U.V.S.—D.H.C. REGERING NEEMT ONTWERP OVER VAN VORIG KABINET Wonen en eten in Rome Angst voor spaghetti.... Olympische afvaardiging ESSO 2-T MOTOR OIL VERMENGT ZICH VANZELF MET DE BENZINE IN DETANK DE ALGEMENE KINDERBIJSLAG Voor iedereenvan derde kind af maart 1860 Woensdag 3 augustus 1960 Derde blad no. 30115 Een aantal landen, dat deelneemt in de Olympische Spelen in Rome, left toestemming gevraagd eigen Iks mee te mogen brengen, dit om voorkomen dat hun atleten zullen )zwijken voor de verleiding van aghetti. Het Italiaanse Olympische Comité eigert bekend te maken welke lan- w eigen koks sturen. Het Indiase ympische Comité heeft evenwél ver aard, dat het twee koks zal afvaar- gen, die de speciale Indiase gerech- ti zullen verzorgen. Hoewel Japan zelf geen koks stuurt, Hmt het toch geen risico's en stuurt lt speciale voorraden, o.a. groene jee, zeewier, rijst en soya saus. Vele igrediënten, die nodig zijn om de J ar tnse maaltijden te bereiden, zijn nl. et voorhanden in Europa. Andere yeciale voedingsmiddelen worden in ime gekocht, b.v. verse vis, die in dunne schijfjes gesneden en over- i met een pikant sausje als \hi" wordt opgediend. 'Intussen leveren arbeiders onder de landende zon een strijd tegen de tijd m het Olympische dorp op tijd klaar I krijgen. Het dorp krijgt 10 hyper moderne restaurants, die de mogelijk- lid hebben 3000 atleten in één keer I bedienen. Elk restaurant is door keuken verdeeld in twee eetzalen, aar tenminste 150 personen een plaats wnen vinden. De maaltijden zullen Hgens een zorgvuldig samengesteld 'dschema dat aansluit op de Olym- Ipche nummers worden geserveerd. De restaurants zijn voorzien van rote opslagruimten en koelkasten, jaar zeldzame kruiden en andere in- rediënten voor de bereiding van maal- jden voor atleten uit exotische lan- fn, goed kunnen worden bewaard. De keukenstaf en kelners van het \ympische dorp zijn hoofdzakelijk em- toyé's van de internationale Wagon- its Maatschappij en van de grootste \aliaanse hotelxxikschool. De Italiaanse koks zullen zoveel \ogelijk hun best doen om aan de 'ertsen van de buitenlandse atleten ïgemoet te komen. Zo zullen o.a. de- catessen als de Oostenrijkse appel- brudel, Russisch kalfsvlees pojarski, \ongaarse goulasch en Engelse ge bokte schelvis en havermoutpap, ver- fijgbaar zijn. Er zullen niet minder dan 20 ver- Afdeling Lelden KNVB iDe competities van de Afdeling Leiden kn de KNVB vangen aan op zaterdag en zondag 11 september. De algemene jaarvergadering van de (ideling vindt plaats op 23 september I de grote zaal van Den Burcht. Roodenburg organiseert pupillentoemooi Roodenburg organiseert zondag a.s. op |ftar terrein in de Leidse Hout een pu- jllentoernooi waaraan wordt deelgeno men door de volgende verenigingen: IOCOS, LDWS, Leidse Boys, LPC, Lug- lunum, Oranje Groen, Rouwkoop. UVS n Roodenburg. Het toernooi vangt aan ta 11.15 uur. ZWEMMEN Australië stelde record scherper Tijdens de trainingswedstryden van de lustrallsche zwemploeg in Townsville leeft een heren estafetteploeg gister- ivond het wereldrecord op de 4 x 110 fcrds vrije slag verbeterd. De ploeg bestaande uit John Henricks, lie 56.0 sec zwom, John Devitt, Geoff 'pton en David Dickson maakte een I van 3 min 45.7 sec, ruim een secon- beneden het oude record, dat met 146.8 reeds op naam stond van een lustralische ploeg, waarin Devitt en Ihipton uitkwamen, tezamen met Jon Conrads en Warren Webster. Het wereldrecord op de vergelykbare I x 100 meter vrye slag is in handen an de Verenigde Staten met 3 min 44,4 ec. Tijdens de zondag op de Bosbaan ge- ouden zwemwedstrijden werd onze ladgenoot Hans v. d. Moolen (De Zijl) iilitair kampioen op de 2 km schoolslag. SCHAKEN Verholst leidt in Venray Te Venray werd het toernooi om het pen schaakkampioenschap van Neder- ind voortgezet met de tweede en derde onde. De uitslagen luiden: 2e ronde: VerholstDiemen (W.-Dld) —0; Van DonkJansen 10; dr. Mul lerJongsma afg.; Meddelerds. Go ris h-1; Coninghs (België)—Kuypers 0—1; iuakkelaarSpeyer Vi— 3de ronde: Van Donk—Verholst 0—1; longsma—Goris 1—0; Diemer—Jansen Ifgebr.Mulder—Kuypers 0—1; Quakke- ftar—Meddeler afgebr.; Speyer—Konings r-0. Stand na 3e ronde: 1. Verholst [Utrecht) 3 punten; 2. Jongsma (Rot terdam) 2V% pnt; 3/4. ir. Van Donk [Dordrecht) en Kuypers (Breda) ieder i pnt; 56. Goris (Barchem) en Speyer [Nymegen) ieder V/2 pnt; 7/8. Jansen IWaterlandsekerk) en Diemer (W.Dld) «der 1 pnt en 1 afgebr.; 9. dr. Mulder IBakel) 1 pnt; 10. Quakkelaar (Olden- faal) pnt en 1 afgebr. party; 11 Heddeler (Heerlerheide) 0 pnt en 1 Ifgebr. party; 12. Coninghs (België) I pnt. De uitslagen van de derde ronde van het toernooi om het Nederlands schaak kampioenschap voor dames luiden: mevr. Heemskerk—mej. Broerse 1—0; mevr. Van der Veen—mej. Bruinenberg l__0; mevr. Timmermevr. Van Aalst 1—0; mevr. Beelaerts van Blokland— tnevr. Vreeken 0—1. schillende soorten vis opgediend kun nen worden. De Italiaanse schotels komen uiter aard het meest voor op de Olympische menu's, zoals spaghetti, op 10 ver schillende manieren bereid. Bovendien zijn er grote orders geplaatst voor elke soort Italiaanse kaas. Rome wordt ver tegenwoordigd door de „caciotta", een smakelijke kaas, die in de omgeving en in Toscane gemaakt wordt. Een van de vele „veiligheidsmaatre gelen", die genomen zijn door de orga nisatoren is een verbod voor de jour nalisten om na afloop van de lunch de atleten te interviewen. Men wil de deelnemers zo de gelegenheid geven hun „siësta" te doen en zich de maal tijd in volkomen rust te laten bekomen. WIELRENNEN KNWU moet alsnog ƒ15.000 betalen De UCI heeft gisteravond in een be stuursvergadering te Leipzig het be sluit genomen dat de Koninklijke Neder landse Wielerunie alsnog f. 15.000 moet betalen. Dit is de nasleep van de wereldkam pioenschappen wielrennen van 1959 in Zandvoort. Toen werd namelijk bekend gemaakt dat 170.000 toeschouwers de wegwedstrijd voor profs zouden hebben bijgewoond. Later bleek dat slechts 50.000 betalende bezoekers het circuit hadden betreden. Dit scheelde de UCI, die een bepaald percentage van de recette krijgt, een behoorlijk bedrag. Ondanks verze kering van de KNWU in brieven en ook dinsdag te Leipzig, dat hier van een ver gissing sprake moet zijn geweest, was het niet mogelijk deze kwestie te ontzenu wen en het uiteindelijk resultaat zal wel zijn dat de Nederlandse wielerorganisa tie moet betalen. Amsterdam heeft zich deze gras- tondeuze" aangeschaft om zijn I ruim driehonderd hectare plantsoen te kunnen bijwerken. De KNZB heeft by het NOC de voor dracht ingediend van twee heren-esta fetteploegen op de 4 x 200 meter vrye slag en de 4 x 100 meter wisselslag. Beide kwartetten hebben nog niet aan de eisen van het NOC voldaan, doch de omstandigheden waaronder de kandi daten voor de estafetteploegen voor hun kansen hebben moeten zwemmen, zijn tamelijk slecht geweest. Van de elf waterpolospelers, die naar Rome worden afgevaardigd, zijn thans tien namen bekend. Het zijn Ben Kniest (Nept. Arnhem), Henk Hermsen (Rob ben), Haro Ran (Zian), Bram Leenards (Zian), Anton de Boer (Robben), Harry Lamme (Robben), Harry Vriend (Y), Fred van Dorp (AZ en PC), Fred van der Zwan (DZV) en Hans Muller (Dol- fyn). Afhankelijk van het al of niet uitzen den van een 4 x 200 meter estafetteploeg, zal voor de elfde polospeler een keuze worden gemaakt uit Wim van Spingelen (HZPC) en Cees van der Tooren (GZC) Lou Mulder, de doelman van het Ne derlands hockeyteam, zal geen deel uit maken van de Olympische ploeg. Wegens zakelyke omstandigheden is hU verhin derd het toernooi in Rome mee te ma ken. Met toestemming van het Neder lands Olympisch Comité heeft de elftal commissie van de KNHB thans als tweede doelman naast De Ruiter aan gewezen jhr. E. C. C. de Graeff van Togo. DUIVENSPORT „De Rjjnklievers" hield een wedvlucht met oude duiven op Bordeaux, afstand 897 km. In concours 50 duiven. Deze werden 2 dagen vastgehouden in ver band met het slechte vliegweer. De uit slag is als volgt: N. Hoogervorst 1, 4 en 5; W. de Haas 2; Chr. v. d. Pluym 3; A. Rooda 6; M. Jongeleen 7; H. v. d. Vecht 8H. Kettenis 9Truyers en zn 10. De Kampioenen Fond zyn: 1. A. Rooda met 210.47 punten; 2. M. Jonge leen 202.71 p.; 3. H. en J. v. Alphen 178.89 p.; 4. Chr. v. d. Pluym 171.85 p.; 5. A. v. d. Dop met 163.05 p. Van Vilvoorden tot Bordeaux: 1. M. Jongeleen 652.58 p.; 2. A. v. d. Dop 651.96 p.; 3. A. Rooda 623.21 p.; 4. Chr. v. d. Pluym 613.02 p.; 5. H. en J. v. Alphen 591.50 p. Voorts nam de vereniging deel aan een wedvlucht met Jonge duiven vanaf St.-Ghislain Hornu. Afstand 197 km. In concours 348 duiven. Gelost om 9.20 uur met zeer kalme zuidwesten wind. De le duif werd geconstateerd om 12 uur 0.6 min., 42 sec., snelheid 1180.63 meter per minuut. Uitslag: 1. L. Klein; 2 en 8 Chr. v. d. Pluvm; 3. A. Rooda 4 en 9; C. de Ridder; 5 Gebr. Kok: 6 M. v. d. Wilk; 7. P. v. Griensven en 10. A. v. d. Luyt. Advertentie DONDERDAG A.S. Aanvang 6.30 uur. Gewone prjjzen. Quick Boys speelt tegen volledig Fortuna '54 Zaterdag 13 augustus zal een met 2 spelers van de ere-divisie versterkt Quick Boys in het gemeentelijk sport park in Katwyk aan Zee tegen de ere divisieclub Fortuna '54 uit Geleen spelen. Fortuna zal, zo verzekerde men ons by de VVV in de volgende opstelling in het veld verschynen: doel: Belski; achter van rechts naar links: Curtes en Pie- neman; midden: Notermans (eventueel Winkens), C. v. d. Hart en Munster; voor Adang, Wilkes, Angenent, Beene en Köhn. De wedstrijd wordt onder auspi ciën van de VW Katwyk gehouden. DUIVENSPORT P.V. „Columba" Wedvlucht met jonge duiven vanaf Duffel (118.948 km). In concours 193 vogels. Gelost 6.30 uur. Aankomst le duif 7.47.57 uur. Uitslag: J. Wolters 1-2—4; C. W. Betcke 3; J. Kukler 56—9; A. v. Iterson 7; R. de Graaf 810. Wedvlucht jonge duiven Vilvoorde (137.678 km) In concours 159 vogels. Ge lost te 7 uur. Aankomst le duif 8.52.05 uur. Uitslag: J. Kukler 12345 7—9; J. Wolters 6—8; R. de Graaf 10. Wedvlucht oude duiven vanaf Bor deaux (896.152 km) Uitslag G. Oude El- ferink 1—2—34—6; R. de Graaf 5—7— 8; J. Wolters 9. Monument Als eerste stad heeft Heme (Did.) eén monument gewyd aan de onbekende voetbalenthousiast. Daaraan had het gemeentebestuur van Herne inmiddels geenszins ge dacht, toen het aan de te Herne wonende beeldhouwster Elisabeth Hoffmann de opdracht had gege ven, een beeld te maken ter ver siering van de binnenplaats van een school. Mevrouw Hoffmann hield rekening met de mentaliteit van de scholieren en schiep een groep van drie jongens, die geest- 1 driftig ,,Goal!" rier n. CHR. MIDDENSTANDSBOND EN LOONPOLITIEK Binnenkort nota aan de regering Het is gewenst een meer globaal toet singsbeleid te gaan volgen, dat meer rechten doet wedervaren aan de eigen verantwoordelijkheid van de bedrijfstak ken zodanig, dat naast het produktivi- teitscriterium ook andere criteria ge hanteerd mogen worden. De loon- en prijspolitiek zal door het toetsingsbeleid als resultaat moeten hebben, dat het gemiddeld prijsniveau stabiel blijft en de loonontwikkeling nationaal gezien in de pas blijft met de produktiviteitsontwik- keling. Dit zyn twee aanbevelingen, welke de Christelijke Middenstandsbond doet ten aanzien van de in de toekomst te voeren loonpolitiek. Het toetsingsbeleid zo beveelt de Bond voorts aan zal rekening moeten houden met de structurele geaardheid van de dienstverlenende sectoren, waar de produktiviteitsontwlkkeling minder gunstig is en meer afhankelyk van de persoonlyke inspanningen. Verder dient er een ruimere beleidsmogelijkheid te zyn voor de individuele onderneming om eigen verantwoordeiykheid te dragen voor de loonvorming vooral ook, omdat het produktlviteits- en rentabillteits- criterium daar het beste gehanteerd kunnen worden. Naar de mening van de Bond dient er verder zo spoedig mogeiyk een loon wet te komen, die het institutionele kader aanpast aan de grotere sociaal- economische autonomie van het be drijfsleven. Tenslotte staat de bond de gedachte voor, dat de publiekrechtelyke bedrijfsorganen zorgen voor het ver- scaffen van gegevens over de produk- tivlteitsontwikkeling en het interprete ren daarvan voor het op korte termyn te voeren beleid voor het midden- en kleinbedryf. Deze reeks van aanbevelingen is ver vat in een nota van het Bondsbestuur van de Christeiyke Middenstandsbond, welke nota binnenkort aan de Staats secretaris van Sociale Zaken en Volks gezondheid, de heer B. Roolvink, zal worden aangeboden. De nota dient „als een bijdrage tot de thans in gang zynde Aziatische landen besteden kapitalen aan liet onderwijs „De meeste Aziatische landen zyn er diep van overtuigd, dat het onderwijs kan bijdragen aan een gelukkiger, ge zonder en vreedzamer samenleving, zy hebben daarom een grote onderwys- post op hun begrotingen, vaak groter dan de meeste Westerse landen. Geen wonder dat het aantal scholieren in Birma, Cambodja, Ceylon, Iran, Korea, Laos, Malakka, Nepal en Vietnam in tien jaar tijds bijna is verdubbeld". Dat staat te lezen in het rapport, dat de Aziatische delegatie op het onder- wyscongres te Amsterdam heeft inge diend. By het oplossen van hun onderwUs- problemen staan de Aziatische landen echter voor grote moeiiykheden. Deze landen geven 6 tot 40 van hun bud get uit aan onderwys. De sociale status van de onderwyzer is hier zeer hoog, maar dat is vaak niet het geval met de economische. In vele landen tobt men met een groot scholentekort, elders heeft men onvoldoende leerkrachten. De positie van de vrouw maakt het veelal moeiiyk vrouwelyk onderwyzend personeel aan te trekken. In Nepal, Pakistan, Laos, Iran, Cambodja, Af ghanistan en India is het aantal school gaande jongens tweemaal zo groot als het aantal meisjes-scholieren. Een typisch Aziatisch probleem is het taalvraagstuk. In staten als Malakka bezorgt dat de onderwysmensen gryze haren, maar zwaarder telt overal de problematiek van de persoonlyke en collectieve armoede gevoegd by het snelgroeiend aantal scholieren. Overal in Azië stijgt het geboorte cijfer aanzienlijk, mede door verhoging van de levensstandaard en lagere sterftecyfers by geboorten. Het rapport hamert op drie punten, die van groot belang genoemd worden voor de onder- wyssanering in Azië: regeringssteun voor kweekscholen, speciaal die voor onderwijzeressen, steun voor de onder wijzersverenigingen aan zieke en rus tende onderwijzers en gelijke betaling van mannelijke en vrouwelijke onder wijskrachten. Esso 2-T Motor Oil bevat een speciale dope die bij tweetakt motoren veelvuldig voorkomende lagercorrosie doeltreffend bestrijdt. Esso 2-T Motor Oil is de ideale motorolie voor alle typen tweetakt mo toren, ook voor bromfietsen. Verkrijgbaar in bussen van en 1 liter. Hel klaargemaakte produkt van ESSO benzine en 2-T Motor Oil ESSE) NEDERLAND N.V„ ESSO GEEOEJW DEN HAAS (Van onze Haagse correspondent) De regering heeft in de thans verschenen Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer meegedeeld, dat zij de algemene, dus ook zelf standigen omvattende kinderbijslagvoorziening, zoals die in het najaar van 1957 door het vorige kabinet werd voorgesteld, vrijwel ongewijzigd handhaaft. Dit betekent, dat het kabinet niet voldoet aan het vooral door de KVP geuite verlangen om reeds van het eerste kind af kinder bijslag te verlenen. De toekomstige AKW die zowel wat het principe als de uitvoering betreft op één lijn wordt gesteld met de AOW (ouderdomsvoorziening) en AWW (weduwen- en wezenpensioen) zal recht op kinderbijslag geven van het derde kind af. Voor de loon- trekkenden blijft echter de huidige kinderbijslagwet voor het eerste en tweede kind gelden, zodat die groep er niet op achteruit gaat. nog dit Jaar is gebeurd by de verhoging van de melkprijs. Verder deelt de regering mee, dat het ln de bedoeling ligt, ter vereenvoudiging van de administratie de premieheffing volgens de huidige kinderbyslagwet ook aan de belastingdienst op te dragen. Daar de kinderbyslagvoorziening een volksverzekering is, zal het overheids- „Vooral iets voor grotere gezinnen" De regering heeft dat verschil in be handeling reeds eerder gerechtvaardigd door erop te wyzen, dat by de Invoering van de kinderbijslag in 1946 deze het karakter van een loonronde droeg. Daar de nationale economie een algemene loonronde destjjds niet gedoogde, werd voor de gezinnen met kinderen op die manier een financiële verbetering ver kregen. In feite wordt de kinderbijslag voor die groep als een deel van het loon beschouwd. De regering beroept zich ter verde diging van een kinderbysiag welke pas by het derde kind begint, pikant genoeg, op prof. Romme. Deze voorman van de KVP heeft nameiyk in 1938 tijdens een kortstondige ministerschap deze beper king van de kinderbyslagvoorziening in een door hem ingediend nimmer van kracht geworden wetsontwerp zelf ge motiveerd met de opmerking, dat het er vooral om gaat iets voor de grotere ge zinnen te doen. Premie te hoog Het voornaamste motief van de hui dige minister van Sociale Zaken is ech ter, dat de hoogte van de op te brengen premie by een voorziening van het eerste kind af 5.5 van het derde kind af 2 niet los kan worden gezien van de overige lasten, die nu al of ln de toekomst door het bedrijfsleven moeten worden opgebracht. De premies voor AOW en AWW bedragen al 6.75% en zullen in 1962 met 1 verhoogd moeten worden. De nieuwe lnvaliditeitsvoorzie- ning zal naar schatting een premie van 2 vergen en tenslotte ls er nog de mo gelijkheid van nieuwe huurverhogingen. De financiering van de kinderbysiag uit de algemene middelen wordt ook door de tegenwoordige regering afgewe zen. Uiteraard zullen de werkgevers min der premie behoeven te betalen voor de huidige kinderbyslagwet, omdat die nog slechts voor de eerste twee kinderen biyft gelden. Dat verschil wil de rege ring gebruiken om de premiebydrage van de werknemers te compenseren, ter- wyi zy tevens voor de loontrekkenden een volledige looncompensatle voorstaat. De premie voor de drie volksverzeke ringen (AOW, AWW en AKW) zal in één bedrag door de belastingdienst wor den geheven met Inachtneming van een inkomensgrens van f7450.per jaar. In geen geval wil de regering toestaan, dat de lasten van de premie voor de kinder byslagvoorziening in de prijzen worden doorberekend. personeel daar eveneens onder vallen. Er zullen aanpassingsmaatregelen wor den getroffen, zodat degenen die op de grond van andere Rijksregelingen een bijslag voor het eerst en tweede kind ontvangen de huidige kinderbijslagwet geldt immers niet voor het overheids personeel daarvan geen nadeel onder vinden. Uitgangspunt Uiteraard wyst de regering nog uit voerige beschouwingen aan de rechts grond voor een algemene kinderbyslag voorziening. Zowel de socialisten als de meeste confessionelen biyken daarvan voorstander, zy het met verschillende uitgangspunten. De eersten beschouwen het vraagstuk van de gemeenschapsge dachte uit financiering van opvoeding en opleiding der kinderen is een alge meen belang de tweeden leggen de nadruk op de bevordering van het ge zonde gezinsleven door met het behoefte element rekening te houden, dat im mers by de loonvorming geen rol speelt. Tegenover degenen, die menen dat kinderbysiag de gezinsuitbreiding zou stimuleren, stelt de regering dat door een algemene kinderbyslagvoorziening geen afbreuk wordt gedaan aan de per soonlijke verantwoordelijkheid. Advertentie Geen koppeling In tegenstelling tot de ouderdoms- en weduwen- en wezenpensioenen zullen de bedragen van de kinderbysiag niet aan de loonindexcyfers worden gekoppeld. Wel zal de kinderbysiag herzien kunnen worden door byzondere factoren, zoals Opstellingen UVS en DHC In de oefenwedstrijd, welke UVS en DHC morgenavond om 6.45 uur op het terrein van de blauwwitten spelen, ko men de elftallen als volgt uit (vJ.nj\). UVS: Biere, De Zwaan, Kluivers, Du- wel, Theo v. Kampen, G. Devilee, Ver- hoeks, W. v. Kampen, Ryshouwer, Nij- man, W. Bekkering. DHC: Kalden, v. d. Velden, Fluit, Lubker, Bavelaar, Jansen. De Blyker, W. v. d. Gyp, Van Galen, Seeger, Clau- demans. Bob Gutowski, de vroegere wereld recordhouder polsstokhoogspringen, is by een auto-ongeluk op de marinebasis in Camp Pendleton (Californië) om het leven gekomen. De 25-jarige Gutowski, eerste luitenant by de Amerikaanse ma rine en een naast hem zittende collega werden gedood, toen de wagen van Gu towski door een legertruc frontaal werd aangereden. Europese douane-Unie vindt instemming Het Westduitse industrie-instituut heeft zich dinsdag volledig aamgesloten bij het denkbeeld van een Europese douane-unie, dat dezer dagen door de Duitse industrie is gelanceerd. In deze douane-unie zouden de E.E.G, en de Europese landen, die zich niet bij de E.E.G. willen aansluiten, kun nen samenwerken. Het industrie-instituut denkt hierby o.a. aan Engeland, dat gebonden is aan zyn Gemenebest, en aan neutrale lan den als Zwitserland en Zweden. Deze landen zouden voor toetreding tot een douane-unie met de EEG alleen het denkbeeld van een gemeenschappelijk douanetarief ten aanzien van nlet-aan- gesloten landen moeten aanvaarden. De andere verplichtingen van de EEG, die zy als een inbreuk op hun soevereiniteit zien, zouden zy niet behoeven over te nemen. Het Westduitse industrie-instituut wyst er in dit verband op, dat Engeland de deur voor samenwerking met de Euro- markt heeft opengelaten, en dat het alleen eist, dat er geen afbreuk wordt gedaan aan zyn politieke bevoegdheden. Voetballer had heimwee (Van onze Amsterdamse redacteur) Verlangen naar huls heeft een 18-Ja- rige Deense voetballer maandagnacht tot diefstal aangezet. In Amsterdam- West nam hy een bromfiets weg met het voornemen naar Aarhuus te rijden. Toen hy echter een patrouilleauto van de politie tegenkwam werd hy zo be nauwd dat hy er zo snel mogeiyk van door wilde gaan. Hy had niet beter de aandacht van de politiemannen kunnen trekken dan Juist op deze manier. Een half uur later zat hy dan ook op het bureau Raam poort. Zaterdag was hy met een elftal naar ons land gekomen om een aantal wedstryden te spelen, zyn heimwee was echter zo groot dat hy maandagavond zyn vrienden verliet om te zien hoe hy naar huis kon komen. Hy zei de brom fiets te hebben weggenomen omdat hy niet over voldoende reisgeld beschikte. Vandaag zal hy met zijn voetbalvrien den naar huis mogen gaan.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7