mpisclie QlftP Sp len Nederlander Mensonides op één na snelste op 200 meter schoolslag! Q8P Polen presteerden wat onmogelijk leek: goed spel in „broeikas'*' Duel Dawn Fraser - Von Saltza al begonnen „Ijskoude" Erica Terpstra gaf Ilse Konrads prachtig partij Nederlands waterpoloteam won van Australië (zonder glans) Wat waren die Polen goed!! Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 27 augustus 1960 Derde blad no. 30136 Het belangrijkste duel in het dameszwemmen, waarin het niet alleen gaat om de Olym pische titel maar bovendien om het officieuse predikaat „snelste zwemster ter wereld", is begonnen. Titelhoudster op de 100 meter vrije slag Dawn Fraser (Australië)) heeft tijdens de series, gedwongen door het gelukkige systeem van plaatsing volgens tijd en niet zoals bij atletiek volgens plaats in de series, laten zien, dat zij ook in de Australische winter maanden een enorme sprintsnelheid kan ontwikkelen. En Chris von Saltza, haar jonge Amerikaanse rivale onderstreepte twee races later in welk een blakende vorm zij verkeert Eén min. 2.1 sec., voor de lange Australische houdster van het wereldrecord en 1 min. 1.9 sec. voor de stroblonde Californische. Twee contrasten in type en twee contrasten in stijl. Beide slagen zijn moeten dit ook zijn een combinatie van natuurlijke souplesse en atletische kracht. Bij Fraser prevaleert de natuurlijkheid, bij Von Saltza zoals men dat van een Amerikaanse kan verwachten, de kracht. Vooral nu Dawn Fraser naast Cockie Gastelaars in een serie zwom was dui delijk te zien wat onze landgenote te kort komt. Terwijl de Olympische kampioenen als een dolfijn door het water schiet met het slanke lichaam in volkomen balans zonder een overbodige beweging, heeft de Schiedamse met al haar snelheid en dash iets hoekigs en stars in haar slag. Overigens heeft Cockie Gastelaars een voortreffelijke race gezwommen en de 1.03,9 betekent ook zeer zeker niet de grens van haar vermogen. Verrassend was de wijze waarop Erica Terpstra in haar serie met o.a. Ilse Konrads iets dikker en logger ge worden sedert het Australische bezoek aan Nederland precies een baan lang het tempo aangaf. Erica, „die heer lijke ijskoude uit Den Haag" zoals ie mand haar typeerde, kwam aan de start en zwom haar race alsof zij nooit anders had gedaan dan deelnemen aan Olympische wedstrijden. Een aanval van de Hongaarse Katy Boros werd re soluut afgewezen en toen Ilsa Konrads haar eindspurt naar een goede plaat- singstyd inzette, kon Erica bijna weer gelyk met de Australische komen. Het scheelde een handslag en het verschil van 0.2 sec. in tijd was dan ook bepaald verrassend. Een zeer goede prestatie werd gele verd door Nataly Steward, de zwemster uit Rhodesië die voor Groot-Brittannië uitkomt. Zij finishte in de laatste serie in 1.03.5 voor de kleine, met rubber neusklem zwemmende Amerikaanse Ca rolyn Wood (1.04,3). Volgens de serietyden neemt Cockie Gastelaars de vierde en Erica Terpstra Onze landgenote Erica Terpstra (links) en de Australische Ilse Konrads. de gedeelde zevende plaats in, zodat er niet alleen alle kans bestaat dat beide zwemsters de finale zullen bereiken doch tevens dat Cockie Gastelaars in het kielzog van Fraser en Von Saltza naar een derde plaats zal kunnen Wereldrecordhouder Jon Devitt had in de tweede halve finale iets minder strijd en tikte in 55.8 vóór de Canadees Pound en de Pool Salomon aan. Verrassing RONNIE KROON snel op de eerste 50 meter... WIEGER MENSONIDES zwemmen. Dat zou dan achter het duel om de titel een duel tussen Gastelaars en Steward om de bronzen medaille worden. Henricks uitgeschakeld In de halve finale van de vrije slag sprint bij de heren, heeft behalve onze landgenoot Ronnie Kroon ook de Au straliër Jon Henricks zich niet kunnen klasseren. Henricks heeft sinds enkele dagen last van zijn maag. Hij is op dieet gesteld en laat zich na elke maaltijd, bestaande uit rijst en aardappelpuree, door zijn verloofde Bonnie Wilkie in het Olympisch dorp verzorgen. Henricks was goed door de series heengekomen, doch hij voelde zich vrij dagavond lang niet fit. De Olympische kampioen 1956 zal zijn titel dus niet kunnen verdedigen. Ronnie Kroon heeft opnieuw gepro beerd zo snel mogelijk „af te gaan". In de hoop nog voldoende reserves te heb ben voor de laatste baan. Maar toen hij als eerste was gekeerd (26.3 sec.) kwam de concurrentie onbarmhartig op hem afstormen. Dobay had hem eerst te pakken en na de Europese recordhouder volgden de Braziliaan Dos Santos, de Zweed Lindberg en de Fin Kayhko. Met nog 20 meter te zwemmen had Kroon nog de vijfde positie, maar toen kwamen Ishihara en Aluchan op hem af en in de laatste meters werd hjj door dit tweetal met uiterst gering verschil naar de 7e plaats verwezen. Hunter en Larson, de beide slanke Amerikanen met hun borstelkuiven, waren in de eerste serie heer en mees ter. Zij joegen elkaar op in een enorm tempo dat resulteerde in een prachtige 55,5 sec. voor Larson en 55.7 voor zijn landgenoot Wieger Mensonides zal, toen hij naast de vroegere Europese recordhouder En- ke op het startblok stapte, niet hebben durven denken dat hij een kans zou maken zijn serie 200 meter schoolslag te winnen. Maar de Hagenaar bleek in zijn allerbeste vorm te zijn en na een flit sende start had hij onmiddellijk in voortreffelijke stijl de leiding van het gezelschap. Na 50 meter had hij een halve lengte voorsprong op de Duitser. De grote aanval kwam in de tweede 50 meter en bij het 100 meter keerpunt (1.17.4.) lag Enke vrijwel gelijk met de oranjebroek. Mensonides had echter nog voldoende energie voor de tweede 100 meter be waard. Hij spurtte dadelijk na de afzet van de bassinwand weg en nam binnen 40 meter een hele lengte voorsprong, terwijl Enke moest capituleren voor een venijnige attact van de Itali aan Lazzari. Onbedreigd ging de Neder lander na het laatste keerpunt op de finish af en in een zeer snelle eindsprint zorgde hij met 2.39.0. voor de op dat mo ment op een na beste tijd van de avond de Amerikaan Mulliken had de eerste serie in 2.38.0 gewonnen en voor een verbetering van zijn eigen Nederlandse record met 1.7 sec. Twaalfduizend toe schouwers lieten van de hoog oprijzende tribunes een donderende ovatie voor de blonde Nederlander door de prachtige zomeravond klinken. In de series die na de race van Men sonides volgden, is het geen der zwem mers gelukt de tijden van Mulliken en Mensonides te verbeteren, zodat de Ha- Bij rast nog gelijk De Amerikaanse Chris von Saltza, die het Olympisch record op de 100 meter vrije slag verbeterde en de grote favoriete voor het goud is. genaar als tweede naar de halve finales overgaat. Ook de kleine Japanner Yoshishiko Ohsaki, die de 100 meter in 1.1.6.7 aflegde, kon Mensonides niet be reiken. Hij won zijn serie en plaatste zich als derde met 2.39.1. Teleurstelling Na de eerste onprettige verrassing voor de Australiër Jon Henricks werd zoals eerder gemeld, op de vrije slag uitgeschakeld volgde voor hem in de schoolslagseries een tweede teleurstel ling. Wereldrecordhouder Terry Gather- cole werd in de vierde serie verrassend geklopt door de Japanner Masuda. Met 2.41.7 kwam Gathercole slechts als twaalfde door de series heen. Het ziet er, ook al door de moeilijke manier waarop hij zijn banen trok, niet naar uit dat de Australiër, die favoriet was voor de titel, hoge ogen in het Olym pisch kampioenschap zal kunnen gooien. Zestien zwemmers gaan over naar de halve finales. Deze zestien zijn echter nog niet allen bekend. Voor de vijftien de en zestiende plaats zal namelijk door drie schoolslagspecialisten moeten worden overgezwommen. Zowel de Eu ropese recordhouder de Duitser Hennin- ger als de Tsjech Svozil en de Belg Desmit brachten 2.42.4 op de horloges en zullen op een later vast te stellen tijdstip om twee plaatsen moeten zwem men. Het Nederlandse waterpolo- zevental heeft gisteravond onder het licht van de schijnwerpers van het Piscina delle Rose zijn eerste overwinning behaald in het Olym pische toernooi, namelijk op Australië met 5—3. Het is echter een weinig glansrijke zege gewor den op de zich met hand en tand verdedigende Australiërs. Met de speelwijze bereikten de „Aussies" niet alleen, dat zij de score be perkten bij de rust was de stand zelfs nog geÜjk: 22 zij sticht ten er tevens verwarring mee in de Nederlandse ploeg, die zelfs een enkele maal in paniek geraakte. Onze landgenoten lieten het harde spel, dat de Australiërs de avond tevo ren ook reeds tegen Zuid-Afrika hadden vertoond, onbeantwoord. Maar wat in de ogen van de Hongaarse scheidsrech ter Bramy ontoelaatbaar was. had meestal juist betrekking op de Neder landers. Dat kostte Oranje onder meer een doelpunt. - In de Nederlandse ploeg werden dit maal teveel fouten gemaakt om deze overwinning te rangschik') sen onder die van enig formaat. Dadelij k reeds be gonnen de Australiërs agressief en hier door blijkbaar geimponeerd slaagden onze landgenoten er niet in tot hun eigen spel te komen. NiettemirA gelukte het Harro Ran voor Nederland de score te openen: 10. Met Harry Vriend op het strafbankje slaagden onze landgeno ten erin door Hans Muller de s.tand op 20 te brengen. Door twee doelpunten van Wiegard kwamen de Austral)'ërs nog voor de rust op 22. ATLETIEK Records van Hary en Jerome erkend De tijd van 10 sec. voor de 100 meter, welke 21 juni jl. door de Duitser Armin Hary te Zürich werd gemaakt, is door de IAAF. de internationale atletiekfedera- tie, officieel als wereldrecord erkend. Later op de dag erkende de record commissie van de IAAF ook de 10 sec. van de Canadees Harry Jerome. Op de wereldrecordlyst prijken nu dus zowel de naam van de Duitser Armin Hary als van Jerome met een tijd van tien secon den voor de 100 meter. Het wereldrecord hoogspringen van John Thomas werd erkend en vastge steld op 2.22 meter. Voetballers hadden geen hinder van hitte (Van onze speciale verslaggever Herman Kuiphof) Als het in Nederland 34 graden zou zijn en dus bloedheet, dan zou een voetbalwedstrijd om een Olym pisch kampioenschap voornamelijk op hoongelach stuiten, maar hier gebiedt de grimmige heerser, die „officieel programma" heet dat er op deze dag gevoetbald moest worden ongeacht de weersom standigheden. Ik wil wel bekennen, met een mengelmoes van medelij den en nieuwsgierigheid in het licht-ontvlambare gemoed naar het Flaminiostadion vlak naast het Olympisch dorp te zijn getogen om eens te kijken, hoe de h.h. trap- hanzen als Goldstream Guards tegen de wereld zouden gaan. De pen brandde al in de zak. Daar zou een venijnig stukje kritiek zitten in de beschrijving van de voetbalmatch tussen Polen en Tunesië, de eerste match om het Olympisch kampioenschap. Was hetgeen gekkenwerk om op een middag waarop alleen de klank van het woord „douche" ons op de been hield, een be langrijke voetbalwedstrijd te organise ren? De arme kerels zouden er natuur lijk weinig anders dan een meelijwek kend, sloom paitijtje van kunnen ma ken. Zonde van het geld, de tijd en de moeite. Maar we zijn mis geweest. Het was gloeiend heet en allesbehalve voetbal weertje, maar de 22 jongelui, die hun kunsten op de verrukkelijke grasmat van het stadionjuweel vertoonden, sche nen er niet noemenswaard hinder van te ondervinden. Goed zegt U toe geeflijk van de Tunesiërs kunnen we dat vatten. In hun land brandt er door gaans óók wel iets boven hun hoofden. Maar de PolenTut, tut. Hebt U vooral geen meelij met die „arme Polen" want al is het rijkelijk vroeg voor prog noses, vast staat wel, dat deze Polen een uitstekend elftal hebben. Techniek, spelopvatting, koelbloedigheid en boven dien schotvaardigheid. En dat alles ver ankerd in een voortreffelijke conditie. Toen de matoh zo'n half uurtje bezig was, en er verscheen eens een trainer verzorger langs de zylijn, gehuld in iets dat sprekend op een doktersjas leek, meenden wij dat deze functionarissen tekenen van uitputting hadden gecon stateerd, die prompt gecureerd moesten worden. Maar niets van dat alles! Er stond zelfs geen emmer water langs de Hjn en het enige dat misschien verband met de hitte heeft gehad was, dat de pauze een minuut of twintig duurde en ieder speler de gelegenheid kreeg in die rusttijd een bad te nemen. Voortreffelijk Wat waren die Polen goed! Prima ploegverband, uitstekendde combinaties eerst nog wat te vee! tussen de links en rechtsbinnen, die elkaar voortdurend in het spel betrokken. Later ook via de razendsnelle vleugels, die de heus niet slecht spelende Tunesische achterhoede doldraaiden. De topman bij d<? Polen was hun linksbinnen een voetballer in Puskas-stijl. Prachtige techniek, vloei ende combinaties en een verschrikkelijk schot. Hij schoot vijf gaten in het Tunesi sche net en als de winnaars de hele tweede helft op volle toeren hadden ge opereerd, zou Tunis de schande van een verlies met dubbele cijfers niet zijn ont gaan. Toch waren de verliezers zo slecht niet. „Frans" voetbal, met teveel indi vidualiteit en te weinig gevoel voor het ploegverband. Maar er zaten dan ook een paar heel verdienstelijke individua listen onder. Ze namen, brutaalweg, de leiding, die Tunesiërs, maar toen de ge lijkmaker na een kwartier was gevallen, begon de Poolse linksbinnen zo ver schrikkelijk hard en zuiver te schieten, soms uit de onmogelijkste hoeken, dat er geen houden meer aan was. Rust 3-1, eind 61 voor de Polen, die tot de fa vorieten voor het Olympisch voetbal kampioenschap behoren. Eén opmerking nog. Als het 51 staat voor Polen en de Tunesiërs verliezen door een zware enkelblessure een speler de man lag brullend van pijn buiten het veld waarom laat Polen dan niet vrijwillig een speler uitvallen? Zijn één dag na de openingsceremonie de woor den van Consolini („Ik zal fair strijden tot meerdere glorie van de sport") al vergeten Overige voetbaluitslagen: Hongarije India 21, BrazüiëGroot-Brittannië 43, DenemarkenArgentinië 32, Zuid-SlaviëVAR 6—1, Bulgarije—Tur kije 30 ItaliëTaiwan 41, Frank rijk—Peru 2—1. Zweniresultaten 100 meter vrije slag dames (series). Ie serie: 1. Ilse Konrads (Austr.) 1.04.2; 2. Erica Terpstra (Ned.) 1.04.4: 3. Katy Boros (Hongarije) 1.05.2. 2e serie: 1. Dawn Fraser (Austr.) 1.02.1; 2. Cockie Gastelaars (Ned.) 1.03.9; 3. Ingrid Thorngren (Zweden) 1.06.1. 3e serie: 1. Csilla Madarasz (Hong.) 1.04 5: 2. Heidi Pechstein (Did.) 1.05.1; 3. Diana Wilkinson (G -B 1.07.5. 4e serie: 1. Chris von Saltza (V.S.) 1.01.9 (nieuw Olympisch record); 2. Ur- sel Brunner (Did.) 1.04.6; 3. Heda Frost (Fr.) 1.05.8. 5e serie: 1. Natali Steward (G.-B.) 1.03.5; 2. Cocolyn Wood (V.S.) 1.04.3; 3. Paola Saini (Italië) 1.04.4. Indeling halve finales: Eerste serie: Heda Frost (Fr.), Csilla Madarasz «Hongarije), Ilsa Konrads (Austr.), Chris von Saltza (V.S.), Natalie Steward (G.-B.), Paola Saini (Italië), Heidi Pechstein (Did), Ingrid Thorngren (Zweden). Tweede serie: mej. Steward (Canada), Ursel Brunner (Did.), Carolyn Wood (V.S.), Dawn Fraser (Australië). Cockie Gastelaars (Ned.), Erica Terpstra (Ned.), Katy Boros (Hong.) en Marin Larson (Zweden). 100 meter vrije slag heren. Eerste halve finale: 1. Larson (V.S.) 55.5 sec.; 2. Hunter (V.S.) 55.7 sec.; 3. Burer (Zuid-Afrika) 56.5 sec. Tweede halve finale: 1. Devitt (Austr.) 55.8; 2. Pound (Canada) 56.5 sec. Derde halve finale: 1. Dos Santos (Braz.) 56.4 sec.; 2. Dobay (Hongarije) 56.3 sec.; 3. Lindberg (Zweden) 56.4sec. In deze laatste halve finale zwom Ronnie Kroon. De uitslag was verder: 4. Kayhko (Finland) 56.6 sec.; 5. Ishi hara (Japan) 57.8 sec.; 6. Aluchan (Polen) 57.8 sec.; 7. Kroon (Ned.) 57.9 sec.; 8. Delia Savia (Italië) 58.4 sec. Voor de finale 100 meter vrije slag heren plaatsten zich: Devitt (Australië), Larson (V.S.), Hunter (V.S.), Pound (Can.), Burer (Z.-Afr.), Dos Santos (Braz.), Dobay (Hong.), Lindberg (Zw.). 200 meter schoolslag heren. Ie serie: 1. Mulliken (V.S.) 2.38; 2. Prokopenko (Rusl.) 2.39.2; 3. Rowlison (G.-B.) 2.45.0. 2e serie: 1 Golovchenko (Rusland) 2.41.0; 2. Perisec (Z.-Slavië) 2.41.1; 3. Walkden (Engeland) 2.41.5. 3e serie: 1. Wieger Mensonides (Ne derland) 2 min. 39.0 (nieuw Nederlands record); 2. Lazzari (Italië) 2.41.2; 3. Enke (Duitsland) 2.44.6. 4e serie: 1. Masuda (Japan) 2.41.2; 2. Gathercole (Australië) 2.41.7; 3. Lairolq (Finland) 2.43.3. 5e serie: 1. Hait (V.S.) 2.40.8; 2. Klo- potowski (Polen) 2.41.4; 3. Kunsagi (Hongarije) 2.42.2. 6e serie: 1. Ohsaki (Japan) 2.39.1; 2. Desmit (België) 2.42.4; 3. Lindstroem (Zweden) 2 42.8. Voor de halve finales 200 m. school slag heren plaatsten zich reeds de vol gende 14 zwemmers: Ohsaki (Japan), Hait (V.S.), Klepo- towski (Polen), Kunsagi (Hongarije), Masuda (Japan), Gathercole (Austr.), Golovchenko (Rusland), Perisic (Zuid- Slavië), Walkden (Engeland), Mitrofan (Roemenië), Mullikan (V.S.), Propo- penko (Rusland). Mensonides (Neder land), Lazzari (Italië) 2.41.2. Desmit (België), Henninger (Did.), Svezil (Tsj.-Slowakije), die allen 2.42.4 zwommen zullen nog eens moeten uit maken wie de laatste twee plaatsen in de halve finales gaan innemen. In de tweede helft begonnen de Ne derlanders hoopvol met doelpunten van Van der Zwan en Ran: 4—2, waardoor ztj voorlopig buiten schot van hun te genstanders waren. Toen Wiegard ech ter de score op 4—3 bracht, begon het nog even te spannen. Van Dorp maakte echter tenslotte een einde aan alle on zekerheid. UITSLAGEN Voor het waterpolotoernool werden de volgende wedstrijden gespeeld: Groep I: RoemeniëVAR 50, Italië Japan 81. Groep II: DuitslandBrazilië 63. Groep III: NederlandAustralië 53. Groep IVBelgiëFrankrijk 23, HongarijeVer. Staten 72. Advertentie ZIE 'T OP ZIJN BEST MET PHILIPS TELEVISIE ËËLU 'lifeti» AALMARKT 12 enegouwen TEL. 21782 WORSTELEN Worstelaars spelen geen grote rol Reeds in de morgenuren van het Olympische worsteltocrnooi, dat in de sfeervolle basiliek van Massenzio wordt gehouden, was het duidelijk, dat de Nederlandse vertegenwoordigers Loek van Alflen, Leo Piek en Albert Rosbag geen grote rol zouden spelen. Want als men de Russen, de Turken, Roemenen en de sterke zonen van Nippon aan het werk heeft gezien, is het duidelijk, dat men van grote internationale klasse moet zijn om met een eervol resultaat te voorschijn te komen. In de schitterend verlichte ruimte van de basiliek, waar ruim 8000 toeschouwers een plaatsje in de open lucht hadden gevonden, kwamen vrijdagavond laat onze landgenoten Albert Rosbag en Leo Piek op de mat. Voor de weltergewicht Rosbag heeft de eerste ronde tegen de .sterke Zweed Mystroem wel een bijzon der teleurstellend verloop gehad. De 20- jiarige loodgieter uit Utrecht, de jongste worstelaar bij de Spelen in Rome, start te uitstekend. Tweemaal wist hij zijn t( :genstander naar de mat te brengen en vooral zijn sterke aanvalskracht bood pe rspectieven. 1 lelaas, na 3Vi minuut van goed wor stel 'en, dat hogelijk door de toeschouwers wei 'd gewaardeerd, kwam Rosbag in een geh: aakte onderarmgreep buiten de mat tere» "ht. Met een pijnlijk vertrokken ge zicht bleef hij liggen en de scheidsrech ter, uryleden en een dokter schoten toe. De dr. ignose was vlug gesteld, de linker- elleboi *g was uit de kom geschoten. Snel wist dt t arts het gewricht weer te plaat sen, nu var voor Rosbag zullen de Spelen hoogstu aarschijnlijk geëindigd zijn. Pech voor de jonge Utrechtenaar, die toonde uit het T°ede hout gesneden te zijn. Leo Pitxk, de in Duitsland wonende landgenoot, heeft het er op de eerste dag van .ie worstelwedstrijden nog het best afgebracht. Weliswaar verloor hij van de Oo stenrijkse lichtgewicht Brotz- ner, maar .het verschil was zo klein de drie jur: rieden noteerden resp. 43, 43 en 5S voor de Oostenrijker dat men een viji '<tal minuten nodig had om tot een uitsi waak te komen. Piek trok direct ten az oival en scoorde waarde volle punten met een prachtige arm zwaai en een middelgreep, die hij echter niet geheel kort uitvoeren. Na zes minu ten was het n og onbeslist. Leo Piek moest het eert in de kniebrug. Geen moment kreeg liij daarna nog de gele genheid een gveep aan te leggen. De Oostenrijker bev«TCht tenslotte, vooral door een dubieuz onderarmgreep, waar tegen door een Ier juryleden werd ge protesteerd, een .kleine puntenzege. Britse horkeyploeg zat in 't nauw De Britse hockeyploa <g. een van de vier „geplaatsten" in het Olympisch hockeytoernooi. is gister middag in het stadion Dei Marmi dan ig in 't nauw gebracht door Spanje da t tot een ver rassend goede partij hoek ey kwam. Met het eindresultaat een -lijk spel zon der doelpunten mochtc n de Britten liun handen dicht knijpen. Want zo één de overwinning verdiend lUad, was het Spanje wel geweest. Met als basis een vt>- or treffelijke lichaamsconditie demonstnt eerden de Spanjaarden vooral voor dt i rust een knappe partij hockey, snel, i ?oed com binerend en vast in hun slag ?n. Welis waar gaven de Britten goed pa rtij. maar slechts zelden konden zij waa t maken tot een der beste ploegen t< mminste „op papier" te behoren. In de tweede helft van deze i »P hoog peil Staande wedstrijd ontketen, den de Spanjaarden, luide aangemoedigi 1 door een enthousiast groepje landgenot «en op de tribune, een fel offensief, waarl Tij het Britse doel onder zware druk kwa m te staan Met kunst en vliegwerk, wa erbij enige strafcorners vielen, wisten de 1 Brit ten het beleg te doorstaan, zelfs zoi \der nadelige gevolgen. Want tot doelpun tfen kwamen de Spanjaarden niet. De Br Kse ploeg, die zich voordien voorname lijk had moeten beperken tot enkele uit vallen, kwam in de slotfase nog wel t ot een antwoord, maa: het was niet kracl »- tig genoeg om tot het beslissende doe»^ punt, dat overigens zeer geflatteerd zot 1 zijn geweest, te komen. Aan dit treffen was de wedstrijd Po lenJapan voorafgegaan, die volgens de verwachting een Pool overwinning werd. De zeer jeugdige Japanse ploeg miste de ervaring om de geroutineerde Polen, onder wii de drie broers Flynik (Jan, Henryk en Alfons), die tot de oud gedienden in de internationale hoekey- wereld behoren, te kunnen verontrusten. Met gedegen spel, zonder evenwel tot opzienbarende verrichtingen te komen, palmde Polen d zege binnen: 21, Voorts won Pakistan met 3—0 van Australië.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9