COR BRAASEM ARRIVEERDE IN EEN ROLSTOEL TE ROME enen D.M.N. Mannelijke administratieve kracht Alkmaardernieerweek trof op de eerste dagen zeer goed zeil weer Olympisch allerlei ,.De Brasemwerd i va tersk i kampioen iympiscllue Q&P Sp<! OLYMPISCH DORP STROOMT VOL Dag tevoren bij Oegstgeest over de kop gegaan Nederlandse zwemploeg maakte furore in fel oranje badjassen MAANDAG 22 AUGUSTUS 1960 Advertentie DE MACHINEFABRIEK NOORDWIJKFRHOUT N.V. vraagt voor spoedige indiensttreding een Zij, die in het bezit zyn van het Praktykdiploma Boekhouden en enige Jaren administratieve ervaring bezitten, kunnen op ons kantoor in een zelfstandige fuictie een prettige werkkring vinden. Leeftijd niet beneden 21 jaar. Uitvoerige eigenhandig geschreven sollicitaties met opgave van verlangd salaris te richten aan de afdeling Personeelszaken, 's-Gravendamseweg 16, Noordwykerhout. beeld, namelijk Henk de Ruyter in ge vecht met zijn grote concurrent G. Bie- sot. Een voorproefje dus van de aa. kam pioenschappen. Henk de Ruyter won het duel en mej. G. v. d. Berg werd derde achter Biesot. In de sharpieklasse ging de strijd op beide dagen tussen Bart Kraan en J. van Staveren. In de race van zaterdag kwam Bart Kraan na het ronden van de boei bij de Stierop voor te liggen en hij hield de om de tweede plaats vech tende Van Staveren en G. Vroege ach ter zich. Zondag waren de rollen omge draaid. Nu won Kraan voor Van Stave ren en weer was G. Vroege derde. Steeds werkten zich in de Plying Dutch- manklasse Jan Stenhuis en G A. S. Jon- geneel naar voren om dan de strijd ver der met zijn tweeën uit te vechten. En daarbij was tweemaal Jan Stenhuis de winnaar. Alb. Wulff werd in beide races derde. Verdere uitslagen: 12-Voetsjollen A: zaterdag: 1. P Bul- ters, 2. F. Daniels, 3. A. J. v. Beekum. Zondag: 1. F. Speckmann, 2. F. Daniels, 3. G. Verwey. Sternklasse, zaterdag: 1. Mevr. K. Ver kade—v. d. Stadt, 2. W. Franke, 3. H. La- tenstein, 4. P. J. Oly. Zondag: 1. H. v. d. Rest, 2. J. Visser, 3. M. Gorter. 4. T. Amons. Jeugdklasse, zaterdag: 1. R. v. d. Want, 2. J. Sterk, 3. L. v. Tienhoven. Zondag: 1. T. Poorter, 2. R. v. d. Want. 3. J. Sterk. 16-M2 klasse: Zaterdag: 1. J. Blonk, 2. A. Taselaar, 3. P. Muusse. Zondag le race: 1. J. Bodegraven, 2. A. Taselaar, 3 S. Ozinga. 2e race: 1. H. v. Agtmaal, 2. J. de Haas, 3. A. Taselaar. Regenbogen: Zaterdag: 1. J. H. C.Sie- verts, 2. J. C. v. d. Velde. Zondag: 1. mr. C. Walig, 2. J. C. v. d. Velde. Vaurienklasse: Zaterdag: 1. J. Swart, 2. A. v. Wordragen. Zondag: 1. A. van Wordragen, 2. J. Swart. Finn jollen: Zaterdag: 1. T. Hoogmoed, 2. Th. v. Weel, 3. D. Wayboer. Zondag: 1. W. Maarse, 2. D. Wayboer, 3. H. Wil- lems. Oud Jollenzeilers: 1. A. A. van Tien hoven, 2. H. Hallie, 3. Mevr. L. Hallie— Molenaar, 4. J. H. v. d. Stadt, 5. C. Brou wer. (Van onze zeilmedewerker) De twee eerste zeildagen van de Alk- maardermeerweek werden begunstigd door zeer goed zeilweer. Er kwam een zeer groot aantal jachten aan de start en het organiserende comité kan dan dan ook spreken van een record. Het Alkmaardermeer is zeer goed wedstrijd- water en beide dagen waren er mooie kruisrakken in de banen. Vele zeilers beschouwen Alkmaar als de laatste oefening voor de kampioen schappen, de laatste mogelijkheid om te experimenteren. Zowel in de Valken als in de Vrijheids klasse kwam op beide dagen dezelfde winnaar door de eindlijn. Dit waren Ed. Hoppe in de Valken en Bouw van Wyk in de Vrijheidsklasse. Trouwens in de Valken was het sterk, dat ook de tweede en derde plaats steeds door dezelfde zei lers bezet werden. J. M. Snijders werd tweemaal tweede en H. C. Kirkenier derde. De voornaamste concurrent van Bouw van Wijk is J. R. Korswagen, die met zijn nieuwe jacht Boeieloeier ken nelijk ook zeer hard gaat. In de wed strijd van zaterdag werd hij nog derde achter J. A. G. Bakker, maar in de zon dagwedstrijd kwam hij als tweede achter Van Wijk en vóór J. Smits door de finish- boeien. Nadat in de Drakenklasse Jan Bier de zaterdagrace had gewonnen voor A. War ners en P. Poorter werd de wedstrijd van zondag een fraaie overwinning voor ir. J. C. P. Hofkes. In de eerste ronde was er een gelijkopgaande strijd tussen Jan Bier, A. Warners, ir. Hofkes en Ltz. I. A. Visser. Na een kleine voorsprong op het spinnakerrak verkregen te hebben ging ir. Hofkes goed in de verdediging en gaf zijn tegenstanders geen enkele kans meer. Ltz.-I A. Visser werkte zich in het laatste kruisrak door de hoge wal aan te houden van de vierde naar de tweede plaats op. Tweemaal voer Bert Tournier in de Olympiajollen als winnaar door de finish. De tweede plaatsen werden verdeeld tussen T. de Vries en J. Dil. Na een fraaie overwinning in de Pam- pusklasse van mej. G. v. d. Berg op L. A. L. van Dijken en G. Biesot, bood de zondagrace weer eens het vertrouwde Meer dan een miljoen toegangs bewijzen voor een totaal bedrag van 2l/2 miljard lire (15 miljoen gulden) zijn totnutoe verkocht voor de ver schillende Olympische evenementen. Voor de openingsplechtigheid zijn alle plaatskaarten voor de eerste en derde rang uitverkocht; 12.500 kaar ten zijn nog beschikbaar: 5500 staan plaatsen en 7000 zitplaatsen. Voor de sluitingsplechtigheid zijn echter nog 30.000 kaarten verkrijgbaar. De Russische atleten dragen in het Olympische dorp een zeer origineel insigne, niet het gebruikelijke met de letters CCCP maar een plaatje met daarop de voorstelling van een maanraket met daaronder de datum van de lancering. De Japanners vallen in het Olym pische dorp op door een aantal zeer kleine voorwerpen: b.v. draagbare radio's, die niet groter zijn dan een sigarettenaansteker en elektrische lilliputscheerapparaten. Dit is alles „Made in Japan", evenals de.fles sen echte whisky uit Osaka, die sommige Japanse atleten in hun va liezen meevoeren, tol grote verbazing van de Engelsen en de Schotten Twee Italiaanse waterpolospelers Bardi en Spinelli, die een prachtige zwarte baard a la Fidel Castro dra gen, hebben van de Italiaanse chef de mission opdracht gekregen zich onmiddellijk te scheren. De twee atleten hebben gehoorzaamd zij het met pijn in het hart. Zij hadden tegen hun ploegmakkers gezegd dat de aanwezigheid van twee „barbuti" in het team hun tegenstanders zou hypnotiseren. Vele deelnemers aan de Spelen hebben de eerste avond het ontspan ningspaviljoen van het Olympisch dorp, dat tot 11 uur 's avonds ge opend blijft, met een bezoek vereerd. Sportlieden van alle rassen en van de meest uiteenlopende politieke richtingen waren broederlijk vere- enigd. Vooral de dansvloer oefende veel aantrekkingskracht uit en Ame rikaanse studenten beijverden zich om de Russische atletes op muziek van een juke-box de grondbeginse len van de „cha-cha-cha" en het „cheek-to-cheek" dansen bij te brengen. Tsjecho-Slowakije zal op het in Rome te houden congres van de FINA (internationale zwcmfedera- tie) een voorstel ter tafel brengen, waarin wordt gepleit voor een rui mer begrip ten aanzien van de bad kleding bij wedstrijden. Voorgeschre ven is thans een uit een stuk be staand badpak van een neutrale, donkere kleur en gemaakt van een zwaar weefsel. De Tsjechen pleiten voor een tweedelig badpak en willen zelfs, dat eventueel bikini's worden toegestaan, zo de zwemsters hieraan de voorkeur geven. Waterpolonieuws Het toernooi dat de LZPV „De Sleutel stad'" gistermiddag onder goede weers omstandigheden in de Zijl organiseerde, is zeer geanimeerd verlopen. Er werd ge speeld in vier afdelingen. In de eerste afdeling werd in twee wedstrijden uitgemaakt wie van de beide ingeschreven verenigingen het sterkst was. De Zijl kon Wim Bergman niet op stellen die elders kilometers verslond, de Sleutelstad beschikte niet over Binne- kamp. De Zijl trok tot verrassing van velen ruimschoots aan het langste eind (41). In de tweede wedstrijd was De Zijl compleet. Verschil maakte dit vrij wel niet, want ook nu toonde de Kooi- bewoners zich veruit de sterksten. (42). Er was nog even discussie om een doel punt, maar de marge op dat moment was toch reeds te ruim, vier doelpunten ver schil, om nog veel verschil te maken. In de tweede afdeling trok het reserve team van de Sleutelstad aan het langste eind. In de eerste wedstrüd van deze afdeling won dit zevental van de LZC- reserves met 41 in de tweede wedstrijd won DKC uit Leiderdorp met 43 van De Zijl-reserves en na de verliezersronde, waarin LZC n met 71 De Zijl 2 ver sloeg, won tenslotte de Sleutelstad 2 met 10—2 van DKC. De derde afdeling leverde een over winning voor de LGB-dames op die eerst De Zijl met 31 versloegen en daarna in de finale de Sleutelstad met 3—2. De Sleutelstad-dames waren daarin geko men door een 73 overwinning op de LZC-dames. Het zevental van De Zyi versloeg in de verliezersronde de LZC met 21. De veteranen van De Zijl wonnen in een spannende wedstrijd van de Sleutel stad „oudjes" met 2—0 en de DKC- dames in een extra wedstrijd van een Sleutelstad-combinatie. VOETBAL Voetbal in Engeland De uitslagen van de zaterdag voor de Engelse league gespeelde wedstrijden luiden Eerste divisie: Aston VillaChelsea 3—2, Bolton WanderersBirmingham City 2—2, Burnley—Arsenal 3—2, Ful- hamCardiff City 22, Leicester City Blackpool 11, Manchester United Blackburn Rover 1—3, Nottingham Fo restManchester City 22, Preston North EndNewcastle United 2—3, Sheffield WednesdayWest Bromwich Albion 10, Tottenham HotspurEver- ton 20, Wolverhampton Wanderers West Ham United 42. HENGELSPORT Het Klucht- en Revue Gezelschap hield een wedstrijd op de Kaag. De vangst was zeer slecht, namelijk 10 stuks. De uitslag was: 1. C Groenendijk met wisselbeker, 4 stuks; 2. Stouten: 3. A. Meijer; 4. W. Neutenboom 5 H. Fi- lippo; 6. Bauman. Leidse Hengelcompetitie Zondag werden de wedstrijden voort gezet in het Rijn- en Schiekanaal. De vangsten waren zeer gering. (De volgorde der kolommen is: gevist, gewonnen, gelijk, verloren, punten en aantal). De stand luidt nu als volgt: Sportvrienden 9 7 1 1 15 89 S. en G. 9 6 1 2 13 59 Hengelsport 9 4 4 l 12 73 De Bliek 9 4 3 2 11 97 DVV 9 5 1 3 11 66 DVS 9 5 1 3 11 59 De Ruisvoorn 9 5 4 10 61 Sportvisser 9 4 5 8 63 Zaalberg 9 3 1 5 7 54 VIOS 9 2 1 6 5 46 Ons Genoegen 9 1 1 7 3 23 De Leeden 9 1 8 2 42 Op zondag 18 september a s. zullen de laatste wedstrijden plaats vinden in de Vliet. UVS-reserves wonnen UVS 2 speelde voor de aanvang van de ontmoeting UVSLonga een vriendschappelijke wedstrijd tegen de amateurclub Zaandijk, de oude vereni ging van De Zwaan. De Leidse reserves trokken in een pittige wedstrijd met 31 aan het langste eind. Alle treffers wer den voor rust gemaakt. Voor UVS scoor den Regeer (2x) en Filippo. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Zwembond sloot vrede met NOC „Punt er achter". Met deze woor den begroette Jan de Vries, voor zitter van de Koninklijke Neder landse Zwembond, zaterdagochtend de voorzitter van het N.O.C., luite nant-generaal C. F. Pahud de Mortanges, op Schiphol. Even later stapten rij samen druk pratend in het vliegtuig naar Rome, en was er een einde gekomen aan de onenig heid tussen de zwembond en het N.O.C., naar aanleiding van het NOC-besluit om geen heren-zwem ploeg naar Rome af te vaardigen op het nummer 4 x 200 meter. „Het belangrijkste is", zo zei de heer De Vries, „dat leiding en ploeg één geheel vormen en in harmoni sche geest samenwerken. Daarom hebben wij de strijdbijl nu begra ven". Hij deelde mee, dat de zwemmers Leo Verburgt, Charles Ritton en Cees van der Toorn toch naar Rome zullen gaan, zij het dan als toeschouwers. De vierde man. Bon tekoe, heeft helaas geen vrij ge kregen van school en zal dus in Nederland moeten achterblijven. De zwemmers zullen de reis per auto maken. De gelden hiervoor zijn bijeengebracht door vele Olym pische deelnemers, officials en in stanties. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Vleggenparade Het Olympisch dorp begint trouwens al aardig v.ol te stromen. Nog zijn de flats van bepaalde groepen onbezet, maar reeds vele vlaggen zyn onder groot ceremonieel gehesen aan de grote mas ten op het hoofdplein. Vanavond om zes uur zal de in Rome gearriveerde Nederlandse delegatie moe ten aantreden om onder de tonen van het Wilhelmus het rood-wit-blauw te zien hijsen. Niet allen zullen daarbij kunnen zijn, want omstreeks dezelfde tijd dat Oranje op de Piazza delle XVII Olimpiade staat aangetreden, wordt in het gebouw van het Italiaanse Olympisch Comité de lo ting voor het hockeytoernooi verrichten het spreekt vanzelf, dat iedere hockey- man daarbij of althans in de buurt wil blijven. In de Nederlandse groep is de stem ming intussen bijzonder goed. De deel nemers zijn zeer tevreden over hun on derbrenging en over de maaltijden, die volgens het cafetariasysteem worden ge regeld. Tevredenheid heerst er ook over de trainingsmogelijkheden, waarvan zowel door de zwemploeg als door de water polospelers en de hockeyspelers druk gebruik wordt gemaakt. De zwemploeg maakt furore met de hel oranje-badjas sen, waarin de tocht van het Olympisch dorp naar het zwemstadion en terug werd gemaakt. Zo opvollend zelfs bleek deze dracht te zijn, dat er een ware verkeersopstop ping ontstond toen de ploeg na de trai ning op de bus stond te wachten. „Waar komen ineens al die fotografen en film mensen vandaan?" vroeg iemand in het oranje-gezelschap. De vraag bleef onbe antwoord, maar intussen was een bat terij van camera's op de Nederlandse groep gericht. De verkeerspolitie was blij dat de bus eindelijk vertrok Indeling Over de serie-indeling van de zwem- nummers waren de meningen verdeeld. Met zo veel onbekende tegenstanders en ook al door het systeem van de plaatsin gen volgens de beste tijden was er eigen lijk weinig commentaar. Cockie Gaste laars krijgt het in haar serie al meteen tegen Dawn Fraser op te nemen, nadat Erica Terpstra in de eerste serie o.a. Ilsa Konrads als concurrente heeft gehad. De nieuwe wereldrecordhoudster op de 400 meter vrye slag, de Amerikaanse Chris von Saltza, ligt in de eerste serie naast Tineke Lagerberg en Corrie Schimmel geniet de eer in baan drie naast Ilsa Konrads te zwemmen. Ook de schoolslagzwemsters hebben binnenbanen geloot naast grote buiten landse favorieten. Gretta Kok zwemt naast Wiltrud Urselmann en onze Europese kampioene Ada den Haan heeft in de vierde serie de baan naast de jonge Amerikaanse Ann Warner geloot. Atie Voorbij zwemt in dezelfde vlinderslagserie als de 14-ja- Cor Braasem, de waterpolocoach, die vrijdagavond bij Oegstgeest met zijn auto driemaal over de Icop sloeg, maakte de reis naar Rome in een rolstoel. rige Amerikaanse Corlyn Wood en Ma rian Heemskerk trok de baan naast de Oostduitse Bardel Führmann, op de rug slag treffen onze zwemsters eveneens de snelste concurrenten naast zich. Ini Dobber zwemt in de tweede serie met de kersverse wereldrecordhoudster Lynn Burke en de Oostduitse Ingrid Schmidt en Ria van Velsen start daarna tussen de Westduitse Helga Schmidt en de Britse wereldrecordhoudster op de 110 yards Nataly Steward. Bij de heren kan Ronnie Kroon zyn krachten meten met de snelle Braziliaan Dos Santos en Wieger Mensonides treft o.a. de Oostduitser Enke en de Italiaan Lazzari. Het waterskiën is voor ons land nog maar een piepjonge sport, zodat er bij het organiseren van wedstrijden nog al lerlei kinderziekten moeten worden over wonnen. Dat de baby onder de water sporten zich echter tot een acceptabele kleuter aan het ontwikkelen is heeft men gistermiddag in Zwartewaal kun nen ervaren bij de Nederlandse club- kampioenschappen; De watersportvereni ging „De Witte Raaf", die haar domein aan en op het Brielse Meer heeft, komt veel lof toe voor de wijze waarop zjj heeft georganiseerd en geïmproviseerd. Vier verenigingen namen aan de club kampioenschappen deel. Het zouden er eerst zes zijn geweest, maar door om standigheden moesten twee verenigingen hun inschrijving intrekken. Aan de start verschenen „De IJzeren Man", Vught, „SSRC", Amsterdam, „De Brasem" van het Braassemermeer en „De Witte Raaf" Elke vereniging mocht met vier deelne mers meedoen. De beste drie van elke ploeg werden geklasseerd. Opnieuw voor de vierde achtereenvol gende keer is „De Brasem" kampioen van Nederland geworden, en wel met een puntenaantal van 465.85. Nummer 2 werd de organiserende club (354.75) en nummer 3 de „IJzeren Man" met 263 54 pnt. Op d- laatste plaats eindigde „SSRC" met 146 08 punten. De beste prestatie bij de heren leverde De Witte Raaf G. Roerade. Hij had een gemiddelde van 165.30. De 12-jarige Cor rie Dane van „De Brasem" maakte met 180 punten het beste gemiddelde van de dames. Ben Woltering van „De Brasem" leverde een uitstekende prestatie door bij het schansspringen een sprong van 28.80 te maken, de verste ooit door een Nederlandse waterskiër geboekt. (Van een speciale verslaggever) Het personeel van het vliegveld Ciampino was met stomheid geslagen. Het had de afgelopen dagen Olympische deelnemers uit alle windstreken van onze sportieve aardbol de balie van de douane zien passeren. De tweemetertien lange Russische basketballspelers en de geweldige Turkse worste laars hadden evenals de donkere atleten uit Ghana en de Indiase hockey-artiesten met hun baarden en kleurige tulbanden de aandacht getrokken. Maar voor een werkelijke sensatie bleek de eerste Nederlandse herenploeg bij haar aankomst zater dagavond te zorgen. Cor Braasem, de assistent waterpolocoach, werd gekleed in zijn Olympisch uniform met hoed en al, voorzichtig per rolstoel van het vliegtuig naar de ontvangsthal geduwd. De oud-aanvoerder van het Nederlands zevental, die na de Spelen de centrale training van de nationale ploeg van Frans Kuyper zal overnemen, had op de dag voor het vertrek naar Rome op de Rijksweg bij Oegstgeest een auto-ongeluk gehad. De rechtervoorband liep van het wiel af, waarna de wagen driemaal over zijn lengte-as rolde en in de berm van de weg terecht kwam. Braasem is door het raam van een der portieren naar buiten geslingerd, waarbij hij als door een wonder voor ernstige verwondingen gespaard bleef. „Nergens is ook maar een schrammetje te ontdekken" vertelde Braasem ons op het vliegveld van Rome, terwijl zyn ploeg met de zwemmers, de hockeyers en de kanovaarders de formaliteiten vervulden. „Myn kleren zaten onder het glas en ik dacht ik-weet-nietwat-allemaal gebro ken te hebben. Ik kon niet lopen, maar later bleek, dat ik alleen maar spier blessures had opgelopen. Ik heb dus eigenlek enorm veel geluk gehad". De masseur van de hockeyploeg, de heer G. Ros, die al meer zjjn diensten aan de zwembond had verleend, is na het ongeval onmiddellijk gewaarschuwd en al na de eerste behandeling was Braasem zover opgeknapt, dat hy de reis naar Rome zou kunnen maken met de zekerheid binnen enkele dagen weer te kunnen lopen. Terwijl de uit ruim 40 deelnemers en officials bestaande mannelijke Neder landse delegatie in twee bussen met de bestemming Olympisch dorp plaats nam, werd Cor Braasem door de Nederlandse arts de heer P. Smit en chef de mission C. M. Kerdel in een speciale auto geholpen. „Morgen loopt hy weer, maar het zal nog wel een weekje duren voor hy weer over een hek springt" was het oordeel van masseur Ros. Direct na aankomst ir. Ito laaf.iliet Olympisch zwemstadion. Op de de Nederlandse zwemploeg naar \foto Atie Voorbij en jan Bouwman. (Telefoto) Handtekeningen jacht van Romeinse jeugd Zaterdagmorgen waren de Neder landse zwemsters en schoonspringsters, uitgeleide gedaan door talrijke familie leden, reeds van Schiphol vertrokken, 's Middags namen zij al bezit van hun flats in het prachtige Olympische dorp aan de noordkant van de Eeuwige Stad. Greetje Lugthart en Thea du Pon, die ons land in het schoonspringen zul len vertegenwoordigen, waren met de NOC-president luit.-gen. C. Pahud de Mortanges, KNZB-voorzitter Jan de Vries, chef de mission Cees Kerdel en de officials mevr. A. Vlothuizen, Ed. van Es en J. Braamzeel als eersten op Ciam pino geland. Na even op verhaal te zijn gekomen vertrokken Greetje en Thea dadelijk naar het zwembad om hun eerste Ro meinse oefenspringen te maken. Tegen vijf uur zwaaide een grote bus vol Nederlanders het zonnige en met tientallen vlaggenmasten omzoomde voorplein van het „Villaggio Olimpico" op. Begeleid door de chef d'equipe S. Bol- man, de leiders mevr. I. Koster en J. Buiskool en de heer J. Armbrust, die als tijdwaarnemer zal fungeren, arriveerde de complete dameszwemploeg. Ria van Velsen, onze favoriete op de rugslag. voelde zich weer kiplekker. „Ik heb weer fyn getraind deze week, moet alleen nog wat meer lucht krijgen", vond Ria. Blootsvoets „Mevr. Koster, mag ik mijn schoenen uitdoen, die dingen knellen zo". Het was estafettereserve Hennie van der Velden, die even later haar Olympische entree blootsvoets maakte. „Het was zeker geen lolletje hè, om met dat koude weer in het buitenwater te trainen", vroeg iemand aan Tineke Lagerberg. Voordat de kleine Naardense kon antwoorden kwam Atie Voorbij er tussen. „Geen lolletje? Ik vond het heer lijk, nu hadden we tenminste de ruimte in het bad en dat is fyner dan lekker water met veel zwemmers". Zodra de meisjes uit de bus stapten, begon de handtekeningenjacht van de Romeinse jeugd. Maar achter de poor ten van het dorp, die zo streng worden bewaakt, dat het voor een kat nog moeilijk zal zijn erdoor te glippen, wa ren de Nederlandse zwemsters veilig voor de opdringende, met schriften en potloden gewapende jongens en meisjes. Toen kwamen echter de fotografen beslag op de groep leggen. „Ga even zo staan en loop even die kant op. Lachen, ja dank u. Nu even zwaaien Het was een aardige, fleurige groep in de blauwe jasjes, lichtgrijze rokken en met de vlotte witte hoedjes. Maar het kostte op het laatst tocht wel wat moeite om tegen de lenzen te blijven lachen en de meisjes waren dolblij dat ze eindelijk naar hun kamers konden gaan. Met enthousiaste uitroepen van de een en stille, bewonderende blikken van de ander werd het Olympisch onderdak betreden.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9