BERNTSEN WON DE DRAGON GOLD CUP Cor Kist tweemaal onbereikbaar op eerste dag van Braassemweek Duitse roeiers waren superieur te Luzern Come-back van Jac. Kraan (FD) Njords Vier vijfde in finale De Europese voetbalbeker voor Rusland MAANDAG 11 JULI 1960 Onder bar slechte weersomstandigheden (Van onze zeilmedewerker) Het weer gooide gisteren op de eer ste dag van de Braassemweekwelke tot vrijdag zal duren, danig roet in het zeilerseten. Een miezerige regen, aan gevuld met een af en toe krachtig door komende wind maakte het voor de wed- strijdzeilers tot een onplezierig begin. De wind werd op een gegeven ogen blik zelfs zo sterk, dat de starts van de verscheidene kleinere klassen moest worden uitgesteld. Ondanks doornatte kleding bleef de wedstrijdgeest er bij de zeilers echter in. De eeuwig jonge Regenboogklasse was natuurlijk weer goed vertegenwoordigd. Hierin blonk wederom Cor Kist uit. Tweemaal stuurde hij de Toreadoor na een prachtige strijd als eerste door de finish. In de ochtend-race was F. P. Bos tweede en J. C. v. d. Velde werd derde. Gistermiddag was de tweede plaats voor ir. G. A. Bakker en J. C. van der Velde werd weer derde. Jac. Kraan maakt zijn come-back in de Flying Dutchman-klasse. Op eigen water bleek hij in beide wedstrijden ver uit de sterkste te zijn. In de ochtend- race had hij wel enige moeite met Jan Jongkind, maar al spoedig ontsnapte Kraan aan zijn greep en Jongkind moest met de tweede plaats genoegen nemen voor Heike Blok. Het was de eerste wed strijd die Heike Blok na zijn zware ziekte Nederlandse golfjeugd won van Duitsland Op de Kennemer Golfclub te Zand- voort is gisteren gespeeld de wedstrijd NederlandDuitsland jeugd. Nederland won met 63. Het was de eerste Neder landse zege in de serie, die zes jaar ge leden is begonnen. Stableford-wedstrijden De landelijke stableford wedstrijd, waaraan zaterdag op 17 golfclubs 555 speelsters en spelers hebben deelgeno men is op de Noordwijksche Golfclub gewonnen door de heer S. Stikker met 40 punten. Hij veroverde daarmede de Lucas ols Trophee. Op de tweede plaats eindigde de heer Cossen met 36 punten voor mevr. Schaper en mevr. Hesling- feld, die 32 punten behaalden. Gisteren speelde Noordwijk 2 tegen Amsterdam 2. De hoofdstedelingen ble ven in deze ontmoeting met 54 de Advertentie I!aüV^ flacon f2.95 Grote flacon F7.50 PIGMA-DERM Snelle mooie huidbruining UVS morgen tegen RCH Het elftal, dat morgenavond voor UVS de strijd opneemt tegen RCH, verschijnt in de volgende opstelling binnen de krijtlijnen: Doel: Zwartjes (Blauw Wit); achter: Pelser (Ajax) en Kluivers (UVS)mid den: De Hoed (UVS), Du wel (Concor- dia-H) en Van Leeuwen (Sparta) voor: K. van Leeuwen (UVS), Rem (DHC), Moreels (SHS), Rozeboom (Ve- locitas) en N.N. SPORTSPL1NTERS Het Britse jacht „Drumbeat", eigen dom van de uitgever Lord Beaverbrook kwam zaterdagavond op de motor en zonder mast in St. John's aan. Het was de eerste uitvaller in de Bermuda-Zwe den Oceaanrace. Vierhonderd mijl na de start ging de mast overboord in een zware storm. De bemanning vertelde, dat zij echter geen moment in levensge vaar verkeerd had. Na de noodzakelijke reparaties zal de „Drumbeat" donderdag naar Engeland vertrekken. De Nederlandse studenten roeiver eniging Laga uit Delft eindigde gisteren in Hamburg tijdens internationale roei- wedstrijden op de derde plaats by de achten. De uitslag luidt: 1. RC Alle- mania 6.19.1; 2. Germania Hansa 6.26.6; 3. Laga (Delft). Onze landgenoot Martin Wierstra is gisteren vierde geworden in de wed strijd om de „Goldene Rad von Nürn- berg". Winnaar van deze stayerwedstrijd over 50 km. achter grote motoren werd de vroegere Duitse kampioen Valentin Petry in 44 min. 44.4 sec. De Nederlandse wielrenners Joop Captein en Daan de Groot eindigden gisteren in een koppelwedstryd te Bie lefeld op de derde plaats achter de Duit sers Rudi Altig en Wolfshol en de De nen Nielsen en Lykke. Fons Veldhuizen uit Best zegevier de gisteren in een 25 km.-loop die door de westelijke mijnstreek voerde. Uitslag: 1. Veldhuizen, pers. lid KNAU, Oirschot 1.24.36.2; 2. J. Frederiks (Daventria-De- venter) 1.26.08.8; 3. P. van der Sande (Gen. Mischaelis-Best) 1.26.12.8. Het Bulgaarse voetbalteam behaal de gisteren in Sofia voor 50.000 toe schouwers een 20 zege op de ploeg van Oost-Duitsland. De doelpunten werden in de eerste helft gescoord door rechts half Hief (14e minuut) en linksbinnen Jakimof (21ste minuut). De Nederlandse heren-volleybal- ploeg heeft gisteren te Leipzig in de eerste wedstrijd van de zes landenont- moeting met 31 verloren van Oost- Dultsland. De setstanden waren: 3—15, 10—15, 15—8, 3—15. weer voer. 's Middags was Kraan niet te houden en Jan Stenhuis werd achter Kraan als tweede afgeblazen, gevolgd door F. Kamerling. A. A. Taselaar was in de 16 M2-klasse ongenaakbaar, 's Morgens werd hij ruim eerste voor Joop Bodegraven en Wim Grimm. Hij herhaalde dit 's middags en werd toen gevolgd door W. Spaargaren en Bodegraven. Spectaculair Het ging er in de Vrijheidsklasse weer spectaculair aan toe. Jan Romke de Vries ging 's morgens als eerste rond het indewindse merkteken. Na twee rakken echter kwam Bouw van Wyk, die een slechte start had boord aan boord met De Vries. Bij de boei greep Van Wijk zijn kans en hij gaf zijn leiderspositie toen niet meer prijs. Fred Imhoff lag in de middagrace aan de kop maar bij het indewindse merk teken werd hij gepakt door M. Kempkes en zo bleef de volgorde gehandhaafd. In de Finnjollen is een mooi veld aan start gekomen waaronder o.a. de Duitse Olympische vertegenwoordiger Hans Kammerer. Maar in de eerste race had Wim Maarse zyn nieuwe Finnjol blijk baar volkomen door en voor zijn geduchte rivaal Koos de Jong ging hij zegevierend door de aankomstlijn. Koos de Jong liet dat niet op zich zitten en revancheerde zich in de middagwedstrijd. Nu werd Maarse tweede. Hans Kammerer werd in beide races derde. De Valken in de strijd Valken Ed. Hoppe toonde wederom zijn goede vorm in de Valkenklasse want in de och tendrace had hij al heel spoedig een grote voorsprong op J. de Wilde en Egon Rolf v. d. Baumen. Rolf v. d. Baumen passeerde echter later De Wilde. Ook Kirkenier wist De Wilde nog voorbij te gaan. Maar in de middagrace kwam de naam Kraan er weer eens aan te p h. Kraan finishte voor Ed. Hoppe en Rolf v. d. Baumen na een spannende wedstrijd. Ernstige averij werd toegebracht aan het Vrijheidsjacht van J. A. G. Bakker door een aanvaring met een stuurboord- jacht. Bakker zal deze Braassemweek zeker niet meer kunnen varen. Verdere uitslagen: Olympiajollen: ochtendwedstrijd: 1. Mustang (W. H. Stellingwerf), 2.Glip- per (Sj. Haaksma). Pampusklasse: ochtendwedstrijd: 1. Karakiet (L. A. L. van Dijken), 2. Stormvogel (Ch. Saur). Sternklasse A: ochtendwedstrijd: 1. Windbreker (I. van der Want), 2. Nor- remeer <E. H. A. Hofkes). 12-voetsjolIen klasse A: ochtendwed strijd: 1. Positron (J. J. van 't Hooger- huys), 2. Wildzang II (P. J. M. Bulters). Flying-junior-klasseochtendwedstrijd 1. Flevo jr. (D. Dudok van Heel), 2. Ca sanova (G. A. van Monfrans). Amerikaanse roeiers voor Olymp. Spelen De Amerikaan Jack Kelly, broer van Prinses Gracia van Monaco zal zijn land voor de vierde maal vertegenwoordigen bij de Olympische roeiwedstryden, die op het Lac Albano 20 km van Rome wor den gehouden. Kelly Olympisch skiffeur in 1948, 1952 en 1956 zegevierde nu met Bill Steel in de double scull by de Ame rikaanse selectiewedstrijden voor de Olympische Spelen die op het Onondaga Meer werden gehouden. Het duo won in de finale met een tyd van 8 min. 3.3 sec. van German en Cos- tello, die in 1956 de Olympische double scull ploeg vormden. De winnaars van ieder nummer gaan naar Rome. Het zyn: skiff: Harry Parker (8.25.2), vier met stuurman: Lake Washington (7.12.6), twee zonder stuurman: Lake Washing ton (7.47.2). Vier zonder stuurman: Lake Washington (7.16). Double scull: Jack Kelly en Bill Knect (8.03.3). Achten: Marineploeg (6.46.-). In hetzelfde bad te Leipzig, waar Rini Dobber een maand geleden haar Euroupees record op de 200 meter rug slag vestigde, zwom het 16-jarige Oost- duitse zwemstertje Ingrid Schmidt de 200 meter rugslag in 2 min. 36.8 sec. Ze bleef slechts 0.6 seconde boven het Euro pees record van het Amsterdamse meisje. Goede prestaties Nederlandse ploegen (Van onze speciale verslaggever) Het Wilhelmus mag dan niet over de Rotsee geklonken hebben, niettemin zyn de verrichtingen van de Nederlandse deelnemers aan deze belangrijke roei- wedstrijden van het continent alleszins bevredigend te noemen. Van de 17 deel nemende naties was Duitsland weder om superieur en wel in die mate, dat soms de verzuchting: „Gelukkig mogen ze maar 1 ploeg van elk nummer naar Rome sturen" werd gehoord, wanneer niet alleen de ere-, maar ook de 2e of 3e plaats voor onze oosterburen was. Onze dubbeltwee Bakker-Rentmeester, die zaterdag haar heat spelenderwijs won. werd door velen als favoriet in de totalisator getipt. Maar ook van de Tsjechen Kozak en Schmidt, die in Ma con vóór onze landgenoten Europees zil ver veroverden, kon veel verwacht wor den. De race. even enerverend als span nend, eindigde in een Tsjechische zege. Door een machtige sprint liepen de Tsje- Wim van Duyl op vierde plaats De vierde en de vijfde beslis sende wedstrijd voor de Dragon Gold Cup (gewonnen door de Deen Olie Bernsten) werden in het weekeinde op het IJsselmeer verzeild. Vooral die vierde race voerde de spanning in het klasse ment geducht op. Eerst werd een start geannuleerd, omdat velen te vroeg waren. Het was duidelijk, da tde Kroonprins Constan- tijn zijn weertje had, want in die start had hij de beste positie. ,,Dit waren Middellandse Zee omstandigheden", vertrouwde de Prins ons na afloop van de wedstrijd toe. Dat bleek ook wel, want toen de start eindeiyk goed was nam S. Sorrentino (It.) de leiding en in tweede positie lag de Kroonprins. Maar derde kwam onze Olympische vertegenwoordiger in de Drakenklasse Wim van Duyl uit het kruisrak. In deze topvolgorde kwam geen wijziging meer. En omdat Olie Berntsen als zevende eindigde, stond nu de Deen nog maar twee hele punten op Sorren tino voor. Nederlands weertje Zo begon men aan de vijfde race. Geen Middellandse Zee omstandighe den ditmaal, maar het meest Neder landse weer dat men zich als zeiler maar kan voorstellen: harde wind en regen. Guur en koud. Typerend was het, dat lieden uit het hoge noorden nu op de overwinning aasden. Thor Thorvaldsen (N.) bewees dat hU toch altijd een topzeiler is, want hij kwam als eerste rond het indewindse merk teken voor Olie Berntsen, die zich op deze plaats zeker van zyn zaak, het winnen van de Dragon Cup, achtte. Voor Wim van Duyl lag de enige kans op de Gold Cup nog in een eerste plaats. Toen Van Duyl dus, uitnemend zeilend op de ruime rakken, in derde positie gekomen was, poogde hU in het laatste kruisrak voordeel te verwer ven in een extreme slag op tegenge stelde koers van de koplopers. Maar he laas ging de gok niet op. Integendeel, Van Duyl verspeelde er nog plaatsen mee. Thorvaldsen handhaafde zich pri ma op de eerste plaats. Olie Berntsen zal nog wel enige benauwde ogenblik ken gehad hebben, toen hy zag, dat Sorrentino achter hem zeilde in derde positie. Maar het was niet nodig, de Italiaan kon de ervaren Deen niet meer passeren. Zo werd Olie Berntsen win naar van de hoogste eer in de Draken- klasse: houder van de Dragon Cup. Eindklassement: 1. O. Berntsen (Den.) 6013 p.; 2. S. Sorrentino (It.) 5825 p.; 3. A. Birch (Den.) 5032 p.; 4. W. P. van Duyl (Ned.) 4871 p.; 5. Th. Warrer (Den.) 4884 p.; 6. Th. Thorvaldsen (N.) 44G5 p. ;7. C. de Groot (Ned.) 4399 p.; 8. Henning Jensen (Den.) 4149 p.; 9. B. Andersen (Den.) 4001 p.: 10. J. Salas Chaves <Arg.) 3612 p.; 11. Kroonprins Constantyn van Griekenland. Hertog van Sparta, 3600 p.; 12. R. Harmstorff (Did.) 3562 p.; 13. A. Holm (Den.) 3560 p.; 14. Sir Gordon Smith (Eng.) 3097 p. Koersen te Duindigt Typhoon toonde zijn prima vorm Crusader (H. Pije) won de Diana-prijs (Van onze medewerker) Dat Typhoon, de 8-jarige zoon van Parisien in zyn allerbeste vorm steekt, bewees hy gisteren te Duindigt in de internationale dravery. Query Hanover nam het commando op zich, doch werd spoedig van de kop verdrongen door de sterke Rudolf G. (J. Brouwer). Voor de tribune nam Enterprise (Vergay) de tweede plaats in met Querie als derde en Typhoon op de vierde plaats. Op het doel afgaande kon Rudolf, hoewel krachtig tegenstand biedend, het niet houden tegen de sterke slotaanval van Typhoon, die op het bijzonder zware pad in 1.25.6 km tyd zegevierde, doch Rudolf bleef onbedreigd tweede voor de door De Vries gereden Curlew. Sammy Mars (J. de Vlieger) kon niet verder dan de vierde plaats komen. De openingsdraverU werd een zekere zege voor Young Lady Mac (Vergay), die spoedig na de start aan het hoofd lag en zich de ereplaats niet meer liet ontnemen. B. de Vries werd met Yan kee Maid tweede voor Xandor (J. de Vlieger). By de tweejarigen, over een afstand van 1400 meter toonde Zilvervos (Kooy- man) uit het goede hout gesneden te zyn. Hy nam in den beginne de leiding voor Zeno (Vergay) en Zefa (Siderius). Aan de overzyde kwam Zefa met in spanning van alle krachten op kop, doch in het rechte eind kwam de Zil vervos als een volleerde draver sterk terug en boekte een voor 2-jarige fraaie 1.27.9 zege. Achter Zefa werd Zeno derde. In de Diadema-prys, met 5 deelne mers, had Xandro S (Heynen), die 60 meter aan het koppaard Yvonne Heny (J. v. Leeuwen) moest geven, een pri ma start en lag spoedig op de tweede plaats achter de leidende Yvonne. Toen de laatste in het rechte eind fouteerde en terugviel, ging Xandro S naar een vlotte 1.28.8 overwinning. Xenocraat (Strooper) werd een beste tweede voor Woelwater (Scholten). Wirna O (Oolsthoorn) nam in de Edina B-prijs de kop en voor de tri bune volgden VrUbuiter, Urban Hollan- dit en Willy's Lieveling. Tea wilde niet aanpakken en bleef aan de start staan. Na een baanronde gaf M. Vergay Ur ban Hollandia wat meer speed en ging de leidster bedreigen. Toch ging Wirna nog als leidster de rechte lijn in, maar halverwege had Urban iets voordeel. De inspanning was voor Urban echter iets teveel geweest en een galoppade volgde, die tot door het stek voort duurde, zodat uitschakeling volgde en Wirna O toch nog het eerste geld in casseerde, voor een verrassende Vic tory Queen (Strooper) en Robert Tay lor (Harmsen). Uranus Koff (Smit) wees in de Fa- tima-prys het veld (!e weg en Wilster S (A. Knynenburg), Wilschot (Jo v. d. Berg) en Vita Kinley volgden in zUn voetspoor. In de rechte lijn fouteerde Uranus Koff en verdween in de ach terhoede. Het gevolg was dat Wilschot in 1.27.5 als eerste finishte voor Wil ster en Vita Kinley. Ondanks een voordelige start voor Exceptation (v d. Kraats), die hem by de tweejarige volbloeds enige lengten tot finish. Gedurende het grootste deel van de race had zU enige lengten voor deel op haar 7 tegenstandsters en toen deze haar te dicht op de hielen kwa men gaf zy iets meer speed en on danks de halslengte verschil, die Cru sader op de streep op Country Girl (v. d. Kraats) had, werd het toch een ze kere zege. Op 1% lengte volgde Kobette als derde. De uitslagen lulden: De rennen: Grettello-prijs: 1. Slsse Solfero (H. Phe) 2. Conquistador: 3. Sollta. Tot.: wi. 14.80 pL f 1.40. f 1.90, f 1.30. gek. f 14.70. cov. Gouden Speld-prljs voor amatrices: 1. Prlncesse Aldls (mej. A. Belsel von Gym- nich): 2. Kilo Moto II. 3 Wurftaube. Tot.: wl. f5.70, pl. f3.40. f3.20. gek. f 16.10, cov. f4.10. Diana-prtjs: 1. Crusader (H. Pye); 2. Country Girl; 3. Kobette. Tot.: wl. f5.20 pl. f 1.50, f 1.40, f2.70, gek. f8.70, cov. f3.80. Amazone G-prijs: 1. Young Lady Mac (M. Vergay) (1.29.8); 2. Yankee Mald; 3. Koersen Groningen De uitslagen van de gisteren gehouden draveryen lulden: Daisy Bell N-prijs: 1. Young Six (J. K. v. d. Veen) (1.35.1): 2. Yvonne Magowan; 3. Xiphias Hollandia. Tot.: wl. f5.-, pl. f 2.30, f 2.30. gek. f 17.50, cov. 1 4.60. Jimmy Mc Gregor-prljs (le afd.)1. Ze phyr (J. van Dooyeweerd) (1.37.6); 1. Zele van Adorp; 3. Zuidenwind. Tot.: wi. f4.10 pl. f2,-, f 1.70, koppel f5.70. cov. f3.50. 2e afd.: 1. Zombro Pluto (B. U. de Jong) (1.37.6); 2. Zelma Dear; 3. Zelma Dunst. Tot wl. f 1.80, pl. f 1.60, f3.60, koppel f 12.10, cov. f 7.40. Karei I-prys: 1. Walina Hollandia (K. Woudstra) (1.31.3); 2. Woudsnip S; 3. Winnifred. Tot.: wi. f2.60. pl. f 1.50, f2.-, f2.80, koppel f4 30, cov. f6.20. Lux Scott-prljs: 1. Yrma Dunst (D. S. Bolwyn) (1.32.1); 2. Yankeee Hanover; 3. Young Erebus. Tot.: wi. f29.40, pl. f5.40, f 1.70, f2.40. koppel f36.60, cov. f5.60. Marinus M. Scott-prijs: 1. XI S (B. U. de Jong) (1.31.4); 2. Xavier; 3. X. Nelly. voornv gal, moest hy toch halver- wegen het parkoers het hoofd buigen voor Solita (Delbrassinne), doch ook deze kon de ereplaats niet houden en Sisse Solfero (H. Pye) bleef met ÏV* lengte meester over het fokprodukt van de heer Frowein, n.l. Conquistador, met Vandeuren in het zadel, die met een hals verschil Solita voor de tweede plaats klopte. In de ren ofn de Gouden Speld voor amatrices faalden de favorieten vol komen en Princesse Aldis (mej. Beissel von Gymnich) bleef na fraaie strUd met een hoofd verschil de meerdere over Kilo Moto II (mej. Arts), die drie lengten voordeel had op Wurftaube. Crusader (H. Pye) won de Diana- prys, voor 3-jarige merriën, van start Xandor. Tot.: wi. f3.30. pl. f 1.50, f 1.60, f190. gek. f6.—. cov. f5.90. Baronesse Holle-prils: 1. Zilvervos (Th. H. Kooyman) (1.27.9); 2. Zefa; 3. Zeno. Tot.: wi. f3.70. pl. f2.—. f 1.80. gek. f5.80 cov. f 4.80. Dladema-prijs: 1. Xandro S (P. Heynen) (1.28.8); 2. xenocraat, 3. Woelwater. Tot.: wl. f2.—. pl. f 1.90, f2.40. gek. f6.—. cov. f3.60. Edlna-prys: 1. Wlrda O. (J. L. Olsthoorn) (1.30.8); 2. Victory Queen; 3. Robert Tay lor. Tot.: wi. f 5.40. pl. f 1.70, f3.30. f4 70, gek. f 11.30, cov. f 10 60. Fatima-prijs: 1. Wilschot (J. M. v. d. Berg) (1.27.5); 2. Wilster S; 3. Vita Kin ley. Tot.: wl. f3.90. pl. f 1.60. f 1.60. f2.20. gek. f7.40. cov. f 0.4Ó. Gelukster K-prys: 1. Typhoon (P. A. Strooper) (1.25.6); 2. Rudolf G; 3. Cur lew. Tot.: wl. f2.—. pl. 11.40, f3.10, gek. f 11.90. cov. f8.—. Totalisator omzet f 116.602,50. Crusader (rechts) verslaat Coun try Girl met een halslengte in de ren om de Dianaprijs. Tot.: wi. f3.60, pl. f 1.80, f6.20, f2.90, kop pel f9.80, cov. f 13.70. Nonle Frled-prijs: 1. Vlte Hollandia (J. v. d. Wyk) (1.27.8); 2 Willemarie G. S.; 3. Turdus Musla S. Tot.: wl. f4.90, pl. fl.90. f2.10, koppel f 14.60. cov. f5 30. Pietje Beel-prijs 1. Vauban B (P. DJ. Bolt) (1.28 4); 2. Washington; 3. Ulver S. Tot wl f3.30. pl f 1.20. f 1 30. f 1.20. kop pel f 10.60, cov. f 4. Renaldo-prys: 1. Q. Bascom (J. van Dooyeweerd) (1.28); 2. Tilda O; 3. Rol de Clnq Mille. Tot.: wl. f 1.60, pl. fl.20, f 1.60, koppel f3.—cov. f3.30. Totalisator omzet f70.682. chen in de laatste vijftig meter weg van Nederland, met wie ze daarvoor een honderd meters lang duel om de leiden de positie hadden gestreden Onze dub beltwee werd echter gediskwalificeerd wegens het hinderen van een tegenstan der op een andere baan. Onze dubbel twee, die praktisch nog niet als zodanig getraind heeft, kan in de komende maanden beslist nog veel aan snelheid winnen. Verheugend Verheugend was ook, dat skiffeur Re- delé, die pas 1 juli weer met de in tensieve training is begonnen, zich zo goed weerde tegen de Diamond Sculls- winnaar Mackenzy en de Pool Kocerka. Tegen het zeer hoge tempo van deze laatste twee stelde hij een laag tempo van 30 en wist toch goed by te blijven. Mackenzy leidde gedurende de hele race; Kocerka passeerde onze landgenoot 30 meter voor de finish :net enkele wilde halen. Ook Bakker en Rentmeester, die resp. als 4e en 5e finishten, bewezen tot 's werelds sterkste scorers te behoren. Nederlands representanten in de boord- nummers hadden vooral met een gebrek aan internationale ervaring te kampen. De Njord Vier, die zich tot de 1600 meter in het sterke gesloten veld had weten te handhaven, moest tenslotte de 3 Duitse ploegen, waaronder de Europese titelhouder Germania, en een Hongaarse Vier laten gaan. Dick Marcia won in 6.41.40, Kiel werd 2e in 6.47.29, Honga rije 3e in 6.48.18, Germania 4e in 6.49.10, Njord 5e uit 8 finalisten, liet 6.52.12 voor zich afdrukken. Pech De Nereus Twee zonder had pech: op 500 meter werden Blaisse en Veene- mans door Njord uit de baan gedrukt en moesten laten lopen. Uit de 8e positie roeiden de Amsterdammers magistraal naar de 4e plaats - op 1750 meter al be reikt - en kregen aansluiting met de 3 fel vechtende ploegen van Ratzeburg, Neuss en Donau-Linz, die ieder al reeds Europees metaal veroverd hadden. De twee met stuurman van Argo. die al be- trekkeiyk snel in de achterhoede geraak te, bleek ook niet het sprintvermogen te bezitten om naar de voorste gelederen op te rukken. Van Dis en Wintjes, die ook in de Varsity-Vier van de Wageningers mee- roeiden, werden 6e. Enige uitslagen: Skiff: 1. Mackenzy 7.32.59; 2. Kozerka (Polen) 7.34.23; 3. Redelé 7.35..43; 4. Bakker 7.37.91; 5. Rentmeester 7.39.30. Twee zonder stuurman: 1. Ratzeburg 7.40.44; 2. Neuss 7.42.87; 3. Donau-Linz 7.43.24; 4. Nereus 7.50.20; 5. Italië 7.52.69. 6. Bern 7.53.66. Twee met stuurman: 1. Hansa Bre men 7.36.94; 2. Hongarije 7.34 92; 3. Ger mania 7.47.15; 4. Italië I 7.47.64; 5. Ita lië II 7.47.66; 6. Hollandia Roeiclub Am sterdam 7.49,99. Dubbeltwee: 1. Tsj.-Slowakije 6.44.55; 2. Club Nautique et Atletique de Rouen 6.48.54; 3. Ratzeburg Ruhrklub 6.48.84. Hollandia Roeiclub gediskwalificeerd, maakte een tijd van 6.46.94. Het eerste toernooi om de Europese voetbalbeker voor landenteams is ge wonnen door Rusland. De Russen ver sloegen in de finale, die in het Pare des Princes in Parijs voor slechts 10.000 toeschouwers werd gespeeld, Joego-Sla- vie na verlenging met 2—1. De officiële speeltijd was afgesloten met een 1—1 stand. By de rust hadden de Joegosla- ven nog een 10 voorsprong. Het regende voortdurend tijdens de wedstrijd en dat was in de tweede helft een duidelijke handicap voor de Joego- slaven, die aanvankelijk goed begonnen, maar in de slotfase beslist minder doel treffend speelden. In de eerste helft was Joego-Slavië veelal sterker. De Russische verdediging speelde in die periode vaak nerveus uitgezonderd de briljante doelman Jashin en rechtsachter Tsjekheli en de Joegoslaven kwamen enkele keren dicht bij een treffer. Jashin redde ech ter eenmaal prachtig bij een zeer hard schot van linksbinnen Galic en na een half uur was hij bovendien bijzonder fortuiniyk, toen Kostic na een goede combinatie met Sekularec en Perusic hard de bal tegen de buitenkant van de paal schoot. Het verdiende doelpunt kwam tenslotte na 40 minuten juist toen Rusland, vooral dank zy Ivanof. zich enigermate herstelde en werd gescoord door rechtsbinnen Nerkovic (0—1) Na de rust speelde Rusland energie ker, nam het initiatief en in de steeds ruwer wordende wedstryd kwam het Joegoslavische doel onder druk te staan. De Russen hadden al spoedig succes. Na vier minuten namelijk stompte doelman Vidilic de bal onfortuinlijk voor de voeten van middenvoor Metre- veli en dat betekende 1—1. Rusland be hield een licht overwicht en Joego-Sla vië moest het daarna veelal hebben van snelle uitvallen, die vaak wel gevaarlijk waaren maar Jashin toch niet voor te grote problemen plaatsten. Het tempo lag hoog en de betere conditie van de Russen leek beslissend. Doch ondanks enkele zeer goede scoringskansen voor de buitenspelers Meski en Ivanof in de slotfase bleef de stand in de reglemen taire speeltijd ongewijzigd. De beslissing viel tenslotte in de zeer spannende verlenging met een goede kopbal van de Russische linksbinnen Ponedelnik in de 22ste minuut. Daar voor waren er enkele enerverende mo menten voor beide doelen geweest. Vi dilic redde eenmaal ten koste van een hoekschop en Jashin voorkwam zelfs twee keer .zekere treffers". Eenmaal werd hij door foutief opstellen door een kopbal van Jerkovic gepasseerd maar toen vloog de bal juist naast het doel. Het Argentynse voetbalelftal won zaterdag in het River Plata Stadion te Buenos Aires met 10 van Paraguay (rust 00). De wedstrijd werd gespeeld voor het toernooi om de Coupe „Atlan- tique".

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7