Abel Gance maakte reprise van Napoleonfilm We zijn er weer! SCHIPPER Duurste en langste Franse film sedert tweede wereldoorlog ELAM DAGMEISJE WOENSDAG 3 (Van onze Parijse correspondent) Trots de „nouvelle vague", de jongste generatie der cineasten, heeft de ge woonte, het bijgeloof of de idee fixe van Amerikaanse oorsprong dat een film, om goed te zjjn, of tenminste lucratief geëxploiteerd te kunnen worden, in superlatieven en met miljoenenbedragen gedacht en gemaakt moet worden, z\jn greep óók op de Franse producers en regisseurs toch nog niet verloren. En zullen bovendien dan ook nog wel gelijk hebben, van hun standpunt uit bekeken. De Franse Cecil B. de Mille, Abel Gance, die ongeveer twintig jaren achtereen gezwegen heeft met de armen over elkaar, is nu opnieuw voor het voetlicht, of achter de lens, verschenen om zijn oude liefde voor Napoleon te betuigen in een film, die acht miljoen nieuwe franken of ruim een half miljoen ronde guldens kostte, en waarvoor hü een klein keurkorps van internationale sterren Or son Welles, Victorio de Sica, Michel Simon, Jean Marais, Martine Carol en Pierre Mondy (in de hoofdrol) kon laten aantreden. Het resultaat is niet geheel zonder verdiensten, doch alleen in een aantal massascenes van de slag bjj Austerlitz (waarnaar de film immers is genoemd) wordt men in de verte herin nerd aan Gance's Napoleon, waarmee hij in 1927 ook nog filmgeschiedenis maakte. jf. Pierre Mondy als Napoleon met links van hem Martine Carol als Josephine. In de Parijse filmkringen gaat het ge rucht dat Gance zijn miljoenen ter be schikking zijn gesteld door de oude mevrouw Coty (van parfumtrust)die zo graag een kleinzoontje eens in een echte, grote mensenfilm zag spelen, Onder de naam van Claude Conti ver schijnt die jongeman - onder de trek ken van Dolgoroekoff - inderdaad on geveer drie minuten op het doek, zon der veel kwaad aan te richten. Men weet ook te vertellen dat Orson Welles voor zijn vijf minuten een bedrag van ongeveer een ton heeft gebeurd, en de overige trekpleisters werden evenmin pietepeuterig gehonoreerd. Daarentegen kon op de post „figuratie" weer wat bezuinigd worden door de film in zijn geheel in Joegoslavië op te nemen, waar de salarissen nog aan de lage kant zijn. Abel Gance heeft zijn filmverhaal in twee delen gesplitst, waarvan de vrede van Amiens in 1802 het begin, en de overwinning bij Austerlitz in 1805 het eind- en hoogtepunt vormt. Ondertus sen woont ge dan ook Napoleons kro ning tot keizer nog bij, en bespiedt ge hem vooral in zijn huiselijk en zelfs in tiem verkeer met Josephine (Martine Carol), zijn zusters, zijn moeder, ma dame Mère (Elvire Popesco) en enkele andere dames, waarbij hij zich ge draagt als een man met een ontvlam baar hart, die door zijn omgeving daarom maar liever wat kort en klein wordt gehouden. Historisch en psycho logisch behoeft die visie er nog niet eens zo falikant naast te zijn, maar ge realiseerd in deze film ziet het er alle maal wat huisbakken en, ondanks alle weelde en kostbaarheden van decors en aankleding, zelfs een tikje armzalig uit. Misschien is geen man groot voor zijn Gance bescheidenlek signaleert maar de kleinzieligheden en kinderach tige trekjes, die Gance ons zo overvloe dig toont van zijn held, wegen toch wel wat zwaar als tegenwicht voor zijn genie als diplomaat en strateeg, kwali teiten waar aanzienlijk vlotter over wordt heengegleden. De climax en de apotheseose van deze film, waarvoor men drie volle uren aan zijn fauteuil gekluisterd zit, wordt natuurlijk de slag bij Austerlitz op welks beschrijving gelijk Abel Gance bescheidenlij kt signaleert een Balzac en een Stendhal hun pen nen gebroken hebben en die men hier nu pas in zijn grandiose geweld en be- AUGUSTUS 1960 De 71-jarige Abel Gancemaker van een tweede film over Napoleon: Austerlitz. proevingen met aanvallen en tegenof fensieven te voet en te paard en de doorwading van een brede rivier bedekt met (artificiële) ijsschotsen, zich ziet ontketenen, voltrekken en voor Napo leon zegevierend beëindigen. Een knap staal van massaregie, waarvan dan ook de expert van deze filmtractaties An- dré Smagghe, die soortgelijke verto ningen uit Ben Hui*, Racines du Ciel, en Vikings reeds op zijn naam had staan, zijn persoonlijke medewerking verleende. Voor negentig procent bestaat ten slotte de tekst uit .historische woorden' en dito boutades, zodat de film in het bijzonder eindexamen-kandidaten mag worden aanbevolen. Zo hoort men, voor de slag, Napoleon tot zjjn leger scharen verklaren: later zult gij kun nen zeggen: ik was bij Austerlitz. En iedereen zal u antwoorden: Gy zijt 'n dappere. Hetzelfde woord werd door Fran^oise Sagan toegepast in haar kritiek op deze film en op de vermoedelijk nog talrij ker legioenen, die drie volle uren voor deze super-produktie die „the biggest is in the (French) world zullen hebben gereserveerd. Reacties op Russisch voorstel Naar aanleiding van het Russische voorstel tot het houden van een „topcon ferentie" binnen de algemene vergade ring der Verenigde Naties, waarin o.m. ook het vraagstuk der ontwapening zou moeten worden besproken, heeft de woordvoerder van het Amerikaanse mi nisterie van Buitenlandse Zaken giste ren verklaard: Dat dit voorstel naar het oordeel der Ver. Staten een Russische manoeuvre betekent, die bedoeld is om te beletten dat het vraagstuk der ontwapening in de ontwapeningscommissie der Verenigde Naties wordt besproken. De woordvoerder wees op de ironie, dat zulk een voorstel van de kant van de Sovjet-Unie komt, die het doorgaan van de topconferentie in Parijs in mei j.l. heeft verhinderd. Desgevraagd zei de woordvoerder, dat de Verenigde Staten voornemens zijn een bijeenkomst van de Ontwapeningscom missie te vragen desnoods zonder deel neming daaraan door de Sovjet-Unie. Een woordvoerder van het Briste mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft verklaard, dat het valt te betwijfelen of een topconferentie inzake ontwapening, zoals voorgesteld door de Sovjet-Unie, voldoet aan de Britse doelstellingen. Vol gens hem acht de Britse regering een bijeenkomst van de Ontwapeningscom missie van de V.N. de beste manier om het ontwapeningsoverleg weer op gang te brengen. Elk land zou daarin zich kun nen laten vertegenwoordigen op het ni veau, dat hem goed dunkt. Polen heeft laten weten, dat het een eventuele bijeenkomst van de ontwape ningscommissie van de V.N. zal boy cotten. In Russische kringen werd reeds maandag vernomen, dat ook de Sovjet- Unie een tegen 15 augustus bijeen te roepen bijeenkomst zal boycotten. SLEUTELTJES GEVRAAGD Te koop gevraagd: commode en babyuitzet. Br. bur. van dit blad onder nr. 3374k. Werkster gevraagd voor don derdag of vrij dagochtend. Van der Broeke, Hoge Mors- weg 22d, Oegstgeest. Wegens vertrek goed tehuis gezocht voor boxer. 6 mnd Tteef) gestr. b(jz. lief m. stamb. f 75.—. Br. bur. van dit blad onder nr. 3380k. Gevraagd: huishoudster in eenvoudig gezin van vader met twee schoolgaande kinderen. Voor nu of later. Leeft, tot 40 Jaar. P.G. Br. bur. v.d. blad onder nr. 3370k. Geroutineerde typistes en stenotypistes voor uitzending gevraagd. Gehuwd geen be zwaar. Snelle wekelijkse afre kening. Type-, Kopieer- en Adresseerlnrlchting Van der Linden, Lammenschansweg 53, Leiden, tel. 30065. Bremmer vraagt antieke meubelen, koperwerk, kristal, Saksische groepen, goud, zil ver, verder alle soorten an tiek. Bremmer, Goegerritstr. 1, telef. 22791. Voor gezonde oude dame wordt een goed tijdelijk pen sion gezocht. Br. bur. van dit blad onder nr. 11424k. Onderwijzeres te Lelden zoekt per 1 sept, of eerder on- gemeub. kamer.. Brieven E. de Ruiter, Goejanverwelledijk 43, Gouda. Rustige student zoekt met spoed ruime zit-slaapkamer in centrum stad. Br. bur. van dit blad onder nr. 11427k. Werkster gevraagd: voor een of meerdere halve dagen. Aanmelden 's avonds na 7 uur L. de Colignyln 12, Oegstgeest. Tel. 34460. S| Gevraagd: verpleeghulp in et Sonnenuys. Zoeterwoudse Singel 67. Babycommode te koop gevr. moet in goede staat zijn. Br. bur. van dit blad onder nr. 3275k. Gevraagd: 2 gemeub. kamers en keuken met centr. verw., v. 2 dames. Brieven Mauvestraat 46, Den Haag. Tel. 070-775452. Een gedipl. typist vraagt tnulswerk. In bezit v.e. schrijf machine. Brieven No. 3278k bur. van dit blad. Mevr. Lagerberg, Thorbecke- straat 72, Lelden, vraagt een flinke werkster voor 2 ochten den per week. Tel. 30066. Gevr.: 2e hands linnenkast. Blank eiken. Br. bur. van dit blad onder nr. 3273k. A.s. echtpaar zoekt met spoed kamers met gebruik van keuken. Brieven bur. van dit blad onder nr. 2877k. Gevr.: voor direct of 1 sept. vrije gem. zit-6l.kamer. (Liefst met kookgel.) in Leiden. Br. bur. van dit blad onder nr. 3282k. Jong meisje zoekt per 1 sept gem. kamer met kookgel. Geen studente. Br. bur. van dit blad onder nr. 3296k. Gevraagd: door 2 werk mensen bijverdienste voor en kele middagen per week. Br. onder nr. 3300k bur. van dit blad. Thuiswerk gevraagd. Onver schillig wat. Brieven onder nr. 3308k bur. van dit blad. Gevraagd: een in goede st. verkerende kindercommode. Aanb onder nr. 11429k bur van dit blad. B Betrouwbare zelfstandige werkster gevraagd, voor twee ochtenden per week. Omgeving Ac. Ziekenhuis. Br. bur. van dit blad onde* nr. 8353k. Donderdag 4 augustus a.s. zijn we weer vol ledig present! Dan is onze vacantie om en staan we weer met alle man gereed, om u in al uw auto-wensen tegemoet te komen. Offic. Ford-dealer voor Leiden e.o. en de bollenstreek MAARLEMMERWEG 2-4, LEIDEN, TEL. 91710-33141 Ook voor auto-onderdelen en reparaties, voor hogere inruilwaarden en vakkundige adviezen, voor een nieuwe Ford of een gebruikte wagen, een naam, die u onthouden moet/ ELAM weet wat SERVICE is. boven 17 jaar, v.g.g.v. Aanmelden na 7 uur: Boshuizerkade 7, mevrouw BOON. Gevraagd bekwaam voor beurtvaart RotterdamHaarlem. G. VAN RUITEN, beurtschipper, Roelofarendsveen. GEVRAAGD nette hulp in de huishouding enige keren per week. Mevr. DE BOECK (gezin 2 personen), Oudenhoflaan 2, Oegstgeest (tel. 30663). Kindermeisje voor 1 of 2 maanden gevraagd. Van Vollenhovenplein 74. Goed tehuis gezocht voor jonge katertjes, pl.m. 3 mnd oud. Warmonderweg 38, telef. 20100, Oegstgeest. Schilder gevraagd: voor schilderen en witten van woonhuis. Moet goed vakman zijn. Br. onder nr. 3350k bur. van dit blad. Gevr.: net kamer-serveer meisje. Enige kennis der Duit se taal gewenst. Pension 't Zonnedak, Huls ter Duinstraat 42, Noordwijk aan Zee, tel. 3320. Wie helpt spoedig Jong net gezin aan inwoning. 2 pers. en baby, huurprijs f 10 f 15 per week. Br. bur. van dit blad onder nr, 11425. W'U kopen alle soorten boeken, romans, tijdschriften, enz. J. Borsboom, Oude Rijn 23 Leiden, tel. (0 1710) 21876. B Inkoop goud, zilver en ju welen tegen de hoogste waar de. Het adres waartoe U zich met het volste vertrouwen kunt wenden. Het Rlnf -mv*üs. Mors- sbraat 9, Leiden. Voor Oegst geest: Geversstraat 47. AANGEBODEN Overhemdenreparatie. Boor den en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie. Ook no-lron. Vanaf heden ook de pot. Self-Service Express sto men en verven. „Smits" over hemden- en kousenreparatie- bedrijf. Nieuwe Rijn 94. telef 25391. B Snelwasmachine vanaf I 125 zonder beschadiging. Postbox 166, Lelden. T.V.C.j Vijf Meiplein 16, Lelden, tel 25100. Adres voor wereldbekende Novak auto radio. vanaf f 159. Tevens ook auto- en transistorradio's. Een grootbeeld Novak t.v. voor f 798. Indien gewenst, zeer prettige betalingssprel- ding Vraagt demonstratie aan bij T.V.C.. Vijf Meiplein 16. tel 25100, Lelden. Stipdonk luxe verhuur. Pri ma wagens, laag tarief. Rijndijk 114. tussen de Vink en het Haagsohe Schouw, tel 01710 - 31713. Verhuur zonder chaurteur, Renaults Dauphine, Opeis Re- kord 1960. Pryzen vanaf f 8. per dag. N.V. Leldse Autover huurbedrijf. Papengracht 5 A. Lelden, tel 01710 - 31511 19 Al brandt het maagzuur nog zo fel Een Risp-tabletje blust het wel! Stofzuigers vanaf f 115. BIJ aankoop van een nieuwe ge ven wij f 25.- voor Uw oude. Pa. Dusoswa, Turfmarkt 13. S| Autorijschool AUaart, Van 't offstraat 46 A, Lelden, leert U snel autorijden Tel 0 1710 22204 91 Alle motorondcrdelen heeft motorsloperij Cor Bolman. Hekkelaan 223. Den Haag. te lefoon 11.45.01. Correspondentie moderne talen, opl. assoc. v. prakt.exa- mens. Kon. Erk. Pitmanschool, Plantsoen 65, tel. 26558. Iedereen is enthousiast als wij Uw matras overtrekken met damast, eenpers. vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smlt's bedden-tapijtenmagazijn, Mare 98, Vrouwensteeg 9, tel. 23913. Uw adres voor rotan meube len, mandenwerk, wiegen- en bekleden van wiegen. Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor - steeg 24, reparatie-inrichting, tel. 30534. „Roslne" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en Ju welen. Grote keuze ln verlo vingsringen, gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16, te lefoon 26854. Trouwauto"s bestellen. Vraagt inlichtingen bij ons bedrijf 7-pers auto's. Billijke tarieven Tel 23055 Zeeman- laan 12 a, Lelden 9 In iedere luiermand een asticbroekje S.GA. f 195. Grote moderne 3-zlts bankstellen met zuiver wollen bekleding ln de nieuwste mo dellen, tijdig bestellen, f 2.75 per week Eigen werk. Jac. v. d. Doesstraat 106, Den Haag, tel. 070 - 322675. B Voor nieuwe en gecoverde banden: Tip-Top garage. Sint Aagtenstraat 14. tel. 25709 B Te buur: klapstoelen, bak fietsen en handwagens. M. J. v d. Reek. Oude Vest 169, tel. 25248 B f 100 geven w(| voor llw oude wasmachine bij aankoop van een wascombinatle van f 560.Huisman. Noordelnde no. 21. B Markiezen, rolschermen, al le Jaloezieën, Grootste sorte ring zonwering. Prima afwer king. Verkoopkantoor Melchers Markiezenfabriek. C. E. Jedeloo Juffermansetraat 23, Oegst geest. Tel. 01710 - 31165. B llonde- en kattebrood, turf molm v. d. kattebak, kippe- en dulvevoer, kalk en steen, alle soorten vogelzaden, vogelkooien honderiemen, hengelsport enz enz. Depot Turkenburg s za den F Robbers. Haven 24. tei 25107. B Opgelet voor scboorsteen- vegen, door een erkend scho-r- steenveger. Nu bespreken. Sinds 1875. Mr. schoorsteenveger. Schelpenkade 23. Lelden, tel 21751. B llonde- en kattebrood. Pri ma vers hondebrood met 30% of 50% vlees, hondemopjes, hondebotjes, voermout. Voor Uw poes hebben wij prima kattebrood, Fellx, Holst. Den Holder, Janvossenst. 75/7'< bij de Hema. B Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. Ass kantoor C. W. Betcke, Kanaal- weg 11. Lelden, telef "185 a Gulf smeerstatlon. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto Gulf Service, Verdam- straat 6 B Te koop: beneden en boven woning. Poelgeeststraat. Aparte benedenwoning. Leeg te aan vaarden. Te bevr.: D. Smit, Nieuwe Rhn 101, Lelden. Niet telef. Na 18 uur. B Leert D.A.F. ryden. Een voudiger, goedkoper. Inlich tingen bij Gebr. van Ulden, D.A.F.-dealer, Verdamstraat 6 Tel. 23041. B Goedkoop en vakkundig Uw gouden en zilveren sieraden gerepareerd bij Tom Brinks. Haarl.str. 13, t/o. Voortman cafétarla. 10 ryiessen voor f 47.50, in nieuwe Opel Rekord. Gedipl. Instr. Erkende Bondsautorij- B Nieuwe elektr. naaimachi nes!! Te huur aangeb. f 10 p. maand. Wordt vanzelf Uw eigendom. Schryf „Champion Naaimachines", Meppelweg 1198, Den Haag. B Opruiming. Damesjaponnen f 9.75 en hoger. Maat 38-54. Damesrokken f 5.95. Meisjes- jurkjes vanaf f3.95. Leune, Janvossensteeg 67. Tel. 22415 - 32256. B Kostuums. Opruimingskoop jes f29.50, f39.50, f49.50, f59.50, f69.50, f79.50 f89.50, f 99.50, f 125.00. Leune. Jan vossensteeg 67. Tel. 22415 - 32256. B Vakantiekoopjes. Kaki- bleu- en spijkerbroeken, tuin- overalls ruimen wy op. Vanaf f 6.95f 9.75. Leune, Janvos sensteeg 67. Telefoon 22415 32256. B Vakantiekoopjes. Alle week eind- en sportoverhemden rui men wy voor spotprijzen f 4.00 f 7.50, f 10,00. Leunè, Janvos sensteeg 67. Telefoon 22415 - 32256. B Gulf benzine. Een weldaao voor Uw motor, ook mengsme- ring Gulf Service. Hoge Rijn dijk 90 B Woonboot te huur aan Ka- gerplas. Nog vry na half aug. Telef. 23711. B Te koop: motor 500 cc, kop- kleppen 1937. (t.e.a.n.b.)We gens vertrek. De Sltterlaan 4. Tussen 19 20.30 uur. B Woonboot, kamer, sl.-kamer keuken, tollet, gestoffeerd en gedeelteiyk gemeubileerd, goed onderhouden. aantrekkelijke prys. Te bevragen: C. de Kemp, Botermarkt 12, tel. 25753. B Kussenkast, kabinet, ronde tafel, bureau, ladenkastjes, klapbuffetje, mah. byzettafel- tjes, chiffoniêre, Perzische kle den, kelim, oud Holl. koperen kronen, grote keuze koper. tin. Inkoop Antiek. Ter Wee, Hooigracht 86. Leiden tel. 25461. B Aangeboden: Philips t.v.- toeBtel 43 cm. In prima staat. Na 7 uur 's avonds. Maredyk 6a. B Te koop: 4 stoelen, 2 clubs, 1 tafel en één dressoir. Alles in goede staat. Biliyke prys. Te zien tussen 6 en 8 uur. Boshof 12. Géén opkopers. B Aangeboden: motorfiets Maico 175 cc. 1956. T.e.a.b. Te vens 6 Watt versterker. Van 't Hoffstr. 2a. Na 19 uur. B Meisje pl.m. 18 jaar, vraagt bezigheden voor de middag uren. Behalve zaterdag. Br. bur. van dit blad onder nr. 8294k. U Solex de Luxe 1959 in staat van nieuw. Solex de Luxe 1958. Zeer mooi. Dahliastr. IA, Lelden, by de Lammenschansweg B Aangeboden: Petri, kleln- beeld foto-toestel met 2.8 lens en gekoppelde meetzoeker, was nieuw f 220. Nieuwe Ryn 65a, Lelden. B Aangeb.: motor met zyspan, 350 cc. k.k. In prima staat. T.e.a.b. Moen, v. 't Hoffstr. 45a Leiden. B DKW Sport met afneembare kap. Oud model (1939). Iets voor student. T.e.a.b. Delftselaan 23, Den Haag. B Huiswerk. Enkele personen in het bezit van schryfmachine kunnen in aanmerking komen, voor eenvoudig typewerk. Ver zoeken (op de desbetreffende machine getypt) onder nr. 23239k bur. van dit blad. B Ter overname aangeboden: wegens overcompleet, een eet tafel met 4 stoelen en 2 arm stoelen (Pander). T.e.a.b. Te bez. 's avonds tussen 7-8 uur IJsselkade 4. B Aangeb.: t.e.a.b. wegens emi gratie, mooi blank eiken schryf bureau, afm. blad 1.40x73 mtr, 8 laden. H. van Weerden. Leldsestraat- weg 11, Oegstgeest. Liefst tus sen 68 uur. B 2 meisjes, 18 Jaar, hobby's: verven, baby-sltten. autowas- sen, e.d. zoeken byverdienste, ln de avonduren en de zater dagmiddag. Br. onder nr. 3347k bur. van dit blad. S Aangeb.: 4-pers. auto, merk Minor 48, 2 cil. tweetakt met verzekering f 285, Charlotte de Bourbonhof 38. Leiden. B Aangeb.: Volkswagen de Luxe. In prima staat. Te bevr.: na 18 uur, tel. 24020. Van Weizen, Haarlemmer straat 21. B Te huur aangeboden voor de wintermaanden zomerhuisje en enkele kamers met verwar ming. Pension 't Zonnedak, Huis ter Duinstr. 42, Noord- wyk aan Zee. Tel. 3320. B Aangeboden: In goede staat zijnde naaimachine Naumann. Nieuwe Rotan wieg. Biliyke prys. E. J. Kerkhoven, Dorps straat 251, Hazerswoude. B Voor jongeman of rustig student, kleine geriefelijke zit- sl.-kamer aangeboden. Voorzien van vaste wastafel, stookge- legenheid en grote kast. Met warme maalt. Br. bur. van dit blad onder nr. 3354k. B Aangeboden. Overcompleet t.e.a.b. half Eng. Kinderwagen (beige), een hobbelpaard, een twee pers. houten ledikant met Auping, een kinderstoel. Alles ln goede staat. Na 6 uur. A. Plezier, Gasstr. 80, Lelden. B Aangeb.: zonnige zit-slaap kamer met gebruik van keuken te Oegstgeest. Br. bur. van dit blad onder nr. 11439k. B Fototoestel Z Ikon (box) f 12.50. Jazzgltaar (groot mo del) f 55, accordeon, planokla vier 80 bassen f 75, Korevaar6traat 15, Lelden. B Een goed lopende zaak met woonhuis. Huur f 16,- p. week waarin gevestigd ls: Cafetaria met overname van Inventaris. Koopprijs f 4500,-, met verlof A Inbegrepen. Br. onder nr. 11438k bur. van dit blad. B Plano rullen voor accordeon Ik wil mijn krulssnarige piano rullen voor een accordeon (planoklavier)Minstens 80 bassen met evt. bijbetaling. Korevaarstraat 5. Leiden. B Denkt U 't nooit te kunnen leren?? U mag het bij ons met een proefles proberen!! Rij school Frans Goddljn, Madoera- str. 29, of Garenmarkt 5, Lelden Tel. 34430. Lest met Opel 1960. B Aangeboden: bandrecorder, ook genegen te ruilen voor atitoradlo of draagbare radio. Nieuw Voordorpstraat 50, Voorschoten. B Eenvoudig kosthuis aange boden voor 1 heer, of 2 vrien den. Br. bur. van dit blad onder nr. 3369k. B Babycommocle, bur. stoelen gaaf, fraai Mechels buffet met leeuwekoppen, boekenkasten, tafels, lederen clubs, antieke stoelen, schrijfmachines, vloer kleden, gespykerde vloerkleden, alle soorten bureaus enz. Inkoop Antiek. Nieuwe Rijn 60. tel. 22150, bij hoek Hooigracht. B Te koop: een z.g.a.n. 4-pers. kampeertent. tevens een nieuw luchtbed. Tevens een bromfiets merk Sparta, twee versn., Alles tegen zeer aantrekkelijke prijs. Te bevr.: J. van Kooperen. Evertsenstr. 58, Leiden. IS Kanaries! Wegens inkrim ping fokkerij enige mannen en poppen te koop. Agaat, Citroen wit, enz. A. Weener, Terweeweg 22, Oegstgeest. B Brommerkoop jes. Batavus (Bilonet) '59 f 275, Puch f200, en herensportflets merk Ves ting f 75. Alles onder garantie. Pasteurstraat 17, tel. 34434. B Modern Philips radlo-comb. met langspeelplaten f 365,- v. f 85. Klein Philips radiotoestel slechts f 24. Spoed, hedenavond Waardgracht 126. B Aangeb.: ruime gestoff. ka mer met. gas en water voor dame b.b.h.h.. Regentesselaan 41, Oegstgeest. B Aangeb.: 2 zonnige gestoff. kamers met balkon, stook- en kookgel. voor dame. B.b.h h. Regentesselaan 24. Oegstgeest. a Opruiming: le keus Luxor- astic emmers. 12 itr inhoud, Vastgestelde prijs f 5.90. nu f3.95, plastic afwasbakken v.af f 1.25. Firma de Lange, Hoge Rijndijk 74, tel. 23425 en Hoofd straat 26, Leiderdorp. Telef. 26166. B Aangeb.: Singer en Lewen- stein handnaaimachines f 65 en f 85. Trapnaaimachines f 95 en f 185. Verkoop met garantie. Haagweg 172a, Lelden, telef. 32833. Voord, voorw. ruime hyp. aan wezig. Dit is uw kans. H. Valkenburg, 5 Meiplein 148 Te bevr.: 's avonds 7-9 uur. B Te koop: Maico motor 250 cc. bouwjaar 1957. In goede st. Prijs f950,—. Rijnkade 8, Lelden. Tussen 6-9 uur. B Imperial te koop aangeb.: 110 cm x 98 cm. Compleet met rubbers en trekkers f 30, Ryksstraatweg 175, Wassenaar telef. 1751-5058. BV.W. 49/50 van part. Techn. zeer goede staat. Geen han delaren. Tit. Brandsmalaan 58, Lelden. Na 6 uur. B Auto. Kleine Renault 4 1956 alles ln prima staat. Deskundig onderzoek toegestaan. Prys f 2150. Financiering mogeiyk. Voorstraat 49a, Voorschoten, tel. 2797. B Aangeb.: auto merk Lloyd. 2-takt 1955. 4-pers. Loopt 1:16 km. Alles ln prima staat. Prys f 950. Ook genegen te rullen voor scooter of bromfiets. Langehorststr. 3, Voorschoten B Vakantiekoopjes. Jongens bloesjes f 1.50, f 2.50, f3.50, Kindershorts f 2.50. Jongenspakjes vanaf f 6.95. Alles Sanfor. Leune, Janvos sensteeg 67. Telef. 22415 32256. B Colberts - pantalons. Enor me sortering f 19.75. f 24.75, f 29,75, f34.50. f39.75 f49.75, f 59.75. Leune, Janvossen steeg 67, Telef. 22415 - 32256. B Wy hebben weer enige goed lopende, en om op te knappen 2e hands bromfietsen, Berlni's, Sparta's, Locomotief, Magneet- H.M.W., enz. Valk a/h H. Schouw, V'stn, tel. 25191-01710 B 't Huren van automobielen is een vertrouwenszaak. Tip- Top heeft Mercedes, Consul, Taunus, V.W. en V.W.-busjes. St.-Aagtenstraat 14, Lelden, telef. 25709. B Auto's in goede staat. \vy leveren U elk gewenst merk. 10.000 km garantie. Financie ring mogeiyk. Van den Berg, Hoogl. Kerkgr. 42. tel. 30692. B Nieuwe auto's zonder chauf feur. 4-, 5-, 6- en 9-pers. Werkhoven's garagebedr., Ma redyk 34a. tel. 22300-32735. B Zo'n eethoek van Houthan del .Morspoort". Gezellige stoelen, tafels en bergmeube len. Specialiteit ln bergkasten vanaf f 65,onverwoestbaar. Morsstraat 58. B Verhuur van nieuwe luxe automobielen, o.a. Mercedes, Opel, Simca, V.W. en D.A.F. Bierman's Automobielbedrijf. Oude Singel 66, Leiden, telef, 34403. B Voor goede ryiessen met resultaat by autoryschool T. Kleyn, Utr. Jaagpad 56b, tel. 20667. Ook op dit adres luxe autoverhuur. gekeurde torslevering, tage van trekinstallatles on der elke auto. A. S. Schalkers, Nieuwe Beestenmarkt 32. Leiden. B Rooyackers en naaimachi nes een begrip! Levenslange garantie en gratis service, geen woorden maar daden. Lelden, Leemansstraat 31, tel. 31324, Alphen a/d RJjn, Iepstraat 12. teL 3753. Jongensmaten vanaf f 12,95. Leune. Janvossensteeg 67. tel. 22415-32256. B Regenjassen. Voor dames en heren f9.75, f 17.50, f29,75, f39.75, f55.00. Grote sortering plastic regengoed. Leune, Jan vossensteeg 67. Telef. 22415 32256. DIVERSEN B 10% korting voor leden van onze Inkoopvereniging op wo ninginrichting, behang, verf, elektrische artikelen, kleding, schoeisel, hulshoud-textlel, ba by-uitzet, raddo. televisie, fiet sen, uurwerken. Vraag deel nemerskaart, geldig ln 40 win kels. Postbus 158, Lelden. B pymyke voeten? Elektrlscn pynloos verwyderen van lik doorns, kalknagels enz. Jasper Lourense, gedipl. chiropodlste, Genestetstraat 80 A, tel. 33395. Behandeling ook aan huls. B Gesloten wegens vakantie van 8 aug. t/m 13 aug. Schoenmag. P. Pauw, Onder Rykstoez. gedipl. schoenherst. Middelweg 19A, tel. 24759. B Wonlngrull. Aangeb. boven woning Oegstgeest 4 k., douche 3 balkons. Huur f 12.60 p.w., gevr.: vrye woning minstens 5 k. en douche. Liefst nleuwb. Hogere huur geen bezw. Br. onder nr. 3305k bur. van dit blad. B Ongeh. dame, 44 jaar, zoekt kennismaking met nette ser. weduwnaar, zonder kinderen. Goede positie en ln bezit van woning. Doel huwelijk. Br. bur. van dit blad onder nr. 3295k. B Wie rydt 8 aug. richting Emmen en ls genegen tegen vergoeding 3 pers. mee te ne men. Br. onder nr. 3286k bur. van dit blad. B Wonlngrull. Heel huls staan de Mareslngel, voor nieuw be jaardenwoning of beneden woning. Liefst W. de Zwyger- laan. Heeft groep 1. Br. nr. 3268k bur. van dit bl. B Eenvoudige dame, 54 Jaar, gesch., zoekt kennismaking m. vrolyk eenvoudig heer. Brieven bur. van dit blad nr. 3265k. B Verloren een badtas met vlsgerei, gaande van Lage Ryn- dyk naar Rijpweterlng. Tegen beloning terug te bezorgen Marnlxstraat 16a, Leiden. B Wonlngrull: Aangeb. in Den Haag zonnige eerste etage omg. Zulaerpark, 4 k., douchecel, ruim uitzicht, huur f 57 per maand. Gevr. omg. Den Haag ééngezinswoning. Hogere huur geen bezwaar. Brieven bur. van dit blad onder nr. 11422k. Tarief „SLEUTELTJES" 120 woorden t 1. 130 woorden f 1.50 ieen woora hoogstens 12 lei ters). Bewijsnummer fO.lo extra. Toezending nummer- brieven f 0.20 meer.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4