VELPON Bezoek aan bungalow Koninklijke familie te Porto Ercole (Italië) Uniek aangepast bij de omgeving Vriendelijke, huiselijke wit gepleisterde villa als verfraaiing van het landschap Met een enkel woord VEEL GROENTEN EN TOGAL TABLETTEN bij verkoudheid BONN BLIJFT KOEL ONDER OOSTDUITSE PROVOCATIES Agenda DINSDAG 13 SEPTEMBER 1960 Schitterend uitzicht op zee! (Van onze Romeinse correspondent) Gisteren hebben wij een van de grootste momenten beleefd in onze nogal lange journalistieke loopbaan. H.M. de Koningin en de Koninklijke familie hebben Rome op de sluitingsavond van de Olympische Spelen verlaten om nog even uit te rusten de Prins heeft als voorzitter van de Wereldfederatie voor de ruitersport een vermoeiende taak gehad bij de Spelen in hun nieuwe bungalow te Porto Ercole. Wij waren een van de gelukkigen, die door H.M. de Koningin tijdens de officiële receptie welke vorige week in Rome gehouden werd uitgenodigd waren om het Koninklijk gezin een bezoek te brengen op de dag waarop het de bungalow voor het eerst zou betrekken. Ideale plaats! Porto Ercole ligt ongeveer 160 km ten noorden van Rome, in de provincie Gros- seto in Toscane. Het is een klein vissers dorp tegen de hellingen van de Monte Argentario, een steil uit de diepblauwe zee oprijzend voorgebergte, dat slechts door een smalle landtong met het vaste land verbonden is. De villa ligt achter het dorp en biedt een groots uitzicht op de open zee, de rotsachtige kust en over een paar onbewoonde eilandjes. Het is maar een kleine villa met in totaal slechts 12 vertrekken, alle gelijkvloers, waarvan er zes voor het Koninklijk ge zin bestemd zijn en de andere zes voor gasten en personeel. Geheel geïsoleerd Een tamelijk grote „patio" is aan een zijde opengehouden. Van een prachtig terras af heeft men hier een schitterend uitzicht op de zee. Het ontwerp voor de villa werd door Prins Bernhard persoon lijk geschetst en daarna door een archi tect uitgewerkt. Eerst was er van de zijde van die architect enig protest omdat hij het huis eerder Spaans dan Italiaans vond. En dkt is het ook! Maar zelden hebben wij in Italië een nieuw bouwwerk gezien dat zich zo uniek bij de omgeving aanpast en beslist als een verfraaiing van het landschap kan worden be schouwd. De eenvoudige wit gepleisterde villa met haar sobere versiering van Italiaanse tegels heeft iets uitermate vriendelijks en huiselijks. En uitermate vriendelijk was ook de wijze waarop de Koninklijke familie zich met haar gas ten onderhield. Ongeveer een uur lang sprak de Koningin met de journalisten over het huis, over Italië, over wat zij van de Spelen had gezien en dergelijke onderwerpen. Hare Majesteit vertelde, dat zij de bun galow eveneens gisteren voor de eerste keer zag: „Ik had het alleen maar in een film gezien die mijn man had ge draaid en ik moet zeggen dat ik er ver rukt van ben. Het is een heerlijk huis waar we ons zo af en toe eens rustig kunnen terugtrekken. Gelooft u mij, in Nederland komt daar niets van, maar hier zijn wij helemaal afgesloten in de prachtige omgeving. Er is zelfs geen telefoon en de televisie die u hier ziet staan gaat eveneens weg". Op de vraag of Hare Majesteit dan in spoedgevallen niet in verbinding kan tre den met de regering, glimlachte de Koningin even en zei: „Nee, zo is het nu ook weer niet. Als het nodig is heb ben we werkelijk wel verbinding". Wij begrepen later op welke wijze, namelijk toen wij een Nederlandse mij nenveger in het haventje van Porto Er cole zagen liggen. „Kijk, daar gaat de Groene Draeck", riep onze Koninklijke gastvrouwe plotse ling uit. „Wat hebben we daar al een mooie uren mee beleefd en ook op de Piet Hein. Maar dat zijn kostbare en voor ons heel dierbare bezittingen waar we niet al teveel van willen vragen. Daarom is het zo prettig dat we hier nu deze bungalow hebben". Op onze vraag of er centrale verwar ming was en of het in de bedoeling lag dat het Koninklijk gezin er ook in de winter zou vertoeven, zei de Koningin: „Dat weet ik werkelijk nog niet. Gelooft u mij, ik ben aan de hele opzet absoluut onschuldigEn glimlachend wendde de vorstin zich tot Prins Bernhard. „Nee, er is geen centrale verwarming", wist de Prins ons te vertellen". Maar er is wel een open haard, alleenhij trekt niet al te best en we zullen daar nog iets aan moeten doen". BINNENLAND De 17-larige Raaltenaar J. B. J. Bos ls gisteren ln de Stationsstraat ln Raalte met zijn bromfiets tegen een bestelauto gebotst, waarbij hij zo ernstig werd ge wond dat hy enkele uren later ln het ziekenhuis overleed. Het ongeluk gebeurde toen Bos. komende van een parkeerplaats, zonder voldoende op het verkeer te letten de straat op zwenkte. De directie van De Gruyter heeft besloten, behoudens goedkeuring van het college van Ryksbemlddelaars, om met Ingang van 1 Januari 1960 een vljfdaag- se werkweek van 45 uur ln te voeren voor haar fabrieken te 's-Hertogenbosch. BUITENLAND In Venezuela ls de toestand vol komen normaal, aldus heeft het ministe rie van Binnenlandse Zaken te Caracas bekendgemaakt. Zaftls gisteren ln een deel van onze oplage gemeld, waren er enige militairen ln opstand gekomen tegen het bewind van president Betancourt. zy hebben zich dertig ln getal echter spoedig overgegeven aan de regerings troepen. De Westdultse politie heeft meege deeld. dat ln de buurt van Osnabrück negen geheime zenders en meer dan 500 grammofoonplaten ln beslag genomen zyn. Waarnemers te Saigon verklaren, dat ln het communistische Noord-Vletnam een politiek bureau van elf leden ls ge kozen. dat een volledige socialisatie van het land zal nastreven. De landbouw ver keert er nog ln het beginstadium van col lectivisatie. Het hoofd van het bureau ls president Ho Tsjl-minh. De Sovjet-Unie heeft Engeland om uitlevering gevraagd van een zekere A. E. Mere, hoord van de Estlandse veiligheids dienst ln de laatste wereldoorlog. HIJ zou de dood van 3.000 Tsiechoslowaken en Polen ln het kamp Jagala op zyn geweten hebben. Mere woont volgens de Russische autoriteiten thans In Leicester. By grondwerkzaamheden ln de om geving van het vliegveld Wahn (Keulen- Bonn) ls een aantal blikken gifgas uit de eerste wereldoorlog gevonden. Enkele blikken zijn waarschijnlijk by bagger- werkzaamheden beschadigd, want arbei ders die ln de baggerput afdaalden kre gen zware hoofdpijn. Het terrein was ln 1914-1918 een munltleopslagplaats. Prinses Beatrix vertelde ons, dat haar sympathie voor alles wat Italiaans is een grote rol heeft gespeeld bij de inrichting van de villa. Zy is nu ook ijverig bezig de taal machtig te worden, zy vertelde, hoe zy op een tocht met de Groene Draeck langs het voorgebergte plotse ling de plaats zag waar nu de villa staat. „Dat zou nu de ideale plaats voor een bungalow zijn", meende zy toen. „Hier moesten we een huisje kunnen bouwen". En de Prins ging verder: „Gelukkig hebben we toen door bevriende relaties van de Borghese een stukje grond kun nen kopen en nu staat hier dus dit huisje en ik kan wel zeggen dat ik er werkelijk bijzonder biy mee ben. Het is dermate gezellig en ik ben er zeker van dat we hier gelukkige dagen zullen hebben". Daarna nodigde hij ons uit de kamers te bekijken. Onder de vriendelijke lei ding van de Prins maakten wij een rond gang door de verschillende kamers, waar bij onze gastheer ons uitvoerig inlichtte over het meubilair en de verschillende ornamenten die zijn aangebracht. „De beddespreien zijn uit Nederland", vertelde de Prins huiseiyk „en in elke kamer zijn ze van een andere kleur, geel, groen en in onze kamer blauw". „Dit hier noemen wij de Afrikaanse kamer omdat hier twee houten beeldjes uit Afrika afkomstig gebruikt zijn als steunen voor de lampen. Die andere lamp, daar, is uit een stuk wrakhout ge maakt dat aangespoeld was in Aruba en dat ik daar ten geschenke heb gekregen. Het heeft een allervreemdste vorm". De Prins wees ons verder op een grote opgezette zeeschildpad in de eetkamer, of liever in de eet-loge, want het is een vertrek dat onder de galerij van de patio gelegen is". „Deze schildpad", zei de Prins, „kreeg ik in Columbia. Hy lag vroeger in het paleis Soestdyk in de gang maar ledereen struikelde er altyd over en we hopen nu dat hy hier wat minder in de weg zal liggen". Leven als gewone mensen De Koningin kwam ons vertellen dat er zo'n eigenaardig schip voorbijkwam dat zich bezighield met het opdreggen en uit de grond halen van rotsblokken". Het is een onderneming van de burge meester van Porto Santo Stefano, dat is de gemeente waar Porto Ercole deel van uitmaakt", vertelde de vorstin. ,Die rots blokken worden gebruikt voor zeewerin gen en dergelijke. We hebben er hier ook een paar vlak by het huis liggen en we zyn eigenlijk een beetje bang dat ze ook de onze weg zullen halen". De Koningin vertrouwde ons nog toe. dat zy hoopte dat zy niet al te dichtbij buren zou krijgen en ook liefst niet al te gauw. „We vinden het juist zo heerlijk een plaats te hebben waar wy en ons gezin kunnen leven als gewone mensen", zei zy. „Gelukkig hebben we gehoord dat de grondprijzen al beginnen te sty gen! Maar het is natuurlijk op den duur toch onvermijdelijk dat hier een toeristen centrum komt. Het plaatsje ligt nu een maal bijzonder mooi". Wy hebben toen in koor beloofd dat wy, hoè mooi we ook de Monte Argen tario vonden, wy onze eventuele zomer- optrekjes wanneer het eventueel zo ver mocht komen niet by de Argen tario zouden bouwen! Vervolg van pag. J Rapport aan tie V.N. van Hammarskjöld Op dit moment in de geschiedenis is het de eerste taak van de Ver. Naties te verhinderen dat een vacuum tussen de voornaamse blokken wordt geschapen, te proberen alle opkomende conflicten te localiseren en deze buiten de sfeer van de tegenstellingen tussen de blokken te houden, aldus het hoofdthema van het rapport, dat secretaris-generaal Ham- marskjöld dit jaar heeft uitgebracht en dat b(jna geheel aan Afrika en vooral aan de Kongolese kwestie is gewyd. Hammarskjöld pleit voor bevordering van de Afrikaanse solidariteit in het ka der van de V.N. om de Afrikaanse vol ken de gelegenheid te verschaffen op de weg naar werkelijke onafhankelijkheid en internationale verantwoordelijkheid voort te gaan zonder ten offer te vallen aan de rivaliteit tussen de blokken en het risico van een wereldoorlog te ver groten. Volgens de secretaris-generaal heeft het secretariaat behoefte aan meer po litiek en diplomatiek gevormde functio narissen en zeer kundige specialisten in militaire zaken die ervoor kunnen zor gen, dat de organisatie altijd paraat is om situaties als waarvoor zy plotseling geplaatst werd het hoofd te bieden. De ondervinding met Kongo heeft Ham- marskjölds overtuiging versterkt dat op richting van een permanente V.N.-strijd macht onnuttig en weinig praktisch zou zUn omdat elke crisis nieuwe problemen stelt wat betreft de samenstelling, uit rusting, opleiding en organisatie van een dergelijke strijdmacht. Wanneer daartoe in staat zynde rege ringen voortdurend gereed zouden staan om aan een eventueel beroep van de or ganisatie gehoor te geven, zou dat iets geheel anders zijn. aldus Hammarskjöld. Tegenover bepaalde kritiek verklaart Hammarskjöld dat de organisatie van de V.N. een zeer belangrijke, zij het indirec te. invloed heeft geoefend op de conflic ten tussen de machtsblokken door uit breiding van het door deze conflicten bestreken geografisch en politiek gebied te voorkomen en oplossingen aan de hand te doen wanneer het belang van alle partijen bij localisering van een conflict daartoe kan worden uitgespeeld. Leef gelukkig, maar zonder verkoudheid. Eet veel groente, sla, fruit en neem Togal tabletten. Helpen enel-afdoend. Haal meteen een flacon in huis. U kunt het onverwacht nodig hebben. By apoth. en drogisten Togal 0.95; 2.40; 8.88 Kwestie-Berlijn geen intern-Duitse zaak, maar een tegenstelling van Oost en West (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse regering zo bleek gisteren te Bonn na een bijzon dere kabinetszitting is niet van plan zich door Oostduitse commu nistische maatregelen van de afgelopen tien dagen onnodige nervositeit op de hals te halen. In een van bezonnenheid en rust getuigend com muniqué verklaarde de regering gisteren, dat naar haar mening Berlijn slechts een van de omstreden punten is waarmee de Sovjet-Unie thans in de gehele wereld haar optreden in de Verenigde Naties voorbereidt. Het Westduitse kabinet, dat onder leiding van vice-kanselier en minister van Economische Zaken prof. Erhard vergaderde, heeft ken nelijk alles willen doen om te vermijden dat de buitenwereld het idee krijgt dat Bonn nerveus is geworden door de Oostduitse provocaties te Berlijn. Plagerijen passen in het geheel van de rode acties Zeer beslist verklaarde de regering we liswaar, dat zy verwacht dat geen enke le Westduitse zakenman voor zijn com merciële aangelegenheden naar Oost- Duitsland zal gaan. zolang de Oostduitse maatregelen met beperkingen voor Westduitsers van kracht zyn. Bonn kan overigens tegen zakenlieden die deson danks naar Oost-Duitsland gaan, straf rechtelijk niets ondernemen, maar ver wacht dat morele overwegingen hier de doorslag zullen geven. Zelf steekt Bonn geen hand uit: de regering bleek nameiyk niet bereid te zyn, om de Oost-Westduitse handels overeenkomst stop te zetten, of daarop te beknibbelen. Zy blyft er by dat in Beriyn de viermogendheden-overeen- komst geschonden is. In nauwe samen werking met de Westelijke partners houdt Bonn verder de situatie goed in het oog, waarby verdere tegenmaatre gelen worden overwogen. Vanwaar deze Westduitse bezonnen heid, rust en kalmte? Vanwaar deze, ongetwijfeld van Adenauer afkomstige di plomatieke houding? Bonn wil zich door de Oostduitse communistische regering niet laten provoceren. Men wil hier ten koste van veel vermijden, dat het lykt alsof er te Berlijn een controverse is ontstaan. Men zegt hier: in Berlijn zyn de Sovjet-Unie en Amerika, Engeland en Frankrijk verantwoordelijk, en niet de Bondsrepubliek en Oost-Duitsland. Hoe graag het rode Oostduitse bewind van de Berlijnse kwestie ook een intern- Duitse zaak zou willen maken! Voor Bonn en de Westelyke landen bestaat Oost-Duitsland staatsrechtelijk niet. De huidige plageryen van Oost- Duitslands rode regime worden dan ook gezien als door Moskou geinspireerde maatregelen, die passen in het geheel van de rode acties in Kongo, Cuba etc. Uit dit alles kan men opmaken dat Bonn niet op z'n eentje te Berlijn een ingreep zal doen. Het is een wel dadig blijk van zelfbeheersing onge twyfeld door de Westelyke Geallieerden geïnspireerdvan Adenauer en de zynen, die blijven staan op het rechts- standpunt, dat de drie Westelyke mo gendheden met de Sovjet-Unie te Ber iyn verantwoordelijk zyn. Soekarno verbiedt politieke activiteit Behalve Nationaal Front President Soekarno heeft vandaag alle activiteit voor alle politieke partijen in geheel Indonesië verboden tot 30 novem ber. Het besluit behelst een verbod van vergaderingen of andere bijeenkomsten belegd door politieke partijen. In het presidentiële besluit wordt ech ter bepaald, dat „door de regering er kende organisaties „hun werkzaamheden kunnen voortzetten. Naar wordt veron dersteld betreft deze uitzondering uit sluitend het „Nationale Front", dat ver leden week is opgericht en onder leiding staat van Soekarno zelf. Het besluit tot het verbod is bekend gemaakt na een bijeenkomst te Djakarta van de militaire districtscommandant ten en de gouverneurs der provincies. De maatregel zou zyn voorgesteld door generaal Nasoetion, de chef-staf van het leger. Waarnemers zyn van mening, dat de maatregel dient te worden gezien in het licht van de pogingen van Soekarno om door middel van het „Nationale Front" te komen tot de stichting van een Indo nesische eenheidsparty. Papoea-landsdienaren vrijdag in ons land Zeven Papoea-landsdienaren, die zoals gemeld, een oriëntatiebezoek van twee maanden aan Nederland gaan brengen, hebben gisteren te Hollandia voor hun vertrek een radio-vraaggesprek gehad. De leider van de groep. Markus Kasiepo, zeide o.a. naar aanleiding van het be richt. dat de Indonesische regering de kwëstie Nieuw-Guinea wederom by de V.N. aanhangig wil maken: „Wy zullen ons daarover niet bezorgd maken, ook omdat ons volk zyn standpunt in deze reeds heeft bepaald. Wy zullen over de gehele linie met Nederland samenwerken tot het ogenblik, dat wy rijp zyn voor zelfstandigheid. Kasiepo sprak voorts de hoop uit, dat wat deze zeven Papoea's in Nederland zullen waarnemen, straks een grote stimulans zal zyn voor hun werk in Ned. Nieuw-Guinea. Vrijdag a.s. zal de groep op Schiphol aankomen. VOOR HEDENAVOND AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 Hilversum I. 402 m. Lichte muz. 19.00 Gram. 19.45 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.40 Scheepsjourn. van de ARGO: progr. v. d. Griekse boot tocht v. d. H'smse padvlndersgroep De Argonauten. 21.10 Promenade-ork. 22.00 Planomuz. 22.30 Nws beursber. van New York en SOS-ber. 22.45 Groen land. zwar te mensen, lezing. 23.00 Jazzmuz. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.00 Popul. gram. 18.20 Pol. le zing. 18.30 Lichte muz. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.00 Monsieur Vincent, vader der armen, hoorsp. (I). 21.10 Gram. 21.20 Monsieur Vincent, vader der armen, hoorspel. (II). 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Kamerork. 23.15 Kamermuz. 23.55- 24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Televisie-tips voor het gezin. 20.30 Muziek, zang en dans. 20.50 Film. 21.15-22.45 Speel film. VOOR WOENSDAG 14 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8 55 Tips voor de voedingsmarkt. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Operet te-liedjes en interview. 1130 Gram. 12.00 Hammondorgelspel. 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Voor het platteland, praatje. 12.38 Gram. 13.00 Nws. en tentoonstelllngs agenda. 13.20 Lichte muz. 13.45 De wereld wil bedrogen zijn, lezing. 14.00 Volkslied- PICTOGRAM 3 60 seconden om dit „woordbeeld" te ontraadselenof 1 •econde om de oplossing te lezen 1 Koningin opent nieuw joods ziekenhuis Koningin Juliana zal op dinsdag 18 oktober a.s. de Sinai-kliniek van de cen trale vereniging voor de joodse geeste lijke gezondheidszorg officieel openen. De nieuwe joodse kliniek werd gebouwd op een perceel bosgrond aan Laan 1914 in Amersfoort. GEEN ..STRALINGSANGST" VOOR RÖNTGENFOTO'S (Van onze Haagse redactie) „Stralingsangst" voor het bevolkings- en bedrijfsonderzoek door middel van schermbeeldfotografie (Röntgenfoto's) behoeft niemand te koesteren. Deze is ongemotiveerd. Volgens de thans gelden de internationale maatstaven wordt, ook op den duur, geen letsel van betekenis ten aanzien van de deelnemers verwacht, aldus het jaarverslag over 1959 van de Stichting „Centraal bureau voor keu ringen op medisch-hygiënisch gebied" als reactie op een onlangs gepubliceerde waarschuwing. Kennedy verlangt volkomen scheiding van kerk en staat „Ik betreur het." aldus de kandidaat van de Democratische party voor het Amerikaanse presidentschap. John Ken nedy, in een toespraak te Houston, in Texas, „dat het vraagstuk van de godsdienst is opgedoken in de ver kiezingscampagne voor het president schap. Ik betreur het hierom, omdat de V.S. zich voor veel belangryker vraagstukken gesteld zien. Maar nu dit punt aan de orde is gesteld, moet ik er ook op reageren. Het is klaarbly- kelijk noodzakelijk dat ik my opnieuw uitspreek, niet over wat voor kerk ik aanhang, want dat zou uitsluitend voor myzelf belangrijk zyn, doch over het Amerika, waarin ik geloof. Ik geloof dan ln een Amerika, waar ln de scheiding van kerk en staat vol komen ls, waarin geen rooms-katholleke prelaat een rooms-katholieke president zal vertellen, hoe hy moet handelen en waarin geen protestantse geestelijke zyn gemeenteleden zal raden op een bepaalde kandidaat te stemmen. In dit Amerika, waarin ik geloof, zal geen kerk of met een kerk verbonden school ooit een subsidie uit de staatkas mogen ontvangen, of politiek bevoor recht mogen worden. In onze Verenigde Staten zal het nooit mogen voorkomen dat een man niet tot een bepaald openbaar ambt wordt geroepen, uitsluitend omdat hU een andere godsdienst beiydt dan de president, die hem mogelyk zal aan stellen, of het volk, dat hem even tueel zal kiezen", aldus de (rooms- katholleke) Democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap, Senator John Kennedy. De kandidaat der republikeinse par ty, vice-president Richard Nixon, is gisteren uit Washington vertrokken voor een grootsscheepse verkiezingscampagne, die hem dwars over het gehele gebied der V.S. zal vervoeren. Advertentie Plak gemakkelijker! met de nieuwe dop Proces-Pratt begonnen Gisteren is te Pretoria het proces be gonnen tegen de 53-jarige David Pratt, beschuldigd van een moordaanslag op premier Verwoerd in april van dit jaar. Aan het begin van de rechtzitting wil ligde de president een verzoek van de verdediging in om een onderzoek naar de geestvermogens van verdachte te la ten instellen. Een van Pratts meesterknechts ver klaarde dat Pratt zich dikwijls zeer ab normaal gedroeg. Verdachte leed aan vallende ziekte. Prediker: Spr. ds. J. A. Smink van Den Haag. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Rehoboth: Filmavond Ver. tot Bev. der Belangen van Slechthorenden. 8 uur nam. Rehoboth: Bond van Chr. Plattelands vrouwen. Spr. mevr. Pothuis over een reis naar Argentinië. 8 uur nam. StadhouderslaanschoolAfscheid en In stallatie van schoolhoofd. 8 uur nam. DONDERDAG 't Boshuis (Hoflaan) Ned. Chr. Vrou wenbond afd. zuid-west. Spr. ds. J. A. Peters over: „Evangelie en de moderne mens". 8 uur nam. Haarlemmerstraat 149: Receptie 85-jarig bestaan Manufacturenhandel v.h. M. de Vries. 24 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie: „Jaloezie". 8 uur nam. Zaal Van der Heyden (Breestraat)Ope ning seizoen Ned. Ver. van Hulsvrouwen. Spr. mevr. Steffa Wine over Mexico. 2.30 uur nam. VRIJDAG Rehoboth: Afd. Leiden-centrum Ned. Chr. Vrouwenbond. Spr. dr. E. v. d. Schoot over „Huwelijk en echtscheiding". 8 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie „Jaloezie". 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Den Burcht: Toneelver. „Ons Toneel" speelt „Van ander ras". 8 uur nam. Stationsplein: Paddestoelenexcursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar Huys te Warmond. 2.05 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Herdenking 175-Jarig bestaan Kon. Genootschap M.S.G. 3 uur nam. MAANDAG Schouwburg: Toneelgroep „Podium". „De Jeugd vliegt uit". 8 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „Hiroshima, mon Amour". 18 jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Het lot van een mens". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Het loon van de angst". 18 Jaar. Luxor: „Als m'n grote broer dat wist. A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Mag lk deze dans van U?". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Strafbataljon 999". 18 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Salomo en de Koningin van She- ba". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta theater, Wassenaar: Van vrijdag t/m. woensdag 8 u. (zat. en zond. 7 en 9.15 uur) „On the Beach" (De laatste Oever). 14 Jaar. Donderdag 12.30 en 8 uur „Getuige a charge" (Witness for the pro secution). 18 Jaar. Zondag en woensdag 2.30 u. „Tom Duim", elke leeftyd. TENTOONSTELLINGEN Ned. Leger- en Wapenmuseum „Gene raal Hoefer" Tentoonstelling ,,'s Konlngs Rok" Werkd.: 105 uur, 's zondags: 15 uur nam (t/m 30 september). Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie". Werk dagen 105 uur; 's zondags 15 uur nam. (tot 15 december). Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur Rflksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl (tot 16 oktober). RUksmu6eum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „zeg het met bloemen ln het Chinees". (Tot 31 oktober). Lakenhal: Tentoonstelling van werken uit Leldse School (tot half september). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Leiden is geopend de Centraal-Apo- theek, Breestraat 74, tel. 20552. By geen gehoor by uw halsarts of spe cialist (of diens waarnemers), bel opdok- terstelefoon 22222. Jes en -dansen. 14.20 Omr. ork. 15.00 Voor de Jeugd. 17.00 Hammondorgelspel. 17.20 Lichte muz. 17.50 Regerlngsuitz.: Jeugd- ultz.: De brievenbus gaat open. Correspon- dentleclub olv. Reglna Zwart. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gram. 18.30 R.V.U.: De grote vraagstukken op het gebied van de waterstaat ln Nederland d. Ir. M. de Bruyn. Tweede lezing. 19.00 Voor de kind. 19.10 Gram. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gram. 21.05 In de stem weerklinkt het hart. klankb. 21.50 Strljkork. 22.20 Act. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. 23.05 Gesproken portret. 23.50 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Lichte muz. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Operamuz. 10.30 Morgen dienst. 11.00 Gram. 11.20 Omr. ork. en sol. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Gram. of act. 13.00 Nws. 13.15 Met Pit op pad. lezing. 13.20 Volksmuz. 13.45 Gram. 15.05 Gram. 15.30 Planoreci tal. 16.00 Voor de Jeugd. 17.20 Liederen. 17 30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Hammondorgelspel. 18.15 Klankb. 18.30 Leger des Heilsmuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Volksmuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Koper- ork. 20.10 Omr. ork.. kamerkoor en solist. 21.30 De kerken dienen óók ln Grieken land, lezing. 21.50 Samenzang. 22.20 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Platennieuws. 23.55-24.00 Nws. GRAMMOEOONPLATENPROGUAMMA DRAADOMROEP (Over cle 4e l(|n van 1820 uur) What can I say after I say I'm sorry (Donaldson). Orkest Ray Anthony; El cho- clo (Vlllodo). Orkest Alfred Hause; On the Alamo (Jones). Orkest Ray Anthony: They say it's wonderful (Berlin). Orkest Max Greger; Blauer Hlmmel (Rlxner), Or kest Alfred Hause; So In love (Porter). Orkest Max Greger. Ain't mlsbehavin' (Waller), Orkest Ray Anthony. Blue tango (Anderson). Orkest Alfred Hause, Am I blue (Akst), Orkest Ray Anthony; Don't fence me ln - I'll walk alone - Sentimen tal Journey. Cor Steyn, Moeder, louw zil veren haren (Portengen), De S?lvera's; Kus me, honey honey, kus me (Timothy), De Selvera's: Hoe Je heette ben lk ver- feten - Kleine nachtegaal - Ik kom bij ou terug. The 3 Jacksons; Basla Fong Woftkl), Max Wolski: O La Ml Lo (Wols ki). Max Woiskl; Tik JU van rik tlkketik - Sh boom - Geef mij de wodka. Anuschka, The 3 Jacksons; Een beetje (Schallies), Teddy Scholten. Li per 11 (Viezzoli), Ted dy Scholten; La chanson d'Orphée (Bon- fa), Cor Steyn; Cuckoo In the clock (Mer cer), Yesterdays (Kern). Basle's masement (Shearing). George Shearing; Coquette (Lombarao), Orkest Jackie Gleason; It's been so long (Adamson), Quartet Bobby Hackett; Coplas (Dooley), The Kingston Trio; Santy Anno (Looley), The Kingston Trio: The one I love belongs to somebody else (Jones). Pee Wee Hunt. Joe „Fingers' Carr; Rose room (Hickman), Quartet Jo nah Jones; Good for nothing Joe (Bloom) I love to love (Baker). Peggy Lee; Take me ln your arms (Markush). Orkest Jac kie Gleason; All of you (Porter). Quartet Bobby Hackett; Everybody loves somebody (Taylor). How little we know (Springer). Frank Slntra: Five foot two. eyes of blue (Henderson). Pee Wee Hunt, Joe „Fingers" Carr; Too close for comfort (Bock). Quar tet Jonah Jones: I got it bad and that ain't good (Ellington). Urbie Green and his Band: Pennies from heaven (Johnston) Sarah Vaughan; Prevailing on the Wester lies (Rogers), Quintet Shorty Rogers. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 17.00 Intern. JeugdJourn. AVRO: 17.10-17.40 Voor de kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 V. d. vr. 20.45 Actuele filmkritiek. 21.05 Gevar. pro gram. 21.45 Documentaire. 22.10 Epiloog. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12 00 Gram. 12.30 Voor de landb. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Twintig vragen. 13 40 Gram. 14.00 Ork. conc. 15.00 Hoor spelen. 16.00 Vespers. 16.45 Lezing. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Volksdansen. 19.30 Henry Wood Promenade concerts: Symf. ork., koor en sol. 20.50 Intermezzo. 21.00 Nws. 21.15 Klankb. 22.00 Operamuz. .00 Ns. en weerber. 23.06-23.42 Viool en plano. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.30 Nws. en popul. muz. 13.30 Nws. en gram. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. (Om 14.30 nws.) 15.00 Ver.progr (Om 15.30 nws.). 15.45 Lichte mz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's dagboek. 16.45 Ultsl. races en gram. 17.30 Nws. en gevar. progr. 18.29 Weerber.. nws. en dansmuz. 18-45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Klankb. 20.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. 23.30 Nws. en lichte mz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.05 Liederen. 17.00 Nws. 17.45 Amus. muz. 18.15 Orgelspel. 19.00 Nws. 19.20 Filmmuz. 19.50 Lichte muz. 21.00 Jazzmuz. 21,45 Nws. 22.10 Kamermuz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. FrankrUk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.05. 14.00 en 14.10 Gram. 14.20 Sollsten-conc. 15.15 Gevar. muz. 18.30 Gram. 19.16 Gevar. nvuz. 20 00 Gram. 20.10 Lichte muz. 20.40 Gram. 21.00 Hoorsp. 22 44 en 23.10 Gram. 23.52- 24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 ni. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12 35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14 00 Symf. ork.. koor en sol 16.00 Beursber. 16.06 Engelse les. 16.21 Amus. muz. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en Fi losofie. 18.20 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Vlaamse liederen. 20.00 Operamuz. 21.00 Lichte muz. 22.00 Nws. 22.15 Opvoedkun dig praatje. 22.25 Volksliederen. 22.40 Volksdansen. 22.55 Nws. 23.00 Voor de zee- 12.02 Lichte muz. 12.40 Gram. 13.00 Nws. 14.18 Zangrecltal. 14.30 Kamer muz. 15.30 Gram. 10.07 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 18.30 Jazzmuz. 18 55 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 22.30 Gram. 22.55 Nws. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenbung Vlissinigen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z -Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Munchen ZUrtch Genéve Locarno Wenen Innsbruok Belgrado Rome AJacclo Madrid Mallorca Lissabon mist mist mist half bew. mist mist onbewolkt onbewolkt mist geh. bew. zwaar bew. geh. bew. onbewolkt licht bew licht bew. onbewolkt onbewolkt geh. bew. mist half bew. onbewolkt licht bew. onbewolkt onbewolkt mist half bew. geh. bew. onbewolkt ml6t onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. licht bew. licht bew. S Q 8 "3 SE S ■o a u 3 I 8 s3 6 SS n 2 24 12 0 n 6 24 14 0 n 3 24 13 0 n 4 28 15 0 zzo 2 25 11 0 nw 2 24 9 0 w.stil 25 13 0 zo 1 26 10 0 O 2 26 11 0 z 1 17 12 0 zw 2 19 10 0 w stil 18 14 0 zo 6 18 13 0 zzw 4 16 8 1 n 1 24 9 0 w.stil 25 13 0 no 2 24 9 0 W.stil 25 16 0 w.stil 23 10 0 w.stil 25 11 0 n 4 23 16 0 ozo 4 22 11 0 no 4 24 11 0 O 1 20 6 0 zzo 2 23 10 0 ozo 2 28 11 0 w.stil 23 14 0 zo 6 22 8 0 w.stil 24 6 0 nno 2 23 10 0 w.stil 28 12 0 no I 25 12 0 w .still 34 16 0 w.stil 19 w-stil 28 11 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2