Laatste nieuws REMBRANDT SCHRIJDT DOOR „DE LAKENHAL" Tito in Parijs Het Leidsch Dagblad V A R r A RADAR-OOG VOOR DE BLINDEN BEURS VAN AMSTERDAM WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1960 Saskia en Hendrikje Stoffels zijn er ook! Door de gangen en zalen van het museum „de Lakenhal" liggen in grillige bochten tal van elektriciteitskabels van alle afmetingen. De suppoosten sluipen op hun tenen door de gangen om de mensen, die „daar binnen" aan het werk *Ün maar niet te storen. Als wij een van hen vragen of we „daar binnen" eens een kijkje mogen gaan nemen, loodst hij ons heel voorzichtig door de wirwar van draden. Heel behoedzaam opent hjj de deur en zachtjes mogen we naar binnen sluipen. Achter een spinet zit een bekoorlijke jongedame, gekleed in een even bekoor lijk zeventiende eeuws kostuum. Naast haar staat een in het fluweel geklede forse jongeman, die aandachtig schijnt te luisteren naar het „denkbeeldige" pianospel. Doodstil staren zij in de lens van een fotoapparaat, waarachter een in nuchtere twintigeeuwse kledij gesto ken manspersoon staat. Gespannen kijkt het tweetal naar de fotograaf en zij hopen, dat nu eindelijk de opname gelukt zal zijn. Maar neen, er ontbrak toch nog iets aan de houding van de jongeman, of de rok van de pianiste was net niet goed genoeg om de stoel gedrapeerd. En wéér wordt de scène overgedaan. Nog langer moeten de figuranten in het felle licht van de schijnwerpers doorbrengen. Behoedzaam sluipen we naar een an dere zaal van het museum, waar een dame, blijkbaar de kostumière, ons uit leg van het geval geeft. Reden van al die koortsachtige bedrijvigheid: het ver vaardigen van een kleurenstrip, in op dracht van een hier ter stede verschij nend damesweekblad, over perioden uit het leven van Rembrandt. Waar kunnen die opnamen beter plaats vinden dan in de Sleutelstad, de geboorteplaats van Neerland's beroemdste kunstschilder? Wat is een geschikter plaats om opna men te maken voor dit beeldverhaal dan „de Lakenhal", waar alle factoren voor een sfeervolle achtergrond aanwe zig zijn? Veertien dagen zullen de lampen in de schijnwerpers gloeien. Dat betekent veertien dagen van hard werken voor LEIDERDORP W. van Waardhuizen 40 jaar bij de Ver. Touwfabrieken ONTVING KON. ONDERSCHEIDING De heer W. van Waardhuizen, chauf feur bij de N.V. Ver. Touwfabrieken, is een man, die niet van uiterlijk vertoon houdt en zyn 40-jarig jubileum op dins dag j.l. maar het liefst op onopvallende wijze gevierd had willen zien. De direc teur. de heer H. B. Haanappel, zeide bij de ontvangst ten directiekantore, dat hij die wens van de jubilaris wilde eerbie digen, maar deze gelegenheid toch aan greep om de heer Van Waardhuizen te pryzen om zijn toewijding en plichts betrachting, waarvan hij steeds heeft blijk gegeven. Van de 40 jaar heeft hij er 36 als chauffeur de belangen van de V.T. gediend. Tenslotte herinnerde spreker aan het feit, dat de naam Van Waardhuizen reeds sinds 1879 in de personeelsadmi nistratie voorkomt. In genoemd jaar trad namelijk de vader van de jubilaris in dienst van één van de later in de V.T. geuniëerde bedrijven. Met de beste wensen voor de toekomst van de jubilaris en van diens vrouw en zeven kinderen, die allen deze intieme huldiging bijwoonden, overhandigde de heer Haanappel de heer Van Waard huizen het vererend getuigschrift van de Mij. voor Nijverheid en Handel met het bijbehorende zilveren draaginsigne, een getuigschrift van de Kon. ANWB met een fraaie draagspeld, een gouden arm bandhorloge met inscriptie, alsmede een geschenk onder couvert. Burgemeester K. van Diepeningen zeide, dat er ongetwijfeld vreugde zal heersen in de harten van de jubilaris en diens echtgenote over het feit, dat zij leiding mogen geven aan zo'n aardig gezin. Om dat te kunnen doen wordt een financiële basis vereist. Deze heeft de jubilaris 40 jaar geleden gevonden bij de V.T. Het verheugde spreker, dat het H.M. de Koningin heeft behaagd, de jubilaris de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verstrekken. Onder applaus speldde de burgemeester de heer Van Waardhuizen deze onderscheiding op de borst. De bedrijfsleider van de vezelafdelin gen. de heer I. Vogelenzang, feliciteerde de jubilaris en noemde diens functie er een van groot vertrouwen. Tenslotte mocht de jubilaris de har telijke gelukwensen in ontvangst nemen van hoofdingenieur D. J. v. d. Moortel, bedrijfsleider der Staalkabelfabriek, zijn chef, de heer P. J. Kuilenberg. de so ciaal werkster en de personeelchef. Na het officiële gedeelte kwamen nog enkele heren van het Centraal Admini stratiekantoor de jubilaris gelukwensen, waarna de familie het feest in huiselijke kring voortzette. De historie herleefde. Rembrandt en Saskia in ..De Lakenhal (Foto ld./Holvast) een twintigtal Leidse studenten, die zul len figureren. Paula Stigter vervult de rol van Saskia, de eerste echtgenote van Rembrandt, terwijl Henriëtte Leopold in het zeventiende eeuwse kostuum van Hendrikje Stoffels rondschrijdt. Een Amsterdammer, die niet met name ge noemd mag worden, heeft zich een fraaie baard aangemeten om als Rembrandt zijn steentje bij te dragen. De binnenopnamen duren twee weken. Daarna zal het weer rustig zijn in het museum. Dan behoeven de suppoos ten niet meer op hun tenen te sluipen. Dan is alles weer „normaal" Culturele evenementen In de raadsvergadering van 17 maart jl. werd besloten een cultuurfonds te stichten. Gingen de gedachten der leden van de Culturele Raad in eerste instantie uit naar een piano-recital door George van Renesse na de ontvangst van een bro chure over het Westnederlands Symfo nie-orkest, onder leiding van Sam Swaap heeft men besloten dit orkest in één der kerkgebouwen te laten optreden. Het concert zal worden gehouden begin februari 1961. Een volgende suggestie van de Cultu rele Raad is om. evenals in december vo rig jaar ook dit jaar weer in één der kerkgebouwen met alle plaatselijke zang koren en de Harmoniekapel „Leider dorp". eventueel uitgebreid met een so list een muziekavond te houden. Het daartoe gevormde comité, bestaat be halve uit twee leden der Culturele Raad nl. mej. M. v. d. Voort en de heer A. Kruidenier, uit een lid van elk der koren en de harmoniekapel. Tenslotte is er een suggestie aan de Jeugdverenigingen, nl. de Hervormde Jeugdraad, de Katholieke Jeugdorganisatie, de Gereformeerde Jeugdcentrale en het bestuur der Open bare lagere school om gezamenlijk te ko men tot de organisatie van een avond waarop de bekende helikopterpiloot Eel- co Schuller verschillende films en dia's vertoont. AIRBORNE-TOCHT „SPARTA" Dat de gymnastiekvereniging „Sparta" steeds actief is. was ons wel bekend. Maar toen men ons gisteravond kwam vertellen, dat men aan de jaarlijkse Air- bornetocht ook al had deelgenomen en dat zowel de 36 Sparta-leden. als de lei- Het Joegoslavische staatshoofd, maan schalk Tito, is vanochtend met een spe ciale trein in Parijs aangekomen, waar hij een etmaal zal blijven, voordat hij doorreist naar New York voor het bij wonen van de vijftiende zitting van de Algemene Vergadering van de V.N. Tito reist met een speciale geblin deerde trein. Hij werd verwelkomd door de Joegoslavische ambassadeurs in West- Europa. die naar Parijs zijn gekomen voor een conferentie onder leiding van de minister van Buitenlandse Zaken, Koca Popovic. Een half uur tevoren was Mehmet Sjehoe, de premier van Albanië, in de Franse hoofdstad gearriveerd. Ook hij is op weg naar New York. Zoals bekend is de verhouding Joego-Slavië en Albanië bijzonder slecht. INDONESIËRS OP N.-GUINEA GEARRESTEERD (Van onze Haagse redactie) In een kampong ten noorden van de Meraukerivier op zuidelijk Nieuw-Guinea zyn door de politie 12 Indonesiërs ge arresteerd, afkomstig van de Kei eilanden, die kennelijk instructies had den gekregen tot het voeren van onder mijnende activiteiten tegen het Neder landse gezag. Er zouden wapens, propa ganda-materiaal en lijsten met namen van Nederlanders en Papoea's zijn ge vonden. Het onderzoek wordt voortgezet in de Indonesische kolonie van Koeprik naar „ondergedoken saboteurs". ding de 15 km lange tocht zonder uit vallers had volbracht, ja toen hebben we de berichtgever heel hartelijk gefeli citeerd. Alle deelnemers ontvingen persoonlijk hun medaille, terwijl voor de vereniging een groepsprijs mee naar huis werd ge bracht. Men was 's morgens om 7.30 uur per bus vertrokken vanaf de Eikenlaan. De leiding berustte bij mej. Van Ommen en de heer H. van Driel. 's Avonds om 9 uur werd Leiderdorp weer bereikt. Tien jaar fotoclub Morgen 15 september is het 10 jaar geleden, dat de foto-club „Daquerre jr." werd opgericht. Eén der oprichters, de heer J. Slingerland, is geëmigreerd naar Afrika. De club telt thans ongeveer 45 leden. Voorzitter is de heer D. Goldberg. In het troephuis van padvinders in de dr. Van Rhynstraat heeft men in de loop der jaren tweemaal geëxposeerd en éénmaal in de aula der Chr. Ulo aan de van Geerstraat, i.v.m. het bezoek, dat mr. Klaasesz aan het dorp bracht. In „Het Wapen van Leiderdorp", waar thans het bureau van Gemeente Werken gehuisvest is, heeft de club verschillende demonstraties gegeven. Het ligt in de bedoeling, dit feit eind oktober enigszins feestelijk te herden ken. De gedachten van het feestcomité gaan o.m. uit naar een expositie met muziek. OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Allda M.. dr. van W. J. M. Luksenburg en M. J. Trowljn; Evert, zn. an E. de Groot en W. van Dam: Jean M.. zn. van J. J. Bonnet en A. J. Dui- venvoorde. Ondertrouwd: J. de Leen. 36 jr. en M. I Chr. de Bruin. 30 Jr G. Warnar. 56 Jr. i en F. Duel. 29 jr.; H. Beumer, 30 jr. en A. Vos. 24 jr. Getrouwd: A. P. van Duuren, 29 jr. en T. A. Ketzer. 28 Jr.; J G. Uljee. 27 jr. en A. M. Rietbergen. 23 Jr.; R. D. H.Jansen. 27 Jr. en E. J. Havers, 25 Jr.; T. de Bruijn, 24 Jr. en N. J. Vahrmeljer, 27 Jr. Overleden: A. G. Timmermans, e. van J. B. Senecaut; E. A. M. van Akelllen, w. van J. H. Martin; H. S. van Asperen. VOORSCHOTEN MAALTIJDEN VOOR BEJAARDEN Zoals reeds in vele plaatsen, heeft ook te Voorschoten de U.V.V. het initia tief genomen om, bij voldoende deel name, 3 keer per week warme maaltij den te verstrekken en tevens thuis te bezorgen aan bejaarden en invaliden, die door omstandigheden niet in staat I zijn zelf hiervoor te zorgen. De kosten van deze volledige maal- tijden zullen plm. f. 1.25 bedragen. Secretaresse van deze actie is mevr. F. ZinnHen, Vondelstraat 23, tel. 3613 BURGERLIJKE STAND Geboren: Raymond, zn. van H. Crezee en G. J. Mekes; Louise A., dr. van J. J. van Zanten en A. Fros; Henricus Th„ zn. van Th. A. Pleij en L. H. Zandvliet; Hendrik J. M.. zn. van A. Th. M. van den Bos en H. S. Kors; Yvonne M., dr. van J. P. H. van Rijn en M. H. van Melj- aarden; Peter F.. zn. van C van der ,wart en W. Dijk: Yvette C. M.. dr. van 'h. C. Esselaar en J. M. Ursem Ondertrouwd: M. Solleveld en L. C.van Son. Getrouwd: J. C. Uljee, 26 Jr. en M. W. Klaassen, 25 Jr. Overleden: V. H. Harbrlnk Numan. 35 Jr., echtg. van H. J. Uurbanus; J. Brus- see, 48 Jr., echtgenoot van L. van Beelen. ROTTERDAMSE HAVENDAG TROK 700 DEELNEMERS Voor de vijftiende maal heeft Rotter dam zijn internationale havendag ge houden. Ruim 400 deelnemers uit Duits land, Oostenrijk, België, de V.S., Frank rijk, Engeland, Hongarije. Noorwegen en Zwitserland. 300 Nederlanders kwa men gisteravond in de Burgerzaal van het stadhuis bijeen als gasten van het gemeentebestuur en de stichting „Haven- belangen". Vanmorgen kwamen alle deelnemers in de Rotterdamse Schouwburg bijeen voor de gebruikelijke begroeting en het beluisteren van een referaat dat op de haven is afgestemd. Ditmaal was het 't hoofd van de Delta-dienst, prof. ir. P. Ph. Jansen, die 'n filosofisch-technische uiteenzetting gaf over het begrip „vei ligheid in de Delta". De deelnemers begaven zich vervolgens met auto bussen naar Hellevoetsluis, waar zy de bouwput voor de Uitwateringssluizen bezochten, om s' middags verschillende ondernemingen in het Botlekgebied en de Europoort te bezoeken. Tot slot verenigden allen zich aan een diner in diergaarde Blijdorp. STOFFELIJK OVERSCHOT HANS HERMANS GEVONDEN Te ongeveer twaalf uur vanmorgen heeft een militair die deelneemt aan de naspeuringen naar de zondag verdwenen 11-jarige Hans Hermans uit Sevenum, in een akker by de weg tussen Sevenum en Helenaveen. een vers gedolven graf gevonden. Het stoffelijk overschot, dat gedeelte lijk werd blootgelegd bleek van een jongen te zyn en men vermoedt, dat het de verdwenen knaap is. Direct toen ge constateerd was, dat het inderdaad een graf was werd het graafwerk gestaakt en ging een waarschuwing naar de Rijkspolitie. Het stoffelijk overschot is nog niet geïdentificeerd. Ook heeft men nog niet kunnen nagaan hoe de Jongen om het leven is gekomen. Nader wordt gemeld, dat het stoffe lijk overschot, dat een soldaat in een aspergeveld, drie kilometer ten zuid westen van Sevenum heeft gevonden, inderdaad is gebleken te zijn, dat van Hans Hermans uit Sevenum. Botsing van Amerikaanse militaire vliegtuigen Hedenochtend zijn by de Ierse kust twee Amerikaanse vliegtuigen van het type B-47 met elkaar in botsing geko men. Eén toestel wordt vermist, het andere slaagde erin de Ierse luchthaven Shannon te bereiken. Een van de zes straalmotoren was gedeeltelyk afgerukt. De botsing deed zich voor op 350 myl van Shannon. Vliegtuigen en schepen zijn op zoek naar het vermiste toestel. De bommenwerpers waren van de basis Plattsburg in de staat New York op weg naar de Britse basis Brize Norton. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30500 115 eenden doodgebeten Een vraatzuchtige hond heeft kans gezien het terrein van een Harderwykse eendenhouder binnen te dringen en liefst 115 eenden dood te byten. De toe vallig passerende gepensioneerde politie man J. v. d. Brink, die belast Is met het opruimen van schadeiyk gevogelte, heeft de hond dood geschoten. LEIDERDORP Vergadering Velocitas De korfbalclub „Velocitas" hield gis teren voor de tweede maal dit jaar een vergadering. De voorzitter sprak er zyn teleurstelling over uit, dat van de 53 leden, zo weinigen deze vergadering be zochten. In verband met het vertrek van de heer H. Goudsmit, is mej. D. Dompeling benoemd tot secretaresse. By de ingekomen stukken was in de eerste plaats een uitnodiging van B. en W. voor een bespreking op 19 september a s. ten gemeentehuize, en voorts een toe zegging der gemeente, dat men in de toekomst op twee velden kan gaan spe len. De wedstrydsecretaresse mej. M. van der Revden trad af als bestuurs lid. omdat zy eerst met het oog op haar studie, en nu in verband met. haar functie niet meer in de gelegenheid in het wedstrijd-secretariaat naar behoren waar te nemen. Loek Krassenburg werd als bestuurs lid gekozen. De heer A. Kruidenier, voor zitter deelde mede, dat het bestuur ge meend heeft Loek de taak van penning- meesteresse te moeten opdragen, terwyl mej. N. Kruidenier het wedstrydsecre- tariaat zal gaan verzorgen, mede in ver band met het feit, dat deze telefonisch te bereiken is. De heer Kruidenier wend de zich vervolgens met een hartelyk af scheidswoord tot mej. van de Reyden. In de feestcommissie de club bestaat 10 jaar werden benoemd de dames Diny v. d. Ende Marjan Rijnsburger en de heren Dick Boelee. Wim van Hui- zinga, Nico de Wolf en Jonny Glasber gen. In verband met het begin van de competitie werd de definitieve samen stelling van de twaalftallen bekend ge maakt. BEURSOVERZICHT Unilevers zeer vast; Nat. Handelsbank boven de 200 AMSTERDAM, 14 september Er heerste vanmiddag in de Unllever- boek bij de opening een echt ouderwetse drukte. De grote groep van belangheb benden zeilden heen en weer en op het moment van de „gongslag" (opening) ontstond een zeer groot lawaai door de bied- en laatkoersen. De openingskoers werd vastgesteld op 836, tegen gisteren als slotkoers 813 s*. Hiermede zette het fonds het herstel van de vorige dag met verdubbelde kracht verder voort. Het werkelyke geleden financiële verlies van de maatschappy in verband met de Planta-affaire zal. aldus de beurs, zeker niet van invloed zyn op het uit te keren dividend over 1960. Het was hoofdzake lijk het publiek, dat tot aankopen van de stukken overging, want de arbitrage kon in dit fonds internationaal weinig uitrichten. Na een kwartier werd het veel stiller in de Unilever-hoek en in de openingskoers kwam verder weinig verandering meer. Er werd nog 839 ge daan en het fonds sloot op vrywel het hoogste peil van de dag. De Unilever- waarden lagen gisteren in Wall Street vast in de markt, dit in tegenstelling met aandelen Kon. Olie, die er lager noteerden. Dit was dan ook aan de prys voor de olie-aandelen vanmiddag op het Damrak te merken, want deze stukken noteerden op f. 123.70, een halve gulden beneden het vorige slotniveau en het laagst sedert maanden. Aku's deden flink Als van ouds de MEEST GELEZEN COURANT van Leiden en Omstreken. imiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiitiiiiiiiii Een van de nl euwigheden op de Radio tentoonstelling in Earls Court is een radarinstrument dat blinden helpt voor werpen tot een afstand van ongeveer zes meter, waaronder ook stoepranden, te ontdekken. Het instrument is niet veel groter dan een box-camera en zendt een smalle straal hoge geluidssignalen uit die terugkaatsen wanneer zy een obstakel ontmoeten en waarschuwen de drager. Op het ogenblik is alleen een prototype ontwikkeld, maar de nieuwe apparatuur belooft een waardevol nieuw hulpmiddel te worden voor mensen die het gezichtsvermogen hebben verloren. Nadat men de signalen die door vleer muizen e.d. worden uitgezonden zorg vuldig had geanalyseerd werd het moge- ïyk geacht dat, aangezien sommige die ren zich vrijelyk zonder gezichtsvermo gen kunnen bewegen, hetzelfde soort signaal elektronisch zou kunnen worden gereproduceerd en door blinden als een praktisch hulpmiddel zou kunnen wor den gebruikt. Het Sondar signaal, zoals het genoemd wordt, bestaan uit korte stoten met een zeer hoge geluidsfrequen tie. Deze stoten worden 50 tot 100 keer per seconde herhaald. Het signaal wordt verkregen door middel van tran sistors die op een droge battery van 9 tot 12 volt werken. Om hoorbaar te zyn voor het menseiyke oor wordt de eigen- lyke puls gemoduleerd op een frequen tie van ongeveer 10.000 c/s. In de prak- tyk verandert het signaal dat door voor werpen tot op een afstand van 6 meter wordt teruggekaatst de toon van het signaal; daaraan kan de geoefende ge bruiker weten hoever de obstakels ver- wyderd zyn en waar zy zich bevinden. mee door belangstelling voor de rayon aandelen van Westduitse zyde en boek ten op 528 een koerswinst van byna 8 punten. In de Philips-hoek was het ook vandaag uiterst kalm en met de koers- styging wilde het ook niet erg vlotten. Na de opening op 1250, tegen gisteren als slotkoers 12401/4, schommelde de koers gedurende de verdere beursduur rond de 1245. Hoogovens liep op van 898 tot 903 en boekten op deze koers een winst van 14 punten. De handel was kalm. Aandelen Nat. Handelsbank wer den weer eens in een open hoek ver handeld en lagen vast in de markt op oude geruchten, dat deze bank zal wor den overgenomen. De speculatie voerde in deze hoek de boventoon en er ging een post van 25 aandelen ln één klap om op 201. waardoor de „brug" van 200 pet. werd genomen. De koers van gisteren was 198 3/4. Later op de middag werd nog 202 voor de stukken betaald. De scheepvaartaandelen lagen vandaag goed gedisponeerd ln de markt met koerswinsten van doorelkaar circa 5 punten. In de cultuursector gebeurde ook van daag geen schokkende dingen. Amster dam Rubber en HVA gaven een betere tendentie te zien. In de staatsfondsen- hoek was de stemming vast, doch de handel gering. Mogelijk dat „Prinsjes dag" volgende week betere perspectieven voor deze hoek zal bieden en er op of voor deze gedenkwaardige dag van re geringszijde een nieuwe staatslening zal worden aangekondigd, aldus de beurs. In de lokale afdelingen waren de grootbanken en de bieraandelen ln herstel. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 14 sept. 1960 Londen 10.60%—10.61%; Montreal 3.88H 3.89,v Brussel 7.55%—'756%. Stock holm 73.06%73.11%, Milaan 60.73%— 60 78%, Oslo 5253—52.98.Lissabon 13-21% —13.23%New York 3.76%—3.77%. Parys 76.92—76.97. Frankfort 90.39—90.44, Zu rich 87.55%—87.60%, Kopenhagen 54.84 54.89. Wenen 14.60%—14.61%. Corry Brokken heeft gisteren in Amsterdam tijdens een drukbezoch te receptie de gouden plaat" ge kregen ter gelegenheid van het per- men de Wama's haar geluk wensen sen van de 100.000ste plaat van i namens de Bond van Milords". ..Milord". Tijdens de receptie kwa-\ Woensdag 14 september ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f.1000. Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 100,V 100% Ned. '59 4% 100,9« 100% Ned. '60-1 4% 100,9* 100%GL Ned. '60II 4% 100ft 100% Ned. '59 4% 98% 98%GL Nöd. '53 3% 95% 95% Grootboek obl. 3% 79%GB Ned. '47 3% (3) 94,V 94A Ned. '51 3% 96% 97 B Ned. '53 (3%) 94% 94% Ned. '56 3% 94% 94% Ned. '48 3% 87% 87% Ned. bel. cert. 3% 87% Ned. '50 3 y* 87 H 88 Ned. '54 3Vi 89% 90 Ned. '55 I 3% 89% 89% Ned. '55-11 3yi 92% 92% Ned. '37 3 90,V 90AGB Ned. doll. In. 47 3 89% 89%GL Ned. Inv. cert. 3 98% 98AGL Ned. 62-64 3 99% 99%GB Indië '37 3 98 Indië '37 A 3 94% 94% Ned. grtbk. '46 3 91% Ned. won.b.1. '57 6 110% 110% Ned. won.b.1. '58 4% 100 100A ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank 31% 31% Nat. Handelsbank 198% 201% Ned. Handelmy. 307 310 Amst. Rubber 111% B 113% H.VA147%GB 150% Senembah 530 535 AX.U520% 526 Berkel's Patent (v.) 370 L 379%GB Calvé Delft cert. 791 GB 823GB Dell My.en (Ver.) 178.50 178.10 Kon. Pap. v. Gelder 321 329G.B. Hoogovens cert989 905% MUller en Co. N.B 425% 430G.B. Ned. Kabelfabr650 GL 656G3. Philips 1240% 1243% Philips pref330% 332 Unilever 813% 835% Wilton Feyenoord 207% 207G.B. Biliton 2de r440%GB 455G.B. Dordtse Olie gew. 597% 592 Kon Olie (f20.—).. 125.90 125.50 Idem (50 k f. 20.—) 124.30 163.70 Holl. Amer. Rjn 150% 152%GB Java China Paket 157 160 K.L.M106.30 10640 Kon Ned Stmv My 192% 196% Kon Paket My 136% 139%GB Stoomvaart My Ned 172% 174 Nievelt Goudr cert 147 GB 151% v. Ommeren eert 293 300% Kon Rott Lloyd 155 GB 157 Ned Scheepv Unie 153% 155% NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam '47 (3%) 3 94% 94% idem 48 (3%) 94% 94% R'daro '52-1 (4%) 98% ld ld "37 I-n (3%) 96 Z.-Holland "56 (4%) 97% Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N. G. *58 (5%) 104% 105 id. N.WJ3. '52 (4%) 97% 97f| Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 94% 94% Premieleningen A'dam *53 3 101% A'dam "51 12% 86% 85% A'dam '56 12%.. 80% 80% A'dam "56 II 2% 88% 88^ A'dam '56 m 2% 88% 88 Eindhoven '54 2% 81 81% Enschede "54 2% 79% 79% Den Haag '52 I 2% 88 88% Idem II 2% 88 R'dam '52 I 2% 89 90 Idem n 2% 90 Idem '57 2% 98% 97% Utrecht '52 2% 91B. 92B. Z.-Holl. 1957 2% 96% 96% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstellingen Robeco 242 242. Amst Bank 430 435 HJ.Ü. eert 242% 241% Rott. Bank 350 355 Twentsche Bank 313 315 Industrie Ondernemingen Albert Heyn492 492 Borsumy59 58% K. N. Ed-met. A-AA 105 105 Idem pref wd. 104% 104% Electrolasmy382 Kon Ned Grofsm 182% 184 Holl. Constructie 582 lng. bur v. Bouwnyv 266L. 270 Interna tlo 156 160 Int. Kunststoff. Ind. 65 65 Leidse Wolsplnnery 615 539 Rott. Droogdok My. 670 675 Sikkens Groep 938 940 Ver. Touwfabrieken 355 Walvisvaart 111 Wernlnk's Betonm. 169% 165 Van Wyk en Heringa 127% 125% Zaalberg 136 137 Spoorwegen Dell Spoorweg My. 5 Amerik. fondsen Canadian Pacific R. 22 i j Intern Nickel 53% Anaconda 49 Bethlehem Steel 42% Cities 8ervlce 42% General Motors 43% Kennecott 79 Republic Steel 58 Shell OU 657 Union Pacific 26% Un. States 6teel 77% Ut! 49 42% 43% 43,'. 78% 58% 68% 25A 77

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9