999 Bas van Duivenbode zorgt voor eerste Nederlandse overwinning ,Geen schoenen uittrekken", zei chef de mission Cees Kerdel Dr. Smit uit Tilburg is gewend de zaken fors aan te pakken PROCO 65 Ada den Haan en Gretta Kok in finale 200 ineter schoolslag Oefenduels VRIJDAG *6 AUGUSTUS 1960 Weinig publiek in het mooie sportpaleis WATERPOLO Grote nederlaag van AZC tegen De Zijl (Van onze speciale verslaggever Bart in 't Hout) Rome, donderdagavond Bas van Duivenbode, dat is de naam van de Amsterdamse bokser, die op de eerste dag van de Olympi sche Spelen voor een overwinning heeft gezorgd door zijn Spaanse tegenstander Cesario Barrero op punten te kloppen. Een ten onrech te verkregen officiële waarschu wing voor gevaarlijk inkomen(!) heeft dit niet kunnen verhinderen. Ben zwaluw maakt nog geen lente en een overwinning betekent nog geen greep naar een Olympische plak. Voor dat de lange, ietwat sloom aandoende Amsterdammer ook maar in de buurt is van de finale-partijen, moet hij zich door een rijstebrijberg van gevechten heen worstel en. Men behoeft daarvoor maar een blik te werpen op de lijst van deelnemers. Toch zijn we met dit kleine succesje gelukkig, omdat het prettiger hierover schrijven is dan over een ne derlaag. Bewondering voor mentaliteit Bas van Duivenbode heeft getuigd over een goede mentaliteit te beschik ken. Eerstens is het al een prestatie om in een milieu als dit, ver van huis en in een heksenketel die boksen bij de Olym pische Spelen altijd is, niet met bibbe rende knieën de ring in te komen. .Zijn Spaanse tegenstander had er evenmin last van. Met de allure van een torero ging hij Bas van Duivenbode te lijf of hij een stier was. Dit noopte de Am sterdammer tot een tactiek welke door de arbiter niet steeds goed werd begre pen. Hij liep er zelfs een officiële waar schuwing voor op - terwijl het juist de Spanjaard was die gevaarlijk bokste. Maar goed: Van Duivenbode heeft er zich niet door laten intimideren. Hij is steeds feller gaan boksen en de laatste ronde had hij de torero zo aan de tou wen genageld, dat deze niet meer weg kon komen. Van Duivenbode had toen ook de sympathie van het Italiaanse pu bliek dat het gejuich en het applaus van de kleine Hollandse kolonie spontaan ondersteunde. Prachtig sportpaleis Laat mjj nu eerst even iets vertellen over het prachtige Pallazzo dello Sport, waarin de Olympische bokswedstrijden zijn begonnen. Het is zowel van buiten als van binnen een sportunicum. Op 'n heuvel gebouwd levert het reeds van verre een magnifieke aanblik. Het inte rieur is het modernste, het mooiste, dat we nog ooit ter wereld hebben aan schouwd. Een Italiaan vertelde mij dat de Japanners de ontwerpers van dit sportpaleis reeds hebben gepolsd om voor de Spelen van 1964 in Tokio ook zo iets te ontwerpen. We kunnen het ons voorstellen. Dubbel jammer was het dat de Italia nen zich niet aan d« klok hielden en de wedstrijden van de eerste avond vrolijk een uur later lieten beginnen dan op het programma vermeld stond. Veel pu bliek was er voor de eerste avond niet gekomen, maar nog altijd genoeg om een paar vrolijke demonstraties tegen het latertje op touw te zetten. Dat de den zij door te gaan applaudisseren... Enfin, veel is voor hen vergoed door op de eerste avond niet minder dan drie Italiaanse overwinningen. Helemaal vrij van chauvinisme was de zaal daar bij uiteraard niet, maar verdiend was het ongetwijfeld. Voor drie minuten Zo werd de vlieggewicht Francis Ki- sekka uit Oeganda de eerste Olympische atleet die voor drie minuten boksen een reis had gemaakt naar Rome. Tot groot verdriet van een paar landgenoten die in kleurige gewaden gewikkeld langszij de ring hadden plaats genomen. Na Murcetti won Sandro Leopolo en diens tegenstander kwam uit Indonesië, ook niet bepaald van om de hoek van de Via Olympia. En de derde was Rossi, die met zijn vuisten deed wat zijn naamgenoot heeft gepresteerd met zijn stem. Ook een jongen om geen ruzie mee te krij gen. Mooi boksen hebben we niet veel gezien. Het was meest „harde klappen, gauw thuis". Ik heb maar één stylist In het Olympische dorp heeft men donderdag de portefeuille met 1600 gulden van de Australische boks kampioen in het zwaargewicht Ron Taylor gestolen. Taylor is in Mel bourne detective Ajax speelt woensdag tegen Frederiksstad In een door Ajax belegde persconfe rentie heeft de voorzitter, de heer Mel- chers, een en ander medegedeeld over de op 31 augustus te spelen wedstrijd tegen de Noorse kampioen Frederiksstad in het kader van de competitie voor de Europa-Cup. Op 31 augustus spelen de Amsterdammers in Noorwegen, op 7 sep tember wordt de returnwedstrijd in het Olympisch Stadion gespeeld bij kunst licht. Het was aanvankelijk de bedoeling om op 18 september in het AJaxstadion te spelen en men had daarvoor al de toestemming van de KNVB, maar de Noorse Voetbalbond verzette zich er te gen uit competitie-overwegingen. Uit de vergadering vroeg een der journalisten hoe het nu met de kwestie Feijenoord stond. Hierop antwoordde de voorzitter van Ajax dat men zich met de KNVB in verbinding had gesteld en dat naar de mening van de KNVB, welke strookt met die van het Ajax-bestuur, Ajax in de competitie om de Europa- Cup moet uitkomen na de beslissing wel ke op het congres van de Europese Voet bal Unie te Rome is gevallen, en waar bij bepaald werd dat de kampioensclub aan deze competitie moet deelnemen. De vraag of er een „gentleman-agreement" bestond, beantwoordde de Ajax-voorzit- ter met een gedecideerd „neen". Gisteravond was „De Zjjr te gast in het zwembad aan de van Foreestlaan voor het spelen van een nederlaagwed strijd tegen AZC 1. De Leidenaars kun nen al vast een plaatsje in hun prijzen- kast inruimen voor de grote beker die de winnaar van dit toernooi voor een jaar in het bezit krijgt. Tot vlak voor de rust zag het er niet naar uit, dat AZC een zo grote nederlaag zou lijden; integen deel leek het er meer op, dat de Alphe- naren deze wedstrijd zouden gaan win nen. De voorhoede kon echter het vijandelijke doel niet vinden en toen er enkele gaten vielen in de achterhoede, wist De Zijl binnen twee minuten drie maal te doelpunten. Ook na de rust kon AZC er niet goed meer inkomen en werd het zelfs 50 voor De Zijl. Toen pas wist Alphen de eer te redden. De sfeer werd er echter in het water niet beter op en het bleek, dat de Leidenaars daar beter tegen bestand waren dan de AZC- ers. Er werden spelers uit het water ge zonden en De Zijl voegde nog twee doel punten aan het lijstje toe en staat thans met een 71 overwinning bovenaan. Woensdag a.s. volgt de laatste wed strijd van dit toernooi tegen het zeven tal van WZC uit Woerden, dat dit sei zoen naar de tweedeklasse promoveerde. BAS VAN DUIVENBODE aan het werk gezien en dat was de ge kleurde Fransman Soulimane Diallo. Een pugilist met de lenigheid van een panter, een ringstylist waarvan we iet op nog wel meer zullen horen. Hier in Rome en daarna in Parijs. Hij had een sterke Joegoslaaf als tegen stander. maar de jongen van Tito stond machteloos. Veel knock outs zijn er niet gevallen. Eén loog er niet om en wel van de Luxemburger Francois Soma. Met drie klappen had de Canadees Sarrazin een Olympische illusie in de kiem gesmoord. lllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllN Koninklijke moedertrots Zonder twijfel hebben veel moe ders van atleten, voetballers, zwem mers, hockeyers of welke andere deelnemers aan de Olympische Spelen ook, vanmiddag met ouder lijke trots naar hun zoon of doch ter gekeken, die meeliep in de pa rade van de openingsplechtigheid- Welke van al die honderden moe ders zou niet ontroerd en trots zijn geweest als zij haar zoon, de vlag van zijn land met zich meedragend, aan het hoofd van de kilometers lange parade der 85 landen de in zonlicht en kleuren badende arena van het Romeinse Olympisch Sta dion had zien binnenmarcheren? Voorop marcheerde, zoals altijd, Griekenland, het geboorteland van de Olympische Spelen. De Griekse vlaggedrager was een slanke, ge bruinde. atletische jongeiman, een zeiler, die voor Griekenland aan de zeilwedstrijden zal deelnemen: kroonprins Constantijn van Grie kenland. En op de eretribune volgden de vochtige ogen van zijn nog jonge moeder, koningin Frederica van Griekenland, hem over de gehele 400 meter van de rood-bruine sin- telbaan. Zij was de trotse moeder van de jongeman, die als eerste het stadion binnentrad en ze was te vens de enige Koninklijke gast, die de opening van de Spelen der 17e Olympiade bijwoonde. KORFBAL Seriewedstrijden Vieus Orientis Op zeer beperkte schaal organiseert V. Orientis zondag serie-wedstrijden. Aangezien de witzwarten dit keer niet de beschikking konden krijgen over het gehele terreincomplex van het Leidse Houtsportpark, zal het grote jaarlijkse toernooi, dat steeds omstreeks deze tijd gehouden wordt, nu niet plaats kunnen vinden en heeft het bestuur van deze club een klem toernooi op eigen veld georganiseerd. Aanvang om half 11. Deelnemende ploegen: KNKB-afd.: Crescendo, KNS, Vic. Oriëntis. Erk. Bonden le-kl.: KNS, Phoenix, Vic. Oriëntis. Erk. Bonden 2e-kl.: KNS, Phoenix, Vic. Oriëntis. Junioren: Crescendo, Fluks, Vic. Oriëntis. Bovendien wordt om half 3 's mid dags een wedstrijd gespeeld tussen Vic. Oriëntis I en Fluks I. UITSLAGEN OEFENWEDSTRIJDEN Er werden deze week de volgende oefenwedstrijden gespeeld: KNSAlge mene comb. 61; Fluks 2Vic. Oriën tis comb. 74; De Algemene junioren Pernix junioren 100. Achter de schermen „Denk er aan geen schoenen uittrekken. Als ze eenmaal uit zijn krijg je ze niet meer aan". Chef de mission Cees Kerdel waarschuwde de Nederlandse deelnemers aan het défilé na hun binnenkomst in het marmeren stadion waar zij zich in afwachting van de komende ge beurtenissen neervlijden in het gras. Het verlokkend koele groene gras, dat als het ware noodde om op blote voeten te gaan rondlopen. Het was zó warm in de kuip, dat de meeste atleten nog voor de voorgeschreven plaats was ingeno men, de rijen verlieten en beschut ting zochten in de schaduw van de tientallen monumentale beeldhouw werken rond dit prachtige stadion. De Nederlanders vormden daarop een uitzondering. Zij bleven op het midden veld, dat. naarmate het aantal deelne mers groeide, steeds meer het aanzien kreeg van rommelige kleedkamers van een groot theater vlak voor een pre mière. De jasjes gingen uit en menige atlete maakte van de gelegenheid ge bruik om voor de triomfantelijke in- Opstelling UVS UVS komt zondag a.s. in de uitwed strijd tegen Hilversum als volgt uit:: Van Duyl, De Zwaan, Van Leeuwen, Hak, Th. van Kampen, Duwel, Verhoeks, W. van Kampen, Rijshouwer, Filippo en Nijman. Jan Kluivers en Hennie de Haas zijn geblesseerd. tocht in het nabij gelegen Olympische Stadion de make-up te verzorgen. Drijfnat Advertentie KAMPEERDERS ZATERDAG a.s. 9 uur begint de ver koop van SLAAPZAKKEN en LUCHT BEDDEN (van verhuur) éi f 10.per stuk. Niet goed - geld terug SPORT- EN KAMPEERPARADIJS VAN DELFT STEENSTRAAT 45 (naast LidO) De gehele ploeg onder het zout (Van onze speciale verslaggever Bart in 't Hout) Op de eerste etage van het Holland-gebouw in het Olympisch dorp plakt een man een stuk leukoplast op de hiel van het Haagse zwemmeisje Ria van Vel- sen. De deur van de kamer staat open, zodat we het toneeltje even aarzelend gadeslaan. „Kom d'r in en pak een stoel" zegt dr. Smit, de medische verzor ger van de Nederlandse ploeg en als er geen Olympische Spelen zijn chirurg te Tilburg „Wat zijn de klachten?" Onze klachten zijn gelukkig niet ernstig. Waar zou anders het praatje over gaan dan over warmte. „We hebben in een Duits blad gelezen, dokter, dat de Duitse ploeg in het bijzonder de atleten nogal te lijden hebben van de hitte. Men schijnt het zelfs te betreuren niet eerder naar Rome te zijn gegaan om beter te accli matiseren. Onze vraag is dus nu: „hoe gaat het met de Nederlandse ploeg?" „Goed", zegt dr. Smit zonder aarzelen. „De hitte valt mee. Nou ja, d'r wordt meer dan normaal getranspireerd na tuurlijk, waardoor onze mensen niet alleen vocht maar ook zout kwijtraken. Het vochtverlies wordt wel gecompen seerd, maar voor het zoutverlies krijgt iedereen twee zouttabletten per dag, die door alle maal braaf worden ingeslikt". „Wat is het symptoom voor zoutte- kort?" .Moeheid, lusteloosheid. Ik ben een paar jaar in Indonesië geweest en van daar weet ik er alles van. Het sterkste geval heb ik meegemaakt op de boot in de Rode Zee, waar zo ongeveer het ge hele schip naar werd van de hitte. Een flinke dosis zouttabletten en het was over". Behalve zouttabletten heeft dr. Smit nog zo het een en ander meegebracht wat van pas kan komen. Op de tafel staat een grote pot vitaminetabletten, waaruit wel braaf zal worden gesnoept. Aan ernstige gevallen heeft dr. Smit alleen maar meegemaakt het zwemster- tje Henny van der Velde, die plotseling met angina te bed kwam te liggen. Doch met een stevige dosis penicilline had dr. Smit alweer de volgende dag de tempe ratuur normaal. Een wielrenner (Ric van der Lans) die wat maag- en darmklach ten had, werd ook in een ommezien weer op de fiets gezet. Dan blijft alleen nog over Cor Braasem, onze assistent polo- coach, die in Holland zo onfortuinlijk over de kop is gegaan met de auto. Dr. Smit is met Braasem per ambulan ce naar een Romeins ziekenhuis ge weest waar foto's werden gemaakt, die hebben uitgewezen, dat het kraakbeen in het schaambeen is beschadigd. Braasem gaat hard vooruit. Onze on fortuinlijke ex-captain van de water- polo-ploeg, die we twee kamers verder te bed aantroffen, heeft het ons zelf bevestigd. Het is een wonder, vertelde hij, dat ik nog geen week na het ongeval alweer een beetje kan lopen. Nou ja, moeilijk, achter een stoel en nog liever met een stok, maar het gaat. De wonderdoener in dit geval is de heer Ros, de masseur van de zwem ploeg. Toen de kloine Tineke Lagerberg haar jasje uittrok steeg er een kreet van ver bazing op. Het pittige Naardense meisje was drijfnat. En dat ontlokte aan een der zeilers de vraag of zij misschien on derweg stinkum een baantje had getrok ken. Slechts heel even was Tineke het middelpunt van aller medelijden. Want plotseling slaakte Jan-Willem van Erven Dorens een kreet, die onder het jolige groepje grote hilariteit verwekte. „Wie heeft er een veiligheidsspeld...?" De hockeycrack had echt geen panne met zijn kleding, zoals door sommigen werd verondersteld. Het was veel erger. Een van de bandjes waarmee de Neder landse driekleur aan de vlaggestok was bevestigd, was gebroken. Zo kon de ploeg het stadion niet binnentrekken en in een ommezien kwamen dan ook van alle kanten veiligheidsspelden te voorschijn, hetgeen voor de betrokkenen weer schampere opmerkingen van de anderen opleverde. De kwinkslagen vlo gen over en weer. de hitte werd verge ten en de tijd vloog voorbij. Er was trouwens veel te zien. Een paar delega ties verder demonstreerden enkele lief tallige Portugese deelneemstertjes dan sen van hun land. Keurige rok Aan de overkant stond, de reusachtige vlaggedrager van de kleine vertegen woordiging van de Fidzji eilanden in. het middelpunt van de belangstelling. De bijna twee meter lange discuswerper Mesulame Rakuro droeg namelijk een keurige rok van een donkergrijze kam- garen stof. „Dat dragen wij altijd bij grote fees ten. Ook als het koud is". De reus rilde bij de gedachte aan kou. Nu voelde hij zich volkomen op zijn gemak. „Het is bij ons even warm als hier". Het werd zo langzamerhand tijd om door een heerlijk koele tunnel naar het grote stadion op te marcheren waar de 100.000 toeschouwers in spanning zaten te wachten om hun applaus over de de legaties uit te storten. Voor de zoveelste maai moest Fannv Blankere-Koen, wier faam nog lang niet verbleekt is, voor fotograferende amateurs uit alle wind streken poseren. Toen naderde het grote moment. Het défilé was begonnen. Land na land verliet de pelouse van het mar meren stadion. Toen het de beurt aan de Nederlandse delegatie was riep de chef de mission zijn troepen tot de orde. De schillen van de schijfjes citroen, die de steeds dringender kwellende dorst ternauwernood hadden kunnen stillen, werden netjes opgeruimd en na een kort commando marcheerden de Nederlan ders af. Advertentie SPORTVRIENDEN Voor uw voetbal-, hockey-, korfbal- en balletschoenen, shirts, broekjes, kousen, enz., naar SPORT- EN KAMPEERPARADIJS VAN DELFT STEENSTRAAT 45 (naast Lido) TELEFOON 22479 Morgen haarwassen met crème shampoo met ei Kijk in de spiegel: uw haar lijkt jonger, a jonger eo van een ongekende schoonheid. Dit is het geheim van de nieuwe Proco Crème shampoo in tube. Een totaal nieuwe shampoo ▼oor gezond en golvend haar. crème shampoo Extra voordelig I Voldoanda voor ca. 8 was»ing«n Ronnie Kroon in halve eindstrijd (Van onze speciale verslaggever Herman Kuiphof) Rome, vrijdagmorgen Ronnie Kroon onze snelste sprinter-te-water, heeft zich geplaatst voor de halve finale 100 meter vrjje slag heren. Goed nieuws dus voor Nederland! Maar Kroon, die achttiende werd in een veld van 54 zwemmers en een tijd van 57.7 seconde liet afdrukken, mag zich geen illusies maken aangaande zijn verdere mogelijkheden. Want de 17 jongelui, die snellere tijden maakten dan onze landgenoot, zullen hem wel de weg naar de finale versperren. De snelste was vanmorgen de Ameri kaan Larson, die de chronometer op 55.7 seconde deed stilstaan. Wereldrecord houder John Devitt werd tweede in 56 seconden precies en ook Santos, Burer, de Hongaar Dobay, de Pool Salomon, Hunter de Amerikaan, John Henricks, de Australiër en enkele anderen maak ten snellere tijden dan onze landgenoot. Kroon had een opvallend snelle start, maar in zijn tweede vijftig meter ging hij niet zo goed meer. Zijn tijd is een volle seconde langzamer dan hü onlangs in Apeldoorn zwom. Jan Bouwman uit Heemstede werd uitgeschakeld. Hij was zichtbaar ner veus. veroorzaakte een valse start en zag in zijn serie de Hongaar Dobay winnen. Bouwmans tijd (58.8 sec.) bracht hem op de 29ste plaats - niet voldoende om tot de halve finales door te dringen. Uitstekend verging het onze school slagzwemsters Ada den Haan en Gretta Kok. Ada den Haan moest, in tijd geme ten, alleen de geduchte Duitse Wiltrud Urselmann en de Engelse wereldrecord houdster Anita Lonsbrough laten passe ren. Het is waar: de Duitse zwemster verbeterde het Olympisch record van haar landgenote Ursula Hoppe (2.53.1). Urselmann zwom vanmorgen 2.52.- wat de Duitse kolonie op de tribunes tot ver voering bracht. Ada den Haan werd derde ln de klas sering voor de finale van hedenavond, maar het gemak waarmee zij haar serie won, geeft grond aan de veronderstelling dat de Eindhovense nog sneller kan dan de 2.54 van vanmorgen. In de finale komt ook Gretta Kok, die zo door zenu wen bevangen was, dat zij met haar bril op haar startblok beklom. Een schrille kreet van de tribune („Gretta, Je bril!") bracht haar tot de werkelijkheid terug. Zij veroorzaakte ook nog een valse start, maar eenmaal in het water, ging het goed. Urselmann was voor de Neder landse onbereikbaar, maar na felle strijd met de Amerikaanse Kempner werd zij tweede in 2.55.2. In de eindstrijd starten morgenavond Wiltrud Urselmann, Anita Lonsbrough, Ada den Haan, Barbara Goebel, Gretta Kok, Pat Kempner, de Deense Kristensen en de Amerikaanse Warner. Uitslagen 200 meterschoolslag dames: eerste se rie: 1. Baerbel Goebel (Did.) 2.54.2, 2. Rosemary Lassig (Austr.) 2.57.4. Tweede serie: 1. Anita Lonsbrough (G.B.) 2.53.3, 2. Klara Bartos-Killer- mann (Hong.) 2.58.7. 3e serie: 1. Urselmann (Did.) 2.52.0 (nieuw Ol. record), 2. Gretta Kok (Ned.) 2.55.2. 4e serie: 1. Ada den Haan (Ned.) 2.54.0 2. Warner (VS) 2.56.3. De indeling van de halve finales 100 meter vrije slag heren is: Eerste serie: Luschkowski (Rusland), Shimuzu (Japan), Hunter (VS), Larson (VS), Rer (Zuid-Afrika), Gottalles (Fr.) Grout (Canada) en Voell (Did.). Tweede serie: Jacobson (Did.) Lantos (Hongarije), Pound (Canada), Devitt (Austr.), Salomon (Polen), Henricks (Austr.) Escalante (Mexico) en Sorokin (Rusland). Derde serie: Aluchna (Polen), Ishiha- ra (Japan), Kyaukhe (Finland). Doa Santos (Brazilië), Dobay <Hong.), Lin- berg (Zweden), Kroon (Ned.) en Delia Savia (Italië). Hocus-pocus Dr. Smit staat zelf perplex, vertelde Braasem. Ik wou dat ik maar lets had. zei hij. dan kon ik voelen hoe hij het deed. Even later kwam Ros de kamer binnen en konden we ons met eigen ogen ervan overtuigen hoe de genezen de handen van deze Indonesische spier - kenner hun werk deden. Het leek op een wat vreemd hocus-pocus, zoals hij daar achter Braasem stond en diverse spier bundels als stukken in een magazijn sorteert. Maar het helpt de genezing be vorderen en dat Is voor Braasem het belangrijkste. Van zielig thuis blijven is al geen sprake meer. 's Middags ging hij naar de opening van de Spelen en 's avonds zat hij zo zeker als tweemaal vier is aan de kant bij de waterpolowedstrijd Neder land—Joegoslavië. Ook het komende weekeinde staan er weer vele oefenwedstrijden op het pro gramma. Beginnen we met zaterdag, dan kunnen de supporters van Quick Boys weer op het sportpark Nieuw-Zuid te recht. Daar spelen de landskampioenen zaterdagvoetbal hun laatste oefenwed strijd tegen de bekende zaterdagclub DOVO uit Veenendaal. Aanvang 4 uur. In Leiderdorp (4.30 uur) vindt de laat ste wedstrijd plaats in het kader van de nederlaagserie van de 4e-klasser RCL. De Racings spelen tegen een sterke UVS-combinatie. Momenteel staat LFC bovenaan met een 03 score. De blauw- witten weten dus wat hen te doen staat. Inzet zijn hier de „Sleutels". Gezien de formatie, die UVS binnen de lijnen brengt zal het wel een Leidse zege gaan worden. Opstelling: Zwarts, v. Hoven, v. d. Kaay, H. Bekkering, Keizer, J. Ver- kuylen, Regeer, Flipse, Maaskant, Van Leeuwen, De Zoete. Vierdeklasser „Leiden" trekt naar Den Haag als tegenstander van DUNO en „Oegstgeest" oefent tegen de eersteklas ser Afd. Leiden „Woubrugge". Tweedeklasser Ter Leede uit Sassen- heim -esluit tenslotte het oefenprogram ma met een wedstrijd (7 uur) op eigen terrein tegen de derdeklasser Foreholte uit Voorhout. Een combinatie van LFC speelt (om 6 uur) op het GDA-terrein een wed strijd tegen het Loosduins elftal, samen gesteld uit spelers van GDA, Postduiven en Westlandia. VOOR ZONDAG Op eigen terrein speelt Lugdunum met drie elftallen tegen de 3e-klasser Naald wijk. Om 2.30 uur komen de eerste elf tallen binnen de lijnen. De groenwltten komen als volgt uit: Kerkvliet, v. Leeu wen, v. MeUgaarden, Leget, Crama, Ba- velaar, Honsbeek, Vermond, Zweistra, Pet en De Cler. LFC maakt een tripje met het eerste en tweede elftal. Gecombineerd daarmee spelen beide elftallen in Beverwijk tegen twee teams van De Kennemers. Het eer ste elftal is als volgt samengesteld: Van Leeuwen, Bruggeling. G. Nachtegeller, W. Siera, L. de Jong, Slingerlandt, Riet kerken, v. d. Heijden, H. Sira, P. de Jong W. Nachtegeller. Roodenburg hoopt nu maar dat de ter reinen van VIOS wél bespeelbaar zijn. Het toernooi van de Hagenaars wordt op één dag afgewerkt. De blauwzwarten moeten aantreden tegen DHC 2 en ko men als volgt uit: Keereweer, Henzen, Kijk in de Vegte. Logeman. Van Pola- nen, v. Rooyen, Van Weerlee, Den Os, Ouwerkerk, v. Heek. Choufour. Zo de blauwhemden mochten winnen moeten zü nog tweemaal het veld in. De reser ves van Roodenburg oefenen (zaterdag) tegen Rijnsburgse Boys. Vierdeklasser DOCOS gaat naar De Zilk en speelt daar een vriendschappe lijke wedstrijd tegen v. Nispen (le-klasse Haarlemse Voetbalbond). Jeugdtoernooi Oranje Groen Zaterdag en zondag organiseert de vereniging Oranje Groen het jaarlijkse jeugdtoernooi op vier velden aan de Bos- huizerkade. Zaterdagmiddag 2 uur neemt dit monster toernooi (adspiranten en pu pillen» een aanvang. Er worden die mid dag 40 wedstrijden afgewerkt. De adspi ranten spelen 2 x 10 minuten en de pu pillen 2 x 7i£ minuut. Zondagmorgen 11 uur gaat men weer verder tot ongeveer 4 uur en dan zitten de totaal 98 wedstrij den erop. Deelnemende verenigingen zijn: ASC, DOCOS. Lugdunum, LFC. Oranje Groen, Roodenburg. UVS, Leidse Boys, Rouwkoop, UDO, VNA, VNL, LDWS en ZLC. Goede start van onze kanoërs De strijd om de Olympische kanotitels is vrijdagmorgen op het Lago dl Albano, met sjjn sprookjesachtig decor, begon nen. Nadat het Olympisch vuur was ontstoken volgden, voor byna lege tri bunes, de series, waarvan de eerste drie overgaan naar de halve finales, die za terdag worden verwerkt. De wedstrijden zijn voortreffelijk voor Nederland begonnen, want zowel Chick Wejjzen als de k-2 Geurts-Knuppe klas seerden zich direct voor de halve finales. Toch begon het somber. Na 750 meter ln de derde heat van de k-1 race over 1000 meter lag Weijzen, zo scheen het tenminste, in geslagen positie. Weliswaar had de donkerblonde Maastrichtenaar zich dicht achter de kopgroep op de vierde plaats kunnen handhaven, doch het verschil met de leiders was wel erg groot. Maar toen volgde die fantastische eindsprint. Tien, ja misschien wel twaalf meter, liep Weijzen op zijn tegen standers in. Vrijwel gelijktijdig flitste de kopgroep over de streep. Het was duide lijk: de foto zou de beslissing moeten brengen. De spanning in het Neder landse kamp was bijna ondraaglijk. Meer dan een uur duurde het voordat chef d'equipe Lebbink en trainer Muys een uiterst nerveuze Weijzen konden gaan vertellen dat hij tweede was gewor den, en zich dus voor de halve finales had geklasseerd. De eindsprint was de specialiteit van de Nederlanders op deze eerste dag, want in de eerste serie van de k-2 1000 meter waren het Anton Geurts en Ru Knuppe, die al hun tegenstanders op de laatste meters grandioos versloegen. Op 100 meter van de finish lagen 6 boten nog vrijwel gelijk. De Nederlan ders moesten het op dat moment nog met een derde plaats doen. Maar plot seling ging het tempo van Geurts- Knuppe omhoog. Ditmaal zou geen foto finish nodig zijn, want op die laatste 100 meter maakten Geurts en Knuppe zich los van het veld en meters voor him tegenstanders gingen zij, onder geest driftige toejuichingen van de kleine Ne derlandse kolonie, door de finish. De uitslagen van de serie waarbij de Nederlanders betrokken zijn luiden: K-2 1000 meter: 1. Nederland (Geurts- Knuppe) 3 min. 43.98 sec.; 2. Tsjecho- Slowakije 3 min. 45.49 sec.; 3. Italië 3 min. 45.80 sec.; 4. België 3 m. 46.42 sec. Derde heat van de k-1 klasse (heren), 1000 meter: 1. Khasanov (Rusland) 4 min. 05.14 sec.; 2. Weijzen (Ned.) 4.06.77; 3. Frederiksson (Zweden) 4.07.35; 4. Cepciansky (Tsj.-Sl.) 4.07.83. De Nederlandse estafetteploeg zorgde er op de 4 x 500 meter voor dat de triomf compleet werd. Met grote over macht toen Chick Weijzen finishte lag hij zeker 30 meter voor heeft Ne derland in de eerste serie de overwin ning behaald. De uitslag van deze (eerste) serie was: 1. Nederland (Knuppe, Geurts, Lagrand en Weijzen) 8 min. 04.32 sec.; 2. Groot- Brittannië 8.17.29; 3. Oostenrijk 8.20.16; 4. Zwitserland 8.26.40. uan Alfen verloor op touché De Olympische strijd ls voor de Utrechtse bantamgewicht worstelaar Loek van Alfen bijzonder deprimerend begonnen. Vrijdagmorgen verloor hij na melijk op touché reeds na 35 seconden, van de Hongaar Igor Hodos. Flamingo'sFree Foresters Draw De tweedaagse cricketwedstrijd tussen de Flamingo's en de Free Foresters op het VRA-terrein te Amstelveen ls ge ëindigd in een draw. Nadat de Neder landse ploeg op de eerste dag was uitgegaan voor 89 runs en de Free Foresters op 129 voor vier waren ge komen, werd de wedstrijd donderdag voortgezet. De Free Foresters sloten toen op 176 voor 7 en Nederland scoorde een totaal van 157 runs. Aangezien de tijd te kort was geworden om de Free Foresters nog een tweede maal aan bat te laten, was het resultaat dus een draw. Waterpolo-uitslagen Groep A: Japan—VAR 33; Italië— Roemenië 43. Groep B: ArgentiniëBrazilië 22; RuslandDuitsland 54. Groep C: NederlandZuid-Slavië 12; Zuid-Afrika—Australië 3—2. Noordwijkse Golfweek De heer A. Eberwein is gisteren win naar geworden van de Eykens Golf Trophy, een single vlaggen wedstrijd, welke in het kader van de Noordwijkse Golfweek werd gespeeld. De heer J. la Bree eindigde op de tweede en de heer D. van Kalken op de derde plaats.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5