Koningin Juliana bewonderde vele afdelingen van Floriade Rotterdam Amsterdam eist reclit zelf IJtumiel te bouwen Zwakkere krachten in A reeds uitgeschakeld WilmS Floet Vorstin bleef ruim twee uur Rotterdam haalde fotoprijzen binnen fototip nr. 6 STRIJD OM LEIDSE TENNISTITELS B. Scheepe verstuikte zijn enkel Bouwvolume wordt aangevraagd Feyenoord wint te Leningrad Vliegen afvangen NSF en toto Koersen Duindigt SPORTSI'UNTEKS DONDERDAG 21 JULI 1960 Gistermiddag heeft Koningin Juliana een officieel bezoek gebracht aan de Floriade te Rotterdam. Zij bezocht ook de beeldenexpositie in Museum Boymans-Van Beuningen. Omstreeks vier uur arriveerde de Koningin op het binnenhof van het museumin gezelschap van de dame du palais mevrouw W. A. Repelaer van Driel-Van der Willigen en de kamerheer i.b.d. jhr. mr. C. Dedel. Onze vorstin werd begroet door de waarnemend commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mevr. Chr. A. de Ruyter-De Zeeuw, de burgemeester van Rotterdam, mr. G. E. van Walsum en de algemeen voorzitter van de „Floriade". dr. A. J. Verhage. wiens 12-jarig dochtertje Lidy een boeket gele geurende rozen aanbood. Nadat bestuursleden van de internationale tentoonstelling alsmede de organisatorde heer Kleiboer, aan de Koningin waren voorgesteld, begaf het gezelschap zich via de beeldententoonstelling in het museum naar de museumtuin en vandaar naar het borstbeeld van Sir Winston Churchill, dat in het rosarium staat opgesteld. Ook het Interieur van het paviljoentje van Churchill genoot veel belangstelling van de Koningin. Zij sprak er voorts haar vreugde over uit, dat het rosarium in deze vorm ook na de tentoonstelling voor Rotterdam behouden zal blijven. In de tomatenkas luisterde de Ko ningin zeer geïnteresseerd naar wat de voorzitter van het Centraal Bureau voor Tuinbouwveilingen in Nederland, de heer M. Prins, vertelde over het hier ge kweekte produkt, dat in zyn oorspronke lijke kleine vorm, in het wild groeiend, uit Peru stamt. Voorts werd de bestrij ding van ziekten en het veredelen door middel van vaak tienmaal herhaalde kruising besproken. Ook het kweken van champignons had de bijzondere belang stelling van de Landsvrouwe. Gelukkig zon De Koningin was gekleed in een groenachtig gele moderne deux piècee, Verkoop Marihuana- sigaretten Zware straffen geëist De rechtbank te Amsterdam heeft gisteren een aantal Marihuanazaken behandeld, waarbij vier personen, onder wie een Surinamer en een Afrikaan wa ren betrokken. Tegen een 51-Jarige Am sterdamse caféhouder eiste de officier van Justitie wegens het opzettelijk aan wezig hebben van Marihuana een ge vangenisstraf van drie Jaar met aftrek van de preventieve hechtenis en ont trekking aan het verkeer van de drie by hem in beslaggenomen pakjes mari huana. Een 27-jarige Surinaamse zee man hoorde wegens het opzettelijk in zijn bezit of althans aanwezig hebben van een hoeveel hennep een gevangenis straf van zes maanden met aftrek van het voorarrest tegen zich eisen. Tegen een 31-jarige Westafrikaanse zeeman uit Freetown eiste de officier van Justitie eveneens zes maanden gevangenisstraf met aftrek wegens het opzettelijk in zyn bezit of althans aanwezig hebben van een pakket hennep en een 37-jarige classificeerder, wie hetzelfde was ten- laste gelegd, horde en jaar gevangenis straf met aftrek van de preventieve hechtenis tegen zich eisen. Advertentie Drinkt nu DOMMELSCH BIER PILSENER per pul 47 ct. OUD BRUIN per pul 42 ct. SUPER PILSENER, per fles 42 ct. Originele BROUWERSGLAS 30 ct. Glas met voet 60 ct. Deze aanbieding is tUdelfjk. WIJNHANDEL STEENSTR. 8 - HERENSTR. 6 HAARLEMMERSTRAAT 204 (Van onze Haagse redactie) De burgemeester van Scheemda, de heer G. H. Post Cleveringa, heeft gis termiddag te Den Haag in zijn kwali teit van bestuurslid van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en van lid van de jury voor de nationale foto wedstrijd ,,De plaats waarin wij wo nen" aan de inzenders van de beste foto's over dat onderwerp prijzen uit gereikt. Deze wedstrijd is een groot succes geworden, getuige de niet minder dan 5500 foto's, welke door 1770 amateur fotografen werden ingezonden. Onge veer een vijfde deel daarvan was van jeugdige deelnemers afkomstig, die af zonderlijk beoordeeld werden. Het was opmerkelijk, dat een hele reeks Rotterdammers met beelden van de Maasstad tot de bekroonden be hoorde. Inderdaad zullen maar weini gen ongevoelig blijven voor de sugges tieve foto, welke de heer H. Duynstee onder het motto „wordende stad" maakte van een groep staalskeletten. Hij kreeg duizend gulden voor die knappe compositie. De tweede prijswin naar, mevrouw J. M. RijnZwartkruis, schoot een mooie plaat van de poli tiële activiteit na een verkeersonge luk «bekroond met vijfhonderd gulden), terwijl de derde prijs (250 gulden) eveneens naar Rotterdam gaat ter be loning van de heer T. Hermans voor zijn foto van de Maasboulevard. De Vereniging van Nederlandse Ge meenten had tevens een afzonderlijke bekroning van 250 gulden uitgeloofd voor de beste foto van een specifiek gemeentelijke taak. Gekozen werd al weer een Rotterdamse plaat, namelijk van de heer P. P. van Aalst over de brandweer. ONAFHANKELIJKHEID VOOR AFRIKA De Franse Nationale Vergadering heeft gisteravond de voorstellen goed gekeurd, waarbij onafhankelijkheid wordt verleend aan de Unie van de Re publieken van Centraal Afrika (Kongo, Chad en de Centraal-Afrikaanse repu bliek). Gabon, en de vier landen van de „Raad van Begrip" (Ivoorkust, Niger, Opper-Volta en Dahomey). Slechts zestig afgevaardigden in de meeste gevallen conservatieven "temden tegen. met bijpassend hoedje in dezelfde tint. De paraplu, die zij bij zich droeg, be hoefde gelukkig niet ontrold te worden. De druilerige lucht had plaats gemaakt voor een af en toe schijnend zonnetje. Overal waar zij langs kwam stonden de bezoekers rijen dik. „Wat houden de Rotterdamse politiemannen op een bij zonder aardige en effectieve manier de Advertentie maar zo! Houdt Uw camera recht, van voren èn opzijl Eén *cheve toren van Pisa is genoeg.... Nóg een goede tip: Gebruik jeugd in bedwang", liet de Koningin zich op een gegeven ogenblik ontvallen, getroffen ook door de spontaniteit van het publiek. Via het proefstation Aalsmeer ging het gezelschap naar de bloemenschlk- demonstraties in de glazen zaal. In de gondel Na een wandeling door de anjer- en fresiakas stapte de Koningin in een gondel van de kabelbaan, die haar naar het park zou voeren. Langs de gehele route juichten duizenden haar toe. Ook nu weer toonde zij zich verrukt over hetgeen er op de Koningshof te zien is. Tijdens een rondrit door het park sprak de Koningin er haar blijdschap over uit, dat de gewone dahlia's nog niet in bloei staan. Dat wijst erop, dat de herfst weer in aantocht is, liet zij zich ontvallen. Langdurig verbleef de Koningin in de tropische kas. Hier bekeek zij met veel interesse het werk van de sigarenmaker. Namens de Braziliaanse regering werd haar een kleurenfotoboek over Brazilië aangeboden. In het Herenhuis werd de Koningin namens het bestuur van de .Floriade" een grote mand met bloemen, groente en fruit aangeboden. De Koningin verliet pas na zessen de Floriade, waarover zij vol lof was. (Van onze tennismedewerker) In de A-afdeling heren zijn de mindere goden nu praktisch van het strijdtoneel verdwenen. De echte A-spelers distancieerden zich gisteren in hun enkelspelen duide lijk van de groep, die, dankzij de vreemde maatstaven, welke bij plaatsing op de A-lijst worden aangelegd, thans in de tenniswe- Eensgezindheid in raad (Van onze Amsterdamse correspondent) „Amsterdam blijft op zijn standpunt staan dat de betekenis van de IJ-tunnel groter is dan die van enige andere IJ-oeververbinding. De hoofdstad staat op zijn recht de bouw zelf ter hand te nemen binnen het investeringsprogramma. B. en W. hebben het vertrouwen, dat de regering een open oog zal hebben voor Amsterdam's zelfstandigheid". Deze verklaring legde waarnemend burgemeester van Amsterdam, mr. A. de Roos, gistermiddag af in de gemeenteraad, waar de regeringsbeslissing inzake de tunnelkwestie een bewogen debat tot gevolg had. Namens alle fracties diende de heer J. M. den Uyl (P.v.d.A.) een motie in, waarin de raad zich uitspreekt voor een krachtig bevorderen van de afbouw van de IJ-tunnel. „We kunnen het"! De VVD-spreker meende, dat de brief van de heer Korthals misschien niet erg elegant was, maar dat Amsterdam in het verleden zeer onelegant tegenover Den Haag is geweest. Hoofdzaak ls thans dat de verstandhouding tussen re gering en stadsbestuur wordt verbeterd. B. en W. zullen duidelijke taal moeten spreken. Hoewel in februari al werd aangekondigd dat Amsterdam de tun nel zelf kan bouwen, ls nog steeds geen overzicht gegeven op welke bouwwerken by deze inpassing Investeringsbeperkin gen zullen plaats hebben. Er ls voorts gezegd, dat arbeiders van gemeenteiyke diensten kunnen worden vrUgemaakt voor de tunnelbouw. Men zal dat moe ten aantonen. De motie nodigt B. en W. voorts uit om a. het voor de voortzetting van de IJ- tunnelwerkzaamheden benodigde bouwvolume op te nemen in de eerst volgende aan de regering voor te dra gen lijst van uit te voeren werken; b. de raad op korte termyn een over zicht te geven van de in de eerstko mende jaren voor de afbouw van de IJ-tunnel benodigde arbeidskrachten en financieringsmiddelen in het raam van de door de gemeente uit te voe ren urgente werken; c. zioh tot de regering te wenden ten einde medewerking te verkrygen voor de investeringen van de gemeente, waarin de voortzetting van de IJ- tunnelwerken is ingepast met inacht- ming van het voor de gemeente Am sterdam in het kader van de natio nale economie passende investerings niveau. Scherpe veroordeling De heer Den Uyl opende het debat met een scherpe veroordeling van de brief van minister Korthals van 6 juli jl. waarin Amsterdam het „vonnis" werd meegedeeld en welke brief hy onlogisch en onelegant noemde. Onelegant omdat de beslissing werd genomen op een tyd- stip. dat voor de Staten-Generaal wei nig gelegenheid tot bezinning gaf en on elegant gezien de achtergrond van de feiten. De beslissing over de tunnelkwes tie was volgens vroegere uitlatingen van de minister nameiyk uitgesteld, omdat deze mede zou afhangen van het toen te verwachten rentabiliteitsrapport van het Centraal Planbureau. Maar dat rap port heeft zich onomwonden voor de IJ- tunnel uitgesproken Het bouwen van de Coentunnel alleen is onverantwoord, aldus de PvdA-woord- voerder. Zou Amsterdam het gelaten moeten aanvaarden, dat de 22 miljoen gulden, die op aansporing van de vorige minister in de tunnelbouw zyn geïnves teerd, een renteverlies van een miljoen gulden per jaar geeft? Teleurstelling De heer R. Th. J. Ie Cavelier (VVD) zei teleurgesteld te zyn omdat dit kabi net evenals de vorige kabinetten zich niet had losgemaakt van de Haagse ambtenary. Het beoordelen van de prio riteit in deze tunnelkwestie kan uitslui tend worden bekeken door plaatselijke besturen, zo meende hij. Het bouwen van de Coentunnel. die voornamelijk dient voor intercommunaal verkeer, ls een Rykszaak De IJ-tunnel ls een stads- zaak, maar het mag niet zo zyn, dat niet de gemeenteraad en niet de minister, maar de ambtenaren de zaak regelen Dan kunnen we de verkiezingen wel af schaffen. Wjj moeten de regering niet alleen duidelyk maken wat we willen, maar ook wat we kunnen. Spr. brak tenslotte op nieuw een lans voor de vervanging van de Hembrug door een spoortunnel, een noodzaak die gezien het belang van de Amsterdamse haven by alie tunnelge- sprekken niet op de achtergrond mag raken. De fractievoorzitter van de KVP, mr. Th. C. M. A. Elsenburg, laakte de kos- tenbecijfering van de regering, die hier in de naakte Coentunnel naast de (met een wegennet) aangeklede IJ-tunnel had geplaatst. De heer L. Seegers (CPN) achtte het in de huidige omstandighe den niet gewenst het beleid van B. en W. te bespreken, maar betreurde het. dat Amsterdam destyds had toegestemd in de bouw van de brug by Schelling- woude, „In de brief van de minister stond zwart op wit dat deze verbinding geen invloed zou hebben op de tunnel - beslissing, maar de huidige minister heeft die brug dankbaar aangegrepen om aan te tonen, dat de IJ-tunnel wel kan wachten." Hij ging diep in op de handelwyze van Rykswaterstaat die alle macht aan zich trekt en Amsterdam zelfs heeft willen laten kiezen tussen de IJ-tunnel en een tweede sluis bij Wyk bij Duurstede ter verbetering van de Amsterdam-Rynverbinding. Dank voor steun De overige fractievoorzitters gaven eveneens voorbeelden van de Amster damse eensgezindheid in de pogingen de IJ-tunnel alsnog te redden. Mr. de Roos dankte tenslotte de raad voor de steun waarop B. en W. mochten reke nen. HIJ betreurde het, dat het overleg in Den Haag in het verleden zoveel te wensen heeft overgelaten en dat Am sterdam dit overleg zelfs werd onthou den. HM hoopte dat dit in de toekomst anders zou worden. De vraag op welke wijze B. en W. de motie van de raad zul len uitvoeren, zal afhangen van de ge gevens die zullen worden verzameld. reld te groot voor het servet en te klein voor het tafellaken is. Tulleken en H. Ubbink zullen hoogst waarschynlijk vanmiddag sneuvelen. H. Ubbink deed het niet onverdienstelijk tegen F. Koerts, maar had toch in twee sets het hoofd te buigen voor de betere slagencontrole van de Thor-RW-man. De herkansing bracht de veelbelovende jonge Roomburgspeler tegen de ervaren wedstrydrot B. Scheepe. Een hindernis, die Ubbink zeker te zwaar zou zyn ge weest, doch die hy nu met veine Scheepe verstuikte in de tweede set zyn enkel nam. By de stand 36, 75 gaf Scheepe volkomen terecht de stryd op. Lopen kon hy toen praktisch niet meer. Tulleken zal zyn tegenstander van morgen, J. Lodeizen, niet gaarne in de vorm ontmoeten, die de laatste gister middag in 2 sets, 62, 60 van Koeke- bakker deed winnen. Een secuur spelen de Herok liet Bonte nog minder uit zicht, 60, 60. Joost v. Steenis begon voortreffelijk tegen Holleman. Service, volley en smash gaven punt na punt. Holleman liet Van Steenis echter rustig uitrazen. Na 4 perfecte spellen van Van Steenis haalde hy er 1 tegenspel uit. Vanaf dat moment begon Van Steenis, die door de op dreef gekomen Holleman regelmatig werd gepasseerd of overlobd, teveel te forceren. Van 40 werd het 46 voor Holleman. In de tweede set was het weer Holleman, die in een ge- ïykopgaande stryd op kritieke momen ten de punten scoorde. Districtskampioen Er werd vandaag nog een A-enkelspel vertoond die op het wedstrydschema van de Open Leidse Kampioenschappen geen plaats vond, n.l. de eindstrijd van de Districtskampioenschappen A. Heren enkelspel, welke vorige week in Den Haag verregende. Deze finale ging tus sen F. Bonneville en H. v. d. Weg. Voor de tweede maal sneuvelde v. d. Weg te gen de taaie ex-wereldkampioen bad minton. In de eerste set leek hy na een 05 achterstand een krachttoer te gaan verrichten. Met uitstekend volleren rukte hy op naar 45 en 3015. Een diepe volley dwong Sonneville tot een lob Tekort! Van der Weg had die voor het afmaken, doch sloeg de bal het oog waarschyniyk al gericht op 55 en met de service te volgen de eerste set diep in het net .Even later had Sonne ville de set met 64 binnengehaald en in de tweede set vond hy v. d. Weg een willig, niet meer in zich zelf getoverd tegenstander, 62. Van het B-front is geen wapenfeit van betekenis te melden of het zou moeten zyn de kranige tegenstand die mej. Otto en Ripassa de kanshebbers op de titel mej. Overdijkink en Koole bo den. Laatstgenoemden wonnen na veel pyn met 5—7, 8—6, 6—2. In de tweede set stond de nederlaag voor de deur. Uitslagen klasse c. Heren enkel tweede ronde: G. Ver doesJ. Spee 16, 75, 64; G. Over dijkinkB. Demenint 63, 63. Derde ronde: F. OlthuisH. Goekoop 62, 36, 63; K NuisG. Hoogeveen 7—5, 6—0. Dames enkel eerste ronde: mej. E. Engelenburgmej. J. v. d. Koogh 61, 63; mej. K. de Jager—mej. Wilms Floet 10—8*6—2. Tweede ronde: mej. L. Wientjes—mej. H. v. d. Moortel 1—6, 6—4, 8—6. Derde ronde: mej. L. v. Uldenmej. A. v. Venetiën 6—1, 6—2. Heren dubbel eerste ronde: F. Olthuis H.Meyer/A. J. v. d. ZandenF. Brinks 6—2, 6—4; Th. Blankendaal en A. Kel- lerhuis/J. Kruyt en L. Vryenhoek 6—2, 6—4. Tweede ronde: B. Demenint en J. W. Gast/H. v. Nes en J. Emmer 64, 64. Dames dubbel tweede ronde: mevr. De Wolff en mej. Heymans/mevr. Penseel en mej. v. Venetiën 61, 75. Gemengd dubbel eerste ronde: mej. v. d. Koog en W. Punt/meJ. Ubbink en H v. Nes 61, 62; mej. v. Deursen en G Hoogeveen/A .P. Maassen en B Maassen 63, 61; mevr. De Wolff en K Nuis/meJ. A. v. Venetiën en I. Hlda- yat 5—7, 6—0, 6—4. Tweede ronde: mej. E. Engelenburg en L. Engelenburg/meJ. T. Gribnau en T. Lambers 6—1, 7—5; mej. v. d. Koogh en W. Punt/meJ. P. Wilms Floet en J. Noordmans 6—4, 62. KLASSE B. Heren enkel eerste ronde: J. v. Stee nis—A. Maassen 61, 6—2; F. Luyk— L. Schroevers 64, 64. Tweede ronde: F. LuykJ. T. Ubbink 6—2, 6—0; J. v. Steenis—F. Olthuis 6—4, 7—5. Dames enkel eerste ronde: mej. v. d. Moortel—mej. J. Kengen 6—1, 6—2. Feijenoord heeft de eerste wedstrijd van zijn Russische tournee, tegen „Ad miraal Teyetes" te Leningrad, gewon nen met 10 door een doelpunt in de 13de minuut van rechtsbuiten Meijers. De wedstrijd werd bijgewoond door 50.000 toeschouwers, die de Nederlan ders voor hun overwinning met een uit bundig applaus beloonden. Het technisch hoogstaande voetbal, dat de Rotterdammers demonstreerden, oogstte grote by val van de Russen 'en een van de oudste Russische voetballers. Pavel Pavlof, die bekend staat als een groot spelkenner, roemde het uitstekende combinatiespel van Feyenoord, waarin echter tevens een grote stootkracht zat. Dit in tegenstelling tot het spel van de Leningradse club. Pavlof sprak eveneens woorden van lof over de eenheid in de Rotterdamse ploeg. Reeds in de achtste minuut kregen de Rotterdammers een uitstekende kans de score te openen, maar ofschoon deze in rook vervloog, was het slechts uitstel van executie, want vyf minuten later zette Van der Gyp een aanval op, waar- by uit een pass de bal by Meyers kwam, die met een schot in de linkerbovenhoek doelman Shekhtel kansloos sloeg. Heel dicht kwam Feyenoord in de 28e minuut by een tweede doelpunt uit een hoek schop van Meyers, maar nadat de bal was weggewerkt uit de gevaarlyke zone, kwam deze voor de voet van Van der Gyp, die keihard inschoot. Met een prachtige save redde Shekhtel nu de si tuatie. Met het afsluiten van een contract tussen de 26-jarige ex-speler van Rigtersbleek. Henk Renssen, en de tweede divisieclub Oldenzaal is gis termiddag een merkwaardig verlo pen handelstransactie in de Neder landse voetbahuereld tot stand geko men, waarop het gezegde „men moet de huid nimmer verkopen, voor de beer geschoten is" van toepassing is. Het Hengelose Tubantia had te voren wereldkundig gemaakt, dat maandagavond jl. Renssen en Ger- rit Evers, die beiden in principe be reid waren gevonden van Rigters bleek naar Tubantia over te gaan, een contract zouden tekenen. Een fotograaf maakte reeds een foto van beide spelers, toen zij te bestemder plaatse kwamen en het contract be keken. Het bestuur van Tubantia vertelde* echter - waarschijnlijk uit zakelijke overwegingen - dat alleen Evers een contract afsloot. Met Renssen werd over bepaalde voor waarden geen akkoord bereikt. Dit laatste kwam Oldenzaal ter ore, dat met Renssen over deze voorwaarden wel tot overeenstemming kwam en hem contracteerde. Is uw kampeeruitrusting en vakantiegarderobe in orde SPORTHUIS HAARLEMMERSTR 182-184, tel. 24872 Tweede ronde: mej. N. Kettner—mej. E Sloot 62, 62; mej. L. Uldenmevr. S. B. Ubbink 6—2, 7—5; mej. I. Nljeboer mevr. Zandvoort 62, 63. Heren dubbel tweede ronde: L. Ri passa en E. J. Oost/R. Hoogervorst en W. Kooreman 63. 62 Dames dubbel eerste ronde: M. Jansen en M. Wieriks/E. Goekoop en L. v. Ulden 6—1, 6—3. Halve finale: mej. Overdykink en mej. Pino/mevr. Kasten en mevr. Soe- nius 64, 7—5. Gemengd dubbel eerste ronde: mevr G Roemer en C. Roemer/mevr. Ubbink en J. T. Ubbink 6—3, 6—2; mej. Otto en L. Ripassa/mej. E. Goekoop en J. Hui- zinga 6—2, 6—3; mej. Jansen en L. Schroevers/mej. v. d. Heuvel en W. Koe- kebakker 63. 64; mej. Overdijkink en C. J. Koole/mej. Otto en L. Ripassa 5—7, 8—6, 6—2. KLASSE A. Heren enkel: E. Lim—F. Olthuis 6—2 10 opgegeven; J. HollemanJ. van Steenis 64. 64; P. Dominicus—W. Koekebakker 6—2, 6—1; J. Koerts—H. Ubbink 6—2, 7—5; F. R. Scheepe—F. E. Artes 6—3, 6—2; K. Tulleken—F. Bonte 6—2, 4—6, 6—2; N. Hoogteillng—F. Olt huis 6—2, 6—1. Herkansing: H. J. Ubbink—B. Scheepe 36, 75, Scheepe opgegeven; H. A. K. Herok—F. Bonte 6—0, 6—0; J. Lodeizen W. Koekebakker 62, 60. Een stemmingsbeeld van de Kaag. waar thans de jubileum-zeilwed strijden worden gehouden. De Nederlandse Sportfederatie maakt in een communiqué bekend, dat zij met teleurstelling kennis heeft genomen van het besluit van de Tweede Kamer, waar door de nieuwe loterywet 1960 een feit werd. De bezwaren van de sportbeweging behoeven nu niet te worden herhaald. Zij blijft van oordeel, dat een maximum prijs van f. 50.000 te laag is. Nu echter bovenvermelde beslissing is gevallen, wil de NSF andere yds uitdrukking geven aan de grote bereidheid der sportorga nisaties om de uitvoering van de nieuwe loterywet in het algemeen belang een zo groot mogelyke kans van slagen te geven. Daartoe zal als eerste stap op de kortst mogelijke termijn contact worden gezocht met het „Comité van overleg in zake sportprysvragen", waarin, zoals be kend, de organisaties zijn verenigd van het charitatief, cultureel en maatschap pelijk werk. De Nederlandse Sportfederatie spreekt het vertrouwen uit, dat dit overleg zal voeren tot gezamenlyke voorstellen aan de regering over de organisatie van de nationale sporttotalisator. WIELRENNEN Wagtmans won in Ierland Wout Wagtmans, met Pelser als gang maker. is dinsdagavond winnaar gewor den van de stayerswedstrijd om de Gro te Prys van Dublin. Het was voor de eerste keer, dat in de Ierse Vrijstaat een wedstryd achter grote motoren werd ge houden. De twee ritten gingen elk over 25 km. Wagtmans werd eenmaal eerste en eenmaal tweede. De uitslag was: 1. Wagtmans (Ned.) 3 punten; 2. Webb (Australië) 4 punten: 3. Godeau (Frankrijk) 6 punten: 4. O'Connolly (Ierland) 7 punten; 5. Rei ziger (Oostenrijk) 10 punten. In Rome komen 86 landen Zesentachtig landen zyn definitief in geschreven voor de Olympische Spelen. Gisteren accepteerde de organisatie commissie alsnog de (te) late aanmel dingen van Kenia. Haiti en Vietnam. Mogeltfk zal ook Somaliland nog tot de Spelen worden toegelaten. De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen en rennen op Dulndlgt waren: Aster-prys: 1. Yataghan Hanover (E. Kruithof) (1.27.4)2. Yankee Hanover. 3. Ysloper. Tot.: w. 14.20; pl. 12.80. 1 70. 2.50; gek. 115.20; cov. 13.90. Barke-prijs: 1. Zippora (M. Vergay) (1.33.6); 2. Zambesi; 3. Zus van Spencer Gay. Tot.: w. 16.40; pl. 11.60. 1.90, 1.50; gek. 1 14.70; cov. 16.80. Cella-prij8: 1. Youthful Nora Spencer (J. van Dooyeweerd) (1.27.1); 2. Xave ris II; 3. Yvonne Heny Tot w. 12 70; pl. 11.40. 1.30, 1 60; eek. 14 20; cov 13 70. Dldo-prijs: 1. Xanthi Con Dios (S H. Slderlus) (1.24.5); 2. Vera Hollandla 3. Unemdé. Tot.: w. 11.60; pl. 1 1.40. 2 70; gek. 1920; cov. 15.80. Frieda-priis: 1. Sunny Williams (A G. Heskes) (122.9); 2. Moutonnet; 3 Trudl Trothan. Tot.: w. 13 90; pl. 11.20, 110, 1.20; gek. 19.10; cov. f5.30. De rennen: Brltoly-prhs: 1. Sporting Life (G. W. Groos); 2. Jaseuse; 3. Soliman. Tot.: w. 122.80; pl. 15.90, 1 70, 1 60; gek. f 13 50; cov. 1 6 20. Criterium der Leerlingen: 1 Old Satch- mo (G. H. v. Noorti; 2 Rem us; 3. Swash buckler. Tot.: w f7 10; pl. f5.-. 3 40; gek. Y14.-; cov. 12 50 Penury-prijs: 1. Deslree (H. J. v. d. Kraate); 2. Ignatius; 3. Moflower Tot.: w. 15.90; Dl. cov. 118.4. Total lsator-omzet 1 72.577,50. Tussen de besturen van AGOVV en Xerxes is overeenstemming bereikt over de transfer van de Xerxcs-speler Peet Geel naar AGOW Geel. die eenmaal in het Nederlands elftal de linksbuiten plaats bezette (tegen Ierland in Dublin 1955) speelde voor hij in Xerxes kwam respectieveiyk in SW. Amsterdam en Sparta. Wereldkampioen Iser Koeperman is winnaar geworden van het grote inter nationale damtoernooi in Kief met een score van 22 winstpunten uit 14 par tyen. De Nederlander Keiler werd met 14 punten de hoogst-geklasseerde bui tenlander. Hy deelt de negende plaats met de Rus Mikhail Stanovsky. De Nederlander Piet Rentmeester is als tweede geëindigd in een weg wed stryd over 117 km. te Tonse, die gewon nen werd door de Belg Gilbert Desmedt in 3 uur 15 nlin. Met een achterstand van 40 seconden op de winnaar plaatste onze landgenoot Stolker zich ais zevende.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9