Duyvis Spread PROEF! Gewoon en ongewoon Onze reisredacteur over Kongo GEBEURTENISSEN IN KONGO VERONTRUSTEN FRANKRIJK Hoofdcommissaris wilde niet op t.v. Met een enkel woord Kind op de weg Agenda DONDERDAG 21 JULI 1960 (Van onze t.v.-medewerker) De KRO begon gisteravond met twee extra's, waarover het oordeel snel gege ven is. Het eerste ging over twee han dige jongens, die op het bericht van het naderende wereldeinde zich naar de Mont Blanc hadden gespoed en daar onder valse voorwendsels binnendrongen ln de secte der aspirant-overlevenden. Iets onbelangrijks werd als belangrijk voorgesteld en daarmee viel het stukje als een baksteen. Ongewoon was stellig om een zo belangrijk onderwerp als de aardappel onderwerp van een filmpje te maken en daarmee is dan tevens alles erover gezegd. Maria van der Eist gaf aanwijzingen hoe een feestje op te bouwen. Door het ongewone karakter van deze „Televitri- ne", kwam er een stukje levende tele visie tot stand, waarvoor we graag diep onze hoed afnemen. We weten het wel: het was helemaal niet belangrijk, maar het werd zo verdraaid leuk gedaan.. Daarna kwam iets van werkelijk be lang: Griekenland, een film van het reizende duo Glissenaar en Pennarts. Het was wat dor en droog, maar dat is het land, Thracië, noord-oostpunt van het oude cultuurland ook. Een vroeger hoogontwikkeld volk is door de tijd eco nomisch gedegenereerd en een tegen woordig behoorlijk ontwikkeld volk, dat het economisch zeer wel gaat, heeft zich het lot dier achtergeblevenen aan- getrokken. Dat is dan Nederland ge weest, dat zich heeft laten inspireren door de NOVIB en geld heeft bijeenge bracht om de mensen daar ver weg te helpen. Dat werk, enige jaren geleden aangezet, gaat nu zoden aan de dijk zetten. Zoden in de vorm van een pijp leiding om weidegronden groen te ma ken door betere watervoorziening, nu voor de hoogwaardige tabak geen markt meer bestaat en een ambachtsschool tot vorming der jongeren om beter mee te kunnen in de strijd om het bestaan. Het was jammer, dat er geen recorder mee was. Dan had de film met authentieke geluiden kunnen worden geïllustreerd en ook de oud-gouverneur van Oost-Java, Van der Plas, die daar als deskundige voor de Ver. Naties vertoeft, met een toelichting iets levends aan het geheel kunnen toevoegen. Maar nogmaals: er was veel te loven, vooral in de opzet, in het idee om actualiteit te zoeken, daar waar niemand heenging om het te ha len. De overgang naar Treslong in Hille- gom was groot, maar bracht ontspan ning, wat ook de bedoeling van het pro gramma „Piste" is. Het wordt technisch knap gebracht, biedt elck wat wils, zo als het kinderlijke hondennummer van José Strassburger-Mullens. Maar aan de andere kant iets zeer ongewoons door koppige pogingen om een onberijdbare ezel te bestijgen. Liefhebbers raken hierop niet uitge keken. Hetzelfde geldt voor de rechtstreekse reportage uit Londen van de „Horse of the yearshow", waarbij vele kijkers de Vervolg van pag. 1 Gespannen Zo blijft de situatie gespannen in de drie weken oude Kongo-republiek, die verziekt wordt door haat en paniek by blank en zwart en een volledig machtsvacuüm. In Leopoldville, waar de V.N.-troepen althans een surrogaat voor centraal gezag leveren, is alles volkomen rustig. Maar de economische toestand is zwanger van een nieuwe politieke crisis. Driekwart van de werk nemers ls werkloos door het stilvallen van de industrie. Binnen een week is het geld op, zowel van de Kongolezen zelf als van de regering. Daarmee valt de voedselcrisis samen. Al hebben de vijfduizend resterende Europeanen ruimschoots voldoende voedsel, de voor ziening van de zwarte bevolking loopt gevaar. De meelvoorraden in de steden zou den vandaag uitgeput zijn, wanneer niet gisteren Amerikaanse vliegtuigen zevenhonderdduizend pond meel aan gevoerd hadden. Westduitse, Sovjet- russische, Zwitserse, Canadese en Britse vliegtuigen zijn met voedsel en medicamenten onderweg. Maar dit al les is lechts voldoende voor enkele da gen. Het geld- en voedselgebrek zou driehonderdvijftigduizend zwarten in Leopoldsville en andere Kongolese ste den tot wanhoopsdaden kunnen bren gen. Voedselschepen Gelukkig hebben Marokkaanse troe pen vandaag Kongo's havenstad Ma- tadi van de muiters overgenomen. Al les is daar nu rustig. Men hoopt het havenbedrijf morgen op gang te kun nen brengen, zodat Amerikaanse en Canadese voedselschepen, die voor de kust liggen, kunnen lossen. Dit is slechts één van de enorme taken, die het bescheiden V.N.-team in Leopolds ville moet oplossen. In hotel Stanley zetelt de multinationale staf, een handjevol mensen, dat Kongo op de been moet houden en voorbereidingen moet treffen voor een gigantisch eco nomisch en technisch hulpprogramma om het Belgische heengaan op te van gen. Dezer dagen wordt een V.N.-team verwacht om de dienst telecommuni cates te bemannen. Kongo's problemen lijken onoplos baar: in het binnenland zitten nog door Kongolese muiters omsingelde Euro peanen, die België begrijpelijkerwijze wil bevrijden, maar de acties der Bel gische troepen jagen de prikkelbare be volking verder op stang. Het land is in de gr .ep van een latente chaos, het wordt intern bedreigd door economi sche verlamming en politieke splitsing met het risico van een burgeroorlog, extern omdat het een speelbal van de koude oorlog wordt. Hammarskjöld voert een wanhopige hindernisrace over gigantische obstakels tegen de klok en Loemoemba Soekarno in het kwadraat, houdt de vinger aan de trekker voor een natio nale zelfmoord. adem zullen hebben ingehouden en die daarom zo'n bevredigend gevoel achter liet, omdat welgeteld één man de enige was, die in alle opzichten verdiende te winnen. Eurovisie had de wind mee om van een schijnbaar eentonige vertoning iets zo briljants te kunnen brengen. Be paald ongewoon! Scooterberijder bij aanrijding gedood Een 49-jarige Zeister automobilist heeft gisteravond omstreeks tien uur op de Bunnikseweg, rijdend in de richting ZeistUtrecht een scooter aangereden op het moment dat hij op de passeer- baan de scooter wilde passeren. De 21- jarige scooter berijder en de 25-jarige duopassagier uit Utrecht werden bijna 100 meter meegesleurd. De laatste werd op slag gedood. De andere werd in zorg wekkende toestand naar een ziekenhuis in Utrecht overgebracht. Geen van beiden was in het bezit van een rijbewijs. De automobilist verkeerde onder in- Vloed van sterke drank en is door de politie in De Bilt ingesloten. (Van onze Parijse oor respondent) De Franse regering heeft zich onder voorzitterschap van generaal Charles de Gaulle gisteren langdurig en grondig beziggehouden met de gebeurtenissen in Kongo. Na afloop van de zitting maakte de minister van Voorlichting. Terrenoi- re, het gebruikelijke communiqué voor de journalisten bekend, waarin het ini tiatief van de Verenigde Naties om troe pen naar Kongo te sturen teneinde daar de orde te herstellen, onderschreven wordt. Voor het Belgische standpunt komt in het communiqué ook wel enig begrip tot uiting, ofschoon tegen iedere eenzijdige inmenging in het Kongolese kruitvat met nadruk gewaarschuwd wordt. Tenslotte wordt er door Parijs aan herinnerd, dat Frankrijk de nieuwe Kongolese staat onmiddellijk officieel erkend heeft en dat spoedig een ambas sadeur naar Leopoldville zal worden ge stuurd. Frankrijk hoopt, zo onderstreep te het communiqué tenslotte, dat de be trekkingen tussen Kongo en de buiten wereld zo spoedig mogelijk genormali seerd zullen kunnen worden. Het zwaartepunt van deze officiële mededeling en van de ministerraad en tenslotte de zorgen der Franse regering ligt zeker wel in die twee laatste ver klaringen. Ofschoon de onrustbarende evenementen in Kongo Parijs ook wel preoccuperen, als zorg van de Belgische bondgenoot is ook hier het hemd toch wel nader dan de rok en denkt Frank rijk kennelijk in de eerste plaats aan de eventuele repercussie, die een nieuwe vuurhaard in Afrika op de verhoudingen met de leden der Frans-Afrikaanse ge meenschap zou kunnen opleveren. Het is vanaf het begin generaal De Gaulles dominerend streven geweest overbodige spanningen bij de ontwikkeling van ko lonie naar autonomie en heel spoedig daarna naar het statuut van onafhan kelijke mogendheid in het voormalig Frans Equatoriaal-Afrika te voorkomen om een herhaling van het Algerijnse drama te vermijden. Met dat doel heeft De Gaulle zich tot geen geringe conces sies bereid getoond en het tempo dier evolutie tot bijna duizelingwekkende vaart verhoogd. Het gevaar dreigt nu evenwel dat de scherpe anti-koloniale en anti-Westerse sentimenten, die zich in Kongo manifesteren, een echo zullen vinden in de voormalige Franse kolo niën, waardoor, trots al die concessies, de goodwill en het vertrouwen die De Gaulle hier ontegenzeglijk heeft ge kweekt, toch weer te niet zouden worden gedaan. En uit die vrees kan zeker de nadrukkelijke mededeling in het rege ringscommuniqué van gisteren worden verklaard, dat Frankrijk door het on verwijld zenden van een ambassadeur naar Leopoldville de relaties met het nieuwe regime zo soepel en zo glad mo gelijk wil maken. Dit is de 14-jarige Reit ze van der Linden uit Amsterdamdie de hoofdrol zal spelen in de nieuwe film van Fons Rademakers„Het mes"Reitze moet in deze film paardrijden, zodat hij nu rijlessen neemt in de Amsterdamse manege. Hij kan het best met de viervoeters vinden. (Van onze Amsterdamse redacteur) Het bestuur van de Federatie van Ne derlandse Journalisten heeft besloten de zaak van de zich door de Amsterdamse politie onheus bejegend gevoelende ver slaggevers voor te leggen aan prof. G. E. Langemejjer, voorzitter van de Staats commissie Justitie-Politie-Pers, met het verzoek een nieuw onderzoek te doen instellen. Deze mededeling deed de voorzitter van de Vereniging „De Amsterdamse Pers", de heer Theo Eerdmans, gister avond in een uitzending van het NTS- journaal, waarin hem was verzocht naar aanleiding van het briefje van de hoofd commissaris, volgens hetwelk de betrok ken agenten geen verwijt kan worden gemaakt, commentaar te geven. Tevoren had de t.v.-verslaggever Bouke Poelstra, hoofdcommissaris Van der Molen meegedeeld, dat deze uitzen ding zou plaats hebben en hij verzocht de politie-functionaris hier een com mentaartje aan toe te voegen. De hoofdcommissaris zei het op prjjs te stellen dat de NTS deze zaak zo ob jectief wilde behandelen en zegde zfjn medewerking toe, mits hij tevoren ken nis zou kunnen nemen van hetgeen de heer Eerdmans had gezegd. Aldus geschiedde. Gistermiddag werd in café ,De Zilveren Spiegel" een op name gemaakt van Theo Eerdmans, vervolgens haastte de reportageploeg zich naar de hoofdcommissaris, die de tekst van het door de heer Eerdmans gesprokene te zien kreeg. Tot grote teleurstelling van de t.v.- mensen zei hij toch maar te zullen af zien van het gesprek. De NTS-versIaggever heeft in de t.v.- uitzending medegedeeld, dat de tekst van de verklaring van de heer Eerd mans was voorgelegd aan de hoofdcom missaris, die daarop weigerde commen taar te leveren. Televisie in stadium geleidelijker groei Op 1 juli waren er bij de dienst luis ter- en kijkgelden 691.323 televisietoe stellen aangegeven tegen 678.787 op 1 juni van dit jaar. Gisteren, 20 juli, werd het 700.000ste toestel aangemeld. In de eerste helft van 1960 werden 106.557 tv-ontvangers geregistreerd, d.w.z. acht procent moer dan in het corresponderende tijdvak van 1959, toen de oogst 98.614 bedroeg, aldus een communiqué van de P.T.T. Uit het feit, dat de stijging van het aantal t.v.-aanmeldingen in de eerste zes maanden van 1959 en 1958 ten op zichte van de registratie in dezelfde periode van het voorafgaande jaar resp. zevenentwintig en achtentwintig pro cent bedroeg en derhalve aanzienlijk groter was, zou men kunnen afleiden, dat de televisie in het stadium van meer gelijkmatige groei is gekomen, resulterend in een geleidelijke stabi lisering van de aanwas op 200 210 duizend toestellen per jaar. Hoe snel de televisie in Nederland ingang heeft gevonden, blijkt uit het volgende 2 januari 1957: 100.000; 16 oktober 1957 200.000 29 april 1958 300.000; 12 januari 1959 400.000 24 juli 1959: 500.000; 19 januari 1960 600.000 20 juli 1960 700.000. In de loop van juni steeg het aantal geregistreerde radio-ontvangtoestéllen van 2.638.756 tot 2.643.146. Voorts waren er op 1 juli j.l. 484.533 aansluitingen op het draadomroepnet tegen 485.262 op 1 juni. BINNENLAND Voor belangstellenden ligt aan ons Bureau de passagierslijst ter inzage van het ss „Zuiderkruis", dat 11 juli j.l. van Djakarta is vertrokken en 3 augustus a.s. te Amsterdam wordt verwacht. Gistermiddag is de 64-jarige motor- F. Sikkens om het 1 toen hh langs de Drentse rijder F. Sikkens om het leven gekomen, toen hh langs de Drentse Hoofdvaart in Assen tegen een vrachtauto reed. Het slachtoffer reed achter een auto die plot seling stopte, zodat hij moest uitwijken naar links. Hij vloog toen op de vracht auto, die uit tegengestelde richting kwam. De Zwitserse autoriteiten hebben bekend gemaakt, dat zij met ingang van 25 Juli a.s. de invoer van tomaten niet meer zullen toestaan. Van 6 tot en met 13 augustus zal te Breda de elfde internationale militaire vlieger-vijfkamp worden gehouden. BUITENLAND Mevr. Barbare Gay Powers, echtge note van de Amerikaanse piloot die in Rusland gevangen zit, heeft Kroesjtsjef in een telegram verzocht het proces tegen haar man te mogen bijwonen. Mevrouw Powers zei dat haar man op 17 augustus de eerste dag van het proces jarig is. De ministers van buitenlandse za ken van de 21 Amerikaanse republieken zullen omstreeks 15 augustus bijeen komen om de betrekkingen tussen de Ver enigde Staten en Cuba en het Russische optreden in de geschillen tussen beide landen te bespreken, aldus is van door gaans goed ingelichte zijde in Washing ton vernomen. Tijdens een internationaal sympo sium over astronomie, dat ln Kopenhagen wordt gehouden en waaraan door onge veer 150 astronomen uit vijftien landen wordt deelgenomen, heeft de directeur van het Observatorium Whitsonlan, ln de Amerikaanse staat Massachusetts, als zijn mening verkondigd dat het gewicht van de aarde dagelijks met 10.000 ton toeneemt, als gevolg van neerkomende meteorstenen. In september zal in Londen een col lectie juwelen worden tentoongesteld die is ontworpen door de Spaanse surrealist Salvador Dali. De opbrengst van de ten toonstelling. die wordt gehouden bij So theby's is bestemd voor een kinderzieken huis. De juwelen zijn Amerikaans eigen dom en worden voor de eerste maal ln Europa geëxposeerd. Zij zijn verzekerd voor 30.000 pond sterling. Volgens een voorlopig overzicht van de bijdragen, in het vorige maand geëin digde wereldvluchtelingenjaar verzameld, staat Zweden met een bedrag van onge veer drie gulden per hoofd van de bevol king vooraan en Noorwegen op de tweede plaats. Tijdens de debatten over de defensie ln het Britse Lagerhuis is van de zijde van de Labourpartij duidelijk gemaakt, dat zij niet haar steun zal kunnen blij ven geven aan het gebruik van Ameri kaanse bases in Engeland door Ameri kaanse vliegtuigen op dezelfde voorwaar den waaronder dit thans geschiedt. De deskundige van de Labourpartij op het gebied van de defensie. George Brown, verklaarde, dat in een nieuwe met de Ver enigde Staten te treffen regeling Engeland een doeltreffende controle dient te krij gen op de vanuit deze bases te onder nemen operaties. Cuba en communistisch China zul len binnenkort een belangrijk handels akkoord tekenen. Dit zal waarschijnlijk vergezeld gaan van het aanknopen van diplomatieke betrekkingen, aldus is van gezaghebbende zijde in Havanna verno men. De politieleiding van Buenos Aires heeft een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen dr. Josef Mengele, die door de West duitse regering als oorlogsmisdadiger wordt gezocht. West-Duitsland heeft Argentinië een laar geleden om uitlevering van dr. Mengele verzocht Deze wordt ervan ver dacht dat h(j. als dokter van het nazi kamp te Auschwitz, gevangenen heeft uit gezocht, die vervolgens werden vergast. China heeft erin toegestemd Nepal 50.000 roepie (ongeveer 40.000 gulden) schadevergoeding te betalen voor de dood van een Nepalese officier by een grens incident ln Juni. Nestor doopsgezinde predikanten overleden Op zijn twee-en-negentigste verjaar dag is te Groningen overleden de nestor van de doopsgezinde predikanten in ons land, ds. A. Gerritsma. Na zijn gymnasiale opleiding studeer de hij theologie aan de universiteit van Amsterdam. In 1894 deed hij zijn in trede in Pieterswijk bij Grijpskerk, waar hij tot aan zijn emeritaat in 1935, 41 jaar lang, werkzaam bleef. Ds. Gerritsma maakte deel uit van de Groningse doopsgezinde sociëteit, waar van hij voorzitter was en was bestuurder van de Algemene Doopsgezinde Sociëteit in ons land. De begrafenis heeft mor genmiddag om 3 uur te Grijpskerk plaats. VACANTIETIJO Nu de schoolvakanties zijn begonnen, doet U als fietser, scooter-, motor- of autorijder er goed aan te bedenken, dat de straten en dorpen meer met spe lende kinderen zijn bevolkt dan anders. Houdt ernstig rekening met de moge lijkheid, dat een kind verdiept in een spelletje plotseling de rijweg kan op hollen, waarschuwt de ANWB. De straat is helaas dikwijls slechts het enige speelterrein van de jeugd. Pas Uw snelheid aan deze omstandigheid aan en sta open voor plotselinge ge beurtenissen, waarbij een direct rea geren van het grootste belang is. Een gewaarschuwd (en dus oplettend) mens reageert het snelst! VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Journ. 19.00 Gevar. muz. 19.45 Ge sproken brief. 19.50 Sportpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Fllharm. ork. en soliste. 21.25 Bezoek voor mr. Friedland, hoorsp. 22.20 Gram. 22.30 Nws., beursber. en SOS-ber. 22.45 Jazzmuz. 23.00 Sportact. 23.10 Dag boek van een grootvader, hoorsp. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 18.15 Gram. 18.30 Accordeonspel. 18.50 Verslag v. d. Wereldconferentie v. Christen Studenten te Straatsburg. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Klavecimbelrecital. 19.30 Radiokrant. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Gevar. progr. 21.15 Gram. 21.30 Lichte muz. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Gram 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Orgelconc. 23.40 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. VPRO: 20.20 Gesprek aan de schrijftafel. 20.30 Filmverslag. 21.00 De Test, blijspel. Advertentie Duyvis Sandwich Spreadfris-hartig op brood, toast en beschuit! Met GRATIS spreadmes, voor zuinig smeren, schoon de pot leegmaken. 4* SANDWICH Polaris gelanceerd van gedoken onderzeeër De Amerikaanse marine heeft giste ren voor het eerst van een zich onder water bevindende duikboot een Polaris- raket gelanceerd. Het acht meter lange en 14 ton wegende projectiel is gelan ceerd door middel van samengeperste lucht. Boven water trad de eigen aan drijving in werking. Nadat de Polaris de oppervlakte van het water had bereikt, leek zy daar een ondeelbaar ogenblik in de lucht te han gen, voordat, met een verblindend licht, de eerste trap van de raket ontbrandde. Op een hoogte van 110 kilometer viel dit eerste raketgedeelte af en ont brandde de tweede trap, waarna de ra ket haar vlucht in de richting van het ten noorden van Porto Rico gelegen doelgebied voortzette. De proef slaagde volledig. Drie uur later slaagde een tweede soortgelijke proef eveneens. Advertentie ROTTERDAM WESTBLAAK 18 Telef. reserveren alleen (010) 115300. DONDERDAG Gebouw Prediker: Dr. J. A. Smlnk. 8 u. nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evang. Christengem. „Ec clesia". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventskerk: 10-11 uur voorm. bijbelstudie; 11 uur ds. K. C. van Oossanen. ZONDAG Station N.S.: Excursie Kon. Ned. Na tuurhistorische Ver. naar „De Beer". 8.49 uur voorm. MAANDAG Stadhuis: Gemeenteraad. 2 uur nam. WOENSDAG Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. BIOSCOPEN Casino: „Incognito". 18 jaar. Dagelijks: 7 en 9.15 uur. „Sissi" A.I. Dagelijks 2.30 uur. Lido: „De koe en de gevangene". A.l. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor: „Parachutisten". A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45 7 en 9.15 uur. Studio: „Een les in liefde". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon: „Heiden op sokken". A.l. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15 4.30, 7 en 9.15 uur. Rex: "The big circus". A.l. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Das elnfache Mad- chen" Astra-theater - Wassenaar: Vrijdag 8 uur zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur „Al leen op de wereld". A.l. Maandag-, dins dag- woensdag 8 uur „Op het spoor der verdwenen vrouwen". 14 jr., donderdag 2.30 en 8 u „Het leven van Enrico Caruso" A.l. Van vrijdag t/m woensdag": 2.30 u (zaterdag niet) „Op naar Hollywood". Alle leeftijden. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Jan van Goden ten toonstel ling (tot 27 lull) Rdksmuseum voor de geschiedenis der NatuurwetenschappenEinthovententoon stelling. Werkdagen 10-4 uur, 'e zondags 1-4 uur nam (t.ejn 31 lull) Rdksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo- Rdk8museum voor Volkenkunde: Ten toonstelling over Ruanda en ürundl (tot 16 oktober) Lakenhal: Verzameling dr. A Welcker Werkdagen 10-17 uur; zondags 13-17 uur (Tot 29 agustus). Te Leiden is geopend de Centraal apo theek, Breestraat 74, tel. 20552. B(j geen gehoot b(j Ow bulsarts ol specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. VOOR VRIJDAG 22 JULI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.30 Gram. voor de jeugd. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. VPRO: 10.00 Wat doe je met Je tijd als je ziek bent. lezing. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Gram. 10.35 Cabaret. 11.00 V. d. kleuters. 11.15 Kamermuz. 11.45 Ham mondorgelspel. AVRO: 12.00 Jazzmuz. 12.20 Regering8Uitz.: Ultz. v. d. landb. 12.30 Land en tulnb.meded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Kamerkoor. 14.20 Voordr. 14.40 Kamermuz. 15.05 Gevar. progr. VARA: 16.00 Gram. 16.30 V. d. zie ken. 17.00 Voor de Jeugd. 17.25 Versierde vakantletips. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Vlaamse noti ties. 18.20 Gevar. muz. 18.50 Act. 19.00 V. d. kind. 19.10 Hammondorgelspel. VPRO: 19.30 Het platteland nu. rep. 19.45 Op be zoek bij anderen, lezing. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Fïlmbespr. 20.20 Muz. le zing. 20.35 Ontmoeting met het Oosten, lezing. 20.50 Benelux, lezing. VARA: 21.00 Quiz. 21.55 Jazzmuz. 22.15 Buitenl. week- overz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, gesprek. VARA: 23.00 Soc. nws. ln Esperanto. 23.10 Muz. revue. 23.55-24.00 Nws Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Gram. 7.45 Morgen gebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Voor de jeugd. 10.00 Lichte muz. 10.25 Gram. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.50 Fllharm. ork. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Klass. en moderne meesterwerken. 14.30 Gram. 15.00 Voor de Jeugd. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Planorecital. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Metropole ork. en solist. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. KRO: 18.10 Vaticaanse act. of gram. 18.25 Gram. 18.50 Regerlngsuitz.: Emigra- Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Me- tierubr. mojandum. 19.30 Pol. lezing. 19.40 Verz. progr. voor de militairen. 20.30 Het Neder lands in Duitsland, klankb. 21.00 Lichte muz. 21.20 Licht progr. 21.50 Strijkkwart. 22.10 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Geloof en leven in de kerk, lezing. 22.50 Gevar. progr. 23.55-24.00 Nws. (Over de 4e lqn van 19-20 uur) I. Georges Bizet. „Carmen" (le en 2e bedrijf). Opera ln 4 bedrijven naar een novelle van Proper Mérimée. Plaats en tijd van handeling: Sevllla omstreeks 1820. Personen: Zunlga, een luitenant, Henri Medus, bas; Don José, een sergeant. Libero de Luca, tenor; Morales, een ser geant. Marcel Enot, bariton; Escamillo, een stierenvechter, Julien Glovannettl, bas; Dancaïro en Remendano, smokke laars, Jean Vieulle, bariton. Serge Rallier, tenor: Lillas Pastia, een herbergier. Pierre Germain, bariton; Carmen, een zigeune rin, Suzanne Juyol, sopraan; Micaëla, een boerenmeisje, Janine Micheau, so praan; Frasqulta en Mercédès, zigeuner meisjes, Denise Boursln, sopraan, Jacque line Cauchard, mezzo-sopraan. Koor en Orkest van de Opéra-Comlque te Parfjs, olv. Albert Wolff. II. Jules Massenet. Ouverture „Phèdre" Orkest van de Opéra-Comique te Par(js olv. André Cluytens. III. Charles Gounod. Balletmuziek uit „Faust". Phllharmonlsch Orkest vanMün- chen olv. Fritz Lehmann. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Weekjourn. NCRV: 20.30 Ac tueel progr. 21.15 Film. 21.45 Balladen- progr. 22.15 Wat ben lk?. lezing. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service. 330 m. 12.00 Lichte muz. 12.45 Meded. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten slopen week. 1 14.00 Liedjes. 14.30 K1e Geluldskron. 16.00 Ork. conc. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Gevar. progr. 19.30 Lezing. 20.00 Ork. conc. 21.00 Nws. 21.15 Lezing. 21.45 Gevar. uz. 22.15 Vlooi en piano. 22.45 Pari. overz. 22.55 Weten schappelijk nws. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Nws. en gevar. muz. 13.00 Lichte muz. 13.15 Cricket test match. 13.30 Nws. en crlcketultsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voordr. 14.15 Lezing. 14.30 Nws. en rels- beschr. 15.00 Militair ork. (Om 15.30 nws.) 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Da le's dagb. 16.45 Uitsl. races en lichte muz. 17.30 Nws. en orgelspel. 18.00 Cricket test match. 18.34 Weerber., nws. en act. 18.40 Intermezzo. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en gevar. progr. 20.00 Popul liedjes. 20.30 Nws. en gevar. progr. 21.00 Gevar. muz. 22.00 Hoorsp. 22.30 Nws. 22.40 Dansmuz. 23.30 Nws. en lichte muz. 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ork. conc. 14.00 Lichte muz. 16.05 Zangrecital. 17.00 Nws. 17.40 Gevar. muz. 19.00 Nws, 19.35 Jazzmuz. 21.15 Pianorecital. 21.46 Nws. 23.30 Ork. conc. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 1.00 Weerber. Daarna: Gevar. muz. Frankrijk 3. 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 18.30 Nieuwe gram. 19.16 Kamermuz. 20.05 La Basoche, opera. 21.00 Gram. 21.20 La Basoche (ver volg). 22.45 Gram. 23.10 Kamermuz. 23.52- 24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Omr. ork. 12.30 Weer ber. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Orgelrecital. (In de pauze: gram.). 14.00 Gram. 16.00 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. (verv.) 17.45 Marsmuz. 18.00 Vlaamse liederen. 18.10 Boekbespr. 18 20 Voor de sold. 19.00 Nws. 19.40 Amus. muz. 20.00 Holland Festival 1960: Con- certgebouwork., kamerkoor en sol. 21.35 Klass. kamermuz. 22.00 Nws. 22.15 Moder ne kamermuz. 22.55 Nws. 23.00 Voor de zeelieden. 484 m. 12.02 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 15.00 Belgische muz. 16.07 Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 18.38 Gevar. muz. 19.30 Nws. 20.00 Kamermuz. 21.15 Gram. 22.00 Wereldnws. 22.10 Orgel- recital. 22.55 Nws. WPFRRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a a to §n S 'S aï a fi ISs Is Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissmgen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z. -Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Mtinchen Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Rome Ajaccio Madrid Lissabon zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. regenbui onbewolkt half bew. zwaar bew. zwaar bew. geh. bew. licht bew. zwaar bew. licht bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. zwaar bew. licht bew. onbewolkt onbewolkt licht bew. geh. bew. zwaar bew. regen licht bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. regen onbewolkt onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt w.stil 17 9 no 2 18 14 zzo 2 19 12 0.4 w.stil 19 14 0.5 w.stil 18 7 4 w.stil 19 10 w.stil 19 10 6 ono 1 20 12 0.1 wnw 2 20 13 12 w 6 22 13 6 n 2 19 10 1 wnw 4 20 12 0.2 z 2 16 9 0.3 zzw 4 18 13 0 wzw 3 19 12 1 wnw 1 19 10 0.1 w 2 22 11 0 zw 3 23 11 0.1 w.stil 21 12 0 nnw 3 26 19 0 n 3 24 16 0 zw 1 24 14 0.6 w 4 17 13 10 zzw 1 22 11 1 w.stil 22 8 0 no 3 26 14 37 wnw 6 26 17 0 w.stil 18 14 19 ozo 6 35 25 0 w.stil 33 20 0 no 2 27 16 0 n 2 32 18 0 nnw 8 31 16 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2