999 SftP Sp Arbiter Leafe wilde het mooi houden.... ellen Olympische Spelenbeschamend resultaat voor de Nederlanders Medailles en punten ESSO PETROLEUM Gebrekkige voorbereiding en een tekort aan hardheid en internationale routine OLYMPISCHE KAMPIOENEN KOMEN NAAR NEDERLAND 999 HOOFDKLASSERS KORFBAL GAAN MORGEN YAN START ZATERDAG 10 SEPTEMBER 1960 (Van onze speciale verslag gevers in Rome) Rome, vrijdag De Olympische Spelen zijn op één oor na gevild. Zo hier en daar nog enkele sportrestanten de Marathon, de voetbalfinale en zondag het Olympisch spring concours en daarna de sluiting. Ruim veertien dagen lang zijn dan alle grote en kleine sportnaties van de wereld hier in een wedkamp gewikkeld geweest, die men zonder over drijving „the greatest show on earth" mag noemen. Wat waren hiervan nu de belang rijkste indrukken van uw speciale verslaggevers, die dit evenement zo niet dag en nacht, dan toch vele uren van de dag hebben gevolgd. Zij hebben dit weergegeven in een open hartig gesprek met elkaar en met de lezers. Hoe vond je nu de organisatie van de Italianen? Wedstrijdtechnisch uitstekend. De stadions en sporthallen zijn prachtig architectonisch, zowel als sportief bezien. De verzorging van de deelnemers in het Olympische dorp liet evenmin te wensen over. Maar Ik weet wat je wilt zeggen. Het was hier en daar toch een beetje te Precies. Om een voorbeeld te noemen: Je had af en toe het gevoel, dat de echte Olympische sfeer wel eens ont brak. Het was hier te groot hetg ing ook te veel verloren in het cosmopolitische leven, dat een stad als Rome van na ture al heeft. Rome heeft echt geen 6000 atleten nodig om leven in de brouwerij te brengen. Dat is er zo al meer dan genoeg Over de warmte gesproken: was het wel helemaal verantwoord om de Spelen in Rome eind augustus te laten begin nen? Nee. Te meer omdat in die hitte- periode prestaties geleverd moesten worden door wielrenners, voetballers, hockeyers, die nauwelijks nog menselijk konden worden genoemd. De zwemmers en zwemsters laat ik natuurlijk buiten beschouwing. Vooral voor de avond- wedstrijden was de temperatuur verruk kelijk. Denk eens aan die jonge Deense wielrenner Het raadsel van zijn dood is nooit helemaal opgelost. Men sprak over do ping, doch men heeft het niet kunnen bewijzen. Het kan dus eenvoudig een kwestie van de hitte geweest zijn. De minste last hadden de Italianen.. Begrijpelijk. Het was niet zo iets bij zonders dat de Italianen in de wieler sport praktisch alle medailles wegsleep ten. De Italiaanse wielrenners leefden niet eens in het Olympisch dorp, doch waren praktisch dag en nacht bU de baan, waarvan zij elke vierkante centi meter hout kenden. Geen invloed Des te verbluffender is het, dat on danks de warmte zulke geweldige pres taties zijn geleverd. Een recordverbetering was ternauwer nood nog een sensatie. De Olympische records sneuvelden als halmen voor de Na de finales van vrijdag de resul- htiheffe taten van het gewichtheffen in het zwaargewicht zijn nog niet opgenomen ae verdeling van de medailles als volgt: goud zilver brons Rusland 37 25 28 Verenigde Staten 32 18 15 Italië 13 9 10 Duitsland 10 19 11 Turkije 7 2 0 Australië 6 7 6 Hongarije 5 8 6 Polen 4 5 11 Tsjecho-SlowakiJe 3 2 3 Roemenië 3 16 Groot-Brittannië 2 6 11 Denemarken 2 2 1 Nieuw Zeeland 2 0 0 Japan 16 4 Bulgarije 13 2 Zweden 12 3 Oostenrijk 110 Pakistan 10 1 Griekenland 10 0 Noorwegen 10 0 België 0 2 2 Frankrijk 0 2 2 Zwitserland 0 2 2 Iran 0 13 Nederland 0 12 Zuid-Afrika 0 12 Argentinië 0 11 Ver. Arabische Rep. 0 11 Canada 0 10 Formosa 0 10 Ghana 0 10 India 0 10 Portugal 0 10 Malakka 0 10 Zuid-SIavlë 0 10 Finland 0 0 3 Jamaica 0 0 2 Brazilië 0 0 1 Irak 0 0 1 Mexico 0 0 1 Na vrijdag luidt het onofficiële pun tenklassement: Rusland 596, Verenigde Staten 4311/4, Duitsland 268%, Italië 207, Polen 146 3/4 Hongarije 139, Groot-Brittannië 122 3/4, AuAstralië 120, Japan 86%, Roemenië 76%, Tsjecho-Slowaknc 70%, Turkije 64, Zweden 60, Frankrijk 43 3/4, Finland 41. Denemarken, 39, Nederland 39, Bul garije 35, Zwitserland 29, België 26 Nieuw-Zeeland 24, Iran 23. Zuid-Afrika 21%, Canada 15, Noorwegen 15, Zuid- Slavië 13. Oostenrijk 12, Pakistan 12, Argentinië 11%, Jamaica 10, Mexico 10. Ver. Arab. Republiek 9%. India 9. Bra zilië 7, Griekenland 7. Korea 6. Formosa 5. Ghana 5, Portugal 5, Malakka 5, Irak 4, Spanje 4, Cuba 3. Ierland 3. IJsland 2, Venezuela 2, Bahama-eilanden 1. sikkel, maar ook menig wereldrecord moest eraan geloven. Wat is hiervan de conclusie? Dat de top van het mense lijk kunnen nog steeds niet bereikt schijnt te zijn. Training, conditie En sportwetenschap. Deze spelen zijn een triomf geworden voor mensen als Cerruti, de man op de achtergrond van het Australische loop- wonder Elliott, van de Australische zwemtrainer Carruthers Vlak ook de Amerikanen niet uit En de Russen Neem alleen maar de 10.000 meter. Wat nog nooit is vertoond was hier te zien. Drie Russen in de strijd, waar van Desiatchikov bereid was zijn eigen kansen op te offeren ten gunste van Bolotnikov, terwijl de derde man, Zhu- kov, die ver achter raakte het zo uitre kende, dat hij voor Bolotnikov de sprint kon aantrekken. In het programma staat, dat de Olympische Spelen Indivi dueel zijn en niets te maken hebben met de strijd der naties. In theorie allemaal heel aardig. Maar zo is het toch gegaan en geen kamp rechter die de ene of andere Rus daar voor heeft gediskwalificeerd. Wie was van deze spelen nu de groot ste atletiekontdekking? Hary Wilma Rudolph, het Amerikaanse negermeisje, dat drie gouden medailles wegsleepte. De Amerikanen hadden hun succes sen in de atletiek wel te danken aan de zwarte bevolking, een dank, die in Amerika niet altijd tot uitdrukking komt. Steeds slechter En nu ons aandeel in de Olympische Spelen. By Helsinki vergeleken toen we ook nog niet tevreden waren met vijf zil veren medailles betekende Rome een grote desillusie. De oogst: één zilveren en twee bronzen medailles. Het aantal deelnemers loog er niet om. Er waren er welgeteld 114, de reserves buiten beschouwing gelaten. En daarvan zijn er dus maar drie in de prijzen ge vallen. Ze mogen nog wel eens genoemd wor den Marianne Heemskerk, zilver, Tineke Lagerberg en Wieger Mensonides, brons. En het was min of meer een toeval dat Mensonides er by was. We hebben dus alleen in het zwem men behoorlijk meegedaan. Hoge ver wachtingen van hockeyers en roeiers zijn niet in vervulling gegaan. Waarom men atleten had gestuurd was een raad sel. Een enkeling als Kamerbeek buiten beschouwing gelaten, terwijl we van Frans Künen nog moeten afwachten wat hi) in de Marathon presteert. Gebrek aan talent? Wat is de hoofdoorzaak dat Neder land internationaal nog zo weinig pres teert? gebrek aan talent? Ook wel. Superatleten als Fanny Blankers-Koen en Slijkhuis hebben we al in jaren niet meer. Maar juist in zo'n periode moet door opleiding worden ge probeerd nieuwe talenten te kweken. En zo iets doe je niet door middel van een schriftelijke cursus in discuswerpen (Kees Koch - Redactie). Kan het NOC hier iets aan doen? We geloven van wel. De tijd, dat een Nederlands Olympisch Comité kan be staan van zich drieeneenhalf jaar niet met de sport bemoeien en een half jaar daarvoor belangstelling tonen, is wel voorbij. Met andere woorden: het NOC dient met bende benen en niet alleen maar in het Olympisch jaar in de sport te staan en daarom zou het wel gewenst zijn, wanneer in dit NOC men sen zitting namen, die all round met de sport en al zjjn eigenaardigheden vertrouwd zijn. Achterstand Uit alles is gebleken, dat er-een enorme achterstand bestaat. Is die nog in te halen? Alleen maar wanneer de sport in Ne derland uit de kinderkamer waarin zij nog steeds vertoeft wordt verlost. Allerlei eigenschappen, vreemde naties eigen, moeten worden aangekweekt. Denk alleen maar aan het gebrek aan inter nationale routine en hardheid. Het geval RedeléHet mag toch niet voor komen dat iemand, die in gewonnen positie ligt, zijn overwinning zonder slag of stoot uit handen geeft. We noemen nu Reddelé, doch bijna onze gehele ploeg leed aan dit euvel. Neem Cockle Gastelaars, de in training prachtige tij den maakte en in de wedstrijden faalde. Neem Ria van Velzen en Gerda Kraan, die zo onder de indruk was van het ge beuren, dat zij de fout beging om op de 800 meter een positie te zoeken, waaruit een overwinning onmogelijk was. Was dit ook gebrek aan leiding? Gemakkelijk. Kerdel, de chef de mission, heeft ge zegd dat atleten moeten worden opge voed tot zelfstandigheid, doch dat is ge makkelijk gezegd. Voor het merendeel zijn het jonge mensen, die openstaan voor vreemde invloeden en dus snel van de kook kunnen raken. Een figuur als wijlen Karei Lotsy werd hier wel ge mistEn bij de zwemsters een figuur als Ma Braun We hadden b.v. de indruk dat juist de Duitsers zo sterk werden gestimuleerd. Ze hebben praktisch op geen nummer gefaald. Ook dank zij het publiek. Inderdaad. Na de Italianen vormden de Duitsers het grootste contingent bij de wedstrijden. Hieruit mag blijken dat Duitsland als sportnatie weer sterk mee telt. Dus deze Spelen zijn een waarschu wing geweest voor Nederland. Wordt ze niet begrepen, dan ziet het er voor de toekomst somber uit, dan tellen we in ternationaal straks niet meer mee. Maar Hongaarse defensie liet de floret vallen en greep naar de knuppel (Van onze speciale verslaggever Herman Kuiphof) Rome, vrijdagavond „Italia... ItaliaItalia" donderde het van de tribunes. Een imponerend spreekkoor achter een grote ploeg, die nog net een moreel stutje in de rug nodig had om door te drukken naar de victorie en de bronzen medaille in het voetbaltoernooi? Het leek erop, maar het was toch anders. De spreekkoren moesten voorkomen, dat dit Italiaanse elftal dat kort na rust rechtshalf Trum- bus tot een doelloze strompelaar zag terugvallen, omdat een on vriendelijke Hongaar hem in de rug gesprongen was, helemaal weg zakte in de poel vol teleurstellin gen, waarin het in deze match terecht was gekomen. Wat het publiek echter ook deed, verder dan één goal konden de Azurri niet komen en dat was onvoldoende om de Hongaren langszij te komen. Die wonnen met 21 en legden op brons beslag. Het was een kribbig gevecht tussen twee ploegen, die in het toernooi gestart waren in de overtuiging elkaar in de finale te zullen ontmoeten en die het daarom een anticlimax vonden nu zij slechts voor de derde prijs mochten spelen. De Italianen hebben het beste voetbal vertoond en als beloning voor hun grote veldmeerderheid in beide speelhelften hadden zjj eigenlijk ver diend te winnen. Maar indien U des tijds niet goed hebt begrepen hoe in sommige opzichten middelmatige Neder landse voetballers als Roosenburg en Lakenberg in Italië aan florisante con tracten kunnen komen, dan was de wed- stryr van vanavond daarvoor een ver klaring: Italianen verstaan de kunst van schieten niet. Prachtige technici, fraaie dribbelaars, uitstekende lichaamsbeheersing en con ditie, maar een doodgewoon gevaarlijk schot, zag men zeldenEn als het kwam stond er in het Hongaarse doel een ze kere Torok, zo'n man van gummi, die alles er uit dook en er uit stompte of grabbelde. Het was een vreemd gezicht, de Hongaren in die eerste helft de lei ding te zien nemen. Het was een doel punt, na een half uur gescoord, waar voor hun linkshalf tekende de rechts buiten lag geblesseerd langs de lijn, de kanthalf had even diens plaats inge nomen en uit een scrimmage scoorde hij. Bonkig en boos De Italianen reageerden met een stort vloed van aanvallen. En toen de Hon gaarse verdediging, waar een paar bij zonder stevige knapen stonden te ver dedigen, het floret liet vallen om de knuppel te pakken, gingen de Italiaan- tjes daar driftig tegenin en ontaardde de wedstrijd in een weliswaar emotie- ryke vertoning, die echter met voetbal ueinig meer te maken had. Een van de schuldigen hierbij was scheidsrechter Leafe, die heus zijn vak wel verstaat, maar het veld ingegaan was met de In het Olympisch Stadion te Amster dam zullen donderdag a.s. de zgn. „Olympische re*..anchewedstryden" wor den gehouden. Verschillende Olympische kampioenen geven acte de presence, na melijk de polsstokhoogspringer Don Bragg, de tienkamper Rafer Johnson, de 400 meter-kampioen Otis Davis en de fameuze Amerikaanse sprintster Wilma Rudolph, het meisje dat tijdens de Spe len in Rome drie gouden medailles ver overde. Voorts zal het Nederlandse hockey- elftal een wedstrijd spelen tegen de Olympische kampioen Pakistan, terwijl de Italiaanse achtervolgingsploeg uit komt tegen een Nederlandse combinatie. De Olympische kampioenen én de Ne- ders Marian Heemskerk, Tineke Lager berg, Wieger Mensonides en Eef Kamer beek zullen worden gehuldigd voor hun prestaties tijdens de Spelen 1960. De volgende atleten zullen deelnemen: Polsstokhoogspringen: Don Bragg (VS), Servee Wijsen, Chris Gelens (beiden Ne derland) 100 meter dames: Wilma Rudolph (VS), Lucinda Jones (VS). Maria Zuch- ner (O.-Dld.) en de Nederlandse dames Ellen Ort, Nannie Haase en Joke Bijle- veld. 100 meter heren: Stone Johnson (VS), Rafer Johnson (VS), Robinson (Jamai ca) en de Nederlanders Dirks, Marius Bos en Hans Smit. VOLLEYBAL Leitlse teams in Overgangsklasse De Overgangsklasse district West III heren van de NeVoBo telt in het ko mende seizoen niet minder dan vier Leidse ploegen t.w. Prof. Wijk, HVL, VVS en debutant Kangeroes. Er staan dus de komende wintermaanden twaalf plaatselijke duels te wachten en aan spanning zal het daarbij in het Gymna sium (de „thuishaven" van de Leidse Overgangsklassers) ongetwijfeld niet ontbreken. Gespeeld zal - óók dit jaar - worden op vrijdagavond en wel zó, dat er steeds die avond twee Leidse ploegen in het veld komen (Om 8 en 9 uur). Het lag oorspronkelijk in de bedoeling, dat de competitie voor wat betreft de Leidse clubs op 1 oktober zou gaan starten. Ge zien de festiviteiten rond 3 oktober is de datum van ingang gesteld op 6 en 7 ok tober. De indeling luidt: Celebes, DES 2, Voorburg, Punch, Libanon 2, VPSV, VVS, PW, HVL, Kangeroes, Concordia 2, Orawi. De overgangsklasse dames telt mo menteel drie Leidse teams t.w. Prof. Wijk, Argos en (evenals bij de heren) debutante Kangeroes. Ook dit jaar wordt op donderdagavond gespeeld - de thuis wedstrijden althans - in het Gymna sium, te beginnen om 8 uur. Start op donderdagavond 6 oktober a.s. Indeling luidt: MVC, OVC, Blokkeer, DRL, Prof. Wijk, CSVD, Argos, PVC, Kangeroes, AMVJ/Smash. BEKERCOMPETITIE Het jaarlijks toernooi van de Afde ling Leiden - het zgn. „Wimpeltoernooi - krijgt ditmaal een ander tintje. Gestart wordt op 22 september a.s. - althans dit ligt in de bedoeling - met een beker toernooi, waarin de deelnemende vereni gingen in poules worden ingedeeld. De teams spelen een halve competitie en niet meer - dit in tegenstelling tot an dere jaren - dan twee wedstrijden op één avond. De poulewinnaar - wellicht óók nummer 2 - gaat over naar de volgende ronde. Deze bekercompetitie gaat vooraf aan de afdelingscompetitie, die vermoe delijk omstreeks begin november aan vangt. vaste wil de match met 22 spelers te beëindigen. Hij bereikte dat, maar moest aan zijn wijn zulke hoeveelheden water toevoe gen. dat het drankje nauwelijks meer te drinken was. De grofste overtredingen deed Leafe met een vermaning af. Zelfs toen de Hongaren op 20 waren ge komen (een kwartier in de tweede helft) en zij bereid waren die voorsprong des noods via manslag te verdedigen, bleef Leafe het zaakje luchtig opvatten. Het was echter een geluk voor hem, dat de Italianen in de slotfase niet verder kwamen dan een enkel doelpunt, want als zij gelijk hadden gemaakt en een verlenging noodzakelijk zou zyn geweest, dan was er „bloed aan de paal" ge komen. Nu de Italianen verloren, droop het schreeuwerige publiek druk-gebarend, maar tamelijk vreedzaam naar de eeuwige stad af. Waar overigens het wa ter net zo rustig uit de fonteinen spoot, als ware er niets gebeurd. En dat was er feitelijk ook niet. Want of een voet balploeg nu derde of vierde wordt, daar voor kan Rome toch niet van gezicht veranderen? 400 m. heren: Otis Davis (VS), Mal colm Spencer (Jamaica), Jan van Uden, Joop Groothuis en Rob van der Knaap (allen Nederland). 800 meter heren: Bernie Cunliffe (VS), George Kerr (Jamaica), Henk Heida, Wim Esajas, Aad Steylen, Myndert Blankenstein en Cortleve (Nederland). 110 meter horden: Willy May (VS), Rafer Johnson (VS), Gardner (Jamai ca), Eef Kamerbeek en Peter Nederhand (beiden Nederland). Discuswerpen: Rink Babka (VS), Cees Koch en Eef Kamerbeek. 800 meter dames: Brenda Jones (Aus tralië), Dixie Willis (Austr.) en de Ne derlandse dames Gerda Kraan, Ine Ter- laak-Spijk, Els Nieuwpoort, Ria Hol en Toos Adriaanse. 3000 meter: Jim Beatty (VS), Janke (Did.), Dave Power (Australië), Hein Cuje, Joep Delnoye, Klaas de Ruyter, Frans Kunen, Jan Keesom, Dick de Bruin, De Haas en Gilling. Tevens start de gouden Amerikaanse 4x100 meter-estafetteploeg tegen de Ne derlandse dames en een nog samen te stellen gemengde ploeg. Te Parys is de internationale auto sportkalender voor het komend jaar vastgesteld. De Grote Prys van Neder land wordt op 22 mei gehouden, de Tul pen Rallye van 30 april tot 6 mei. De matige resultaten tijdens de Olympische wedstrijden hebben de Nederlandse deelnemers niet ver ontrust. U ziet hier enkele atleten aan het strand van het Lido, bezig met het elkaar insmeren met zand. Volgens kenners zouden zij in deze tak van sport zeker een gouden medaille hebben behaald da haardolle met hat hoogste rendement méér warmte minder roet (tlio) zuinig >11/ £sso)^. voor oliehaard P. M. PERQUIN HOGE MORSWEG 78, OEGSTGEEST - TEL. 21584 b.g.g. 21351 De landelijke korfbalcompetities be ginnen deze zondag. Door de instelling van 2 hoofdklassen begint er een nieu we periode in de geschiedenis van de KNKB. Zeer benieuwd zijn wjj er naar hoe de clubs uit de provincie zich tegen de Westelijke teams zullen gedragen. Hier ter stede krijgen wij reeds dade lijk een interessante ontmoeting. De Al gemene krijgt bezoek van de kampioen van het zuidelijk district, Sportlust uit Eindhoven en wij zijn benieuwd hoe de krachtsverhoudingen zullen liggen. Vicus Oriëntis heeft deze eerste zondag geen wedstryd. De Zuidhollandse le-klasse wordt nu gevormd door de staartclubs uit de le- Leitlse Schaakbond De tweede ronde van de L.S.B.-afval- wedstrijd is niet geheel zonder schokken verlopen. Helaas moesten drie „regle mentaire" overwinningen genoteerd worden. Westra sr. (7) en Monteba (34) vonden geen tijd hun partyen te spelen en trokken zich terug. Door een misver stand boekte Van Dijk <9) een papieren zege tegen Schakenbosch (41, War mond). Laatstgenoemde had zich name lijk vergist en was naar Leiden gekomen, terwijl Van Dijk trouwhartig in War mond zat te wachten. Schakenbosch, eenmaal in het besef van zijn abuis, spoedde zich terug naar Warmond, waar het vlaggetje van zijn klok echter reeds gevallen was. J. Piket (6) belandde maandagavond in Sassenheim, slechts om te vernemen dat de plaatselijke vereniging niet meer op maandag, maar op dinsdag speelt. Thans werd zyn partij dinsdag alsnog in Leiden gespeeld. Grote bordverschillen werden deze keer overbrugd door Braggaar (35) en Hor- tensius (32). Lichtelijk verrassend was misschien de nederlaag van Demmendal (3) tegen Schuss (5). De uitslagen: mr. ir. J. Westra (7) F. Cornelissen (44) 01 (regl.), F. Swaak (38)—A. Smit (1) 0—1, J. J. Piket (6)— C. Clement (46) 1—0, R. D. Westra (2) M. v. d. Plas (26) 1—0, C. v. Dyk (9) P. Schakenbosch (41) 10 (regl.), Y. Hortensius (32)Th. P. v. d. Berg (23) M. D. Etmans (8)D. Bonnet (37) 10, J. J. B. Braggaar jr. (35)— P. de Wekker (18) 1—0, A. J. W. Kohl- beck (21)—F. Teleng (15) 1—0, ds. R. C. de Lange (17)—Jerry Beij (4) 0—1, C. H. v. d. Bosch (24)—J. J. W. Borleffs (36) 1—0, Th. v. d. Oord sr. (25)— G. P. Sluiter (11) 0—1, J. J. Bizot (12)—Th. Piket (16) 0—1, W. F. Schuss (5)—W. G. Demmendal (3) 10, A. Monteba (34)—G. P. Sluyts (30) 0—1 (regl.), Thierry (47)ds. P. J. Mackaay (20) 01. De partijen voor de derde ronde: F. Cornelissen (44)A. Smit (1), J. J. Piket (6)—R. D. Westra (2), C. v. Dijk (9)Y. Hortensius (32), M. D. Etmans (8)—J. J. B. Braggaar jr. (35), A. J. W. Kohlbeck (21)—Jerry Beij (4), C. H. v. d. Bosch (24)—G. P. Sluiter (11), Th. Piket (16)—W. F Schuss (5), G. P Sluyts (30)ds. P. J. Mackaay (20), R. D. Westra en Schuss zullen een zware noot te kraken hebben aan de gebroeders Piket. klasse van het vorige seizoen, waarbij gevoegd zyn de 5 sterkste 2e-klassers en de 3e sterkste ploegen uit de reserve le- klasse van het vorige Jaar. Het lijkt ons een interessante proefneming toe. Fluks start hier met een uitwedstrijd tegen Ready. In 2A is Vic. Oriëntis 2 ingedeeld. Dit team start met een thuiswedstrijd tegen Merwede, terwijl Zuiderkwartier in 2B eveneens thuis speelt, nl. tegen Het Zuiden 3. KNS, dat naar de 3e-klasse A gedegra deerd is, krygt Ons Huis uit Rotterdam op bezoek. De Danaïden gaat in Dor drecht op bezoek bij BI. Wit '51 en Crescendo speelt in 3B thuis tegen Aciylles uit Den Haag. Aan voorspellin gen wagen wij ons nog niet. Het programma luidt: Hoofdklasse B: De Algemene—Sport lust; Deetos—»HKV; Ons EibernestHet Zuiden; Spangen Rigtersbleek; Die HagheZKC. Zuid-Holland I: ZwerversDie Haghe 2; HKV 2—Regenboog; Rozenburg—Ons Eibernest 2; QuickHou Stand; Ready Fluks. Zuid-HoUand IIA: Het Zuiden 2— Wion; Gymnasiasten-Swift; Vic. Oriën tis 2Merwede; O DOOSCR. Zuid-Holland IIB: SperwersOlym- piaan; HSVEureka; ActiefDeetos 2; ZuiderkwartierHet Zuiden 3. Zuid-Holland IIIA: BI. Wit'51—Da- naiden; VeloxRaven; KNSOns Huis; SchiedamPhoenix; DKCSpartaan. Zuid-Holland III BCrescendoAchil les; ALO—Charlois; KIOD—TOV. Res. le-klasse: De Algemene 2Ro zenburg 2 (12 uur); Ready 2Rozen burg 2; Fluks 2Sperwers 2. Res. 3 A: Ons Eibernest 5Quick 3; Phoenix 2Regenboog 3; Rozenburg 3 HSV 2; Fluks 3—KNS 2 (12 uur). Hoe komt mijn club uit? Van de secretarissen van de volgende verenigingen ontvingen wij een elftal- opgave: UVS Van Duyl, Kluivers, Van Leeuwen, De Zwaan, Theo van Kam pen, Duwel, Verhoeks, W. v. Kampen, Ryshouwer, Nyman, Weerlee. ASC Wurzer, Bekkering, Zwanen burg, v. d. Waals, v. d. Broek, Lasander, Lolkes de Beer, Spiering, Pardon, Raap horst, Teeuwen. Oranje Groen De Hoed, Meijer, W. Koet, Polanen, J. Koet, W. v. Belkum, J. v. Belkum, Rijsdam, v. d. Berg, Ver- kuylen, Dubbeldeman. Lugdunum Kerkvliet, Van Leeuwen, Van Meygaarden, Leget, Crama, Bave- laar, Honsbeek, Vermond, Zweistra, Pet, De Cler. DOCOS Wanst, Paardekooper, Westgeest, Stuifzand, Ouwerling, Jan sen, Mank, J. M. v. Marwijk, Piket, J. v. Marwijk, Vink. Ria van Velsen is terug in het Olympisch dorp. Vrijdagmorgen gaven de artsen de onfortuinlijke gymnaste, die 'u3jbm pjbb 3§i)suj3 ub a 731u s3 jus -sajq ap iep puoo^aSuBB uappcg s.otoj -uaSiupH ua^BiJaA a? stnguajiaiz ^aq uio auiiuuia-jsao* 'a^BBui a^aoog aaqaux aaAu uba iba uaa s3uii938nj puoAB3Bpaapuop

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 10