Kampioensfestijn bij „Sleutelstad" Nattetrieste wandelaars tijdens die nare, droefgeestige wandeldag Desondanks slechts 20 uitvallers Leo van der Toorn tekent bij 't Gooi William Hanover K nummer één van 14 dravers te Voorschoten J. den Holder versloeg Hofstede tussen de vele regenbuien door Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 29 juli 1960 Derde blad no. 30111 Zelfs zingen mocht niet meer baten De derde dag van de 44e Vierdaagse zal de historie ingaan als een droefgeestige dag. Nattetrieste wandelaars, in plastic of onder druipende paraplu s. Uit- wringbare militairen. Gutsende buien vooral op de laatste stukken van het parkoers, aldus het beeld van deze derde dag. Als er geen zonlicht is. proberen de wandelaars al zingend de tekort komingen van zo n sombere dag te compenseren. Dat lukt meestal wel. Maar als er het zonlicht ontbreekt en er is bovendien zoveel troosteloze neerslag, wat rest dan de wandelaars? Ze moeten veel energie verspillen aan het zoeken van een schuilplaats. En als dat niet mogelijk is: aan het zich omwikkelen met vochtwerende kledij. Wie denkt er dan nog aan zingen? Deze derde dag was een droefgeestige dag. De Leidse studenten worden steeds beter In Groesbeek was iedereen er, die er anders ook was: de burgemeester, de luchtmachtkapellisten en de talloze burgers. Maar zij vertegenwoordigden geen blijde gemeenschap langs de kant. Ze waren even grauw en grijs als de parkoersgangers. En zo leverde deze derde dag geen bijdrage tot de door majoor Breunese in vele toon aarden beredeneerde levensvreugde en wandelblijheid. Deze dag was alleen goed voor de statistiek: zoveel honderd wandelaars hebben het maar weer eens gehaald ondanks alle meteorolo gische moeilijkheden. En zoveel om precies te zijn twintig hebben het niet gehaald. Die zijn onderweg blij ven steken, ieder voor zichzelf hevig klagend over de tragiek van zo'n vier daagse wandelmars. Persdiner Pastoor Pijnenborgh in Groesbeek was even gemoedelijk en welgedaan als andere jaren, maar hij liet toch even tijdens de ontvangst van de pers merken, dat hij zijn vriend Meerum Terwogt in dit gezelschap node miste. Tussen deze mensen van volkomen verschillende levensbeschouwing is door de Vierdaagse een band van vriend schap gelegd, waarvan men zich pas rekenschap geeft, als de Grote Scheids rechter uitvallen heeft bevolen. Ook tijdens het persdiner werden aan de nagedachtenis van Meerum Terwogt, nestor der sportjournalisten, eerbiedige woorden gewijd, o.a. door de heer E. v. d. Velde, hoofd van de afdeling voorlichting en pers van de Vierdaagse. Maar aan deze voor de journalisten weemoedige herinnering hadden de wandelaars buiten geen deel. Die maak ten zich alleen maar zorgen over spier pijn en dreiging van blaren. Dit mis troostige weer is bij uitstek bevorder lijk voor allerlei voeteuvels. De ver- standigen gaan onmiddellijk op zoek naar een warme douche, hetzij in ka zernes of in openbare gelegenheden. Maar er zijn er, die blijven samenhur- ken in de buurt van de afmeldingssta tions en bovendien nog koude dranken tot zich nemen. Die gieten zich de mo gelijkheden tot uitvallen op de laatste dag in het lijf. Dit is verraderlijk weer, dit vochtige, drensige weer. Meegevallen Het aantal uitvallers is alweer mee gevallen (20), maar er zal voor velen veel moed nodig zijn, om hedenmorgen het droge, warme bed te verlaten, merkwaardig, dat er tallozen zijn, die desalniettemin, hoe somber ook de vooruitzichten zijn, al meer dan een uur voor het officiële tijdstip van ver trek rondhangen om de bureaus, zich verkwikkend met toevallige radiomu- ziek of met de sterke verhalen, die dan de rondte doen. De geharde wandelaars hebben alleen maar minachting voor de wisseling van temperaturen of voor de vochtigheidsgraad van de dag. Bij voorbeeld jhr. mr. Feith, de president van de rechtbank te Groningen. Die loopt op ervaren wandelvoeten dwars WANDELSPORT Welles.... Niettes.... Een nieuw conflict tussen de NWB en KNBVLO dreigt een ruzie te worden van welles-en-niettes. De kwestie ont stond, toen de vice-voorzitter van het organisatiecomité van de Apeldoornse Vierdaagse en de leider van de Nijmeeg se Vierdaagse na elkaar geïnterviewd werden voor de televisie. Bij die gelegenheid verklaarde majoor Breunese (KNBVLO). dat een NWB- bestuurslid hem in 1953 zou hebben ge zegd, dat de NWB de Apeldoornse vier daagse wandeltoohten heeft georgani seerd teneinde aan die van Nijmegen af breuk te doen. Majoor Breunese eiste in het t.v.-gesprek, dat deze verklaring zou worden herroepen alvorens er van een overleg tussen de beide verenigingen sprake kan zijn. De NWB ontkende kort na deze t.v.-uitzending al, dat van of ficiële NWB-zijde een dergelijke uit spraak was gedaan. Majoor Breunese hield eohter op het jaarlijks persdiner, dat altijd op de der de dag van de Nijmeegse Vierdaagse wordt gehouden, tegenover de daar aan wezige journalisten staande, dat de ge wraakte woorden wel degelijk zijn ge bezigd. Ook in Apeldoorn grote problemen Ook in Apeldoorn is die derde dag voor de deelnemers niet eenvoudig ge weest. De mulle bospaadjes in de om geving van Assel bleken soms moeilijk te nemen hindernissen, temeer omdat di verse tippelaars last van stijve spieren hadden. Deze bleven aanvankelijk wat achteraan sukkelen in het wandelpelo ton. maar later op de dag kwamen de gelederen toch weer aardig bijeen. Van de 1070 gestarte wandelaars is er deze dag slechts 1 uitgevallen, zodat het le gioen nu nog uit 1069 deelnemers be staat. De tocht voerde gisteren naar Assel en omgeving, terwijl de lopers op de 40 en 50 km bovendien nog Uddel met een bezoek vereerden. Vandaag, de laatste wandeldag, staan Beekbergen en Hoenderloo en de fraaie omgeving van Loenen op het programma. Om drie uur begint de gezamenlijke en feestelijke in tocht te Apeldoorn, waarna gedefileerd zal worden voor het gemeentebestuur. door de ongunstigste weersomstandig heden in gezelschap van zijn vrouw of andere Vierdaagse getrouwen. Voor het eerst sedert jaren ontbreekt de oud-president van het gerechtshof te Arnhem, mr. dr. Baron de Vos van Steenwijk. Hij is in het voorjaar ern stig ziek geweest en mocht zich nog niet wagen aan de vermoeienissen van de Vierdaagse. Maar volgend jaar hoopt hij er weer bij te zijn. Onder de laatsten die binnenkwamen, behoorden ook weer de Leidse studen ten onder leiding van hun luitenant Blussé van Oud Alblas. Ze waren nog steeds compleet met tien man. Ook de Utrechters met twaalf man hadden nog geen verliezen geleden. Deze studen ten lopen de eerste dag als genieters van A.O.W., de tweede dag als stram me burgers van middelbare leeftijd, op de derde dag als vooruitstrevende, ge zonde dertigers en op de vierde dag zullen we hen zien als opgewekte rij pere jeugd, die dan juist voldoende training heeft ondergaan om aan een Vierdaagse te beginnen. Studenten hebben nu eenmaal afwijkende trai ningsprogramma's De Wedren en het plein achter de Vereeniging waren natte plekken met de bureaus als eilandjes met gastvrije dames en heren, die niet moe werden goede raad te geven. Het zijn allen vroegere wandelaars die deze bureaus bemannen en ze weten wat er op een parkoers te koop is. Maar zo bar en boos als enige jaren geleden op de Wedren was het nu niet. Toen plens den er zulke stortbuien op het parkoers neer, dat de wandelaars de bureaus niet meer konden vinden. Die waren weggespoeld. Zwitserse film Een .droge" en niettemin boeiende aangelegenheid was de filmvertoning door de Zwitsers in de Vereeniging. Geluidloze claque Vol trots vertelden de K.N.B.v. L.O.-officials ons het: „De Vier- f daagse is de enige organisatie die (1 een „claque" heeft, die geld toe- 4 geeft". En inderdaad, tot voor kort konden we het jaarlijks weer vast- a J stellen, zodra majoor Breunese f zqn Vierdaagseleger had laten op- J 4 marcheren, stonden ze overal f f langs de wegen. De toeschouwers, f 4 die van heinde en verre naar Njj- f megen waren getrokken. Luid 4 klonk het applaus steeds weer op 4 als er een groepje wandelaars pas- seerde. Een „claque" dus, die niet 4 gehuurd behoefde te worden, een x claque, die zichzelf betaalde. Maar helaas, dit jaar ook een claque, J die geluidloos is. f f Gistermiddag viel het wel heel f 4 erg op. Vele duizenden toeschou- 4 i wers hadden zich langs de laatste (1 f kilonieters van het parkoers opge- i i steld om de wandelaars te zien i binnentrekken, maar het bleef vry- x wel steeds stil, heel erg stil. Voor- 4 al op die derde dag, en met die f 4 stromende regen hadden ze dat 4 applaus echt wel verdiend, die 4 wandelaars. 4 Eén van de lopers liet het wel 4 4 heel erg duidelijk merken. „Een hoeraatje voor het publiek", riep hü tot de rüen wachtenden. Even x werd er gelachen, toen werd het J weer stil J Een première. De Zwitserse journalist Herbert Alboth, uit Bern, heeft met veel zorg een film vervaardigd van de Vierdaagse 1959 en gevleid zouden we mogen zeggen, dat deze film een prachtige indruk geeft van de geest van de Vierdaagse. Uitstekende opnamen van ons vlakke land stellig de be woners van het Alpenland aanspre kend leiden de marsen in. Uiteraard laat de cineast uit Zwitserland zijn landgenoten een rol spelen op het par koers, doch de totaliteit verliest hij nimmer uit het oog en in Zwitserland kan men de vele buitenlandse militai ren, de Israëli, de PTT'ers. de politie mannen en de vele burgers veerkrach tig het parkoers zien bewandelen met als apotheose de gladiolen van de laatst marsdag. Deze Zwitserse film betekent een schitterende propaganda voor de Vierdaagse. We geloven, dat nog meer Zwitsers de reis naar Neder land willen ondernemen. Volgens de heer Alboth betaalt iedere deelnemer, ook de militair, zijn reis- en verblijf kosten zelf. Maar iedereen heeft het er tot dusverre graag voor over gehad. Leo van der Toom, die een jaar ge leden uit het reserveteam van Sparta naar UVS overkwam, heeft zqn harte- wens in vervulling zien gaan. Op eigen verzoek werd hij op de transferlijst ge plaatst en zijn grote voorkeur ging daar bij uit naar Hilversum en omgeving. Al les is tenslotte voor de donkere links binnen op zijn pootjes terecht gekomen, want hedenmorgen heeft hU een con tract getekend met 't Gooi. Nederlands elftal won van de RAF Het team van de K.N.C.B. heeft op de vliegbasis Jever een fraaie innings zege behaald op een team van de in WeSt-Duitsland gestationeerde R.AF. De Nederlandse ploeg leidde aan ein de eerste dag met 85 runs, terwijl de Britten het in de eerste innings tot 60 brachten. Op de tweede dag waren de Engelsen niet tot herstel in staat en bereikten de Nederlanders een totaal van 145. De Engelsen bleven met 58 het Juiste ant woord schuldig. De Nederlanders kwa men op 145 door Bouman (55 not out), Herklots (25), De Nijs (25) en Bregman (10). In de tweede innings waren de Hol landse bowlingcijfers: Van Staay (2 voc 17), Dries (1 voor 12), Van Arkel (1 voor 1) Bijleveld (2 voor 4) en Dijk huizen (2 voor 4). CRICKET De tweedaagse cricketwedstrijd tus sen het Bondselftal van de K.N.C.B. en het Engelse touringteam North Midd lesex Cricketclub - gespeeld op het ter rein van Rood en Wit in Haarlem is geëindigd in een draw. Welgemoed begon het Nederlandse team gisterochtend aan de tweede in nings, maar toen na de lunch de regen in stromen begon te vallen, was 't spoe dig duidelijk, dat verder spelen onmo gelijk was. Op een stand van 135 voor het verlies van drie wickets (Heimei 16, Terwiel 9, Van der Linde, 52 not out, Janssen 41), werd de match wegens regen gestaakt, zodat het resultaat een draw was. De eerste dag was geëindigd met een voorsprong van het Nederland se team, dat 163 runs scoorde tegen de Engelsen 134. Verregende kortebaandraverij Hedenmorgen Het is hedenmorgen nogal meegeval len. Men had eigenlijk verwacht, dat er na de zware dag van gisteren meer wan delaars in bed zouden blijven. Maar van de 11.361 deelnemers van de Nijmeegse Vierdaagse, die de moeilijkheden van gisteren goed te boven waren gekomen, hebben er zich slechts negentien van morgen niet bij de startcontrole gemeld. In alle vroegte was het weer in Nijme gen ideaal. Dit in tegenstelling met Apeldoorn, waar men in verband met de intocht van hedenmiddag wat vroeger uit de veren was gekomen. Om vijf uur ging het wandellegioen al op pad onder een somber, nogal dik en dreigend wol kendek. (Van een onzer verslaggevers) Het Comité Paardensport Voorscho ten heeft gistermiddag de wind bepaald niet in de zeilen gehad. Het weer was miserabel en daardoor de publieke belangstelling voor de kortebaandraverij niet overmatig. Bo vendien was de inschrijving maar ma tig en het aantal spannende ritten te gering om de aandacht te kunnen boeien. In de gestaag neervallende miezerige regen verschenen slechts veertien paar den aan de start op de Prins Bern- hardlaan. Het was tenslotte William Hanover K, die de erepalm wegdroeg en daarvoor f. 700.mocht laten in casseren. De vijfjarige donkerbruine ruin van G. Joustra. gereden door Ph. Knijnenburg, had het geluk aan zijn zijde. In de eerste omloop had hij aan twee ritten voldoende tegen J. Bakkers één jaar oudere ruin Valmiki en voor de tweede omloop lootte hij vrij en viel dus meteen al in de prijzen. Boven dien was hij wat frisser dan Upie Scott P, waartegen hij het in de derde om loop moest opnemen. William Hanover K begon met een witte vlag, maar had in de tweede en in de kamprit ruim voldoende aan de tien meter voor sprong op de door A. G. Heskes gere den zevenjarige bruine hengst. In de beslissende omloop ontmoette West-Duitsland won daar met 3-1 na een 1-0 voorsprong bij rust. Het West-Duitse zevental had de eer ste twee wedstrijden gewonnen, Oost- Duitsland de volgende twee en na vier ontmoetingen was ook het doel gemid delde gelijk 16-16. Drie teams bereikten de top Peter Bekkering ook weer van de partij (Van onze waterpolo-medewerker) Niet minder dan viervoudige vreugde gisteravond in het Sleutel stadkamp in de zweminrichting ,,De Zijl". In de eerste plaats drie kampioenen het eerste zevental ongeslagen in de 2de-klasse C der KNZB, het tweede in de afdeling D van de reserve 3de-klasse en tenslotte nog de B-adspirantjes en daarnaast de terugkeer van Peter Bekkering. Voor het eerst weer na zijn langdurig ziekbed in een zwembad om zijn oude club te kunnen aanmoedigen. Peter werd enkele jaren geleden als boormeester naar Nigeria uitgezonden. Ongeveer negen maanden geleden keerde hij terug. Hij was er zeer slecht aan toe na een vreselijk auto-ongeluk. Langdurig heeft hij in het ziekenhuis gelegen en daarna heeft hij nog een hele tijd thuis moeten nakuren. Maar gisteren was deze ex-kampioen van Nederland toch weer zover, dat hij zijn oude club kon aanmoedigen bij het nemen van de laatste hindernis op de weg naar het ongeslagen kampioen schap. Zelfs durfde hij weer met enige moed te spreken over een ronr-irhlig te water gaan Een gelukkig her stel dus van een flink sportman. In ieder geval was hij dus gisteren getuige van de triomf van zijn vereni ging. Het eerste zevental speelde eigen lijk een „schimmenwedstrijd". Omdat het in de uitwedstrijd tegen ZPB in Zwijndrecht nogal moeilijk gegaan was. zag men ondanks de ongeslagen top positie deze wedstrijd met enige span ning tegemoet. Het is nogal meegeval len, de Zwijndrechters zijn eigenlijk geen moment tot een daverend over wicht gekomen en de Leidse zege (4-0) is dan ook niet in gevaar geweest. Vanzelfsprekend begonnen de Leide- naars een beetje voorzichtig. Men wilde in deze laatste wedstrijd liever geen brokken maken. Men durfde eerst wat meer, toen de lange Wim van Zijl met een goed doelpunt voor een moreel rug- gesteuntje had gezorgd. Sleutelstad bleef aanvallen met midvoor Wim van Rooyen als de sterke centrale aanvalsspits. Na twee corners geforceerd te hebben, die niets opleverden, was het uit een vrije worp voor Wim van Zijl toch raak. Aad van Tilburg zwom vlug voor het doel langs. Dekken was met de sterkste zijde van de gasten, ook nu liet men Aad gaan en beheerst benutte deze dat bui tenkansje (2—0). ZPB liet het bij verre schoten en zag nauwelijks kans voor het Leidse doel te komen. Kort na rust zwom Wim van Zijl zich heel handig vrij, maar alleen voor de doelman schoot hij te slordig. Trouwens, de spelers gingen meer en meer fouten maken, omdat zij door de invallende duisternis het overzicht over het veld misten. Zo kwam bijv. Cees van Hooi donk tweemaal vrij voor de keeper te liggen, maar beide keren lag hij binnen de twee meter. Maar ZPB maakte het de gastheren niet bijster moeilijk. De gasten plaatsten slecht, zodat elke af geslagen aanval meteen naar de andere kant kon worden gedirigeerd. Een slechte dekking in de ZPB-defen- sie werd door Aad van Tilburg goed uit gebuit en kort daarop kwam Wim van Zijl vrij, die onverwacht schoot. In het donker zag de doelman de bal te laat en het was 40. Daarna volgden er geen doelpunten meer. Men kon aan feestvieren gaan den ken, temeer daar ook het tweede team kampioen was geworden in een wedstrijd tegen Zian 5, dat aanvankelijk als con current was gezien, maar in de beslis sende strijd werd weggeveegd. Doelpun ten van Frans Thijssen (1) en Jan Dool (6) zorgden voor een heel veilige voor sprong, want Zian stelde er slechts twee treffers tegenover (72). Wie de jeugd heeftDerhalve was er ook wel reden om gelukkig te zijn met het kampioenschap van de B-aspi- rantjes, die deze vreugde overigens te danken hadden aan de nederlaag van De Zijl tegen AZC. Tennistoernooi Leidse Hout De regen was gistermiddag de grote naar Hofstede, 46. en in de derde set Het werk is gedaan. William Hanover K. heeft de kortbaandra- verij gewonnen. Pikeur Ph. Knij nenburg en zij 1 zoontje hebben de ruin daarna goed verzorgd. Hij is nu klaar om ingeladen te worden. Tot de volgende draverij. Met een zelfde of minder succes (Foto LJ5./Holvast) William Hanover K de 4-jarige don kerbruine merrie Xenia Scott P. die via Yon Brewer, Partout en Ureka (in drie ritten) in deze finale was door gedrongen. De eerste rit gaf een snelle race te zien, waarin William Hanover K maar net op de eindstreep de vijf meter handicap ko noverbruggen. In de tweede rit besliste een witte vlag, dat Xenia Scott P met een tweede plaats en dus 300 gulden genoegen moest nemen. In de strijd om de derde en vierde plaats (resp. 175 en 100 gulden) had Upie Scott P aan twee ritten voldoende om de door de eigenaar C. Swart ge reden 7-jarige donkerbruine merrie Ureka te verslaan. De uiteindelijke uitslag werd dus: 1. William Hanover K <lste oml. w. f. 7.90, pl. f. 1.60; 2e oml. w. f.4 40, pl. f. 1.70; 3de oml. w. f. 2.50, pl. 3.50). 2. Xenia Scott P "1ste oml. p. 3.30; 2de oml. pl. 3.20; 3de oml. pl. 2.30). 3. Upie Scott P (1ste oml. pl. 2.00). 4. Ureka. winnaar in het tennistoernooi in het Leidse Hout. Er konden slechts enkele partijen worden gespeeld. Van die par tijen willen we allereerst noemen het enkelspel tussen Den Holder en de over winnaar van Koole, Hofstede. Den Hol der komt traag op gang en in de eerste spellen had dus Hofstede het initiatief. Den Holder is in vergelijking met vo rige jaren als wedstrijdspeler echter be duidend sterker geworden. Het „eerste gewin" doet hem niet zo veel meer en verder laat hij zich veel minder dan voorheen t geval was het spel van de tegenstander opdringen. Op diepe drives durft hij nu het net te zoe ken, ook al is hij bij vorige netaanvallen enkele malen kansloos gepasseerd of overlobd. Met 97 nam Den Holder een 1—0 setvoorsprong. De tweede set ging was het Hofstede, die op belangrijke mo menten faalde met het passeren, faalde ook op het punt van serveren. Den Hol der won verdiend met 97, 46, 6—3. Tekening VOETBAL Nederlaagwedstrijden Voor het eerste en het tweede elftal van RCL wordt in Leiderdorp een serie nederlaaigwedstrijden gehouden. Het re serveteam van de Racing Club zal het moeten opnemen tegen de eerste elftal len van St.-Bernardus, Oranje Groen en Woubrugge. Zaterdag jl. heeft RCL 2 de spits afgebeten tegen St.-Bernardus, dat met 23 de gastheren de eerste ne derlaag toebracht. Het eerste team van RCL zal spelen tegen Roodenburg 2, een UVS-combina- tie en LFC 2. Zaterdag a.s. begint deze serie met de wedstrijd RCL 2LFC 2. Hans van den Hoek naar Sportclub Enschede Hans van der Hoek. de 27-jarige stop per van 't tweede elftal van Feijenoord zal het komende seizoen voor Sportclub Enschede uitkomen. Beide clubs hebben overeenstemming bereikt over de trans fer som, die, naar men ons van Feye- noord-zijde vanmorgen heeft medege deeld, f 30.000.- zou bedragen. Van der Hoek die reeds twee maal de oranje trui droeg, heeft gistermid dag in Enschede het contract getekend. OLYMPISCHE SPELEN Nederlandse turnploeg bij Rusland ingedeeld De Nederlandse dames-turnploeg is door de internationale turnfederatie voor de Olympische Spelen onderge bracht in de eerste van de twee groepen. De internationale turnfederatie, die deze week in vergadering te Genève bij een was, heeft de volgende groepsinde ling voor de Olympische Spelen opge maakt: groep 1: Finland, Joego-Slavië, Canada. Israël. Bulgarije, Italië, Oosten rijk, V.S., België, Rusland en Neder land. Groep 2: Frankrijk, Duitsland. Japan, Tsj echo-S low a kye. Polen, Roemenië, In het gemengd dubbelspel B begint duidelijk te worden, dat de combinatie mevr. Ubbink. H. Ubbink zeker als ern stig kandidaat voor de titel mag worden aangeslagen. Het bepaald niet zwakke dubbel mej. Jansen-Lankhout wist weliswaar een set te bemachtigen de tweede set met Ubbink-Ubbink nleTt&W? te'vilten »GÏÏÏS,nS"^ in het bijzonder dank zij het bekeken Australie- Groot-Brittanme en spelletje van de jeu6dige H Ubbink, die Qp september van tot De kampioenen broederlijk naast elkaar. Het eerste zevental staat links. Zittend v.l.n.r.: W. van Rooyen, A. Kapaan en D. Binnen- kamp. Staand: C. van Hooydonk^i links: H. Brouwer, A. Kersten en W. van Zijl. J. Bekkering en A. H. Doove. Staand v.r.n.l.: F. Tijs van Tilburg. Rechts het tweede ze- I sen. J. Dool. P. Eradus en B. van vental. Zittend van rechts naar'Hooydonk. (Foto L.D./Hoivast) zijn drives als een veteraan afwisselde in lengte, vaart en spreiding de twee resterende sets gedecideerd te winnen, 26, 61, 26 voor de Ubbinks. Mej. v. Ulden en Bonte kwamen in een pit tige partij gemengd dubbel tegen mej. v Regteren Altena-Hilbrants met ste vige drives en nu en dan afmakend vol- 1 leren en smashen op 54 in de eerste set op de service van Bonte. En juist I op dat moment verloor deze de enige I service-game die hij zou verliezen in dit I duel. Het werd via 5—5, 75 voor mej. v. Regteren Altena-Hilbrants. In de tweede set weerstond mej. v. Ulden de topspin-forehands van Hilbrants en vooral wist zij diens gevaarlijke service behoorlijk te retourneren. Dat gaf de doorslag. Mej. v. Ulden en Bonte won nen met 57, 61, 61. De laatste partij werd praktisch ge speeld in de duisternis. Kooreman-Koo reman zegevierden in een driveduel dat zowel voor de arbiter als voor de toe schouwers nagenoeg niet meer te volgen was, 61, 60. Gemengd dubbel B: mej. v Ulden- Bontemej. v. Regteren Altena-Hil brants 57, 61, 61; mej, Jansen- Lankhoutmevrouw Ubbink-H. Ubbink 2—6, 6—1, 2—6. Gemengd dubbel C: mej. v. Elzen-R. Meyermej. Tieleman-Verdoes 62, 46, 61; mej. Laurens-Overdijkink mej. v. d. Stam-v. d. Scheer 75, 61. Herendubbel C: Kooreman-Kooreman —v. d. Scheer-Dibbits 61. 60. Herenenkel C: Ten HaagenJ. Koo reman 61, 64. Herenenkel B: Den HolderHofstede Herendiibbel C: J. Ubbink-P. Hier- neis-Pino 61, 63. Damesdubbel B: mej. Jansen-mej. Uiterw\jk—mej. Goekoop-mej. v. Ulden 6—2, 6—8, 4—6. 14 uur turnen en op 8 september van 17 tot 23 uur. Groep 2 treedt aan op 6 sep tember van 17 tot 23 uur en op de 8ste september van 8 tot 14 uur. Wegens de te verwachten hitte, stelde de interna tionale turnfederatie voor de individuele kampioenschappen van 9 september twee uur later te laten beginnen. Het aan- vangsuur zou dan 5 uur 's middags wor den. WIELRENNEN RONDE VAN JOEGO-SLAVIË De Hongaar Janos Juszko maakte gis teren de beste totaaltijd in de derde etappe van de Ronde van Joego-Slavië van Slavonski Brod naar Zagreb, die was onderverdeeld in een ploegentijdrit van 87,5 km en een rit van 101 km. In het ploegenklassement na de derde etappe bezet Nederland de vijfde plaats achter Joego-Slavië. Hongarije, Roeme nië en Polen. De Joegoslaviër Zirovnik behield de leiding in de algemene rang schikking. H(j wordt gevolgd door zijn landgenoot Levacic en de winnaar van de derde etappe, de Hongaar Joszko Bij de eerste tien in het algemeen klasse ment zijn geen Nederlanders. Kampioensploegen uit acht landen hebben ingeschreven voor het judotoer nooi voor clubteams om de Europacup, dat op 28 augustus in St.-Raphael aan de Franse Rivièra zal worden gehouden Deze landen zijn België, Duitsland, En geland, Frankrijk, Nederland, Polen, Rusland en Zwitserland. De Russische inschrijving heeft de aandacht getrokken omdat Rusland geen lid is van de Europese Judo Unie. Om deze reden staat het nog niet vast dat de Russen tot deze wedstrijden zul len worden toegelaten.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5