Totale nieuwbouw aan Stationsweg U FILMS K. van K. in modern gebouw Diplom a-uitreiking R.K. Tech. school „Don Bosco" te Leiden VAJN DEZE WEEK Officiële publikaties Opgericht 1 maart 1860 Zaterdag 16 juli 1960 Tweede blad no. 30100 Op oude plaats komt 17 meter hoog gebouw, met gevelfront van twintig nieter Teneinde een goede en moderne huisvesting te creëren van het bureau van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland zullen de beide panden aan de Stationsweg 41 en 43 tegen de grond gaan. Op dezelfde plaats zal naar een ontwerp van de Leidse architect ir. M. P. Schutte, een modern kantoorcomplex verrijzen, met een ge velfront van circa 20 meter. Het gebouw, dat zal moeten aansluiten met de hier geprojecteerde bebouwing, wordt zeventien meter hoog en 15 meter diep, terwijl de huidige tuin wordt geereserveerd voor een eventuele uitbreiding. Van het ministerie van Economische Zaken is bericht ontvangen, dat dit departement zich niet verzet tegen de opzet van dit plan en de daarmede verband houdende financiering. Ir. J. J. G. van Hoek, voorzitter van de K. van K. en Fabrieken voor Rijn land, die deze bouwplannen in een gis termiddag gehouden zitting van de K. van K. ter sprake bracht, deelde ver der mee, dat het bestuur van de Ka mer reeds met het College van B. en W. in onderhandeling uxis over een tij delijke huisvesting van het bureau der Kamer. Vermoedelijk zullen deze be sprekingen het gewenste resultaat op leveren. Na deze uiteenzetting konden de leden zich unaniem met deze toe komstige bouw verenigen. Duidelijk werd echter gestéld, dat de leden bij een eventuele verhoging van de deze middag niet genoemde bouwsom het laatste woord hebben. Verbetering vaarwegen (Oude Rijn) Bijzonder aandacht werd in deze ver gadering besteed aan de verbetering van het vaarwater van de Oude Rijn, waar aan naar het inzicht der Kamer nog veel ontbreekt. Op voorstel van het be stuur der Kamer, dat toegelicht werd door de secretaris, mr. H. A. C. Bran derhorst, zullen Ged. Staten van Zuid- Holland, het Hoogheemraadschap Rijn land, B. en W. van daarbij belangheb bende gemeenten en directies van tal van industriële bedrijven worden uitge nodigd om in het begin van september per boot een oriëntatietocht te maken van Katwyk via Leiden naar Alphen. Van G.S. is reeds bericht ontvangen, dat dit College zich hiervoor interes seert. In verband met deze aangelegenheid ging de Kamer akkoord met het zenden van een brief aan G.S. van de volgende inhoud: „In het district der Kamer vormt de Oude Rijn als vaarwater een belangrijke vervoersmogelijkheid voor de in dit ge bied gevestigde industrie en nijverheid. Naast de scheeps- en reparatiewerven maken de metaalindustrie, de houthan del en de bouwmaterialenbedrijven, sa men te vatten als „de natte industrie", een intensief gebruik van dit vaarwatetr. Evenzo geldt dit voor de in Katwijk aan Zee gevestigde visserijbedrijven, die door stad en land varend over dit water de verbinding met zee zoeken. In tegen stelling tot de noord-zuid-verbindingen, welke de grote agglomeraties Amster dam-Haarlem en Rotterdam-'s Graven- hage dienen, geven de oost-west-verbin dingen immer reden tot bezorgdheid, Naast de als zodanig in Nederland vrij wel unieke enkelspoor-verbinding met wisselplaatsen Leiden-U-trecht en de overigens goed onderhouden twee- baansweg Leiden-Bodegraven, vinden de Rijnlandse industrie en nijverheid in de Oude Rijn een vaarwater, dat in toene mende mate hindemissen en bezwaren oplevert bij doorvaart. Dit geldt zowel de doorvaart door de stad Leiden als ook de bevaarbaarheid tot Katwijk en LEIDSE ANALISTEN SCHOOL Donderdagavond werden de uitslagen bekend gemaakt van het examen „Dok ters-assistente" van de Ned. Stichting voor de examens „Medische Praktijkas sistent (eV. 21 leerlingen van de Leidse Analisten School zijn geslaagd en zijn nu „Erkend dokters-assistente", t.w. T. C. M. Verhoeff, Delft; M. D. C. Dubois, Noordwijkerhout; J. v. d. Woerd Leiden; J. J. Bruins Slot, Alphen a. d. Rijn; W. S. Bernard, Leiden; E. Uithol, Koudekerk a. d. Rijn; H. J. Broug, Noordwijkerhout; H. G. M. Manshande, Lisse; C. M. G. Kortekaas, Noordwijk; C J. M. van Paridon, Noordwijkerhout; E. M. A. Verver, Leiden; G. A. Gijzen- berg, Nieuw Vennep; A. Schaaf, Leiden; A. J. M. v. d. Weijden, Voorschoten; E. Koogstraten, Leiden; B. Leugering, Lei den; M. W. Reeuwijk, Noordwijk; J. de Mooy, Oegstgeest; J. T. M. Scholtes, Ha- zerswoude; A. v. d. Niet, Noordwijk; G. v Veen. Nieuwkoop. Afgewezen werden 4 kandidaten. Geslaagd voor het diploma „Leerling Analist (e) Medische richting" van de Kon. Chem. Ver. de dames: J. C. M. Langeveld, Lisse; A. F. Kanis, Alphen a. d. Rijn; A. Privé, Leiden; E. M. T. G. de Krijger, Leiderdorp; J. Kammeraat, Ter Aar. eveneens allen leerlingen van de Leidse Analisten School. anderszijds tot Bodegraven. Ten oosten van Bodegraven kan niet meer van een vaarweg worden gespro ken. Zeer beperkte diepgang, te krappe en zeer uiteenlopende doorv aartwijd ten der bruggen, te geringe doorvaart- hoogte, nauwelijks neembare bochten, vormen even zovele belemmeringen, welke slechtst zeer gedeeltelijk door vin dingrijkheid tot incidentele, soms ris kante en altijd vrij kostbare oplossingen kunnen worden gebracht. Ten aanzien van de doorvaart naar Rotterdam vindt elke oplossing haar be perking in de Julianasluis te Gouda, welke slechts een diepgang toelaat van 3.10 meter. De Kamer is ervan overtuigd, dat de industrie in de Rijnstreek, welke in be langrijke mate een toeleveringskarakter heeft ,een gewenste en noodzakelijke bydrage kan blijven leveren voor een evenwichtige ontwikkeling van de in dustrialisatie in het westen van ons land. Ook in de Leidse verkeerssituatie vormt de vaarroute door de stad een belangrijk facet. Van het noorden va rend in de richting Katwijk passeert De beiden panden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland (Stationsweg 41 en 43), welke i.v.m. de nieuwbouw ge sloopt zullen worden. (Foto L.D./Holvast) men 11 bruggen; van het oosten komend ontmoet met 10 bruggen. Gegeven deze situatie, komt het de Kamer voor dat, ongeacht de capaciteit van de wegen, een redelijke afwikkeling onevenredig zwaar wordt bemoeilijkt". In dit schrijven vraagt de K. van K. tenslotte bijzondere aandacht voor een oplossing, welke naar haar mening mo gelijk zou kunnen worden gevonden in de aanleg van een omleggingskanaal ter plaatse van de Korte Vliet, tussen „De Vink" en „Allemansgeest". Verkeersproblemen in Leiden Bij de rondvraag is nog uitvoerig ge sproken over de verkeersproblemen in Leiden. Enkele leden achtten de ver keerssituatie een hopeloos geval en wa ren van oordeel, dat ingrijpende maat regelen dienen te worden getroffen om uit deze chaos te komen. Ook het gebrek aan parkeerruimte kwam hierbij ter sprake. De suggestie werd gedaan om het water van de Apothekersdijk, de Aalmarkt, Botermarkt en Nieuwe Rijn te dempen. Het parkeren op de Bree- straat, met name op zaterdag, achtte een lid buitengewoon gevaarlijk. Ook het onbebouwd blijven van het Stationsplein was in deze vergadering aan kritiek onderhevig. Dit plein ligt reeds jaren braak; van een plan hoort en ziet men niets Van bestuurszijde werd medegedeeld, dat deze problemen de volle aandacht hebben, doch dat zulks in feite een ge meentelijke zaak is. Verkeersproblemen zullen aan de verkeerscommissie van de Kamer worden voorgelegd. Gisteravond zijn in de R.-K. Tech nische School ,,Don Bosco" aan de Boerhaavelaan de diploma's uitgereikt aan leerlingen van de dagschool. Het diploma metaalbewerken werd ter hand gesteld aan: G. A. J. van Amsterdam, Hazerswoude; G. A. M. v. d. Berg, Hazerswoude; P. C. M. Buikstra, Oegstgeest; L. G. M. Dobben, Roelofarendsveen; J. F. C. Duivenvoor den, Noordwijkerhout; L. V. de Groot, Noordwijkerhout; H. J M. Hoogeveen, Noordwijk; J. J. M. de Jong, Roelof arendsveen; P. B. E. v. d. Lans, Sas- senheim; A. M. Mosseveld, Sassen- heim; H. J. Oostdam, Katwijk; F. C. M. Pieterse, Zoeterwoude; J. M. J. v. d. Poel, Rijpwetering; G. J. v. Seg- gelen, Oud-Ade; F. M. M. Straver, Ha zerswoude; Th. J. Verhorik, Hazers woude; J. P. H. Wortman, Hazers woude; J. A. M. M. Zwartjes, Koude kerk; J. J. Boetekees, Leiden; D. J. Corel, Wassenaar; J. H. Corel, Wasse naar; M. A. C. Devilee, Leiden; C. M. de Groot, Leiden; A. J. M. ter Haar, Warmond; J. H. M. Hoek, Warmond; J. R. C. Jansen, Noordwijkerhout; C. L. Janson, Leiden; P. G. M. de Jong, Zoeterwoude; M. A. Klein, Oegstgeest; C. C. J. v. Klink, Zoeterwoude; G. P. v. Mook, Leiden; J. v. d. Poel, Kat wijk; P. A. M. Schoonderwoerd, Ha zerswoude; C. H. Schouten, Hazers woude; J. Smit, Noordwijk; P. C. M. v. Steijn, Leiden; G. J. v. d. Voort, Sassenheim; A. F. N. M. v. d. Wiel, Sassenheim; J. v. Wouw, Noordwijker hout; H. Breedevelt, Leiden; J. M. Ede laar, Leiden; J. A. Gelauff, Wassenaar; W. M. de Haas, Leiden; T. C. Ham, Leiden; J. T. M. Hogenboom, Leiden; E. Kerkvliet, Leiden; P. G. J. v. d. Lans, Voorschoten; A. M. C. J. Mar- tijn, Leiden; P. J. M. v. d. Meer, Zoe- termeer; C. P. Molenkamp, Oegst geest; C. Nieboer, Leiden; J. C. M. C. Pouw, Leidschendam; E. v. Seggelen, Leiden; W. H. v. Ulden, Leiden; A. Veenhof, Voorhout; P. G. A. Verburg, Leiden; C. A. N. v. Vliet, Wassenaar; C. J. Vogelaar, Voorschoten; J. B. M. Vogelezang, Leiden; N. A. P. v. Bo- hemen, Noordwijk; H. Duineveld, Lisse; J. de Groot, Hazerswoude; J. A. C. Kerkvliet, Lisse; C. N. Koster, Noordwijkerhout; C. C. v. d. Linden, Lisse; J. Th. v. Klink, Roelofarends veen; P. A. E. v. Rijthoven, Leiden; J. H. P. Uphoff, Sassenheim; P. C. M. Verweij, Noordwijk; H. J. M. Vink, Lisse; A. Zuijdwijk, Koudekerk; R. F. F. George, Voorschoten; L. H. M. M. Kortekaas, Leiden; C. M. M. Menken, Hazerswoude; B. A. v. Dorp, Leiden; J. A. Rotteveel, Rijpwetering; H. M. J. Meijer, Voorschoten; M. J. W. v. Hage, Sassenheim. Afgewezen 6. Houtbewerker: J. N. v. Abswoude, Oegstgeest; B. J. v. d. Berg, Noord wijk; J. N. Berg, Sassenheim; A. J. J. Blom, Sassenheim; W. J. J. Bon, Lisse; J. A. v. Dam, Voorhout; J. M. Derk- sen, Noordwijkerhout; N. J. J. van Egmond, Hazerswoude: P. J. G. v. d. Hulst, Warmond; J. H. v. d. Geer, Al phen a. d. Rijn; H, F. J. de Haas, Noordwijk; H. J. C. Hoogenboom, Was senaar; J. J. M. Jansen, Rijpwetering; W. L. v. Kempen, Voorhout; P. E. Kui per, Roelofarendsveen; v. d. Pouw Kraan, Hoogmade; W. A. A. van Rijn, Leiderdorp; T. D. Schoonderwoerd, Ha zerswoude; W. J. M. Toor, Hazers woude; E. L. A. Vliet Vlieland, Noord wijk; J. v. Vliet, Sassenheim; J. P. Wassenaar, Lisse; J. F. M. Westgeest, Wassenaar; W. L. v. Wetten, Hazers woude; J. B. v. Zeist, Lisse; J. Aart man, Zevenhoven; A. N. M. v. d. Berg, Noordwijk; M. J. v. d. Berg, Noord wijk; Q. M. Beugelsdijk, Noordwijk; H. A. W. Biesheuvel, Leiden, P. van Dam, Leiden; K. N. H. van Bohemen, Noordwijk; J. A. v. d. Broek, Leiden; L. J. A. Duynhoven, Warmond; R. L. M. v. d. Geest, Voorschoten; R. C. N. Groen, Noordwijk; J. A. M. de Haas, Stompwijk; G. J. A. Hilgersom, Stomp- wük; H. J. Hillenaar, Leiden; C. J. C. Hop, Leiderdorp; A. J. v. d. Kerkhof, Warmond; J. de Koning, Leimuiden; J. A. Noordermeer, Leiden; P. H. M. Perquin. Leiden; C. J. J. v. d. Poel, Lisse; C. G. Volgering, Langeraar; H. v. d. Voort, Leimuiden; A. Willemsen, Leiden; G. J. Borst, Rijpwetering. Af gewezen 2. EXTRA PRIJZEN De leerling H. A. W. Biesheuvel uit Leiden ontving een prijs ter waarde van f. 50.welke beschikbaar was gesteld door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Rijnland voor de beste leerling van de school. Aan de leerling L. C. G. M. Dobben, uit Roelofarendsveen, werd de school prijs ter waarde van f. 25.uitgereikt. Beide leerlingen ontvingen tevens een eervolle vermelding. Onderstaande leerlingen ontvingen een klasseprijs in de vorm van een boekenbon en tevens een eervolle ver melding: G. A. J. v. Amsterdam, Ha zerswoude; J. R. C. Jansen, Noordwij kerhout; J. B. M. Vogelezang, Leiden; H. J. M. Vink, Lisse; A. J. J. Blom. Sassenheim. Het getuigschrift hulpmonteur (Part time cursus V.A.M.) ontvingen: A. A. Beijersbergen, Wassenaar A. C. de Groot, Bodegraven; A. E. M. v. Hame ren, Leiden; L. F. M. v. d. Kroft, Lei derdorp; C. R. v. d. Meer, Sassenheim; J. W. Oudshoorn, Wassenaar; N. M. J. Oudshoorn, Katwijk; H. C. van Rijt, Zoeterwoude; G. T. Schrijvers, Rijp wetering; J. Straver, Oud-Ade; J. A. M. Valentyn, Ter-Aar; J. W. J. Ver- steegen, Rijpwetering; J. H. Wesseling, Sassenheim; P. F. A. Wolswijk, Bode graven; J. G. C. Degger, Lisse; F. P. J. de Goeij, Sassenheim. Afgewezen 1 leerling hulpmonteur. Onderstaande leerlingen (zonder leer- contract met de S.V.B.) ontvingen het getuigschrift timmeren: P. J. M. Belt, Hogelijk vereerd, voldoet het Hoofdkwartier van de M-Brigade aan het verzoek van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix (Ere-voorzit ster van het Nederlands Comité Unicef) alle M-Brigadiers de betuiging van Haar dank te willen overbrengen voor de bijdrage aan UNICEF door de M-Brigadiers bijeengebracht ter gelegenheid van DAG i I I Helden op sokken Uitbundige vrolijkheid Trianon De Britse filmregisseur Gerald Thomas heeft in .Helden op sokken" vier fraaie politiemannen op het witte doek gezet. Kersvers van de poli tieschool. Door een griepepidemie krij gen ze een (te) vroege kans. De een gaat gebukt onder een meerderwaardigheids- complex, de ander moet met twee link se handen door het leven, nummer drie kan geen jonge vrouw met rust laten en de laatste van dit uitzonderlijke kwartet kan alleen maar geloven, wat de sterren hem vertellen. En die dwazen worden op de mensheid losgelaten. De gevolgen blijven niet uit. Men komt ze tegen met een afgezakte broek op straat, op jacht achter een moordenaar uit eenra diohoorspel, binnenstuivend in een be zette badkamer, duikend in een vijver, ondersteboven in een kelder, in vrou wenkleren achtervolgd door boze men sen, gillend bengelend aan een klokke- touw hoog in een toren en hoe niet al- meer. De ene kolderieke situatie na de andere. Het ligt er bepaald wel dik op, af en toe zelfs wel eens een beetje te dik, maar men kan toch heel wat ple zier beleven aan die hol-of-ik-schiet- avonturen van ons Hermandad-kwartet (de komieken Leslie Phillips, Charles Hawtrey, Kenneth Connor en Kenneth Williams). Wie in deze vakantietijd eens hartelijk wil lachen, hy kan in het theater aan de Breestraat terecht. „Lemmy Caution incognito Ed slaat zich er (nog steeds) doorheen Casino Ge kent het recept: agenten van de FBI, welgevormde dames en valse bankbiljetten. Speel wat met deze drie ingrediënten en ge hebt een ver haaltje, dat 't „doet". Vooral als Eddie Constantine zich met de hoofdrol be last. Ed is ook in deze film Lemmie Caution, de gevreesde agent van FBI, de geliefde hoofdfiguur van Peter Chey- ney. Ironisch grijnzend, achteloos flir tend slaat Ed zich luchtigjes door het keiharde verhaal. Dat er daarbij „echte" klappen en doden vallen, maakt het alleen maar spannender. Dat Ed het al tijd klaartAch gelukkig maar, want wat zouden we zonder Ed moeten be ginnen. In verband met het succes, dat het tweede deel van Sissi heeft gehad, heeft de directie besloten in de middaguren het eerste deel te vertonen. Ongetwij feld zullen vooral de Leidse teen agers" hun idool met een bezoek ver eren. „The big circus" Huzarenstukje Rex Wie ooit heeft gedacht, dat een circus „het niet meer doet", is er beslist naast. Als er maar voldoende reclame wordt gemaakt en als de grote variété-bazen maar met nieuwe specta culaire stunts komen, dan koopt het pu bliek graag zijn kaartje. Wat denkt U van een koorddanser, die de Niagara-waterval oversteekt? Als de man er in slaagt dit tochtje te vol brengen, zijn de voorstellingen van het circus, waarin hij optreedt, al bij voor baat uitverkocht. En U ziet dit huzaren stukje ditmaal op het witte doek in het theater aan de Haarlemmerstraat. Een gevierd koorddanser van het op de rand van een failliet staande circus Whir- linger ziet U op het slappe koord balan ceren met onder hem de kolkende wa termassa's van de woeste waterval. U iiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii den zioh kijkt. Maar hy speelt het ten slotte toch maar klaar. Dat was maar een voorproefje van de spanning, welke U bij een bezoek aan deze bioscoop zult moeten verwerken. Er zijn branden, overstromingen, ongelukken aan de tra peze. Als U weet, dat dit alles het ge volg is van sabotage, dan maakt dat de film nog spannender. Verder ziet U en kele specifieke circusnummers, die toch altyd weer even aantrekkelijk zijn. In deze in vlot tempo opgevoerde cir custragedie spelen Rhonda Fleming, Red Buttons en Victor Mature de hoofd rollen. Parachutisten Dean en Jerry zorgen voor herrie LUXOR Het leger leent zich by zon der goed voor het maken van een film. Waar kan men de humor beter zoeken dan bij onze landsverdedigers(sters)-in- opleiding? Nu wij toch het woordje hu mor hebben laten vallen, begrijpt U het wellicht al. „Parachutisten" is een dol dwaze vakantiefilm. Daar staat het over bekende tweetal Jerry Lewis en Dean Martin wel garant voor. Geheel tegen zijn zin komt de eerstgenoemde bij een afdeling parachutisten terecht om een militaire show te verzorgen. Doch daar door komt de slungelachtige Jerry te vens in aanmerking voor de opleiding by de paratroepen. Ja en dan zijn de pop petjes aan het dansen Van grote hoogte springen en goed neerkomen valt echt niet mee! Maar onze vriend Jerry krijgt het dan toch maar voor elkaar. Hy weet zelfs de rang van korporaal voor de neus van de me desoldaten weg te snoepen. Voor het evenwel zover is Er zyn heel wat grappige scènes, by- voorbeeld die waarin Jerry, Dean en hun sergeant gedrieën proberen een broodje naar binnen te werken. Het is hun tot op heden nog niet gelukt. Of als „kor poraal" Jerry by oefeningen temidden van vyandelijke troepen verzeild raakt, doch met veel bravour een generaal ont voert en een brug in de lucht laat vlie gen. Mooi vakantieweer of niet, deze film brengt U beslist in een goed humeur. De koe en de gevangene" Fernandel op z'n best! LID O -- Wie Fernandel nog niet in de film „La vache et le prisonnier" gezien heeft, haaste zich dit verzuim te her stellen. In deze film ziet ge Fernandel op z'n best. Een volkomen menselyke Fernandel, die met geniale onnozelheid een enorme stunt uithaalt, zich met zyn koe op weg begeeft, om te ontsnappen aan zyn krijgsgevangenschap en de Duitsers te glad af is, in élk opzicht. Een Fernandel, die zich een superieur acteur betoont in een film, waarin de wereldoorlog nu eens gans ènders her leeft, dan men gewend is. Fernandel en zyn koe. ,Een tweetal, dat men niet licht vergeet! „Een les in liefde" Géén spijt! Studio Voor de derde week Ingmar Bergmans' „Een les in liefde". Er zyn blykbaar velen, die deze les van node hebben! En deze regisseur weet die les zó origineel en verrassend op te dienen, dat ge er geen moment spyt over hebben zult, haar bij te wonen! Zoeterwoude P W. E. v. d. Boog. zult de spannende ogenblikken beleven, H M- Hoogervorst, Noord deze ..circusheid" zyn evenwicht wijk; Th. A. v. d. Weyden. Noordwyk, dreigt te verliezen en met knikkende W. A. Hoogervorst, Ter-Aar. 'knieën naar de watermassa diep bene- Belangrijke aanwinsten voor Legermuseum Het jaar 1959 heeft zich voor het Ne derlands Leger- en Wapenmuseum „Ge neraal Hoefer" niet gekenmerkt door byzondere gebeurtenissen. De aanwin sten voor het museum door schenking, aankoop, ruil of bruikleen verkregen, zyn in het afgelopen jaar zeker niet ten achter gebleven by 1958. In het jaarver slag worden enkele aanwinsten genoemd zoals een in uitmuntende staat verke rend bronzen „Hallstatt"-zwaard, date rend uit de achtste eeuw vóór Christus. Voorts een aantal oude vuurwapens, waarby een vuursteen jachtgeweer uit de 18e eeuw, alsmede verscheidene jacht en sportwapens. Het museum kwam ver der in het bezit van het vaandel van het landstormkorps „De Meyery" Op de bodem van de Noordzee nabij de kust van Terschelling werden door een dui ker een tweetal gietyzeren kanonnen met bybehorende munitie en een drie tal gave aardewerkkruiken aangetrof fen. Van deze interessante vondst werd door het museum een kanon, alle bijbe horende munitie en een aardewerkkruik, vermoedelyk bestemd voor het koel hou den van drinkwater, aangekocht. Van de „Stichting vrienden van het Legermu seum" kreeg het museum een zeer fijn ivoren doosje met op het deksel een mi niatuur gevat in gouden omlijsting, voorstellende een luitenant-kolonel van de lyfwacht te paard van Lodewyk Na poleon. Vele buitenlandse bezoekers brachten in 1959 een bezoek aan het museum. De financiële positie van de Stichting „Vrienden van het Legermuseum" is gunstig te noemen. Er is een saldo in kas van f. 357,84. EINDDIPLOMA HTS TE HAARLEM Aan de Hogere Technische School te Haarlem werd het einddiploma uitge reikt aan: Afd. Bouwkunde: J. Bakels, Voorscho ten; G. van Dorp, Hazerswoude; J van Gent, Voorschoten; L. Korswagen, Lei den; W. Q. Stolwyk, Leiden Afdeling Weg- en Waterbouwkunde: J. Boekhoud. Leiden; J. A. Los, Noord wyk; W. J. van Zanten, Leiden. Afdeling Werktuigbouwkunde: T. F. B. Albronda, Voorschoten; W. Serdijn, Leiden; N. J. van Waveren, Noordwy- kerhout. J. H. M. Driessen. Leiden; W. Oudshoorn. Leiden; F. H. Bouter, Lei den (met lof)M. Brinks, Noordwyk aan Zee; P. W. van Klaveren, Katwyk aan Zee; J. C. der Nederlanden. Hillegom; W. P. C. Smits, Hillegom; B. J. Vermin. Noordwijkerhout. Afdeling Elektrotechniek: J. P. M. Akerboom. Nieuwveen (met lof); P. Kar- duks, Leiden; A. Luitwieler, Leiderdorp; W. Meylink, Leiden, H. G. Motssink Wassenaar; B. W. M. Seysener. Noord- wykerhout; P. Waasdorp. Leiden. Afdeling ScheepsbouwkundeJ. P. Baalbergen, Noordwyk aan Zee, B W. Poortenaal. Oegstgeest. A. G. M. Schenk. Leiden. Afdeling Vliegtuigbouwkunde: A. Mas tenbroek, Lisse; P. J. Pot, Wassenaar. UITBREIDINGSPLAN De Burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat met ingang van 19 Juli 1960 tot en met 16 augustus 1960 ter gemeente-secretarie, afdeling Openbare Werken (Stadhuis, kamer 111) voor een leder in ontwerp ter Inzage zal liggen een Eartleel uitbreidingsplan „Lelden-Pest- ulspolder 1960", omvattende een gebied, gelegen ten zuidwesten van de Rijnsbur- gerweg. met daarby behorende bebou wingsvoorschriften. vast te stellen met intrekking van gedeelten van het uitbrei dingsplan der gemeente en van het par tiele uitbreidingsplan ..Lelden-Endeeees- terwetering". onderscheidenlijk vastgesteld bij raadsbesluiten van 6 november 1933 en 28 mei 1956. Lelden. 15 Juli. 1960. De Burgemeester voornoemd. J. C. VAN SCHAIK W e thouder-loco-Burgemees ter

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3