BONN WENST IN DE OOSTZEE MODERN BEWAPENDE MARINE Kqü Russen hebben 130 onderzeeërs en nog ruim zeshonderd andere schepen in deze binnenzee Duur heimwee Vrede getekend tussen Philips en Electrical Musical Industries Goed bezette rundveemarkten Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 13 augustus 1960 Derde blad no. 30124 Belangrijke flank van NAVO-defensie (Van onze correspondent in Bonn) Tegenover de enige staat in haar omgeving die atoomwapens bezit, de Sovjet - Unie moet ook de Bondsrepubliek zich in geval van nood efficient kunnen verdedigen. Daarom dienen ook de eenheden van de Westduitse marine de be schikking te krijgen over de mo dernste afweerwapens waarmee bommenwerpers kunnen worden bestreden. Aldus een trtikel in het „Bulle tin" van het Westduitse pers- en informatiebureau, een officiële re geringsinstantie te Bonn. Volgens het artikel hebben de hiervoor noodzakelijke luchtafweerraketten niets te maken met de offensieve raketten en de atoombewapening. Maar tegenover een verrassende aan val van hoogvliegende moderne bom menwerpers, die sneller dan het ge luid zijn, helpen vandaag de dag alleen de bedoelde raketten, die uiteraard met atoomladingen kunnen worden voorzien. Het gaat hier tenslotte, al dus het officiële Westduitse bulletin, Stelende Duitsers vijf dagen cel in Twee dagen, nadat zy by een winkel diefstal in Amsterdam op heterdaad waren betrapt, stonden gistermiddag twee jonge Duitse studenten voor de Amsterdamse politierechter terecht. Ze werden veroordeeld tot vijf dagen hech tenis. De officier van Justitie had drie maanden gevangenisstraf, waarvan twee voorwaardelijk en een proeftijd van drie jaar plus de bepaling, dat het tweetal zich tijdens de proeftijd niet meer in Nederland zou vertonen geëist. De jonge Duitsers, 19 en 21 jaar oud, afkomstig uit Keulen, hadden hun kampeervakantie in Zandvoort in het water zien vallen. Woensdag j.l. trokken ze met voldoende geld op zak naar Am sterdam. In twee warenhuizen maakten zij zich achtereenvolgens meester van zeventien grammofoonplaten (waarde negentig gulden), een blikje haring en een blikje conserven. Ze werden op he terdaad betrapt. In een fel requisitoir richtte de offi cier van Justitie, mr. J. J. Abspoel, zich tot beide verdachten. „Het komt de laatste tijd helaas veelvuldig voor dat jonge Duitse toeristen hier stelen", zo zei hij. „Wij zijn helemaal niet gesteld op rovers van de andere kant van de grens. Wij zullen dit, nu wij hier iets tegen kunnen doen, duidelijk laten merken". Mr. Abspoel zag geen enkele reden tot clementie. De politierechter, mr. W. da Costa hield bij de bepaling van het vonnis rekening met het feit, dat de ouders van de jongens pas volgende week zaterdag van vakantie terugkomen. Hij veroor deelde de studenten ieder tot vijf dagen, zodat hun straftijd voor de thuiskomst van hun ouders om is. Voor een verbod om in Nederland te komen voelde mr. Da Costa niet veel. „Zij moeten maar vaak hier komen, want er valt voor Duitsers op gebied van recht en onrecht in ons land nog veel te leren", zo zei mr. Da Costa. Indonesische P.N.I. wil alle banden met Nederland verbreken Mr. Ali Sastroamidjojo, de nieuw ver kozen voorzitter van de Partai Nasional Indonesia, heeft gisteren op een pers conferentie gezegd, dat de PNI aan de Indonesische regering zal verzoeken, de diplomatieke betrekkingen met Neder land te verbreken, als Nederland voort gaat met het zenden van militaire ver sterkingen naar Ned. Nieuw-Guinea. Naar de mening van Sastroamidjojo vormt het Nederlandse „vlagvertoon- smaldeel" in Nieuw-Guinea een uitda ging aan de Indonesische souvereiniteit en een bedreiging van de vrede in Azië en in de wereld. Hij deed een beroep op de Aziatische en Afrikaanse Staten om concrete maatregelen te nemen tegen „de Nederlandse provocatie" en om In donesië hulp te bieden in zijn pogingen om het gebied te „bevrijden". In Sydney arriveerde dezer dagen het Nederlandse gezin Schippers om voor de tweede maal een nieuw leven te beginnen in Australië. Het heeft de familie ongeveer 1200 pond sterling ge kost om te ontdekken, dat het het leven in Australië prefereerde boven dat in Nederland. De elektricien J. Schipper uit Den Haag, vertrok zeven jaar ge leden naar Australië met zijn echtge note, twee dochters en een zoon. Hij woonde vier jaar in Parramatta, een randgemeente van Sydney. Toen kre gen zijn vrouw en dochters het zo te kwaad met heimwee, dat men besloot naar Nederland terug te keren. Het huis moest verkocht worden om de overtochtkosten te kunnen dekken. De heer Schipper bleef echter in Austra lië, omdat hij een huis moest afbottr- wen en verkopen, voordat hij kon repa triëren. In Sydney zei mevrouw Schipper: „Toen wij in Nederland terug waren ontdekten we onze fout. Wij misten het vrije leven en het heerlijke klimaat van Australië". om de bescherming van de bevolking, belangrijke industrieën en verzorgings- bedrijven, verkeerswegen en de uit gangen van de Oostzee. Er wordt in dit artikel nog eens op gewezen, dat volgens een besluit van de Westduitse Tweede Kamer (de Bondsdag te Bonn) van 25 maart 1958 het nieuwe Westduitse leger, dus ook de Westduitse marine in de Oostzee, uitgerust kan worden met wapens met een dubbel doel, dat wil .zeggen met afweerwapens, waarmee zowel conven tionele als atoommunitie kan worden afgeschoten. Uitdrukkelijk wijst het Bonner Bulletin er evenwel ook op dat het Westduitse leger slechts raketten en dergelijke conventionele ladingen krijgt geleverd, want de atoomladingen verblijven volgens een besluit van de NAVO-regeringschefs onder Ameri kaanse controle. Sterke Russische marine Bonn verspreidde dit commentaar naar aanleiding van Oostduitse pogin gen om Zweden op te stoken tegen de Westduitse Oostzee-marine. Er wordt ten deze van Westduitse zijde ver klaard, dat niet Bonn, maar Moskou de enige Oostzee-staat is met atoomwa pens. Volgens het Bulletin beheersen de Russen thans Oostzee-oevers met een lengte van 2000 kilometer tot voor de poorten van de Westduitse haven Lü- beck. Zy beschikken tussen Kronstadt en Lübeck over talrijke marine- luchtmachtsteunpunten en ook over vele raketbases, namelijk bij Lenin grad, Reval, Riga Koningsberg, Pillau, Stralsund, Rostock en op het eiland Rügen. De Sovjet-Unie heeft voorts in de Oostzee een vloot van 7 kruisers, 130 onderzeeërs, 70 torpedojagers, 90 onderzeebootjagers, 200 snel- en torpe- doboten, 200 mijnenvegers en minstens 50 landingsschepen. Daar tegenover kan de NAVO op dit ogenblik eigenlijk niets gelijkwaardigs in het Oostzeegebied stellen. De NAVO heeft hier volgens het Westduitse bul letin slechts het minimum aan afweer krachten. Philips en de Electrical and Musical Industries hebben, als resultaat van be sprekingen, die zij tezamen met Morphy- Richards hebben gevoerd, de vrede gete kend. Naar wij van de zijde van het Philipsconcern vernemen, was Philips sedert januari in onderhandeling met Morphy-Richards over samenwerking. Deze samenwerking zou betrekking heb ben op produktie, verkoop, research, fabricage-ontwikkeling en bepaalde aspecten van de export, alles op het ge bied van de grote huishoudelijke appa raten. Onverwacht bod Tijdens de besprekingen had de Elec trical and Musical Industries volkomen onverwacht een bod op de aandelen Morphy-Richards aangekondigd. Philips en Morphy-Richards onderbraken toen hun onderhandelingen om deze nieuwe ontwikkeling te bestuderen. Zoals reeds gemeld, werd daarop besloten gezamen lijk de zaak te bespreken, waarbij ge bleken is, dat de Electrical and Musical Industries in het geheel niet op de hoogte was van de besprekingen van Philips met Morphy-Richards. Advertentie e n pijn weg- wrijven met D AHPO NEDERLAND ANTWOORDT OP NOTA VAN POLEN Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft medege deeld, dat gisterochtend aan de Poolse ambassadeur in Nederland de antwoord nota is overhandigd op de Poolse nota van 19 juli j.l. over „vermeende agres sieve uitspraken" van de Duitse Bonds regering. De Nederlandse regering wees er in haar antwoord op, dat zij het volste vertrouwen heeft in de vredelievende politiek van de Duitse Bondsrepubliek. Voor het overige wordt in de nota ver wezen naar een overeenkomst van Pots dam van 1945 tussen de Verenigde Sta ten, Groot-Brittannië, Frankrijk en de Sovjet-Unie, waarin is bepaald, dat kwesties over de Duitse oostgrenzen zul len worden geregeld in een met geheel Duitsland te sluiten vredesverdrag. Niemands nadeel Men is thans tot de conclusie geko men, dat niemand er enig nadeel van zou ondervinden, indien de Electrical and Musical Industries een groot aan delenpakket Morphy-Richards zou over nemen. Overeengekomen werd tot sa menwerking te geraken, d.w.z. tussen Philips en Morphy-Richards op de eer der genoemde terreinen. Beide onder nemingen zullen evenwel volkomen zelf standig blijven en het is dus niet de be doeling, dat Philips aandelenbelangen of andere financiële belangen in Mor phy-Richards verwerft. Straaljager laiult op zee Gistermiddag omstreeks drie uur kreeg de piloot van een Thunderstreak motor storing en werd gedwongen een nood landing te maken op zee. De straaljager landde op vijf mijl uit de kust ter hoogte van Harlingen. De piloot stapte in zijn rubberreddingsbootje en werd opgepikt door de „Harlingen 37". De 20-jarige on gehuwde sergeant-vlieger J. J. H. Jur- ninck, liep geen letsel op. Het toestel dat in ondiep water ligt kan worden gebor gen. Hr.ms. „Bussemaker komt in dienst Vrijdagmiddag 19 augustus zal op de werf van de NV Amsterdamsche Scheepswerf G. de Vries Lentsch jr. te Amsterdam de tweede van een serie van zestien ondiepwatermijnenvegers, door de aangewezen commandant, luit. ter zee der 2e klasse J. A. Zoethout, als HM Bussemaker in dienst worden gesteld. Het schip is genoemd naar wijlen lui tenant ter zee der eerste klasse A. J. Bussemaker. wegens zijn beleidvol en moedig optreden, door als commandant van HM onderzeeboot O 16 op 8 decem ber 1941 op de rede van Patani (n.o.-kust van Malakka) onder moeilijke omstan digheden vier Japanse troepentransport- schepen tot zinken te brengen. Bij K.b. dd. 8 januari 1942 werd hij posthuum met de Militaire Willemsorde onder scheiden. Chinese propaganda in Zuid-Anierika De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken, Andrew H. Ber ding;, heeft te Miami, waar hij een congres van joodse oudstrijders toe sprak, mededelingen gedaan over een grote propagandacampagne, die com- munistisch-China voert onder de lan den van Latyns-Amerika. Er bestaat, zei Berding, een plan voor het isoleren van Amerika van zyn zuidelijke buurstaten. Het doel van dit plan is een situatie te scheppen, waarin een communistische greep naar de macht op weinig Amerikaans of binnenlands verzet zou stuiten. Vorig jaar hebben 402 personen uit Latijns-Amerika op uitnodiging van het communistisch regime een reis ge maakt naar het vasteland van China. Men heeft niet nagelaten hen te wij zen op de ..imperialistische uitbuiting van half-koloniale staten", aldus Ber ding. Het aantal Zuidamerikanen, dat dit jaar een reis naar China maakt, is drie en een half maal zo groot als in de twee afgelopen jaren, zei Ber ding. Culturele verenigingen, die door de Chinese communisten worden gefinan cierd, zijn opgericht in Columbia, Bo livia, Venezuela en Uruguay, naast de reeds bestaande verenigingen in Chili, Brazilië, Argentinië en Mexico. Dit jaar is er ook in Cuba een opge richt. Bovendien wordt er sinds novem ber van het vorige jaar een Chinees- communistische krant in Havanna uit gegeven en verspreidt Peking overal in Zuid-Amerika een tijdschrift in het Spaans. Ook is er in Havanna een kantoor van het persbureau „Nieuw China" geopend en zijn er in andere Zuidame- rikaanse landen correspondenten aan genomen, deelde Berding mee. Amerikaanse toerist uit Rusland gewezen Opnieuw heeft de Sovjet-Unie een Amerikaanse toerist uitgewezen wegens pogingen „Sovjet-staatsburgers te bewe gen tot anti-Sovjet-propaganda", aldus bericht het blad van de communistische jeugdbeweging „Komsomolskaja Praw- da". De naam van de torist wordt ge geven als James Schultz. Het bericht van de uitwijzing kwam in een artikel over de uitwijzing van een andere Amerikaanse toerist, Robert Christner. Schultz, een student aan de universiteit van Washington. Schultz zou een Rus hebben gevraagd andere Russen te vinden die bereid zijn „anti-Sovjetpropaganda en provoceren de geruchten te verspreiden". Deze „renegaten" kregen „als voorschot drie bijbels, provocerende Amerikaanse boe ken en een blad „Activiteiten als die van Schultz, die onder het mom van toerisme worden gedreven .veroorzaken verontwaardi ging", aldus beweert het blad. „Schultz zal worden uitgewezen". De Amerikaanse ambassade in Mos kou verklaarde dat niemand van de naam Schultz zich heeft gemeld en dat zijn verblijfplaats niet bekend is! B.B. gaat plattelanders nu ook inlijven (Van onze Haagse correspondent) Nadat de iniyving van dienstplichti gen zonder mobilisatiebestemming bij de Bescherming Bevolking in de zoge naamde A-kringen (dat zijn de grote steden en bijzonder kwetsbare gebieden in ons land) heeft plaatsgehad, komen nu ook bepaalde dienstplichtigen in de B-kringen van de B.B. aan de beurt. B-kringen zijn gebieden meestal op het platteland waar het oorlogsgevaar niet zo groot is als in de A-kringen. In 26 kringen in het B-gebied zal men over enkele weken, indien daar de nood zaak toe zou bestaan, beginnen met het inlijven van dienstplichtigen zonder mo bilisatiebestemming. Er zijn B.-kringen, waar men het benodigde aantal vrijwil lige noodwachters bijeen heeft, zodat daar de gedwongen dienstneming bij de B.B. niet behoeft te geschieden. De iniyving van militairen bü de B.B. in de B-kringen zullen bij de zoge naamde ABC-diensten zijn, diensten, die zich bezighouden met de bestrijding van de gevolgen van de atomische, bacte riologische en chemische oorlogvoering. De iniyving in de B-kringen zullen, evenals dat geschiedde bij de A-kringen, via het gemeentesecretarie lopen. Een handige mode-ontwerper in Duitsland heeft beslist, dat dames best de rokken over het hoofd mogen slaan, als er plotseling een bui komt opzetten. Maar dan moe ten zij wel een (door hem ont worpen) petticoat dragen. En de kleding moet dan van kunstvezel zijn. Aan alle voorwaarden voldaan krijgt men dit resultaat: links bij droog weer, rechts tijdens de bui. Vakantiebezigheden in het Noorderkwartier ten einde Ook de speeltuinvereniging Noorder kwartier heeft de jeugd drie weken lang een aantal geslaagde vakantiedagen be zorgd. Het dames-comité met mevrouw S. van Rossen-v. d. Blom als presidente, stelde een attractief programma samen, dat gisteren werd gesloten met een bus tocht door de Doornse Bossen. De jeug dige vakantiegangers hebben ondanks de minder gunstige weersomstandigheden genoten van dit uitstapje. Terug in Lei den maakten de kinderen, voorafgegaan door het Leidse Jeugdorkest en drum band „De Burcht", een rondgang door het Noorderkwartier. Hierna kregen zy een versnapering en een üsje. Deze trak tatie betekende tevens het einde van de vakantiebezigheden 1960 in het Noorder kwartier. Rondom de veemarkt Een van de Wama's is gisteravond in het Circus Bottini te Amsterdam de leeuwenkooi binnengestapt om een liedje te zingen onder de loe iende blikken van de verbaasde roofdieren. Na het stuntje durfde ook de andere Wama binnen te komen. Duitse jongens randden twee meisjes aan Twee 20-jarige Duitse vakantiegan gers, uit Gelsenkirchen, zyn door de Rykspolitie in Castricum aangehouden wegens poging tot aanranding. Twee meisjes van 18 en 19 jaar, die op hetzelf de terrein als de Duitse jongens kam peerden, hadden, na de eerste dag met de jongens kennis te hebben gemaakt een tweede afspraak gemaakt Bü die af spraak namen de jongens de meisjes mee in e< auto en trachtten hen aan te randen. De meisjes verzetten zich hevig en stelden de politie van het geval in kennis. De beide Duitsers zyn aangehou den en ingesloten in het huis van bewa ring te Beverwijk. Zy zullen nog van daag als ongewenste vreemdelingen over de grens worden gezet. Vragen over teeltrecht bloembollen De heer Borst (CPN) lid van de Tweede Kamer, heeft aan de minister van Landbouw en Vissery de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het juist, dat ook dit jaar de mo gelijkheid bestaat tot uitbreiding van teeltrecht voor bloembollen en bloem kwekerij produkten Is de minister ervan op de hoogte ot het in de bedoeling ligt van het Pro- duktschap voor siergewassen deze uit breiding, evenals vorige jaren, tot stand te brengen door opnieuw verhoging met een uniform percentage toe te staan? 3. Is de minister ook niet van mening, dat hierdoor de kleine kwekers op nieuw ten achter gesteld worden by de grote kwekers, met alle gevolgen van dien? 4- Is de minister bereid mee te delen of zijn voornemen zach over deze zaak tot het Produktschap te wenden, zoals hij dit in de Eerste Kamer heeft toe gezegd en in antwoord op vragen van Blykens een officiële publikatie in het Journal Officiel heeft Frankryk de libe ralisatie van de invoer van rund- en kalfsvlees ongedaan gemaakt door de afgifte van invoervergunningen stop te zetten. Een besluit dat gegrond schijnt te zijn op de slachtvee situatie in Frank rijk, waar het prijspeil ingrijpen van de SIBEV, die aldaar regelend optreedt, blykbaar noodzakelyk maakte. Dit bericht bracht in de afgelopen week in exportkringen nogal wat ver warring, doch het schynt meer bedoeld te zyn op de invoer van rundvlees uit Duitsland, welke op grond van veteri naire bepalingen de invoer van vlees uit Frankrijk r omenteel niet toestaat. Men spreekt dan ook de verwachting uit dat er voor de uitvoer van rundvlees uit ons land, die uitsluitend uit achter delen - dus de fynere delen van het rund - bestaat, hiervan geen nadelige gevolgen zal ondervinden. Te meer daar Nederland wekelijks een groot kwantum mager rundvlees voor de vleeswarenin- dustrie uit Frankryk ii..porteert. Welis waar is dit een compensatie voor de ex port van schapevlees naar Frankryk, doch desondanks zal men deze zaken ze ker in het oog houden. Deze week is tenminste onze export van rund- en kalfsvlees normaal geble ven en krijgen onze exporteurs blijkbaar van Franse zyde voldoende licenties om de zaak niet te stagneren. Men late zich dus door deze berichten als producent vooralsnog niet van de wys brengen, is ons advies! Onze rundveemarkten waren in het algemeen deze week zeer goed bezet. Het ging met het gebruiksvee in de handel door de hogere vraagprijzen iets minder vlot, doch onze noteringen bleven vrijwel stand houden. Het vele regenwater, dat er echter momenteel valt kan indien dit mocht aanhouden de kooplust vermoedelyk wel wat afremmen. Het magere weidevee bleef echter deze week nog zeer duur met een behoorlyke vraag. De slachtveehandel was totaal gezien zeer bevredigend en de pryzen hielden zich zeker aan die der vorige week. Het prima vee was eerder aan de duurdere kant. De vette kalveren werden by flinke aanvoeren vooral in de eerste helft van de week ook goed pryshoudend opgeno men, doch de eindmarkten w.o. ook de Leidse, verliepen gemiddeld even stroe ver en een tikje gedrukt in prys. De nuchtere kalveren bleven de oude zeer hoge pryzen echter gemakke- lyk handhaven. Met het wolvee ging het overal heel goed en alles werd tot zeer bevredigen de pryzen geplaatst. De export was nor maal. De verzendingen naar Zwitserland van levende zuiglammeren lopen, naar verluidt, ten einde, hetgeen een normaal seizoenverschynsel is. De varkenspryzen hielden zich in het algemeen ook stevig staande. In het Kerkelijk Geven NED. HERV. KERK. Aangenomen naar Oudelande D. R. Jonker, vic. te Berkei-Rodenrijs. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Sohevenlngen Chr. v. Dam te Rotterdam-Zuid en A. Vergunst te Rotterdam-Centrum. ondergetekende heeft bevestigd, ten uit voer is gebracht? 5. Indien de minister de laatste vraag bevestigend beantwoordt, wil hy dan het resultaat van het onderhoud met het Produktschap meedelen? westen des land zijn de voorraden mo menteel aan de krappe kant. zodat de handeli een williger en vastere tendens heeft dan in het oosten waar nog veel aanbod is. De zwaardere soorten, die vooral in het westen worden geleverd krygen bovendien nog weer een tikje' steun doordat West-Duitsland de weke- lükse invoer, welke de laatste weken 1200 stuks heeft bedragen heeft bepaald op 1500 stuks voor deze week. Zulks aan de hand van de marktsituatie aldaar. De lichte soorten van rond 100 kg. ge slacht gewicht kwamen deze week van f 1.70 en in de top aan f 1.75 per kg. Tot 125 kg. gemiddeld fl.65 iets zwaardere f 1.58 tot f 1.62 en de allerzwaarste soor ten aflopende naar rond f 1.50, vette zeugen f 1.20 tot fl.35 per kg. levend gewicht, naar gelang de kwaliteit. Zou ters deden van fl.52 tot fl.58 per kg. Mestvarkens f 65.— tot f 90 en biggen in hoofdzaak tussen f50.— en f60.— per stuk. De paardenmarkt was goed gestemd met even styvere pryzen voor de beste slachtpaarden. Regeringscrisis in België voorkomen De Belgische coalitieregering van rooms-katholieken en liberalen zal niet worden gewyzigd, voordat zy woensdag a.s. voor de Kamer van volksvertegen woordigers zal verschijnen. De voorzit ter van de liberale party, Destenay, ver klaarde gistermiddag na een onderhoud met de voorzitter van de R.-K. CVP, Le- fèvre, dat „er geen problemen meer zyn". Zoals gemeld bestond er meningsver schil tussen de coalitiegenoten over de datum van byeenroeping van de Kamer. Niet tegenstaande bezwaren van libe rale zyde besloot het kabinet vrüdag om het besluit om de Kamer op 17 augustus byeen te roepen te handhaven. De libe ralen wilden aanvankelyk dat de byeen- komst een week later zou worden ge houden. De regering zal woensdag een verkla ring afleggen over de gebeurtenissen van de laatste weken in Kongo en hun weerslag op internationaal gebied. Naar verluidt zal naar aanleiding van deze verklaring niet het vertrouwen van de Kamer worden gevraagd. Er zou sprake zyn van de volgende motie: „Na de ver klaring van de regering te hebben aan gehoord. gaat de Kamer over tot de orde van de dag". Een dergelijke motie krygt automatisch voorrang op eventuele mo ties van de zyde der oppositie. Naar verluidt zal wèl een motie van vertrouwen aan de orde worden gesteld, wat betreft de verbintenis van de regering om binnenkort een nieuw pro gram voor te stellen. Deze regeling betekent een concessie van premier Eyskens aan de liberalen, die niet bereid waren een motie van ver trouwen in het regeringsbeleid ten aan zien van Kongo te steunen. Als de regering het vertrouwen van de Kamer zal hebben gekregen over de tweede kwestie, zal het kabinet voor de maand september ingrypend worden ge wyzigd. LEIDERDORP BURGERLIJKE STAND Geboren: Arthur Joseph Alexander, v. J. Schiphorst en M. J. Versteeg. Ondertrouwd: L. Buis. 24 j. en E. ReUerse, 19 j. Overleden: J. W. Kossen, 3 j., d. v. A. P. Kosse nen J. Spek.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9