NIEU WBOUWPLANNEN MINERVA KOSTEN RUIM TWEE MILJOEN Beroep op het bedrijfsleven om ongeveer de helft te schenken Kerkelijk Leven Chinese kok schreef aanrijding toe! maar Medaris niet aan Hollandse motregen. MARGARINE Tunesische president zoekt een oplossing voor kwestie-Algerije Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 13 september 1960 Derde blad no. 30150 Met een enigszins overdreven inleiding (waarin een beeld van de zolder van Sociëteit Minerva na de brand omschreven werd als „Wat ons na de brand nog restte") is een folder in zee gegaan voor een financiële steunactie bij het Nederlandse bedrijfsleven voor de herbouw van deze „eerste Sociëteit der Nederlanden". De eerste verdieping en de zolderverdieping van Minerva werden in de nacht van 2 op 3 december j.l. vrijwel geheel verwoest. Gelukkig konden conversatiezaal, eetzaal, archiefruimten, vrijwel alles op de parterre, en de keuken (behoudens geringe materiële verliezen en vrij grote waterschade) behouden blijven. Niettemin zal de herbouw van Minerva ruim 2 miljoen vergen. Want deze herbouw omvat tevens een uitbreiding, waartoe men toch reeds zou moeten overgaan op grond van het steeds toegenomen en te verwachten toeneming van het aantal corpsleden. Van de 2.290.000 gulden aan de herbouwkosten wordt acht ton gedekt door de verzekering, drie ton (vermoedelijk, want er is reeds meer dan de helft binnen) door de reünisten, een ton door de leden die daarvoor honderd gulden per man zullen verdienen. Bovendien zijn er nog een ton gefourneerd als renteloos voorschot door het Leidsch Universiteits Fonds en een halve ton als giften van alle mogelijke zijde op rekening van het „Brandfonds". Maar er resten dan nog 940.000 gulden aan kosten, waarvoor de studenten een beroep doen op het Nederlandse bedrijfsleven. In de lei ding van dit bedrijfsleven kan men zovele oud-Leidenaren vinden, die beseffen welk een grote bijdrage het LSC kan leveren tot de vorming van werkelijke Leidse academici, dat men ten volle rekent op het be reiken van het benodigde bedrag. Zonder mensa De herbouwplannen hebben min of meer een definitief karakter gekregen. Een van de grote vraagpunten was het al of niet huisvesten van de mensa. Zoals gemeld hebben curatoren besloten, deze mensa voor de toekomst (speciaal om psychologische redenen) elders on der te brengen. Dit betekende een in grijpende verandering in de aanvanke lijke plannen. In zeker opzicht is echter dit verlies van de mensa hoezeer ook betreurd door het LSC, dienstbaar gemaakt aan de overige opzet van de nieuwbouw. De Breestraatgevel blijft behouden, zodat het belangrijke uiter lijke beeld het vertrouwde karakter bewaart. Moderne keuken, ruimere conversatiezaal De keuken in het souterrain zal ge heel worden gemoderniseerd en een kleine uitbreiding ondergaan. Een forse uitbreiding is niet mogelijk, aangezien de keuken zich onder de binnenplaats bevindt, waarboven de societeits- uitbreiding wordt opgetrokken. Slechts een klein stukje kan erbij worden ge trokken dat thans ligt onder het woon huis aan de Vrouwensteeg, direct gren zend aan de binnenplaats. Dit pand zal worden gesloopt. De keuken moet eerst geheel worden gesloopt om ruimte te maken voor het heien voor de nieuw bouw. Op de begane grond blijft de conver satiezaal op de bekende plaats, doch de bestaande daarachter gelegen eetzaal zai bij de conversatiezaal getrokken worden. Op de begane grond blüft de indeling van het oude gebouw overigens zoals zij thans is. Op deze hoogte komt in het nieuwbouwgedeelte, dus op de huidige binnenplaats, de nieuwe eetzaal. Eetzaal met 245 zitplaatsen De eetzaal telt op het ogenblik 150 zit plaatsen, de nienwe niet minder dan 245. Over een gedeelte van deze eetzaal loopt een balkon, dat een soort tussenver- dieping vormt. Op deze hoogte wordt ook de biljartzaal ingericht. Grotere bibiotheek Op de eerste verdieping is het meest treffende in de huidige plannen een plaatsverwisseling van collegiums-kamer en bibliotheek. Hiertoe heeft men be sloten om de bibliotheek te kunnen uit- breiden met de dispuutkamer. Aan deze uitbreiding bestond grote behoefte, zo dat men daaraan de traditionele plaats van de collegiumskamer heeft opgeof ferd. De commsisiekamer verhuist naar het nieuwbouwgedeelte op de eerste ver dieping, grenzend aan de Vrouwensteeg. Voorts vindt men op de eerste ver dieping twee door een beweegbare muur gescheiden eetkamers, waarvan de grootte dus aan de behoeften van ge zelschappen kan worden aangepast. Er zijn in het herbouwde oude en het nieuwe gebouw vele vertrekken gepro jecteerd voor gezelschappen, admini stratie, ontvangsten etc., terwijl ook een dakterras een nieuw aspect van Miner va zal zijn. Huidig gebouw niet op palen! De hoofdtrap in de hal zal worden doorgetrokken naar de bovenste verdie ping van het oude gebouw. Overigens moet deze zolderverdieping bescheiden bezet blijven. Pro Patria, het cineasten gezelschap en de Ned. Studentenraad zullen hier onderdak vinden in de zij beuken. De zolder daartussen kan niet aan andere doeleinden dienstbaar wor den gemaakt dan in het oude gebouw het geval was. Gebleken is namelijk, dat het bestaan de gebouw niet op palen rust, zoals men steeds heeft gedacht, doch zonder meer op de oude Rijndijk is geplaatst. Hier door wordt een zwaardere bebouwing van dit gedeelte onmogelijk. Overigens wordt eerst over een maand het grondonderzoek afgesloten, zodat eerst dan defintief beoordeeld kan wor den hoeveel de fundering van het nieu we gedeelte moet gaan kosten. Het ligt namelijk in de bedoeling, deze fundering zo zwaar te maken, dat in de toekomst een hoger optrekken dan nu van de nieuwbouw mogelijk is. Het ziet er na melijk niet naar uit, dat toekomstige uitbreidingen door gebruikmaking van een groter terrein verwezenlijkt zullen kunnen worden. Ruim een jaar Voor de bouw zelf denkt men ruim een jaar nodig te hebben. Het is niet onmogelijk, dat met deze bouw over enkele maanden een aanvang kan wor den gemaakt. Het ontwerp van de nieuwbouw is op gezet door de architecten ir. J. W. C. Boks, W. Eijkelenboom en A. Middel- hoek te Rotterdam. De bouw zal waar schijnlijk onderhands worden aanbe steed. Enige tijd dicht Het is niet uitgesloten, vrij zeker zelfs, dat de sociëteit enige tijd gedurende de bouw niet in bedrijf zal kunnen zijn. Uitsluitsel daarover en over de even tuele periode van sluiting kan eerst wor den gegeven wanneer de definitieve plannen gereed zijn en wanneer de aan nemer het werkschema heeft opgesteld. Men kon ons derhalve gisteren tijdens een door de bouwcommissie georgani seerde persconferentie nog geen mede delingen doen over de plaats waar in dit geval van tijdelijke sluiting het socië teitsleven zal worden ondergebracht. De actie De financiële actie voor de nieuwbouw wordt onder het bedrijfsleven gevoerd door de Stichting voor de Leidse Stu dentengemeenschap met een zestigtal bestuursleden, alle vooraanstaande Ne derlanders en reünisten van het LSC. Voorzitter van het algemeen bestuur is mr. K. P. van der Mandele, voorzitter van het dagelijks bestuur mr. H. F. van Walsem. Van de minister van Financien is vrijdom van schenkingsrecht verkregen voor de giften aan deze stichting. Over een soortgelijke vrijstelling voor de schenkingen van reünisten loopt een proefproces, waarover de Hoge Raad zich waarschijnlijk over een maand zal uit spreken. Centraal De gehele opzet van de nieuwbouw gaat uit van een centrale LSC-societeit, dus niet van een eventuele decentrali satie van het sociëteitsleven, waarover juist in de tüd van de brand nogal veel is gesproken. Maand gevangenisstraf voor verduistering Zes maanden gevangenisstraf, waar van 2 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar eiste de officier van Justitie bij de Haagse politierechter tegen een 54-jarige fabrieksarbeider uit Leiden, wegens verduistering van f.695 -, toebehorend aan de Stichting Emmaus- vrienden Nederland. De verdachte was door de stichting aangesteld als colporteur van het blad „Honger en Dorst". Bovendien kreeg hij tot taak het aanstellen van meerdere colporteurs, die bij hem dan het Dedrag van de verkoop moesten afdragen. Gedeeltelijk besteedde hij het geld echter, zonder toestemming, ten bate van de stichting, terwijl hij de rest ach terhield. Dit was gebeurd over het tijd vak augustus 1958 tot februari 1959 Toen het in februari uitkwam, had, volgens de verdachte, de stichting hem willen pressen terug te betalen, anders zouden zij er „werk van maken". De colporteur, die inmiddels een baan als fabrieksarbeider had gevonden in Voorburg, kon dit onmogelijk. En uitein delijk heeft de stichting haar voornemen uitgevoerd, met als resultaat dat hij zich thans moest verantwoorden. De officier vond het geval zeer ernstig Juist omdat er zo vaak dergelijke feiten aan het licht komen bij liefdadigheidsinstellingen. „Deze verduisterring moet gezien wor den als een bedrog boven een bedrog," aldus was hij van mening, want de ver dachte is reeds eenmaal eerder voor een dergelijk feit veroordeeld. Als bijzondere voorwaarde voegde hij aan zijn eis toe. dat verdachte zich op geen enkele wijze mag inlaten met colportagewerk voor liefdadigheidsinrichtingen, gedurende de proeftijd van drie jaar. De raadsvrouwe van verdachte drong in dit geval aan op genade voor recht, want een onvoorwaardelijke gevangenis straf zou de genadeslag zijn voor het ge zin van haar cliënt, van wie de huis vrouw zwaar invalide is, terwijl het jon- ste kind pas 8 jaar is. Hiertoe zag de rechter echter geen redenen aanwezig. Wel wilde hy rekening houden met de omstandigheden van verdachte en met de reeds verlopen tijd van een jaar tus sen het plegen van de daad en de be handeling hiervan. Hij veroordeelde ver dachte tot vier maanden gevangenis straf. waarvan drie maanden voorwaar delijk ,met een proeftijd van 2 jaar waarin verdachte zich moet onthouden van iedere deelneming aan colportage werk. Ds. M. B. Pcrlevliet 60 jaar predikant Donderdag 15 september a.s. zal het 60 jaar geleden zijn, dat ds. M. B. Par- levliet uit Boskoop werd bevestigd als predikant in de Gereformeerde Kerken in Nederland. Advertentie Voor cle Leidse kantonrechter Norstad tevreden, Hoewel de Leidse magistraten bij het grote aantal zaken, dat zij moeten be rechten, t.a.v. bepaalde opmerkelijke details wel het een en ander gewend zijn, kan ongetwijfeld tot de hoge uit- Generaal Lauris Norstad, opper bevelhebber van de NAVO, heeft giste ren verklaard dat de Fransen hun ver plichtingen tegenover de Noordatlan- tische Verdragsorganisatie niet hebben gewijzigd. Hij was tevreden over de vor deringen die er bij de uitvoering van de defensieprogramma's van de NAVO zyn gemaakt. Norstad zei dit na afloop van een on derhoud met president Eisenhower over kantonrechter terecht moet staan, om dat hij op 8 juli j.l. met een door hem bestuurde auto op rijksweg no 4 onder Oegstgeest bij een inhaalmanoeuvre een gespan, a/fkomstig uit Rijnsburg, nogal een flinke „duw" gaf, zodat het paard schrok, bijna op hol sloeg, vervolgens op het linker weggedeelte een tegenligger uit Amsterdam schade toebracht om daarna een paal, eigendom van de pro vincie Zuid-Holland, te laten „sneuve len". mensenlevens in gevaar brengt", aldus de plv. kantonrechter tegen een 65-ja- i nge Leidse grossier, die, kwaad was ge- j worden, omdat hij op de hoek Midd§l- stegracht-Groenesteeg met zijn bestel- auto geen voorrang kreeg van een mo- zonderingen worden gerekend, dat een torcarrier, bestuurd door een 40-jarige ■}c so,-;» ii -.»» i j- Leidenaar, die met dit voertuig uit de 36-jarige Chinese kok u,t Honskons, d.e voor motorrijtuigen verboden" Groene. sinds ernse t„d in een Venlo's restau- steeg kwam. Verdachte ging de carrier j de defensieproblemen op lange iermijn rant werkzaam is, voor de Leidse plv. achterna en reed dit voertuig op de Nieuwe Rijn „klem" met het gevolg, dat van de Westelijke bondgenoten, een lantaarnpaal sneuvelde en de ma- JXr teriële schade niet gering was. Verdach- "'et va? Bevallen m de afge- te oaf volmondig toe dat hii in pen on- Iopen maanden of zelfs m het afgelopen weufngvandrift verkeerd had lehaT deld Dientengevolge eiste de officier al- aldus de leneiaal NAV°-str«dkrachten- léén een geldboete van [.75 subs. 25 da- genei aal. gen en liet hij het rijbewijs buiten ge- Hij gaf geen commentaar op de ver ding. Omdat verdachte zijii fout zo rui- klaring van De Gaulle op diens pers- terlijk had toegegeven was de plv. kan- [conferentie van 5 september, waarin de tonrechter zeer mild en vonniste hij met Franse president zich uitsprak voor reor- f 40 boete subs. 8 dagen. ganisatie van de Westelijke defensie op De bestuurder van de carrier werd j basis van nationale in plaats van gein- conform de eis veroordeeld tot f- 35 tegreerde strijdkrachten, boete subs. 7 dagen. SOEKARNO SPRAK MET PROVINCIALE AUTORITEITEN President Soekarno heeft maandag een besloten vergadering van militaire en burgerlijke provinciale bestuurders ge- leid. Ook verschillende ministers waren I aanwezig. De bijeenkomst was belegd na het verbod van de militaire commandan ten van Zuid-Borneo, Zuid-Sumatra en Zuid-Celebes tot communistische activi teit in hun gebieden. Volgens in Djakarta ontvangen berich ten werden 19 plaatselijke leiders van de communistische partij en verwante orga nisaties op Bilitaon onder huisarrest ge steld. „Hoe kwam het toch, dat verdachte het gespan niet kon ontwijken", wilde de plv. kantonrechter graag weten. Na enige samenspraak met verdachte, ver klaarde de tolk een verontschuldi gende glimlach ontbrak niet dat ver dachte door die miezerige Hollandse regen destijds het gespan te laat zag en daarna zenuwachig werd niet alle ge volgen van dien. Verdachte gaf toe, dat hij misschien wel wat slecht had uit gekeken, maar ja het was nu eenmaal gebeurd. De boete, welke de Leidse officier eiste: f.75. was veel te hoog, want hij verdiende slechts f. 50 per week. „Vertelt u hem maar. dat hij ook 10 dagen kan gaan doorbrengen in het Huis van Bewaring in Den Haag", ver zocht de plv. kantonrechter. Na een kort overleg met verdachte luidde de vertaling: „Dat vindt hij wel goed". Het vonnis werd bepaald op f. 75 boete subs 15 dagen. Het zai wel nimmer aan de openbaar heid worden prijsgegeven waarom een 40-jarige Haagse vrachtauto-chauffeur „iets had" tegen een automobilist uit Heemstede, toen hij deze tot tweemaal toe op rijksweg no 4 dp wegberm in probeerde te ..drukken" om er vervol gens vol gas van door te gaan. Daar verdachte bij zijn aanhouding verklaarde ..van niets te weten", ter zit ting verstek liet gaan en de Heemsteedse automobilist zich ook van „geen kwaad bewust voelde, bleef de vraag .waarom?' ondanks alle naspeuringen onbeant woord. Daar getuigen de gedragingen van verdachte konden bevestigen, was de plv. kantonrechter, mr. W. de Ko ning, het direct met de officier eens, dat hier een zeer ernstige correctie diende te worden toegepast. Conform de eis luidde het vonnis dan ook bij verstek f. 100 boete subs. 20 dagen, alsmede de voorwaardelijke ontzegging van de rij bevoegdheid voor de tijd van 6 maan den. proeftijd 1 jaar. „Het is altijd weer een hoogst beden kelijk geval, als men na pen overtreding van een mede-weggebruiker, zelf het recht in handen wil nemen en hierdoor Het gewezen heefd van de raketten- afdeling van het Amerikaanse leger, ge- neraal-majoor John Medaris, heeft in het tijdschrift „Look" geschreven, dat in het departement van Defensie accoun tants en boekhouders de plaatsen van de strategen en tactici hebben ingenomen. De generaal kritiseerde ook wat hij noemde „het binnendringen van pres siegroepen" die het nemen van beslui ten op defensiegebied bemoeilijken. Hij sprak zich uit voor hereniging van leger en luchtmacht onder één stafchef en vermindering van het aantal burger lijke ambtenaren op het departement van Defensie met 90 procent. Omdat op de Rijnsburgerweg een file auto's tijdens een tocht met ouden-van- dagen niet snel genoeg reed volgens de opvatting van een 47-jarige chauffeur uit Warmond, ging hij inhalen en kwam met zijn vrachtauto op de linkerweg- helft terecht. Een aldaar rijdende te genligger werd dermate „geramd", dat de toegebrachte schade ruim f. 1500 be droeg. „Ik bleef op de rechter weghelft en kwam pas na de aanrijding door een gebroken as aan de linkerkant terecht", aldus verdachte's lezing van het geval. Hij stond met deze lezing geheel alléén, want enige ooggetuigen spraken dit zon der méér tegen. De eis luidde f. 60 boete subs. 20 dagen. Het vonnis werd echter f. 75 boete subs. 15 dagen, gezien de ernst van het geval. De eigenaar van de tegenligger kondigde alvast aan, dat de rekening ad- f. 1500 spoedig bij verdach te zal worden ingediend. Advertentie of boter op uw brood is overbodig als u een lekker laagje pindakaas gebruikt. Onze pindakaas bevat ca 55o/0 natuurlijke vetten, 25oy0 eiwit en veel vitamines. Vraag dus pindakaas van Tïlc TlUêêan DEMONSTRATIE HUIDVERZORGING Mevrouw G. Norden heeft gisteren op een voorlichtingsavond, betreffende de make-up van de vrouw, aan een hon derdtal dames iets verteld over het be lang van een goede huidverzorging. Als de vrouw zich goed verzorgt, geeft haar dat, volgens mevr. Norden, meer zelfver- trouwe n.Na deze korte inleiding werd getoond hoe de moderne vrouw, die over weinig tijd beschikt, toch goed gesoig neerd kan zijn. Deze avond werd verzorgd door de Londense firma Yardley in samenwer king met drogisterij Vryenhoek uit Lei den. Bourguiba sou een unie wensen lussen zijn land en de regering-in-ballingschap (Van onze Parijse correspondent) Habib Bourguiba, de president van de Tunesische Republiek, meent de oplossing te hebben gevonden van het Algerijnse probleem. Hij is van plan een organieke politieke unie te sluiten tussen zijn land en de Nationalistische Algerijnse rege ring-in-ballingschap. Tunesië kan dan bij de Verenigde Naties spreken als woord voerder van de onderdrukte Algerijnen en Bourguiba meent, dat door deze inter nationalisatie spoedig een einde aan de oorlog zal kunnen worden gemaakt. In de landen van de maghreb ondervindt dit plan veel sympathie. het Westen Bourguiba zal ongetwijfeld van die goodwill trachten te profiteren om een einde te maken aan het Alge rijnse conflict. Eerst heeft hij daarbij steeds op De Gaulle gewed, doch na het bombardement van Sakhiet heeft hij doelbewust een andere koers gekozen. De Franse president is inmiddels teruggekeerd van zijn bezoek aan- Bretagne. Waarnemers hebben gecon stateerd. dat de reis, waarbij hij dagen van zestien uur heeft gemaakt, de 70- jarige toch wel heeft vermoeid. Zij herinneren er daarbij aan dat de pre sident zelf tijdens zijn jongste pers conferentie heeft gesproken over de mogelijkheid dat van de ene dag op de andere een einde zou komen aan zijn leven. Het probleem van de „erfop volging" blijft dan ook de gemoederen der Franse politici wel bezighouden. Natuurlijk heeft De Gaulle het in de korte toespraken welke hij op vele plaatsen heeft gehouden ook over Al gerije gehad. Nieuwe gezichtspunten heeft hij daarbij niet geopend. Steeds is het thema geweest, wij zijn bereid met alle vertegenwoordigers van de Alge rijnen te onderhandelen mits zij be ginnen met een staken van vuren en mits zij ophouden met de terroristische aanslagen in Frankrijk. Parij's verbaasd De sultan van Marokko heeft Bour guiba zijn steun toegezegd. De fusie tussen nationalistisch Algerije en Tu nesië kan echter niet tevens Marokko omvatten omdat laatst-genoemd land geen republiek maar een koninkrijk is. Er zijn nog te weinig bijzonderheden over Bourguiba's plannen bekend om reeds thans de gevolgen ervan volledig te kunnen overzien. Een van de eerste zou echter zijn, dat Tunesië actief ging deelnemen aan de strijd van de nationalisten tegen Frankrijk. Het is iets dat men zich te Parijs niet goed kan voorltellen. Te minder waar Tu nesië nog altijd financiële steun van Frankrijk geniet en tienduizend Fran sen er uit economische leven op gang helpen houden. Tunesië heeft, mede als gevolg van de rol welke het heeft gespeeld tijdens de Kongolese crisis en de steun die Monge Slim. de Tunesische vertegen woordiger bij de Verenigde Naties steeds aan Hammarskjold heeft gegeven, de reputatie gekregen, het „goede" Afrika te vertegenwoordigen, het Afrika dat weinig of niets van Moskou moet hebben ea dat bereid is samen te werken met Ds. Parlevliet werd op 2 juli 1873 uit een redersgezin te Katwijk aan Ze gebo ren. Hij bezocht het christelijk gymna sium te Zetten en studeerde daarna aan de theologische hogeschool te Kampen, waar hij in mei 1898 zijn kandidaats examen aflegde. Nadat de heer Parlevliet kort daarna door de classis Leiden was beroepbaar verklaard in de Ger. Kerken in Nederland, werd hij op 15 september 1900 door wijlen ds. B. Heeres. toen nog predikant te Hantum, bevestigd als pre dikant van de Geref. Kerk van Nes en Wierum in de classis Dokkum. Op 9 maart 1913 verwisselde de jubilaris deze kerk met die van Sleen in Drente, van waar hij op 1 juli 1916 naar Enter in Overijssel vertrok. Deze. zijn derde en laatste gemeente diende ds. Parlevliet tot 30 september 1940, toen hem na 40 volbrachte dienstjaren emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde de jubilaris zich eerst metterwoon te Was senaar waar hij nog een paar jaar be stuurslid en voorzitter is geweest van de Evangelisatie van de Gereformeerde Kerk. Naderhand verhuisde hij naar Heemstede en vandaar naar Boskoop. DS. P. HOFSTEDE 70 JAAR Ds. P. Hofstede uit Doorn, emeritus predikant van de Nederlandse Hervorm de Kerk, is gisteren zeventig jaar gewor den. Ds. Hofstede werd 12 september 1890 te Leeuwarden geboren. Hij bezocht het gymnasium te Arnhem en studeer de daarna aan de Rijks Universiteit te Utrecht. Nadat de heer Hofstede in 1918 door het provinciaal kerkbestuur van Overijssel was toegelaten tot de evan geliebediening in de N. H. Kerk. werd hij op 4 mei van het daaropvolgend jaar door wijlen dr. J. P. de Bie uit 's-Gra- venhage bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Hoogmade in de classis Leiden. Op 28 januari 1922 verwisselde de jubilaris deze gemeente met die van Noordwijkerhout, vanwaar hij op 26 oktober 1930 naar Leusden in de classis Amersfoort vertrok. Deze gemeente diende ds. Hofstede tot 1 no vember 1955, toen hem op 65-jarige leef tijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde ds. Hofstede zich metterwoon te Doorn. Ds. Hofstede heeft in de loop der ja ren vele bestuursfuncties vervuld en zit ting gehad in tal van colleges en com missies. Zo was hij o.a. te Noordwijker hout lid van het classicaal bestuur van Leiden en kerkvisitator in de provincie Zuid-Holland. Tijdens zyn ambtsbediening te Noord wijkerhout werd daar op 1 augustus 1923 de hervormde school geopend. NED. HBRV. KERK Beroepen te Vrlezenveen (vac. W. Bles- haar) G. J. van de Bogerd te Huizum (Fr Aangenomen het beroep van de Gen. Synode als pred. voor bultengew. werkz. (hoogleraar te Beiroet, Libanon) prof. dr. J. Bouman. hoogleraar aan de Prot. Theol. Faculteit te Brussel; naar Tubbergen (O). D. A. ten Haaft, voor heen zendingspredikant, wonende te Zeist. GEREF. KERKEN Beroepen te Slddeburen R. van Reenen te Klundert; te Ulrum H. Alsmeier te Bunde (Oost-Friesland. Duitsland). Twee tal te Ulrum H. Alsmeier te Bunde en W J. de Ruiter te Idskenhulzen. waarvan eerstgenoemde is beroepen. Bedankt voor Barneveld en voor Gorlnchem (vac. A. C. Mooy) H. Hogenhuls te Dokkum. CHR. GEREF. KERK Tweetal te Rotterdam-zuid H. W. Eer- land te Amersfoort en S. van Zwoll te Kampen: te Zeist M. Baan te Dordrecht en Chr. Verhage te Hilversum-centrum. Beroepen te Maassluis (2de maal) G. Blom te Meerkerk. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Scheveningen A. Ver- gunst te Rotterdam-centrum. Pensioenregeling voor de schoenmakerij (Van onze Haagse redactie) De commissie Bedrijfspensioenfonds voor het Schoenmakersbedrijf acht het gewenst een bedrijfspensioenregeling met verplichte deelneming tot stand te bren gen, die niet alleen de werknemers doch ook de werkgevers c.q. zelfstandigen omvat, aldus wordt opgemerkt in een rapport, dat de resultaten behelst van een onderzoek naar de mogelijkheden en wenselijkheden van een verplichte be drijfspensioenregeling in de schoenma kerij. Dit rapport zal in de openbare verga dering van het Bedrijfschap op 6 okto ber a.s. worden behandeld. Het ligt in de bedoeling om het rap port t.z.t. te overhandigen aan de werk gevers- en werknemersorganisaties in de betrokken branche, zodat het overleg tussen partijen op korte termijn kan be ginnen. Het aantal personen dat voor verplich te deelneming in aanmerking komt, be loopt ruim 7000 5000 ondernemers en 2000 werknemers).

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5