PLANTEN MARGARINE Chefarine 4 MOLOTOF GEVAARLIJK AAN RUSSISCH - CHINESE GRENS De BESTE Voor 14 miljoen aanwezig op de Oude Kunst en Antiekbeurs Delft Uiteenlopende verklaringen voor vertrek van Molotof uit Mongolië naar Wenen UW MELKHANDELAAR GEWAARBORGD DOOR HET LEEUWENZEGEL RECHTZAKEN Met een enkel woord 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! Agenda WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1960 Hij zou zijn licht moeten opsteken Dc zeventigjarige Russische oud minister van Buitenlandse Zaken Molotof is zoals wij gisteren reeds in een deel van onze oplage meedeelden - van zijn ambassa deursfunctie in Mongolië ontheven en benoemd tot Russisch vertegen woordiger bij het Internationaal Atoombureau in Wenen. In juni 1957 werd Molotof, tegelijk met Malenkof, Kaganowitsj en Sjepilof, uit zijn functie in de Russische communistische partij ontslagen. Zij werden er alle vier van be schuldigd een „anti-partij-groep" te hebben gevormd. In wenen, waar men niet vergeten is dat Molotof in mei 1955 het staatsver drag tekende, dat een einde maakte aan de bezetting, menen sommigen dat de vroegere minister van Buitenlandse Za ken tot taak heeft discreet te onderzoe ken in hoeverre de Westelijke politiek na het mislukken van de topconferentie ls gewijzigd. Anderen geloven dat Moskou, vooral na de verdaging van de Geneefse confe rentie over het staken van kernwapen proeven, groter belang is gaan hechten aan het internationale atoombureau, zowel in politiek als technisch opzicht. In diplomatieke kringen van de Oos tenrijkse hoofdstad ziet men in de be noeming van Molotof een aanwijzing, dat de Sovjet-Unie van plan is op de algemene vergadering van het Interna tionale Atoombureau in september een agressievere politiek te volgen. Volgens de „Daily Express" is „de grootste zorg van Kroesjtsjef de Stali nist Molotof weg te halen van een post waar hij nauwe betrekkingen met de Chinese communisten zou kunnen aan knopen". De liberale „News Chronicle" gelooft eveneens dat „in de huidige kritieke om standigheden Kroesjtsjef er kennelijk de voorkeur aan geeft aan de grens met China een man te hebben die hij kan vertrouwen. Molotof is deze man niet". De conservatieve „Daily Mail" ten slotte ziet in de benoeming van Molotof „een aanwijzing voor de Chinese com munisten dat zjj niet behoeven te reke nen op steun van de extreem-linkse oppositie in de Sovjet-Unie". „Luisterpost" Sommige waarnemers in Bonn noe men de nieuwe benoeming van Molotof de belangrijkste beslissing van Moskou op het gebied van de buitenlandse poli tiek na het mislukken van de topconfe rentie in Parijs. Wanneer de beste di plomaat van het Kremlin geplaatst wordt op een post welke zich zo bij uit stek leent voor geheime diplomatie in de huidige spanningen tussen Oost en West, dan verdient deze stap van Kroesjtsjef de grootste aandacht. De Sovjetrussische premier zal er ze ker rekening mee gehouden hebben dat de Westelijke diplomaten wel begrijpen wat de eigenlijke taak van Molotof in Wenen wordt. In Moskou zou men na melijk niet goed weten welke koers er na de Amerikaanse presidentsverkiezin gen aan de Russische buitenlandse poli tiek gegeven zal moeten worden en Mo lotof zou nu in Weense diplomatieke kringen zijn licht moeten gaan opste ken. Reeds anderhalf jaar geleden, aldus de waarnemers, had Kroesjtsjef. voordat hij een reeks maatregelen ging nemen die tenslotte leidden tot het scheppen van de „geest van Kamp David" (de sfeer van goede wil na Kroesjtsjefs be sprekingen met Eisenhower op diens buitenverblijf te Kamp David), Molotof als diplomatiek vertegenwoordiger en „luisterpost" in Nederland willen plaatsen maar dit plan kon geen door gang vinden. Om niet opnieuw het ver wijt te krijgen dat de Sovjet-Unie zich laat vertegenwoordigen door een am bassadeur, die in zijn eigen land voor vijand van de partij doorgaat, zou Mo lotof nu in Wenen officieel de status van vertegenwoordiger bij het Interna tionale Atoombureau krijgen. Kroes jtsjef zou ongetwijfeld met grotere be langstelling kennis gaan nemen van hetgeen Molotof uit Wenen bericht dan van de mededelingen van de officiële ambassadeur Avilof. zo meent men. Duitsers protesteren tegen liun uitwijzing De twee Duitse vakantiegangers, die midden augustus uit Nederland zijn uit gewezen omdat zij geweigerd hadden een bos bij Domburg te verlaten, hebben bij de Duitse consul-generaal in Rotterdam een protest ingediend. In dit protest voeren zü als hun ver weer aan, dat de boswachter, die hen van het terrein stuurde, omdat zij niet in het bezit waren van een geldig toe gangsbewijs, als zodanig niet te herken nen was. Op de terugweg uit het bos ontmoet ten zij de boswachter opnieuw, waarna een vechtpartij ontstond. Zoals destijds gemeld, is een der va- kantiegagers daarna gevankelijk naar Westkapelle vervoerd, waarna beiden uit Nederland werden uitgewezen. In het stedelijk museum „Het Prin senhof" te Delft wordt tot en met 14 september de twaalfde oude kunst- en antiekbeurs gehouden, welke is georga niseerd door de vereniging van hande laren in oude kunst in Nederland. Zij is gisteravond geopend door de heer W. EL da Monchy oud-directeur van de Hol- Luisterde Truman te veel naar Stalin? Uit de commentaren op de officiële documenten, die totnutoe geheim waren gebleven en met de publikatie waarvan de „Des moines Register and Tribune" maandag een aanvang heeft gemaakt, kan op zijn zachtst gezegd de indruk worden getrokken, dat Stalin in 1945 in overeenstemming met president Truman, en niet buiten diens medeweten om (zo als totdusver algemeen werd aangeno men) het openen van vredesonderhan delingen door Japan heeft verhinderd. Voorts laat het blad, welks banden met de Republikeinse party bekend zqn, doorschemeren, dat president Truman zich te spoedig heeft onderworpen aan het advies van Stalin, die er de voorkeur aan gaf niet direct in te gaan op de plannen van Japan, dat niet met de Sovjet-Unie in oorlog was, een speciale missie naar Moskou te zenden om zich op de hoogte te stellen van de kansen om met de Ver. Staten vrede te sluiten. Ook zouden nog andere „proefballon nen" om een einde aan de vrijandelijk- heden te maken ter kennis van president Truman zijn gebracht, en met name op 6 juli 1945, aan de vooravond van de conferentie van Potsdam, door de Ko ning van Zweden, bij wie Japan stappen had ondernomen. De weigering van de Democratische regering om het oor te lenen aan de Ja panse afgezanten was, volgens de com mentators van het Amerikaanse blad, te wijten aan de wens van Washington om zich te houden aan de politiek van „overgave zonder voorwaarden". De tegenstanders van deze politiek hebben niet nagelaten te onderstrepen, dat deze politiek rechtstreeks heeft ge leid tot het gooien van atoombommen op Hirosjima en Nagasaki, terwijl pre sident Truman van zijn kant betoogde geen enkel vertrouwen te hebben gehad in het Japanse vredesaanbod en het be sluit om opdracht te geven voor deze bombardementen slechts na rijpe over weging te hebben genomen, met het uitsluitende doel de oorlog te bekorten en Amerikaanse mensenlevens te be sparen. Bespreking in Parijs Uitnodiging aan premier De Quay en minister Luns De Franse regering heeft de premiers en ministers van Buiten landse Zaken van België en Neder land uitgenodigd, de volgende maand naar Parijs te komen voor overleg met de Franse leiders. De Belgische premier Eyskens en de Belgische minister van Bui tenlandse Zaken Wigny gaan in de eerste helft van september naar Parijs. Een dergelijke uitnodiging is gericht tot premier De Quay en minister Luns. Verwacht wordt, dat het voor naamste onderwerp van gesprek in Parijs generaal De Gaulles voor stellen voor nauwere Europese politieke samenwerking zullen zijn, die hij vorige maand deed bij zijn besprekingen met Bondskanselier Adenauer te Rambouillet. In officiële kringen te Parijs is er voorts aan herinnerd, dat de Italiaanse premier Fanfani eveneens begin septem ber in Parijs verwacht wordt voor be sprekingen met generaal De Gaulle. Van diplomatieke zijde te Parijs is meegedeeld, dat als deze besprekingen tussen Europese staatslieden succes zou opleveren, er waarschijnlijk een confe rentie van regeringsleiders van de zes EEG-landen in oktober op zal volgen. Deze conferentie zou dan in Parijs ge houden worden en in de plaats komen van de bijeenkomsten van ministers van Buitenlandse Zaken die voor oktober was vastgesteld, aldus diplomatieke kringen Stakingsleider hield opruiende toespraken (Van onze Londense correspondent) De leider van de nu snel verlopende wilde staking van Britse zeelieden, Pa trick Nearye, werd gisteren door een rechter voor onbepaalde tyd naar de gevangenis gestuurd wegens „contempt of court" (belediging van de rechtbank). Nearye, een 41-Jarige weduwnaar en vader van vier kinderen, werd per taxi naar de Brixtongevangenis In Londen gebracht waar hy zal biyven tot de rechter van mening is dat hy genoeg is gestraft. De aanleiding tot zijn zaak was een klacht van Cunard-scheepvaartmaat- schappy, dat hij een rechterlijk bevel, zich te onthouden van opruiende rede voeringen, had overtreden door op 17 augustus een stakingsvergadering toe te spreken en er op aan te dringen er voor te zorgen dat de Queen Mary niet zou kunnen uitvaren. De rechter noemde dit gisteren een opvallende overtreding van een rechter lijk bevel en zei dat, wanneer Nearye had besloten „de Engelse wet te overtre den, het zijn plicht was hem naar de gevangenis te sturen". Een bijkomende omstandigheid, die door de rechter zeer zwaar werd gewo gen, was dat Nearye op 16 augustus op dezelfde beschuldiging voor de rechter had gestaan. De zaak was toen echter een week verdaagd om Nearye in de ge legenheid te stellen zijn verdediging voor te bereiden. De dag daarna beweer de Nearye op de bewuste vergadering dat de aanklacht van de Cunard zo zwak was, dat de rechter deze een week had moeten verdagen. „Dat was een volledige travestie van hetgeen er op 16 augustus plaats had", zei de rechter gisteren. Het is niet de eerste keer dat de rech ter in deze zeeliedenstaking heeft inge grepen. Het lijkt er echter niet op dat Nearye's gevangenisstraf op korte ter- irnjn veel invloed zal hebben. De Mau- retania kon gisteren met een volledige bemanning vertrekken en allen in Liver pool wordt doorgestaakt. land-Amerika Lqn en bekend verzame- 1 laar. Dit in aanwezigheid van buitenlandse diplomatieke vertegenwoordigers en kunstverzamelaars. „Verzamelen" zei de heer De Monchy is het bijeenbrengen van voorwerpen, die in hun totaliteit een indruk moeten geven hoe nijyere handen aan dode ma terialen leven hebben gegeven. Het is iets meer geld uitgeven dan economisch verantwoord is. De opening werd o.a. bijgewoond door de Grootmeester van het Huis van HM de Koningin, mr. G. C. D. Baron van Hardenbroek. Op de gisteren gehouden persconfe rentie deelde de voorzitter van het be stuur van de Stichting „Oude Kunst, en antiekbeurs", de heer J. Schulman mee, dat de waarde van de kunstvoorwerpen, die door de 26 aan deze beurs deelne mende handelaren byeen is gebracht, is geraamd op 12 a 14 miljoen gulden. Met trots kunnen wij constateren, dat op deze twaalfde beurs door de anti quairs en kunsthandelaren collecties bqeen zqn gebracht, die ondanks de grote schaarste die er heerst alle voor gaande beurzen overtreft. Nog nooit is er zoveel prachtig en zeld zaam Delfts aardewerk op de beurs ge toond. Het aantal gesigneerde Franse meubelen overtreft dat van het vorig jaar. Zeldzaam antiek glas is er te be wonderen in vele vitrines en wat de schilderijen aangaat vormt een wand- portret van Rembrandt een der pronk stukken. Als gast zijn op deze beurs aanwezig de handelaren in oude boeken en prenten en wel ter gelegenheid van het zilveren jubileum van de Nederland se vereniging van antiquairs. Zij heb ben op de beurs een tentoonstelling in gericht waarop een aantal stukken wordt geëxposeerd, die in het bijzonder betrekking hebben op Delft, de stad waar de beurs wordt gehouden. Chinese satelliet zon mislukt zijn Volgens een bericht uit Honkong in het Amerikaanse weekblad „News Week" zou communistisch-China op 1 augustus hebben getracht een aardsatelliet te lan ceren, ter gelegenheid van de drieënder tigste verjaardag van het Chinese Rode Leger. De raket zou echter nog op de grond zijn ontploft. HOUTZAGERIJ TE KRIMPEN TOTAAL UITGEBRAND Schade geschat op f. 100.000 Een bezorger van een ochtendblad ont dekte vanmorgen omstreeks vqf uur rookontwikkeling in de nieuwe houtza gerij van de fa. Gebr. Van Halewyn in Krimpen aan de Lek. De brandweer, die onmiddeliyk werd gewaarschuwd, rukte met twee motorspuiten uit. Het vuur was echter zo hevig, dat niet voorkomen kon worden dat het hele gebouw uit brandde. Direct na het uitbreken van de brand voer een vlak bij het gebouw liggend schip de rivier op. Bij een tien meter naast de brand liggende scheepswerf lagen tien zuurstofflessen opgeslagen, die in allerijl werden verwijderd. Om streeks half zes ontplofte een fles met butaangas met een hevige klap, die het gehele dorp opschrikte. De houtzagerq met alles wat zich daarin bevond, onder meer twee nieuwe vrachtwagens, ging geheel verloren. De schade wordt op ongeveer f. 100.000 ge schat. De eigenaar is verzekerd. Jaar gevangenis voor verduistering PTT-gelden (Speciale berichtgeving) Wegens verduistering van gelden van PTT heeft de Almelose rechtbank een 46-jarige Enschedeër veroordeeld tot 12 maanden gevangenisstraf met aftrek, waarvan 7 maanden voorwaardeiyk met een proeftijd van drie jaar. De eis luidde 10 maanden gevangenis straf met aftrek waarvan 4 voorwaar delijk. De man was 14 dagen nadat op 25 april j.l. door een brand de inventaris van een postagentschap te Enschede ge heel verloren was gegaan, gearresteerd. Hij ontkende iets van de oorzaak van de brand te weten doch erkende gelden van het hulppostkantoor in zijn eigen zaak te hebben benut. Bij de brand ging voor f 17.000.aan bankbiljetten, zegels enz. verloren. Hem was verduistering van f 4.000.ten laste gelegd hoewel het tekort, dat door de postale recherche was geconstateerd veel groter was. BINNENLAND Gistermiddag is de 22-1arige Belgi sche schepeling Plere M. Huybers van een vaartuig op de IJssel gevallen en verdron ken. De pogingen van de waterpolitie en de groep wijhe van de Rijkspolitie om het stoffelijk overschot te vinden zijn tot nog toe zonder resultaat gebleven. Tijdens het spelen in zee is gister middag een 15-jarige Duitse toeriste, S. Francke uit Mors. om het leven gekomen. Het meisje bracht haar vakantie met haar moeder en twee zusters in Vlissingen door. Zoals bekeAd, zal donderdag 8 sep tember om 14.00 uur op de Erebegraaf plaats der Oorlogsgravenstichting te Loe- nen op de Veluwe de herbegrafenis ge schieden van vier slachtoffers van het concentratiekamp Dachau, te weten: ds. G. C. H. Plantagie, J. L. Kautz, W. Nauta, en dr. H. B. Wiardi Beekman. Gezien de te verwachten belangstelling en de be perkte ruimte zullen belangstellenden al leen op bewijs van toegang tot de be graafplaats worden toegelaten. Met de re geling heeft zich belast het kantoor der Oorlogsgravenstichting (Bankaplein 5) in Den Haag) Het ministerie van Financien deelt mede, dat op 18 augustus 1960 de overeen komst tussen Nederland en de Bondsrepu bliek Duitsland ter vermijding van dub bele belasting is bekrachtigd. De overeen komst zal, met terugwerkende kracht tot 1 januari 1956. in werking treden op 18 september 1960. Op initiatief van het Nederlands Kankerinstituut te Amsterdam zal van maandag 29 augustus tot zaterdag 3 sep tember in „De Pauwhof" te Wassenaar een conferentie worden gehouden over de bio- synthese van eiwitten. Voorzitter ls prof. Fritz Lipmann van het Rockefeller Insti tuut te New York, drager van de Nobel prijs voor de geneeskunde. De heer W. van Strik, directeur van het Ned. Katoen Instituut te Arnhem, zal zijn huidige functie per 1 september neer leggen. omdat hij de leiding van een tex tielonderneming in Groenlo op zich heeft genomen. Tot zijn opvolger heeft het be stuur van het Katoen Instituut benoemd de heer A. Bos. die een leidende functie ln de pla6tlc-lndustrle heeft bekleed. BUITENLAND Maria Callas zal het komende sei zoen weer ln de Scala van Milaan optre den, aldus heeft de directeur van dit be roemde theater, Ghlrioghelll, na bespre kingen met de zangeres in Athene meege deeld. Maria Callas zal o.m. stukken uit „Norma" van Bellini en „Ippollto" van Donizetti zingen. De Britse Europese luchtvaartmaat schappij B.E.A. heeft het afgelopen Jaar een winst van ruim 20 miljoen gulden ge maakt, meer dan iedere andere luchtvaart maatschappij buiten Amerika. De voorzitter van de Oostberlijnse .commissie voor Duitse eenheid", Max Suhrbier, heeft in een brief aan bonds president Lübke het ontslag van de West- duitse staatssecretaris dr. Hans Globke ge ëist. In de brief, die voor het Oostduitse persbureau ADN gepubliceerd is, wordt Globke „medeplichtig aan de moord op zes miljoen Joden" genoemd. In New York zijn dinsdag twaalf Russische kernfysici aangekomen die zul len deelnemen aan de morgen beginnen de tiende jaarlijkse conferentie over kern fysica aan de universiteit van Rochester, New York. Ongeveer twintig landen zen den afgevaardigden. In Houdeng-Aimeries, nabij Charle roi, koesterden twee gezinnen reeds maan denlang de hoop een leegstaande woning toegewezen te krijgen. De burgemeester, die meende dat elk gezin evenveel recht op de woning had, besloot de belde gega digden te laten loten. De verliezer was zo teleurgesteld, dat hij de vrouw, die het winnende lot had getrokken, met een messteek ln het hart doodde. Krachtens het besluit van de minis tersconferentie van de Organisatie van Amerikaanse Staten (O.A.S.) heeft thans ook Nicaragua, na Chili en Mexico, de di plomatieke betrekkingen met de Domini caanse republiek verbroken. Na het besluit van Washington om dit Jaar de Invoer van Cubaanse suiker met 700.000 ton te verminderen waren de Verenigde Staten voornemens ter gedeel telijke vervanging suiker uit de Domini caanse republiek ln te voeren. President Eisenhower heeft thans het Ccngrec mach tiging verzocht 322.000 ton sv.tker, die ln de Dominicaanse republiek gekocht zou worden, elders aan te kop«n. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Gr. 18.30 RVU: Mens en dier: het dier in de moderne beeldende kunst, door P. A. L. Janssen. 19.00 V. d. kind. 19.10 Ham mondtrio. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metropole ork. en solist. 20.40 Désiré Bisquet maakt een bootreis, detective-oarodie. 21.58 Plano recital. 22.20 Act. 22.30 Nws. 22.40 Gram. 23.00 Gesproken portret. 23.15 Actuele poëzie. 23.35 Gram. 23.55—24.00 Gram. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.15 Het Spectrum, lezing. 18.25 Gram. 18.30 Leger des Heilsmuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Muzikaal gesprek. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Intern, muzlekweek 1960: Koor, ork. en sol. (Om 20.3520.50 Muzikale volkenkunde van Ned. Nieuw- Gulnea, lezing). 22.10 Lichte muz. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Platennws. 23.55 —24.00 Nws. Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen I Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in ChefarineM4"- elk afzonderlijk al beroemd - werken tezamen nog beter. Ze helpen vaak ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, wint die wordt beschermd door het bestanddeel Cbelaroi. 20 labl. 10.80. Voordelige gezinsverpakking 100 tabt. 13.50 Aantal doden door cholera in India is nog gestegen De afgelopen drie weken zijn in de Indiase staat Oettar Pradesj 1.448 personen aan cholera en andere vormen van ingewand-ont steking overleden. Oorzaak is waarschijnlijk besmetting van het drinkwater. In 1958 had de cholera een epidemisch karakter: toen kwamen 9.000 mensen om. De regeringen van de V.S. en Aus tralië zullen samenwerken ln een tech nisch program tot versnelling van de Aus tralische ontwikkeling van nieuwe wapens en uitrusting. Het betreft geen kernwa pens of uitrusting. Eventueel zullen ge gevens aan vriènden en bondgenoten wor den verstrekt. In het Kanaal ls een maanvis, die veel voorkomt ln de Japanse Zee, gevan gen. Dit ls een grote zeldzaamheid. HIJ woog 15 kilo. Deze soort is niet eetbaar. Het Israëlische parlement is dins dag van reces teruggeroepen voor een de bat over de verhoging van de indirecte belasting. De Israëlische regering wil met het aldus verkregen geld circa 20 mil joen gulden wapens kopen. Premier David ben Goerioen zei niet om welke wapens het ging en noemde ook niet het land waar de wapens gekocht zullen worden. De Veiligheidsraad heeft gisteren met algemene stemmen de toelating van acht nieuwe Afrikaanse landen tot de V.N. aan bevolen. De staten voormalig Franse gebieden zijn Dahomey, Niger, Opper- Voltaj Ivoorkust, Kongo, Tsaad, Gabon en Centraal-Afrika. Z\j maken deel uit van de Franse gemeenschap. Reeds eerder had de raad aanbevolen, zes andere landen tot de Volkerenorganisatie toe te laten. Een dergelijke aanbeveling ls nodig, voordat de Algemene Vergadering zich definitief over de toelating uitspreekt. Voor de eerste maal zijn radiosigna len die in New Jersey werden uitgezonden, weerkaatst door de „Echo"-satelliet, door de radiotelescoop van Jodrell Bank, Enge land, opgevangen. Woorden en muziek waren herkenbaar. Aldus heeft de direc teur van de radiotelescoop, prof. Lovell meegedeeld. opvolger van Henry Cabot Lodge als per manent afgevaardigde van de V.S. bij de V.N. Lodge heeft met het oog op zijn be noeming tot Republikeins kandidaat voor het presidentschap ontslag gevraagd met ingang van 3 september. De 55-Jarige Wadsworth ls sinds 1953 plaatsvervangend hoofd van de Amerikaanse delegatie bij de Volkerenorganisatie. HIJ leidde de Amerikaanse afvaardiging naar de Geneef se conferentie inzake een verbod op het nemen van proeven met kernwapens. WOENSDAG. Den Burcht: Verwarmingsdemonstraties firma Jan de Nie en Zonen. 210 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Straatprediklng Open Deurwerk Her vormde Gemeente, 7.308 uur nam., hoek De GoejestraatDozystraat. Wassenaar: De Haven. Hengel- wedstrljd Oostdorp. 6.30 uur nam. DONDERDAG Den Burcht: Verwarmingsdemonstraties firma Jan de Nie en Zonen. 210 uur nam. Wassenaar: Clubgebouw R.-K. Sportvereniging „Blauw Zwart". Jaarver gadering. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Verwarmingsdemonstraties firma Jan de Nie en Zonen. 210 uur nam. Wassenaar: Clubgebouw S.V. Wassenaar. Algemene ledenvergadering. 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht: Verwarmingsdemonstraties firma Jan de Nie en Zonen. 210 uur nam. Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Stadszaal (vestibule): Inschrijving uit deling haring en wittebrood. 610 uur nam. Station N.S.: Excursie Ned. Natuurhis torische Ver. naar het Zuiderpark in Den Haag. 1.48 uur nam. DINSDAG Den Burcht: Show van firma Langezaal. 2.0010.30 uur nam. Rooseveltstraat: Opening gebouw Groot handelsmarkt voor Groente en Fruit. 4 u. nam. DE BIOSCOPEN Luxor: „Alle lieben Peter". 14 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „I'm all right Jack!" Al.l. Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Heerseres van de onderwereld". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Zeebonken". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Und abends ln die Scala". A.l. Trianon: „Een vrijgezel in de knel". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zon dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Wapens voor Mexico". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater Wassenaar zaterdag en zondag 7 „Ieder meisje weet 'f'. 14 Jaar. Maan dag. dinsdag, woensdag 8 uur: „Love or leave me". 14 Jaar. Donderdag 2.30 uur: „Alle hens aan dek". Alle leeft. Van vrijdag t/m woensd. (zat. niet): 2.30 u. „Avonturen van Dik Trom" (Ne derlands gesproken). Alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Rijksmuseum Geologie eD Mineralogie v d Werfpark 1Tentoonstelling geolo gie vaD Nederland Op werkdagen van 10 12 eD 2- 4 Zon- en feestdageD 2 —4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl (tot 16 oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling „Zeg het met bloemen ln het Chinees" (Tot 31 oktober) Lakenhal-. Verzameling dr A Welcker WerkdageD 10-17 uur: zondags 13-17 uur (Tot 29 agustus) Lakenhal: Tentoonstelling van werken uit Leldse School (tot half september) Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Lelden is geopend Apotheek Kok, Ra penburg 9, tel. 24809. BH geen gehoor t>U uw huisarts of spe cialist (of diens waarnemers), bel op dok terstelefoon 23222. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30— 17.40 Intern. Jeugdlourn. 20.00 Journ. en weeroverz. AVRO: 20.20 Sportprogr. 20.50 Muzikaal progr. 21.25 Act. 21.45 Nwe ta- VOOR DONDERDAG 25 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Lichte muz. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 V. d. kind. 8.40 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram, 10.50 V. d. kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Gram. 11.45 Hoe voeden wij voor de komende maatschappij op?, lezing (H). 12.00 Or gelspel. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.45 Olympische Spelen. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- pole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en piano. 14.30 Voordr. 15.00 Gram. 15.30 De vuurtoren, hoorsp. 15.50 Gram. 16.30 Olympische Spelen. AVRO: 18.30 Nws. 18.45 Dansmuz. 19.15 Act. 19.30 Gram. 20.00 Nws. 20.05 In het dal van Olympla, klankb. 20.50 Gram. 22.00 Olympische Spelen. 22.30 Nws. beursber. v. New York en SOS-ber. 22.45 Gram. 23.10 Dagboek van een grootvader, hoorsp. 23.45 Olympische Spelen. 23.55- 24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 9.40 V. d. kind. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gewijde muz. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij v. h. land, praatje. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Promenade-ork. en sol. NCRV14.00 Blaasork. 14.30 Kamerork. en soliste. 15.10 Gram. 15.35 Lichte muz. 16.00 Verkennin gen in de bijbel. 16.20 Kamermuz. 16.45 Gram. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. NCRV: 18.00 Jazzmuz. 18.15 Noordhol lands Phllharmonlsch Ork. 18.30 Mannen koor en sol. 18.50 Wereldwijd beraad, na beschouwing bijeenkomst v. h. Centrale Comité v. d. Wereldraad v. Kerken. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Vokaal ens. 19.30 Radiokrant. 19,50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.15 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.10 Operamuz. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Kerkorgelconc. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 16.15-18.00 Eurovisie: Olympische Spelen. 20.00 Journ. en weeroverz. NCRV: 20.20 De Gilde viert, blijspel. 22.15 Dag sluiting. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service 330 m. 12.00 Cricket. 12.15 Ork.conc. 12.55 Weer ber. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. progr. 13.40 Voordr. 14.00 Gram. 15.00 Lichte muz. 15.45 Kritieken. 16.30 Latijns Ameri kaanse muz. 16.45 Cricket. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East.'19.00 Weense muz. 19.30 Klankb. 20.00 Hoorsp. 21.00 Nws. 21.15 Act. gesprekken. 21.45 Gfam. 2.15 Inter views. 22.45 Zang-recital. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Fluit en harp. Engeland, BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Gram. en interviews. 12.30 Nws. en Srogr. v. d. arb. 13.00 Lichte muz. 13.30 ws. en crlcketuitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V. d. kind. 14.00 Voordr. 14.15 Muz., poëzie en act. 14.30 Nws. en reisverh. 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 nws.) 15.45 Milit. ork. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dag boek. 16.45 Uitsl. races en gevar. muz. 17.30 Nws. en planomuz. 18.00 Gram. en interviews. 18.29 Weerber., nws. en Olym pische Spelen. 18.42 Act. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en vragenbeantw. 20.00 Lichte muz. 20.30 Nws. en Western-muz. 21.00 Olympische Spelen. 21.30 Nws. en gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Jazzmuz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 16.30 Kamermuz. 17.00 Nws. 17.50 Amus.muz. 19.00 Nws. 19.15 Olympische Spelen. 19.40 Koorzang. 20.40 Gevar. muz. 21.45 Nws. 23.15 Kamermuz. 23.40 Olym pische Spelen. 24.00 Nws. 0.10 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 l'Ile de Tullpatan, opera. 13.35 Gram. 16.30 Gram. 17.15 Orgelreci tal. 18.30 Gram. 19.16 Gram. 20.05 Ork. conc. 21.37 Gram. 22.30 en 23.10 Gram. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 lil. 324 ni.: 12.00 Amus.muz. 12.35 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Festival te Aix-en-Provence: ork.conc. 15.00 Amus. muz. (Tussen 15.30 en 18.30: rep. Ope ningsplechtigheid Olympische Spelen). 15.30 Gram. 16.00 Beursber. 16.06 Weense muz. 16.40 Gram. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Plano recital. 19.50 Voordr. 20.00 Gram. (Van 20.30 af: onderbrekingen v. rechtstr. rep. Olympische Spelen). 20.30 Gram. 21.00 Dansmuz. 21.15 Ork.conc. 21.45 Zang recital. 22.00 Nws. 22.15 Kamermuz. 22.45 Koorzang. 22.55-23.00 Nws. 484 m.: 12.02 Gevar. muz. 12.30 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.03 Wer ken v. Belgische componisten. 1515 Koor zang. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 16.30 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Pianorecital. 17.50 Gram. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.42 Gram. 20.55 Lichte muz. 21.30 Jazzmuz. 22.55 Nws. DEMONSTREERT heden t.m. ZATERDAG 27 AUG, 2—10 u. KOLEN - OLIE - GAS en MEERKAMER VERWARMING, GASFORNUIZEN IN DEN BURCHT. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Ajacclo Madrid Lissabon f |g 1 Si fiP (4 "3 S 3 S3 d 3 s sa fi SS zwaar bew.zzw. 2 21 15 0.3 zwaar bew.w 3 19 17 0 regen zw. 2 21 16 0.2 regen zw 6 20 16 0.1 licht bew. z 1 21 17 0 regen windst. 21 15 0.2 gen. bew. zw. 2 22 14 1 zwaar bew.z. 2 23 15 6 half bew. z. 3 23 16 3 zwaar bew. zo. 4 18 12 0 zwaar bew.wzw. 3 16 12 5 11c ïew. windst. 19 11 1 11' nv. wzw. 4 23 14 0 li v. windst. 21 7 0 rt z. 4 19 14 3 zv v zzw. 2 23 15 0 ha w. 2 23 13 0 ZV/ ozo 2 25 15 0 mif zo. 4 28 19 0 onb windst. 28 14 0 onbe\ n. 4 24 16 0.1 reger: w. 2 25 15 0.1 zwaai .^jw.zzw. 2 27 12 0 geh. bew. n. 1 28 17 6 zwaar bew.z. 1 17 0 half bew. windst. 13 0 licht bew. windst. 14 0 regen w. 2 29 18 2 half bew. windst. 30 14 0.1 onbew. zw. 1 28 15 0 onbew. windst. onbew. windst. 33 14 0 onbew. no. 2 27 12 0 onbew. windst. 36 16 0 onbew. windst. 30 18 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2