Korte, felle brand in binnenstad Brons en zilver voor P, Homborg Moet pas geopend benzinestation aan Rooseveltstraat verdwijnen? GAAT U MET VAKANTIE? DINSDAG 19 JULI 1960 Een korte, doch felle brand woedde gistermiddag omstreeks vijf uur in het hartje van de binnenstad, in de omgeving van de dichtbevolkte Jan Vossensteeg, waar ook vele bedreven zyn gevestigd. De brand was uitgebroken in een perceel aan de Van der Werfstraat, waarin een opslagplaats van oud-papier van de r.-k. Instelling „Liefdewerk oud-papier" was ondergebracht. In verband met de centrale en ge vaarlijke ligging van het .bedrijf' het pand grenst aan de achterzijde aan een verfhandel rukte de brandweer met groot materiaal uit. Dankzij krachtig Ingrijpen van de brandweer, die onder leiding stond van de commandant, de heer S. W. Hagedoorn, kon uitbreiding worden voorkomen. De brand is ontstaan in het achterste vertrek waar zeventig balen oud-papier lagen opgeslagen. Dit gedeelte van het pand is echter vrijwel geheel uitgebrand De schade aan het verbrande papier De brandweer in actie (Foto LJD./Holvast) bedraagt f.2000. De oorzaak van het ontstaan van de brand is nog niet be kend. Men vermoedt, dat er in het aan de achterzijde gelegen vertrek gerookt is. Het bestuur van deze instelling, dat door de brand zeer is gedupeerd, zal zo spoedig mogelijk maatregelen treffen om zijn ophaaldienst weer te doen functio neren. Voorlopig is daar echter geen sprake van. LEIDEN EN OMGEVING IN TOUR DER VER. NATIES Na een avond, waarin „Ome Joop" Legerstee de 120 renners uitstekend had vermaakt, is er voor het eerst in de Tour geschiedenis na de openingsavond nog enkele uren geslapen. De kleinste man van Lisse ging al 2 uur eerder onder de wol dan alle anderen. Dat leverde de eerste punten op, daar hij de enige was, die er eerlijk voor uit kwam, dat hij slaap had. De eerste premie was voor Nico Lin- gerak uit Voorschoten, die met een goe de maar eenvoudige damesfiets aan de start verscheen. Hij startte in de Gele Trui, die hij echter 's avonds weer kwijt was aan Wim Zaalberg van de Leidse Ploeg. De grote Leidse ploeg startte als favoriete ploeg, 's Middags werd de etappezege bij Amersfoort in sprintjes van 4 man, met de chronometer opgeno men, bestreden. Lange tijd bleef het 52 en 53 sec. voor de seriewinnaars. Maar toen er „Torpedo'-mannen aan de start verschenen (Leidenaars), kwam er gro te spanning. Fred Zonneveld stelde de verwachtingen niet teleur en kwam in 30 sec. aan. De volgende serie was voor Rob Faber, die er 28 sec. over deed. Wim Zaalberg leverde deze dag een goede prestatie en drukte op 27 sec. af. Daar de hele ploeg al in de lift zat, stond het toen al vast, dat Zaalberg de Gele Trui drager zou worden. In de daaropvolgende series kwam er nog één van 29 sec. En toen dit Nico de Kuyper van Lisse bleek te zijn, was de stemming in de drie ploegen op toppunt. Dat het ploegenklassement van deze eerste dag ook voor „Torpedo" is, staat voor alle jongens nu reeds vast. Vandaag ging het voor de wind naar Rotterdam, met Nieuwveen als pauze plaats. MULO EXAMENS Voor het Mulo-examen diploma A (met tevens voor het Middenstandsdi ploma) zijn geslaagd de dames J. M. Andela, A. de Jong, J. Schreuder W. Kuijt, J. Roman G. de Goey, J. A. Beuvenoto C. G. Boom C. de Ko ning. H. Moraal H. W. Nell C. A. Wijlage en de heren B. J. Nierop, E. E. Jonckheer, I. Ligthart, H. de Graaf, C. v. d. Berg, H. v. d. Lee, J. E. Hoekstra, J. C. Schellingerhout*), I. I. Boekhoven, B. K. v. d. Leeden. Afgewezen 5. Mevrouw B. Camphorst—Van Mors- bergen en mej. H. Vermet, leerlingen der Muziekschool van de Maatschappij voor Toonkunst alhier, slaagden resp. voor het Staatsexamen A piano en het Staatsexamen A algemene eisen. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Maartje, dr. van M. v. d. Plas en L. v. d. Bent; Johan Hendrik Casper, zn. van J. H. C. Kern en J. L. Esbach; Maria Wilhelmina Cahtarina. dr. van G. Semp en C. P. C. Bader; Paul Antoine, zn. van T. v. d. Logt en A. A. den Hartog; Wilma Ellen, dr. van W. F. P. Oskam en E. Broek hulzen; Antje, dr. van P. Ravensbereen en C. Boom: Robertus Petrus Gerardus Maria, zn. van C. G. A. Zuidhoek en M. G. M. v. d. Berg; Rudi, zn. van C. Prins en M. C. Broers; Christina, dr. van J. Zit man en J. Reljken; Francina, dr. van J. Zitman en J. Reljken; Marinus Adrlanus, zn. van C. P. Kagenaar en H. Fakkel; Jo hanna Margaretha Maria, dr. van A. K. J. v. Steenbergen en B. G. C. Kemerlnk; Rachel Catrine Trijntje, dr. van A. M. Kroes en R. C. T. v. Zadelhoff; Anne Marie Edith, dr. van J. F. Risch en J. Eveleens; Engelbertus Maria, zn. van J. W. Verhage en M. S. van Klink; Frederik Leonard, zn. van C. van Staveren en A. J. van Klaveren; Frederika Johanna, dr. van F. Hettich en W. M. de Jong; Carla Yolanda, dr. van H. P. Winkelman en C. Gravensteijn; Ingrid Marion, dr. van A. U. Grondsma en H. Veenstra; Barbara Maria, dr. van C. J. W. van Wanrooi) en E. Planjer; Hendrik, zn. van H. Zandvliet en J. Bekoolj; Gerrit, zn. van G. van Rijn en M. van Duhn; Leo, zn. van L. Oosten- brug en N. M. Grondsma; Remco Alex- GETROUWD J. Colfjn en J. M. van den Burg; R. Rot huis en H. A. M. ter Haar; B. H. Stle- kema en G. J. T. van Straaten; P. J. Mols en L. T. M. M. Oomes; P. J. J. Zaalberg en F. W. Bourgeois; B. H. J. de Geest en M. A. Mieremet. OVERLEDEN G. Mulder. 15 Jaar, zoon; S. Peeneman. "9 laar, wed. van B. Burggraaf; J. P. Kop, 83 Jaar, echtgen. van P. P. J. v. Remundt; P. C. H. Swinkels, 78 Jaar, man. Middenstandsdiploma Voor het middenstandsdiploma zijn geslaagd: C. van Duyn, Rijnsburg; W. A. G. van Egmond, Leiden. E. van El- deren, Hazerswoude; A. M. H. Elderhorst Zoeterwoude; P. A. van Engelen. Alphen aan den Rijn; J. v. Es, Noordwyk; L. D. Fallaux, Leiden; L. van Gaaien, Alphen aan den Rijn; Th. van Eyk, Ter Aar; J. van Geen, Alphen aan den Ryn; C. J. Geeve, Leiden; B. J. Goddijn, Leiden; H. S. v. d. Graaf, Alphen aan den Rijn; J. de Grauw, Alphen a. d. Rijn; M. P. de Groot, Hazerswoude; C. A. Grüter, Voorschoten; J. C. M. van de Haak, Nieuwkoop; C. M. Hagen, Leidschen- dam; W. F. van Hees, Leiden; C. M. van der Helm, Leidschendam; W. J. den Hertog, Leiderdorp; J. M. v. d. Heuvel, Alphen aan de Rijn; M. Th. Heyken, Hazerswoude; A. Hoek, Warmond; H. J. Hoek, Warmond; A. Hogenes, Koude kerk a.d. Rijn; P. Hoogeworst, Oegst- geest; W. van Haarn, Leiden; P. van der Horst, Leiden; C. Houweling, Alphen aan den Rijn; H. Jans, Wassenaar; A. A. v. Amerongen, Valkenburg; C. C. Ap pel, Waddinxveen; J. A. A. Baars, Abbe- nes; N. Bakker, Voorschoten; A. v. Beek Abbenes; M. C. van Beek, Abbenes; G. E. J. M. Beereboom, Zoeterwoude; C. Th. van Bemmelen, Zoeterwoude. E. van Bentum, Warmond; N. Bentveld, Lei den; T. v. d. Berg, Leiden; L. J. v. d. Berg-Haan, Leiden; C. P. Besyen, Voor- sohoten; E. v. Beusekom, Alphen a. d. Rijn; A. Biesheuvel. Leiden; W. Beuse kom, Leiden; A. Biesheuvel, Voorscho ten; P. Boer, Hazerswoude; A. Bos, Zoe- RIJNLANDS LYCEUM Aan het Rijnlands Lyceum te Wasse naar zijn bevorderd naar klas 5: Evert van den Bergh, Hans de Bres, Fenna Dekking, Pitt Donker, Peter Groenen dijk, Bouwe de Groot, Kees Hendrikse, Thony Kolff, Jan de Kroes, Piet de Lan ge, Enno Meyer Wiersma, Irene Nieu- wenhuis, Steven Schuit, Arnout van de Velden en Like de Jong. INBRAAK IN TORENFLAT Tussen 16 juli half negen en 18 Juli zeven uur is tijdens afwezigheid van de bewoner, de alleenstaande heer J. Brugman, ingebroken in een perceel op de zesde verdieping van de Toren flat. De dader is binnengekomen via het slaapkamerraam. Er wordt een aantal sieraden (voor het merendeel gouden ringen) vermist, ter waarde van ongeveer f. 1500, vier pakjes siga retten, een blikken doosje met f. 11 aan los geld en een aantal kleding stukken. termeer; J. M. A. Bos, Voorschoten; J. L. Bos. Wassenaar; P. A. A. v. d. Bos, Voorschoten; M. Brands-Hoogenboom, Leiden; J. A. Brandt, Leiden; H. W. Bremer, Wassenaar; D. J. Brouwer, Bo degraven; G. van Bruggen, Rijnsater- woude; P. H. Brugman, Hazerswoude; J. H. v. d. Cingel, Wassenaar; G. C. A. Vreeken, Leiden; M. S. G. Corts, Kou dekerk a.d. Rijn; P. G. Crama, Leiden; C. van Delft, Rijnsburg; H. v. d. Does. Wassenaar; W. v. Drunen, Voorschoten. Den Haag gaat proef nemen met volwassen „klaar-overs" (Van onze Haagse redactie) De Haagse verkeerspolitie heeft voor lopig voldoende aanmeldingen ontvangen van vrijwilligers, die in het komende schoolse iz oen als volwassen „klaar- overs" de schoolkinderen zullen helpen oversteken op vijf zeer drukke en moei lijke kruispunten- In Den Haag zal in september a s. een proef worden genomen op initiatief van de Haagse afdeling van de Ned. Ver. tot Bescherming van Voetgangers en naar Amerikaans en Engels voorbeeld. Een aantal oudere personen zal een halfuur voor het aan- en na het uitgaan van de scholen op v\)f oversteekplaatsen doen postvatten. De politie kan dit door per soneelsgebrek niet meer doen. Ook zul len er oversteekplaatsen zijn waar een politieman op de middenrijbaan zal gaan staan, geholpen door burgers voor de se cundaire rijbanen tussen de vluchtheu vels en de trottoirs. Ongeveer 50 volwassenen, ouders van schoolgaande kinderen en gepensioneer den, hebben zich voor dit toezicht ge meld. De verkeerspolitie zal hen selecte ren en instrueren. DE AMERIKAANSE VERKENNINGSVLUCHTEN Tijdens de vluchten met verkennings toestellen van het type U-2 zijn waarde volle wetenschappelijke gegevens verza meld over de radio-actieve neerslag bij een oorlog met kernwapens. Dit heeft het Amerikaanse departement van defen sie in een rapport bekendgemaakt. Het departement dankt de regeringen van Canada, Mexico, Argentinië, "Brazilië, Venezuela, Bolivia en Paraguay voor de toestemming om met U-2's boven deze landen te vliegen. KONGOLESE REPUBLIEK (EX-FRANS) 15 AUGUSTUS ONAFHANKELIJK De Kongolese republiek voormalig Frans gebied zal 15 augustus a s. of ficieel onafhankelijk worden verklaard. Op dezelfde datum zullen Frankrijk en de nieuwe staat overeenkomsten tekenen, die voorzien in samenwerking en Franse technische hulpverlening. De rivier de Kongo scheidt de Kon golese Republiek (ex-Frans) van de ge lijknamige, aan de andere oever gelegen staat, die thans door onlusten wordt ge teisterd. B. en W. gaven geen toestemming! Indien de raad, op voorstel van B. en W., de heer H. Vlasveld, eigenaar van een onlangs geopend garagebedrijf aan de Rooseveltstraat, niet-ontvankeiyk verklaart in zjjn verzoek om vergunning tot het alsnog wijzigen van het bouw plan, dan zal het ter plaatse gevestigde service-station, annex verkooppunt van benzine e.d. moeten verdwijnen. In hun motivering tot afwijzing van dit verzoek, wijzen B. en W. er o.m. op, dat bij beschikkingen van 14 april en 8 september 1959 zij aan de heer Vlasveld vergunning hebben verleend voor de bouw van een garage met twee bovenwoningen op een terrein aan de Rooseveltstraat. Het gebouw zou. voor wat de begane grond betreft, in de voorgevelrooilijn worden opgericht. In afwijking van het goedgekeurde plan zijn echter de toegangsdeuren tot de garage 2 m. naar achteren ge plaatst. Dientengevolge staat het groot ste gedeelte van de voorgevel niet in de voorgevelrooilijn, maar ongeveer 2 m. daarachter. Toen het gebouw vrij wel voltooid was, heeft de heer Vlas veld bij brief van 15 februari 1960 als nog toestemming tot het aanbrengen van deze wijziging in het bouwplan ge vraagd. Dit verzoek betreft derhalve niet het gedeeltelijk veranderen van een reeds bestaand gebouw, maar het alsnog wijzigen van het oorspronkelijke bouwplan. AFWIJZEND BESCHIKT! Gezien het bepaalde in artikel 2 van de Verordening op het Bouwen en Slo pen is het verboden een woning of een ander gebouw, van welke aard ook, te bouwen (enz.), anders dan in de voor- gevelrooilijn. Het College is echter op grond van artikel 2c van die verorde ning bevoegd vrijstelling van deze be paling te verlenen, o.m. voor afwijking naar de van de weg afgekeerde zijde. Aangezien B. en W. geen termen aan wezig achtten om in het onderhavige geval gebruik te maken van deze be voegdheid, hebben B. en W. op 20 mei 1960 afwijzend beschikt op het door de heer Vlasveld bij zijn vorengenoemde brief van 15 februari 1960 gedane ver zoek. Tegen deze beslissing is de heer Vlasveld bij zijn, op 4 juli 1960 om pre- Aan dood ontsnapt De 47-jarige mevrouw A. Dubbelman- Strijk is gistermorgen aan de dood ont snapt. In haar woning aan de Hoflaan was zij omstreeks half twaalf bezig met een elektrische wasmachine, die ze van buren had geleend. De vrouw werd hierbij door elektrische stroom getroffen, waardoor zij het bewustzijn verloor. Haar 19-jarige dochter wist echter bijtijds de stekker uit het stop contact te trekken, waarna mevrouw Dubbeldeman weer tot bewustzijn kwam. Vermoedelijk is bij reparatie aan de stekker de aarddraad met een van de stroomdraden verwisseld. Powers staat terecht Francis Powers, de piloot van de bo ven Siberië neergeschoten Amerikaanse U-2, verschijnt 17 augustus voor de mi litaire afdeling van het Sovjetrussische hooggerechtshof. Het proces zal open baar zijn. HU wordt beschuldigd van spionage. VERBOD VOOR CANADESE VLIEGERS De Canadese minister van Buiten landse Zaken, Green, heeft in het parle- ment meegedeeld, dat de Canadese re- gering als gevolg van door tussenkomst van de Sovjet-ambassade ingediende protesten, de vliegers van de Canadese I luchtmacht heeft opgedragen niet meer boven in de noordelUke Atlantische Oceaan varende Rusische schepen te vliegen. Volgens de minister hadden de Rus sische autoriteiten vier gevallen van deze aard gemeld en de Canadese regering verzocht herhaling te voorkomen, om een tegenoptreden der Russische sche pen te vermUden. CONFERENTIE OVER KERNWAPENPROEVEN MET RECES? In Genève worden informele bespre kingen gevoerd om de conferentie over het staken van proeven met kernwapens met reces te laten gaan, aldus is van of ficiële zijde in Washington vernomen. Doel van dit reces zou zijn de admini stratieve staf, die in dienst van de or ganisatie van de Verenigde Naties staat, in de gelegenheid te stellen vakantie te nemen. In Washington kon men niet be vestigen dat Engeland en de Sovjet- Unie hebben voorgesteld de conferentie op 15 augustus met reces te laten gaan. De Amerikaanse regering zou echter voortzetting van de besprekingen wen sen. De Sovjet-Unie heeft nog niet ge antwoord op de Amerikaanse voorstellen van 12 juli, betreffende gezamenlUke om de methoden waarop deze proeven kunnen worden ontdekt te verbeteren. De heer P. Homborg is vandaag veer tig jaar werkzaam bij de firma Van Wyk en Heringa NV. In verband met dit heuglijke feit reikte wethouder S. Men ken hedenmorgen in het directiekantoor aan de Vliet een koninklijke onderschei ding uit: de bronzen ere-medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. De heer Menken bood namens het gemeentebestuur gelukwensen aan. Hij dankte de jubilaris voor het voorbeeld in goede trouw jarenlang zyn krachten te wyden aan een en hetzelfde bedrijf. De directeur, de heer J. W. Heringa, ging in het kort de veertig jaar na, wel ke de heer Homborg aan het bedrUf werkzaam is geweest. Vanaf 1940 is de jubilaris stoker in de dekenfabriek. Voor de vele jaren van Ijver en trouw bood de heer Heringa een enveloppe met inhoud aan en namens de Ned. Maat schappij voor Nijverheid en Handel het vererend getuigschrift met bijbehorende zilveren legpenning. Hierna boden de heren C. van den Sanden, bedrijfsleider, N. Hannaart na mens de collega's van de technische dienst en A. K. van Leeuwen, voorzitter van de personeelsvereniging JDe 6pil", hun felicitaties aan. De eerste bramen Op de fruitveiling in Kapelle-Bieze- linge zijn gisteren de eerste bramen van het nieuwe seizoen aangevoerd. Reeds verschillende kwekers hadden dit produkt geplukt. De binnenlandse handel gaf 50—65 cent per doosje van 250 gram. Verwacht wordt dat deze week het aanbod van bramen in Kapelle-Bieze- linge nog gering zal blijven, maar dat het volgende week flink zal toenemen. De laatste jaren heeft de bramenteelt in Kapelle-Biezelinge zich namelijk vrij sterk uitgebreid. Dit jaar rekent men op een oogst van minstens een half miljoen kilo. Het gewas staat er overal goed voor. Kok stal en verkocht meer dan 20 fietsen (Van onze Haagse redactie) Met de aanhouding van een 26-jarige kok, die in mei jl. pas uit de gevangenis was ontslagen na een straf wegens dief stallen, heeft de Haagse politie opnieuw een goede slag geslagen. In de twee maanden dat de man op vrije voeten is heeft hij meer dan 20 fietsen gestolen en enkele fototoestellen gestolen en ver duisterd. De eerste twee weken, dat de klok weer vrij man was heeft hij in Rotter dam gewerkt. Toen kreeg hij ruzie met zyn werkgever en begon weer te zwer ven, terwijl hij in zijn onderhoud voor zag door diefstallen. In Rotterdam stal hij vijf fietsen en verkocht ze. Verder verkocht hij een fototoestel, dat hij had gehuurd en één dat hij uit een auto had gestolen. In Amsterdam nam hy drie fietsen weg en verkocht deze samen met een gehuurd fototoestel. In Delft stal hij twee fiet sen ,in Leiden een projectie-apparaat, dat hij in Den Haag verkocht alsmede 12 in de residentie gestolen fietsen en een gehuurde bromfiets. Film „Land beneden de zeespiegel" bekroond De door de Caltex uitgebrachte Neder landse film „Land beneden de zeespie gel" is bekroond met de „Prix de l'orga- nisateur" op het 2e toeristische film festival dat in Marseille wordt gehouden. Aan de prijs is verbonden de „Medaille de Vermeil". De Franse versie van de film was ingezonden door het Parijse kantoor van de A.N.V.V. „Land beneden de zeespiegel" werd enige Jaren geleden voor Caltex vervaardigd door de Haagse cineast Otto van Neyenhoff. advies in handen van B. en W. gesteld, adres d d. 17 juni 1960, bij de raad in beroep gekomen. Uit het vorenstaande volgt, dat het beroepschrift in wezen niet betreft een geweigerde bouwvergunning als be doeld in artikel 78. sub a, van de Ver ordening op het Bouwen en Slopen, maar het besluit van het College, hou dende weigering om gebruik te maken van de aan het College verleende be voegdheid om vrijstelling te verlenen van het bepaalde in artikel 2 van de Verordening op het Bouwen en Slopen. Immers slechts met hantering van deze bevoegdheid zou de wijzigingsvergun ning kunnen zijn verleend. De juistheid van dit standpunt blijkt ook uit het adres: op bldz. 1 wordt gesteld, dat ..appellant op 16 februari 1960 bij ge schrift zich gewend heeft tot B. en W. van Leiden met verzoek om goedkeu ring van een nadere wijziging in het voormelde bouwplan, behelzende, dat de garagedeuren twee meter achter de rooilijn geplaatst zouden worden". Tegen een weigering als vorenbe doeld staat echter geen beroep op de raad open; ingevolge het bepaalde in artikel 9. lid 3. van de Woningwet kan dit slechts worden ingesteld, indien de Verordening op het Bouwen en Slopen op dat punt een beroepsmogelijkheid behelst. Aangezien dit niet het geval is, moet de heer Vlasveld niet-ontvan- kelyk worden verklaard in zijn beroep. WAAROM GEEN BENZINESTATION B. en W. merken op, dat hun beslis sing van 20 mei j.l. om geen gebruik te maken van de vrystellingsbevoegd- heid gebaseerd is op de volgende over wegingen. In het uitbreidingsplan Lei- den-Zuidwest zyn twee garagebedrijven geprojecteerd. Deze mogen tevens een service-station, annex benzineverkoop punt omvatten. Uiteraard zullen op en kele andere plaatsen van het onderha vige stadsgedeelte ook nog eenvoudige verkooppunten mogen komen. Het be hoeft echter geen betoog, dat, mede uit stedebouwkundig oogpunt bezien, voor komen moet worden, dat overal ser vicestations en benzinepompen worden geplaatst. De aan de westzijde van de Roose veltstraat geprojecteerde bebouwing - bedrijven met bovenwoningen - verzet zich er niet tegen dat ter plaatse een eenvoudig garagebedrijf wordt opge richt. Maar dit betekent niet ,dat al daar de „vrije" oprichting van service- stations c.a. moet worden getolereerd. Dit geldt wel In het bijzonder voor een terrein, dat in de onmiddellijke nabij heid van een der geprojecteerde grote garagebedrijven is gelegen. Bij de onderhandelingen met adres sant over de aankoop door hem van het onderhavige terrein ls hem dan ook uitdrukkelijk te kennen gegeven, dat een servicestation, annex benzino- verkooppunt, aldaar niet zou kunnen worden toegelaten op grond van de dif ferentiatie in de bebouwing, welke niet alleen woningen omvat, overeenkom stig de opzet van het genoemde uitbrei dingsplan. Hoewel hij zich toen hiermede ak koord verklaard heeft, heeft hij nadien nog alle pogingen in het werk gesteld om een servicestation te vestigen. Ook uit het beroepschrift blijkt, dat het achteruit bouwen van het grootste ge deelte van de voorgevel uitsluitend tot doel heeft om ter plaatse een service station, annex verkooppunt van ben zine e.d., te creëren. In overeenstemming met het advies van de Commissie voor Openbare Wer ken geven B. en W. de raad dan ook in overweging om de heer Vlasveld in zijn verzoek niet-ontvankelijk te ver klaren. Nasoution bekritiseert communistische partij De Indonesische minister van Defen sie en Veiligheid, generaal Nasoetion, heeft scherpe kritiek geleverd op de communistische party, omdat zjj zich heeft verzet tegen de regeringspolitiek van het afgelopen jaar. In een rede tot islamitische priesters In Atjeh verklaarde generaal Nasoetion dat de meerderheid van het Indonesi sche volk, met uitzondering van een zwak percentage, de regeringspolitiek goedkeurt. „Dit percentage omvat de opstandelingen op Celebes. Sumatra, de Molukken en de Indonesische commu nistische party." De verklaring van generaal Nasoetion was een antwoord op een publikatie van de communistische party van de vorige week, waarin felle kritiek werd geoefend op de huidige regeringspolitiek en waar in werd geopperd het kabinet te wyzi- gen. Als brief te verzenden: Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. HUIS ADRES: Naam: Straat: Woonplaats: Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is. VAKANTIEADRES p. a Straat: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen,

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7