P. A. WERNINK NAM AFSCHEID Maakte bedrijf groot en sterk Leerlingen stichting Vakopleiding Bouwbedrijf ontvingen diploma's Komend voorjaar wordt landgoed voor het publiek opengesteld Loop der bevolking te Leiden Opgericht 1 maart 1860 Maandag 1 augustus 1960 Tweede blad no. 30113 NA VEERTIG JAAR Twee zilveren Huys te Warmont verkocht In Wernink's bedrijven aan de Hoge Morsweg vond zaterdagochtend het afscheid plaats van de heer P. A. Wernink jr. Ruim veertig jaar, waarvan niet minder dan 37 jaar als directeur, heeft de heer Wernink aan de N.V. Werninks Beton Maat schappij mede leiding gegeven. Dankzij zyn stuwende kracht en de door hem ontwikkelde initiatieven is dit bedrijf tot grote bloei gekomen. Tydens dit afscheid dat plaats vond in de kring van he personeel, is de heer Wernink hiervoor dank en hulde gebracht. Ir. A. Sitsen, die een kort inleidend woord sprak en daarin wees op de voor aanstaande plaats, welke de heer Wer nink zovele jaren in het bedrijf heeft ingenomen, was verheugd, dat de rela tie niet geheel verbroken werd. Wij ne men, aldus spreker, nu wel afscheid van U als directeur, doch als gedelegeerd commissaris keert gij op dit moment weer in de vennootschap terug. Van uw adviezen en inzicht hopen wij nog vele Jaren te profiteren. De alg. procuratiehouder, de heer A. Warnau, die vervolgens namens het ge hele personeel het woord voerde, her innerde er aan, dat de grootvader van de heer Wernink in 1844 overging tot aankoop van een „welbeklante kalk branderij" aan de Hoge Morsweg, waar mede de grondslag werd gelegd voor dit thans sterk uitgebreide fabrieks complex, dat zich in de loop der jaren heeft gespecialiseerd. Sinds 1920 hebt gij uw krachten, aldus de heer Warnau, aan dit bedrijf gegeven. Gij hebt het groot en sterk gemaakt en daarbij de belangen van het personeel nimmer vergeten. Wy geven U de verzekering, dat wij uw voorbeeld Steeds voor ogen zullen houden en onder de nieuwe di rectie trouw zullen blijven aan de on derneming. BRONZEN PLAQUETTE Als aandenken aan de.V dag bood spreker de heer Wernink namens het personeel een bronzen plaquette aan, met de beeltenis van de scheidende di recteur. Deze plaquette zal een plaats krijgen in de hal van het kantoorge bouw. waar reeds een dergelijke pla quette van de oprichter van het bedrijf is aangebracht. Nadat ook de heer A. Visser, voorzit ter van de fabriekscommissie en het ju bileumfonds, een geschenk had aange boden, gaf een lid van het personeel, de heer A. Spierenburg, in dichtvorm zijn visie op de persoon en het werk van de heer Wernink. In gelijke geest voerde ook de heer D. P. Planje, voor zitter van de personeelsvereniging het woord. Met het oog op de hobby's van de heer Wernink aan de titels van de boeken laat dit zich gemakkelijk ra den overhandigde de heer Planje als geschenk van de P.V.: „Van week tot week in eigen tuin" en „Wij fotograve ren in kleuren". De heer Wernink zeide in zijn dank woord blijde te zijn, dat hij als gedele geerd commissaris nog verbonden blijft aan de vennootschap, waardoor het contact niet verloren gaat. Hoewel het bedrijf bij zijn intrede in 1920 reeds een zeer goede naam had, vonden daar in vele veranderingen plaats, waardoor het bedrijf steeds meer is aangepast aan de moderne eisen van de tijd. Dankbaar was de heer Wernink voor de waardevolle adviezen, welke hij in de loop der Jaren, eerst van zijn vader en later van de heren ir. J. J. G. van Hoek en De Groot, heeft mogen ont vangen. Een dank, welke zich eveneens uitstrekte tot het personeel. Na herin nerd te hebben aan de economische de pressie van de jaren dertig en de moei lijke tijden van de tweede wereldoorlog, constateerde spreker met vreugde, dat C. J. van Leeuwen overleden Het slachtoffer van het dodelijke ver keersongeval in Leiden in de nacht van vrijdag op zaterdag was de 53-jarige heer C. J. van Leeuwen, wonende aan de Langebrug. De heer Van Leeuwen heeft in de naoorlogse jaren zitting ge had in het bestuur van de K.A.B. (thans als tweede secretaris) en was tweede voorzitter van de R.-K. Bouwvakarbei dersbond St.-Joseph. De heer Van Leeu wen was sedert 1945 ook bestuurslid van de vereniging Koninginnedag. UIT BOOM GEVALLEN Zatex-dagavond om tien voor negen viel een 14-jarige jongen, wonende in de Potgieterslaan, uit een boom nabij zijn woning, waarin hij geklommen was om er een vlieger uit te halen. Hij brak zijn linker bovenbeen en de linker arm by de elleboog. De EHD bracht hem voor behandeling naar het Academisch Zie kenhuis. NAZORG BLO De collecte voor de BLO-nazorg heeft een bedrag van f. 1711,01 opgebracht, waarvan f. 1073.49 in de huis-aan-huis collecte en f. 637.52 in de straatverkoop. De actie by de bedryven is nog gaande. waarin hij allen dankte, die hun krach ten hadden gegeven aan de totstandko ming van de vrijdag jl. geopende fa briekshal, was er gelegenheid om van de heer en mevrouw Wernink afscheid te nemen. Amerikaanse filmexpeditie naar Ned. Nieuw-Guinea Het Harvard Film Study Centre in de VS heeft het voornemen het volgend jaar een wetenschappelijke filmexpedi tie naar de Baliemvallei in Ned. Nieuw- Guinea te ondernemen. Dr. Robert Gardner, de directeur van het Harvard Film Study Centre, die de zer dagen in ons land vertoefde voor contact met Nederlandse autoriteiten, deelde mede, dat een ethnologische film I zal worden opgenomen van de Koeroe- loe-bevolking in de Baliemvallei. Een voorbereidende groep voor deze expeditie zal medio februari 1961 te Hol- landia aankomen. Met de opnamen, wel ke circa zes maanden in beslag zullen nemen hoopt men in mei 1961 aan te vangen. De Nederlandse regering heeft haar medewerking toegezegd en zal aan de expeditie een aantal basis-faciliteiten verlenen. Spionage in de VAR De openbare aanklager van het op perste hof voor staatsveiligheid van de Verenigde Arabische Republiek heeft de doodstraf geëist tegen Rashad Rezk. verdacht van spionage ten behoeve van Israël. Met zijn vrouw Bakinam. de Duitse chirurg Fritz Katz en een poli tieman. AH Mohammed Hamada. zou Rezk. een vroegere employe van de Ford autofabrieken. militaire geheimen naar Israël hebben doorgegeven. De openbare aanklager eiste zondag ook de doodstraf voor dr. Katz. een Westduitse joodse chirurg, die in Egvpt« werkzaam is geweest. De heer Planje (links) biedt de scheidende directeur namens de personeelsvereniging boeken als af scheidsgeschenk aan. deze donkere perioden, met inspanning van alle ki-achten. konden worden over wonnen en hij thans vol vertrouwen een kerngezond bedrijf in andere han den overdraagt. De heer Wernink ver wachtte, dat allen zich ook in de toe komst met dezelfde energie aan het be drijf zullen blijven geven. Dit is het mooiste ..geschenk", dat my by mijn afscheid kan worden aangeboden, aldus ae scheidende directeur. Nadat ir. Sit sen nog een slotwoord had gesproken, Advertentie HOUDT DAF IN 'T OOG Eenvoudiger - Goedkoper. Off. Dealer GEBR. VAN ULDEN VERDAMSTRAAT 6 - TEL. 23041 Zaterdagmiddag werden in de gym nastiekzaal van de Don Boscoschool aan de Boerhaavelaan de diploma's uitge reikt van de vakopleiding Bouwbedryf. In aanwezigheid van ir. J. J. G. van Hoek, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland, M. Hartog, directeur van de Ambachts school en P. M. S. Genis, directeur van de Don Boscoschool, sprak de voorzitter van de stichting Vakopleiding Bouw bedrijf, de heer O. A. M. Bik, enkele felicitatiewoorden tot de geslaagden, waarna aan 57 leerlingen het getuig schrift werd overhandigd. De geslaagden zyn: R. van Berkel, Roelofarendsveen, C J. Boers, Hazers- woude, B. W. van Buuren, Leiden, C. Cornet, Leiden, P. J. A. van Egmond, Aarlanderveen, H. G. L. Elligens, Voor schoten, W. de Geus, Leiden, J. Hand- graaf. Oegstgeest, G. W. Kromhout. Leiden. G. Kijk in de Vegte, Leiden, N. H. v. d. Linden. Leiden, N. Overes, Zwammerdam, H. P. v. d. Reyden, Lei den, J. G. v. d. Reyken, Leiden, A. de Roode, Leiden, G. L. Rijsdam, Alphen a/d Rijn, Th. J. Schrijvers, Voorschoten, le prijs J. Verdoes, Woubrugge, E. Ver doold, Koudekerk, P. Verdoold, Koude kerk. P. Verkade. Alphen a d Rijn, A. W. Vinteng, Leiden, R. de Zeeuw, Lei den, H. Zuidema, Leiden, B. J. Aniba, Leiden, A. A. M. Bierman, Zoetermeer, J. Blansjaar, Leiden, P. C. Broekhof, Leiden, J. J. C. Broekhuizen, Rijnsater- woude, W. F. Brugmans, Rynsburg, H. P. G. Corel, Wassenaar, A. G. van Dam, Voorhout, J. J. Deurman, Noordwyk, J. van Egmond, Voorschoten, P. van Eg- mond, Rynsburg, W. van Eik, Wasse naar. L. J. Goedemans, Lisse, W. J. Groen. Zoeterwoude, J. L. ter Haar, Voorschoten, B. H. de Hey, Leimuiden, J. Hollem, Leiden, N. J. v. d. Horst, Warmond, J. C. v. d. Kley, Leiden, S. P. v. d. Lans, Sassenheim, O. J. de Linden, Lisse. H. Middelkoop, Leiden, P. A. A. Noordermeer, Leimuiden, le prijs P. H. v. d. Ploeg, Noordwijk, A. W. P. Slinger land, Zoeterwoude, J. M. v. d. Togt, Noordwykerhout, E. L. Turk, Zoeter woude. L. de Vos, Sassenheim. J. de Vries, Noordwijk, B. J. Zandvliet, Lisse, G. Ouwerkerk, Gouda. Er waren twee prijzen beschikbaar gesteld, welke werden behaald door J. Verdoes uit Woubrugge en P .H. v. d. Ploeg uit Noordwijk. Verder ontvingen G. W. Kromhout (Leiden», Th. J. Schrijvers! Voorscho ten), A. G. van Dam (Voorhout), J. J. Deurman (Noordwyk), N. J. v. d. Horst (Warmond) en C. Ouwerkerk (Gouda) een boek. Zaterdagochtend omstreeks tien over elf reed een negentienjarige Leidse monteur een personenauto welke bij zijn garagebedrijf in her stelling wasin het water van de Haarlemmertrekvaart nabij de Groenoordstraat. Voordat de auto zonk was de chauffeur reeds uit de wagenzodat hij zich zwemmende kon redden. Deze foto toont, hoe de wagen door de brandweer op het droge werd gehaaldDe auto was nogal beschadigd jubilarissen In de feesteiyk versierde fabriekshal van de N.V. distilleerderij Harte velt werden hedenochtend twee Jubilarissen gehuldigd. Zowel de heer P. van Groe ningen als de heer W. van der Heyden, respectievelijk vertegenwoordiger en be drijfsleider, zyn 25 jaar bij deze firma in dienst. Allereerst sprak de directeur, de heer J. K. H. van Dam, beide heren toe. Hij ging van beide jubilarissen in het kort de loopbaan na. Hy prees de werklust en het doorzettingsvermogen van de heer Van Groeningen, die er toe geleid hebben, dat hij een goede carrière heeft opgebouwd. De klanten prezen de jubi lerende vertegenwoordiger om zyn rustig doortastend optreden. De heer Van der Heyden had volgens de directeur niet alleen interesse voor zijn eigen werkzaamheden, maar hy toonde ook belangstelling in alles wat er in de fabriek omging. Dit waardeerde de heer Van Dam ten zeerste in hem. In de 25 jaar, die de heer Van der Heyden thans bij de fabriek werkzaam is, zijn er heel wat verbeteringen tot stand gekomen. Ook in de laatste ver bouwing heeft de jubilaris een groot aandeel gehad. De directeur sprak zijn dank uit voor het werk, dat beide heren in het belang van de firma hebben verricht. Hij bood de heer Van Groeningen een haard aan, terwyl de heer Van der Heyden een geschenk onder couvert werd overhandigd. Het spreekt vanzelf, dat de echtgenoten van de beide jubila rissen ook in de hulde werden betrok ken. De heer J. A. M. Pommée, procuratie houder, sprak eveneens zyn waardering uit voor beide jubilarissen. Hy bood namens het gehele personeel een en veloppe met inhoud aan. Tenslotte sprak een der vertegen woordigers, de heer C. Aalbers, enkele felicitatiewoorden. „Geleide pers" in Indonesië De reglementen om de Indonesische pers te transformeren in een „geleide pers onder geleide democratie" zullen spoedig worden toegepast, zo is in Dja karta aangekondigd. Desbetreffende aanbevelingen van de commissie, die onder leiding staat van kolonel Basoeke Rachmat. werden aan president Soekarno voorgelegd. Kolonel Rachmat zei dat er „negatieve zowel als positieve acties" zullen zyn. Over het algemeen wordt aangenomen dat met „negatieve acties" worden be doeld beperkingen van de persvrijheid van de pers die „aan de andere zijde van het hek van staatsprincipes" staat, hetgeen kan betekenen dat oppositiebla den worden verboden. Kolonel Rachmat zei dat de positieve acties zouden bestaan uit „een welbe raamd indoctrinatieprogramma zowel van pers als publiek". Loemoemba in Ottawa Loemoemba heeft zaterdag een uur besprekingen gevoerd met de premier van Canada, John Diefenbaker. De Kon golese premier kwam vrydagavond uit Washington in Ottawa aan. De besprekingen van Loemoemba en Diefenbaker zouden „harteiyk" en in een sfeer van wederzyds begrip zyn ver lopen. De Canadese regering heeft het Kongolese verzoek om technische by- stand gunstig ontvangen, zo zei Loe moemba. Kongo stelt byzonder prijs op landbouw- en luchtvaartexperts, artsen, advocaten, verpleegsters, voorlichtings- en radiodeskundigen. Warmonders mogen er gratis wandelen Zaterdag heeft de gemeente Warmond bij voorlopige koopakte het Huys te Warmont en bijbehorende bezittingen gekocht. De Stichting Zuidhollands Landschap wordt nu eigenaresse van de buitenplaats, de tegenwoordige bewoner, de heer A. Krantzwordt eigenaar van de bij gebouwen. terwijl de gemeente voorlopig eigenaar van het kasteel is. Zij is voornemens het kasteel te verkopen aan een lichaam met rechtsper soonlijkheid. De besprekingen hierover hebben echter nog niet tot een definitief resultaat geleid. Er zouden echter wel enige serieuze gegadig den zijn. Bank-holiday kostte reeds 45 doden (Van onze Londen se correspondent) Vandaag, de eerste maandag in augustus, is het in Engeland „Bank holiday" (bank vakantie), een algemene rustdag en voor miljoenen volgens oude traditie het begin van de zomervakantie. Zondag verlieten 150.000 auto's Londen dank zij het feit dat de zon scheen. In vele andere delen van het land was het echter slecht weer. De grote uittocht uit de steden naar buiten en vooral naar het Europese vasteland begon reeds don derdag en vrijdag. Wat de verkeersonge lukken betreft, is het „Bank holiday"- weekeinde het gevaarlijkste van het jaar. Het gedrag van de automobilisten is volgens het oordeel van deskundigen over het algemeen goed, maar er vielen in twee dagen toch reeds 45 doden op de weg. Gehoopt wordt, dat het niet zo erg wordt als vorig jaar toen tijdens „Bank holiday" 78 mensen bij autobotsingen omkwamen. Op een aantal hoofdwegen is als voor zorgsmaatregel de maximale snelheid tot 80 km per uur beperkt. Dit heeft met Pinksteren reeds geholpen het aantal ongelukken te verminderen. Er rijden op het ogenblik in Engeland anderhalf maal zoveel auto's als vorig jaar, name lijk negen miljoen. Laat ons belasting betalen Twintig dorpsoudsten, als vertegen woordigers van een 8000 inheemsen van Papoea (Nieuw-Guinea), hebben het be stuur toestemming verzocht om belas ting te betalen. Zij verklaarden tegen over de bestuursfunctionaris die hen ontving, dat hun aanzien schade leed doordat andere stammen in hun gebied wel werden aangeslagen maar zy niet. Zij zeiden gaarne hun aandeel in de lasten op zich te willen nemen. Het Zuidhollands Landschap is voor- nemens de buitenplaats op te knappen, j By de ingang zal onder meer een par- keerterrein worden aangelegd, waar minstens 15 auto's een plaatsje zullen kunnen vinden. De bewoners van War mond /Zullen gratis toegang tot de bui tenplaats hebben. Degenen, die niet in Warmond wonen en een bezoek aan de buitenplaats willen brengen, zullen een gering entreegeld moeten betalen. Waarschynlyk zal de buitenplaats be gin volgend jaar voor het publiek wor de opengesteld. Stimulans De gemeente verwacht, dat de open stelling van het landgoed voor het pu bliek het bezoek van toeristen aan War mond zal stimuleren. Te meer omdat voor natuurliefhebbers in het noorden van Zuid-Hólland nagenoeg geen wan delgelegenheden zijn. Het Huys te War mont is gunstig gelegen ten opzichte van de grote steden. Aan de verkoop van het Huys te Warmont zUn twee jaar van onderhan delingen en besprekingen voorafge gaan. HOGERE REMVERTRAGING IS IN STUDIE (Van onze Haagse redactie) Naar w|j vernemen onderzoekt de com missie Veiligheid Wegverkeer, waarin vertegenwoordigers van de overheid samenwerken met andere instanties op het gebied van het verkeer, zoals ANWB en KNAC, de mogelijkheid om de voor geschreven remvertraging voor perso nenauto's van 3,86 meter per kwadraat seconde tot vyf meter te verhogen. De beide verkeersbonden juichen die gedachte toe. Van de zijde van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat werd ons meegedeeld, dat de gehele zaak nog in studie is en dat men met name het resultaat van het internationaal over leg wil afwachten. In de verkeerscommis- sie van het economische comité voor Europa te Genève, een organisatie van de V.N., is deze kwestie namelijk even eens aanhangig. De verwachting is, dat de remvertraging voor personenauto's betrekkelijk spoedig in kannen en krui ken zal zijn. Voor vrachtauto's is het probleem wat ingewikkelder en verkeert de bestudering ervan nog in een begin stadium. Van de ANWB vernamen wy, dat deze organisatie by haar techno- keuringen automobilisten reeds waar schuwt als de remvertraging beneden de vyf meter is gezakt. Een goede auto heeft thans reeds een vertraging van 8 tot 9 meter per kwadraat seconde, zo dat een ook wettelyk voorgeschreven vertraging van 5 meter geen enkel be zwaar behoeft te ontmoeten. In de week van 21 juli tot en met 27 juli 1960 GEVESTIGD J. Poot en fam veehoudster. Hoge Rijn dijk 93, N. W. Kingsbury en fam, onder wijzer, Turfmarkt 2, A. P. Versluys en fam caféhovider, Korevaarstr. 11, M. J. Har donk en fam., chemicus, Moddermanstr. 14. A. W. Zwetsloot en fam., snackbar houder. Vijf Melpleln 154, L. de Jong en fam., schrljfm. monteur, Obrechtstr. 16, C. J. Claro en fam.. Zoeterwoudseslngel 43, N. M. de Jager geb. Smallegange en fam. Boshulzerkade 98. R. van Nlel en fam., historicus. Witte Singel 31, F. C. de Vries en fam wetensch. ambtenaar, Boerhaave laan 206, A. U. Grondsma en fam keur meester vee en vlees, T. Siegenbeekstr. 4; M. M. Hoogervorst, benzinepompbediende a.b. Herengrt t.o. 83. G. Hofman, fabrieks arbeider, Herensteeg 4. J. I. H. van den Tol. apothekersassistente, H. de Vrlesstr. 78, M. T. M. Schueler, apothekersasslsten- Dungen, banketbakker, Vrouwensteeg 16, H. J. van Emmerik, Plantage 20, I. A. La- nlnga, verpleegster, Kagerstraat 12, D. G. Roosjen geb. Kok, Roodborststraat 38. N Krikke. secretaresse. Merelstraat 30. J A Renes, leugdwerklelder. Vijf Meiplein 172. R. J. Kuipers, Oude Singel 66. G. Pletj- sant, Medusastr. 9a, H. C. M. Peters. Mors- kade 9. E A. Engel geb. Kooymans, Mod dermanstr. 44, A M. A. van Cleef, Haar- lemmerstr 172, J. C. de Meijere, Morssingel 4. A. Bavelaar, techn. employé BPM, Kor te Hansenstraat 8a. A. van Mastrlgt, Dlef- steeg 6b, A. J. de Vries, arbeider N.S., Ho ge Morsweg 5, N. van der Ham, db, Zwarte Pad 24, J. T. Huberts, militair. Noordelnde 2a, B. D. Schrijn. Rljndijkstr. 75. G. Hoo- eendoorn geb. Slootweg. Boshof 55. A. Kram, Vyf Meilaan 39. A. J. R de Koek. v d. Brandelerkade 10. C. J. von Ronnen Rapenburg 122. D J. den Broeder, auto monteur. Korte Hansenstr. 12. H. P. van Leeuwen, Korte Hansenstr. 12, E. Duister- hof, verpleegster. Rijnsburger weg 10. M. B. Siahaya, 11. verpleegster, Anna van Buren- hof 35. F. G. van Heek, KUkspaanweg 18. J, H. C. van der Meer geb. de Rijk l.d. te, H. de Vrlesstraa* 78, M. O. J. vaa den^tjilahoudlng, Beljerlncklaan 8. Voor het Huys te Warmont waarvan men op de foto een frag ment ziet. is nog geen bestemming gevonden. (Foto L.D./Holvast) Nog niet bekend Hoewel de bestemming van het kas teel nog niet bekend is, zal deze in overeenstemming moeten zyn met het landschappelyk karakter van het bos. De kans. dat het kasteel als hotel zal worden ingericht, is byvoorbeeld maar zeer gering. Aan het kasteel zullen enige verbeteringen moeten worden aangebracht, die in totaal ongeveer f. 35.000 zullen vergen. Het kasteel zal naar alle waarschyniykheid geen eigen dom van de gemeente blüven. Het ligt niet in de bedoeling van de Stichting Zuidhollands Landschap om de woonschepen te verwyderen. Zy vormen een belangryke bron van in komsten, tegenover de uitgaven, die verbonden zyn aan het onderhoud en de instandhouding van de buitenplaats. Advertentie Opschudding bij TV-sliow Een beroemde Hollywood-ster weigerde onlangs op te treden in de Bussumse TV-studio. „Too hot in this studio!" riep zy temperamentvol, verontwaardigd over de temperatuur. De opschudding was groot. Totdat de regisseur haar glim lachend een Boldoot Towelette overhan digde. „Ah..!" zuchtte de diva dankbaar, ter wijl ze haar kostbare huid verfriste. „Dank oe well!" En daarna trad zy verkwikt voor de lens, waar zy enkele songs bracht uit „Some Like It Hot". Zélf hield zy niét van „Hot". U ook niet? Boldoot Towelettes, 20 cent, gedrenkt in Boldoot Eau de Cologne en hermetisch gesloten. Per doosje van 5 stuks fl. Knaap kreeg klap met pistool van agent Een Amsterdamse politie-agent heeft zaterdagavond met zyn dienstpistool een balorige leerling-stratenmaker een tik op zyn hoofd gegeven. Daarmee eindigde een worstelparty tussen de 15-jarige jongen en enkele politie-agenten. De jongen was aangehouden in verband met de diefstal van een bromfiets. Op het bureau Jonas Daniel Meyerplein ver klaarde de stratenmaker dat hy niets van deze diefstal afwist. De politie be sloot toen de jongen voor een nader on derzoek naar het bureau Warmoesstraat over te brengen. Toen hy buiten kwam stapte hij niet in de gereedstaande po- litie-auto, maar nam de benen. Bij de brug op het plein had men hem evenwel weer achterhaald. Volgens de politie zou de jongen zich daarbij hebben verzet. Hij zou hebben geschopt en een drei gende houding hebben aangenomen. Een van de agenten, die zijn dienstpistool nog in de hand had, heeft de jongen daarmee een klap op zyn hoofd gegeven, waarna de knaap kalmeerde. Hy legde daarna ook een bekentenis af, en ls aan de kinderpolitie overgeleverd. Lustrum SSR De Landelyke Unie van de Societas Studiosorum Reformatorum. de vereni ging van gereformeerde studenten aan openbare universiteiten en hogescholen in Nederland, zal van 14 tot en met 17 februari in Utrecht haar vyftiende lustrum vieren. De kern van deze lustrumviering wordt gevormd door een congres van drie dagen, waarvan het thema is: Europa, hart der wereld?" Tijdens dit congres zullen de histori sche ontwikkeling, de huidige situatie en de mogelykheden voor de toekomst van Europa op cultureel-filosofisch, potitiek- economisch en religieus terrein behan deld worden.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3