39 Albert Heijn LEVERPASTEI ZWARE REPEN I Dubbel-dikke REPEN I.39 HAM maakt u het leven goedkopeBISCUITS daisy29 Beroep op Engeland om troepen naar Zuid-Rliodesië te sturen BL,K AARDBEIEN OP SAP Boterhamkorrels 59 WOENSDAG 27 JULI 1960 Succes voor Von Karajan! Onovertroffen „Rosenkavalier" op het festival van Salzburg Hoogste prestaties van de zangeressen Delia Casa, Jurinac en Güden (Van onze Weense correspondent) Na de première van de opera ..Der Rosenkavalier" in 1911 moeten de componist Richard Strauss en librettist Hugo von Hofmannsthal al dadelijk het gevoel hebben gehad, dat hiermee een hoogtepunt van con geniale samenwerking was bereikt. Van een dergelijk gevoel waren ook de meer dan 2400 toeschouwers bezield, die gisteren de eerste opvoering van dit kleinood in het nieuwe Festspielhaus mochten bijwonen, want zij beseften dat zij iets unieks hadden beleefd, n.l. het begin van een nieuwe aera na de veertigjarige geschiedenis van het Salzburgse Festival Reeds in de pauze tussen het eerste en tweede bedrijf waren onder het interna tionale en Salzburgse publiek alle sporen van kleinzielige kritiek op onderdelen weggevallen en alle uitingen van af gunst, kliekjesgeest en intrige waren verstomd. Een paar honderd vertegen woordigers van de internationale mu ziekkritiek hadden hun verblijf in Bay- reuth afgebroken en waren naar Salz burg gekomen om deze eerste opvoering in het nieuwe Festspielhaus mee te ma ken. Afgezien van deze beroepsgroep was alles in de duurste toiletten aanwezig, wat in Oostenrijk en men kan wel zeg gen in Europa rang, naam en geld heeft. Weer op de eerste plaats Door deze opvoering in de nieuwe schouwburg heeft Salzburg met één slag de eerste plaats veroverd onder de fes tivalsteden van Europa. Dit succes is aan de ene kant te dan ken aan de dirigent Herbert von Kara jan en aan de drie onovertroffen zan geressen die aan de Weense Opera zijn verbonden, Lisa Delia Casa, Sena Juri nac en Hilde Güden, aan de andere kant aan de uitstekende architectuur van de grote zaal waardoor men vanaf elke plaats een onbelemmerd uitzicht op het toneel heeft en ieder woord, elke toon, zelfs de zwakste pianissimi duidelijk kan horen. De akoestiek is zo volmaakt, dat hierin zelfs een gevaar ligt, want vol gens de opmerking van de secretaris van het Salzburgse Festival, dr. Nekola, is zij zo geraffineerd, dat men zelfs de kleinste fouten kan horen. Maar wan klanken of verkeerde inzetten waren niet te horen, vooral niet in de rollen van de drie genoemde vrouwelijke hoofd personen, die in hun vertolking zo vol maakt waren, dat men zich nauwelijks een betere interpretatie kan voorstellen. Ook nu weer bleek, dat men juist in Oostenrijk het juiste zintuig heeft om deze speelse en luchtige opera op te voeren, die speelt in de Rococo-tyd van Maria Theresia. Het is een typisch Oos tenrijks geval, een mengeling van luch tige lichtzinnigheid verbonden met een tikje weemoed. Grafin Werdenberg, de vrouw van een Oostenrijkse maarschalk, heeft de jonge officier Oktavian leren liefhebben, maar in haar meedogenloze eerlijkheid ziet zij te duidelijk het ver schil in leeftijd en doet daarom afstand van haar liefde om de Jonge officier en een jong meisje gelukkig te maken. Wij hebben al eens verschillende opvoerin gen van deze opera gezien, zowel vroeger in Salzburg als later in Wenen, maar de manier waarop Lisa Delia Casa de rol van de gravin hier vertolkte is onover troffen, niet alleen als zangeres maar ook als actrice. Daarmee contrasteerde in volkomen harmonie zang en spel van de Rosenkavalier in de persoon van Sena Jurinac en van Hilde Güden als het on bedorven en onschuldige meisje. Onverwoestbare traditie Deze opvoering bevestigt de opvatting die de Oostenrykse minister Beek tijdens de openingsplechtigheid 's morgens had Garde Républicaine te huur De Franse Staatscourant heeft gisteren de tarieven voor de hu ren van manschappen of officieren van de Garde Républicaine ten behoeve van feestelijke gelegenhe den gepubliceerd. Een kapitein, compleet met witte pantalon, helm met pluimen en paard kost voor een periode van zes uur 17,70 nieuwe franken, reis kosten niet inbegrepen. Een ser geant-majoor is iets goedkoper: 14.50 franken en een garde zonder rang, doch eveneens te paard 9.20 franken. Deze tarieven zijn voor „firma's, particuliere bijeenkomsten en par ticulieren". Wil men een sport festijn met de aanwezigheid van enkele gardes opfleuren dan moet men meer betalen: voor een kapi tein 27 franken. Daarentegen is een kapitein voor bijv. een bal, een voorstelling in een theater of een wielerwedstrijd op een overdekte baan aanzienlijk goedkoper: 12.50 franken. uitgesproken, dat n.l. de Oostenrykse kunst gefundeerd is op een onverwoest bare traditie en dat de zending van Oos- tenrijk daarin bestaat dat Oostenrijk deze traditie moet voortzetten. Deze op voering van een echt Oostenrykse opera in het nieuwe Festspielhaus bewyst niet alleen dat deze traditie nog levend is, maar ook dat zy de kracht heeft een nieuw tydperk in te leiden, een nieuwe aera die ontegenzeglyk met de ope ning van het nieuwe Festspielhaus werd ingeluid. Dit is de 29-jarige Ekkehard Mister rek, die zaterdag in West- Berlijn werd gearresteerd. Men ver moedt, dat Misterrek een van de ontvoerders is van de vierjarige Eric Peugeot. Eric werd indertijd in Parijs ontvoerd en na het betalen van een hoog losgeld weer vrijge laten. Enige andere oplossing troepen van V.N. (Van onze Londense correspondent). De vroegere liberale premier van Zuid-Rhodesië Garfield Todd heeft een dramatisch beroep op Engeland gedaan om onmiddellijk militair in te gr y pen in Zuid-Rhodesië teneinde verder bloedvergieten te voorkomen. Vandaag zal aan lord Home, de Britse minister voor het Gemenebest een brief worden overhandigd onderte kend door Todd. de missionaris-poli ticus die de leider is van de door blanken aangevoerde maar uit alle rassen bestaande Centraal-Afrikapar- ty en door het hoofd van de afdeling buitenland van de Nationaal Demo cratische Party, waarvan een aantal leiders zojuist is gearresteerd alsmede door twee functionarissen van het verboden Afrikaans Nationale Con gres. In de brief wordt de Britse rege ring dringend verzocht de tegenwoor dige grondwet van Zuid-Rhodesië op te schorten en troepen te sturen tot dat „een nieuw en democratisch re gime" zal zyn gevestigd. Todd wenst een drastische grondwethervorming om de basis van de democratie in Zuid-Rhodesië te verbreden. De brief komt op een ogenblik dat de botsingen iin Boelawajo voortduren. Er zijn minstens aohit Afrikaners gedood en er zijn zestig gewonden. Dit is de eer ste maal sinds 1894 dat bij botsingen van deze aard in Zuid-Rhosedië doden zijn gevallen. In de brief wordt ook om een verze kering gevraagd dat geen troepen uit Zuid-Afrika zullen worden gebruikt, want indien dat zou gebeuren zou er minstens 20 jaar nodig zijn om de won- SPANNINGEN ROND NED. NIEUW-GUINEA Een woordvoerder van het Indone sische Iciger heeft verklaard, dat de sterkte van de Indonesische troepen in gebieden die grenzen aan Ned. Nieuw Guinea, „aanzienlyk is opge voerd". Lt.-kol. Djoehartono, die sprak na mens stafchef Nasoetion, zei dat deze versterking was gepaard gegaan met ge- intensifeerde trainingsprogramma's, ge. zien de „kritieke" toestand welke was geschapen door het besluit van de Ne derlandse regering om de Karei Door man en troepenversterkingen naar Nieuw-Guinea te sturen. Volgens lt.-kol. Djoehartono wordt de guerilla-activiteit tegen Ned. Nieuw-Guinea gestadig ver groot en was hierdoor al „toenemende onrust" in het gebied ontstaan. Hij deed een beroep op het Indonesische volk om door concrete daden, en niet door beto gingen ..West Irian" binnen de Indone sische invloedssfeer te krijgen. Indonesië dient de Nederlanders man-voor-man van repliek te dienen, wat betreft de verst?rking van zyn militaire installaties welke grenzen aan Ned. Nieuw-Guinea. Dit is ver klaard door de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken Soebandrio. „Iedere provocatie die door de Neder landers wordt begaan ter versterking van hun militaire macht in Ned. Nieuw-Guinea, dient door Indonesië te worden beantwoord met soortge- ïyke maatregelen", aldus de minister. den te helen. Verder wordt er op aan gedrongen dat elk van de gebieden be horende tot de Centraal Afrikaanse Federatie binnen vijf jaar zelfbestuur zal krijgen. En er wordt gevraagd om onmiddellijke stappen om de macht van de federale regering over te dragen op de staten, zodat het federale apparaat de dienaar zou worden in plaats van de meester. De heer Todd verklaarde gisteravond in Londen dat indien Engeland weigert in te grijpen in Centraal Afrika het veroordeeld zal worden wegens de ver dediging van de onrechtvaardige begin selen van de heersende blanke minder heid. waarbij 80.000 kiezers een volk van aoht miljoen door middel van militaire macht regeren. Zoals men weet hopen de Afrikaners in de beide Rhodesies en Nyassaland op een grotere bescherming van Londen tegen het regime van de Centraal Afrikaanse Federatie, vooral ook uit vrees voor de invloed van de nabije Unie van Zuid-Afrika. In geval van moeilykheden kan En geland constitutional in Rhode- sië ingrypen. Sommigen vrezen dat, indien dit niet gebeurt, een grotere chaos zal ontstaan waarby de enige andere oplossing zou zyn ingrypen door de Verenigde Naties. De moge- lykheid dat het Lagerhuis nog voor het vrydag met vakantie gaat een spoeddebat over Rhodesië zal houden is niet uitgesloten. MARKTBERICHTEN BODEGRAVEN. 27 Juli. Kaasmarkt. Aangevoerd op de kaasmarkt Bodegraven: 110 partijen. Eerste notering 12.03-2.10, tweede notering f 1.93-2.02. extra tot f2.25. Handel was goed. KATWIJK AAN DEN RIJN. 26 juli. Groenteveiling: waspeen Al (per kist) 2.40 3.40, waspeen A2 2.tot 2.80, waspeen BI 1.40-2.20. bloemkool Al (per 100 stuks) 24-26, bloemkool A2 10-22, bospeen 14-31, sla 3.10-7.60, andijvie 8-9. snijbonen 93-99, stoksnijbonen 38. spitskool 23, uien 3.20, kroten 2.20, selderie 2-3. krulpeterselie 8. Aanvoeren: waspeen 47.000 kg. waarvan 10.000 kg voor export werd verkocht, j bloemkool 45.000 stuks, waarvan 3000 st. voor export werd verkocht, bospeen 65000 bos. AALSMEER. 26 Juli. C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G.A. Potplanten Grote pot; kleine pot: Adianthum 250- 320 50-65, Anthurlum 400-950 125-180. Aphelandra 200-300 80-100, Asplenium 100 —180 35-40, Azalea 100-145 20-30. Begonia semp. 40-65 30-35. Bladbegonia 80-100 30- 40. Cactussen en Vetplanten 100-300 12-45 Campanula Isophylla 150-240 80-135. Cro- ton 200-380 80-95, Cyclamen 300-530 100- j 165, Cissus 150-200 35-40, Euphorbia splendens 20-35, Ficus 200-500 Ge mengde Planten 80-95. Hedera bont 180 —230 35-55, idem Pittsburg 125-150 15-25, i Kalanchoë 60-75, Marantha 35-45, I Nephrolepis 220-550 35-40. Primula Obco- nica 125-130 40-75. St.-Paula 40-70. Philondendron scandens 40-50, Platy- cerium 200-750 80-110, Sansevieria 200- 380 100-180, Sclndapsus groen 60-65, Scindapsus bont 85-100, Tradescantia 50-65 15-30, Varens gemengd 30-40. RIJNSBURG. 26 Juli. Bloemenveiling Flora. Gladiolen: Sneeuw Prinses 150- 170, Gold Dust 150-170, Memorial Day 340- 380, American Express 180-200, Red Phlox 170-200, Hopmans Glorie 180-210, Sunny Boy 240-250, Fireking 340-360. Scarlet Lea der 320-340, Colvillel 200-250, Asters wit 200-220, Ornithogalum 450-600 per 100, Am. Anjers: sim Red. wit, roze 400-600 p. 100, Ridderspoor 40-46, Statice gemengd 58-62, Montbretia 28-32, Fresia 30-33 per bos. TER AAR. 26 Juli. Groenteveiling: Augurken: fijnbasterd 59. basterd 41, grof A 31-35. grof 1 26-28, CD 24, idem afwij- I kend 4-9, E 19, E geel 7. WATERPOLO Sleutelstad op rand van kampioenschap Door een duidelijke 41 overwinning op Surea (Breda) is De Sleutelstand een aanzienlijke stap dichter bij het kam pioenschap gekomen. Voor de Bredase ploeg betekende deze nederlaag de degradatie. Surea heeft gisteravond hard gevoch ten voor het behoud van een plaats in de tweedeklas. Het heeft niet mogen baten. De Sleutelstad moest eerst de eigen zenuwen de baas worden, daarna waren de Leidenaars veel te sterk voor hun tegenstanders. Wim van Rooyen bracht met een eerste treffer de nodige rust in de Leidse ploeg. Voor de rust bracht Van Rooyen nog twee doelpunten op zyn naam. Na de pauze de nodige sensatie. Eerst zond de scheidsrechter doelman Binne- kamp het water uit en prompt daarna was Aad Kapaan aan de beurt. Met vyf man spelend Wim van Rooyen en Wim van Zijl dekten afwisselend het doel af toonde de Leidse ploeg toch wel in kampioensvorm te steken. Het numeriek veel sterkere Surea kreeg nagenoeg geen gelegenheid tot scoren. Toen de Bredanaars eindelijk door hun midvoor de stand op 31 gebracht had' den, trok Sleutelstad nu weer op volle oorlogssterkte ten aanval. Uit een prach tige combinatie de bal ging van hand tot hand knalde Wim van Zijl hard tegen de lat. Wim van Rooyen ving de teruggeketste bal goed op en nu was het wel raak. En dat betekende tevens de eindstand van deze met enige zorg tegemoetgeziene uitwedstrijd. Morgen speelt De Sleutelstad tegen ZPB en winst betekent het kampioen schap. De Sleutelstad 2 kan in de wed strijd tegen Zian 5 ook kampioen wor den. Zo het in beide gevallen gelukt, begint volgende week reeds de promotie. WANDELEN VIERDAAGSE APELDOORN De eerste dag van de Apeldoornse Vierdaagse is succesvol verlopen. Uitge zonderd dan voor de 15-jarige Frans de Mars van de wandelvereniging NTV uit Zeist, die onderweg buikpijn kreeg en aan zijn blindedarm zal moeten worden geopereerd. Hij moest dus al vroeg de strijd staken, maar bleef overigens de enige uitvaller op deze fraaie wandeldag, die door prima weer omlijst werd. Een wandelaar verscheen niet aan de start en een viel er uit. Dat betekent derhalve, dat het „leger der dapperen" nog uit 1072 personen bestaat. De wandelaars hebben vandaag naar hartelust van het prachtige parkoers ge noten. De vele bosweggetjes waren een lust voor het oog evenals de korenvel den. En zo kreeg men dus een gevariëerd wandelmenu voorgeschoteld, dat o.m. voerde via de Wiesselse Bossen en El- speet en Vierhouten. Vandaag trekt dit „Apeldoornse" wan delaarslegioen langs het kanaal naar de Loenense Strengen om daarna via Beek bergen huiswaarts te gaan. De wande laars op de grotere afstanden, d.w.z. de 40 en 50 km, maken nog een ommetje via Hoenderloo. HENGELSPORT „De Voorn" hield zondag een wedstryd in het Aarkanaal. De uitslag: 1. H. Swa- nenburg, 2. W. Binck, 3. H. v. Oosten, 4. K. Middelham, 5. J. J. v. Oosten, 6. C. R. v. d. Laan, 7. J. A. Lambooy, 8. P. Pom- pe, 9. P. Pikaar, 10. P. Labrujere. DAMMEN G. Noteboom Leuls kampioen 1ste klas De* eerste twee ronden in de hoofd klasse om het persoonlijk damkampioen schap van Leiden - met als inzet de Leidsch Dagblad wisselbeker - gaf de volgende resultaten: le ronde: A. SladekTh. Uittenbogaard 11, P. OlivierJ. Passchier 11; W. Heemskerk—W. Blom uitgesteld. 2e ronde: W. Blom—P. Olivier 02, W. HeemskerkA. Sladek 20, J. Passchier Th. Uittenbogaard 02. In de eersteklasse leverden de laatste twee ronden de volgende resultaten op: 6e ronde: A. v. d. PuttenJ. Sjardin 0—2, D. Ligtvoet—S. Mandi 0—2, P. Zee- gersG. Noteboom 02, B. P. M. Lam mensC. J. Hakemulder 11. 7e ronde: C. J. HakemulderP. Zee- gers 20, G. NoteboomD. Ligtvoet 20, J. SjardinB. P. M. Lammens 11, S. MandiA. v. d. Putten 20. De uitslagen van enkele afgebroken partijen luiden: A. v. d. PuttenD. Ligtvoet 11, C. J. HakemulderA. v. d. Putten 11 en A. v. d. PuttenG. Noteboom 02. De eindstand in de eerste klas ziet er als volgt uit. 1. en kampioen G. Noteboom 12 pnt., 2. J. Sjardijn 10 pnt., 3. S. Mandi 9 pnt., 4. C. J. Hakemulder 8 pnt., 5. B. P. M. Lammens 8 pnt., 6. P. Zeegers 4 pnt., 7. A. v. d. Putten 3 pnt., 8. D. Ligtvoet 2 punten. WATERPOLO Om de Zilveren Sleutels Zondagmiddag wordt tijdens een groot nationaal waterpolotoernooi in de zwem inrichting „De Zyl" gestreden om de Zil veren Sleutels van Leiden. Onder andere zullen deelnemen Po lar Bears, AZ 1870, HVGB, ZPB, DKR, en De Zijl. Nederlandse successen in Ronde van Joego-Slavië De eerste etappe van de Ronde van Joego-Slavië, die gisteren is begonnen, heeft voor de Nederlandse deelnemers een zeer succesvol verloop gehad. Hubert Harings won de 180 km lan ge rit van Subotica naar Belgrado in 4 uur 6 min. 16 sec. Na de Joego-Slaviër Valcic, die in 4 uur 6 min 20 sec. als tweede finishte, ging Eugene Beckers in 4.06.33 als derde over de eindstreep. Na hem volgden Zirovnik (Joego-Slavië), Baumgartner (Zwitserland) en onze landgenoot Knops. Aan de wedstrijd nemen 61 renners uit 8 landen deel. De totale afstand die zij af moeten leggen, bedraagt 1143 km. De tweede etappe, die vandaag wordt verreden, gaat over 227 km van Belgra do naar Osijek. De officiële uitslag van de le etappe was: 1. Hubert Harings (Ned.) 4.06.16 2. Valcic (J.-Slavië) 4.06.20, 3. Eugene Beckers (Ned.) 4.06.33, 4. Zirovnik (J.-Slavië) 4.06.34, 5. Baumgartner (Zwits.) 4.06.44, 6. Nicolescu (Roeme nië), 7. Mezej (Hong.), 8. Knops (Ned.) allen in dezelfde tijd als Baumgartner. Het ploegenklassement luidt als volgt: 1 Nederland 12.22.32, 2. Joego-Slavië 1 12.22.51, 3. Roemenië 12.26.31 ZWEMMEN Cor Braasem neemt Zweiiipupillen mee Cockie Gastelaars en Gerrit Korte- weg zullen de pre-Olympische trip van 't Nederlands waterpolo zevental naar Rome (van 1 t/m 5 augustus) meema ken. De Schiedamse vrye slag zwem ster en de vlinderslagspecialist uit Delft trainen sedert enige tijd onder leiding van Cor Braasem, de assistent-oefen- meester van het Nederlandse poloze vental. Dankzij financiële steun van particu liere zijde zullen beiden de training niet behoeven te missen, wanneer Braasem met de poloploeg in Rome vertoeft, zy maken de reis mee en zullen eveneens in het Olympische bassin de voorbe reidingen voortzetten. WIELRENNEN Tour de France ploeg in Apeldoorn gehuldigd De Nederlandse Tour de Franceploeg is gisteravond op de Adelaar Wieler baan in Apeldoorn gehuldigd. Boven dien werden er enkele wedstrijden ge reden, waarvan de voornaamste uitsla gen als volgt luiden: Klassementsrit met 4 klassementen over 10 km: 1. Ab Geldermans 10 pnt, 2 en 3 Wim van Est en Jo de Roo 8 pnt, Afvalrace 1. Wim van Est, 2. Piet van Est, 3. Jaap Kersten. Premierit over 10 km: 1. Jo de Roo 14 min. 25 sec., 2. Wim van Est., 3. Piet van Est. In het bijprogramma reed Nikkesen (Siebengewald), lid van de Olympische ploeg voor de ploegenachtervolging, 'n achtervolging over 4 km tegen Gerrit sen (Deventer). Nikkesen won in 5 min. 9,8 sec. SPORTSPLINTERS Frankrijk, Rusland, Spanje en West-Duitsland zullen uitkomen in de finale-poule van het toernooi om de Galea Beker, waarvan de wedstrijden van 28 juli tot 1 augustus as. in Vichy worden gehouden. Het toernooi om de Galeabeker is te vergelijken met dat voor de Daviscup, met dien verstande dat aan het eerste evenement slechts tennisspelers mogen deelnemen, die zijn geboren na 31 de cember 1939. De Duitser Pottinger schakelde in het internationale toernooi voor tennis- profs te Eastbourne de Nederlander T. Dekkers uit met 6-3 6-3. Eveneens ver dween van he strijdtoneel onze land genoot Buytelaar, die met 6-0 6-3 de meerdere moest erkennen in de Austra liër George Worthington, de trainer van de Britse Daviscupploeg. Alleen Nederlanders door een overwinning Joop de Mos handhaafde zich van de met 6-1 6-2 op zyn landgenoot J. Schuuring. —Gisteren zijn op de rede van Ben- dor de wedstrijden om het Europees kampioenschap startklasse voortgezet. Onze landgenoot Bob Maas, die als eni ge Nederlander deelneemt, wist zich in de tweede race, die gewonnen werd door de Franse Chancerel en Parent met Gam III, niet onder de eerste acht te plaatsen. In het algemeen klassement hebben de Gebrs. Quina (Port) met Ma Ligno de leiding. Olympisch allerlei Het Italiaanse leger is nauw betrok ken bij de organisatie van de Olympi sche Spélen, die over een maand in Rome beginnen. Niet minder dan 4523 officieren en manschappen van de Ita liaanse luchtmacht, 785 man van de zeemacht en 959 van de luchtmacht zijn speciaal voor de Spelen vrijgemaakt. Zij zullen behulpzaam zijn bij de huis vesting, het vervoer van de duizenden atleten, trainers, officials en journa listen van en naar de Olympische cen tra. Voor dit laatste heeft het leger de beschikking over 7f,9 voertuigen, waarbij inbegrepen ziekenauto's en transportabele badgélegenheden. Men neemt aan dat hiervoor 1500 chauffeurs nodig zijn, die een totaal van 450 ton benzine zullen verstoken. HUISVESTING Hoewél er dagelijks 200 tot 240 dui zend bezoekers worden verwacht bij de Spélen, zal niemand de nacht be hoeven door te brengen onder de brug gen van de Tiber, zoals een Italiaans persbureau enige tijd geleden berichtte. Van de plusminus 130.000 vreemde lingen zullen er 30.000 een plaats vin den in de hotels en pensions van de Italiaanse hoofdstad, die nu zo langza merhand volgeboekt zijn, en worden verder ongeveer 38.000 toeristen onder gebracht bij particulieren. De rest kan rekenen op onderdak bij religieuze in stellingen, scholen en kampeergelegen- heden in de omgeving van Rome. Bo vendien zijn bij wijze van reserve enige militaire barakken ontruimd, maar dr legerleiding verwacht, dat niemand daarvan gebruik zal behoeven te ma ken. DE JONGSTE De Italiaanse zwemster Luciana Marcinelli maakt een goede kans de jongste deelneemster aan de Olympi sche Spelen te worden. De 12-jarige Luciana zal Italië vertegenwoordigen op de 100 trieter schoolslag. Het is ech ter mogelijk, dat voor de sluiting van de inschrijving over drie wekennog een jongere deelnemer (ster) wordt aangemeld. STATENLOZE PLOEG De Engelsman Chris Chataway, en kele jaren geleden een zeer sterke middenafstandloper en thans lid van het Lagerhuis, heeft voorgesteld, poli tieke vluchtelingen en statenlozen on der de vlag van de V.N. deel te laten nemen aan de Spelen. Er zijn, aldus Chataway, talrijke sportlieden, die kans hebben op een medaillemaar die in hun nieuwe va derland nog niet het staatsburgerschap verkregen hebben. Koersen Hilversum De uitslagen van de gisteravond ge houden draverijen luiden: Bernadlne-prijs: 1. Zile (E. Kruithof) (1.32.9); 2. Zamboni; 3. Zegerus Th. Hol- landia. Tot.: wl. f8.30, pl. f3.70, f3 40, f2.10, cov. f7.30. koppel f 13.20. Benny Parisien-prijs: 1. Yataghan Han over (E. Kruithof) (1.29.3); 2. Y Paula; 3. Yolanda van Oranje. Tot.: wi. f2.60, pl. f 1.90, f3.70, f 10.30, cov. f 13.10, koppel f 13.90. Bon Aml-prijs: 1. Xera S (K. Neef) (1.26.9); 2. Xanthla S: 3. Weerlicht B. Tot.: wi. f31.70, pl. f5.70, f2 10, f2.60, cov. f4.40, koppel f21.30. Amateurkampioenschap III: 1. Victrix V (G. J. Venneman) (1.24.4); 2. Wlebeline Wip; 3. Vita Klnley. Tot.: wi. f5.80. pl. f 1.80, f 3.30. f 1.70, cov. f 12.90. koppel f 20.10. Boyke Dear-prijs: 1. Walter Mitty (P. A. rooper) (1.25.7); 2. Walnut Hall; 3. Ve- ralynn Malre. Tot.: wl. f4.30. pl f170. f 2.80, f 2.50, cov. f 9.70, koppel f 8,— Grote Prijs van Hilversum: 1. Hairos II (W. H. Geersen) (1.22.2); 2. Trudi Trothan 3. Tour de Java. Tot.: wi. f 1—, pl. f 1.—. fl.—cov. f 1.80. koppel fl.80. Bold Mac-prijs: 1. Wendy Hollandia (P. Heynen) (1.25.6); 2. Vliegende Hollander; 3. William Z. Tot.: wl. f2.60, pl. f180. f2.50, f2.20. cov. f 11.10, koppel f 10 90. Brewer Axklt-prijs: 1. Ulrich B F J. Eerenberg) (1.24.1); 2. Xuthus T; 3. Tri ton Erebus. Tot.: wi. f6.30. pl. f 1.80, f 1.90 f 420, cov. f 11.30. koppel f 11.80. Totale omzet f 112.251,50. ROEIEN Twee met stuurman naar Rome Het bestuur van het Nederlandsch Olympisch Comité heeft in overeenstem ming met de Nederlandse Roeibond voor deelneming aan de Olympische roeiwed- strijden alsnog aangewezen de twee met stuurman van Argo, t.w. de i-oeiers A G. Wientjes (boeg), M. M. U. van Dis (slag) en J. J. Bos (stuurman). DEZE WEEK VAN VOOR fijnste Delicata chocolade GELDERSE 100 GRAM ALBERT 200 GRAM elk met 12 hele hazelnoten 5™, 8^ BUTTERSCOTCH Bereid met suiker, slagroom en koffie voor melk - puur - mokka - extra bitter ^9 voor 'Nieuwe Oogst LITER BLIK KWALITEITSGARANTIE Wanneer u een bij AH gekocht artikel niet élke cent waard acht die u er voor betaalde dan wordt u door Albert Heijn het volle bedrag vergoed. 250 GRAM

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9