ympische ellen 999 Medailles en punten Joke Bijleveld in finale verspringen GERMAR SNEUVELDE BIJNA IN SERIES 100 METER HEREN Stuurfoutje noodlottig Verstoorde droom Ingrid Kramer tweemaal goud Men had beter naar huis kunnen gaan.... Waterpoloteam verspeelde tegen Hongarije kans op finaleplaats Sfeerloze wedstrijd Gerda Kraan kan al tevreden zijn als zij (zware) series doorkomt! Op zijn gemak Gaiardoni naar Amsterdam Buckingham beduusd Rus Jdanovich floretkampioen Hairos 2 wordt gehuldigd Jeugd strijdt om tennistitels WOENSDAG 31 AUGUSTUS 1960 (Van onze speciale verslaggever Herman Kuiphof). Rome. woensdagmorgen. Bet heeft op deze eerste atletlekdag tijdens de Olympische spelen, weinig gescheeld of de fameuze Duitse sprin ter Manfred Germar was niet door de series 100 meter hardlopen heenge- komen. Germar, ex-Europees record houder, had de grootste moeite om als derde door de finish te gaan en daar de eerste drie van elk der negen series geplaatst werden voor de kwarteindstrijd en de Duitser slechts een handb e ^ite vóór bleef op de Fransman Piquemal, moet Germar met een beverig gevoel in zijn knieën naar zijn trainingspak zijn terugge wandeld. Veel verrassingen waren er overigens niet. De allersnelsten spaarden zich, liepen uitsluitend op plaatsing en trok ken zich van de tijden weinig aan. Zo gingen de beide wereldrecordhouders. Armin Harv en Harry Jerome in respec tievelijk 10.6 en 10.5 zeer ontspannen over de baan. Hary ging zelfs zover, dat hij een man uit Kenia, Antao. toestond seriewinnaar te worden en ook Jerome trok er niet overdreven hard aan. Het zelfde geldt voor de Amerikaan Dave Sime, die derde werd achter de Venezo laan Esteves en de Antilliaan Johnson. Deze Esteves liep bijzonder goed, even als de snelste man van Cuba, Igferola. Zij kwamen tot een tijd van 10.4, even als de alles gevende Brit Peter Radford en de Amerikaan Budd een forse ne ger met veel souplesse. Gezien de om standigheden er stond nogal enige tegenwind waren dat goede tijden. En straks, als de minder-steiken eruit zijn zullen er nog wel betere tijden uit de bus komen. De enige Nederlandse, die vanmor gen in actie kwam, was Joke Bfjle- veld, die aan haar eerste sprong ge noeg had om zich te kwalificeren voor de finale van het vérspringen. ZU moest 5 meter 80 halen, maar sprong 10 centimeter verder, zodat zij zonder moeite de grens passeerde. Intussen zal zij zich geen illusies omtrent win nen maken. De wereldrecordhoudster, de Duitse Hilde Claus, sprong direct al 6 meter 21 en de populaire Engelse, Mary Gignal, liet een foutsprong vol gen door een grote prestatie: 6.33. Zal de twee met stuurman dan de eer ste Nederlandse combinatie worden, die zich rechtstreeks in de finales van de Olympische roelwedstrijden plaatst? Vol spanning vroeg de kleine Nederlandse kolonie het zich woensdagmorgen, op de tweede dag van de Olympische roelwed strijden op het Lago di Albano af, toen de gestuurde twee van Argo in een felle eindsprint steeds dichter op de leidende Roemenen inliep. De mannen uit Wageningen kwamen gelijk. Zelfs namen ze nog een kleine voorsprong. Doch toen gebeurde het. Plotseling lag de boot, op nog geen 10 meter van de finish, stil. Een kleine stuurfout was de Nederlanders noodlot tig geworden. Het was een teleurstellend slot van een voortreffelijk gevaren race. Toen even later echter de Jury de 12- jarige tengere Roemeense stuurman - de jongste deelnemer aan deze Spelen uit voerig beduidde dat hy naar het Jury platform moest komen om te laten zien dat hij werkelijk zwaarder woog dan de voorgeschreven 50 kg., kwam er nog even hoop in enkele Nederlandse harten. Die hoop vervloog echter heel snel toen de kleine Roemeen met een triomfantelijk lachje een zakje zand, dat als ballast was meegenomen, te voorschijn haalde. De uitslag van deze race, waarvan de winnaar direct overgaat naar de finale, luidt: 1. Roemenië 7.43.38. 2. Nederland 7.48.01, 3. Zweden 7.56.06, 4. Argentinië 8.02.36, 5. Spanje 8.06.44, 6. Hongarije 8.49.31. SCHERMEN Nina Kleyweg en Elly Betbijl naar tweede ronde Nina Kleyweg heeft in het Palazzo dei Congressi vrij snel de tweede ronde bereikt van het individuele dames floret- toernooi. Zij was ingedeeld in poule H en versloeg achtereenvolgens de Belgi sche mej. Melchers, de Poolse mej. Czczmarczyk, en mej. Unda uit India. Onze kampioene verloor echter kans loos haar vierde party tegen de Roe meense florettiste mej. Orban, die alle partyen met groot gemak won. In deze poule behoefde het programma niet vol ledig afgewerkt te worden omdat de da mes Orban, Kleyweg en de Italiaanse Ragno reeds voordat alle wedstryden getrokken waren onbereikbaar werden voor de nndere drie dames. Na Nina Kleyweg bereikte ook Elly Botbyi de tweede ronde. Met slechts één verloren en vier gewonnen partyen werd zy in haar poule zelfs eerste boven de Olympische kampioene 1956, mej. G. Sheen, die met de Fran<;aise Veronnet en de Zuidslavische Jeftrinijades barra ge partyen moest spelen om de tweede en derde plaats in deze poule. Onze derde schermster in het indivi duele florettoernooi, Dany van Rossum. werd in haar poule uitgeschakeld. Zij eindigde met drie gewonnen en drie verloren partijen op de vierde plaats. Vanmiddag om vier uur begint de tweede ronde, waarin dus onze landge noten Nina Kleyweg en Elly Botbyl zul len uitkomen. Rus Bodgan kampioen worstelen zwaargewicht De eindrangschikking in de zwaarge wichtklasse van het Grieks-Romeins was: 1. en Olympisch kampioen Ivan Bodgan (Rusland); 2. Wilfried Dietrich (Did); 3. Karei Kubat (Tsj.-Slowakye). ZEILEN Ben Verhagen staat vijfde PROTEST TOEGEWEZEN Een Nederlands protest tegen de boot van Rhodesië in de Flying Dutchman- klasse, dat gisteren na de tweede race werd ingediend is toegewezen. „De Peri" stuurman Butler wordt dus gedis kwalificeerd. In de Drakenklasse werd het Deense jacht Chock, stuurman Birch ook uitgeschakeld door een protest. De eliminatie van Rhodesië betekent voor onze landgenoot Ben Verhagen, dat hy in de tweede race nu zestiende wordt en in het klassement na twee dagen op de vyfde plaats staat. ATLETIEK De Russische atlete Irina Press even aarde in de series van de 80 meter hor den het Olympisch record, dat sinds Melbourne 1956 met 10.7 sec. op naam staat van Shirley Strickland. In groep C van het Olympisch hockey- toernooi versloeg Duitsland met 5—0 Frankryk. De Duitsers leidden by rust met 2—0. (Van een speciale verslaggever) Tijdens de finale 100 meter vlin derslag deed zich een opmerkelijk incident voor. Nadat Carolyn Wood het tweede Amerikaanse meisje in deze eindstryd, haar keerpunt half had gemist, stopte zij plotseling op ongeveer 35 meter van de finish. Het 14-jarige meisje had kennelyk zoveel water binnengekregen dat zij niet meer normaal kon adem halen. Zy bleef volkomen ontred derd aan de baanlijn hangen en een van de officials sprong meteen gekleed te water om de kleine Ca rolyn by te staan. Even later kon het zwemstertje toch op eigen kracht de kant berei ken, waarna zy huilend naar de verste en donkerste hoek van het zwemstadion holde om even met haar verdriet alleen te zijn. Een schone droom van een jong zwem stertje. een kind nog, was op wrede wijze verstoord. Halve finales 100 meter rugslag heren Reeds vroeg hedenochtend speelde zich in het Olympische zwemstadion het tweede hoofdstuk van de 100 meter rug- slag heren af, waarvan de avond tevoren de series waren verzwommen en in de avonduren de finale volgt. In beide halve finales werd en fellé stryd geleverd, waarby ln de eerste de wereldrecord houder, Jon Monckton, naar de vierde plaats werd verwezen door zyn landge noot Thetle, de Fransman Ohristophe en de Amerikaan Bennett. Zyn tyd (1.03.8), waartoe ook de winnaar van de tweede halve finale, de Amerikaan McKinney kwam, was echter ruim voldoende voor een plaats ln de eindstryd. Veruit de snelste tyd bracht de Olympische kam pioen 1056, de Australiër Theile, op de chronometers. WATERPOLO Zuid-Slavië en Hongarije bereikten hedenmorgen de finale-poule van het waterpolotoernooi. Zuid-Slavië won na melijk met 6—2 van de ploeg van de Verenigde Staten (rust 31) en daarmee was het pleit in de halve finalepoule B beslist. FLAMINGO'S - BRITISH ARMY ON THE RHINE Tot besluit van het cricketseizoen wordt zaterdag en zondag in Enschede de wedstrijd Flamingo's-British Army on the Rhine gespeeld. Het team van de Flamingo's is als volgt samengesteld: W. v. d. Vugt (HCC). (captain). H. Gryseels, A. ter Wiel en W. van Weelde (allen VOC), C. R. P Bakker en E. Vriens (HCC). H. Stolk (HDVS), Herklots <UD). P. van Riemsdijk, N. Leeftink en L. Blaak (allen PW). De internationale biljarfcvijfkamp ln Antwerpen werd voortgezet met de wedstryd Wafflard tegen Wijnen. De Belg won de ontmoeting met 2—0. De ontmoeting tussen Wijnen en Splelman eindigde in het voordeel van onze land genoot. die 3 partijen won tegen de Duitser twee en dus met 64 party- punten zegevierde. DRUK WERK VOOR MARY Mary Signal was een hall urnr later weer in aotie. Zy startte toen in de tweede serie 80 meter horden en won die ln 11.2 seconde. Dat was een tyd, die door vele seriewinnaressen gemaakt werd, o.a. door wereldrecordhoudster Gisela Biricemeyer. Maar de snelste tyd was het by lange na niet. Daarvoor zorgde de Russin Irina Press met een egalisatie van de Olympische recordtyd van Birkemeyer (10.7) en ook de rappe Duitse Zenta Kopp bleef met 10 9 dui- delijfk beneden de tyden van Birke meyer en Bignal. Onze landgenoot Kees Koch trok zich terug voor het kogelstoten he ren. Opnieuw heeft enthousiast applaus zich van de volle, in de felle zonneschyn badende tribunes van het Olympische zwemstadion uitgestort over de 17-ja- rige Duitse Ingrid Kramer. By het torenspringen dames veroverde zy haar tweede gouden medaille van deze spelen na zaterdag reeds het springen van de 3 meter-plank te heb ben gewonnen. Ook nu gaf zy blyk tot een aparte klasse te behoren. Bedroeg haar voorsprong na de kwalificatie-sprongen op haar naaste concurrente, de Amerikaanse Paula Pope, nog nauweiyks 1M- punt, by het afsluiten van de balans, nadat elk nog twee sprongen had gemaakt, was deze uitgebreid tot ruim 2 punten. De Russische Nina Krutova veroverde brons. Na 22 onderdelen is de verdeling van de Olympische medailles als volgt: Land goud zilver brons 1. Rusland 5 2 5 2. Italië 5 2 1 3. Duitsland 3 7 1 4. Amerika 3 5 1 5. Australië 2 - 1 6. Hongarije 13 2 7. Engeland 1-2 8. Denemarken 1-1 9. Zweden 1-1 10. België -11 11. Nederland - 1 1 12. Japan 1 13. Polen 2 14. Brazilië 1 15. Mexico 1 16. Roemenië - - .1 Volgens het puntensysteem, waarbij de eerste zes plaatsen tellen, komt Neder land heel wat beter voor de dag: 1. Rusland 83 pnt., 2. Duitsland 64 pnt., 3. Ver. Staten 63 pnt., 4. Italië 52 pnt., 5. Hongaryc 36 pnt., 6. Nederland 26 pnt. 7. Australië 24 pnt., 8. Engeland 22 pnt., 9. Denemarken 18 pnt., 10. Zweden 17 pnt.. 11. Polen 17 pnt., 12. Roemenië 12 Fint., 13. België 10 pnt., 14. Mexico 7 pnt., 5 t.m. 17: Tsjecho-Slowakije, Brazilië en Japan 5 pnt., 18. Canada 4 pnt., 19. Frankryk 3 pnt., 20. Noorwegen en Bul garije 1 pnt. Na ItaliëDuitsland met 30 door de Italianen gewonnen was de waterpolowedstryd Nederland-Hongarije, welke 's avonds nog eens om half twaalf begon, maar slappe kost. Men bleef zitten, omdat men nu eenmaal zyn twee of drieduizend lire voor zyn plaats be taald had, maar men had even goed naar huis kunnen gaan. Rumoer kwam alleen maar van de Nederlandse banken waar men tot het bittere einde op het wonder bleef hopen en van de kant, waar Frans Kuiper, Cor Braasem en Planjer om beurten de kelen schor schreeuwden. Ze deden dit evenwel voor dovemansoren, want deze ploeg mist nu eenmaal het zelfvertrou wen om al is het ook maar zo af en toe tot grote hoogte te stijgen. Na de zo onfortuinlyk verloren wed strijd tegen de Joegoslaven was hier tegen Hongarije (kandidaat voor goud of zilver) toch de kans of waren onze jongens alweer gedeprimeerd, doordat de Hongaren door een overigens vry tam schot van Markovits de leiding namen (0—1)? Die eerste tien minuten waren gewoon weg vreseiyk. Uit onze ploeg kwam geen behooriyke aanval voort de Hongaar se keeper Boros lag gewoon weg te bibberen van de kou in zyn doel. Het enige, wat er aan onze kant gedaan werd was het spel van de Hongaren afbreken en vooral onze verdediging Lamme, v. d. Zwan lag zwaar op de man, af en toe zó zwaar, dat het leek of zy er om smeekten het water te worden uitgestuurd. Doch het leek wel of de scheidsrechter begrip had voor de situatie, want zyn beoordeling was zeer mild. Al het zware afdekken kon toch niet voorkomen, dat het binnen tien minu ten door Domotor 02 werd en pas daarna begonnen onze spelers wat los te komen, echter nog onder het motto van „een koninkryk voor een schutter". Na de rust moest dan eindelyk Lamme de kant op en na wat heen en weer ge zwem scoorde Kuniszof 03. Dat was wel de genadeslag! Pas toen Hevesl van de Hongaren de kant op moest kon eindelyk Vriend de eer redden, maar niet nadat tweemaal tevoren paal en lat door schoten van Van Dorp en Ran waren geraakt (13). Door deze nederlaag werd Nederland De vyf dames, die in Rome de Nederlandse kleuren zulen verdedigen namelyk Joke Bijleveld, Dini Hobers, Nej Zwier, Gerda Kraan en Ine ter Laak-Spijk - zullen het byzonder moeliyk krij gen. Over het algemeen is er op de damesnummers by- zonder veel overeenkomst met de heren. Is Henk Visser by het verspringen heren een troef, by de dames bezit Nederland in Joke Bijleveld een kans- paard. Zy staat op de wereld- rangiyst van dit jaar op de vierde plaats achter wereldrecordhoudster Hil- drun Claus, de Poolse El- bita Krezinska en de Russische atlete Valenti- na Chaprounova. Maar het is moeilyk te voorspellen op v/elke plaats Joke Byleveld be slag zal leggen aangezien tussen 6.40 meter en 6.20 meter 14 atletes staan bij wie wy als grootste kans- hebsters de Oostduitse Hildrun Claus de, Poolse Krezinska en de Engelse Mary Bignai tippen. Dini Hobers en Nel Zwier kunnen in Rome voor een goede klassering zorgen en het zou oni vooral van Nel Zwier niet verwonderen wanneer zij over de 1.70 meter springt. Overigens kan men de gouden medaille, evenals by d« heren, wel „schen ken". want er is er maar één die daar voor in aan- merking komt, de Roe meense Yolanda Balas. De 800 meter loopsters Gerda Kraan en Ine ter Laak-Spyk zullen zich tot het uiterste moeten inspannen, en het zal reeds een byzondere pres tatie zijn om uit de se ries te komen. Gerda Kraan zal het ongetwijfeld van haar lange sprint moeten heb ben. terwyi Ine ter Laak wel eens verrassend uit de bus kan komen. Overigens is de 800 me ter een Russische aange legenheid, Toch kan de stryd om de gouden me daille byzonder spannend worden, aangezien de Ko reaanse Sin Kim dan roet in de „kaviaar" zou kun nen gooien. uitgeschakeld voor een plaats in de finale-poule, waarvoor Rusland en Italië zich reeds hebben geplaatst. Rusland won gisteren n.l. met 3—2 van Roemenië en Italië, zoals gezegd met 30 van Duitsland. De stand in halve finale-poule A werd daardoor: Italië 2 2 0 0 4 7—3 Rusland 2 2 0 0 4 86 Roemenië 2 0 0 2 0 57 Duitsland 2 0 0 2 0 48 De stand in halve finale-poule B luidt: Hongarije 2 2 0 0 4 10—3 Joego-Slavië 1 1 0 0 2 2—1 Ver. Staten 1 0 0 1 0 3—7 Nederland 2 0 0 2 0 2—5 De toeschouwers in het zwem stadion waren met stomheid gesla gen. Terwyi zes zwemmers on der wie Jon Konrads in die tweede serie van de 400 meter vrije slag in het woest opspattende water al hun eerzucht uitleefden, dreef helemaal in de buitenbaan vrien delijk lachend en met het tempo van een voorzichtige grysaard de Rus Kolosnikof, oud - Europees kampioen schoolslag. Het was een demonstratie van traagheid en ogenschynlUk ook een stilzwijgend protest tegen een on recht, waarnaar men op de tribu nes a] yverig begon te gissen. BQ iedere ,.slag" immers werd de ach terstand van Kolsnikof groter. Zü was al spoedig een baanlengte en bedroeg tenslotte, toen Konrads als winnaar aantikte, zelfs meer dan 100 meter.,. Een tot werkeloosheid gedoemde tijdwaarnemer greep op dat mo ment in. Vriendelijk verzocht hij de Rus uit het water te komen, aan welk verzoek deze verrassend 6nel en opgewekt gevolg gaf, zich ver volgens intensief afdroogde en met een brede gryns in een badhokje verdween. Zyn taak was kennelijk volbracht. De argwaan was by na tastbaar. Waarom deed die Rus zo gek? Zijn ploegleider gaf later de oplossing. De reglementen bepalen dat een zwemmer alleen aan een estafette nummer mag deelnemen als hij daarvóór is uitgekomen op een per soonlijk nummer. Kolosnikof was nodig voor de wisselslag-estafette ploeg en wat de 400 meter vrije slag betrof: daarop mocht hij net zo kalm aan doen, als hy zelf wilde... Moderne vijfkamp De Hongaar Andras Balczo heeft het vierde onderdeel van de moderne vijf kamp, het zwemmen (300 meter vrije slag) gewonnen. Balczo maakte een tijd van 3 min. 45 sec, hetgeen hem 1075 punten opleverde. Na vier onderdelen heeft de Amerikaan Beek de leiding ln het klassement met 3996 punten. Hy wordt gevolgd door de Mexicaan Alma- da met 3875 punten en de Hongaar Ne- meth met 3865 punten. Het landenklassement na vier onder delen luidt: 1. Hongarye 11314 pnt; 2. Ver. Staten 11210 pnt: 3. Mexico 10742 pnt: 4. Rusland 10718 pnt; 5. Finland 10694 pnt; 6. Zweden 10575 pint. Herman Timme (links) en Eef Kamerbeek bereiden zich geducht voor op de komende tienkamp. Powers sr. zou plaats van zoon willen innemen De vader van de in de Bovjet-Unie wegens spionage veroordeelde Ameri kaanse piloot, Oliver Powers, heeft Kroesjtsjef gevraagd of hy in plaats van zyn zoon de tien jaar hechtenis mag uitzitten, aldus bericht het Amerikaanse blad „Life". Powers sr heeft de Sovjet-premier een brief geschreven toen hij zich nog in Moskou bevond. Hy zegt opnieuw naar de Sovjet-Unie te willen gaan om over het lot van zyn zoon te spreken wan neer Kroesjtsjef dat wenseiyk oordeelt. Olivers Powers, die aanvankelylc in Moskou verklaarde niet de indruk te hebben dat zyn zoon een ..hersenspoe- ling" heeft ondergaan, zei tot de journa list van „Life" te menen dat Francis „een soort hersenverbranding" heeft moeten doorstaan, omdat zyn voor- hoofdshuid gerimpeld was en schilferde als na te sterke bestraling door een ul tra-violette lamp. Francis Powers zou voorts „ongerust" zijn geweest door de reactie in de Verenigde Staten op »Un proces. De Nederlandse wielersportliefheb- bers kunnen binnenkort de tweevou dige Olympische kampioen (tijdrit en sprint), tevens wereldkampioen der amateur sprinters Santé Gaiar doni aan het werk zien. De heer D. Bessem, directeur van het Olympisch Stadion, is er namelijk in geslaagd de medewerking te verkrijgen van de voortreffelijke Italiaanse coureur voor een grote internationale wieler- gala, die op 15 september a.s. wordt gehouden. Tegenstanders van Gaiar doni worden in dit programma de Belg Sterckx - zowel in de wereld kampioenschappen als bij de Olym pische Spelen tweede achter de Ita liaan - en de Nederlanders Ad de Graaf en Piet van der Touw. Voor een wedstrijd voor de Neder landse Olympische achtervolgings- ploeg worden nog onderhandelingen gevoerd. Met een chartervliegtuig van de KLM zyn gisteren van Schiphol 14 spelers, 4 bestuursleden en 6 supporters van landskampioen Ajax naar Oslo gereisd. Vanavond spelen de Ajacieden de eerste wedstryd voor het toernooi om de Europa-Cup, tegen de Noorse kampioen Frederikstad. Trainer Vic Buckingham was nog een beetje beduusd van de wedstrijd tegen Feyenoord van afgelopen zondag. „Een nachtmerrie", zei hy. „ik hoop maar één ding: dat we nooit meer zo slecht spe len". Voor de komende wedstrijd tegen Frederikstad was hy wel 'n klem beetje optimisitisch gestemd. Buckingham wilde geen enkele verandering in het elftal aanbrengen. Ajax zal dus in de volgende opstelling in hot veld komen: Hooger- man, Van Mourik, Amdriesem Smit, 6chaaphok, Muller. Swart. H. Groot. C. Groot. Prins. Feldman. De Rus Jdanovich is Olympisch floret kampioen geworden by de individuele herenwedstrijden. De uitslag van de fi nale luidt: 1. en Ol. kampioen Viktor Jdanovich (Rusland); 2. Sissikin (Rus land); 3. Axelrode (VS) na barrage; 4. Wayda (Polen); 5. Mider (Rusland). In de finale won Jdanovich achter eenvolgens van zeven tegenstanders en was toen zeker van de Olympische titel. Want ook al verloor hy de achtste en laatste party, dan zou hem het kam pioenschap toch niet meer kunnen ont gaan. Alle andere finalisten hadden namelyk al tenminste twee partyen verloren. Halros 2, de 9-jarige Frans-Nederland se hengst, die in Amerika het officieuze wereldkampioenschap voor dravers heeft gewonnen, en daar bovendien nog een andere belangryke koers op zyn naam bracht, wordt zondag a.s. op de renbaan van Duindigt in Wassenaar gehuldigd. Het paard zal daardoor niet kunnen deelnemen aan de 10e circuitdravery, die 4 september in Rome gehouden wordt. Wel zal hij starten in Berlyn waar op 18 september de voorlaatste koers van het Europees kampioenschap gaat. Dit is het matadoren-rennen over 1609 meter. In deze race, die gedoteerd is met DM 50 000 heeft Hairos 2 een handicap van 40 meter. TENNIS P. Hermsen (Zeeland) heeft gisteren in zyn party tegen F. Olthuis getoond dat hy mede tot de favorieten voor de titel in het herenenkelspel B mag wor den gerekend. F. Olthuis kreeg met 6-1, 6-1, geen voet aan de grond. Hermsen had met zyn solide drives, zyn goed velddekken doorlopend het initiatief. In de halve finale ontmoet hy waarschyn- lyk J. Ubbink en wy vermoeden dat het er in deze party heet zal toegaan. In het gemengd dubbel B wist de combinatie mej. Tukker (Zeeland)-H. Ubbink zich na veel spanning te hand haven met de score 6-3, 2-6, 0-7. De te genstanders waren echter niet minder dan P. Hermsen-Th. 8andberg, Jeugd kampioenen van Zeeland gemengd dub bel B. Evenals de fam. Ubbink doet ook de fam. Hermsen van zich spreken op dit toernooi. J. Hermsen won nl. in een pittige wedstryd in het HE C van Ma dera met 6-3, 6-4. Een verrassing in dit nummer was de ongezouten nederlaag van H. Goekoop tegen v. Nes met liefst 0-6, 2-6. Voor v. Nes was het gisteren overigens een goe de dag want met v. Ree als partner klopte hy ln het herendubbel C Ver- meer-Scheltens na hevige stryd met 0-7, 1-6, 6-3. DAMMEN Heemskerk wint LD-beker In de laatste ronde van het toernooi om het persooniyk damkampioenschap van Lelden behaalde Heemskerk door een overwinning op P. Olivier het kam pioenschap. Het werd tussen de koplo pers een onregelmatige party, waarin Olivier zeer veel risico's nam. Heems kerk, die aanvankeiyk een afwachtende houding aannam, zag ln het middenspel zyn kans en dwong op fraaie wyze schyf winst af en spoedig daarna party- winst. A. SladekJ. Passchier werd een ge lijk opgaande stryd, die in remise ein digde. Th. Uittenbogaard—W. Blom werd uitgesteld. De eindstand luidt: l. en kampioen W. Heemskerk 9 pnt. uit 5 part., 2. P. Olivier 7 pnt. uit 5 part.. 3. W. Blom 4 pnt. uit 4 part., 4. Th. Uit tenbogaard 4 pnt. uit 4 part., 6. J. Pas schier 2 pnt. uit 2 pnt., 0. A. Sladek t pnt. uit 2 part. HENGELSPORT Vlscollege Vlos hield een wedstryd ln ie Leede. De vangst viel tegen. Er werd n totaal 6400 gram vis aan de schaal iebracht. De uitslag luidt: 1. w. Neute boom (wisselbeker en extra prys, gr. voorn en bliek), 2. T. Pret, 3. G. Tege laar, 4 J, Pret, 5. W. HUlebrand, 6. P. Kooreman. 7. H. Schip Aanboord sr., 8. C. Vermeer, 0. J. Petiet, 10. J. t. Went.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 6