Dat hebt gij aan Mij gedaan", een beeldenreeks over de naastenliefde en een waardig sluitstuk van een gevarieer de avond. Advertentie Kies voor het zelfde geld Zwaardemaker jam 1:1:B3> Neemt vaker Zwaardemaker Het laatste bedrijf van het drama met de Delfzijlse kustvaarder „Bermuda", die op 20 januari van dit jaar bij het bin nenslepen voor de ingang van de Nieuwe Waterweg kapseisde en de bemanning van vijf koppen meesleurde, is nu aan staande. Het schip zelf heeft het er in zoverre goed afgebracht, dat de bodem geen lek vertoont en ook de wanden geen noemenswaardige schade hebben opgelopen, al is wel te zien dat het schip maandenlang op de zeebodem heeft ge legen. De mogelijkheid schijnt zelfs niet uitgesloten, dat de „Bermuda" opnieuw in de vaart gebracht zal kunnen worden, na eerst op de helling te zijn geweest en te zijn gerepareerd. Tijdens het rechttrekken van het schip, dat gisteren heeft plaats gehad, werd al vrij spoedig het stoffelijk over schot ontdekt van eén van de opvaren den, die nog worden vermist. Het is voor lopig gekist en naar de begraafplaats in Hoek van Holland gebracht. Vandaag hoopte men het stoffelijk overschot, dat weinig herkenningstekenen meer ver toont, te kunnen identificeren. Dan zal ook verder onderzocht worden of ook de stoffelijke resten van de twee beman ningsleden, die nu nog vermist worden, zich aan boord bevinden. In de duistere nis van de avond durfde men het niet aan met werktuigen in de modder te gaan wroeten, waarmee het schip vol zit. Bij Niets bijzonders Hoewel algemeen in Den Haag de mening overheerst, dat er na de verwerping van de wettelijke regeling van de voetbaltoto on middellijk een gespannen politieke situatie zou ontstaan, zal het kabi net er vandaag geen bijzondere vergadering aan wijden. De minis terraad komt pas morgen weer bijeen en dat is niets bijzonders, want de bewindslieden vergade ren iedere vrijdag. Wel heeft de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay gisteren in zijn kabi net een aantal leden van het kabinet ontvangen. Ook al, omdat tenminste drie ministers niet aanwezig konden zijn minister Marynen vertoeft in Enge land, minister Luns is op weg naar New York en mej. Klompé is eveneens in het buitenland kon hier trouwens niet eens van een formele vergadering van de ministerraad worden gesproken. Maar het ligt voor de hand, dat er van ge dachten gewisseld is over de ontstane situatie. Hoe deze zich zal ontwikkelen, is op dit moment niet te zien, al doen talloze gissingen en geruchten de ronde. „Over de politieke consequenties kan ik thans uiteraard nog niets zeggen", zo besloot minister Beerman gisteravond voor de televisie zijn toespraak, waarin hij zijn visie op het toto-probleem nog eens heeft weergegeven. Newyorkse havenarbeiders boycotten de „Baltika" Het vakverbond van Newyorkse ha venarbeiders heeft besloten niet behulp zaam te zijn by het aanleggen van de „Baltika", het schip waarmee Kroesj- tsjef naar New York reist, en niet de bagage van de Sovjetrussische premier te lossen. Een groep havenarbeiders zal de „Baltika" tegemoet varen en door het roepen van leuzen, spandoeken etc. uiting geven aan haar afkeer van de aanwezigheid van Kroesjtsjef in New York. Een orkestje zal „zo hard moge- iyk" „God bless America" spelen, aldus een der vakbondsleiders, Thomas Glea- son. ■F"— W Als U j schoenen^y/y kOOPt«Ut dm een merk, Berging van gezonken kustvaarder daglicht zal men allicht voorzichtiger te werk kunnen gaan. De „Bermuda" is door Van den Tak's Bergingsbedrijf de Berghaven binnen gesleept. Bij het verder leegbaggeren zal men ook naarstig zoeken naar persoon lijke bezittingen van de omgekomen be manning, dit op verzoek van de familie. Advertentie Hoeder wist 't wel... Maar ook U kent nu haar keuken geheim. 't Is de Maizena Duryea die de groenten zo lekker maakt. Dr. P. Julien terug van 21 ste expeditie De ontdekkingsreiziger dr P. Julien is van zijn eenentwintigste expeditie naar Afrika in zijn woonplaats Wasse naar teruggekeerd Deze reis heeft hem gevoerd naar het zuiden van Angola, waar hij ©en antropologisch bloedonder zoek heeft verricht aan de Kung-Bosjes- mannen, die rondzwerven tussen de Mid- den-Cunene en de Cubango. Ondanks een ernstige ziekte, die hem in de wil dernis overviel, heeft dr. Julien dit on derzoek geheel kunnen voltooien. Voorts heeft dr. Julien als eerste Europeaan kennis gemaakt met de stam der Kwissi. Hij noemde deze mensen de waarschijnlijk primitiefste der aarde, die in de ontoegankelijke rotswildernis sen van de Chela-keten huizen. Hun bestaan werd door velen in twijfel ge trokken, doch dr. Julien heeft hen thans opgespoord. De Kwissi zijn zo primitief, dat z(J zelfs geen hutten bouwen, doch in de koude berglucht leven, in regen en wind zonder enige beschutting. Dr. Julien heeft zeer omvangrijk stu diemateriaal meegebracht. Over de verhouding tussen blanken en inheemsen in Angola verklaarde dr Julien, dat daar volkomen rust heerst en dat er een vrienschappelijke samenleving is van Afrikanen en blanken. Angola is Portugees gebied. Daders gearresteerd van roofoverval bij de Moerdijkbrug In samenwerking met de Duitse Kriminalpolizei is de Rijksrecherche van het district Breda er in geslaagd, de daders van de roofoverval te achterhalen, die op maandagochtend 5 september is gepleegd op de zeventien jarige pompbediende G. van Geel, uit Lage Zwaluwe, die op dat moment als nachtbediende werkzaam was aan het pompstation nabij de Moerdijkbrug. Op het politiebureau Iserlohn (Duits land) hebben twee Duitsers bekend de overval, die hen f. 170.opleverde, te hebben gepleegd. Beiden zijn bekenden van de Duitse politie. De bekentenis werd afgelegd, nadat de pompbediende met het tweetal was geconfronteerd. Van Geel werd neergeslagen, terwijl een van de daders hem vroeg wat benzine in een busje te doen. Het Duitse accent, waarmee die vraag werd gesteld is de directe aanleiding tot de aanhouding geweest. Aan de Rijks politie hebben de Duitsers verteld, na hun daad per auto in de richting van Rotterdam te zijn gereden. Daar hadden ze de geldtas weggegooid, waarna ze naar Breda gingen. Van Geel had bij de vage persoonsomschrijving geduid op een snorretje bij een van de daders. Dit kenmerk is aan de grensposten doorgegeven. Het spoor leidde tenslotte naar de Duitse stad Bocholt. Daar vond de politie twee tien jaar oude foto's van de mogelijke daders, voor wie de Duitse politie ook in ander opzicht belangstelling had. De Duitsers werden van die foto's herkend. Onmiddellijk werd in Iserlohn huiszoeking gedaan, \vaarna het tweetal door de mand viel. De overvallers zullen in Duitsland worden berecht. In een auto werden enkele goederen aangetroffen, die ver moedelijk van diefstal afkomstig zijn. Opvangen in lucht mislukt Officieren van de Amerikaanse lucht macht hebben medegedeeld, dat een vliegtuig de ruimtecabine van de dins dag gelanceerde Discoverer XV dryvend in de Stille Oceaan heeft waargenomen. De cabine werd tijdens de zeventiende omwenteling boven het Noordpoolgebied van de kunstmaan gescheiden en naar de aarde teruggezonden. De bedoeling was, dat de cabine in de lucht zou word en opgevangen door vliegtuigen met sleepnetten. Dit diende te geschieden boven een doelgebied van 100 bij 300 ki lometer ten noorden van Hawaii. Dit lukte echter niet, en men nam aan, dat de cabine geheel verloren was. Er werden geen radioseinen meer opgevan gen na het scheiden van de kunstmaan. Onverwacht kwam later de melding, dat een vliegtuig ver van het doelgebied, namelijk 320 km ten noordwesten van Christmas Island, ongeveer 150ft km. ten zuidwesten van Hawaii, de cabine dry vend heeft waargenomen. Een am fibie-vliegtuig werd onmiddellijk naar deze plaats gedirigeerd. Het kan de cabi ne om 13 uur hedenmiddag Nederlandse tijd bereiken. Vorige maand werd de cabine van de Discoverer XIII uit zee geborgen, en korte tijd later de cabine van de Dicoverer XIV geheel volgens plan in de lucht opgevangen. Kort nadien slaag den de Russen er voor het eerst in een deel van een kunstmaan behouden op aarde terug te brengen, namelijk de Arknik met de twee hondjes. Advertentie Waterman's Voortdurend optreden tegen Indonesische communisten Nog steeds worden in Djakarta be richten ontvangen over optreden van het leger tegen afdelingen van de Indo nesische communistische partij. In Tasikmalaja hebben de militaire autoriteiten een aantal partijfunctiona rissen en 47 leden van de Bairisan Tani Indonesia, de Indonesische boerenbond, die de PKI steunt, aangehouden. Van de zijde van het leger is meege deeld. dat de communistische leiders werden gearresteerd wegens het versprei den van tegen de regering gericht pro- Kagandamateriaal en binnendringing in et dorpsbestuur. In de Lampongs (Zuid-Sumatra) heb ben plaatselijke militaire autoriteiten de leiding van „belangrijke onderne mingen" verzocht de vakbewegingen, die verbonden zijn met de linkse vak centrale, de Sobsi. te ontbinden. De Sobsi heeft in Djakarta een verklaring uitgegeven, waarin ontkend wordt dat zü verbonden is met de communistisohe partij. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Journ. 19.00 Gevar. progr. 19.45 Krab en zwaard, klankb. 20.00 Nws. 20.05 Ra dio Fllharm. ork. en solist. (In de pauze 20.50-21.35 IJsschots 8 zwijgt voortaaan, hoorsp.). 22.30 Nws., beursber. New York en SOS-ber. 22.45 Jazzmuz. 23.00 Sportact. 23.10 Dagboek van een groot vader, hoorsp. 23.45 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Sportrubr. 18.30 Accor- deonmuz. 18.50 Gram. 19.00 Nws. en weer- ber. 19.10 Kamerkoor. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gram. 20.35 Gram. 20.45 Vijf weken in een kimono, lezing. 21.00 Muziekkorps. 21.30 Lichte muz. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22 40 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Orgelconc. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Act. progr. 20.30 Sportprogr. 21.00 U spreekt met Uw moordenaar, TV-spel. 23.00 Einde. VOOR VRIJDAG 16 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. VPRO: Dit en andere, lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA; 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Voor de kleuters. 11.15 Orgelspel. 11.40 Gram. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Regeringsuitz.: Voor de landb. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Draaiorgelmuz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Theaterork. en solist. 13.55 PICTOGRAM 5 -m Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 Voordr. 14.50 Omroepdubbelkwartet. 15.05 Gevar. progr. VARA: 16.00 Hammondorgelspel. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Gram. 17.25 Lichte muz. 17.50 Act. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties^ 18.20 Gevar. muz. 18.50 De puntjes op de i, praatje. 19.00 Voor de kind. 19.10 Meisjeskoor. VPRO: Het platteland nu. ge sprek. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 25 Jaar Nationale reclasserlngsdag, lezing. 20.10 Filmrubriek. 20.20 Zang en gitaar. 20.35 Het plan Nationale Omroep 1960 van de VPRO, lezing. 20.50 De wereld vergadert, lezing. VARA: 21.00 Muzlk. va kantieverhalen. 22.00 Jazzmuz. 22.15 Bul- tenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Muzlek-re- vue. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.40 V. d. vrouw. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.35 Chansons. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok -nood klok. 12.03 Gram. 12.10 Pianospel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.16 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.45 Vraagbaak voor vrou wen. 14.00 Gram. 14.35 Klassieke en mo derne meesterwerken. 15.00 Schoolradio. 15.30 V d. zieken. 16.30 Sopr. en plano. 16.50 Gram. 17.00 Voor de Jeugd. 17.15 Lichte muz. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muziek. KRO: 18.10 Vaticaanse act. 18.25 Gram. 18.30 Lichte muz. 18.50 Regeringsuitz.: Emigratierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 19.30 Uitzending van de Volkspartij voor Vryheld en Democratie, in het kader van de door de regering ten behoeve van de politieke partyen gevor derde zendtijd. De toto in de Eerste Kamer door mr. J. de Wilde, lid van de eerste Kamer der Sta ten-Generaal. 19.40 Gram. 20.30 Het Nederlands in Duitsland, klankb. 21.00 Lichte muz. 21.20 Cabaret 21.50 Lichte muz. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 22.50 Gevar. progr. 23.55-24.00 Nws. 8 GRAMMOFOONPLATEMPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e HJn, van 18—20 uur) I. Vincenzo Bellini uit „Norma": 1. Ou verture. Symphonie Orkest van Bamberg olv. Fritz Lenmann; 2. Ite sul colle, o Druldl. Boris Chrlstoff, bas. Orkest en Koor van de Opera te Rome olv. Vlttorio Gul. II: Giuseppe Verdi: 1. uit „Macbeth" O figli, o figli miei. Ah, la Paterna mano; 2. uit „Luisa Miller". Oh fede negar potessi agl'occhi miei! Quando le sere al placido. Mario del Monaco, tenor. Orkest van de Accademia dl Santa Cecilia, Rome olv. Al berto Erede; 3. uit „Aida" Balletmuziek. Philharmonlsch Orkest olv. Herbert von Karajan. Ill: Amilcare Ponchielli „La Gioconda" 60 seconden om. dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 seconde om de oplossing te lezen! BINNENLAND In zijn gistermiddag in het gebouw an de Sociaal-Economische Raad in Den jrgadering ifdbedrljf- van Haag gehouden openbare vertc heeft het bestuur van het Hoofdbedrijf schap Ambachten uit zijn midden de heer H. Harmever uit Voorburg voor de zit tingsperiode 1960-1962 tot zijn voorzitter benoemd. De heer Harmeyer (aangewe zen door de Kon. Ned. Middenstands bond) was in de voorafgaande periode reeds voorzitter van het Hoogdbedrijfschap en hij had zich herkiesbaar gesteld. Voor belangstellenden ligt aan ons Bureau de passagierslijst ter inzage van het m.s. „Jónan van Oldenbarnevelt" van de N.V. Stoomvaartmij „Nederland", dat op 24 september a.s. uit Australië in Am sterdam wordt verwacht. De oude Kunst- en Antiekbeurs in het Stedelijk Museum „Het Prinsenhof" te Delft is dit Jaar door 33.616 personen bezocht. Dit deelde de voorzitter van de Antiekbeurs, de heer J. Schulman, mee in de gisteravond gehouden sluitingsbij eenkomst. Hij herinnerde eraan, dat in 1950 rond 15.000 bezoekers werden geteld en da', het aantal bezoekers zich sinds dien in de stijgende lijn heeft bewogen. Gistermorgen werd aan de politie gemeld dat de 8-Jarige Petrus Josephus van den Busschen uit de Katendrechtse- straat te Rotterdam, werd vermist. De longen had kort na 8 uur het ouderlijk nuls verlaten om naar school te gaan. Het bleek dat men omstreeks halfnegen het kind by de aanlegsteiger van de veer boot aan de linkerveerdam op Katen- drecht voor het laatst had gezien. De riolitle is gaan dreggen en heeft 's avond! n de mond van ae Rijnhaven het stof felijk overschot van de vermiste jongen opgehaald. BUITENLAND Van 1950 tot 1959 zijn in Oostenrijk 2.327 alpinisten om het leven gekomen, aldus heeft de minister van Binnenland se Zaken, Afrltsch. meegedeeld. Met heli kopters en vliegtuigen konden 4.146 berg beklimmers, die in nood verkeerden, wor den gered. De Cubaanse regering heeft drie grote suikerondernemingen, eigendom van een familie die met Batista heeft gecol laboreerd en belastingfraude pleegde, in beslag genomen. De Amerikaanse atoom-onderzeeër „Seadragon" is gisteren de haven van Pearl Harbour binnengelopen, na in een recordtijd van 45 dagen in oostwestelijke richting onder het ijs van de Noordpool te zUn doorgevaren. De kapitein van de „Seadragon", George Steele, heeft mee gedeeld een doorgang te hebben gevon den die het gehele Jaar te gebruiken is. Een Russische visser van twintig Jaar is dinsdagavond in het Kattegat van zijn treiler gesprongen die op weg was naar de Noordzee. Hij werd opgepikt door het personeel van de vuurtoren van Lasö op de kust van Jutland. Vervolgens werd hij overgebracht naar Kopenhagen, waar de vreemdelingenpolitie zijn zaak onder zoekt. In Genève is een eerste Europees congres van telefoondiensten voor morele hulp aan mensen in nood gehouden. Er waren negentig deelnemers uit tien lan den, die besloten hebben in Genève een Internationaal informatiecentrum op te richten. In Nederland zijn op het ogenblik drie van dit soort telefoondiensten, n.l. in Rotterdam, Den Haag en Amsterdam. Ferrat Abbas, „premier van de Al gerijnse voorlopige (opstandellngen)rege- ring", heeft in een vraaggesprek met het linkse Franse weekblad „France-Observa- teur" verklaard dat het ondenkbaar is een einde aan de strijd in Algerije te willen maken zonder een oplossing van de poli tieke aspecten van het Algerijnse vraag stuk. Vervolg van pag. 1 Russische leugens tegen Hammarskjöld De Sovjet-Unie heeft gisteren in de Veiligheidsraad een felle aanval gedaan op het hoofdkwartier van de Verenigde Naties in Kongo en op secretaris-gene raal Hammarskjöld. Deze is op de bijeen komst van de raad die tot in de nacht duurde, punt voor punt op de beschuldi gingen van de Russische plaatsvervan gende minister van Buitenlandse Zaken Zorin ingegaan. Het hoofd van de Amerikaanse ver tegenwoordiging, Wadsworth, legde bui ten de raad een verklaring af waarin hy zei dat de Russen in hun aanval opzet telijk en ter kwader trouw een onjuiste voorstelling van zaken hebben gegeven, in het bijzonder over het samenspannen van de secretaris-generaal met zekere landen. De late avondvergadering, waarop Zo rin zyn felle rede hield, was voorafge gaan door een vergadering van de raad van meer dan drie uur, waarop werd be sloten, dat geen van de twee Kongolese delegaties die van Loemoemba onder leiding van Kanza en die van Kasavoe- boe onder Bomboko in de raad zou den spreken. Volgens Zorin heeft Hammarskjöld misbruik van zyn bevoegdheden gemaakt en de resolutie van 9 augustus van de Veiligheidsraad geschonden waarin wordt toegezegd dat de Ver. Naties in Kongo zich niet zullen inlaten met bin nenlandse politieke geschillen. Het op treden van het hoofdkwartier van de V.N. in Kongo heeft geleid tot „uiterst betreurenswaardige" gevolgen. Het heeft om de landen van de N.A.V.O. en vooral de Verenigde Staten te helpen, N.A.- V.O.-troepen gebruikt om de resoluties van de raad te ontduiken Hammarskjöld en het hoofdkwartier in Kongo moedigen de tegen het volk gerichte elementen aan die in het be lang van de koloniserenden trachten het land en zijn gebieden te verkopen, aldus Zorin. De Rus zei verder dat de secreta ris-generaal niet het minimum aan ob jectiviteit aan de dag heeft gelegd dat nodig was voor de uitvoering van de re soluties van de Veiligheidsraad. De ge hele wereld kan zien dat gepoogd wordt „een nieuw kolonialisme in de plaats te stellen van het oude", zei hy. Hammarskjöld antwoordde op Zorins leugens, dat de Rus een beetje onvolle dig was geweest en bovendien slecht in gelicht blijkt te zijn. Hij zei dat de V.N. met alle kracht trachten inhoud te ge ven aan de onafhankelijkheid van Kongo. Verkeerd begrip, verkeerde inlichtingen, en verkeerde uitleg mogen dit werk niet belemmeren. Alle Afrhcaanse landen die met grote inspanning het werk van de Verenigde Naties in Kongo steunen, erkennen vol ledig het belang van het werk van de V.N. in Kongo. Deze landen verdienen niet, dat zij te horen krijgen dat men ze misleidt, aldus Hammarskjöld. Er is geen sprake van NAVO-troepen. Uit NAVO-landen is maar een zeer klein percentage van de V.N.-troepen aan wezig. De Amerikaan Wadsworth noemde Zo- rins redevoering een van de arrogantste en huichelachtigste verklaringen, die hy ooit buiten of in de Verenigde Naties heeft gehoord. De Sovjet-Unie heeft, zei hy, weloverwogen ingegrepen in de bin nenlandse aangelegenheden van Kongo en militaire voorraden en personeel naar dat land gezonden wat duidelijk in stryd is met de letter en geest van de resolu ties van de Veiligheidsraad. De Tunesiër Mongi Slim zei tijdens het debat het te betreuren dat een per manent lid van de Veiligheidsraad de Sovjet-Unie heeft gezorgd voor het vervoer voor de militaire operaties van de Kongolese regering tegen de provin cie Kasai. DONDERDAG 't Boshuis (Hoflaan) Ned. Chr. Vrou wenbond afd. zuid-west. Spr. ds. J. A. Peters over: „Evangelie en de moderne mens". 8 uur nam. Rehoboth: Afd. Leiden-centrum Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. dr. E. v. d. Schoot over „Huweiyk en echtscheiding". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedle „Jaloezie". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Toneelver. „Ons Toneel" speelt „Van ander ras". 8 uur nam. StationspleinPaddestoelenexcursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Huys te Warmond. 2.05 uur nam. Stadsgehoorzaal M.S.C (foyer) Kon. uur nam. ZONDAG Herdenking Genootschap Luxor-theaterZondagmorgenprogram ma B.K.-werk. Spr. Jan van GIJs, solo zang mevr. R Grims-Strootman. 10.30 uur voorm. MAANDAG Pieterskerk: Zestig-jarig bestaan Ned. .-xrt A(jr Biankenstein. Schouwburg: Toneelgroep „Podium". „De Jeugd vliegt uit". 8 uur nam. DINSDAG Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. Zomerzorg: Ledenverg. Ned. Kath. Kap perspatroonsbond. Spr. K. Morak. 7.45 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.501.20 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 u.nam. BIOSCOPEN Studio: „Hiroshima, mon Amour". 18 Jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur: zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino: „Het lot van een mens". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „Het loon van de Donderdagcyclus angst" 18 Jaar Luxor: „Als m'n grote broer dat wist. A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Mag ik deze dans van U?". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Strafbataljon 999" 18 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur; zondag: 2 30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Rex: „Salomo en de Koningin van She- ba" 14 Jaar Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta theater. Wassenaar: Van /rijdag t/m woensdag 8 u. (zat. en zond. 7 en 9.15 uur) „On the Beach" (De laatste Oever). 14 Jaar Donderdag 12.30 en 8 uur „Getuige a charge" (Witness for the pro secution) 18 Jaar Zondag en woensdag 2.30 u „Tom Duim", elke leeftild TENTOONSTELLINGEN Ned Leger- en Wapenmuseum „Gene raal Hoefer" Tentoonstelling ,,'s Konlngs Rok" Werkd.: 105 uur. 's zondags: 15 uur nam (t/m 30 september) Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie". Werk dagen 10-5 uur; 'szonaags 15 uur nam (tot 15 december) Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d. Werf park 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen /an 10 -12 en 24. Zon- en feestdagen 2—4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl (tot 16 oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „zeg het met bloemen in het Chinees" (Tot 31 oktober) Lakenhal: Tentoonstelling van werken uit Leidse School (tot half september) AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend de Centraal-Apo tat 74. tel. 20552. Libretto: Arrlgo Boito naar Victor Hugo. Eerste uitvoering: 8 april 1876 La Scala Milaan. Rolverdeling: La Gioconda, Anita Cerquettl, sopraan; La Cieca, haar blinde moeder, Franca Sacclii, mezzo-sopraan, Al- vise Badoero, hoofd van de Inquisitie, Cesare Slepl, bas, Laura, zyn vrouw, Glu- lietta Simionato, mezzo-sopraan, Enzo Gri- maldo, een Genuees edelman, Mario del Monaco, tenor, Barnaba, en spion van de Inquisitie. Ettore Bastianlni, bariton. Zuane, Giorgio Glorgettl, bas, Isepo, een briefschrijver, Athos Cesarini, tenor, een Sturman, Guido Pasella, bas, een Zanger, Edio Peruzzl, bas. Verder: Koor en Orkest van de Magglo Muslcale Florentlno. Diri gent: Gianandrea Gavazzenl. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00-21.15 Documentaire. VPRO: 21.20 Film. 21.40 Chansons. 22.05 Progr. over het rassenprobleem. 22.35 Einde. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Gevar. muz. 12.45 Meded. 12.55 Weer- ber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de progr. v .d. afgelopen week. 14.00 Gram. 14.45 Klankb. 15.30 Geluldskron. 16.00 Ork.conc, 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South- East. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Henry Wood Promenade concerts: Symph. Ork., koren en sol. (Om 20.55 Intermezzo en om 21.00 Nws.) 21.50 Intermezzo. 21.55 Hoorsp. 22.55 Intermezzo. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Nw6. en gevar. muz. 13.00 Gevar. muz. (Om 13.30 nws.) 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitsl. races en lichte muz. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.29 Weerber., nws. en lichte muz. 1845 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.24 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Popul. liedjes. 20.30 Nws. en hersengym. 21.15 Gevar. muz. (Om 21.30 nws.) 2.30 Nws. 2.40 Ouderw. dansmuz. 23.30 Nws. en Ita liaanse muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.05 Volksliederen. 17.00 Nws. 17.40 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.20 Operamuz. 21.45 Nws. 22.10 Pianorecital. 22.30 Dans muz. 23.10 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Amus.muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.35 Gram. 18.30 Nieuwe gram. 19.16 Kamermuz. 19.30 Pia- nomuz. 20.05 Madame Chrysanthème, ope ra. (Om 21.17 Gram.) 22.01 Gram. 23.10 Kamermuz. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Omr.ork. 12.30 Weerber. 12.35 Amus.muz. 12.50 BeurBber. 13.00 Nws. 13.15 Orgelrecital. 13.30 Gram. 13.40 Orgelrecital (verv.) 14.00 Ork.muz. 15.00 Amus. muz. 15.30 Gram. 16.00 Beursber. 16.06 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Omr. ork. en sol. 17.45 Duitse les. 18.00 Gram. 18.10 Voordr. 18.20 V. d. sold. 18.50 Sport. 19.00 Nws. 19.40 Vioolrecital. 20.00 Festival v. Vlaanderen: Ork.conc. (Om 20.45-21.00 Kunstkaleidoscoop). 22.00 Nws. 2.15 Gram. 22.55 Nws. 23.00-23.15 Milit. groeten uit Kongo. 484 m.: 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 15.00 Belg. muz. 16.07 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gevar. muz. 1830 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Festival v. I.uik: Motetten, madrigalen en liederen. 21.00 Hoorspelen. (I. d. pauze: wereld- nws) 22.42 Gram. 22.55 Nws. theek. Breestraat WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nnr) i i if fc S Sm 8 Amsterdam zwaar bew. zzo 6 19 14 Den Helder zwaar bew. z 6 19 14 regen zzo 5 20 14 geh. bew. z 6 19 15 mist ozo 4 17 12 zw. bew. zzo 4 19 14 mist ozo 2 16 13 zwaar bew zo 4 21 13 Z.-Limburg zwaar bew zo 5 20 13 Helsinki zwaar bew w 2 18 10 Stockholm onbewolkt zo 4 20 8 Oslo zw. bew. ono 5 16 12 Kopenhagen onbewolkt ozo 8 18 13 3 ga CC? ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parys Bordeaux Grenoble Nloe Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajacclo Madrid Mallorca Lissabon mist half bew regenbul half bew regen regeD bew. licht bew. half bew. licht bew zw. bew. regen bew. w.stil 13 6 12 zw 2 19 9 5 zzo 4 21 14 1 z 4 18 12 0 zw 3 20 15 2 w.stil 26 16 22 wzw 7 22 13 0.1 zwaar bew. n 4 23 16 0 onbewolkt ozo 4 24 10 0 mist w^til 21 11 0 licht bew. z 4 20 10 0 mist nno 1 21 10 0.2 zw. bew. zw 4 20 11 0 wstll 21 15 0.2 zo 9 21 11 0 wnw 2 21 10 7 ozo 5 22 13 0 n 2 24 15 0 zzw 4 27 15 1 .no 2 25 13 0 zwaar bew w.stil 16 0.2 zwaar bew w.stil 29 15 0 geh. bew. nnw 6 16 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2