Lex Karamoy Leids tenniskampioen na sterke finale tegen Wim Maris Tennissterren schitteren op METS Drie titels voor rtiej. Seven WEG EN WATER EISTEN DIT WEEKEINDE WEER HOGE TOL Prof. Idenburg terug uit Afrika MAANDAG 25 JULI 1960 Bij grote sensatie in herendubbel Lex Karamoy heeft gistermiddag op Roomburg voor talrijke toe schouwers op fraaie en overtuigen de wijze het herenenkelspel A van de Open Leidse Kampioenschappen gewonnen. In de finale ging Maris met 63, 64 ten onder tegen de variatie, het zuivere plaatsen en de verrassende snelle uitschieters op de forehand zowel als op de back hand van Lex Karamoy. Maris stak niet in zijn beste vorm, maar ook wanneer dat wel het geval zou zijn geweest betwijfelen wij of hy Lex Karamoy, die zijn „nationale" vorm benaderde, zou hebben verslagen. Maris miste de overtuiging in zijn spel. Hij had zeer goede momenten, maar wan neer het er op aan kwam was niet hij, maar Karamoy degeen die scherp durf de spelen, die kansen afmaakte. Maris begon overigens goed in deze finale. Zijn service was gevaarlijk, zijn volleren af. Hij kwam op 2—1 met de kans op 3—1. Karamoy's zachte, schuine passeerscho- ten en vooral zijn running lobs kregen echter de juiste maat. Uitgespeeld werd Maris aan het net. Het werd 22 en eigenlijk is Karamoy vanaf dat moment niet meer bedreigd. Met 63 won hij de eerste set, kwam 53, 3030, verloor dat spel nog door een ineens uitschietende Maris, maar op de eigen service liet hij zich de zege niet ontrukken, 64. Ver diend! Goede show In het herendubbelspel A zorgden HerokSonneville voor een „good show". De nationale kampioenen GorisKara moy moesten tot op de bodem van hun technisch arsenaal tasten om zich staan de te houden. Bij de stand 61, 5—3 voor HerokSonneville leken zij verlo ren. Herok was uitstekend op dreef en met de slimme Sonneville had hij de zwak spelende Goris in een oogwenk zo murw dat zij praktisch elk duel met hem met winst konden afsluiten. Kara moy kon het alleen niet klaren. Bij bo vengenoemde stand echter leefde Goris op. Zijn volleren vooral ging nu meetel len. Karamoy sensitief vechter, die hij is, rook onmiddellijk de kans om de ne derlaag, de zeer dreigende nederlaag te voorkomen. Aan het net had hij enkele felle uitschieters. Het werd 55 en eigenlijk linea recta 75 voor Goris Karamoy. Gelijk op ging de strijd in de beslissende set. Het laatste punt in deze partij scoorde Goris na een lob-smash duel met een keurige schuin backhand volley, 6—1, 57, 4—6 voor Goris— Karamoy. Prettige herinnering Mej. Seven zal aan de Open Leidse kampioenschappen ongetwijfeld een prettige herinnering behouden. Zij won n.l. 3 titels. In het dames enkelspel heeft zij weinig tegenstand ondervonden. Al Mackay uitgejouwd De 2^-jarige Amerikaanse tennisreus Barry Mackay heeft zich vrijdag voor eigen publiek van zijn slechtste zijde doen kennen. Tijdens de halve finales van het Amerikaanse kampioenschap verharde banen te Chicago loierp Bar ry Mackay, geprikkeld door de onver wachte tegenstand van de niet-ge- plaatste Jon Douglas zijn racket tot tweemaal toe tussen het publiek op de tribune achter-zich. De toeschouwers reageerden met een fluitconcert, hetgeen Mackay nog meer van zijn stuk bracht, zodat zijn slagen overal terechtkwamen, behalve op de helft van zijn tegenstander. Bij elke misslag, die hij maakte, werd de Ame rikaan luide toegejuicht. De dupe van dit alles werd een elf jarig jochie, dat als ballenjongen fun geerde. Hij wekte dusdanig de woede op van de geprikkelde Mackay, dat deze hem een bal tegen het hoofd smeet, zodat hij moest worden ver vangen. Mackay won tenslotte toch nog met 4—6, 6—4, 10—12, 6—3 en 6—3. Na afloop had hij maar één veront schuldiging: het was zo warm De temperatuur bedroeg inderdaad bijna lfi graden Celsius in de schaduw. Overigens won Mackay het kampioen schap door in de finale zijn landgenoot Bernard Bartzen, de titelhouder, met 46, 75, 64, 60 te slaan. In het dames enkelspél veroverde Dorothy Knode de titel voor de vierde maal. In de finale versloeg zij Gwy- neth Thomas met 63, 65. Bueno en Emerson winnen te Gstaad Wimbledonkampioene Maria Esther Buneo heeft zich, evenals te Wimbledon, in de internationale Zwitserse kampioen schappen te Gstaad superieur getoond aan de Zuidafrikaanse Sandra Reynolds. In de finale van het dames-enkelspel won de Braziliaanse met 62, 63. Het damesdubbelspel eindigde in een overwinning voor de combinatie Edda BudingChristiane Mercelis, die in de finale met 75, 46, 62 de Pranqaises Odile BochetJacqueline Rees-Lewis versloeg. De Australiër Roy Emerson werd voor de tweede maal in successie winnaar van het herenenkelspel. In de eindstrijd ver sloeg hij de Engelsman Davies, die zater dag verrassend Wimbledonkampioen Fraser had uitgeschakeld, met 64, 9—7, 6—2. Maria Ester Bueno en Neale Fraser behaalden gisteren elk nog een tweede titel bij de dubbelspelen. De Braziliaanse won met de Italiaan Nicola Pietrangeli het gemengd dubbelspel ,door een zege in de finale op de Duits/Australische combinatie Edda Budding/Don Candy (62, 63) en Neale Fraser werd, met zijn landgenoot Roy Emerson, winnaar van het heren-dubbelspel. De tegenstan ders van de Australische top-spelers wa ren de Chileen Luis Ayala en Don Candy. De score werd na een span nende strijd 2—6, 11—13, «—1, 6-4 en 6—4. haar partijen tot en met de finale toe wist zij in 2 sets te beslissen. Mevr. Pufhus werd op de drive uitgespeeld, 26, 36 voor mej. Seven. Het service- en volley-overwicht dat zij en haar partner in het damesdubbelspel, mej. Weurman, hadden op mej. Rinkel en mej. v. Rijn was te groot om van deze finale een spannende aangelegenheid te maken, 62, 62. Alleen het gemengd dubbel tegen mej. v. Rijn en Karamoy leverde hindernissen. Hindernissen die voornamelijk door Karamoy werden ge schapen met zijn bekeken volleren en passeren. Mej. v. Rijn bood Karamoy echter te weinig steun om hem zijn derde titel op de Leidse kampioenschap pen te doen behalen, 63, 75 voor mej. SevenGoris. Volgens verwachtingen Toch won het herenenkelspel B con form de verwachting met groot vertoon van macht. In de finale liet hij Ripassa, die niet zonder veine zover was geko men zijn tegenstander in de halve finale Luyk maakte n.l. bij de stand 50 in de eerste set een val die zijn schou der onklaar maakte waardoor hij na 60, 36 moest opgeven met 62, 62 kansloos. Al met al van Ripassa toch een prestatie om zover te komen. Het damesenkelspel B leverde ook geen verrassing. Mej. Jansen hield in de finale mej. O ver dij kink met 64. 64 van de ereplaats weg. Hoe het in een tennistoernooi kan verkeren bewijst de finale DEC. Mej. v. Ulden zegevierde hier n.l., dank zij betere drives, tegen mej. I. Nijeboer, 75, 63, van wie zij in de kwartfinale DEB had verloren, 2—6, 6—8! Een verrassende winst behaalde ver der het dubbel KluiverKoekebakker in B door de als no. 1 getipte combinatie Koolev. Steenis met 64, 63. Een wedstrijd is niet verloren voor de laatste slag is geslagen. Dat bleek bij de eindstrijd gemengd dubbel B tussen mej. OverdijkinkKoole en mej. v. Ul denNoordman. Eerstgenoemden kwa men op 86, 5—1 om met 86, 57, 68 toch nog het hoofd te moeten buigen. KLASSE Ct Finale herenenkel: W. PuntJ. T. Ubbink 75, 86. Finale damesenkel: mej. L. v. Ulden mej. L Nijeboer 75, 63. Finale damesdubbel: mevr. F. L. de Wolff en mej. E. Heymans; mevr. J. Wieriks en mevr. Zitman 63, 63. Gemengd dubbel: mej. Th. Hoede- makers en F. Vitringa/mej. I. Nijeboer en J. T. Ubbink 6—4, 2—6, 7—5. Heren enkel troostronde finale: D. de BruynJ. Boon 46, 60, 6^—1. Dames enkel troostronde finale: mej. H. H. F. v. d. Moortelmej. v. Deursen 8—6, 6—3. KLASSE B: Finale herenenkel: A. ToetL. Ri passa 62, 62. Herendubbel halve finale: J. Kluivers en W. Koekebakker/L. Ripassa en E. J. Oost 6—3, 4—6, 6—4. Finale: J. Kluivers en W. Koekebak- ker/J. v. Steenis en C. Koole 64 63. Finale damesenkel: mej. M. Jansen mej. J. Overdijkink 64, 64. Finale damesdubbel: mej. M. Jansen en mej. M. Wieriks/mej. A. Plno en mej. J. Overdijkink 97, 75. Gemengd dubbel halve finale: mej. M. Wieriks en H. J. Ubbink/mej. L. v. Ul den en J. Noordman 46, 62, 61. Finale: mej. M. Wieriks en H. J. Ub- blnk/mej. J. Overdijkink en C. Koole 6—8, 7—5, 8—6. Herenenkel troostronde finale: W. KoekebakkerR. Kasten 60, 36, 62. Dames enkel troostronde finale: mevr. H. Kastenmevr. A. Wyckerveld-Bis- dom 26, 64, 63. KLASSE A: Heren enkel halve finale: L. Karamoy E. Schneider 86, 75; W. Maris J. Koerts 6—3, 7—5. Finale: L. KaramoyW. Maris 63, 64. 3e en 4e plaats: E. SchneiderF. Koerts 6—1. 6—0. Herendubbel finale: L. KaramoyH Goris/F. Sonneville en H. A. K. Herok 1—6, 7—5, 6—1. Dames enkel halve finale: mevr. I. Puf kensmej. H. v. Rijn 60, 60. Dames enkel finale: mej. Seven mevr. I. Pufkens 62, 63. Dames dubbel finale: mej. M. Weur man en mej. Seven/mej. E. Rinkel en mej. H. v. Rijn 62, 62. Gemengd dubbel finale: mej. Seven en H. Goris/mej. H. v. Ryn en L. Kara moy 62, 75. LCC wint van Concordia LCC is er in geslaagd om van het ster ke Delftse Concordia te winnen. LCC, dat eerst batte, had 3 uur nodig om een ogenschijnlijk laag totaal van 93 runs te scoren. Dit lijkt laag, doch ge zien het uitstekende bowlen van Con cordia en de niet al te hoog opkomende pitch was het toch ruim voldoende om de overwinning te behalen op koploper Concordia. Guus Wondergem opende zeer langzaam met 9 runs in twee uur, doch Henk Laman 17 en Ton Kante been 36. legden er goed het hout op. Broer Piet Kantebeen ging ongelukkig run out en op 93 was het gebeurd. Bowler J. de Graaf 7-27 had het mees te succes, doch J. Willinge bowlde zeker niet slechter 1-31. Concordia is er daar na niet ingeslaagd om uit de wurgende greep der LCC-bowlers te ontsnappen. Vooral Nico den Hoed, die 22 over- bowlde en 4 wickets nam voor 26 runs, was onvermoeid en bijzonder goed op dreef. Toen aan de andere kant Henk Laman het ook nog op zyn heupen kreeg door eerst captain Steffens (12) te bowlen en vervolgens J. Thomee lbw te krijgen was Concordia all-out voor 51 runs. De bowlingcijfers waren verder H. La man 4-11 en Guus Wondergem 2-13. Het uitstekende keepen van v. d. Nagel ver dient met ere genoemd. WIELRENNEN SWIFT NIEUWS Enkele Swift-leden hebben in de afge lopen week aan verschillende koersen deelgenomen. In de 8e ronde van Bladel over een afstand van 105 km. plaatste A. Kloosterman zich uit een veld van 140 renners als vierde. Cor Kloosterman en Bert Wolswijk eindigden in het peloton. Piet Kooyman werd 5e in Zegge (Bra bant). Er namen aan deze rit van 100 km. zestig amateurs deel. Gerben Karstens werd zaterdag jl. tweede in de Ronde van Drente voor nieuwelingen, afstand 115 km. (120 deel nemers). Bertus Zoet werd 12de in de Ronde van Delft bij de amateurs en Freddy Leemans zesde bij de adspiranten. In de Ronde van Haarlem werd C Schjjff vierde bij de nieuwelingen en Freddy Leemans tweede by de adspiran- ten. In een internationaal veld van wiel renners werd Bertus Zoet vijfde bij de amateurs in Gilze Brabant i. Uitslag 3e zomertrainingsrit: A en B- klasse 42 km.: 1. W. v. d. Berg tijd 1.05.15 2. P. v. d. Berg, 3. Ant. v. Kempen, 4. K. van Weizen, 5. W. de Jongh. C-klasse, 42 km.: 1. P. v. Engelen, 2. P. de Jong. 3. J. v. Beek, 4. A. Sikking. 5. W. v. d. Poeyl, 6. E. v. d. Werff, 7. C. van Dam, 8 W. Warmerdam. Reünie Ridders Militaire Willemsorde te Amsterdam DE HEER CARPENTIER GEHULDIGD Zaterdag is in Artis in Amsterdam de jaarlijkse reünie gehouden van leden van de Kon. Bond van Ridders der Mi litaire Willemsorde. Na afloop van de jaarlijkse algemene vergadering van le den van de bond werd de 88 jaar oude Ridder der Militaire Willemsorde 4e- klasse P. C. Carpentier gehuldigd omdat het 60 jaar was geleden dat hij met de orde werd onderscheiden. Deze huldiging geschiedde in het bij zijn van 33 mederidders met hun dames en vele autoriteiten. De heer Carpentier, die thans in Antwerpen woont en voor deze gelegenheid met zijn echtgenote naar Amsterdam was overgekomen, werd toegesproken door mr. R. Hoegen na mens het bestuur van de „Vereniging Fonds Ridderdagen onder de zinspreuk moed, beleid en trouw". De heer Hoegen gaf zijn toehoorders allereerst een in zicht in de bedoeling en de betekenis van de orde, waarvan het devies moed. be leid en trouw aan geen tijdperk is ge bonden. Daarna gaf hij een gedetailleerd overzicht van de vele functies, die de diamanten jubilaris in zijn lange loop baan had vervuld. Ridder Carpentier kreeg op 13 juli 1900 de Militaire Wil lemsorde omdat hij zich uitzonderlijk had onderscheiden by de krijgsverrich tingen in At.jeh in het tijdvak van het tweede halfjaar 1899. Behalve bloemen ontving de heer Car pentier van het Ridderfonds een enve loppe met inhoud. Namens de ere-voor- zitter van de vereniging, de heer M. C. Koning, werd hem een grote kist siga ren overhandigd. Amsterdammers willen niet in haven werken Iedere dag moeten ongeveer 1000 ar beiders per bus van soms verliggende plaatsen naar Amsterdam worden ver voerd om in de haven te werken. De animo van de Amsterdammers om werkzaam te zijn in de hoofdstedelijke haven is de laatste jaren verontrustend gedaald, hoewel de sociale voorzienin gen niet onbelangrijk zijn verbeterd. Scheepvaartvereniging Noord spreekt in haar jaarverslag haar grote be zorgdheid uit over de toenemende spanning op de Amsterdamse arbeids markt. Per 1 september as. zal de ver eniging beginnen met de vakopleiding voor havenwerker voor jongens van 16 tot 18 jaar, als een der middelen om het tekort aan arbeiders te verkleinen. Over de juiste oorzaken van de af genomen animo van de Amsterdam mers om in eigen haven te werken, kan men vooralsnog slechts gissen. Het definitieve antwoord hoopt men eind volgend jaar te krijgen als prof. dr. F. van Heek en zijn staf gereed zul len zijn met een studie welke zij ma ken in opdracht van de „Stichting So ciologisch onderzoek" in de Rotter damse en Amsterdamse havens. De trapezewerker Johannes Hoech- gemuth van het circus Boltini heeft het in Amsterdam nog hoger op gezocht dan de nok van de circus tent. Zaterdagmiddag verrichtte hif boven het IJ halsbrekende toeren aan de trapeze onder een helikopter Het echtpaar Liefkes, uit de Frederik Hendriklaan in Den Haag, is bij een botsing in deze stad om het leven ge komen. De 51-jarige mevrouw D. A. LiefkesMeerdink, die aan het stuur zat, verleende op het kruispunt Beren- steinlaan-Hengelolaan geen voorrang aan een met zeer hoge snelheid rij dende 21-jarige automobilist uit Leid- Naar andere mentaliteit rassenprobleem „Het allesoverheersende probleem voor Zuid-Afrika is de verdeeldheid, een verdeeldheid, tussen blanken en gekleurden, een verdeeldheid tussen de blanken onderling en tussen de verschillende sociale groeperingen in de Afrikaanse maatschappij", aldus vatte prof. dr. Ph. J. Idenburg, directeur-generaal voor de Statistiek zijn indrukken samen na het bezoek, dat hij aan Zuid-Afrika heeft gebracht. Prof. Idenburg keerde zaterdagmiddag op Schiphol terug van Zuid- Afrika, waar hij de nationale conferentie betreffende ondenvijs en opvoeding heeft bijgewoond, die is gehouden in verband met het 50-jarig bestaan van de Univer siteit van Natal. Verder ingaand op de slechte betrek kingen tussen de verschillende groepe ringen in Zuid-Afrika, merkte prof. Idenburg tijdens een interview op Schip hol op, dat in die betrekkingen de vrees - De Bredanaar Cees van Amster dam heeft zaterdag de klassieke ronde van Midden-Zeeland voor amateurs en onafhankelijken gewonnen. Hij legde het 202 km. lange parkoers over Zuid-Beve land en Walcheren en met start en fi nish in Goes af in 4 uur 55 min. 05 sec. overheerst, een vrees, die dreigt om te slaan in haat en die wordt versterkt door de recente gebeurtenissen in Kongo. Wat Zuid-Afrika mist, dat is het „gesprek". Prof. Idenburg zag het daarom als een zeer positieve kant van de conferentie, die hy bijwoonde (en waar in totaal 1500 mensen van verschillende nationaliteiten en rassen bijeen waren), dat verschillen de rassen en richtingen hier tot een gesprek kwamen. Uiteraard is tijdens deze gedachtenwisselingen ook de ras senkwestie ter sprake gekomen en de kritiek hierop vanuit het buitenland. Prof. Idenburg gelooft, dat de kritiek op de apartheidspolitiek diepe indruk in de Zuidafrikaanse Unie heeft gemaakt. In tussen is op de kritiek weer kras inge gaan door gouverneur-generaal C. R. Swart, die de conferentie opende. Naar prof. Idenburg vernam, heeft de econo mische boycot van Zuid-Afrika het be drijfsleven reeds meer dan 10 miljoen schade berokkend. Overigens is in het bijzonder Neder land er niet af met kritiek alleen. Het heeft een positieve culturele taak. Prof. Idenburg zeide, dat in het bijzonder de orthodox-protestantse Nederlanders die in het geloof zo geestverwant zijn met de Afrikaanders een belangrijke bijdrage kunnen leveren tot het kweken van een andere mentaliteit in Zuid- Afrika. Een mentaliteit die zou kunnen leiden tot een realistisch perspectief, dat weinig kans heeft bij de zelfgenoegzaam heid en behoudzucht van de leidende nationalistische groep. Zoals bekend, kreeg prof. Idenburg tijdens zijn bezoek aan Zuid-Afrika het ere-doctoraat in de letteren van de Universiteit van Natal. „Deze onder scheiding", aldus prof. Idenburg, „moet mede worden gezien als een uiting van vriendschap jegens ons land en volk. Het kan worden geïnterpreteerd als een ge tuigenis voor de waarden van vrijheid en democratie, welke behoren tot het beste Nederlandse geestesbezit". (Van onze tennismedewerker „Ik speel liever 10 maal tegen Gon zales of Hoad, dan éénmaal tegen Se- gura. Als ik tegen hem heb gespeeld, heb ik het idee dat ik wel heb gepro beerd om te tennissen, maar dat het niet is gelukt". Dat zei zaterdagmiddag Alex Olmedo on de METS, vlak nadat hij met 6-1, 6-3 een stevige les had ge kregen van de grand old man van Kra mers tenniscircus, „little Panclo" Segura. Dat Olmedo in zijn mening niet al leen staat, bewees Anderson door aan Olmedo's verzuchting toe te voegen „Te gen Segura spelen? Brr! Je voelt je als of je met afgesleten tennisschoenen op een vette baan staat". Still going strong Inderdaad is Segura „still going strong". Tegen Olmedo gaf hij een per fecte demonstratie weg waartegen de Peruaan eenvoudig machteloos was. Bliksemende tweehandige forehands werden afgewisseld met binnen de meter over het net gespitte dropshots. Even kwam bij Olmedo de grote klasse om de hoek kyken. In de tweede set weerstond hij Segura's jagen op de drive, bracht met scherpe lange schuivende backhands deze tot zwakke returns en volleerde die herhaaldelijk artistiek af. Tot 30 duur de deze bevlieging. Toen was het voor bij en liep Segura naar een 63 winst. Gaaf tennis Cooper en Anderson lieten sterk ten nis zien, met goede degelijke groundstro- kes, soepel serveren en volleren. Bij An derson was de service opvallend goed, bij Cooper de backhand. Die backhand en zijn grotere vastheid gaven Cooper met 8-6, 2-6, 6-2 de winst. Diezelfde facto ren gaven hem ook de winst tegen Se gura (Menante* Die uitslag had eoh- De tennisgrootheden van Jack Kramer, v.l.n.r. Anderson (Austra lië), Cooper (Austr.), Segura Ecuadoren Olmedo (Peru). ter voor hetzelfde geld andersom kun nen zijn, want de cijfers 6-3, 3-6, 10-8! zijn niet overtuigend. Coopers backhand en sterk serveren hielden Segura's flit sende forehands en dropshots volkomen in balans. Olmedo kon het ook tegen Anderson niet tot winst brengen. De Pe ruaan kon zyn zo gevreesde service maar niet onder controle krygen, 3-6, 6-4, 6-2 voor Anderson. De dubbels gaven weer de nodige grappen van de profs. Daarnaast echter werd er ook sterk gespeeld. Zaterdagmiddag wonnen Segura-Ol- medo van Cooper-Anderson (10-8, 4-6, 6-4) en gistermiddag wonnen Olmedo- Anderson van Cooper-Segura (6-3, 6-4). Tragisch ongeval Ie Dinteloord Op een kolenterrein van de Coöpe ratieve Suikerfabriek te Dinteloord heeft zich zaterdagmorgen een ongeval voor gedaan, dat de 56-jarige A. van Peer uit Bosschenhoofd het leven heeft gekost. Deze was met een kraan kolen aan het overzetten. Een andere werknemer van de fabriek zag, dat de arm van de kraan plotseling met grote vaart naar beneden ging. Niets vermoedend ging hij verder. Een kwartier later ontdekte hij, dat de kraan nog de zelfde plaats stond en kreeg argwaan Hij liep naar de kraan toe en zag onder de machine een grote plas bloed liggen, waarvan hij zo schrok, dat hij niet verder durfde kyken, maar naar de directie ging. Deze stelde de rijkspolitie van Dinteloord op de hoogte. Deze vond de kraanmachinist, zwaar verminkt tussen tandwielen en draden van lektrische leidingen. Men onderzoekt thans, wat er gebeurd is. ADVOCAAT-GENERAAL BIJ DE HOGE RAAD Bij K.b. is mr. P. Eijssen benoemd tot advocaat-generaal bij de Hoge Raad der Nederlanden. Hij was tot nu toe raad adviseur in algemene dienst by het Mi nisterie van Justitie. schendam. Het echtpaar werd bij de botsing ernstig gewond. De 67-jarige F. H. Liefkes overleed kort na aan komst in de Ursulakliniek te Wasse naar, zijn echtgenote overleefde hem slechts enkele uren. Zaterdagmiddag omstreeks halfeen is op Rijksweg nr. 7 een verkeersongeluk gebeurd, waarbij een dode te betreuren is en vijf gewonden. Vijf kilometer ten noorden van Wieringerwerf reed de 50-jarige heer S. C. Tijsen, een visser uit Den Oever, op Wieringen met zijn personenauto in de richting van Den Oever. Door onbekende oorzaak kwam de heer T. met zijn auto op de linker rijbaan toen uit tegenovergestelde rich ting een uit Duitsland afkomstige auto met een snelheid van ongeveer 100 km. aankwam. Een frontale botsing volgde, waarbij beide auto's totaal werden ver nield. De heer Tijsen werd daarbij ge dood. De vijf inzittenden van de an dere wagen werden van zwaar tot licht gewond. Zaterdagmorgen is de 72-jarige wiel rijder M. van Vught in Tilburg tegen een rijdende auto gefietst en dodelijk verwond. De 62-jarige J. Coppens, uit Den Bosch, is zaterdagnacht omstreeks twaalf uur, toen hij plotseling overstak op de Aa-brug in Den Bosch, aangere den door een bromfietser. De voetgan ger werd zo zwaar gewond, dat hij tij dens het vervoer naar een ziekenhuis overleed. Zondagmiddag omstreeks 1 uur is een tweejarig jongetje op de Grensstraat te Waubach (Limburg) door een achterop komende Duitse personenauto gegrepen en gedood. Omtrent de juiste toedracht van het ongeval is nog niets bekend. Zondagmorgen omstreeks vyf uur is een auto, bestuurd door 'een 23-jarige inwoner van Dordrecht, enkele kilome ters buiten Tilburg op de Rijksweg naar Breda ter hoogte van Dongenwijk tegen een boom gebotst. De naast de bestuurder gezeten 24-jarige A. van Lieshout, eveneens uit Dordrecht, was op slag dood. De bestuurder van de auto is met een hersenschudding en niet levensgevaarlijke verwondingen opgenomen. De inzittenden waren op terugreis van een vakantie in Italië. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Naar de Legervoorlichtingsdienst mededeelt, is gistermiddag omstreeks drie uur de 20-jarige dienstplichtig sol daat J. J. Monkel, uit Bloemendaal, verongelukt. Hy reed met drie andere inzittenden in een jeep bij Messeix in de buurt van La Courtine in Frankrijk, waar zijn onderdeel, het 45ste bataljon infanterie, gelegerd is. In een haar speldbocht raakte de jeep van de weg af en viel in een tien meter diep ravijn. Hierbij kwam M. om het leven. De drie andere inzittenden werden slechts licht gewond. Zaterdagavond omstreeks half zeven zijn bij een botsing tussen een Engelse en een Duitse personenauto op de weg van Heerlen naar Schaesberg de vier inzittenden, twee echtparen, vrij ern stig gewond. Het ongeluk gebeurde doordat bij het naderen van het vrij drukke kruisppnt de ene auto links wilde afslaan en de ander tegelijker tijd wilde inhalen. De bijna 3-jarige Marina Verwey te Reeuwijk is in een onbewaakt ogenblik tijdens het spel te water geraakt in de sloot achter de ouderlijke woning en verdronken. De moeder ontdekte het stoffelijk overschot na enig zoeken in het ter plaatse ondiepe water. Door onbekende oorzaak is de 64-ja- rige Zweedse matroos H. A. Lund- strom in de Houthaven te Amsterdam van zijn schip, de „Storfors", te water geraakt en verdronken. In het Buiten-IJ nabij het vuurtoren eiland werd het lijk opgehaald van de 18-jarige Gerard Vegers, die op 17 juli j.l. met zijn zeilboot was omgeslagen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 8