Simon C. Jansen concerteerde in de Nieuwe Kerk te Katwijk WOENSDAG IS JUUI 1960 Simon C. Jansen opende en besloot zyn orgelbespeling in de Katwykse Nieuwe Kerk, voor een paar honderd toehoorders, met stukken van Bach. Daartussen plaatste hjj de Fransman Dubois en drie Nederlandse collega's. Albert de Klerk, Cor Kee en Cornelis de Wolf. De innerlijke logica tot de ge maakte keuze leek psychologisch niet te achterhalen. De naam De Wolf was zon der meer begrijpelijk: deze was Jansen's leermeester, bovendien Jansen's voor ganger als organist aan de Eusebius- kerk te Arnhem, en sinds De Wolf's over lijden is juist een kwarteeuw verstreken, waarom dit jaar her en der composities van de overledene plegen te worden gespeeld. De Wolf's Fantasie op Psalm 33 von den we zeker de moeite van het kennis nemen waard. Nadat het inleidende ko raal door de concertgever bepaald boei end in kleur was gebracht, volgde een uitnemende vertolking van de Fantasie. Voor Cor Kee's Variatie op „Merck toch hoe sterck" hebben we echter nau welijks een goed woord beschikbaar. Kee kan zich niet losmaken van de totaliteit van het lied en van een analytische ont leding van de thematische gegevens komt dan ook weinig in huis. Veel goed koop en zelfs dilettanterig effect passeert de revue. Na een quasi mystische 6de kwam in de 7de variatie wel iets te voor schijn dat naar absolute muziek zweemt. De indrukwekkende, maar tamelyk ver warde 9de was tenslotte voorzien van een onmogelijk dikke instrumentatie. Als keuze een misgreep Voor De Klerk's „10 Inventionen" zijn we Simon C. Jansen daarentegen uiterst erkentelijk: een snoer van juwelen, alle maal lichte en voorname miniatuurtjes, speels en gracieus, helder en transpa rant als kristal, soms onwezenlijk myste rieus, teer als dauw en wegvlietend als een windzucht of als een ongrijpbare fluistering. Het Grave geeft gestalte aan een blij-religieus sentiment, dank aan God voor de veelstaltige, dichterlijke le vensschoonheid. Simon C. Jansen's pleit voor dit kostelijke werk voerde een zeer welsprekende taal en de door Hennie Schouten in Franse geest ontworpen orgeldispositie verschafte al de maar ge wenste tinten en tussentinten. Dubois' Toccata gunden we de lief hebbers van harte. Artistiek vonden we haar waardeloos. Deze Toccata is vuur werk met ingevoegde zingende gevoels- VRIJSTELLING DIENSTPLICHT ONDERWIJZER De minister van Defensie heeft aan de Staatssecretaris van O, K. en W., de heer G. C. Stubenrouch medegedeeld, dat aan de ongeveer 100 onderwijzers, die in het afgelopen schooljaar uitstel van eerste oefening hebben genoten voor het vervullen van een onderwijsbetrek- king, thans vrijstelling zal worden ge geven, Indien aan de volgende voor waarden wordt voldaan: 1. Het uitstel moet in de eerste plaats zijn verleend, omdat bij het onderwijs een plaats werd ingenomen die beslist niet onvervuld kon worden gelaten: 2. De desbetreffen de onderwijzers moeten op de eerste plaats ook thans nog onmisbaar zijn en in hun vervanging moet op generlei wij ze kunnen worden voorzien; 3. de on derwijzers moeten nog niet in werkelij ke dienst zijn of zyn geweest. De vrijstelling dient by de burge meester te worden aangevraagd. stukjes. Jansen had er al de vereiste radheid voor in de vingeren. In de Bach-werken scheen de orga nist ongelyk geïnspireerd. De Fantasie c gaf biyk van een nog onwennige greep op de toets, de bijbehorende Fuga miste nog de zo nodige volmaakt rustig, zich voortplantende cadans. Van de drie koraalbewerkingen kwam „Ich rief zu dir" wat neutraal tot uitdrukking. Het ongemeen mooie „Nun freut euch" rees evenwel met meesterhand uit de noten, evenals het veel nagebootste maar nooit overtroffen „Allein Gott in der Höhe sei Ehr". Maar de beroemde, tot in films doorgedrongen Toccata und Fuge in d stelde ons helaas teleur. Al lereerst om het al te strakke racetempo, ondanks de gladde virtuositeit, verder om de verwaarlozing van de adempau zes, waardoor de opbouw van de vriie fantasie gehinderd werd in de niet ge- fugeerde delen. De sobere, lichte regis tratie met nauweiyks contrasten willen we respecteren als opvatting. Ons is dit magistrale opus meer als een schuimend loflied. In deze zin werden de slotperi- copen echter toch wel gegeven en daar in achtten we Simon Jansen zeker ar tistiek overtuigend. V. Huldigingsgift dr. W. Drees By de huldiging van dr. W. Drees, welke op het congres 1959 van de PvdA plaatsvond, werd hem een door de leden dezer party ingezameld bedrag van f. 10.000 overhandigd, te besteden op door hem te bepalen wyze. Reeds werd bekendgemaakt, dat een deel van dit be drag ten goede is gekomen aan de Henri Polakschool in Israël. Een ander deel werd hem door dr. Drees beschikbaar gesteld voor aan moediging van enkele jongere acade mici, die studie onderhanden hadden welke voor de ontwikkeling van het socialistisch denken van betekenis kun nen worden geacht. Aan een viertal is thans een bedrag ter beschikking ge steld. Tevens ontving de Dr. Wiardi Beekman Stichting een bedrag, te be steden voor het verlenen van een op dracht voor een studie op sociaal gebied. Incident in India tijdens de ambtenarens taking Er heeft zich een gewelddadig incident voorgedaan tydens de ambtenarensta- king in India. In de stad Dohad, in het westen van het land, waar de politie het vuur opende op een opgewonden menig te, werden hiervan één persoon gedood en zes gewond. Na botsingen tussen sta kers en werkwillige spoorwegarbeiders, keerde de menigte zich tegen de politie, die na vergeefse pogingen om met stok ken en traangas de orde te herstellen, tenslotte van de vuurwapens gebruik maakte. Ook uit Bombay werden enkele incidenten gemeld, overigens zonder ernstige gevolgen. Blijkens berichten uit vele delen van het land, heeft slechts een klein deel van de tweemiljoen ambtenaren aan de oproep tot staking gehoor gegeven, ^es- tien uur na het officiële begin van de staking was nog maar weinig merkbaar van ontwrichting op grote schaal van het spoorwegverkeer, de post- en tele graafdiensten en het werk in de munitie fabrieken. Volgens officiële kringen heb ben de meeste ambtenaren zich van deelneming aan de staking laten weer houden door het dreigement met ont slag en de mogeiykheid van een gevan genisstraf van zes maanden. Ter gelegenheid van de 550-ste verjaardag van het stadje is in Pur- merend een reünie van schrikkel- jarigen gehouden. De jongste deel nemer de vijf maanden jonge Jan Willem Meeuwenoord op Ned. Ballet ontvangt prijs beste vertolking Een speciaal samengestelde jury, die voorstellingen welke in dit seizoen in het „Theatre des Nations (Sarah Bern- hardt-Theater) te Parys hebben plaats gevonden, regelmatig heeft gevolgd, heeft aan het Ned. Ballet een prüs toe gekend voor de bijzondere presentatie en voor het uitbrengen van de beste ver tolkster in dit seizoen, de danseres Joan Cadzo. Zoals bekend, is het Nederlands Cadzow. Zoals bekend, is het Nederlands Ballet van 6 tot 10 mei jl. in het Thea tre des Nations opgetreden. De prijs is gisteravond om 12 uur uitgereikt in de foyer van het Theatre des Nations in aanwezigheid van tal van autoriteiten, o.a. van de Nederlandse ambassade in Parijs. De directrice van het Ned. Bal let, mevrouw Sonia Gaskell, alsmede Joan Cadzow waren bij de uitreiking aanwezig. schoot bij de oudste deelneemster aan deze bijeenkomstde 92-jarige mevrouw Franken-Hartkamp. Rechts burgemeester mr. H. Kooi man. Sonneveld naar Curasao Treed op voor commerciële televisie Met ingang van zondag 31 juli zullen de Ned. Antillen over televisie beschik ken. „Commerciële televisie wordt het", vertelde Wim Sonneveld gistermiddag op Schiphol en hü kan het weten, want hy heeft met de Philipsfabrieken in Eind hoven een contract getekend en %vordt op grond daarvan naar Curacao gezon den. Op de eerste avond dat het nieuwe tv-station in de ether komt zal hij in een speciaal Philips-programma optre den. „een sponsored programma dus van Philips", zo zette hij uiteen. Dat houdt niet in, dat hy liedjes gaat zingen, waarin de Philips-fabrikaten worden aangeprezen. Hy zal optreden met zyn normale sketsjes, conferences en liedjes, maar aan het begin en tot slot van het programma wordt de kykers medegedeeld, dat zy deze one-man-show VERMOEIDE MISS HOLLAND TERUG OP SCHIPHOL Tijdens modeshow viel zij flauw Vermoeid maar ondanks haar ontij dige uitschakeling zeer voldaan, is gis termiddag om zes uur de 19-jarige Haagse mannequin Carina Verbeek, die in Miami Beach als Miss Holland heeft meegedongen naar de titel „miss Uni verse" ,op Schiphol teruggekeerd. Ze had de drukste 21 dagen van haar leven achter de rug. Zaterdag werd de juist gekozen Miss Amerika, de 18 jarige Llnda Bement uit Salt Lake City, tot Miss Universe uitge roepen. Dag in dag uit waren er modeshows, Interviews voor televisie en radio en re cepties. Velen van de meisjes raakten oververmoeid, ook Miss Holland. „Op het dak van een enorm hoog warenhuis zou ik deelnemen aan een modeshow", vertelde ze op Schiphol. „Het was er ontzettend warm. In de gang viel ik al flauw. Miss België hield zich nog iets langer goed, maar zakte aan het eind van het podium, waarop ze lopen moest, inelkaar. Ik werd naar bed gebracht en een dokter gaf me vitamine-injecties. De volgende dag was ik weer in orde". Hoewel ze dus niet geklasseerd is, heeft Carina een stroom van cadeaus uit Amerika meegebracht, waaronder het kostbare badpak dat ze tydens de verkiezing moest dragen, alsmede zeer vele japonnen en andere kledingstuk ken. Carina is eigeniyk niet de echte Miss Holland. Dat was dit jaar Ansje Schoon uit Amsterdam. By de verkiezing in Hf- legom eindigde Carina op de vierde plaats, maar mej. Schoon heeft reeds aan de Miss Europa verkiezing in Beiroet deelgenomen en Katinka Bleeker, die in Hillegom tweede werd, zal in augustus uitgezonden worden naar de „Miss In- temationaal"-verkiezing te Long Beach. Bevolking in Nederland In de eerste maanden van dit jaar be droeg het aantal huweiyken in ons land, volgens opgave van het Centraal Bureau voor Statistiek 31.256 tegen 31.929 in de overeenkomstige periode van 1959. Het aantal levendgeborenen bedroeg 100.577 tegen vorig jaar 104.104 en het aantal overledenen 39.581 tegen 38.955. Het aantal immigranten steeg van 12.906 in de eerste vijf maanden van 1959 tot 14.941 in de eerste vyf maanden van dit jaar, terwyl het aantal emigranten steeg van 21.535 in de eerste vijf maanden van 1959 tot 24 628 in de eerste vyf maan den van dit Jaar. Het aantal inwoners van Nederland bedroeg op 1 Juni Jl. 11.468.201. van de Nederlandse cabarettier aan Phi lips hebben te danken. Het nieuwe commerciële tv-station, waarvoor Philips de zender, de anten ne en de studio heeft geleverd, is eigen dom van een particuliere NV, waarin echter de landsregering participeert. Tot nu toe was er geen televisie op de An tillen. De ca. 2500 tot 3000 bezitters van tv-toestellen konden echter programma's van de Coro-zender uit Venezuela op vangen, zij het dat deze lang niet per fect overkomen, aldus de Philipsfabrie ken. „De eerste avond treed ik voor de tv met een Nederlands programma op", vervolgde Wim Sonneveld, die gistermid dag met een DC-8 van de KLM naar New York is vertrokken, „daarna in een Engels programma voor gasten uit Zuidamerikaanse landen en tenslotte nog een keer in het Nederlands voor de Shell. Op 2 of 3 augustus hoopt hij terug te zyn in ons land. BELGISCHE „GIDS VOOR NEDERLAND" VOOR KONINGIN De directeur van de Vlaamse Touris- tenbond de heer Jozef van Overstraeten, heeft gisteren in het hoofdkantoor van de bond in Antwerpen een in leer ge bonden exemplaar van de door hem samengestelde „Gids voor Nederland" aangeboden aan de consul-generaal van Nederland In de Belgische havenstad, de heer Van Mortel. Het exemplaar is be stemd voor Koningin Juliana. De gids telt ruim 1100 bladzijden. De heer Van Overstraeten zei te hopen, dat het verschijnen van deze gids, die in 60.000 exemplaren onder de Vlamingen gratis zal worden verspreid, de aantrek kingskracht van Nederland als reisdoel van de Belgen zal verhogen. Volgens hem gaan er totnutoe veel te weinig Belgen met vakantie naar ons land. Vissersboot omgeslagen Schippersknecht vermist Een hoge deining heeft vanmorgen rampzalige gevolgen gehad voor het vissersvaartuig Br. 9 uit Breskens, dat omstreeks acht uur even boven Vlissin- gen is omgeslagen en gezonken. Schip per Koster en zyn knecht Meyer zijn gered door de reddingboot „Wiersma" maar de 16-jarige knecht Krijgers wordt vermist. Het reddingsvaartuig is nog naar hem aan het zoeken. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend. Aan vissersschepen in de omgeving is gevraagd uit te kyken naar de vermiste schippersknecht. Er zouden ook twee vliegtuigen bij de opsporing van de drenkeling zijn inge schakeld. MARKTBERICHTEN AALSMEER, 11 Juli. C.V. Centrale Aalsmeerse Veiling G.A. Snijbloemen: Gerbera per stuk 20-39, Lelies 25-38, Vio lieren 8-16. Calla 30-42, Clematis 35-47, Eremurus 60-79, Bouvardla 25-44, Rayo nanten 70-85, Fresia per bos 50-80, La thyrus 25-51, Colvlllel 35-50, Ornlthoga- lum 90-130, Zinnia 35-60, Gladiolen 45-90, Liatrlx 65-100, Rozen: Better Times 6-10, Roselandla 5-8>/2. Parel van Aalsmeer 6-13 Geh. Dulsberg 7-18, Pechtold 6-10, Towny Gold 5-7 Va, Mad. Ofman 5-8, Baccarat 20- 35, Montezuma 10-23, Sweetheart 5-0, Nymph 15-29. KATWIJK AAN DEN RIJN. 12 juli. Groenteveiling: waspeen Al (per kist) 2.00 4.30, waspeen A2 (per kist) 2.50—4.30, Al (per 100 st.) 58,tot 92,bloemkool waspeen BI (per kist) 3.40-3.80, bloemkool A2 (per 100 st.) 26,tot 69,bloemkool B2 (per kist) 21,bospeen (per 100 bos) 16,— tot 24,—, sla (per 100 st.) 3.50-4.90. kroten A2 (per kist) 2.30-3.10, kroten B2 (per kist) 1.20-1.30. groene kool 11. spitskool 16.tuinbonen 23.pootulen 14,tot 18,sjalotten 10.tot 13, andyvle 13,tot 17,selderie (per 100 bos) 7,tot 10,peterselie (per 100 bos) 7.tot 9.krulpeterselie (per 100 bos) 8,bonekruid (per 100 bos) 2.00. Aanvoeren: waspeen 45.000 kg, waarvan 26.000 kg voor export werd verkocht; bloemkool 3.800 stuks, waarvan 200 stuks voor export werden verkocht; bospeen 7.600 bos. RUNSBURG. 12 Juli. Bloemenveiling Flora. Gladiolen: Plerson 390-450, Jo- han Strauss 550-600, Flrmanent 580-610, Early Queen 720-750, Red Phlox 530-650, Acca Laurentia 470-500, Gold Dust 400-450 Sneeuw Prinses 500-550, Am. Anjers: Shocking Pinks 570-580, Elizabeth 400- 430, Tangerla 14,Anjus gemengd 800, Arthur 14,Sim rood, roze en wit 450- 550; Kochelsee 500-520. Aluln 160-240. Sca- blosa 250-290, Liatrlx I 560-590, Ornitho- galum 1 10.Colvillei 250-300, Comeet 600-640, alles per 100, Godetla kop zalm 65-72, Segetum (bont) 45-50, Idem geel 50-58, Esclepla 70-74, Lathyrus gemengd 50-52, Phlox 50-53, per bos; Chrysanten I: Mlllersdale 30-32, Delight 20-22 per st. Gerbera 1 18, Lelie Auratum 24 en Lelie Regale 8-9 per kelk. WOERDEN, 13 lull. Kaasmarkt. Aanvoer 113 partQen. Ie kwaliteit fl.96- 2.05. 2e kwaliteit f 1.87-1.95, extra kwali teit f2.20. Handel matig. SLEUTELTJES GEVRAAGD Studentenerhtpaar zoekt woonruimte met keuken. In Lelden of omgeving. Wlerama, Heemskerkstr. 17. Delft. Tel. 21879. Kleuterleidster (niet plano) zoekt per 1 september kamer met (was-, stook- en kookge legenheid. In of in de omge ving van Oegstgee6t. Brieven bur. van dit blad no. 10434 k. Spoed. Nette Jongen gevr. ter opleiding ln het levensmldd.- bedr. Motorcarrlër aanw. Hoog loon. H. C. Vreeken, Rijnsburger weg 121, Leiden. Combinatie auto te koop gevraagd door particulier, merk Peugeot, Forel Taunus, Opel of Volvo. Niet ouder dan 1957. Br. bur. v. d. blad no. 1318 k. Goed onderhouden twee lingkinderwagen gevraagd. Oeg6tgeesterweg 50, Rijnsburg. Gevraagd een nette werk ster, voor eén middag per week. Mevr. Laman. Plantsoen 107. Heel goed tehuis gezocht voor Jong, roodwit katertje. Tel. 24295. Gevraagd een gem. of on- gem. kamer. B.b.h.h., eventueel direct te betrekken. Brieven met prys onder no. 1336 k bureau van dit blad. In Rusthuis Zonneweelde wordt gevraagd zelfst. hulsh. hulp, z.m. Intern. Oranjeiaan 2, Oegstgeest. Naaister gevraagd, naai werk aan huls. v. 't Hoffstraat 27 A. Lelden. Huishoudster gevraagd ln gezin waar de vrouw overleden is. Eén kind van 21* Jaar. Ned. herv., 25-30 Jaar. Brieven bu reau van dit blad no. 1333 k. Geroutineerde typistes en stenotypistes voor uitzending gevraagd. Gehuwd geen be zwaar. Snelle wekelijkse afre kening. Type-, Kopieer- en Adresseerinrfchting Van der Linden, Lammenschansweg 53, Leiden, tel. 30065. wy kopen alle soorten boeken, romans, tijdschriften, enz. J. Borsboom, Oude Rijn 23, Lelden, tel. (01710) 21876. Postzegels, vllegpostbrleven, vluchten, kaarten enz. te koop gevraagd, v. d. Wateringenlaan 154. Voorburg. Tel. 070-725793. Inkoop goud, zilver en Ju welen tegen de hoogste waar de Het adres waartoe U zich met het volste vertrouwen kunt wenden. Het Rlngenhuls. Mors- straat 9, Leiden. Voor Oegst geest: Geversstraat 47. Herstelwerk gevraagd, zoals timmer- en metselwerk. Adres: Lisserdijk 303. Telefoon 3003, Llsse. Schilder gevraagd voor schll- eren en witten van woonhuis, moet vakman zijn. Brieven met condities bur. v. d. blad no. 1233 k. Een flinke werkster gevr. 1 x ln de week. Mevr. Llm, Maurlteelngel 47. Leiderdorp. B Gevraagd een verpleeghulp Het Sonnehuys, Zoeter- woudse Singel 67. B Papegaai gevraagd, ook al en papegaaienkool. v. d. Wa teringenlaan 154, Voorburg. Tel. 070-726793. Grammofoonplaten te koop gevraagd. Zendt brlefkaat aan Postbus 8045, Voorburg. Onderwijzeres z. gest., zon nige zlt-sl.kamer. met keuken, ln Lelden. Br. onder no. 1295 k bur. van dit blad. Meisje voor de hulsh. gevr. Boven 18 Jaar. Aanm, 's avonds na 8 uur. Duyfjes, Hofdljck 68, Oegstgeest, of tel. 30223. luxe artikelen op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Hoge prov.bas. Borgstortlng ver- Klicht. Grote verkoopmogeiyk- eden. Brieven bureau van dit blad no. 986 k. AANGEBODEN Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag, te- telefoon 11.45.01. Zo'n eethoek van Houtban- del „Morspoort". Gezellige stoelen, tafels en bergmeube len. Specialiteit ln bergkasten vanaf f 65.onverwoestbaar Marsstraat 58. S Autoverhuurbedrijf „Sou- esse". Nieuwe Volkswagens, öpels, Rekord, Ford Consul. Met en zonder schuif dak. Alle wa gens met radio. All-risk verze kerd. Betere service. Billijke pryzen. Veurseweg 14. Voor schoten. Tel. 01717 - 2631. a In iedere luiermand, een astlcbroekje S.G-A. Ned. taal foutloos schry- ven. Kon. Erk. Pltmanschool. Plantsoen 65. Kussenkast, kabinet, ronde tafel, armfauteulls, bureau, ladenkastles, chiffonnière, mah. bijzettafeltjes. schemerlam pen, Persische kleden, kelim, oudholl. koperen kronen, ko per, tin. Inkoop antiek. Ter Wee, Hooigracht 86. tel. 25461. Te koop: Bruidsjapon, maat 40. met toebehoren. Te bevra gen: Willem Pijperstraat 5. Lelden. Norton sportrljwielen, ln di verse kleuren, geheel compleet met Jaebeschermer, slot, lamp enz., kabelremmen of origi neel torpedonaaf. 1 Jaar ga rantie f 149.75. Rijwielhandel De Jong, Herensingel 4, tel. 24622. Zo goed als nieuwe, mo- erne bromfiets aangeboden, wegens vertrek (emigratie) en herensportrywlel en dames- sport. Hooigracht 55. (Geen winkel). Autorijschool Allaart, Van 't Hoffstraat 46 A, Lelden, leert U snel autorijden. Tel. 01710 - 22204. Aangeboden: In staat van nieuw verkerende NB.U.-brom- flets '68. 2 versnellingen, voor- en achtertelescoopverlng. Prijs f 300.-. Oudenhoflaan 8, Oegst geest. Na 6 uur. Te koop aangeb. nog niet gebruikte camera Silette L Agfa met led. tas, v. e. aann. bod. Brieven bureau van dit blad no. 1225 k. S| Te koop: mooie, grote Jacht- ond, 1 ya Jaar oud. Rijn- en Schiekade 17, Tel. 23531. Vakantiepension voor Uw kat. Wij verzorgen Uw kat prima, terwijl U rustig met vakantie gaat. Per dag f 1.-. Vlieland, Nieuwe Rijn 50 te Lelden, tel. 20824. Gedeelte pakhuisruimte te huur. Hoogl. Kerkkoorsteeg 13, Lelden. Dwergpoedeltje, 11 weken, gldzwart f 125. Tel. 070-726793. 80 grammofoonplaten, 781. f30. v. d. Wateringenlaan 154, Voorburg. C.Z. motorrijwiel, 150 cc. voor- en achtertelescoop, duo en kofferrek, prijs f 225. In goede staat, inruil brommer mogelijk. Na 7 uur. Haarlem merstraat 62. 4 inklapbare stalen tuln- fauteulls f 36.. 4 stoelen en armfauteulls f 45.-. 2-pers. 3- dellg kapok bedstel f 37.50. als nieuw, 2-pers. Eng. ledikant, serlemodel f 27.50. opklapbed 1 meter breed f 17.50. badgel- ser f 32.60. dressoirs, uitschuif - tafels, stalen kasten, enz. J. Bouman, Utrechtse Veer 1, hoek Kr aalerstraat. Tel. 22882. Gastussennieter te koop aangeboden. Willem PUper- straat 20 (by 5 Meilaan). R Jongeman, 17 J,, zoekt voor de vakantie werk, van 's morgens tot 's middags 3 uur. Onverschillig wat. Brieven bu reau van dit blad no. 1264 k. Te koop: blauwe kinderwa gen. Osnabrugge. Hoofdstraat 154, Leiderdorp. 2-persoons bed met Interi eur matras, z.g.a.n. f 70.-. Hil- lebrand, v. d. Mortelstraat 85, Noord wijk. BOIlehaard, nierk Jaarsma, anke uitvoering, zg.a.n. f 800.-. Aangeboden wegens aanschaf centrale verwarming. Tel. 33265. Moddermansstr. 14. Verkoop van buitenboord motoren. Evlnrude-Johnson. Archimedes e.d. en voor het verzekeren van Uw boot: Jachthaven De Trekvaart. H. Geljsman, Maredljk 149a. Lel den. Tel. 21144. Voor heer, die rustig wil wonen, ls plaats ln klein pen sion. Goede stand. Ook oudere Kersonen, maar niet hulpbe- oevend. Goede verzorging ver zekerd. Brieven bureau van dit blad no. 1253 k. Aangeb. Singer handnaal- mach. r 86.-. Lewensteln trap- naalmachlnes ln salonkast f 195.-. Verkoop met garantie. Haagweg 172 a, Lelden, tel. 32833. Wegens vertrek: Philips radio, prachtoestel f75.-; FAM sleestofzuiger. 125 V.. geheel compleet, als nieuw, even ge bruikt f 55.-; Joboton platen- wisselaar, 3 snelheden, met saffier f 35.-. Tollensatraat 7. Te koop: Royal Enfield, 350 cc., voor- en achtervering. Ge negen goede 8nelbrommer ln te rullen. Da Costastr. 33. F| Brommers-Jawa. N.9.U, 1957 126.-; „Rapp" f125, belde gereviseerd, „featavus" 1959, als nieuw f376. Jawa. 260 cc., ln prima staat f 225.-. Alles on der schrift, gar. Pasteurstraat 17, tel. 84434. RTe koop: z.g.a.n. Smit diesel PK koppeling, schroef enz. Te bevr.: Machinefabriek Dra kenburg, Sumatrastraat 55 of m/s. Drie Gebroeders. Boekenkast, uitneembaar met 6 verstelbare boekenplan ken. glazen schuifdeuren, ma honiehout. Hoog 2.10 m., breed 2.20 m. Diventa gas haard, 10 staafs. Tel. 30359. Wegens huwel.omstandlg- heden aangekocht grote Inboe del: balpoottafels, diverse kas ten, divanbedden, tulmelbed- den, ledikanten, kapokmatras sen, bankstellen, ronde tafels, dressoirs v.a. flO.-, divans, eiken lislumeaus f 30.- compl. Pluym, Hogewoerd. Tel. 21266. Prijzen der schoenreparaties Dameszolen en -hakken 3.50, Dameszolen 3 00. Dameshakken 50, 75, 1.00. Ook nylonhakken voor bovenstaande pryzen. „De Concurrent", Noordeinde 2B. Prijzen der schoen reparaties Herenzolen en -hakken 4.50. Herenzolen 3.50. Herenhakken 1.Uitgevoerd ln de beste kwaliteiten leder en rubber. De Concurrent. Noordelnde 2B Dameshakken. geheel nieu we. met bekleding, alle mo dekleuren f 5.Alleen be kleding. ook in alle modekleu ren f 3.50. „De Concurrent", Noordelnde 2B, Lelden. Dames! Laat Uw schoenen spulten, alle modekleuren, a f3.50 p.p. Ze zijn dan meer dan nieuw. De Concurrent, Noordeinde 2 B, Lelden. Voor alle soorten en kleu ren lederdekverf en onder houdsmiddelen: De Concurrent Noordelnde 2 B. Aangeboden: een paar hand werk schoenen, zwarte heren molières, m. 38. Prijs 21.95. De Concurrent, Noordelnde 2B. GWU hebben weer enige goed pende, en om op te knappen 2e h. bromfietsen, Berlnl's, Sparta's, Locomotief, Magneet- HMW, enz. Valk a. d. H. Schouw V'stn. Tel. 26191-01710. Renault Dauphlne '57 en Flat 1100 '54 te koop. In staat van nieuw. Deskundig onder zoek toegestaan. Flnanc. mo gelijk. Na 19.00 uur. Mare- slngel 37. Prima zware brandkast, grote eiken kloostertafel, spi ralen. opklapledlkanten, kleine Mechel6e leeuwekoptafel. eiken kabinet, eiken ladenkastje, se cretaire. In- en verkoop van antiek, meubelen enz. W. A. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, t/over V. en D., tel. 23261. Prima Mobylette, prima ge- em. zitbad (als nieuw), pracht eiken orgel, prima Duitse kruissnarlge piano slechts f 125. Tafels vanaf f 25, gasradlator, Biedermeier mah. canapé. In- en verkoop van antiek, meu belen enz. W. F. Kooreman, 9 Nieuwe Rijn 9, t/over V. en D., tel. 23261. Te koop aangeb. z.g.a.n. kinderwagen, merk Van Delft en een wit kinderledlkantje. Tel. 30431. Aangeboden: Prima Fiat 500 motor pas gereviseerd, nieuw gespoten, nieuwe accu. goede banden f90.- (lncl. radio). Wlllemskade 22, Llsse. Snel, goedkoop lessen voor al Uw rijbewijzen. Rijschool Lowi. Erkend gediplomeerd, halen en brengen. Meerburger kade 10. tel 30396. Lelden. Rapp-bromflets '60, 3 versn. duo. Door omst. slechts even bereden. Kan geflnanc. worden. Tevens lederen Jas, weinig ge bruikt. Inl.: Crama, Herenstr. 46. B Alg. ontw. heer zoekt hele of halve administratieve be trekking per 15 nov., evt. eer der. Zeer goede referenties. Br. bur. v. d. blad no. 1312 k. B Scooter aangeboden, ls als nieuw, met accessoires. Km.- 6tand 11.000. Biliyke prijs. Na 6 uur O] Torenflat E Bromfiets, Simplex sport, voor- en achter telescoop, als nieuw. Puch bromfiets, ln pri ma staat. Pracht Siemens en Erres radio's met druktoetsen. Repeteerbuks, zeer mooi. Phi lips pickup ln koffer met ver sterker. Nieuwe Rijn 60. B Gasf., bureau, vloerkl. enz. Als nieuw gasfornuis, bureaus, dubbel gebogen damesbureau tje, vloerkleden, vloerbedek kingen. huiskamertafels, sa lontafeltjes, boekenkasten, olle- stookhaard, gasstellen, salon - zitje enz. Inkoop antiek enz. Nieuwe Rijn 60. Telef. 22150. BIJ hoek Hooigr. B Dame biedt ongeveer sep tember besch. oudere heer ln luxe le etageflat, omgeving Leiden, zonnige, gestoffeerde of gemeubileerde zit- en slaap kamer aan. Douche, v. wast. m. w. en k. w.. ollestook. Met of zonder pension. Brieven bu reau v. d. blad no. 10341 k. B Te koop Skoda Cabriolet 1951, tweezltter, ln prima staat. T.e.a.b. Lombokstraat 19. B Siemens elektr. vloerwrUver 125 volt. Tevens dynamostart v. D.K.W.-auto, t.e.a.b. Onder delen van gesloopte koelkast. Leldseweg 422, Voorschoten. B Te koop lieve langharige teckeltles, 6 weken oua f 75.- per stuk. Teven* schattige zwarte Poedeltjes, let* moois f75.- per stuk. Te zien: Mevr. Smit, Hoofdstraat 77, Leider dorp. tel. 22215. F Aangeb.: Slmca, bj. 1950, cll., ln zeer goede en mooie staat met wegenbeiOok ge negen motor of bromfiets ln te rullen. 2e Groenesteeg 31, B Nieuwe damessportflets aan geboden. wegens omstandig heden. Schoolstraat 4. bij ae Herensingel. Lelden. S Aangeboden: 1 reserve bul- nband. 620-13, weinig ge bruikt f20.-. T. C. Vermeulen, Hoge Morsweg 45 F, Oegstgeest. B 2-persoons ledikant, houten trapje. 2 zinken emmers en een Juk te koop aangeboden. C. Peet, Lange Comm.str. 10, Valkenburg. B NSU-bromfiets 1958 te koop aangeb. Te bevr.: Bestevaer- weg 26. Katwijk Zee. Na 6 uur nam. B Nylonkousen: Het nieuwste produkt nylon. Per paar 1.25. Twee paar voor f 2.00. Kousen huls Gejo, Haarlemmerstraat 8. Lelden. Zindelijke katjes aangeb. Te bekomen: Jullanalaan 12, Oegstgeest. B Solex de Luxe 1959. Solex de Luxe 1958 (ln prima staat) Dahllastraat 1 A. Lelden, b/d. Lammenschansweg. B Leert D.A.F. rijden. Een voudiger. goedkoper. Inlich tingen bil Gebr. van Ulden, D.A.F.-dealer, Verdam6traat 6. Tel. 23041. B Gulf smeerstatlon. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto. Gulf Service, Verdam straat 6. B Gulf benzine. Een weldaad voor Uw motor, ook mengsme- rlng. Gulf Service, Hoge Rijn dijk 90. RT.V.C., vijf Meiplein 16, lden, tel. 25100. Adres voor wereldbekende Novak auto radio, vanaf f159. Tevens ook auto-en transistorradio's. B Een grootbeeld Novak t.v. voor f 798. Indien gewenst, zeer prettige betalingssprel- dlng. Vraagt demonstratie aan bil T.V.C. Vijf Meiplein 16, tel. 25100, Leiden. B Kampeertenten - Luchtbed den! Kampeerga6toestellen. Verhuur van prima materiaal. De Kampeerspeciallst: Wout Bergers, Haarlemmerstraat 232, tel. 24681, Lelden. B Auto's in goede staat, wy leveren U elk gewenst merk. 10.000 km garantie. Financie ring mogelijk. Van den Berg, Hoogl. Kerkgr. 42, tel. 30692. B Snelwasmachlne vanaf f 125 zonder beschadiging Postbox 166. Lelden. B 't Huren van automobielen is een vertrouwenszaak. Tlp- Top heeft Mercedes, Consul. Taunus. V.W. en V.W.-busJes. St.-Aagtenstraat 14. Leiden, telefoon 25709. B Markiezen, rolschermen, al- Jaloezieën. Grootste sorte ring zonwering. Prima afwer king. Verkoopkantoor Melchers Marklezenfabrlek. C E. Jedeloo Juffermansstraat 23, Oegst geest. Tel 01710 - 31165 B ledereen Is enthousiast ais wy Uw matras overtrekken met damast, eenpers vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. 8mlt's bedden-tapijtenmagazijn. Mare 98, Vrouwensteeg 9. tel. 23913 SUw adres voor rotan meube- n, mandenwerk, wiegen- en bekleden van wiegen Fa. v. d. Vaart, Lange Pleterskerkkoor- steeg 24. reparatie-Inrichting, tel. 30634. B Al brandt het maagzuur nog zo fel Een Rlap-tabletje blust het wel! B Honde- en kattebrood, turf molm v. d. kattebak, klppe- en dulvevoer, kalk en steen, alle •oorten vogelzaden, vogelkooien honderlemen, hengelsport enz enz. Depot Turkenburg's za den. F. Robbers. Haven 24, tel. 25107. B Nieuwe auto's zonder chauf feur 4-, 6-, 6- en 9-pers. Werkhoven's garagebedrijf, Ma redljk 34a, tel. 22300 - 32735. Verhuur zonder chauffeur, Renault* Dauphlne, Opeis Re kord 1960. Pryzen vanaf f 8, per dag. N.V. Leldse Autover huurbedrijf, Papengracht 5 A. Lelden, telef. 01710-31511. R Engels. Snelle, grondige op- Idlng voor elk gewenst doel DagelQks aanmelding. W. Ver boog, leraar Engels, Steen- schuur 18, Lelden Tel. 25336 Trouwauto"s bestellen, vraagt Inlichtingen bij ons bedrijf. 7-pers. auto's. Billijke tarieven. Tel. 23055. Zeeman laan 12 a, Leiden. B Voor goede ryiessen met resultaat by autorijschool T. Klehn, Utr. Jaagpad 56 b. telef. 20667. Ook op dit adres luxe autoverhuur. B f 195. Grote moderne 3-zlts banks teilen met zuiver wollen bekleding ln de nieuwste mo dellen, tijdig bestellen, f 2.75 per week. Eigen werk. Jac. v. d. Doesstraat 106, Den Haag. tel. 070 - 322675. B Te huur: klapstoelen, bak fietsen en handwagen*. M. J. v. d. Reek, Oude Vest 169, tel. 25248. B Voor nieuwe en gecoverde banden; Tlp-Top garage. Sint Aagtenstraat 14, tel. 25709. B Aanhangwagens met RUks- gekeurde torsievering. Mon tage van trekin*tallatles on der elke auto. A. S. Schalken, Nieuwe Beestenmarkt 32, Lel den. tel 30358. H Wendt U tot het speciale aar-huis, voor onzichtbare damespruik, wrong, vlecht, ball, pruik en de speciale he ren-toupet. Vraagt Inlichtin gen over gewenste. Bemo-Haar, Rumpenerstraat 23, tel. 04449- 492, Brunssum (L.). B Overhemdenreparatie. Boor den en manchetten enz. ver nieuwen onder garantie. Ook no-lron. Vanaf heden ook de pot. Self-Service Express sto men en verven. „Smits" over hemden- en kousenreparatie bedrijf. Nieuwe Ryn 94. telef. 25391. B Financiering van Uw auto, bromfiets, scooter en motorrij wiel. Alle verzekeringen. As6. kantoor C. W. Betcke, Kanaal- weg 11, Leiden, telef. 26785 B „Rosine" geeft de hoogste prijs voor goud, zilver en Ju welen, Grote keuze ln verlo vingsringen, gouden, zilveren en verzilverde artikelen. Het adres voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat 16, te lefoon 26854. F| Merkhorloges! Reeds voor 34.75 brengen wy een 21 st. schokvrij, waterproof, antl- magnetlc herenhorloge, merk Ancres, grote secondewijzer. 1 Jaar schrlfteiyke garantie. Be spaar geld en kijk eerst by de Uurwerkklintek. Lage Rijndijk 8. B Hoera! Geslaagd! Geef nu een paseend geschenk. Geef een horloge, een ljlijvende herinne ring. Maar koop bij een vertrouwd adres, dan voorkomt U teleurstelling. Uurwerkkliniek Lage Ryn- dijk 8. Leiden's beste speciaalzaak! B Goedkoop en vakkundig Uw gouden en zilveren sieraden gerepareerd bij Tom Brinks, Haar 1.straat 13, t/o Voortman cafétarla. B Itooljackers en naaimachi nes een begrip! Levenslange garantie en gratis service, geen woorden maar daden. Lelden, Leemansstraat 31, telef. 31224; Alphen a/d Rijn, Iepstraat 12, telef. 3753. B Stlpdonk luxe verhuur. Pri ma wagen*, laag tarief. RIJndyk 114, tussen de Vink en het Haagsche Schouw, tel. 01710 - 31713. B Stofzuigers vanaf f 115. By aankoop van een nieuwe ge ven wy f25.voor Uw oude. Fa. Dusoswa, Turfmarkt 13. DIVERSEN P Meisje, 20 Jaar, zoekt een uke vriendin voor weekein den. houdt van dansen en bioscoop. Brieven bureau van dit blad no. 1329 k. f| Kampeertenten - Luchtbed en! Kampeergastoestellen. Verhuur van prima materiaal. De Kampeerepeclallst: Wout Bergers. Haarlemmerstraat 232, tel. 24681. Lelden. B 10% korting voor leden van onze Inkoopvereniging op wo ninginrichting, bellang, verf, elektrische artikelen, kleding, schoeisel, huishoud textiel, ba by-uitzet, radio, televisie, fiet sen, uurwerken. Vraag deel nemerskaart, geldig ln 40 win kels. Postbus 158, Leiden. B Rondvaart over Kagerplas- sen, vertrek dagelijks 14.00 uur. Leiden-Schlphol, vertrek dage lijks 10.30 uur (behalve zater dags en zondags). Geregelde stadsrondvaarten. Afvaarten Beestenmarkt. Rederij Gebr. Harland, tel. 23633. B Verhuur kano's. 1- en 2- pers. kano's. Jachthaven De Trekvaart, H. Geljsman, Mare dljk 149a, Leiden. Tel. 21144. B 3 vrienden (21 Jaar) v.g.h., zoeken lift naar Spanje of Z.- Frankryk. Voorw. n.o.k. plm. 26 Juli. Brieven bureau van dit blad no. 1277 k. B Be Vissportver. Zoeterwoude organiseert zaterdag 16 Juli viswedstrijd t.b.v. de bejaar den. Aanvang 3 uur. Eerst* prijs een flets en andere prij zen. A. v. d. Hoeven, Vrouwen- weg 51. Inleggeld fl.- en tot kwartier voor aanvang ln café Cronensteyn. S Riant 5 kamerflat niet tuin vry huis met 3 slaapk. rul len voor groter, vrij huis met tuin. Leiden of omg. Brieven bur. van dit blad no. 1230 k. B Weggelopen ln de omgeving Dierenasiel, zwarte poe6. luiste rend naar de naam „Moortje". Tegen hoge beloning terug te bezorgen: Leids Dierenasiel, Besjeslaan 6 b, Hoge Rijndijk, Zoeterwoude. Mevr. Jasper-Lourense, ge- lp.' Juli wegens vakantie afwezig. De Genestetstraat 80 A, telef. 33395. B Plm. 15 aug. aangeb. in flat te Oeg6tgeest, 2 gem. kamers (zit- en slaapk.). Geschikt voor 1 persoon, f 90.- per maand. Br. bur. v. d. blad no. 1216 k. B Vrijdag in stadstram verlo ren een pakje met achterrem motor, oud model, eigenaar hierdoor gedupeerd. Rem voor een ander zonder waarde. Br. bur. van dit blad no. 1220 k. B Welk beschaafd, alleenstaand neer wil wonen bij dame al leen, niet r.-k., omgeving pro vincie Utrecht, leeftijd 55-60 Jaar. Brieven bureau van dit blad no. lC14k. SKaagiveek 1960. A.s. zater- ig vertrekken onze rondvaart boten om 2.30 uur vanaf Ge meentehaven Warmond naar de Admiraal zeilen, met be zoek van H.M. de Koningin. Pryzen f 2.- p. p. H. A. v. Hulst Norremeerstr. 28, Warmond, tel. 01711-300. Kaagweek 1960. A.s. maan dag vertrekken onze rondvaart boten om 20.30 uur vanaf de Gem.haven te Warmond naar de Gondelvaart met na afloop vuurwerk. Prijzen f3.- p.p. H. A. v. Hulst. Norremeerstr. 28. Warmond, tel. 01711-300. Wonlngruil. Aangeb.: bene- enwonlng Morskwartler, 3 ka mer*, keuken, tuin, schuur Gevr.: woning rand 6tad of daar bulten, onversch. waar Br. bur. v .d. blad no. 1324

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4