Laatste nieuws Het corso trok weer door Katwijk Laatste Berichten Stadsnieuws MAANDAG 22 AUGUSTUS 1960 De Gaulle nodigt premiers van Mali uit Generaal De Gaulle heeft de pre miers van de twee staten van de Mali- fedieratie, Keita van Soedan en Dia van Senegal uitgenodigd voor besprekingen naar Parijs te komen. President De Gaulle en premier Debré hebben zaterdag de crisis in Mali ge durende anderhalf uur besproken. Daar na keerde de generaal naar zijn land goed bij Colombey les deux Eglises te rug. Debré had voor het onderhoud zijn vakantie buiten Parijs onderbroken. Zowel Keita als Dia hebben De Gaulle van de gebeurtenissen op de hoogte ge steld. De federatie van Mali maakt deel uit van de Franse gemeenschap. De Gaulle heeft beide premiers eenzelfde antwoord gezonden, waarin o.m. wordt gezegd dat door de ontbinding van de federatie de samenwerking met Frank rijk in gevaar komt. Dakar werkte op het gebied van Buitenlandse Zaken. De fensie en Financiën nauw met Parijs samen. Mwamba niet gearresteerd De Katangese minister van Binnen landse Zaiken. Moenongo. heeft heden ochtend meegedeeld dat Katangese autoriteiten zondag niet de Kongolese minister van Justitie. Mwamba, hebben gearresteerd maar een naamgenoot van deze. Gisteren was gemeld dat minister Mwamba was aangehouden toen een verkeersvliegtuig om technische redenen een landing op het vliegveld van Kami- na in Katanga moest maken. VOORSCHOTEN Wandelen voor goed doel Ten bate van het instrumentenfonds van de Harmonievereniging „St.-Lau- rentius" organiseert SVLV a.s. zater dagmiddag. 27 augustus, een wandel tocht. De start vindt plaats tussen 2 en 3 uur bij het Bondsgebouw. De tocht zal muzikaal opgeluisterd worden door de drumband en de harmonievereniging. Mej. M. H. Turion, onderwijzeres aan de openbare kleuterschool, heeft ontslag gevraagd tegen 1 oktober i.v.m. haar voorgenomen huwelijk. Badhuis gesloten B. en W. hebben noodgedwongen tot sluiting van het gemeentelijk badhuis moeten overgaan. De verwarmingsribben boven het vuur bleken n.l. zodanig stuk te zijn, dat reparatie niet meer mogelijk is. Ook de overige apparaturen verkeren in slechte staat. Momenteel wordt na gegaan of er een tijdelijke oplossing ge vonden kan worden, aangezien B. en W. als definitieve oplossing zien het zo spoedig mogelijk tot stand brengen van het „instructiebad met bij behoren. Raadsagenda De gemeenteraad van Voorschoten vergadert vrijdag 26 augustus a s 's avonds om 8 uur. De agenda vermeldt als voornaamste punten: voorstel tot het beëindigen van de met de N.V. Slavenburg's Bank te Rotterdam in 1951 aangegane rekening courant overeenkomst en het wijzigen van de in 1959 met de Coöperatieve Boe renleenbank „Voorschoten" gesloten de posito-overeenkomst; voorstel vaststel ling huur woning bij tennisbanencom plex, voorstel wijziging Intercommunale IZA-regeling Zuid Holland, vaststelling verordening op heffing en invordering eerste-hulpverleningsgelden, voorstel be noeming vakonderwijzer aan de Vliet- school, voorstel tot aangaan van vaste geldlening, voorstel tot verlenen mede werking aanschaffing gordijnen voor de Geref. School, voorstel tot verkoop grond in „Adegeest" en het nemen van een verkeersmaatregel. Raadsvoorstellen Reeds enkele malen is in de raad ge sproken over het Invoeren van een retributie voor het onderhoud van open voortuinen en gemeenschappelijke ach tertuinen gelegen by gemeentewoningen. In het bijzonder heeft mr. dr. J. P I. v. d. Wilde juridische bezwaren daar tegen ontwikkeld. B. en W. hebben nu besloten een in vordering langs privaat-rechtelijke weg te kiezen. By wijze van proef hebben zij voor één woning advies gevraagd aan de zgn. huurcommissie. Die heeft uitgespro ken, dat een vergoeding van de werke lijke onderhoudskosten van een open voortuin inderdaad tot de betalingsver plichting van de huurder behoort. De in rekening te brengen kosten be dragen op di ogenblik f. 0.30 per week, of f. 1.40 per maand voor de open voor tuinen en f. 0.45 per week voor de ge meenschappelijke achtertuinen. Het aanhouden van de rekening-cou rant-overeenkomst met N.V. Slaven burg's Bank in Rotterdam achten B. en W. overbodig, nu gebleken is, dat de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten en de plaat selijke Ralffeisenbank de schommelin gen in de behoefte aan kasgeld kunnen opvangen. B. en W. stellen dan ook voor de overeenkomst met Slavenburg's Bank te beëindigen en het maximum van het bij de Raiffeisenbank te deponeren be drag te verhogen van f. 40.000 tot f. 100.000. De N.V. Bank voor Ned. Gemeenten heeft een vaste geldlening aangeboden tot een bedrag van f. 673.000, koers 98 3/8, rente 4%%. Aangezien de ge meente in eerste instantie slechts de helft van dit bedrag nodig heeft is de Bank bereid de andere helft per 1 december beschikbaar te stellen. De School met de Bijbel aan de Wyngaardenlaan vraagt een krediet van f. 260 voor het aanschaffen van over gordijnen. B. en W. stellen voor de ge vraagde medewerking te verlenen. Mr. R. A. Kok te 's-Gravenhage heeft verzocht in „Adegeest" 1050 m2 grond te mogen kopen voor het bouwen van een bungalow. De prys van de grond is ge steld op f. 24.50 per m2. B. en W. stellen de raad voor op de hoek van de Pauwenstraat een bord te doen plaatsen, dat stoppen verplicht 6telt. Het kruispunt Pauwenstraat-School straat is zo onoverzichtelijk, dat zij me nen, dat maatregelen geboden zijn. Ten behoeve van het van de dienweg afkom stige verkeer willen B. en W. bovendien met witte verf op het wegdek van de Pauwenstraat hetzelfde bord doen aan brengen. WARMOND WASSENAAR Wijzigingen aangebracht in winkelsluitingsverordening In de winkelsluitingsverordening, die onlangs door de gemeenteraad is vast gesteld en die thans ter inzage ligt ter gemeentesecretarie zyn enkele wijzigin gen aangebracht ten opzichte van de tot nu toe geldende regeling. In de eer ste plaats is ook voor textielwinkels de verplichte halvedagsluiting bepaald op woensdagmiddag. Sinds 1956 gold voor deze winkels de uitzonderingsbepaling, dat zij op maandagmorgen gesloten moesten zyn. In de praktijk blijkt deze regeling echter niet te voldoen en van de 17 textielwinkels in deze gemeente hebben er 15 hun voorkeur uitgesproken voor de woensdagmiddagsluiting. De uit zondering voor de kappersbedryven die op dinsdagmiddag sluiten in plaats van op woensdagmiddag blyft gehandhaafd. Verder geeft de nieuwe verordening een opsomming van de perioden en data, waarop en waarin de verplichte halve dagsluiting niet geldt. Er behoeft niet op woensdagmiddag gesloten te worden in de perioden van 29 november tot en met 5 december en van 20 tot en met 24 december. Verder niet in weken waarin Hemelvaartsdag valt en de weken voor afgaande aan Pasen en Pinksteren. Ver- Viswedstrijd De personeelsvereniging van de N.V. Padox-Panagro hield haar jaarlijkse vis wedstrijd en wel in de haven op het fabrieksterrein. De heer C. Blom kreeg de eerste, T. Lagas de tweede, en W Lubbe de derde prijs. De voorzitter, de heer J. Bekkering, reikte de prijzen uit. ZOONTJE VAN AGEETH SCHERPHUIS VERDRONKEN Het anderhalfjarig zoontje Egbert Antoine van mevrouw A. de Wolff Scherphuis (de televisie-omroepster Agee.th Scherphuis) is vanmorgen in de Balkenhaven te Zaandam verdron ken. De GGD van Zaandam heeft ruim twee uur kunstmatige ademhaling toe gepast, doch tevergeefs. Zoals ebkend, heeft mevrouw De Wolff ongeveer een jaar geleden haar man verloren, toen deze bij een ongeluk met een straaljage,r om het leven kwam. Het gezin woont in de woonark ,,'t He meltje" en zou binnenkort een nieuwe woning betrekken. OUD VICE-ADMIRAAL VAN HENGEL BEGRAVEN (Speciale berichtgeving) Vanmorgen is op de algemene begraaf plaats te Naarden in alle stilte het stof felijk overschot ter aarde besteld van de gepensioneerde viee-admlraal J. W. G. van HengeL De overledene genoot in Marine-kringen grote bekendheid als oud-commandant van de vliegkampen De Kooi te Den Helder en De Mok op Texel. Hij was op 14 december 1889 te Gen- dringen geboren en trad in 1909 als adelborst in dienst van de Manne. Na diverse plaatsingen in Nederland en In donesië werd hij in 1938 eerste officier van de „Sumatra" waarop zijn benoe ming volgde tot commandant van de vliegkampen. In juni 1940 werd hij be last met de betrekkingen van comman dant Maritieme Middelen te Amsterdam en werd hij tevens commandant aldaar van het personeel van de Zeemacht. In 1942 kwam hij in Duitse krijgsgevangen schap en na de bevrijding in 1945 werd hij hoofd van de afdeling personeel van het Ministerie van Marine te Den Haag. Op 17 maart 1947 werd hem op eigen verzoek eervol ontslag verleend. Publicist blijft in voorarrest De rechtbank te Amsterdam heeft, na behandeling in raadkamer, het bevel tot voorlopige hechtenis van de Amstel- veense drukker-publicist J. Zwart voor de eerste keer met een termijn van 30 dagen verlengd. Dit bevel kan een onbe perkt aantal keren met deze termijn worden verlengd. Hij wordt ervan ver dacht medewerking te hebben verleend aan het vervaardigen van valse identi teitsbewijzen voor de Algerijnse opstan- delingenorganisatie FLN. LOS WERKMAN LOSTE SCHOTEN OP BUURMAN Dader sloeg op de vlucht (Van onze Haagse redactie) In een hofje aan de Koningstraat te Den Haag heeft zich gisterochtend een schictparty afgespeeld tussen twee ru der niet op de volgende data: 29 april, i /jende huurlieden, evenwel zonder dat er 4 mei, 14 augustus. 31 oktober. 30 decem ber en 31 december. Voor textielwinkels geldt bovendien de uitzondering dat van 15 tot en met 17 januari en van 15 tot en met 17 Juli niet gesloten behoeft te worden in verband met de halfjaarlijkse uitverkoop. Canadese bevers voor Dierenpark Wassenaar Het dierenpark Wassenaar is zaterdag verrijkt met een buitengewoon zeldzame aanwinst. Het lijntoestel van de KLM uit Montreal bracht nl. vier Canadese bevers naar Nederland, die aan het die renpark geschonken zijn door het Cana dese department of lands and forests te Toronto. De Canadese bevers zyn vooral be kend om hun kostbaar bont en zyn, op enkele resten na, in geheel Europa uit gestorven. T. J. Vogels 40 jaar bij PTT Op donderdag 25 augustus herdenkt de heer T. J. Vogels, Bothkstraat 4 de dag waarop hij voor veertig jaren in dienst trad bij de P.T.T. De heer Vogels, besteller le klasse, is al die jaren in Wassenaar als besteller werkzaam ge weest. Elisabeth Andersen schonk het leven aan een zoon De actrice Elisabeth Andersen, die ja renlang verbonden is geweest aan de Haagse Comedie en die met ingang van het nieuwe seizoen by het Rotterdams Toneel gaat spelen, is in Den Haag be vallen van een zoon. Mevrouw Andersen is getrouwd met de Wassenaarse arts H. S. Nauta. iemand werd gewond. De man, die de schoten loste, een 29-jarige loswerk - man is voortvluchtig. De verhouding tusen de beide huur lieden is al lang erg slecht. De een is getrouwd met de ex-echtgenote van de ander en aangezien beide mannen vader zyn is er o.a. nogal eens twist over de kinderbijslag. De hevigste ruzie tot dusver is met behulp van een hamer uitgevochten, maar gisterochtend verscheen de los- werkman ten huize van zijn opponent met een pistool in de hand. Onver hoeds loste hij twee schoten. Zij troffen geen doel. maar bleven in een houten beschot steken. De aangevallene vlucht, te het dak op en was slechts met moeite te bewegen eraf te komen. Pas vier uur na de schietpartij kwam hij bij de re cherche aangifte doen. „Algerijnse regering" wenst refereiuliun De ..Algerijn-se voorlopige regering" heeft zich in een vandaag in Tunis uit gegeven communiqué uitgesproken voor een referendum in Algerije dat over de toekomst van het land moet beslissen en georganiseerd en gecontroleerd wordt door de V.N. De voorlopige regering heeft een serie bijeenkomsten gehouden die op 8 augustus begon en gisteren ein digde. In het communiqué wordt voorts ge zegd. dat de voorlopige regering mili taire en politieke besluiten had geno men en een plan voor „diplomatieke activiteit" opgesteld. Zij constateert ..generaal De Gaulle's weigering om te onderhandelen over de voorwaarden en garanties van een vrije I raadpleging van het Algerijnse volk" Goochelen tussen leeuwen Willy Alberto, jeugdgoochelaar uit Leiden, gaat vanavond goochelen in de leeuwekooi van het circus Boltini op het Schuttersveld. De heer Alt hof f zal een oogje in het zeil houden. En dat mag ook wel, want er komen zes leeuwen aan te pas. 't Zijn een paar kleine stuntjes, maar ik ben doodzenuwachtig"vertelde de heer Alberto een beetje transpirerend. Ik heb namelijk nog nooit met leeuwen gegoocheld. Maar Althoff heeft me echt toegezegd, dat er niets zal ge beuren. Maar ja, je iveet nooit". Wat hij gaat doen als ie door de leeuwen wordt opgegeten? ,Ja, dat is wat moeilijk. Daar heb ik eigenlijk nog niet over nage dacht". De heer Alberto is op het idee ge komen nadat hij de Wama's op de televisie had gezien. Deze heren zijn namelijk ook in de leeuwekooi op getreden. Het optreden staat name lijk niet in het programma vermeld. 7 personen zwaar gewond bij botsing (Speciale berichtgeving) Op de Rijksweg no. 12, ter hoogte van de Bennekomse weg bij Ede. heeft vanmorgen een ernstig auto ongeluk plaats gehad, waarbij drie personen levensgevaarlijk en vier personen eveneens ernstige ver wondingen opliepen. De heer V. d. Endt uit Rotterdam, die de auto bestuurde, zou de 13-jarige jongen Ouwendijk naar Ede terugbrengen per auto. In de auto zaten boven dien mevrouw Steenwijkv. d. Endt, haar 14-jarig dochtertje, haar zuster, mej. v. d. Endt en haar moeder, mevrouw v. d. Endt. By de afrit bij de Nieuwe Wageningse Weg bemerkte men dat men de snel weg te Ede voorbij gereden was. Daar om werd gestopt op een parkeerplaats en besloten op de weg te keren. Mevrouw Steenwijk-v. d. Endt stapte uit de wa gen om te zien of de weg veilig was. Juist toen de auto de weg opreed nader de uit tegenovergestelde richting een Duitse wagen, bestuurd door de heer Ahlings uit Gelsenkirchen. Wel gaf me vrouw Steenwijk met haar hand nog sig nalen om de naderende Duitse wagen te attenderen op het keren, doch de be stuurder merkte dit niet op. In volle vaart greep de Duitse auto de dwars op de weg staande wagen van de heer v. d. Endt. Beide voertuigen sloegen over de kap en de heer v. d. Endt kwam onder zyn voertuig terecht. Hy, zijn moeder en de naast de bestuurder van de Duitse auto inzittende, waarvan de naam nog niet bekend is, werden levensgevaarlijk gewond. Het* 14-jarig meisje Steenwijk, mej. v. d. Endt en de 13-jarige jongen Ouwendyk uit Ede alsmede de heer Ah lings uit Gelsenkirchen kregen eveneens ernstig letsel, doch hun toestand schijnt niet zorgwekkend te zijn. Beide auto's, die naast elkaar in de middenberm kwa men te liggen, werden vrijwel geheel vernield. Opening Waterbouwkundig Congres te Scheveningen (Van onze Haagse redactie) Op het Waterbouwkundig Congres dat vanmorgen in het Kurhaus te Sche veningen werd geopend, waren 27 deel nemende landen met ongeveer 250 des kundigen aanwezig. De directeur-gene raal van Rijkswaterstaat, ir. A. G. Maris, heeft het openingswoord gesproken. Tot de ingewikkelde vraagstukken be hoort de bescherming van de kusten te gen het altijd werkzame water. Wat weet men daar eigenlijk van? Niet zo heel veel," aldus ir. Maris. „De voorgaande congressen hebben de deskundigen er van overtuigd, dat we nog steeds verras send weinig weten van wat er werkelijk gebeurt. De onderzoekingen totnutoe hebben ons bescheidenheid bijgebracht en dat is een gezonde basis voor verdere wetenschappelijke studies. Pas in de laatste tientallen jaren is er sprake van fundamenteel wetenschappelijk onder zoek." m Na de heer Maris hebben ook de voor zitter Dean 0"brien en de heer Dean Sa- ville, vertegenwoordiger van de Ameri can Society of Civil Engenieers harte lijke woorden van welkom gesproken. Minister Korthals woonde de openins- bijeenkomst bij. Het Katwijlcse corso is zaterdag door de straten van de badplaats getrokken. Er stonden weer vele duizenden mensen langs de kant en er werd weer geestdriftig gefotografeerd. Dat het merendeel van de fotografen uit Duitsers bestond zal gezien de vele Duitse opschriften in de badplaats wel niemand ver wonderen. Van de goede indruk, die wij vrijdagavond in de Florahallen te Rijnsburg opdeden, bleef zaterdag maar weinig over. De vaak schreeuwende reclames deden veel afbreuk aan de stoet. Door die reclames kwamen de toch wél fraai geschikte bloemen bijna niet tot hun recht. Bovendien bleef de stoet onder het warme zonnetje te lang op de weg, zodat de meeste bloemen omstreeks half vier al verlept waren. Een nadeel was ook ongetwijfeld het ontbreken van programmaboekjes. De voorstellingen op de wei nige praalwagens spraken namelijk niet zo zeer tot de verbeelding, dat men kon volstaan met een reclametekst als opschriftOf de stoet aanspraak mocht maken op de betiteling corso moet ook worden betwijfeld. Goed, er reden natuurlijk wel een paar praalwagens, maar ook liep er een clown in de stoet mee en de lange rij met kinderen bemande pony wagens, hoe schattig ook, gaf vaak meer de indruk van een kinderoptocht. En kinderoptochten worden zelfs in de kleinste Nederlandse gehuchten minstens 30500 30500 30500 Wij verzoeKen onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan- toomummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. KATWIJK Botsingen Zaterdagmorgen omstreeks half elf had op het kruispunt Zeeweg-Willem de Zwygerlaan een botsing plaats tussen een bestelauto en een bromfiets. De be stuurder van de bestelauto, komende van uit de richting Katwijk aan den Rijn, wilde vanaf de Zeeweg linksaf de Willem de Zwygerlaan inryden. terwijl op hetzelfde ogenblik de van de tegen overgestelde richting komende bromfiet ser eveneens de Willem de Zwygerlaan inreed. By deze aanrijding werd de bromfietser licht aan het linkerbeen ge wond, terwyl de beide voertuigen werden beschadigd. Zaterdagmiddag wilde op de Zeeweg een personenauto, rijdende in de rich ting Katwijk aan Zee, een autobus van de N.Z.H.V.M. inhalen, juist toen deze linksaf het Waterloopje inreed. Een bot sing was het gevolg, waarbij zowel de personenauto als de bus werden bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. 30500 30500 30500 I RIINSBURG Jeugdige wielrijder viel Zaterdagmiddag omstreeks 4 uur vond op de Voorhouterweg een ongeluk plaats Een jongen, die zich op de fiets door een auto liet voorttrekken, viel n.l. op een gegeven moment in de berm van de weg, Hy liep enkele snij- en schaafwonden op. De jongen moest naar het Acad. Zie kenhuis te Leiden worden gebracht. Dokter J. Timmers verleende eerste hulp. BEURSOVERZICHT Philips, Hoogovens en Nat. Handelsbank vast Amsterdam, 22 augustus. De nieuwe beursweek begon vandaag niet een vaste stemming voor Philips, Hoogovens en Nationale Handelsbank. De handel was tamelijk levendig. Voor de aandelen Nationale Handelsbank be stond grote speculatieve belangstelling. Gedurende de nlet-offlclële ochtend- handel gingen de stukken in andere handen over van 194 tot 200%. De of ficiële beurs begon vanmiddag op 195, doch spoedig daarna werd 199 gedaan. De vorige slotkoers was 191. De stuk ken werden ln een open hoek verhan- deld. De brug van 200 kon niet worden ..genomen", omdat op deze koers te veel verkooporders in de markt lagen. Voor de vaste stemming van de aan delen werden wederom oude geruchten, van een bod op de aandelen door een andere Nederlandse grootbank, naar vo ren gehaald. De directie van de Nat. Handelsbank deelde desgevraagd weder om mee, niets van een bod op de aan delen van de bank af te weten. Bij slui ting noteerden de aandelen 196. In de lokale afdeling werden de overige bank aandelen hoger geadviseerd. Deze week worden de eerste halfjaar cijfers van het Philipsconcern bekend gemaakt. Mede daardoor was er weder om buitenlandse vraag voor deze aan delen waardoor een koerswinst kon wor den geboekt van circa 20 punten by een koers van 1322, ten opzichte van de vo rige slotkoers. Hoogovens verbeterde op circa 830, 14 punten. Unilevers noteer den op 919 circa 4 punten hoger. Aku's daalden van 531 tot 529. tegen een vo rige slot prijs van 5291/4. Kon. Olies begonnen de nieuwe week slecht op f 130,20, min f 1.- doch op pariteit New York. De Scheepvaartaandelen begonnen be moedigend. Bij deze sector konden koers- verbeteringen worden geboekt van 1 tot 2 punten. In de cultuursector werden certificaten Deli f 1.- lager verhandeld op f 182,50. Staatsfondsen verdeeld met vaste ondertoon. Aandelen Van der Heem werden 25 punten hoger op 400 geadviseerd op het oprichten van een nieuw bedrijf met het Fhilipsconcern voor de produktte van stofzuigers en vloerwrijvers. Obligaties 41/4%; Zuid-Holland werd op 98 3/4 geadviseerd; de uitgiftekoers was 99%. WISSELKOERSEN Amsterdam, 22 augustus. Londen 10.59%—10.60%: New York 3.77ft—3.77ft; Montreal 3.89%—3 89% Parys 76.95%—76.00%Brussel 7.53%— 7.53%; Frankfort 90.43%—90.48%; Stockholm 73.16%—73.21%Zürich 87 41%—87.46%; Milaan 60.76%—60.81%; Kopenhagen 54.7154.76; Oslo 52.88 52 93; Wenen 14.61%—14.62%Lissabon 13.20%—13.22%. BEURS VAN AMSTERDAM Maandag 22 augustus ACTIEVE OBLIGATIES twee keer per jaar gehouden. De gemoedelijkheid van de stoet, het lankmoedige optreden van de politie, de in badpakken gestoken meisjes langs de boule vards, die knusjes naast elkaar op het trottoir zaten, vergoedden veel. Maar toch echt niet alles. Een uitzondering op de minder goede indruk, die vooral zo opvallend was, omdat het vrijdagavond in Flora wel wat beloofde te worden, werd gemaakt door de personenwagen van de VVV, die buiten mede dinging meereed. Bij het schikken van de bloemen was rekening gehouden met de fraaie lijnen en de kleur van de wagen. Het geheel was een fraai staaltje van bloemsierkunst. De combinatie van pony's en kinderen sloeg wel in bij het publiek. Vooral bij de dames. Niet bij de dame, die op de boulevard constant met haar handen tegen haar oren stond gedrukt, waarschijnlijk omdat ze het geschetter en geroffel van de muziekkorpsen niet helemaal kon verwerken De lange vermoeiende tocht en de warme zon werd een piepklein bemanningslid van een ponywagen te machtig. Hij viel onderweg in slaap. En niets kon hem gedurende de resterende tocht weer tot het rijk van de wakenden doen terugkerenZelfs niet een schreeuwende Duitser, wiens belichtingsmeter op de grond viel. Staatsleningen ad f1000 Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 101% 101 Ned. '59 4% ïooti 100» 100H 100» 10011 1004* 98% 98% Ned. '53 3% 95% 95% Ned. Grtbk obi. 3% 78 93% 94 GB 96% 96% 94% 94% 93%GB 93% Ned. '48 ZVa 89% 88% Ned bel. cert. 3y» 87% Ned. '50 3% 88% 88% Ned. '54 3Va 89% 89 ft Ned. '55-1 3% 89 89 ft Ned. '55-11 3Va 91%GB 91% Ned. '37 3 90% 90% Ned. doll. ln. 47 3 91% 90% Ned. Inv. cert. 3 98ft 98 %GL Ned. '62-'64 3 99ft 99 ft Indië '37 3 97% Indlë '37-A 3 94 94% Ned. grtbk. '46 3 9114 Ned. won.b.I. '57 6 110* 110% Ned. won.b.I. '58 4% 99% 99% ACTIEVE AANDELEN Tultuurbank 33 Va 34 Nat. Handelsbank 191GB 195% Ned HandelmlJ. 325GB 327%GB 108% 109% 151% 151 540 540 529% 530 Berk el's Patent (v.) 349% 349 GB Calvé Delft cert 885% 897 Dell Mi) en (Ver.) 183.50 182.30 Kon Pap v Gelder 325GB 326% Hoogovens cert 816 831 M Uil er en Co N B 439 435% Ned Kabelfabr 599 598 1301 1320% 333 335 GB 914% 919% Wilton Feyenoord 205 204% 460 459 Dordtse Olie gew. 628% 625 Kon Olie (f20.-) 133 132 idem <60 A f20.— 131.15 130 30 Holl Amer UJn 137 138% Java China Paket 136 139 Ki*M - 103.50 103 Kon Ned Stmv MD 180 182 Kon Paket My 133% 134% Stoomvaart Ml) Ned 164% 166 Ntevelt Goudr eert 136 137 v Ommeren eert 267GL 270% Kon Rott Lloyd 145 145% Ned Scheepv Onle 143 144 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen A dam 47 <3%j S 94% 94% idem 48 (3%) 94% 94% R'dam '52-1 (4%) 98 Va 98% ld ld -37 1-n (3%) 95% Z .-Holland '56 (4%) 97% A'dam '53 3 A'dam '51 12%.. A'dam '56 12%.. A'dam *56 II 2% A'dam '56IH 2% Eindhoven "54 2% Enschede *54 2% Den Haag *52 I Idem O 2% R'dam '52 I 2% Idem O 2% Idem '57 2% Utrecht '52 2% Z.-Holl 1957 2% Bank N. G. "58 (5%) ld. NWB *52 (4%) Industr. Obligaties Philips Doilarlng *51 Premieleningen Vorige koers 104% 97 2% 98% 85 79% 87% 93% 79% 79% 85 87 87 89% 98% 88 95% Slotkoers v. heden 98 B 84% 79% 87% 93% 78% 85 85% 86', L 87% 100% 95 NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstelllngen Robeco 243 244 Amst Bank 400 400 HBO eert. 223 225 Rott Bank 321% 322% Twentsche Bank 297% 299 Industrie Ondernemingen Borsuml) K N Ed-met A-AA Idem pref wd Kon Ned Grofsm Holl Constructie Ing our v Bouwnljv Internatte Int Kunststof! Ind Leldse Wolspinnerij Rott Droogdok Ml) Stkkens Groep Ver Touwt abri eken Walvisvaart Wernlnk's Betonm Van Wijk en Heringa Zaalberg Spoorwegen Dell Spoorweg Ml) 5% Amerlk. fondsen Canadian Pacific R. 24% Intern Nickel 54% Anaconda 52 Bethlehem Steel 44 Cities Service 41% GeneraJ Motors 44% Kennecott 81% Republic Steel 62 Shell Oil 69% OnlOD Pacific 26% Dm States Steel 81% 470 472 64 62 97 97 104% 103% 385 185% 185 570 575 280% 145 co 148 Oö 559 555 680 700 B 920 920 351 347 113% 113 155% 158 114 113% 131% 131 24% 54ft 52% 44% 42% 45 81% 62% 68% 81%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11