Overweg spoorbaan Leiden-Woerden Verbinding van Telderskade met de Rijn- en Scliiekade BRYLCREEM Benoeming van groot aantal leerkrachten aan Leidse scholen Haagse secretaresse maakte de wateren rond Warmond onveilig Opgericht 1 maart 1860 Dinsdag 19 juli 1960 Tweede blad no. 30102 Voorstellen aan Leidse raad Bouw van houten school aan Siunatrastraat Bij het partiële uitbreidingsplan „Leiden-Zuidwest" is een verbinding geprojec teerd van de Telderskade met de Rijn- en Schiekade. Teneinde deze verbinding te realiseren dient ter plaatse in de spoorweg LeidenWoerden een overweg te worden gemaakt. De Nederlandsche Spoorwegen NV is bereid aan de gemeente toestemming te verlenen tot het maken, hebben, gebruiken, onderhouden en ver nieuwen van de overweg, welke komt te liggen bij km 30.440. De Nederlandse Spoorwegen zullen bepaalde werken voor rekening en risico van de gemeente uit voeren. De overweg zal worden beveiligd met automatische halve overwegbomen. Verbeteren van gymnastieklokalen De overweg in het Delftse Jaagpad (bij km 30.246), zomede de noordweste lijk daarvan gelegen overweg (bij km 30.465), welke niet ten dienste van het openbaar verkeer is, zullen worden op geheven en door en voor rekening van de Nederlandse Spoorwegen worden op gebroken; de spoorbaan ter plaatse zal worden afgesloten. Eerstgenoemde overweg heeft zijn be tekenis voor het openbaar verkeer ver loren. aangezien het Delftse Jaagpad aan het openbaar verkeer is onttrokken; het bij het partiële uitbreidingsplan „Leiden-Zuidwest" geprojecteerde rij wiel- en voetpad langs de spoorbaan, ter verbinding van het zuidwestelijk stadsdeel met de Rijn- en Schiekade, is bij het partiële uitbreidingsplan „Leiden -Zuidwest" vervangen door de in de aanhef bedoelde verbinding. Overeen komstig het bepaalde in de wegenwet zullen B. en W., de raad binnenkort 'n voorstel doen om de overweg in het Delftse Jaagpad aan het openbaar ver keer te onttrekken. Werk van f207.000 Blijkens van de Directie der Neder landsche Spoorwegen ontvangen opgave zullen de kosten van de werken, die de naamloze vennootschap voor de aanleg van de overweg moest uitvoeren f104.020 bedragen. Zoals reeds is opge merkt, zullen deze kosten ten laste van de gemeente komen. De kosten van de door de gemeente uit te voeren werken, met inbegrip van de grondkosten, wor den begroot op f. 103.000, zodat met de uitvoering van het gehele plan een be drag van rond f. 207.000 gemoeid zal zijn. Bovendien moet een ruiling van grond plaats vinden. In de genoemde kosten zal de Nederlandsche Spoorwe gen NV een bijdrage van f. 5.000 aan de gemeente toekennen, d.i. ongeveer het bedrag, dat de NV zal besparen door het vervallen van de beide vorenbedoel de overwegen. Bovendien zal de naam loze vennootschap, indien zij te eniger tijd overgaat tot automatisering van de overweg in de Herenstraat/Zoeter- woudseweg bij km 30.026, nog een extra bijdrage verlenen, waarvan de grootte zal overeenstemmen met de besparing welke de NV zal verkrijgen, doordat zij dan niet tevens een automatische knip perlichtinstallatie zal behoeven aan te brengen bij de immers op te heffen overweg in het Delftse Jaagpad. B. en W. geven de raad in overweging om in deze geest een besluit te nemen. BOUW 5-KLASSIGE SCHOOL In de dringende behoefte aan school ruimte in de nieuwe stadswijken zal op korte termijn moeten worden voorzien door de bouw van houten lokalen. Voor het noordelijk stadsdeel is een 5-klassige houten school ontworpen aan de Suma- trastraat. Zij zal voorshands worden ge bruikt voor de tijdelijke huisvesting van de openbare ulo noord, aan welke school het volgende cursusjaar een tweede leer jaar zal worden gevormd. Het ontworpen schoolgebouw is van hetzelfde aannemelijke type als de school aan de Valeriusstraat. Het zal behalve vijf leslokalen ook de nodige bijruimten bevatten, zoals een hoofdkamer, leer middelenberging, garderobes enz. Ook is een vrijstaande fietsenstalling ontwor pen. De verwarming zal geschieden met oliekachels. De bouwkosten zullen naar raming f289.500,— bedragen, waarin is begrepen f 97.175,voor verwerving van het terrein. B. en W. hebben de Minis ter van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen verzocht de financiering van dit object mogelijk te maken. Een ur gentieverklaring is reeds ontvangen. OPHEFFING Ir. LELYSCHOOL AAN STORM BUYSINGSTRAAT Zoals bekend besloot de raad te ver klaren, dat de instandhouding van de openbare lagere school aan de Storm Buysingstraat, thans genaamd de Ir. Lelyschool, ingevolge artikel 19 der La- ger-onderwijswet 1920 wordt gevorderd. Dit besluit werd genomen op grond van de verwachting, dat deze school, die we gens een te gering aantal leerlingen voor opheffing in aanmerking kwam, na de voltooiing van de bebouwing van het Morskwartier in leerlingental zou toe nemen en daardoor binnen enkele jaren onmisbaar zou zijn. Het gemiddelde aantal leerlingen der school daalde evenwel van 901/3 over 1958 tot 79 2/3 over 1959. De school wordt thans bezocht door 67 leerlingen. Het aantal nieuwe leerlingen voor toelating met 1 augustus a.s. bedraagt slechts 2. Aangezien 12 leerlingen uit de 6e klas se en enkele leerlingen uit andere klas sen de school aan het einde van deze cursus zullen verlaten, zou de school op 16 september a.s. nog slechts worden be zocht door 50 leerlingen, verdeeld over zes leerjaren. Bovendien moet het aan tal leerkrachten, wegens daling van het aantal leerlingen, op 1 januari a.s. wor den verminderd van 3 tot 2. Op grond van deze omstandigheden komt het B. en W. gewenst voor deze school met ingang van 1 augustus 1960 op te heffen. STICHTING BIJZONDERE KLEUTERSCHOOL AAN VAN VOLLENHOVENKADE. Bij zijn om preadvies in handen van B en W. gesteld schrijven, d.d. 27 april 19 J0. verzoekt het bestuur van de Ver en ng voor Christelijke Fröbelscholen, er. medewerking voor de stichting vn eer kleuterschool met 2 speel-werk- lo kalen aan de Van Vollenhovenkade. Uit de door het bestuur overgelegde ouderverklaring blijkt, dat d^ school zal worden bezocht door tenminste het wet telijk vereiste aantal van 60 kleuters. Aangezien de aanvrage ook overigens aan de wettelijke eisen beantwoordt, kan I volgens B. en W. de gevraagde mede werking worden verleend. De financiële consequenties zullen nog nader worden geregeld. B. en W. stellen de raad voor een kre diet van f 113.305,- te verlenen voor: 1. a: het verbouwen van een leslokaal tot was- en kleedlokaal en het vergroten van de toestellenbergplaats bij het gym nastieklokaal van de scholen voor ge woon en voortgezet gewoon lager onder wijs aan het Noordeinde 40. b: het aan bouwen van een was- en kleedgelegen heid en het veranderen van een leer middelenbergplaats in een toestellen- bergplaats bij het gymnastieklokaal van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Pasteurstraat, c: het verbeteren van de kleedruimte en de toestellen- bergplaats bij het gymnastieklokaal van de school voor gewoton lager onderwijs aan de Hoge Morsweg, d: het aanbou wen van een was- en kleedgelegenheid van een toestellenbergplaats en van een overdekte fietsenberging bij het gym nastieklokaal van de school voor gewoon lager onderwijs aan de Munnikenstraat. Alle uitgaande van de Vereeniging voor Christelijk Onderwijs, alhier. Voorts het treffen van akoestische voorzieningen in de gymnastieklokalen aan het Noordeinde 40 en de Pasteur straat. Het vervangen van leden-radia toren van de centrale verwarming door plaatradiatoren in de gymnastieklokalen aan het Noordeinde 40, de Pasteurstraat en de Hoge Morsweg; een krediet van f 6.485.- te verlenen voor de aanschaf fing van meubilair voor de openbare ulo school aan de Madoerastraatidem van f4.322 voor stoffering van de R.-K. School aan de Boshuizerlaan. Grossierscentrum Rooseveltstraat De bouw van het grossierscentrum aan de Rooseveltstraat is thans zover ge vorderd, dat het pand na,, alle waar schijnlijkheid eind augustus a.s. in ge bruik kan worden genomen. De groente en fruitmarkt op de Boommarkt zal dan kunnen worden opgeheven. De verordening, houdende aanwijzing van de dagen, uren en plaatsen voor het houden van de verschillende markten en van veilingen van fruit zal met deze wij ziging in overeenstemming moeten wor den gebracht. In artikel 1, sub 1, zal in plaats van de Boommarkt, het marktge- bouw c.a. aan de Rooseveltstraat als plaats voor de groothandelsmarkt in groente, fruit en aardappelen dienen te worden aangewezen. Voorts kan van deze gelegenheid ge bruik worden gemaakt om in genoemde verordening de aardappelmarkt, de markt voor brandstoffen en de vismarkt te schrappen. De eerste twee markten worden al sedert een groot aantal jaren niet meer gehouden, terwijl het uitge sloten moet worden geacht, dat zij we derom tot ontwikkeling zouden kunnen worden gebracht. De vismarkt is opge nomen in de wekelijkse warenmarkten. B. en W. geven de raad in overweging thans in deze geest een verordening vast te stellen. VERORDENING WOONWAGENRECHTEN Zoals bekend werd indertijd met de gemeenten Leiderdorp, Oegstgeest, Rijns burg, Sassenheim, Voorschoten, War mond en Zoeterwoude een gemeenschap pelijke regeling aangegaan inzake de aanwijzing van het woonwagenkamp aan de Broekweg te Leiden als regionaal woonwagenkamp Ingevolge artikel 3. tweede lid, van genoemde gemeenschappelijke regeling stelt de Raad van de centrale gemeente (i.e. de gemeente Leiden) in overeen stemming met de de ingevolge artikel 10 ingestelde Commissie van Bijstand en Toezicht voor het Regionaal Woon wagenkamp, bepalingen vast betreffende de heffing van een retributie wegens het innemen door woonwagens van een standplaats in het kamp. In verband hiermede achten B. en W. het juister de heffing en invordering van gelden voor het innemen van een standplaats met een woonwagen te rege len in een afzonderlijke verordening. Het overleg, dat met de eerdergenoem de Commissie van Bijstand en Toezicht omtrent deze bepalingen heeft plaatsge vonden, heeft tot de vereiste overeen stemming geleid. B. en W. merken nog op, dat zij be ogen de nieuwe verordening op de hef fing en invordering van precariorechten, de raad binnenkort in ontwerp aan te bieden, evenals de verordening op de heffing en invordering van woonwagen rechten op 1 januari 1961 in werking te doen treden. Daarin zullen geen bepa lingen omtrent de heffing van gelden voor het innemen van een standplaats met een woonwagen meer zijn opge nomen. Voorts stellen B. en W. voor een wij ziging te brengen in de bestaande ver ordening markt- en staangeld en die, re gelende de heffing en invordering van haven- en liggeld. VERHURING VAN VOORMALIGE RIJKSWERKPLAATS Naar aanleiding van gevoerde bespre kingen, hebben de Leidsche Onderwijs instellingen n.v. en de n.v. Nederlandsch Drukkerij Bedrijf, beide gevestigd alhier, verzocht: a. van de gemeente te mogen huren de voormalige Rijkswerkplaats aan de Oosterkerkstraat, omvattende de bebouwde en onbebouwde percelen, in totaal groot ongeveer 3250 m2, en wel met ingang van 1 september 1960, met de bedoeling hierin haar thans aan de Rijnsburgerweg gelegen instellingen te vestigen; b. in verband met deze ver huring de desbetreffende raadsbesluiten tot verkoop aan haar van een perceel industrieterrein aan de Rooseveltstraat te doen intrekken en over te gaan tot ontbinding van het terzake met haar gesloten voorlopige koopcontract. Met genoemde instellingen is overeen stemming bereikt omtrent de verhuring van de voormalige Rijks werkplaats en wel op de volgende basis: 1. de verhuring geschiedt voor niet langer dan vijf jaren ingaande 1 september 1960; 2. de huur prijs bedraagt f 10.000,— per jaar; 3. aan de verhuring zullen de nader door het College te stellen voorwaarden worden verbonden. Tegen de verhuring op bovenvermelde voet bestaat bij het College geen be zwaar. Evenmin bestaat er bij het Col lege bezwaar tegen om thans de be sluiten van 28 mei 1956 en van 3 sep tember 1956, tot verkoop aan bedoelde instellingen van een perceel industrie terrein aan de Rooseveltstraat in te trekken, onder voorwaarde, dat de vo renbedoelde huurovereenkomst tot stand komt. 1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIW Ter navolging Automobilisten, die met panne langs de Westduitse wegen blijven staan, kunnen in het vervolg met een gele vlag aangeven dat zij hulp nodig hebben. Het sein met de gele vlag betekent een verzoek tot voorbij rijdende automobilisten om halt te houden en hulp te bie den. In Oostenrijk is het ,,sein met de gele vlag" reeds inge voerd. Advertentie De door dit besluit vrijkomende grond wensen B. en W. te verkopen aan de N.V. Drukkerij v/h Batteljee en Terp stra tegen een verkoopprijs van f 20. per vierkante meter. Deze n.v. zal hier een drukkerij, met kantoor en woning laten bouwen. Verder komen in de maandagmiddag te houden raadszitting de volgende voor stellen aan de orde: het voormalige Pest huis met de bijbehorende 9 woningen, magazijnen en gronden en het gedeelte van de Pesthuislaan, gelegen tussen de spoorweg Leiden-'s-Gravenhage en het voormalige Pesthuis, bij verlenging voor de tijd van 5 jaren, gerekend van 1 jan. 1959 af, als Legermuseum te verhuren aan het Rijk tegen een huurprijs op 1 januari 1959 van f 2.500,- per jaar, met bepaling, dat de huur daarna zal geacht worden te zijn verlengd, telkens voor de tijd van 5 jaren, indien zij niet tenmin ste zes maanden tevoren door één der partijen schriftelijk is opgezegd; het ver lenen van een krediet van f3080 voor het treffen van voorzieningen aan het perceel Medusastraat 28, idem van f 16.188 voor de aankoop van een sta tioncar en twee motorrijwielen ten be hoeve van de politie; het tussentijds ontbinden van de pachtovereenkomsten met KI. van der Kwaak en zonen van gronden in de Pesthuispolder; a. koste loos in eigendom der gemeente over te nemen, in het belang van de volkshuis vesting, een strook grond, gelegen nabij de Maredijk en de Boerhaavelaan, ter oppervlakte van pl.m. 470 m2; b. in ver band met de onder a genoemde over dracht een bedrag van f 4.600,beschik baar te stellen voor het verplaatsen van een terreinafscheiding en het aanleggen van een gedeelte weg naar het onder- station der Nederlandsche Spoorwegen N.V. ter plaatse; het vaststellen van een vergoeding in de kosten voor de beloning van vakonderwijzers aan de bijzondere scholen voor g.l.o., v.g.l.o. en u.l.o. over 1957; het verlenen van eervol ontslag aan de heer H. Hoorn, vakonderwijzer in de lichamelijke oefening bij het open baar lager onderwijs en de overplaatsing van mej. A. M. Smit, onderwijzeres aan de openbare school voor gewoon lager onderwijs aan de Langebrug. Weergaloze BRYLCREEM aanbieding! VELE GULDENS WAARDE Nu voor slechts Unieke map met 17 landkaarten en 500 tips voor 500 trips samengesteld door Dr. L. van Egeraat- bij aankoop van een tube BRYLCREEM Bij een tube Brylereem van f. 1,85 krijgt u - zolang de voorraad strekt - voor slechts 90 ct een handige map met maar liefst 17 landkaarten plus 500 tips voor 500 genoege- lijke tochtjes naar de mooiste, vaak onbe kende plekjes van ons land. Een kostelijk bezit voor wandelaars, fietsers, bromfietsers, scooter- en motorrijders, automobilisten. Deze ideale „reisgids" vindt u uitsluitend bij uw Brylereem verkoper! de meest verkochte haarcrème ter wereld Dr. L. van Egeraat, de man die overal de mooiste en de rustigste plekjes kentdie boeken en 33 reisgidsen heeft geschreven, die millioenen luisteraars en T. V. kijkers boeide met zijn reisverhalen- ia, hij stelde de Brylereem map met de 500 Ups voor 500 trips samen! Beecham (Nederland) N.V. Voor engrosJacq. Mot N.V.-Amsterdam In de maandagmiddag a.s. te houden raadzitting wordt een groot aantal be noemingen aan de orde gesteld. B. en W. stellen voor te benoemen aan het Gym nasium: de heer R. Sattler, tot tijdelijk leraar in de wiskunde, met ingang van 1 september 1960, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cur sus 1960—1961. Aan het Rembrandt-lyceum: a. de heer P. Bakker, tot leraar in de aardrijkskun de in niet-volledige betrekking; b. de heer J. van der Steen, tot leraar in de Nederlandse taal en letterkunde in vol ledige betrekking; met ingang van 1 sep tember 1960 tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 19601961; a. mej. H. H. van Boven, tot tijdelijk lerares in de Franse taal en letterkunde; b. mej. A. J. van den Broek, tot tijdelijk lerares in de Engelse taal en letterkunde; c. mej. A. K. de Buck, tot tijdelijk lerares in de klassieke talen; d. de heer W. Buddingh, tot tijdelijk leraar in de Nederlandse taal en letterkunde; e. de heer D. Eringa, tot tijdelijk leraar in de Franse taal en letterkunde; f. de heer J. L. M. van Heugten, tot tijdelijk leraar in de Nederlandse taal en letter kunde; g. de heer A. Lagerweij, tot tij delijk leraar in de lichamelijke oefening; h. de heer mr. Sidney Lopes Cardozo, tot tijdelijk leraar in de geschiedenis; i. de heer H. P. Nooteboom, tot tijdelijk leraar in de biologie; j. de heer J. J. Prevoo, tot tijdelijk leraar in de wis kunde. Aan de hogere burgerschool voor meis jes met 6-jarige cursus en afdeling mid delbare meisjesschool: met ingang van 1 september 1960, tot wederopzeggens, doch uiterlijk tot het einde van de cursus 19601961; a. de heer H. H. Buurman, tot tijdelijk leraar in de muziek; b. de heer J. K. Donker, tot tijdelijk leraar in de biologie; c. mevr. M. F. Floor-Boerse- ma, tot tijdelijk lerares in de Engelse taal en letterkunde; d. mej. M. L. A. Groenhof f, tot tijdelijk lerares in de En gelse taal en letterkunde; e. mej. J. Ch. Hageman, tot tijdelijk lerares in de wis kunde; f. de heer D. J. van Kooten, tot tijdelijk leraar in de geschiedenis; g.mej. E. Oudenaarde, tot tijdelijk lerares in de lichamelijke oefening; h. mevr. F. L. Raimon-Bouwman, tot tijdelijk lerares in de Engelse taal en letterkunde; i.mej. D. T. F. M. Savelkoul, tot tijdelijk lerares in de wiskunde; j. mej. A. T. Schreuder, tot tijdelijk lerares in de biologie; k. de heer A. Sevenster, tot tijdelijk leraar in de wiskunde; 1. mevr. L. J. Steinbach- Jansen, tot tijdelijk lerares in het teke nen ;m. de heer dr. J. B. Ubbink, tot tijdelijk leraar in de natuurkunde; n. de heer mr. dr. J. Th. Vermeulen, tot tijde lijk leraar in de staatswetenschappen; o. mej. R. Cl. Vogel, tot tijdelijk lerares in het tekenen en de kunstgeschiedenis; p. de heer N. S. Zondervan, tot tijdelijk leraar in de handelswetenschappen; met ingang van 1 september 1960, tot weder opzeggens, doch uiterlijk tot I januari 1961: a. de heer W. Bloemhoff, tot tijde lijk leraar in de natuur- en scheikunde; b. de heer L. Vermaas, tot tijdelijk leraar in de Nederlandse taal en letterkunde; c. mej. Cli. M. Wennink, tot tijdelijk lerares in de Franse taal en letterkunde d. mej. E. F. Wiersma, tot tijdelijk lerares in de Franse taal en letterkunde. In te trekken het besluit van 23 mei 1960 voor zover betreft de benoeming van de heer C. van de Ketterij, tot tijdelijk ieraar in de Nederlandse taal en letter kunde aan de hogere burgerschool voor meisjes met 6-jarige cursus en afdeling middelbare meisjesschool Overeenkomstig het bepaalde in arti kel 23 van de Nijverheidsonderwijswet bieden B. en W. u de volgende voor dracht aan voor de benoeming van een tijdelijk leraar metselen en bouwtimme- ren aan de gemeentelijke bedrijf stechni- sche school: 1. de heer B. van der Schaaf te Apeldoorn; 2. de heer W. C. Broeck- huizen te Zoelen. Vervolgens stellen B. en W. voor tot leraren aan deze school te benoemen: a. in tijdelijke dienst voor de periode van 1 augustus 1960 tot en met 31 juli 1961: 1. de heer A. Breedveld, alhier, voor Twee dozijn klokken, welke in gieterijen in Heidelberg, Erding en Passau werden vervaardigd, zullen op verschillende plaatsen in Mün- chen luiden tijdens het eucharis tisch congres. Het afladen van een deel van de klokken op de There- sienwiesa. Voor de Leidse kantonrechter Hoewel het ..gebrek aan belangstel ling" opvallend groot was en de kan tonrechter, mr. R. de Bruyn, hierdoor zelfs de middagzitting enige tijd moest schorsen, bleven er toch nog vele ver- keerszondaars over, die tengevolge van onachtzaamheid of de nodige ,,pech", een proces-verbaal hadden gekregen en wel waren verschenen. Tot degenen, die zich moeilijk op „pech" konden beroepen, niet was ver schenen en bij verstek werd veroor deeld, behoorde een 30-jarige secreta resse uit Den Haag, die op 5 mei j.l. de Warmondse wateren onveilig had gemaakt met een zeer snelvarende raceboot. Toen verdachte op een ge geven moment een motorbootje in haalde, gaf zij hard „bakboord-roer" in plaats van rechtdoor te varen, met het gevolg, dat het motorbootje werd over varen en onmiddellijk daarna zonk. De twee inzittenden konden met moeite worden gered. Verdachte was doorgevaren en kon eerst later worden aangehouden, waar bij tevens bleek, dat zij de vereiste vergunning tot het varen met een race boot in de wateren van Warmond niet bezat. Getuigen waren het erover eens, dat verdachte de „stuurmanskust" niet meester was, met alle gevolgen van dien. De officier eiste f. 60 boete subs. 12 dagen in totaal .waarna de kanton rechter vonniste met f. 50.subs. 20 dagen. Het werd een duur boottochtje, want de schaderekening zal verdachte ook nog wel gepresenteerd worden. „SCHUREN EN SNIJDEN" Een 35-jarige Hongaarse kelner had het met zijn auto op Rijksweg no. 4 onder Oegstgeest niet zo nauw geno men met de verkeersregels. Bij een inhaalmanoeuvre „schuurde" hij langs de door hem ingehaalde auto, bracht deze f. 21 schade toe en joeg dezelfde auto daarna de berm in, toen hij bij het naderen van een tegenligger ging „snij den". „Als ik niet de berm was inge reden, zou een ernstige botsing zijn ge volgd", aldus de benadeelde partij. Na de eis van f. 75 subs. 15 dagen, veroor deelde de kantonrechter verdachte bij verstek tot de betaling van f. 60 boete subs. 15 dagen en de schadevergoeding ad f. 21. vaktekenen; 2. de heer K. H. de Bruin, alhier, voor vaktekenen; 3. de heer J. J. Marcelus, alhier, voor vaktekenen en voorbereidend technisch tekenen; 4. de heer A. Kruit, alhier, voor vaktekenen en voorbereidend technisch tekenen; 5. de heer W. G. Visser, alhier, voor met selen en vaktekenen; 6. de heer A. A. M. Walter, alhier, voor de algemeen vor mende vakken en muziek; 7. de heer B. P. Uittenbogaard te Alphen aan den Rijn, voor reKenen en natuurkunde, vak tekenen en voorbereidend technisch tekenen en protestants christelijk gods diens tonder wys; 8. de heer H. Kors, al hier, voor handtekenen en de algemeen vormende vakken; 9. kapelaan G. W. Lemmers, alhier, voor het rooms-katho- lieke godsdienstonderwijs; 10. de heer W. Schuitema, alhier, voor houtbewer- ken; b. in tijdelijke dienst voor de periode van 1 september 1960 tot en met 31 juli 1961; de heer D. J. Peterusma te Drach ten, voor houtbewerken en vaktekenen; c. in vaste dienst, met ingang van een pader door het College te bepalen datum; 1. de heer G. Spijker te Amsterdam, voor metaalbewerken en 2. de heer D. Visser te Hoofddorp, voor de algemeen vormen de vakken. De benoeming van de leraar metselen en bouwtimmeren in tijdelijke dienst is nodig in verband met het ontslag van de heer heer J. Koopman. De overige voorgedragenen zyn thans reeds aan bovengenoemde school werkzaam. Bij de desbetreffende kerkelijke instan ties bestaat geen bezwaar tegen de be noemingen van de leraren godsdienst onderwijs. DE ATOOMBEWAPENING VAN DE NAVO In een bericht uit Washington aan de New York Times wordt gezegd, dat het Amerikaanse leger 4500 man heeft aan gewezen „voor het behandelen van de atoomladingen van de Navo-strydkrach- ten in Europa". Dit zijn de ladingen voor diverse kernwapens, zoals bestuurbare projectielen, raketten en kernwapens, die tot de uitrusting van vliegtuigen be horen. BEIDEN SCHULDIG Een 47-jarige vertegenwoordiger uit H.I. Ambacht was met zijn auto het voorrangskruispunt aan de Emmastraat te Katwijk te ver opgereden en had geen voorrang aan een 20-jarige brom fietser uit Rijnsburg verleend. Een aanrijding volgde en de bromfiets werd een materiëele schade van ruim f. 275 toegebracht. De bromfietser kreeg des ondanks toch ook een proces-verbaal, omdat hij met een „roekeloze" snel heid het kruispunt was opgereden. De vertegenwoordiger verklaarde destijds al tegen de verbalisant, dat enige geparkeerde auto's hem het uit zicht belemmerden en hij wel een eindje het kruispunt op móést rijden om enig uitzicht te hebben. Een twee tal jongedames ontpopte zich ter zit ting niet als getuigen k charge, doch als verdachtes onverwachte pleitbe zorgsters. Niet deze verdachte, doch de bromfietser die overigens verstek liet gaan was de schuldige. De offi cier, mr. J. A. L. Brada, eiste deson danks f. 15 boete subs. 4 dagen tegen de vertegenwoordiger, omdat deze het kruispunt geheel vrij had moeten laten, aldus het requisitoir. Tegen de brom fietser was de eis f. 50 subs. 10 dagen. Verdachte en getuigen bleven bij hun verklaringen en bereikten hiermee, dat de zaak werd aangehouden teneinde de verbalisant te horen t.a.v. de uitzicht belemmeringen op genoemd kruispunt. De bromfietser werd conform veroor deeld. KOSTBARE RIJLES Een 29-jarige assistent-accountant uit Voorschoten gaf zijn vrouw een auto- rijlesje en had in zoverre pech, dat zijn „leerlinge" een bestelauto niet tij dig genoeg zag en er nog vóór de „instructeur" kon ingrijpen pardoes tegen op reed „U kunt dat lesgeven beter aan een rijschool overlaten", al dus de officier, die f. 35 boete subs. 7 dagen eiste. Dat zijn vrouw onder zijn toezicht reed en hij dus verantwoorde lijk was, kon verdachte zich niet hele maal goed realiseren. Het werd een duur lesje, want ongeacht het bedrag van de schade-rekening, die nog wel zal volgen, werd de boete f. 25 subs. 10 dagen. IN ALKEMADE Een 42-jarige vertegenwoordiger uit Leiden had met een collega te Alke made met rijwielen „gevent" voor een Leidse firma, zonder echter daartoe een ventvergunning van de gemeente Al kemade te bezitten. Deze vergunning geeft Alkemade slechts sporadisch onder het motto: „Wat Alkemade U biedt, koopt dat ergens anders niet". Daar zijn collega verstek liet gaan, voerde verdachte mede namens hem het woord. Hij beriep zich op het feit, dat zij met een „demonstratie-auto" niet ventten, doch relaties van de fir ma bezochten. Een en ander klopte echter niet met de verkregen informa ties en het venten werd bewezen ge acht. De eis was f. 60 boete subs. 12 dagen, waarvan f. 50 voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De kan tonrechter volgde deze „niet alledaagse eis" echter niet en vonniste beide ver dachten met f. 20 boete subs. 8 dagen. Advertentie ORSETTEN - BUSTEHOUDEH GAINES LEIDEN: BREESTRAAT 35 TEL 30768

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3