HAAGSE AGENDA Café-Rest. „Zomerzorg' 1 p voor koffie op z'n besta Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1960 Persoonlijkheden (Van onze t.v.-medewerker) In het journaal was het optreden van een huisvrouwenbandje „Muzikale keu ken", met een echte compositie, een aardig nummer; in het filmverslag uit Rome zorgde Kamerbeek voor een extra. Een aangename persoonlijkheid, die zich beheerst uitliet over het schandaal om een atleet van 12 uur in de middag tot 10 uur in de avond zonder voedsel te laten. En dè,t onder omstandigheden, waarin topprestaties worden verlangd. Niet best. De toneelrubriek van Hofstra kon ons, als steeds, maar matig be koren voor zover het de aankondiging van premières betreft. De verschijning van mevrouw Luisa Treves daarentegen was een bijzonder boeiende aangelegen heid. Hofstra had haar alleen best eens een vraag mogen stellen over haar waardevol initiatief, waardoor toneel- minnend Nederland elk jaar weer in het bezit kan komen van het Theater-jaar boek. Een bijzonder competente persoon lijkheid, waarmee we met genoegen kennis maakten. Daarna ging het spel „De vijf kruis jes" en we hebben er geboeid naar zitten kijken. Er stond een aantal spelers in, die we geruime tijd niet meer hadden gezien en die met waardering herkend werden. Dit geldt vooral voor Steye van Brandenberg, die „het" in zijn vingers heeft. Het gemak, waarmee hij zijn Sterke persoonlijkheid zonder nadruk over laat komen, is zijn geheim, ge baseerd op vakmanschap, toewijding en zichzelf. We willen, nu eenmaal een naam gevallen is, toch ook bepaald de gast van de avond, Fientje Berghegge niet vergeten. Rijkens, Marlies van Alc- maer en de bezetting van andere (bij)- rollen voldeden evenzeer. Het stuk heeft zeker verdiensten. De intrige is slim en de uitwerking vlot. Jammer vinden we, dat tot tweemaal toe de auteur eigenlijk tekort aan middelen tot zijn beschikking had om het verhaal aan nemelijk uit te werken. Éénmaal af luisteren om een knoop te omzeilen, vin den we al teveel, maar als dat trucje ten tweede male noodzakelijk blijkt, wringt er toch ergens iets. Men begrijpe ons goed: we zouden het spel niet graag gemist hebben, maar als men geen Su therland heet, zou het geval misschien bij de BBC (die een reprise gaf) geen kans hebben gemaakt. „Vreemd tussen- Herter:Toppunt van belachelijkheid' De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Herfer, heeft gisteren op een lunchbijeenkomst van een groep hoofdredacteuren in Washington het voorstel van premier Kroesjtsjef voor het hou den van een topconferentie van meer dan tachtig landen in de V.N. „het toppunt van belachelijkheid" genoemd. „Gezien de waanzinnige propagandacampagne die de Rus sen op het ogenblik voeren, kan men moeilijk geloven, dat Kroesj tsjef naar de Algemene Vergade ring komt met de bedoeling, bij te dragen tot het scheppen van een atmosfeer, die gunstig is voor een ernstig gesprek over internationale problemen", aldus de minister. Volgens hem oefende de Sovjetrus- sische regering kennelijk druk uit op de regeringsleiders van andere landen om ook naar New York te komen. Wat de communistische landen betreft, komen niet de regeringshoofden, maar de com munistische party leiders: „de werkeiyke machthebbers". Herter verklaarde voorts, dat de Sovjet-Unie een hardnekkige agitatie campagne tegen de V.N. in Kongo voert. Sprekend over het zenden van Rus sische vliegtuigen, technici en materieel zei de minister, dat de Amerikaanse regering deze kwestie nauwkeurig on derzoeken zal, omdat zij duidelijk ern stige gevolgen voor de vrede en veilig heid in Afrika enzoals secretaris generaal Hammarskjöld had opgemerkt ook daarbuiten met zich brengt. Schade St. Maarten: vijf miljoen gulden Vice-premier C. D. Kroon, die een reis naar St.-Maarten heeft gemaakt, heeft gisteravond in Willemstad verklaard de schade, door de orkaan „Donna" op St.- Maarten aangericht, te schatten op in totaal rond 5 miljoen Nederlandse gul den. De schade aan particuliere bezit tingen schatte hy op één miljoen Ne derlandse gulden. Rond 20 percent van de woningen op het eiland zou min of meer ernstige schade hebben opgelopen. De schadecommissie richt haar activi teit in de eerste plaats op het particu liere bezit, omdat vele mensen vrywel alles verloren hebben. Financiële hulp op ruime schaal is nodig, aldus de heer Kroon, mede omdat de overheid, die steeds met een groot tekort te kampen heeft, niet alleen kan bespringen. Het wegennet op St.-Maarten is goed deels intact gebleven, maar bomen en planten hebben veel geleden. Saba en St.-Eustatius hebben geen schade geleden. Gistermorgen is een schip met kleding en voedsel van St.- Maarten naar het nog veel zwaarder ge troffen Anguilla vertrokken. Zuid-Afrika's grootste irrigatieplan in uitvoering De eerste spade is in de grond gesto ken voor de uitvoering van een van de grootste irrigatieschema's in Zuid- Afrika: de bevloeiing van de gronden in de vallei van de Pongola rivier. De ge raamde kosten bedragen niet minder dan 250 miljoen gulden. De eerste werk zaamheden omvatten de bouw van scholen en woningen voor 200 blanke technici en 1200 niet-blanke arbeiders. Eerst na de bouw van deze woonruim ten kan een begin gemaakt worden met het netwerk van irrigatiekanalen, waar door 60.000 ha onvruchtbare grond her schapen kan worden in vruchtbare suikerrietvelden. De bouw van de stuw dam zal acht jaar vergen, de voltooiing van het irrigatienet wordt op zestien jaar geschat. spel", een restant van een oude collectie waarschyniyk, die het niet erg deed, omdat ze als rebus zo lastig was, werd ditmaal goedkoop wèggeschonken. Eén boekenbon als prijs is in zo'n geval wel wat karig. Het vrye turnen der dames behoorde tot het boeiendste, wat ons uit Rome werd gepresenteerd, dank zy het gave werk der Russische meisjes en hetwon- derbaarlijke evenwicht, dat de Neder landse turnsters hebben weten te be houden niettegenstaande alle teleurstel lingen, die haar deel waren. Het was een latertje, maar we waren toch tevreden met de prestaties, welke tal van mensen, die tevens persooniyk- heden bleken, ons hadden geboden. Orkaan Donna koerst naar noord-Cuba Het weerkundig bureau van Miami deelde gisteren mee, dat de orkaan Donna, die al Portorico en de Beneden windse eilanden heeft geteisterd, nu rechtstreeks schijnt aan te koersen op het noorden van Cuba. Het gevaar voor zuid-oost-Florida neemt af. Niettemin zijn aan de kust van deze staat allerlei voorzorgsmaatregelen ge troffen. Dit geldt o.a. voor de raketbasis in Kaap Canaveral en de grote vloot- basis van Key West. De atoomduikboot „Patrick Henry" heeft Key West verlaten en zou in open zee onderduiken. Op Portorico heeft het overtrekken van de orkaan, waarin windsnelheden van 135 tot 160 km voorkomen, aan 126 mensen het leven gekost. Ruim duizend woningen zyn verwoest. Alle verbin dingen met de Amerikaanse raketbasis op het eiland Mayaguana, 380 km ten zuidoosten van Nassau op de Bahama- eilanden, zijn verbroken. Men vreest, dat er zware schade is aangericht. Advertentie Telefoon 21444 WEEKEIND MENU'S f3.50, f4.50, f6.—. MENU f3.50 TOMATENSOEP WARME HAM TUINBONEN VERSE AARDAPPELEN KOFFIE MENU f4.50 KONINGINNESOEP VARKENSCOTELETTE BONNE FEMME VRUCHTENPUDDING. VOOR KINDEREN hebben wy een speciaal menu a f 3.—. VRIJDAG 9 SEPTEMBER Binnenhof Klank- en lichtspel „Brui loft op 't Binnenhof" (Duitse uitvoering) 9 en 10 uur nam. ZATERDAG 10 SEPTEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Het proces Andersonvllle" 8 uur nam. Binnenhof Klank- en lichtspel „Brui loft op het Binnenhof" 9 en 10 uur nam. ZONDAG 11 SEPTEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Heeft Constance gelijk?" 8 uur nam. MAANDAG 12 SEPTEMBER Binnenhof Klank- en lichtspel „Brui loft op het Binnenhof" 9 en 10 uur nam. DINSDAG 13 SEPTEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Het proces Andersonvllle" 8 uur nam. Binnenhof Klank- en lichtspel „Brui loft op het Binnenhof" 9 en 10 uur nam. „Koffie-theater" in liart van Amsterdam (Van onze Amsterdamse correspondent) De Amsterdammers, die gewoon zyn in de lunchpauze van de kantoren te slen teren door de winkelstraten van de bin nenstad, krijgen binnenkort de kans om een kopje koffie te nuttigen in. een ge legenheid waar Greetje Kauffeld, Adèle Bloemendaal, Donald Jones en Joop Ad miraal voor een cabaretprogramma in de-dop zorgen. Die gelegenheid is het cabaretzaaltje „Tingel-Tangel" aan de N.Z. Voorburgwal, dat met ingang van maandag 19 september in beslag wordt genomen door de 22-jarige Hans Mulder, die hier met deze vier artiesten een wat hij zelf noemt „Koffie-theater" begint. Hans Mulder, die binnenkort als ac teur by de toneelgroep „Studio" op de planken hoopt te verschijnen, verwacht grote belangstelling van het pauzepu- bliek. De begeleiding van zyn cabaret programma dat tussen 12 en half twee tweemaal wordt opgevoerd komt in handen van pianist Hans Reiziger en Aart Gisolf (bas, fluit, saxofoon). Overigens komen Marijke en Sito Ho ving ook weer in „Tingel-Tangel" terug. De première van hun nieuwe programma waarin onder andere Conny Stuart optreedt heeft medio oktober plaats. NEDERLANDSE KERKEN HELPEN KONGO De Stichting Oecumenische hulp aan kerken en vluchtelingen die, na de daartoe ontvangen oproep van de Wereldraad van kerken, ook besloot de Kongolese bevolking te helpen, ontving na de I.K.O.R. radio-uitzending „De wilde ganzen" in de eerste week reeds f. 5.300 voor Kongo. WOENSDAG 14 SEPTEMBER Kon. Schouwburg Nederlandse Co medie met „Rhinoceros" 8 uur nam. Binnenhof Klank- en lichtspel „Brui loft op het Binnenhof" 9 en 10 uur nam. DONDERDAG 15 SEPTEMBER Kon. Schouwburg Haagsche Comedie met „Tweemaal Bonaparte" 8 uur nam. Binnenhof Klank- en lichtspel „Brui loft op het Binnenhof" 9 en 10 uur nam. Vanaf zaterdag 10 september iedere dag kermis op het Malieveld. BIOSCOPEN Apollo Het testament van dr. Cordelier 18 jr) Dagelijks 12.15, 2.30, 7 en 9.15 uur. Asta Zonen en minnaars (18 jaar). Da- geiyks 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag 1.30, 4, 7 en 9.15 uur. Moeder van zeven kinderen verongelukt De 36-jarige mevrouw Van de Bosch- Willemsen is gistermiddag om het leven gekomen, nadat zy in de Kerkstraat in Someren tegen een passerende trekker was gevallen. De vrouw, die, met een vijfjarig dochtertje achterop, in de Kerkstraat fietste, is gevallen toen zy tegen de trottoirband stootte, nadat zij zoveel mogelijk naar rechts was uitge weken voor de haar in een smalle bocht passerende trekker. Het kind, dat op het trottoir viel, bleef ongedeerd. De chauf feur van de wagen remde krachtig toen hy de vrouw zag vallen, maar zy is toch zo hard tegen de auto terecht gekomen, dat zy een half uur later in het zieken huis overleed. Mevrouw Van den Bosch laat zeven kinderen na. Dit dodelijke on geluk is het vierde in Someren binnen een paar weken. 0 Vervolg van pag. 1 Oostduits slot op Berlijnse deur Als tegenmaatregelen zouden be schouwd kunnen worden 1) De Westduitse regering zou kun nen weigeren het goederenvervoer tus sen de Bondsrepubliek en Oost-Duits- land, geregeld in een apart handels akkoord, voort te zetten. Maar van Oost- duitse zyde is al bekend gemaakt dat er dan wel andere leveranciers zullen wor den gevonden. Om nog te zwygen van het definitieve doorsnijden van de band tussen beide Duitslanden, hetgeen Bonn juist wil voorkomen. 2) Het Westen kan opnieuw in Mos kou en by de Russische commandant te Berlijn protesteren tegen het feit dat Oost-Duitsland de overeenkomst inzake Berlyn uit de eerste jaren na de oorlog schendt. In beide gevallen zou het resultaat direct niet veel positiefs kunnen ople veren: Berlyn bevindt zich nu eenmaal in een zeer kwetsbare positie, geheel om geven als de stad is door communistisch Oost-Duitsland, dat notabene Oost- Berlyn nog als zyn hoofdstad be schouwt. Het streven van Russen en Oostduitsers ïykt erop gericht om lang zaam maar zeker de wereld in te pren ten dat de kwestie-Beriyn een haard van onrust is, die moet worden opge ruimd, byvoorbeeld door de vorming van een zogenaamde vrije stad West- Berlyn, die dan uiteraard is overgele verd aan de heidenen, dat wil zeggen de Oostduitse communisten Demonstratief kan het Westen even wel, zo zegt men te Bonn, het Westen, Oost-Berlijn en Moskou opnieuw en zonder veel diplomatieke complimenten duidelijk maken dat iedere schending van het verkeer te land en door de lucht van West-Duitsland naar West-Berlyn op de hardste Westelijke tegenmaatre gelen zal stuiten, en dat ook Oost- Berlyn even „open" zal dienen te blijven als West-Berlijn. Waarmee men van Westelijke zijde direct reeds op de rand van een veel ernstiger controverse dan de huidige zal komen te staan Bijou Wir Wunderkinder (A.l.) Da- felijks: 2, 7.15 en 9.30 uur; zondag: 2, .15, 7.15 en 9.30 uur. Camera De man, die alles kan. (A.l.) - Dagelijks: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. Capitol Mag ik een lift van u? (A.l.) zaterdag 2, 6.30 en 9.15 uur, zondag: 4, 6.30 en 9.15 uur, woensdag 8 uur, ove rige dagen 2 en 8 uur. City Het verhaal van Ruth (14 jr) Dagelijks: 2.30, 6.45 en 9.15 uur, zater dag en zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 u. Corso Afscheid van de wapenen. (18 jr) Dagelijks: 2.15 en 8.15 uur; zaterdag: 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zondag: 2. 4.30, 6.45 en 9.15 uur. Du Anidl Some like it hot. (18 Jr) Werkdagen: 2.30 en 8.15 uur; zaterdag: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur. Flora Val aan. (18 jr). Dagelijks: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Hollywood Zwarte nylons hete nachten. (18 Jr.). Zaterdag en zon dag: 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur, overige dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur. Kriterlon The captain's paradise. (14 Jr) Dagelijks: 2.15, 7 en 9.15 uur; zat. en zondag: 1.45, 4, 7 en 9.15 uur. Metropole Kolonel Hyde contra Scot land Yard. (14 jr.). - Dagelijks 2.15 en 8.15 uur; zaterdag 2.15, 6.45 en 9.15 u.; zondag: 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Muslca Semiramis. (18 jr). - Dagehjks: 2.15 en 8 uur: zaterdag 7 en 9.30 uur; zondag: 3, 7 en 9.30 uur. Odeon Gesloten wegens restauratie. Olvmpia Inspecteur Hardesty van de FBI. (14 Jr.). - Dagelijks 2 en 8 uur; zondag: 2, 5 en 8 uur. Passage De laatste dagen van Pompei. (18 Jr.). - Dagelijks 2.30, 6.45 en 9.15 u; zondag 1.45, 4.15, 6.45 en 9.15 uur. Rembrandt Vrijdag t/m zaterdag „De lachende vagebond". (A.l.). Maandag t/m donderdag „Hunde, wollt Ihr ewig leben". (14 Jr.). - zaterdag 2, 6.45 en 9.15 uur; zondag: 4, 6.45 en 9.15 uur; overige dagen 2 en 8 uur. BUISMAN A (ook als 't poederkoffie is) BINNENLAND Gistermiddag is in Hoofddorp de 73- jarige mevr. S. Kamp-Streithoff uit Haar lemmermeer, op de kruisweg ter hoogte van de Spieringweg aangereden door een bestelauto. Zij werd enige meters wegge slingerd en kwam op het wegdek terecht. Kort daarna is zij ter plaatse overleden. Het ongeluk gebeurde, toen het slacht offer per flets de kruising wilde over steken en daarbij vermoedelijk niet heeft gelet op de auto, die in de richting Heem stede reed. De bestelauto sloeg over de kop. De Hillegomse bestuurder kreeg wei nig letsel. Het misterie van Buitenlandse Zaken deelt mee: de regering van het Koninkrijk der Nederlanden en van de Republiek Bo livia hebben in gemeenschappelijk overleg besloten de wederzijdse diplomatieke mis sies te La Paz, onderscheidelijk bij Harer Majesteits Hof, te verheffen tot de rang van ambassade. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ss. Aldabi (11/9); Australië: ss Ixion (15/9); Brazilië: ss Aldabi (11/9); Canada: ss Statendam (11/9); ms. Tlnde- fJell (14/9); ms. Desdemona (15/9); Chili ts. Braunschweig (15/9); Ned. Antillen: ms. Falkanger (13/9); Nieuw-Zeeland: ms, Waipawa (14/9); Suriname: ms. Ammon (14/9); Unie van Z.-Afrika en Z.-W.-Afrl- ka: ms. Oranjefontein (13/9). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. De Taptoe-Amsterdam, die op 21 mei J.l. wegens de zeer slechte weersomstan digheden tot nader order moest worden uitgesteld is thans vastgesteld op maandag avond a s. Onder auspiciën van het Ini tiatief Comité Amsterdam (ICA) zal de Stichting Taptoes tien vooraanstaande eenheden in het Olympisch stadion bren gen w.o. de Koninklijke Militaire Kapel, de Marinierskapel, het Jachthoornkorps van de Garde Jagers en de Matrozenkapel. BUITENLAND In de grotten van Shanidar bij Ra- wanduz, Noord-Irak, heeft een Amerikaan se expeditie beenderen gevonden van vier Neanderthalers die omstreeks 80.000 Jaar geleden moeten hebben geleefd. Mevrouw Tsjombe, de echtgenote van de Katangese premier, is in Brussel aan gekomen voor een bezoek van enkele da gen, om twee van haar kinderen op Bel gische scholen te doen inschrijven. Twee andere kinderen volgen reeds onderwijs in België. Dezer dagen is in de Lyblsche woes tijn het stoffelijk overschot gevonden van een der bemanningsleden van de Ameri kaanse bommenwerper „Lady be good", die in 1943 boven dit gebied verdween. Eerst kortgeleden werden de overblijfselen van het toestel ontdekt, alsmede de lichamen van zeven andere leden der bemanning. De president van Guinea, Sekou Tou- ré, die reeds in Moskou vertoefde, wordt zaterdag in Peking verwacht. Te zijner ere wappert reeds thans in de voornaamste straten van de stad, alsmede van de open bare gebouwen de Gulnese vlag. Dit is het eerste bezoek van een Afrikaans staats hoofd aan communistisch-China. De Duitse toeristenclub heeft in een schrijven aan het Westduitse ministerie van Verkeer aangedrongen op het in serie- bouw aanbrengen van veiligheidsgordels in alle personenauto's of tenminste van de bevestigingsbeugels daarvoor als het aan brengen van de gordels te duur zou zijn. Kroonprins Akihito van Japan brengt met zijn echtgenote in november een of ficieel bezoek van negen dagen aan Per- zlë, op uitnodiging van de Sjah. HIJ komt op 14 november in Teheran aan. De Tsjechische ambassadeur in Lon den heeft donderdag het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken een protest van zijn regering overhandigd tegen het me morandum van de Westduitse generaals over de uitrusting met kernwapens van de Westduitse strydkrachten. Indien de Australische regering haar bestuur over Nieuw-Guinea te snel terug trekt, „zouden vele stammen binnen en kele dagen elkaar naar de keel vliegen", zo heeft de oud-directeur van inheemse zaken in het gebied, Allan Roberts, mee gedeeld. Van 20 september tot 1 oktober zul len in de Middellandse Zee NAVO-vloot en luchtmachtmanoeuvres worden gehouden. Amerikaanse, Engelse, Franse, Griekse, Ita liaanse en Turkse eenheden nemen aan de operatie „Medflex hold" deel. In de lokasie Edenvale, bij Johannes burg, zijn zes Afrikanen om het leven ge komen door het drinken van vliegtuig brandstof, die een caféhouder hun had verkocht als gin. Vier personen zijn in het ziekenhuis opgenomen. Tussen november van dit Jaar en april 1961 zal Frankrijk in de Sahara drie atoomproeven nemen, aldus bericht de wetenschappelijke correspondent van „France Soir", Bergeal, uit Kopenhagen. Bergeal woont in de Deense hoofdstad een internationale conferentie over atoom energie bij. De proeven zullen worden ge nomen bij Eker, in het gebied van Hogar, het zuidelijk deel van de Sahara. De eer ste betrekkelijk kleine lading zal op 200 meter boven het aardoppervlak tot ontploffing worden gebracht. In Peking zijn twee personen, schul dig bevonden aan spionage voor de Ver enigde Staten en Nationalistisch China, opstandige activiteit en samenzwering met het doel in Tibet een opstand uit te lok ken, gefusilleerd, aldus bericht „Renmln Ribao het volksdagblad van Peking. Het Internationale Persinstituut heeft bij president Kwame Nkroema van Ghana geprotesteerd tegen maatregelen van de Gulnese regering tegen het enige opposi tionele dagblad in Ghana en de uit oefening van preventieve censuur. In Rabat is officieel bekendgemaakt, dat Koning Mohammed V van Marokko zaterdag naar Zwitserland vertrekt. De vorst zal ongeveer drie weken te Versols, aan het meer van Genève, verbhjven en de gast zyn van Emir Dekatar. De regering van Jordanië heeft be kendgemaakt een memorandum van de Arabische Liga te hebben ontvangen, waarin er by de leden van de Liga op aan gedrongen wordt de economische banden met Spanje te verstevigen. Tevens wordt in het memorandum voorgesteld een ge meenschappelijke Arablsch-Spaanse maat schappij en bank op te richten voor de vergroting van de economische samenwer king. VOOB HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Lichte muz. 18.40 Ol. Spelen. 19.00 Voor de kleuters. 19.10 Lichte muz. VPRO: De mens in de stad, lezing. 19.45 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.15 Kamer- muz. 20.35 Het plan Nationale Omroep 1960, lezing. 20.50 Nederlanders in Intern, techn. bijstand, lezing. VARA: 21.00 Gev. ~rogr. 21.45 Buitenl. weekoverz. 22.00 Ol. Jpelen. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperanto. 23.10 Gram. 23.45 Ol. Spe len. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. irogr. 18.50 Regerlngsuitz.: Dat doet U S£ „uls toch ook niet?, een praatje over goe de manieren op het buitenspoor door B. M. van Grlethuysen. Chef aid. vrijetyds- besteding van het Ministerie van O. K. en W. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Huismuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Salzburger Fest- spiele 1960: Figaro's Hochzelt, komische opera. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Protestant se Liturgie van de toekomst?, muz. lezing. 23.20 Salzburger Festspiele 1960 (verv.) 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 14.55-17.00 Eurovisie: Ol. Spelen. 20.00 Weekoverz. 20.20 Olymp. allerlei. AVRO: 20.30 De toestand i. d. wereld, le zing. 20.45 Lichte muz. NTS: 21.05-22.45 Eurovisie: Ol. Spelen. VOOR ZATERDAG 10 SEPTEMBER Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor U en Uw gezin, lezing. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Advertentie Rex Botsende Jeugd. (18 jr). - Dagelijks 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur; zondags van 1.30 uur af. Roxy Perfecte misdaad. (18 Jr.) - Vry- dag t/m zondag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u.; overige dagen 2.30, 7 en 9.15 uur. Seinpost Afscheid van de wapenen. (18 Jr). - Dagelijks 2.15 en 8.15 uur. Studio Fotomodellen en chantage. (18 Jr.). - Dagelijks 2, 4. 7 en 9.15 uur. Thalia Het kamp op het Moederland. (18 Jr.). - Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur; zaterdag 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u.; zondag 3, 5, 7 en 9.15 uur. (14 Jr.). De Uitkijk A nous la llbetré. (A.l.). Dagelijks 2, 7 en 9.15 uur; zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. West-End Jerry, hou je roer recht. (A.l.) - Dagelijks 2.15 en 8.15 uur; zat. 2.15, 6.45 en 9.15 uur; zondag: 1.45, 4.15 6.45 en 9.15 uur. Cineac Actualiteiten dagelijks van 9 24 uur; zondag van 11.30-24 uur. Van zaterdag af Taptoe Delft 1960 in kleu ren. Leiderdorp: Ned. Herv. Kerk. Orgelconcert door Jan Bot. 8 uur nam. Oegstgeest (Patronaatsgebouw) Padvindersmarkt. 7.30-11.30 uur nam. ZATERDAG BeestenmarktOpenluchtsamenkomst Leger des Heils. 8 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Chrlsten- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Clubhuls Volkstuinver. „Ons Buiten", Marnixstraat. Bloemen- en fruittentoon- stelling. „Prof ir. Sprenger". 4 uur nam. Hooglandse Kerk: Excursie Ver. van oud-leerlingen der Ambachtsschool. Res tauratie-werkzaamheden. 2.30 uur nam. Rynsburgerweg 133: Excursie Kon. Ned. My voor Tuinbouw en Plantkunde naar Dahliakwekerij Ballego. 2 uur nam. Stadszaal (grote zaal)Contactavond Leidse Buitenschool. 8 uur nam. Oegstgeest (Patronaatsgebouw) Padvindersmarkt. 2.30-5.30 en 7.30-11.30 uur nam. ZONDAG Clubhuis Volkstuinver. „Ons Bulten", (Marnixstraat)Bloemen- en fruitten- toonstelling „Prof. Ir. Sprenger". 10 uur voorm. Stadsgehoorzaal: Jonge talentenshow. 8 uur nam. MAANDAG De Doelen: Leidse Amateurfotografen- vereniging. 8 uur nam. Tearoom v. d. Heijden: Drogisterij Vry- enhoek. Demonstratie Yardley. 8 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Rehoboth: Bond van Chr. Plattelands vrouwen. Spr. mevr. Pothuis over een reis naar Argentinië. 8 uur nam. StadhouderslaanschoolAfscheid en lm stallatie van schoolhoofd. 8 uur nam. DONDERDAG Haarlemmerstraat 149: Receptie 85-jarig bestaan Manufacturenhandel v.h. M. de Vries. 24 uur nam. Schouwburg: K. en O. Haagse Comedie „Jaloezie". 8 uur nam. Zaal Van der Heyden (Breestraat)Ope ning seizoen Ned. Ver. van Huisvrouwen. Spr. mevr. Steffa Wine over Mexico. 2.30 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „Hiroshima, mon Amour". 18 jr. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Het lot van een mens". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur, zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Het loon van de angst". 18 jaar. Luxor: „Als m'n grote broer dat wist. A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Mag ik deze dans van U?". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Lldo: „Strafbataljon 999". 18 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Salomo en de Koningin van She- ba". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Asta theater, Wassenaar: Van vrijdag t/m. woensdag 8 u. (zat. en zond. 7 en 9.15 uur) „On the Beach" (De laatste Oever), 14 jaar. Donderdag 12.30 en 8 uur „Getuige a charge" (Witness for the pro secution). 18 jaar. Zondag en woensdag 220 u. „Tom Duim", elke leeftijd. Gram. (Om 9.35-9.40 Waterst) VPRO: 10.00 Samen thuis, reportage. 10.05 Morgenwh- ding. VARA: 10.20 Gevar. progr. 11.30 Gram. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 V. d. teenagers. VARA: 14.15 V. d. jeugd. 14.50 Dames koor. 15.05 Vakantieverhalen m. muz. 15.20 Filharm. ork. 16.05 Boekbespr. 16.25 Gram. 16.45 Hammondorgelspel. 17.00 Jazz muz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Pianorecital. 18.30 Muziek- klosk. 19.00 Kunstact. VPRO: 19.30 Passe partout, lezing. 19.40 Christus, Zijn leer lingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Ge- var. muz. 21.25 Soc. comm. 21.40 Licht progr. 22.05 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Zang met interviews. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Religieuze liederen 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overwe ging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Chansons 10.30 Ben Je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok 12.03 Metropole ork. en soliste. (Om 12.30 12.33 Land- en tulnb.meded.) 12.45 Ol. Spelen. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewyzer. 13.20 Platennws. 13.30 Lichte muz. 13.50 Voor rï^Rof^.OO Amateursmuz. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Amateursmuz. 15.30 Voor de Jeugd. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 In- strum. octet. 16.50 Voor de Jeugd. 17.45 Ol. Spelen. 18.00 Lichte muz. 18.15 Jour nalistiek weekoverz. 18.25 Gram. 18.40 Ol. Spelen. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Pro menade ork. 20.20 Lichtbaken, lezing. 20.30 Cabaret. 21.05 Gram. 21.10 Thuis vaart, hoorsp. (dl. 2). 22.00 Ol. Spelen. 22.30 Nws. 22.40 Samenspraak der herders, lezing. 23.00 Gesprekken over muz. met jongeren. 23.45 Ol. Spelen. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA VPRO: 14.00 Voor de kind. NTS: 14.55- 16.30 Eurovisie: Ol. Spelen. 18.00-18.30 Eurovisie: Ol. Spelen. 19.15-20.00 Euro visie: Ol. Spelen. 20.00 Journ. en weer- overz. 20.20 Ol. allerlei. NCRV: 20.30 Op bezoek by Hans Kaart. NTS: 21.05-24.00 Eurovisie: Ol. Spelen. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service. 330 m. 12.00 Voor de automobilisten. 12.30 Ge- var. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. 14.10 Hoorsp. 15.10 Hoogtepunten uit de programma's van de afgelopen week. 16.00 Boekbespr. 16.30 Re cital. 16.45 Voor de kleuters. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sportuitz. 18.45 Gevar. muz. 19.30 Inter views. 20.00 Gevar. muz. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.45 Avondgebeden. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 ni. 12.00 Twintig vragen. 12.30 Nws. en ge var. muz. 12.45 Sportprogr. 13.10 Olymp. Spelen. 13.20 Cricket. 13.45 Gevar. muz. 14.15 Cricket. 14.30 Sportber. 14.35 Gevar. muz. 14.50 Cricket. 15.05 Races. 15.25 Golf 15.30 Sportber. 15.35 Olymp. Spelen. 15.50 Gevar. muz. 16.05 Uitsl. v. d. sport en voetbal. 16.45 Cricket. 17.00 Sportreporta- ges. 18.00 Gevar. muz. 18.15 Cricket. 18.25 Olymp. Spelen. 18.35 Jazzmuz. 19.00 Journ. 19.24 Voetbal. 19.30 Nws. en Henry Wood Promenade concert. (Om 20.40-21.00 Koor zang). 21.50 Gram. 22.15 Olymp. Spelen. 22.30 Nws. 22.40 Popul. muz. (Om 23.30 nws.). 23.55-24.00 Nws. Nordwestdentscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.30 Jazz muz. 14.00 Gram, met comm. 17.30 Popul. muz. 19.00 Nws. 19.40 Planorecital. 21.15 Lichte muz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.30 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.05 Dans- muz. 1.00 Jazzmuz. 2.00 Weerber. en gevar. muz. Frankryk 3, 285 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.05 Gram. 14.00 Idem. 14.30 Kamermuz. 15.25 Gram. 19,00 Idem. 19.30 Festival v. Besancon: kamermuz. 21.00 Hoorsp. 23.05 Gram. 23.53 —24.00 Nws Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Muzikale kaleidoskoop. 14.30 Journ. 15.00 Accordeonspel. 15.15 Gram. 15.45 Accordeonspel (verv.). 16.00 Klankb. 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 Licht progr. 18.00 Festival v. Vlaanderen: orgelrecital. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. (Tussen 19.30 en 20.15 Olymp. Spelen). 19.30 Gram. 20.00 Gram. 21.15 Amus. muz. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. (Tussen 22.45-23.00 Olymp. Spelen). 23.00 Nws. 23.05-24.00 Gram. 484 m. 12.17 Lichte muz. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 14.03 Festival v. Bayreuth: Siegfried, opera. 15.30 Gram. 16.02 Dans- muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Olymp. Spelen. 17.40 Gram. 18.02 Lichte muz. 18.38 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Olymp. Spelen. 20.15 Gram. 21.00 Recital. 22.00 Wereldnws. 22.10 Jazzmuz. 22.45 Olymp. Spelen. 23.00 Nws. 23.05 Kamermuz. 23.55 Nws. TENTOONSTELLINGEN Ned. Leger- en Wapenmuseum „Gene raal Hoefer". Tentoonstelling ,,'s Koninge Rok". Werkd.: 105 uur, 's zondags: 15 uur nam. (t/m 30 september). Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Panorama der prehistorie". Werk dagen 105 uur; 's zondags 15 uur nam. (tot 15 december). Ryksmuseum Geologie en Mineralogie v. d. Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland. Op werkdagen van 10 —12 en 24. Zon- en feestdagen 24 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl (tot 16 oktober). Ryksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „zeg het met bloemen in het Chinees". (Tot 31 oktober). Lakenhal: Tentoonstelling van werken uit Leidse School (tot half september). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend de Zuider-apo- theek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. BIJ geen gehoor by uw hulsarts of spe cialist (of diens waarnemers), bel opdok- terstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) B 3 S S 3* a 3 a a ëa Amsterdam mist z 2 19 10 0 Den Helder licht bew. wzw 5 18 12 0 Ypenburg Vllsslngen mist mist v.and. aw 2 18 19 10 13 0 0.1 Eelde zw. bew. z 3 20 9 0 De Bilt mist w.stil 19 9 0 Twente licht bew. w.stll 20 9 0 Eindhoven mist w.stil 20 9 0 Z -Limburg onbew. z 2 19 9 0 Helsinki onbew. nnw 12 13 6 0 Stockholm onbew. w.stil 14 3 0.1 Oslo geh. bew. w.stil 17 Kopenhagen half bew. w 2 18 8 0.2 Aberdeen zw. bew. w 2 18 13 0.1 Londen zw. bew. zaw 1 21 12 0 Brussel onbew. z 2 19 10 0 Luxemburg licht bew. no 2 17 7 0 Parijs licht bew. w.stil 19 9 0 Bordeaux mist W.StLl 22 10 0 Grenoble zw. bew. W-Sti'l 20 12 0 Nice zw. bew. n 4 23 17 1 Berlijn Frankfort zw. bew. w 2 17 6 0 zw. bew. o no 1 20 6 0 München zw. bew. zzw 1 16 6 0.3 Zürich mist nnw 2 15 4 2 Genève zw. bew. n no 6 20 12 0 Locarno zw. bew. ono 2 21 11 0 Wenen onbew. w 2 16 5 0 Innsbruck zwaar bew. o 2 14 7 2 Belgrado geh. bew. zw 2 21 12 0 Athene onbewolkt w.stil 31 22 0 Rome zwaar bew w.stil 25 15 0.1 Alacclo licht bew. no 4 25 12 0.1 Madrid licht bew. w.stil 31 Mallorca zwaar bew w.stll 28 18 0 Lissabon onbewolkt nnw 5 34 19 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2