Laatste nieuws Brand in Treslong te Hillegom Waarmee komt u uit? Sportieve Oxfordse gasten op bezoek in het Leidse Stadhuis Joli. Uittenbogaard overleden Vele afgevaardigden van acht landen over 't nieuwe Europa „Europa in het dok" in Oud - Poelgeest STADSNIEUWS BEURS YAN AMSTERDAM Opgericht 1 maart 1860 Maandag 1 augustus 1960 Derde blad no. 30113 Cricketers en atleten Een groep sportieve gasten uit Oxford, 14 cricketers, 21 atleten, 5 offi cials en een journalist, brengen deze week een bezoek aan Leiden. Gisteravond omstreeks kwart over acht arriveerden zy aan het station. Gezel lig babbelend over de rustige overtocht van Harwich naar Hoek van Holland, „de zee was zo glad als een spiegel", vertelde ons een collega van de Ox ford Mail, wandelden de jongens en meisjes met hun leiders en leidsters paar „Zomerzorg" om eventjes te kun nen uitrusten van de lange ruim veer tien uur durende reis. Onder het genot van een echt Neder lands kopje koffie en een heerlijk stuk gebak werd .lekker lui' nagekeuveld over de vermoeiende tocht. Om kwart over zes in de ochtend waren de jongelui reeds in de trein naar Londen gestapt. Omstreeks twaalf uur zaten zij op de boot voor een vijf uur durende over tocht, waarna zij met de boottrein via Den Haag in de Sleutelstad arriveer den. De gasten hadden het in ons land behoorlijk getroffen met het weer. Ten minste, het viel hun nogal mee. De 6lechte weersvoorspellingen waren ge lukkig alleen maar van toepassing ge weest op het oosten van Nederland, i Onder dat gezellige kopje koffie vin gen wij af en toe flarden van gesprek ken op, waaruit wel bleek, dat men het hier maar vlak en laag vond. „Ja„ en veel water en weiden, maar toch zo op het oog geen onaardig land." Van Lei den zagen ze niet zo bijster veel. Al leen het station en omgeving. Maar dat mocht er dan ook wel zijn. De heer J. C. F. Coers, heette de gas ten namens de Leidse Sportstichting hartelijk welkom. Hij gaf een toelich ting op het programma voor de komen de week. Hierna maakten de sportmen sen kennis met hun Nederlandse sport- minnende gastheren en gastvrouwen. Voor enkelen was het een hernieuwde kennismaking, aangezien 't vorige jaar ook een Leidse sportafvaardiging in Oxford te gast is geweest. Officieel ontvangen Vanmiddag werden de Britse gasten door het gemeentebestuur in de Burger zaal van het Leidse stadhuis ontvan gen. Behalve de burgemeester, jhr mr F. H. van Kinschot, waren ook de wet houders S. Stolp en A. J. Jongeleen bij deze ontvangst aanwezig. Jhr Van Kinschot was het een groot genoegen de sportvrienden uit een stad met een wereldberoemde universiteit op het Leidse stadhuis te kunnen ontvan gen. Reeds veertien jaar hebben de uit wisselingen tussen beiden steden plaats. ,Door dit sportieve contact," aldus de burgemeester, „worden de vriendschaps banden versterkt." Leidens eerste bur ger wees op de machtige gelegenheid, die de bezoekers hadden, Nederland ook als bloemenland te leren kennen door middel van het aanstaande zaterdag te houden Rijnsburgse Bloemencorso. Mr. Van Kinschot wenste de gasten ten slotte veel succes tijdens de ontmoe tingen met Leidse teams en hij hoopte, dat zij de mooiste herinneringen aan dit bezoek aan Leiden zouden kunnen bewaren. MARKTBERICHTEN KATWIJK AAN DEN RIJN. 30 lull. Groenteveiling: waspeen Al 2.tot 2.20, Idem A2 2,00-2.60, Idem BI 1.40-1.60. alles per kist van 20 kg, bloemkool Al 22-44, idem A2 10-26, sla 12,30, bospeen 19-24, kroten 1.20. Aanvoeren: waspeen 31.000 kg. waarvan 3000 voor export, bloemkool 40.000 stuks, waarvan 3000 voor export, bospeen 1600 bos. ROTTERDAM, 1 augustus. Veemarkt. Aanvoer ln totaal 1966. Vette koelen en ossen 1182, varkens 784. Prijs ln cents per kg: vette koelen Ie kw. 290-320, 2e kw. 255-275, 3e kw. 245- 255, exportvarkens 170 167 164. RIJNSBURG, 30 Juli. Bloemenveiling Flora. Gladiolen: Polygoon 260-280, Joh. Strauss 220-250, Memorial Day 280- 300, Han van Megeren 190-210. Leeuwen horst 360-420, Happy End 140-160, Bloem fontein 490-510, Sans Soucl 490-520, Splc and Span 510, American Express 140-180, per 100, Asters wit 180-220, gemengd 130- 160, Enkele Asters 160-200 per 100. Rid derspoor 30-36. Monstrosum 30-32, Gode- tta (kop) 36-42, Statlce gemengd 52-56, leeuwenbekken 23-26 per bos. TER-AAR, 30 lull. Groenteveiling. Augurken: fijn 60, fljnbasterd 48-49, bas terd 39-41, grof A 27-28, grof 23-24, CD. 24-26, Idem afw. 9, E 15 alles per kg. De Oxfordse gasten op de stadhuistrap (Foto L.D./Holvast) De leidster van de groep, miss M. C. Eateson, dankte het gemeentebestuur voor de hartelijke ontvangst. Zij hoop te, dat de jongelui uit Oxford, die bij na allemaal voor de eerste maal een bezoek aan Leiden brengen voldaan naar huis terug zouden keren. Hierna maakten de gasten een rond gang door het stadhuis. Vanmiddag vindt er een cricketontmoeting plaats op het A.S.C.-terrein tegen Ajax (L). LEIDERDORP Brandweerwedstrijden hadden vlot verloop Za/terdagmiddag zijn in Leiderdorp regionale brandweerwedstryden gehou den voor het aanwijzen van de deelne mers voor de landelijke wedstrijden te VIaardlagen in september a.s. Aan deze wedstrijden werd deelgenomen door ge meentelijke brandweerkorpsen en be drijfsbrandweerkorpsen. De strijd ging tussen de gemeentebrandweer van Ha- zerswoude, Haren (G). Heemstede, Meerkerk, Sliedrecht en Zwartewaal en enige bedrijfskorpsen. De organisatie die in handen was van de gemeente- brandweer van Leiderdorp verliep pri ma zodat de wedstrijden die om 2 uur begonnen een kwartier voor tijd afgelo pen waren. De wedstrijden werden ge houden op het terrein van de NV Duri- sol. Hier waren ook aanwezig burge meester Van Diepeningen en de burge meester van Hazerswoude, de heer Oostveen, commandant van de Haagse brandweer en de heer De Gro, Rijks- brandweerinspeoteur van Zuid-Holland. Juryleden waren de heren Bloem (voor zitter) commandant WassenaarSe brand weer; Jansen van de Rijksbrandweer- inspectie; Lekkerkerk, Comm. Vrijw. Brandweer Voorschoten. V. Heusden, De Bode en Paardekoper, allen van de Wassenaarse brandweer. De opgaaf be stond in het blussen van een uitslaande brand op het dak terwijl beneden waar I verondersteld werd dat de brand was uitgebroken een vat benzine uit de na- I bijheid van de vuurhaard moest worden I verwijderd. Beoordeeld werd hoe de I deelnemers op de juiste wijze de, brand bestreden en hoe het materiaal werd uitgelegd en opgeruimd en wie de kort ste tijd maakte. De uitslag was: Ge meentebrandweer klasse 3; 1. Zwarte waal 191 p; 2. Sliedrecht 180 p; 3. Meerkerk 179 p; 4. Haren (G) 157 p; 5. Hazerswoude 144 p; 6. Heemstede 142 p. Bedrijfsbrandweer klasse 3a; 1. Van Gelder Zn. Renkum 157 p; 2. NV Van Melle. Rotterdam 156 p; 3. Scholten's hem. Ind. Foxhol (G) 155 p; 4. Tele foondistrict Den Haag 135 p; 5. NV Verblifa. Krommenie 70 p. Hiervan zul len de drie eerstgeplaatsten van klasse 3 en de eerste twee van klasse 3a deel nemen aan de landelijke wedstrijden te Vlaardingen. Na afloop wees de voor zitter van de jury, de heer Bloem, op de gemaakte fouten. Hij dankte voor de prima organisatie en de directie van de NV Durisol voor het beschikbaar stellen van het bedrijf voor het houden van de wedstrijden. Burgemeester Van Diepe ningen reikte na afloop de prijzen uit bestaande uit medailles. Ook hij dankte de NV Durisoi voor de medewerking. Voor het staatsexamen Nederlands M.O.-A slaagde te Oegstgeest de heer H. J. van Dalen te Leiderdorp. OEGSTGEEST Na een ziekbed van enkele maanden is gisteren te zijnen huize aan de Rynhof- weg op 70-jarige leeftijd overleden, de heer Joh. Uittenbogaard. Sedert 20 juli waren 45 vertegenwoordigers uit acht landen ook uit Kameroen en Egypte in Oud-Poelgeest bijeen om het 9e Oecume nisch Europese Jongeren Congres bij te wonen. Zij behandelden de vra gen van het naar eenheid strevende Europa en van de verhoudingen tus sen Europa en Afrika. Het thema van het congres luidde: „Europa in het dok". Het congres werd gisteren besloten met een dienst in de Groe ne- of Willibrordkerk, waarvan het liturgisch gedeelte werd verzorgd door ds. B. C. Visser en de predikatie werd gehouden door mr. A. W. Kist. Zijn onderwerp was „Als God vlootschouw houdt". Mr. Kist merkte op, dat dan de grote inspectie volgt. Onder de scherpste controle vallen de kerk en de gemeente des Heren. Ieder is er persoonlijk bij be trokken. Het oordeel begint bij het Huis van God. Wendt U naar Mij toe, dit is de oproep die fesaja deed, wordt behouden, alle gij einden der aarde, want Ik ben God en niemand meer. Deze door Jesaja namens God gedane oproep is, aldus mr. Kist, een telegrafi sche convocatie, gericht tot alle volken. Dit telegram geldt ook voor onze tijd. Spreker vroeg zich af of wij God ook zó kennen namelijk als volken-God, die majesteitelijk de gang van de volken in handen heeft. Het sein tot de grote vlootschouw is reeds lang geleden gege ven. Daarvan getuigt het Kruis van Golgotha. De wereld is bezig met de voorbereiding tot deze vlootschouw. In Jezus Christus heeft niet alleen ieder mens, doch ook ieder volk verlossing no dig. Nu midden in die voorbereiding worden afgoden meegezeuld, want vol gens Paulus in de brief aan de Efeziërs, gaat de strijd tegen geweldhebbers der wereld, de duisternis dezer eeuw en de geestelijke boosheden. Nu midden in de stuiptrekkingen dienen wij aan te ne men de gehele wapenrusting Gods en als dan de vlootschouw plaats vindt, zal aan het einde daarvan het grote Rijk komen van aarde en van hemel met de vrede van het Koninkrijk Gods. Wij moeten zoeken aldus mr. Kist naar nieuwe vor men van samenwerking en de ontwik keling van de oecumene bevorderen. Hierna stelden de deelnemers aan het congres zich op voor de microfoon, zon gen „A toi la gloire", waarna ln tal van talen de geloofsbelijdenis werd gezegd. Na deze door het IKOR uitgezonden dienst vond de bediening van het Hei lig Avondmaal plaats. Speelse overdracht van gedachten Het Europees Masker- en Minnespel, dat des middags plaats vond moest we gens de weersomstandigheden in het Koetshuis worden opgevoerd. In een voudige vormgevingen van een ge- improviseerd spel hebben de congres sisten met belangstellende Nederlan ders hun contact gelegd en uitdrukking gegeven van hun inzichten over vra gen van heden en toekomst. Het was geen echte uitvoering, zoals mr. Kist in zijn openingswoord opmerkte, doch een speelse overdracht van gedachten. Achtereen werden negen scènes opge voerd. Uit de nuttige toelichting, die bij de maskers werd gegeven, bleek o.m. dat het maken van maskers niet alleen een tijdrovende, doch ook nog lang geen een voudige bezigheid is. Begonnen werd met een historisch overzicht, waarna de nadruk werd ge legd op Europa's economische mentali teit, die niet altijd ten goede heeft ge leid en tenslotte toch niet op kon tegen Gods bestemming met de schepselen Een Zweedse groep beeldde uit volken zonder hoop, opgevangen door Israël met de Wet in de hand, tenslotte door het kruis vereend de toekomst tegemoet gaande. De aandacht werd voorts gevraagd voor kolonisatie, slavenarbeid en de macht van de wetenschap, een macht die ten kwade verkeert of wel tot heil der mensheid werkt. Na de versplintering van Europa blijkt de noodzaak om tot eenheid te komen. Uitgebeeld werden de instellingen in het Onlangs kreeg de directie van Tres long in Hillegom een exclusieve elek trische klok van een firma, waarvoor men een diner had verzorgd- De direc tie kon toen niet vermoeden, dat zij zo weinig plezier van het fraaie ge schenk. dat een plekje kreeg in het directiekantoor, zou beleven. Vanoch tend omstreeks drie uur is vermoede lijk kortsluiting in die klok ontstaan, waardoor brand uitbrak. Voorbijgan gers zagen een grote steekvlam uit het dak schieten. De gealarmeerde politie zorgde en-oor, dat de brand weer binnen enkele minuten met groot materiaal arriveerde. Doordat het gebouw bijna geheel uit cement is opgetrokken, kon de brandweer spoe dig de vuurhaard bereiken, die zich in het kantoor van de directie op de eerste verdieping bevond. Het vuur werd van af het dak en van de grond af bestreden en binnen vijftien minu ten ingesloten. Het directiekantoor, waarin zich de bureau-administratie WAARSCHUWING De politie waarschuwt tegen de mis leidende praktijken van de volgende firma's: Import en speciaal verzendhuis van zeep D. Edle (Dordrecht postbus, 144), Wereldreclame (Dordrecht post bus 144) en Optima Forma (Assen postbus 50). Deze firma's verzenden circulaires, waarin aanlokkelijke aan biedingen staan vermeld, welke echter op geen enkele waarheid berusten. LEIDENAAR ERNSTIG GEWOND Gistermiddag Is nabij Apeldoorn de jeugdige Leidse lasser Stikvoort, met zijn scooter op een vrachtauto gereden waarbij hij zo ernstig werd gewond, dat hij in zorgwekkende toestand in een zie kenhuis moest worden opgenomen. Voordat hij aan twee van zijn zoons het omvangrijke gemengd agrarisch be drijf overliet, heeft hij tientallen jaren de boerderij „Bouwlust" beheerd. Hij was in agrarische kringen dan ook een bekende persoonlijkheid, temeer omdat hij tal van bestuursfuncties heeft ver vuld voor verschillende landbouworga nisaties. Voor de oorlog had hij voor de CHU geruime tijd zitting in de gemeen teraad van Oegstgeest. Tijdens de laatstgehouden jaarverga dering van de Oranjevereniging nam hij afscheid als lid van het bestuur, waarvan hij vele jaren deel heeft uitgemaakt. Vele oudere Oegstgeestenaren hebben hem gekend als de man die leiding gaf aan de voor de oorlog zo bekende ring- rijderijen op de Koninginnedagen. De begrafenis van het stoffelijk over schot heeft plaats op donderdag 4 augus tus om half drie des middags op de be graafplaats bij het Groene Kerkje te Oegstgeest. WARMOND De collecte die in Warmond werd gehouden ten bate van het Rode Kruis heeft f. 498,23 opgebracht. WASSENAAR J. Poulus traint Blauw Zwart Het bestuur van de R.-K. Voetbalver eniging „Blauw Zwart" heeft als trainer gecontracteerd de heer J. Poulus uit Doe- tinchem. De heer Poulus is een bekende figuur in de voetbalwereld. Hij kwam uit in het Nederlands elftal en speelde voor SVV en Hermes DVS. De laatste tijd was hy als trainer verbonden aan de vereniging „De Graafschap". De eerste trainingsavond onder lei ding van de heer Poulus zal dinsdag 9 augustus gehouden worden. Mej. G. S. Werkman slaagde in Utrecht voor de acte M.O. Frans. kader van de Europese integratie. Niet temin blijft het streven bestaan de na tionale economie te bevorderen, waar tegen Amerika waarschuwt met de op merking „verenigt U, want vooral dan bent u bruikbaar": De vrees bestaat dat door een sterk Europa de 19e eeuw zich zou herhalen. Het streven moet er nu op gericht zijn andere continenten te hel pen. waarbij vooral de aandacht werd gevraagd voor Afrika. Een toekomst beeld werd voor ogen gesteld, zowel de positieve als de negatieve kanten daar van. Naast de naastenliefde de robot achtige massa-mens. Waardering Tot slot kwam tot uitdrukking dat God een bestemming heeft voor ieder volk. Als de hele groep na het spel het podium betreedt klinkt een krachtig applaus op als bewijs hoezeer de aanwezigen dit masker- en mimespel hebben gewaar deerd. Onze bridgerubriek en filmapparatuur bevonden, brandde echter geheel uit. Alleen de brandkast kwam onbeschadigd uit de felle vlam menzee, die door haar hitte ook de aangrenzende gang blakerde, de rui ten liet springen en in de bestuurs kamer armenturen deed ombuigen. Materieel wordt de schade op zo'n tienduizend guldens geschat, maar naarnaast zit de directie met de han den in het haar wegens het verlies van gasten administratie en bespre kingsagenda. De politie heeft inmid dels het onderzoek ter hand genomen. Kunt u zich de situatie indenken dat ge meespeelt in de finale om het wereld kampioenschap bridge? Wel laten we veronderstellen dat u zuid bent in de onderstaande werkelijk gespeelde partij en (als zuid) in handen hebt: Sch. A 10 7 6 5 Ha. H V 6 4 Ru. 8 4 KI. 6 2 Noord is gever, niemand kwetsbaar. Uw tegenstanders zijn rechts van u mevrouw Helen Sobel, de beste speel ster ter wereld, en links van u Howard Schenken, de „Sfinx van New York", zo genoemd wegens zijn volkomen onbe wogen uiterlijk bij de meest enerverende bridgepartijen. Het bieden gaat: Noord pas 3 Ha. dble. 6 Ha. pas Oost pas 4 Ru. 5 KI. pas pas Zuid (GU) 1 Sch. West 2 8A-1) 4 Sch. 6 Ru. 7 Ru. 4 Ha. pas pas pas Waarmee zoudt ge als zuid uitkomen? 1560 punten hangen van uw beslissing af en in feite een wereldkamipoen- schap. Het was de Fransman Bourchtoff die in Turijn voor deze beslissing kwam te staan. Wat had u in zijn plaats ge daan? Het antwoord op deze vraag ge heel onderaan dit artikel vermeld zij nog dat: -1) 2 SA betekent een spel, gebaseerd op twee lange sterke, lage kleuren. De volgende geschiedenis zal u over tuigen, dat bridgers zélfs als wereld kampioenen maar héél gewone mensen zijn. Toen Frankrijk in Turijn de laatste wedstrijd tegen Italië vér voor stond, werd bekend dat de Engelsen in hun laatste match slechts met 31 (inplaats van 4—0) gewonnen hadden van Ameri ka, waardoor Frankrijk definitief kam pioen was. De Franse spelers in de „ge sloten wedstrijdkamer" wisten dat echter nog niet en moesten nog een viertal spellen spelen. Dr. Pierre Jaïs, die zijn teamgenoten in die kamer graag het heugelijke nieuws wilde laten weten ging een wilde krijgsdans vóór de deur van die kamer uitvoeren. Toen men hem om stilte kwam verzoeken waar bij de deur der kamer geopend werd begrepen de Franse spelers daar waaróm er zo'n lawaai werd gemaakt!. Oprossing van het uitkomstprobleem: Het ls wellicht het beste, u de kaarten te laten zien van de tegenpartij (OW). Die waren: WEST Sch. H B 4 Ha. B 5 3 Ru. V 10 9 8 KI. A B 3 OOST Sch. 3 2 Ha. - Ru. A H B 7 KI. H 10 9 8 7 5 4 Bourchtoff deed het goed hy legde in slag 1 schoppenaas op tafel en OW ging en één down. Deed u het ook goed? De juiste redenering is „waarom moet oost zo nodig in het bieden zyn renonce schoppen aan de tegenaprty kenbaar maken? Als hij werkelijk géén schoppens had, zou hy over die kleur vermoedelijk zorgvuldig hebben gezwe gen". Het zal u ook duideiyk zyn, dat by iedere andere uitkomst de westspeel ster 13 slagen kan maken hoe, dat moet u maar even nagaan. H. W. Fllarsky De toestand in Katanga Uit het noordoosteiyk gebied van Ka- tanga terugkerende Europeanen hebben verklaard dat de toestand daar zeer ge spannen is en dat de blanken, die er te midden van een vyandige bevolking le ven, gedemoraliseerd zijn en op het punt staan dit gebied te verlaten. Ongeveer 800 Europeanen zouden al van Albert- stad naar Kigoma zyn getrokken. In dit deel van Katanga is het bestuursappa raat ontwricht. In Kongolo werden ernstige vernie lingen aangericht. In Kabalo is de plun dering beperkt gebleven evenals te Njoenzoe. In Boudewynstad is de econo mische toestand nogal verontrustend door de verminderde uitvoer van de landbouwprodukten. De treinen en sche pen van de „Compagnie des Chemins de fer des grands Lacs" rijden nog steeds met grote vertraging. De Katangese regering heeft inmid dels een wetsontwerp ingediend tot op richting van een emissiebank onder de naam „Banque Nationale du Katanga". Het ontwerp zal dinsdag aan de Kamer worden voorgelegd. Volgens het hoofdkwartier van de Verenigde Naties te Leopoldstad hebben de Belgen tot dusver Leopoldstad, Mata- di, Boma. Banningstad, Libenge en Ge- mena ontruimd. De evacuatie van Loe- loeaburg is in volle gang. De ontruiming van Kikwit is zondag begonnen. De Belgische minister van Buitenland se Zaken, Wigny, gaat vandaag naar Parys om besprekingen te voeren met zyn Franse collega Couve de Murville over de jongste ontwikkelingen in Kon go. Wigny zal vanavond nog naar Brus sel terugkeren. Woesteling wilde vrouw uit het room gooien Vannacht heeft een 27-jarige expe ditieknecht te Amsterdam, die onder in vloed van sterke drank verkeerde, in zyn woning aan de Utrechtse dwars straat getracht zyn vrouw uit het raam te duwen. Op hulpgeroep van de vrouw, schoten haar vader en een buurman te hulp. Deze laatste slaagde erin de vrouw te ontzetten. De aanvaller ging zo woest te keer, ook tegen de buurman, dat de politie niet dan met grote moeite en met gebruik van gummistokken erin slaagde de man te overmeesteren. Hy ls opge sloten in het bureau. Uit de bocht gevlogen en tegen bomen gereden (Van onze Haagse correspondent) Een 20-jarige Noordwyker, is in de afgelopen nacht om kwart over drie, op de Nieuwe Parklaan te Den Haag, ter hoogte van de Rudolf Steinerkliniek, met grote snelheid met zyn auto uit de bocht gevlogen. Hij reed tegen twee bomen. Met di verse wonden werd de bestuurder naar het ziekenhuis aan de Zuidwal overge bracht. De auto werd zwaar beschadigd. WASSENAAR W. J. Rote overleden (Van onze Haagse correspondent) In de leeftyd van 65 jaar is zondag ochtend overleden de heer W. J. Rote, in leven directeur van de Houthandel Rote Westzaan N.V. en directeur van de Holland Building Corporation te Den Haag. De overledene was tevens deel hebber in de combinatie Haagsche Dierentuingebouw en president-kerk voogd van de N.H. Kerk te Wassenaar. De teraardebestelling van het stof- feiyk overschot heeft donderdag a.s. plaats op de Ned. Herv. Begraafplaats te Wassenaar. BEURSOVERZICHT Kon. Olie en Philips zeer vast Amsterdam, 1 augustus Er bestond ter beurze vandaag een on gekend grote belangstelling by de ope ning voor aandelen Kon. Olie. Het pu bliek was in ruime mate met kooporders aanwezig, terwyl de arbitrage voor Ame- kaanse en Zwitserse rekening de stuk ken uit de markt nam. De vaste tenden tie voor de olie-aandelen werd mede veroorzaakt door een bericht van de maatschappy over een uitbreidingspro gramma in Midden-Amerika en de bouw van een raffinadery aldaar, waarmede f. 35 miljoen gemoeid zyn. Gezien de di vidend- en koersverhoudingen van aan delen Kon. Olie en die van Philips en Unilever, waarby de beurs opmerkt, dat men op het ogenblik voor de opbrengst van één aandeel Philips bijna twee aan delen Kon. Olie kan kopen, gaat het pu bliek tot aankopen van oliewaarden over. Na een opening op f. 132.40 steeg de prijs tot f. 133.10, tegen een vorige slót- prijs van f. 127.80. De laagste prys van de niet-officiële handel van vanmorgen bedroeg voor de olie-aandelen f. 131.60. Ook de Philipsaandelen lagen op 1256 zeer vast. De vorige slotkoers was 1£23% Aku's 3 punten beter op 541. Met Uni lever wilde het niet best vlotten want na een hoogste koers op 910 werd later 905 gedaan ofwel een puntje hoger by de slotkoers van vrydag jl. Hoogovens vast en circa 8 punten hoger op 789. Aandelen-KLM werden vrywel onver anderd op 105 geadviseerd. De eerste halfjaa/rcyfers hadden geen Invloed op de koers. Scheepvaarten kalm met geringe koers winsten. In de cultuursector schommel den de koersen rond de vorige slotpry- zen. De Staatfondsenmarkt was hoger. WISSELKOERSEN Amsterdam, 1 augustus Londen 10.58%10.59%; New York 3.76%—3.77%; Montreal 3.86ft—3.86H; Parys 76.92—76.97; Brussel 7.53%— 7.53%; Frankfort 90.39—90.44; Stock holm 73.06—73.11: Zürich 87.56—87.61 j Milaan 60.74%60.79%; Kopenhagen 54.72%—54.77%; Oslo 52.86—52.91; We nen 14.58—14.59; Lissabon 13.19— 13.20%. Maandag 1 augustus 1960 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000.— Vorige Slotkoers koers v. heden Ned. '58 4% 101 101ft Ned. '59 4% 101 100% Ned. '60-1 4% 101% lOlft Ned. '60-11 4% 101 101 Ar Ned. '59 414 98M Ned. '53 3% 94% 94% Ned. Grtbk obi. 3% 78 Ned. '47 3%-3 9311 93H Ned. '51 3% 96%B Ned. '53 3% 94% 94% Ned. '56 3% 93% 93ft Ned. '48 3% 88% 88% B Ned. bel. cert. 3% 87% Ned. '50 3% 88% 88% Ned. '54 3% 88% 88 Ned. '55-1 3% 91 88% Ned. '55-11 3% 91 91 Ned. '37 3 91% 91*4 Ned. doll. ln. 47 3 92% 93 Ned. Inv. cert. 3 97 ft 97*4 Ned. '62-'64 3 98ft 98ft GB Indië '37 3 97% 97ft Indië '37-A 3 94% 94ft Ned. grtbk. '46 .3 89ft Ned. won.b.l. '57 6 110 110% GB Ned. won.b.l. '58 4% 100GB 100ft ACTIEVE AANDELEN Cultuurbank32% 32 Nat. Handelsbank 170 171% Ned. Handelmy293 298 Amst. Rubber 109% 109% H.VA155GB 156% Senembah 550 A.K.U538 539 %GB Berkel's Patent (v.) 293 325 GB Calvé Delft cert. 860 860 Deli My .en (Ver.) 188.70 188% Kon. Pap. v. Gelder 311GB 315 Hoogovens eert780% 787% Müller en Co. NB 432 434% Ned Kabelfabr. 593GB 602 GB Philips 1223% 1250 GB Philips pref320GL 324% Unilever 904 904% Wilton Feyenoord 205% 205 Biliton 2de r453 490 Dordtse Olie gew. 613 641% Kon. Olie (f20.—129.60 135.20 Idem (50 A f20.—) 127.80 133.30 Holl. Amer. iyn 137%GL Java China Paket 137% 139 KIj-M 105.20 105.10 Kon. Ned. Stmv My 179% Kon Paket My 133 134 Stoomvaart My Ned 164 164 Nievelt Goudr eert 136% 138% v OmmereD eert 270 270 Kon Rott Lloyd 140 141 Ned Scheepv Unie 143 144 NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem. leningen A'dam '47 (3%) 3 94 94% Idem -48 (3%) 94% 95 R'dam '52-1 (4%) ..98 98 ld. ld. *37 I-n (3%) 94 Z.-Holland *56 (4%) 97% 99 Bankwezen Vorige Slotkoers koers v. heden Bank N. G. '58 (5%) 104% 104ft id. N.WB. '52 (4%) 97% 96ft Industr. Obligaties Philips Dollarlng *51 95 95 Premieleningen A'dam *53 3 98% A'dam '51 I 2% 84% A'dam '56 I 2%.... 79% A'dam -56 II 2% 92 A'dam '56III 2% 91 Eindhoven '54 2% 78% Enschede '54 2% 78% 79% Den Haag *52 I 2% 85% 86% Idem n 2% 85 R'dam '52 I 2% 88 87 L Idem n 2% 87% 87 Idem '57 2% 92% 98% Utrecht '52 2% 90% Z.-Holl. 1957 2% 93% 94% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credietinstelllngen Robeco 232.50 235 Amst. Bank 362 370 HJB.U eert218% 219% Rott. Bank 307% 310 Twentsche Bank 284% 285 Industrie Ondernemingen Albert Heyn425 430 Borsumij61% 60 K. N. Edmet. A-AA 100 Idem pref. wd100 104% Electrolasmy351 350 Kon. Ned. Grofsm. 171 171% Holl. Constructie 532 545 lng. bur v. Bouwnyv. 259 Internatlo 147% 146% Int. Kunststof!. Ind. 64% 64% Leidse Wolspinnery 500 511 Rott. Droogdok My. 634 636 Sikkens Groep 847 Ver. Touwfabrleken 342 348 Walvisvaart 110% 110 Wernlnk's Betonm. 153 154% Van wyk en Heringa 110 110% Zaalberg 125 125 Spoorwegen Dell Spoorweg My. Amerik. fondsen Canadian Pacific R. Intern Nickel Anaconda Bethlehem Stee] Cities Service General Motors Kennecott Republic Steel Shell OU Union Pacific Un. States Steel 23H 104 49% 44ft 40** 43ft 76% 61 62% 27% 79% 23% 104% 51% 45% 40% 43% 77% 61% 63% 27% 80%

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7