BONN, PARIJS EN LONDEN ZOEKEN NAUWER CONTACT KONGO Juli 1960 was nat en somber Voorstel van de vakcentralen tot verbetering positie achterblijvers Met een enkel woord Agenda MAANDAG 1 AUGUSTUS 1960 Na besprekingen De Gaulle-Adenauer gaat Macmillan naar West Duitsland (Van onze Parijse correspondent) Na afloop van de besprekingen tussen Adenauer en De Gaulle op het kasteeltje Rambouillet is er weinig officiële commentaar geweest. Van de zijde van Frankrijk verwondert dat niemand. De Vijfde Republiek toont sedert zij eenmaal in het zadel zit niet veel eerbied voor de informatie van de publieke opinie. De woordvoerder van Adenauer is iets spraakzamer geweest en men heeft uit zijn woorden kunen afleiden, dat de Bondskanselier generaal De Gaulle vooral tot voorzichtigheid heeft gemaand. Met andere woorden, ook Adenauer is natuurlijk wel geporteerd voor een Frans-Duitse leiderschap binnen het Europa van de zes (Benelux, Italië, Duitsland en Frankrijk), maar hij wenst in geen enkel opzicht de andere bondgenoten binnen de Navo, met de Verenigde Staten en Engeland voorop, voor het hoofd te stoten. Meningsverschil in Navo voorkomen LUCHTVAARTVERDRAG MET GHANA GETEKEND Zaterdagmorgen is in het ministerie een luchtvaartverdrag getekend tussen het Koninkrijk der Nederlanden en de Republiek Ghana. Voor Ghana tekende de ambassadeur in bijzondere missie, de heer E. Ayeh Kumi, en voor Nederland de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns. Het verdrag geeft de KLM het recht naar en via Accra te vliegen. Voor Ghana waren mede aanwezig de heer James Mercer, president van de Ghana Airways, en de heer F. W. Tete, secre taris van ambassadeur Kumi. SOLDAAT DODELIJK DOOR PISTOOLSCHOT GETROFFEN In het Sophiaziekenhuig in Zwolle is gisterochtend overleden de 20-jarige dpi. soldaat C. Visser, afkomstig uit Zwyn- drecht. Hii werd zaterdagavond dodelijk gewond aoor een ongelukkig pistool schot. De soldaat, die behoorde tot de infan- terieschool Harderwijk maakte deel uit van de wacht in het kamp Kranenburg te Harderwijk, en wilde aan enige col lega's een pistool demonstreren. Het vuurwapen ging af en een kogel trof hem in het hoofd. Ernstig gewond werd hij opgenomen, doch men heeft zijn leven niet meer kunnen redden. Adenauer is namelijk meer een poli ticus van de realiteit dan De Gaulle. Hij verwacht binnen afzienbare tijd, eigenlijk nog voor het einde van deze zomer, een nieuw Russisch offensief in de koude oorlog om Berlijn. Hij is van oordeel, dat het daarom zin heeft de Atlantische verbondenheid zo sterk mogelijk te houden en er dus niet mo gelijk verschil van mening te zaaien met de plannen voor een politiek se cretariaat voor West-Europa dat De Gaulle voor ogen staat en waarbij hij veronderstelt steun van Italië te zullen krijgen. Vandaar dat de vriendelijke woorden, welke Adenauer aan de be sprekingen van vrijdag en zaterdag heeft gewijd (alles is vlot verlopen, grote eensgezindheid, enz. enz.) vooral ook moeten dienen om verborgen te houden dat hij De Gaulle zoveel mo gelijk heeft trachten te remmen bjj diens plannen, daarbij de juistheid er van toegevend en voor later enthou siaste medewerking belovend. Frankrijk zal dus In de eerstvolgende weken vermoedelijk wel enige politieke activiteit in de hoofdsteden van de vijf andere landen en ook in die van de andere bondgenoten binnen de Navo ontwikkelen, maar het zal eerder een mededeling doen over de strekking van de Frans-Duitse besprekingen dan dat het voorstellen zal doen van concrete plannen met betrekking tot dat politiek secretariaat. Een slag voor Bonn heeft het trouwens nuttig ge oordeeld Parijs een slag voor te blijven en 10 augustus zal Macmillan op uit nodiging van Adenauer de hoofdstad van de Westduitse republiek in gezel schap van lord Home met een bezoek vereren. De uitnodiging daartoe was door Adenauer verzonden vóór zijn be sprekingen met De Gaulle. In ieder geval zal het contact tussen Duitsland en Frankrijk zo nauw moge lijk worden aangehaald. Niet alleen dat De Gaulle en Adenauer elkander zullen ontmoeten, maar ook op lager niveau zullen geregeld besprekingen over een gezamenlijk te vormen hou ding plaatsvinden. Of men reeds nu van een nieuwe entente cordiale, dit maal tussen de beide erfvijanden Duitsland en Frankrijk zal kunnen spreken? Het ligt misschien wel in de gedachten van Adenauer en De Gaulle maar de verwezenlijking schijnt nog niet zo nabij. Wel is het zo, dat Adenauer, al of niet daarbij bewust gesteund door De Gaulle, één ding heeft bereikt: de in de laatste eeuw vrijwel klassiek ge worden Frans-Russische verbroedering schijnt althans op politiek en militair terrein voor de eerstkomende tijd door broken. Of Europa daardoor aan vei ligheid heeft gewonnen staat voorlopig nog te bezien; daarvoor spelen teveel andere factoren mee. Prijs van f 25.000 In de 548e Staatsloterij, eerse klasse, ls een prijs van f. 25.000 gevallen op no. 4143. Vervolg van pag. 1 Gemeenschappelijke verklaring De Verenigde Naties zullen een troe penmacht in Kongo houden tot de taak van de volkenorganisatie volledig is voltooid, aldus een gemeenschappelijke verklaring van het hoofdkwartier van de Verenigde Naties en Kongo. Secretaris-generaal Hammarskjöld en vertegenwoordigers van de Kongolese regering zullen „onmiddellijk een ge meenschappelijk onderzoek instellen naar specifieke aspecten van het func tioneren van de V.N.-troepenmacht, met name wat betreft verbindings- en be- voorradingsvraagstukken". In de verklaring wordt niet gezegd waar de troepenmacht zal worden ge bruikt, maar uit berichten uit New York valt op te maken, dat de militairen in alle belangrijke centra behalve die in Katanga zjjn gelegerd. Toestand in binnenland verslechtert Inmiddels wijzen sommige tekenen erop, dat de toestand in het Kongolese binnenland blijft verslechteren. De be weging of althans de neiging tot af scheiding in Kivoe en Maniema worden duidelijker. De territoriale organisatie is er volkomen ontwricht. De meeste Bel gische bestuursambtenaren zijn door inlanders vervangen en hebben hun post verlaten. Deze Afrikaanse ambtenaren hebben vaak geen gezag. Generaal-majoor Loendoela is Leopoldstad geïnstalleerd als bevelheb ber van het nieuwe Kongolese leger. Loendoela, een voormalige sergeant majoor, was vier weken geleden al be noemd, maar tengevolge van de onge regeldheden had hij nog niet het bevel op zich kunnen nemen. Zijn installatie betekent het begin van een campagne tot reorganisatie en opbouw van een Kongolees leger onder Kongolese offi cieren. Alle Nederlandse missionarissen van de priesters van het Heilig Hart, onge veer 80 priesters en broeders, die in het bisdom Wamba en Stanleystad werken maken het goed. Twee dodelijke botsingen in Venlo Nederlander en zijn zoontje in Duitsland in verkeer omgekomen Het verkeer heeft ook in de auto, die, rijdend uit de richting Hars- laatste dagen weer zijn droeve tol geëist. Bij een verkeersongeval op de Autobahn bij Kleef in Duitsland kwamen twee Nederlanders om het leven en voor het leven van een derde wordt nog gevreesd. De oorzaak staat niet geheel vast. Waarschijnlijk kon de 42-jarige heer H. van Woerkom, uit Dordrecht, zijn wa gen niet meer in bedwang houden, toen deze slipte. De auto vloog tegen een boom met het droef gevolg, dat de heer Van Woerkom en zijn zevenjarig zoontje op slag gedood werden. Zijn echtgenote en schoonmoeder, die even eens in de wagen zaten, werden ge wond in het ziekenhuis van Kleef op genomen. De toestand van mevrouw Van Woerkom was zeer ernstig. Andere Nederlanders waren betrok ken bij twee botsingen, die vlak achter elkaar zaterdag plaats hadden op de autosnelweg Keulen-Frankfort. In to taal werden hierbij vijf landgenoten zwaar gewond. Eerst botste een Nederlandse vracht wagen uit Rotterdam tegen een Duitse personenauto. Een van de drie inzitten den van de personenauto was op slag dood, een tweede stierf later in het ziekenhuis en de derde kreeg een shock. De inzittenden van de Nederlandse vrachtauto liepen geen noemenswaar- dgi letsel op. Dichtbij de plaats, waar dit ongeluk gebeurde ,reed korte tijd later een Ne derlandse personenauto met vijf inzit tenden op twee Duitse vrachtwagens, die tegen elkaar waren gebotst. De namen van de inzittenden werden ge geven als het echtpaar Holleman uit Dordrecht en het echtpaar Lammer- schop uit Rotterdam. Wie de vijfde in zittende was is onbekend. Alls vijf zou den ernstig gewond in een ziekenhuis zijn opgenomen. Te Venlo botste gistermiddag de 28-jarige Duitser P. Willems uit Vier- sen met zijn scooter tegen een auto op. Kort na de botsing overleed hij. Een dag tevoren viel er in Venlo al een verkeersslachtoffer te betreu ren. De 26-jarige ongehuwde en inva lide arbeider A. Pauwels werd door een personenauto aangereden, toen hij de weg overstak. Hij werd naar het St.- Josephziekenhuis te Venlo overge bracht, waar hij later is overleden. In de Dorpsstraat te Wehr bij Sit- tard slipte gistermiddag een 22-jarige scooterberijder op de natte weg. Hij kwam zo ongelukkig te vallen, dat hij een schedelbasisfractuur opliep, waar aan hij ter plaatse bezweek. De 78-jarige gepensioneerde machi nist van de Koninklijke Marine W. Oost hoek van de Voorhaven te Rotterdam overleed zaterdagnacht in het Wester ziekenhuis te Rotterdam, nadat hij een dag tevoren op de Schiedamseweg was aangereden door een bestelauto. Op de Rijksweg onder s-Heer- Arendskerke botsten zaterdag twee auto's met Duitse toeristen tegen el kaar. De twee inzittenden van de kleine auto werden met ernstige verwondingen in het Gasthuis Goes opgenomen, waar de 55-jarige bestuurder, de heer D. Jer- mann, uit Dinslaken, korte tijd later overleed. De vier inzittenden van de andere auto kwamen er met lichte ver wondingen af. De oorzaak is onbekend. De 78-jarige mevrouw Th. Höl- scher, uit Enschede, is in de nacht van zaterdag op zondag overleden ten gevolge van een auto-ongeval. Zij reed als een van de vijf inzittenden van een bergen, in de bocht bij Usselo (gem. Enschede) in volle vaart inreed op een dVvars over de weg slippende auto. Notaris Hölscher, die met zijn moe der in de auto zat, werd vrij ernstig gewond. De beide auto's werden ern stig beschadigd. Er werden nog vier inzittenden van beide auto's gewond. Gouden jubileum der Soefi-beweging In aanwezigheid van de ambassa deur van India en mevrouw Tandon en de Nederlandse ambassadeur in Rome, graaf van Bylandt, vierde gis termiddag in Den Haag de Neder landse Soefibeweging het 50-jarig jubileum van de Soefl-boodschap. De internationaajl leider van. de Soefi beweging, Pir-O-Murshid Musharaff Khan leidde zaterdagmiddag de jubi leumviering in met een toespraak over de stichter van de beweging Inayat Kham, die op 13 september 1910 India verliet om de boodschap van Soefd aan de westerse wereld te brengen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Polit. praatje. 18.25 Amateursprogr. 19.00 Planorecital. 19.30 Voor de Jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Lich te muz. 20.35 Progr. over de Wieringer- waard. 20.55 Intern. Songfestival te Knok- ke. 21.15 Journ. 21.30 Gram. 21.40 Hol land Festival 1960: Kamermuz. 22.30 Nws., beursber. v. New York en SOS-ber. 22.45 Act. 23.L5 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Pianospel. 19.30 Radiokrant. 19.50 Lichte muz. 20.10 Vijf dagen naar Parijs, hoorsp. 21.10 Viool en Soldaat verdronken in ondiep zwembad In het Sportfondsenbad in Maastricht is zaterdagmorgen de 19-jarige dienst plichtige soldaat H. W. G. Witjes in het ondiepe gedeelte van het bad verdron ken. In het bad was een groep van onge veer vijftig dienstplichtigen aan het zwemmen, onder leiding van een sport- instructeur. Toen na het zwemmen een appél werd gehouden, miste men ge noemde soldaat. Even later werd hij ge vonden op de bodem van het ondiepe bassin, bij de scheiding tussen het on diepe en het diepe bassin. Soldaat Witjes was ongehuwd. Hij woonde in Bergh (Gld) hij was ingedeeld bij de C- compagnie van het regiment Menno van Coehoorn (vierde depot infanterie) in Maastricht. De Koninklijke Marechaus see stelt een onderzoek in. Radioactieve neerslag daalde zeer sterk De door het Reactor Centrum Neder land in 1959 gemeten radio-actieve neer slag, afkomstig van kernexplosies, is in de loop van verleden jaar sterk gedaald. Aan het einde van het jaar waren de uitkomsten van de metingen zo laag dat aan de statistische waarde daarvan werd getwijfeld, aldus het verslag over 1959 van het Reactor Centrum Nederland. Ook in 1959 deden zich moeilijkheden voor bij de bouw van de reactorinstallatie in de duinen ten noorden van Petten. Doordat enige onderdelen, o.a. het reac torvat, opnieuw moeten worden gefabri ceerd kan het kritisch worden van de installatie niet voor midden 1961 worden verwacht. Verwacht wordt, dat de aan schaffing van de tweede reactor van het argonauttype de nadelige gevolgen van deze vertaging bij de installatie van de hoge flux reactor zal verminderen. Goede en slechte prestaties (Van onze t.v.-medewerker) Wat presentatie toch maken kan, dat middelmatige teksten het voor de t.v. halen dat een stuk van letterkundige betekenis beneden de maat blijft. Dat konden de kijkers zaterdagavond erva ren. „De klucht van de koe" van de mees terhand van Breêro was gezet als zgn. wagenspel. Degeen, die het initiatief daarvoor genomen had .heeft dat wel aardig bekeken, want op die manier kon de jonge toneelgroep „Arena" letterlijk alle kanten op, geografisch gesproken tenminste. Maar toneeltechnisch was er een rem en die had bij een beetje over leg een embargo op deze voorstelling moeten leggen voor televisie. De eisen aan licht en gëluid, daarbij gesteld, la ten geen enkel risico toe en de kans op mislukking lag er dan ook duimendik op. Dat is jammer voor alle moeite, die er aan was besteed en onrechtvaardig jegens de tonelisten, die beter hadden verdiend. We willen het hierbij laten, want het zou een klein kunstje zijn om verder op details de hele voorstelling te kraken, maar alle tekortkomingen leken Volgens het KNMI In De Bilt heeft de afgelopen maand juli bijzonder weinig zomerweer gebracht. In De Bilt bereikte de temperatuur op geen enkele dag 25 graden Celcius, in de zuidelijke provincies is dit alleen op 29 juli plaatselijk het geval geweest. Het normale aantal dagen met zomer weer bedraagt te De Bilt acht De gemiddelde temperatuur, berekend uit uurlijkse aflezingen van de thermo meter, bedroeg te De Bilt als gevolg van het grote tekort aam zomerwarmte dan ook niet meer dan 15,4 graden tegen 17.2 graden normaal. Het was de koud ste juli sedert 1954 toen de gemiddelde temperatuur 14,3 graden bedroeg. In de afgelopen maamid waren slechts twee dagen warmer dam normaal, de overige dagen waren alle te koud. Het aantal uren zonneschijn bedroeg te De Bikt 139 tegen 206 normaal. Het was de somberste juli 1956 toen slechts 127 uren zon werden geregistreerd. Niet onvermeld mag blijven, dat juli 1959 in totaal 289 uren zon had opgeleverd. De hoeveelheid regen was op een dicht aan de kust gelegen gedeelte van Zuid-Holland na. boven normaal. Voor al in de oostelijke helft van het land zijn grote hoeveelheden regen gemeten, op tal van plaatsen meer dan het dub bele van de normale maandsom. De afgelopen maand was, gemiddeld over het gehele land genomen, ongeveer even nat als in juli 1956 en juli 1957. In 1954 was juli echter belangrijk natter. terug te voeren op de voor de camera's onbruikbare opzet. Alvorens over te stappen op „Zater dagavondakkoorden" nog één opmerking Er trad een storing op en inplaats die nu op te vangen met een plaat, waar van melodie en stijl iets van doen had den met het 350-jarige stuks, werd een moderne jazzdeun gedraaid. Zit er nu niemand in de buurt van de controle kamer, die dergelijke blunders weet te voorkomen? Wat het duo Scholten aan tekst had meegekregen, was niet om te juichen, maar wat daarvan gemaakt werd door een vakkundige, smakelijke presentatie, was werkelijk het best denkbare. We zul len nog lang in gedachten houden de sympathieke manier, waarop Henk Soholten de intussen bijna vergeten Johnny Jordaan wist te introduceren. Het was meer dan routine, het was klare menselijkheid, die er in doorklonk. Ook de inleiding tot de goed zingende Schot se gast was prima door het aangename gehuppel, van de BBC-toppers, dat ove rigens, afgezien van Schotse dracht, wei nig om het lijf had. Er was opening een uitstekend en ongewoon nummertje acrobatiek en tot slot i? nog te vermelden, dat bijzonder fraaie ver haaltjes in schaduwbeelden met hahden en vingers werden voorgetoverd. De eindindruk van dit programma-on derdeel was van aangename aard, om dat het echtpaar Scholten eerlijk het show-ambacht poogt te beoefenen en in deze opzet wonderwel slaagt. Hitchcock had met eerlijkheid niets van doen, maar het was werkelijk een verademing te kunnen constateren, dat hij met één schavuit de aandacht wist te boeien en dat de rondrollende lijken dit maal achterwege bleven. Een thriller produceren, waartegen alle keurende in stanties bloemzoet zeggen kunnen: ge schikt voor alle leeftijden, dat is niet ieders werk. Daarvoor moet men in Nederland tenminste vaktechnisch ge sproken wel van bijzonder goede komaf zijn. De drie vakcentrales het NVV, de KAB en het CNV hebben bij het be stuur van de Stichting van de Arbeid een voorstel ingediend, dat er in voor ziet, dat de werknemers, die tot op he den nog niet geprofiteerd hebben van de nieuwe loonpolitiek per 1 oktober en ook in de toekomst in de welvaart zullen delen. Dit voorstel werd ingediend, nadat het overlegorgaan van de drie vakcentrales zich over de positie van deze „achter blijvers" in de nieuwe loonpolitiek had den beraden. Ondanks de omstandigheid, dat sedert het begin van deze loonpolitiek (midden 1959) voor het overgrote deel van de bedrijfstak der ondernemingen een ver betering van lonen en salarissen is ge- BINNENLAND Zaterdagmorgen ls in het Antillen- huis ln Den Haag aan de gevolmachtigde minister van de Ned. Antillen, de heer W. F. M. Lampe, door de afdeling Curasao van het Algem. Ned. Verbond een schil derij aangeboden. Het kunstwerk stelt voor een Cura<?aos landschap. De over dracht geschiedde door de oud-secretaris van genoemde afdeling, de heer W. Meijer. BUITENLAND De Cubaanse minister van defensie Raul Castro ls zaterdag van bezoeken aan Moskou, Praag en Cairo in Havanna te ruggekeerd. Castro heeft in de Russische hoofdstad besprekingen gevoerd met pre mier Kroesjtsjef. BIJ het vroegere concentratiekamp Dachau, ln de omgeving van München, is een museum geopend, aat een beeld geeft van het kampleven ln de nazitljd. In het gebied van Kamloops (Brits Columbia) woeden momenteel 257 bos branden. Ca. 2.300 man hebben, tot nu toe tevergeefs, getracht het vuur te be dwingen. Een groep van 25 man, die door het vuur was ingesloten, moest met be hulp van een helikopter worden gered. Bij een botsing tussen een bus met mijnwerkers en een benzine-tankwagen bij Bergen in België zijn vijf mijnwerkers om het leven gekomen en twintig gewond. 30 leerlingen van een middelbare school te Huancayo ln Peru zijn om het leven gekomen, toen de autobus, waarmee zij een tochtje maakten, ln een ravijn stortte. Bij Versailles is een sportvliegluig, met vier personen op weg naar Birming ham neergestort. Alle inzittenden, een Frans echtpaar met twee kinderen, kwa men om het leven. Op de jaarvergadering van de r.-k. internationale organisaties te München ls besloten een werkgroep te vormen, die deze organisaties actief moet betrekken in de campagne tegen, de honger in de minder ontwikkelde landen. Het 45ste Internationale Esperantis tencongres ls zondagochtend te Brussel begonnen. Het zal tot zaterdag duren. Algerijnse opstandelingen hebben zondag het vuur geopend op een strand vol vakantiegangers te Chenoua, een bad plaats op ongeveer tachtig km ten westen van Algiers. Negen personen, van wie tien Europeanen en een Mohammedaan, wer den gedood en 28 mensen werden gewond van wie 8 ernstig. De opstandelingen, die met machinegeweren schoten, hadden te voren brand gesticht in het bos bij Che noua. De politie en militairen, geholpen door hefscnroefvllegtuigen, begonnen on middellijk een grootscheepse achtervol ging. In het gebied van Glersum, in Oost- TurkiJe. is een auto-bus in een ravijn ge stort. Hierbij zijn 36 personen om het le ven gekomen en twintig ernstig gewond. Men vreest dat tenminste 29 van de naar schatting 45 opvarenden van een boot op de rivier de Godavari zijn ver dronken, toen het vaartuig nabij Polava- ram, ongeveer 350 km ten oosten van Hal- derabab in India, ln een draaikolk zonk. realiseerd, menen de vakcentrales, dat het moment is aangebroken om voor de werknemers, die door welke oorzaak dan ook nog geen deel hebben gehad in de gestegen lonen, de mogelijkheid te ope nen tot inkomensverhoging door ge bruikmaking van hetgeen in de alge mene aanwijzingen omtrent de coördi natie is neergelegd. Daar in deze loonpolitiek bij afloop van de contracten nieuwe loonvoorstel- len kunnen worden ingediend, bestaat volgens de vakcentralen het gevaar, dat in de toekomst de loonverschillen groter zouden worden. In verband hiermee, hebben de drie vakcentralen gemeend, niet te moeten volstaan met een tijde lijke oplossing. Zij hebben een systeem van coördinatie ontworpen, hetwelk naar hun mening de waarborg biedt, dat met behoud van het beginsel der diffe rentiatie ook in de toekomst de ach terblijvers in de welvaart zullen delen, van Buitenlandse Zaken in Den Haag China, Tibet en Nepal Vandaag werd te Nieuw Delhi van welingelichte zijde vernomen, dat de Chinese Volksrepubliek Nepal heeft mee gedeeld haar troepen tot op twintig kilometer van de grens te hebben terug getrokken, zoals is bepaald in de terzake door beide landen gesloten overeen komst. Verleden maand had communistisch China Nepal gewaarschuwd, dat zijn troepen opdracht hadden gekregen in de twintig kilometer-zone door te dringen, teneinde zich aldaar bevindende Tibe taanse opstandelingen aan te vallen. De Nepalese regering reageerde vinnig op dit eenzijdige besluit der Chinese communisten. Enige tijd later gaf de communistisch-Chinese premier Tsjoe en Lai te kennen, dat de Chinese troe pen tegen eind juli zouden worden terug getrokken, omdat dan de Tibetaanse opstandelingen in het gedemilitariseerde gebied vernietigd zouden zijn. Daar de Chinese troepen nu inderdaad tot op twintig kilometer van de Nepalese grens zijn teruggetrokken, neemt men te Katmandoe en Nieuw Delhi aan, dat de Chinezen hun operaties in het grensgebied tegen de Tibetaanse rebel len hebben beëindigd. Wielrijdster onder trein Gistermorgen om half twaalf ls op de Lemerijweg tussen Hengelo en Borne een wielrijdster door een trein aange reden en gedood. De dame fietste over het rijwielpad naast een zandweg en ging in de richting van de rijksweg HengeloAlmelo. Ondanks signalen van de wagenbestuurder en geschreeuw van een passerend voetgangster ,die de trein zag naderen, fietste zij door. Het slacht offer werd 45 meter meegesleurd en kwam toen in een sloot terecht. On danks alle nasporingen kon de Henge lose politie tot gisteravond de identi teit van het slachtoffer nog niet vast stellen. Men neemt aan, dat zij ongeveer 50 jaar oud was. Zij had een gezet pos tuur en donker haar. Geregracht: Openluchtsamenkomst Bap tistengemeente. 8 uur nam. De Vergulde Kruik (Haarlemmerstraat 22)Vakonderwijs Horeca-bedrijven. 9 uur nam. piano. 21.40 Gram. 22.00 Parlementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. en SOS- ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Gram. 23.25 Jazzmuz. 23.40 Het Evangelie in Esperanto. 23.55-24.00 Nws. VOOR DINSDAG 1 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gvm. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nwa. 8.15 Gram. 8.30 Voor de kind. 8.40 Gram. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 De Groente man. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Mor genwijding. 10.00 Gram. 10.50 V. d. kleu ters. 11.00 Hammondorgelspel. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Zang en plano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Prome- nade-ork., en omr. koor. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Zuid-Amerikaanse In dianen in de 20e eeuw, lezing. 15.00 Licht progr. 15.30 Van mens tot mens, lezing. 15.45 Kamermuz. 16.15 Gram. 17.00 Voor Jeugd. 17.30 Lichte muz. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.30 R.V.U.: Onze kinderen, nu, door J. A. Aalbers, arts. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 19.45 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Lich te muz. 20.45 De Nederlandse draf- en rensport, klankb. 21.15 Floriade, rep. en ;evar. muz. 22.00 Holland Festival 1960: Jopr. en plano. 22.20 Gram. 22.30 Nws., beursber. v. New York en SOS-ber. 22.45 De toverstaf van het woord, lezing. 22.55 Intern. Songfestival te Knokke. 23.30 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7,15 Gram. 7.45 Mor gengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Voor de 1eugd. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Licht baken, lezing. 10.25 Gram. 10.35 Lichte muz. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennws. 13.30 Gram. 14.00 Gram. 14.30 Voor de plattelandsvrouwen. 14.40 Het hoofdkwar tier van Zijne Majesteit, hoorsp. 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof._ 17.00 V. d. Hetg volk aan de wisselmeren 1 lands, d. D. M. Jansen. KRO: 18.00 Pianospel. 18.20 Polit. praat je. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Gram. 20.30 Brabants-ork. 21.40 Gram. 22.00 Rep. van het Eucharistisch wereld congres te München. 22.20 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Omr. ork. en solist. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 19.30 Intern. Agrarisch nieuws. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.30 Inl. tot Der Barbier von Bagdad, praatje. Euro visie: 20.30-22.45 Rep. uit Bregenz: Der Barbier von Bagdad, opera. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Balletmuz. 13.40 Voordr. 13.55 Gram. 14.30 Nationaal Eisteddfod Crow ning Ceremony. 15.15 Gram. 15.30 Gevar. muz. 16.00 Hoorsp. 16.30 Pianorecital. 16.45 Praatje. 17.00 Vóór de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gram. 19.30 Klankb. 20.30 Twintig vragen. 21.00 Nws. 21.15 Lezing. 21.45 The Travel- Iers. 22.15 Kamermuz. 22.45 Voordr. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Plano-duo. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 ni. 12.00 Gram. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.00 Lichte muz. 13.15 Cricket. 13.30 Nws. en cricketuitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V. d. kind. 14.00 Voordr. 14.15 Piano- muz. 14.30 Nws. en hoorsp. 15.00 Lichte muz. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Dale's dagb. 16.45 Uit slagen races en verz. progr. 17.30 Nws. en samenzang. 18.00 Cricket. 18.34 Weerber., nws. en act. 18.40 Intermezzo. 18.45 Hoor spel. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws en hoorsp. 20.00 Gevar. progr. 20.30 Nws. en gevar. muz. 21.30 Nws. en hoorsp. 22.00 Lichte muz. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. (Om 23.30 Nws.). 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 300 m. 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Lich te muz. 14.00 Mexicaanse muz. 14.40 Lich te muz. 15.00 Gevar. muz. 16.05 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.45 Nieuwe gram. 19.00 Nws. 19.35 Kamermuz. 20.15 Verz. progr. 21.45 Nws. 23.30 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10 Gevar. muz. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Gram. 13.35 Gram. 14.10 en 18.30 Gram. 19.16 Gram. 19.30 Koor- 20.00 Gram. 20.05 Kamermuz. 21.35 en ^2.45 Gram. 23.13 Gram. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 304 ni. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Tuinb.kron. 12.40 Gram. 12.50 Koer sen. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.00 Gevar. muz. 15.00 Gram. 15.35 Gram. 16.0b Koersen. 16.15 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Klarinet en plano. 17.40 Boekbespr. 18.10 Gram. 18.20 Voor de sold. 18.50 Gram. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Syndl- kale kron. 20.00 Symf. ork. 20.20 Interland- Zangfestlval te Genêve. 21.00 Omr. ork, en solist. 22.00 Nws. 22.15 Pianorecital. 22.40 Kamermuz. 22.55-23.00 Nws. 484 m. 12.02 Gram. 12.15 Planomuz. 12.30 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.03 Lichte muz. 14.45 Omr. ork. 15.30 Gitaarmuz. 16.07 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.30 Fanfaremuz. 18.50 Ge var. muz. 19.30 Nws. 20.00 Symf. ork. en sol. 22.00 Wereldriws. 22.10 Vrije tijd. 22.55 Nws. WOENSDAG Parkstraat: Openluchtbijeenkomst Open Deurwerk herv. gemeente. 7.30 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: gem. „Ecclesia". BIOSCOPEN Trianon: „Mijn man is bij de F.B.I." (A.l.) Werkd.: 2.30, 7 en 9.15 uur; zom dag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: „Voor schurken geen genade". (14 jaar). Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdag: „Jailhouse Rock". Casino: „Liane, het meisje uit het oer woud". (14 Jr)Werkdagen: 7 en 9.15 uur; zondag: 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdag: „La Strada" (18 jaar). Da< gelijks te 2.30 uur „Dik Trom Lldo: „Fotomodellen en chantage". (18 jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Het koninkrijk der humor". (Alle leeft.). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio: „Een les in liefde". (18 jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Astra (Wassenaar): Vrijdag 8 uur; zater dag en zondag 7 en 9.15 uur „Zeven Ja ren peel". (Alle leeft.); maandag, dlnsd. en woensdag 8 uur „Heute blau und morgen blau". (Alle leeft.); vrijdag t/m woensdag (zaterdag niet) 2.30 uur circusheid". (Alle leeft.). TENTOONSTELLINGEN Hortus Botanicus: Tentoonstelling üe- dendaagse Nederlandse beeldhouwkunst. Rijksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werf park 1Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 2 4 Zod- en feestdaeen 2 4 uur Rijksmuseum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en Urundl (tot 16 oktober) Lakennal: Verzameling dr. A. Welcker Werkdagen 10-17 uur; zondags 13-17 uur (Tot 29 agustus). Lakenhal: Tentoonstelling van werken uit Leidse School, (tot half september). Avond- en nachtdienst der apotheken Bfo geen gehooi by U» bulsarts of specialist (of diens waarnemers), bei op dokterstelefoon 22222, De heer Vixseboxse naar Indonesië vertrokken De nieuwe Nederlamidse diplomatieke vertegenwoordiger in Indonesië, dr. J. Vixseboxse,. is zaterdagmorgen in ge zelschap van zijn echtgenote per K.L.M. vliegtuig vertrokken. Hun werd uitge leide gedaan door dr. S. L. van der Wal, plaatsvervangend chef van de directie beleidszaken Indonesië van het ministe rie van Buitenlandse Zaken, Bij het vertrek waren voorts aanwezig de diplo matieke vertegenwoordiger van Indone sië in Nederland en mevrouw Soesanto. De heer en mevrouw Vixseboxse wor den, na een oponthoud in Bangkok, over enkele dagen in Djakarta ver wacht. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Si Ë'bD Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stook holm Oslo zwaar bew. w.stil 20 14 0.5 zwaar bew. n 5 18 16 0.1 zwaar bew. w 1 19 13 0.2 half bew. wnw 4 18 15 0.2 regen nw 4 20 14 21 geh. bew. w.sti'l 19 15 3 regen nw 4 20 14 44 zwaar bew. wnw 2 18 14 3 geh. bew. wzw 2 16 13 8 onbewolkt w.stil 23 13 0 geh. bew. o 1 25 16 0 zwaar bew. ono 2 23 19 19 Kopenhagen onbewolkt o I 24 17 0 Aberdeen geh. bew. w.stLl 19 8 0 Londen regenbui w.stil 21 6 0.1 Brussel half bew. w 2 20 13 1 Luxemburg zwaar bew. wzw 4 18 12 33 Parijs regen w 2 20 14 3 Bordeaux licht bew. zw 2 21 11 12 Grenoble zwaar bew. w.stil 22 15 38 Nice onbewolkt w 3 26 19 0 Berlijn onbewolkt o 3 30 17 0 Frankfort regen wzw 3 26 15 11 München regen wzw 6 27 16 0.1 Zürich regen w 2 27 14 16 Genève regenbul wzw 2 21 12 28 Wenen licht bew. zo 7 26 15 0 Innsbruck zwaar bew. wnw 1 31 15 0 Belgrado onbewolkt w.stil 28 15 0 Athene onbewolkt nw 1 32 23 0 Rome half bew. w.stll 31 17 0 Ajaccio zwaar bew. n 1 27 20 0 Madrid onbewolkt nnw 1 28 14 0 Lissabon onbewolkt o 2 24 14 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2