Zilver en goud voor P. Gijsman Bevorderingen Gymnasium Leiden Vergiftig water sloop 't vorig jaar boezem Rijnland binnen Weinig vraag naar vlees Meisjes - Leiden Vakschool voor Opgericht 1 maart 1860 Maandag 11 juli 1960 Tweede blad no. 30093 Halve eeuw bij Van Wijk Heringa Voor de heer P. Gijsman was het vandaag een grote en feestelijke dag, waarop de glans van het zilver en goud op hem afstraalde. Ter gelegenheid van zijn gouden jubileum bij de NV Textielfabrieken Van Wijk Heringa werd hij niet alleen onderscheiden met de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, doch werd hem tevens de gouden ere-penning van de Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel ter hand gesteld. Eindexamens h.b.s. voor meisjes Aan de HBS voor Meisjes met 6-jarige crursus en afd. MMS zijn voor het eind examen van de aid. MMS geslaagd: Eve line Barrau, Noordwyk aan Zee; Gonny Bookhoven, Noordwijk; Janny v. Bors- sum Waalkes; Marthje van de Grient, Oegstgeest; Letty Groenewoud, Elly van Hall; Marja Hanson, Leiderdorp; Sonja Hemsing, Leidschendam: Rinske Jong- sma; Margreet Keiser. Wassenaar; Zwa- net Lunenberg; Annette Merkens, Nieuwkoop; Willie Meyer, Wassenaar; Irene Schmidt; Magda van der Star; Nienke Steinz; Jobien Tieleman, Kat wijk aan Zee; Gonnie Toenkkes, Wasse naar; Anneke Visser. Ante Abrahams; Mettie Aribo; Shirley Bonte, Sassen- heim; Loes Br emmer, Leiderd.; Sjieuw- ke Broersma; Loekie Burer; An ja Fabe- ry de Jonge, Oegstgeest; Ineke Hubeek; Emmie Koster, Boskoop; Lilly Meerpoel; José Muylwijk; Adéle Nolle. Oegstgeest; Ria Roest, Leiderdorp; Lennie Roskam; Marianne Smelt; Joke Sturm; Maryan Verver; Anneke Vogelaar, Wassenaar; Elly de Vos, Voorschoten; Diddy van Wingerden, Katwijk aan Zee; Leny van der Zaal, Lisse. Afgewezen 5. DIPLOMA-ZWEMMEN OVERDEKTE In de Overdekte zijn voor het zwem diploma A geslaagd: Cornelia Erades, Ida Heemskerk, Mar- garetha Lestraden, Maria van Egmond, Vera Bos, Marianne Collé, Louise Vol- ker, Elly Bosch, Lenie Tisseur, Aafke Jongedijk, Joke de Wit, Dleuwertje de Mooy, Corry Star, Aleida Hakkenbrak, Christina de Mooy, Marjo Noort, Rucha- ma Hagenaar, Jet Judels, Renée Parra- more, wybrigje v. Vianen, Jacomina v. Weeren, Ellie van Dam, Liesbeth de Mooy, Karei van Winkel, Daniël Krom hout, Antonius Hocks, Alexander Leget, Casimir van Til, Kees van Rijn, Johan nes Kriek, Eddy Robberts, Marinus v. d. Mey, Rich den Duik, Hugo Kuyt, Corne- lis Kromhout, Jan Kromhout, Adriaan v. d. Plas, Johannes van Wallinga, Dik Pluimgraaff, Frank Knaap, Dick Briel, Arie van der Kr oef, Jacob Kromhout. Diploma B: Marie Geijer, Teuni Mi och, Ellen van Dee, Henriëtte Huur man, Pieternella v. d. Haak, Greetje Wolvers, Lieke Zuidema, Saskia Valken burg, Anthonia de Mooy, Trix van Vliet, Ellie Star, Marytje van Egmond, Johan na de Bruyn, Marcel van Aelst, Hugo Sigtenhorst, Marinus Sterk, Levlnus Konter, Rauke Hoogewoud, Wim v. d. Haak. Buuren, Rudolf van Calcar, Leo Dee, Thys van Ginkel, Ric Hettinga, Hans de Jong, Edith Kappers, Liesje Kwaad gras, Gys Laurentius, Hak van Nes, Jeannetje Oosterhuis, Els Ouwehand, Joop Roelofs, Tilly Ruitenberg, Johan van der Sande, Geraldine van der Schaaf, Kees Schimmel, Petra Stell- wagen, Niek de Water, Bram de Wolf. 1 herexamen, 8 afgewezen. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse: Wim Bavelaar, Lineke Deur- loo, Caroline van Gulik, Wout Kloek, Theo Meyering, Jan de Nie, Pim Punt, André van Rhee, Doortje van Royen, Woodrow Rullmann, Heieen van der Sande, Jaap Vervoort, Karei Waas dorp, Hans van Weizen, Artje Sonne- velt, Louis Bogaards, Freddy Bueno Bibaz, Els Engelenburg, Paul Koole, Gerard Nap, Frank Potjer, Yms van der Veen Meerstadt, Bert Venema, Steven van Vliet, Therus Vosmaer, Nico de Vries, Tineke Willemsen, Ma rion van Randwyk. 6 herexamens, 6 afgewezen. Bevorderd van de 4de naar de 6de klasse: Rob Boonstoppel, Lumine Bou- man, Geert van Gulik, Dick Hofstee, Hans de Jong, Rudolf-Jan Kloek, Loes Korthals, Gerard van Krieken, Jan Ku- perus, Nootje Lambrechts, Hannie Smit, Robby Veldhuyzen, Piet de Vos (voorw.), Eduard Bomhoff, Margriet Drewes, Sandra de Haan, Dik van der Hoek, Eddy Lourens, Hans Metz, Bram van Mourik, Baja van Oven, Caroline Schneyder, Otto Strack, Ans Vrielink, Maarten van Traa, Phiene de Vreese, Cees Waal. 4 afgewezen. Bevorderd van de 5de naar de 6de klasse: Marbeth Beukema toe Water, Hanneke Blindenbach, Jooke v. Doorn, Harm Drewes, Theo Geels, Tineke Hartman, Corrie van der Horst, Hilda Onder de vele vluchtelingen, die gisteren met vliegtuigen uit Kon go in België aankwamen, bevond zich ook een aantal nonnetjes. Bij het weinige, dat zij hadden weten tc redden, was ook een tropenhelm. Krook, Lenie Mussert, Henka Niessen, Nena Oosthoek. Peter Schoonheim, Wendy van der Ster, Nelleke Turion, Wil van der Veur, Nico Opdam, Guido Bakema, Wander van den Berg, Rob BooU, Els van der BUI, Bas-Jan Demi- nlnt, Jan-Willem Gast, Hans Hers, Hon ka Kruts, Piet Kruyt, Rudy Kuyt, Robby van der Linden, Jan Ooster- hoff, Pim Visser, Albert Vossepoel, Floor van der Wind, Jeannette van der Windt. 2 herexamens, 7 afgewezen. Nadat het kalf verdronken was teerden in Gouda preventieve maatregelen genomen In het jaarverslag 1959 van het Hoogheemraadschap Rünland komt een uit gebreid eninteressant artikel voor over de vergiftiging van het boezemwater in mei van het vorige Jaar. De plaats van besmetting lag buiten het Rijnland en wel langs de Hollandse IJssel. De katastrofale vervuiling van het Rijnlandse water werd eigenlijk veroorzaakt door de grote droogte. Immers voor peilbeheer- afscheid van zyn gast en verwekte nog sing en verversing moest op volle capaciteit IJsselwater op Rijnlands boezem, worden gebracht. De in de Hollandse IJssel en bü het gemaal te Gouda waar genomen vissterfte wekte bü het dienstdoend personeel geen argwaan. Men veronderstelde, dat zuurstofgebrek daarvan de oorzaak was. Hierdoor is te ver klaren, dat vergiftig water Rünlands boezem kon binnensluipen. Prins Constantijn terug naar Athene De 20-jarige Griekse Kroon prins Constantijn, Hertog van Sparta, die op het IJsselmeer een week lang heeft deelgenomen aan de internationale zeilwedstrijden om de Dragon Gold Cup, is van ochtend om 9 uur met het lijntoe- stel van de Olympic Airways te ruggevlogen naar Athene. Hij is gedurende zijn verblijf in Neder land de gast geweest van onze Koninklijke familie te Soestdijk. Vanochtend bracht Prins Bernhard, die onder zyn colbert een witte trui droeg, hem in zyn eigen Ferrari van Soestdyk naar Schiphol, waar de snelle wagen om half negen arriveerde met de Prins zelf achter het stuur. Juist als tien dagen geleden by zyn aankomst hield Prins Constantijn zyn witte zeil pet in de hand. zyn twee begeleiders, kapitein-ter-zee S. C. Chassiotis, die zyn adjudant is, en de zoon van de opper - ceremoniemeester van het Griekse Hof, de heer D. Levi des, waren tevoren reeds in een auto van de Griekse amba»ssade op het vliegveld aangekomen. Prins Bernhard nam byna terstond Zondag 10 mei bereikte de situatie haar dieptepunt. De besmetting breidde zich uit via het Aarkanaal naar de Leidse Vaart en Drecht, via de RUn naar de Heimanswetering en in de RUn tot voorby Koudekerk. Pas 's middags bereikten alarmerende berichten de technisch-hoofdambtenaar te Gouda. De bron van het vergiftigingsproces werd in eerste instantie binnen RUnland ge zocht. De daaropvolgende dag werd de bron van besmetting na vele intensieve onderzoekingen gevonden. Het bleek een vuilnisstortplaats in Gouderak aan de Hollandse IJssel te zyn. Het vuil van <jeze stortplaats kwam by hoog water in aanraking met het rivierwater. Het vuil, dat het water had geïnfecteerd, was vermoedeiyk afkomstig van de ShellraffinaderU te Pernis. De daarop volgende dag (12 mei) werd vissterfte waargenomen in de Leidse grachten. In de Gouwe kwam toen geen vissterfte meer voor. Donderdag 14 mei advi seerden dükgraaf en hoogheemraden van RUnland het inlaten van boezem water in de polders te staken of te be perken. De verversing werd met kracht voortgezet. Het vuile water werd in Katwyk geloosd. Op 19 mei was aan de noodtoestand een einde gekomen. In de tiendaagse vergiftigingsperiode werd 9 miljoen m3 water meer geloosd dan in de overeenkomstige periode van 1958. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te 's-Gravenhage-Loosdulnen (6de pred. pl.) W. van Beem te Badhoeve dorp te Houten (U.) S. de Jong, kand. te Molenaarsgraaf te Nleuw-Lekker- land (wyk Dorp) J. van Rootselaar te Delft beroepen door het breed mode- ramen van de Provinciale Kerkvergadering van Noord-Holland als predikant voor de opbouw van de Hervormde gemeente ln het IJmondgebled N.O. Steenbeek, secr. Raad Jeugdwerk Ned. Herv. Kerk te Amersfoort. Aangenomen naar Oostermeer Estrum dr. K. H. Slccama te Sneek. Be dankt voor Amsterdam Ph. W. Bergkotte te Oosterbeek. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Applngedam (vac. N. Korennoff) J. P. Kakes te Makkum. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Hulzen (N-H) W. F. Laman te Hamilton (Ontario, Canada). GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Poortugaal W. C. J. Boe- schaart, kand. te Wolphaartadljk, te Dor drecht H. Llgtenberg, kand. te RUssen. Preventieve maatregel Als preventieve maatregel tegen een herhaling van het innialen van vergif tig water te Gouda, zyn in het gemaal te Gouda aquaria met vissen opgesteld, waarin voortdurend water uit de voor boezem van het gemaal wordt gepompt. Deze maatregel is sinds me ivqn het vorig jaar van kracht geworden. De preventieve werking geldt uiteraard slechts, wanneer van snelwerkend ver gif sprake is. Uitvoerig wordt in dit verslag ook stilgestaan by de werkzaamheden van het Hoogheemraadschap in het afge lopen jaar. even een algemene hilariteit, omdat hy byna terug was gereden met zyn auto voor de koffer van de Griekse kroon prins uit de bagageruimte was gehaald. Daarna onderhield Prins Constantijn zich nog 10 minuten in de ontvangst kamer van de Ica-hal met de Griekse ambassadeur, de heer I. A. C. Tziras. Om negen uur stapte hij met zyn ad judant naar de grote donkere Ameri kaanse wagen toe, waarvan hy gedu rende zyn verblijf in ons land persoon- lyk gebruik heeft gemaakt. Hy voldeed aan een verzoek, dat de directie van de garage, die hem de auto ter beschik king had gesteld, hem had laten over brengen en kraste niet zonder moeite met een scherp soort pen zyn naam naast het stuur op het metalen dash board. Op de vraag of hij nog eens terug komt naar ons land, antwoordde de Prins enthousiast: „Zo spoedig moge lijk". Daarna nam hij afscheid van de Griekse ambassadeur en stapte in het toestel. Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) Er is momenteel zeer weinig verandering in de rundveehandel. De vraag is in alle sectoren zeer kalm, zodat het aanbod meestal niet geheel wordt opgenomen en de pryzen aan de zwakke kant blyven. Totaal gezien was het aanbod voor het gebruiks- en magere weidevee voor deze tyd vry normaal. De export van fokvee is op het moment niet van veel betekenis, zodat voor dit doel ook geen bijzondere prijzen worden betaald. Op de slachtveeafdelingen was de stemming buitengewoon traag. De vraag op de binnenlandse vleesmarkt bleef in de afge lopen week beneden het middelmatige, zodat de pryzen gemiddeld weinig of geen verbetering vertoonden in verhouding tot de week tevoren. Onze noteringen lagen in hoofdzaak tussen f. 2.80 en f3.voor de redeiyke tot goede kwaliteiten. Een mooi beest 1020 cent meer, doch voor de oudere koeien van mindere of te vette kwaliteit ontving men niet meer dan rond f. 2.60 f. 2.65 per kg geslacht gewicht. Het was moeilyk alles verkocht te krygen. Voor export bleef een redelijke vraag voor het fyne vlees. Ongeveer 350 ton achtervlees werd voor uitvoer bestemd. Voor kalfs vlees was de vraag voor export weer by- zonder goed. Dit zal deze week vermoe- deiyk boven 600 ton bedragen. De vette kalverenmarkt had dan ook een vlot ver loop; de midden tot 1ste kwaliteiten lie pen van 2.40 tot f. 3.10 per kg levend ge wicht. Extra kwaliteiten gingen daar nog bovenuit. De derde soorten, waarvan veel aanbod was, lagen tussen f. 1.80 en f. 2.20 per kg levend gewicht. Nuchtere kalve ren by redeiyke handel tussen f. 1.40— f. 1.75 per kg levend gewicht De wolveehandel was enigszins ver deeld. De lichtere zuiglammeren tot 25 kg geslacht gewricht werden voor export graag opgenomen. Deze waren stevig Prijshoudend, doch voor de zwaardere soorten, dus boven het geslacht gewicht van 25 kg. was minder aftrek. Deze die ren zyn zowel voor export als voor het binnenland al gauw te vet en zodoende moet men er met de prijzen onderdoor. Voor de zwaardere soorten werd onge veer 50 cent per kg minder betaald dan voor de lichtere vleestypen. Met de wei- delammeren ging het even trager. De wolprijzen bleven onveranderd. De han del betaalt momenteel rond f.3.80 per kg. De vette varkensmarkt was deze week door wat krapper aanbod voor het lich tere vleesgoed tot 100 kg geslacht gewicht even williger met een gemiddelde prys- styging van 2 tot 3 cent per kg. In de zwaardere gewichten zat niet veel schot en bleven de pryzen vrywel op het oude peil. Verdere daling was er echter niet. De topprijs voor de slagersvarkens lag deze week op f. 1.62 per kg levend ge wicht. Middelzware soorten f. 1.50f. 1.56 doch de varkens boven 175 kg levend ge wicht brachten rond f. 1.25 per kg op. Zware zeugen van f.1.— tot f. 1.15 naar gelang de kwaliteit en lichte vleeszeugjes tot aan f. 1.40 en soms nog wat meer. Het „vlees" is dus wel gevraagd. De paardenmarkt was ruim bezet, als gevolg waarvan de handel wat stroever verliep en de pryzen, vooral voor de oudere paarden, onder druk kwamen te staan. Voor lopers en biggen was een tikje meer afzet, doch niet voor hogere prij zen. Zaterdagmiddag omstreeks één uur heeft op de Maresingel een aanryding plaats gehad tussen een bromfiets en een personenauto. De bromfietser, de 43-jarige J. Hoogeboom uit Leiderdrp, werd door de personenwagen ingehaald. Dit geschiedde echter op zo korte af stand, dat hy geraakt werd en viel. De man brak zyn linkersleutelbeen. De bestuurder van de auto is nog on bekend gebleven. Niet vochtig genoeg Een caféhouder uit Leiden vond het gisteren blijkbaar nog niet vochtig ge noeg. In de kelder van zijn huis stond een vatwaarin zich 5j liter jonge je never bevond. Gistermiddag om kwart over drie wilde de caféhouder een mandfles, inhoud 10 liter, vxdlen. Hij zette de fles daartoe onder het vat en opende de kraan. Eerst om kivart voor vier ging hij weer eens kijken en ja toen ioas de fles vol, maar wat erger was het vat was bijna leeg. Ruim Ifit liter van het geestrijke nat was in de kelder gestroomd. Klaverjastoernooi van „De Stalen Band" In het kader van het a.s. 20-jarig be staan van de .Stalen Band" organiseer de de jubileumcommissie een groot kla verjastoernooi, waaraan ruim 1000 per sonen hebben deelgenomen, onder wie leden van voetbal-, speeltuin-, bedrijfs- en klaverjasverenigingen. Vrydagavond had de finale plaats. De voorzitter van de jubileumcommissie, de heer C. Pouw, opende deze laatste avond met een inleidend woord. Het eindresultaat was in de eerste klasse: Eerste prijs Oosthoek I, tweede prüs UVS I, derde prijs VTL I. Tweede klasse: Eerste prüs Oosthoek n, tweede prijs Royalisten 2; derde prys De Rijn I. Derde klasse: Eerste prüs Klucht en Re vue I, tweede prijs Oosthoek 3: derde prijs SLF. Voorzitter H. Laman reikte de prüzen (bekers) uit. Ook wekte hy op om lid te worden van de federatie van klaverjas sers Hy bracht dank aan de jubileum commissie en aan de organiserende ver eniging DSB, afdeling klaverjassen. Voorts voeren het woord de heren C. Pouw. Franken van UVS en Oosterhout van Klucht en Revue, zy dankten voor de goede organisatie. CORRESPONDENTIE H. J. V., te Leiden Leiden, Oud- Ade, RUpwetering, pont by de Braas- sem, Aalsmeer Vinkeveen, Loenen, Loosdrecht. Circa 60 km. De 1%-jarige Willem Rekelhof, uit de De Genestetstraat, stak zaterdag middag plotseling de rüweg over en werd aangereden door een bromfiets. Het jongetje liep een vleeswond aan het voorhoofd op en kreeg een zware hersenschudding. Aan de Vakschool voor Meisjes (Ra penburg 23), zyn de navolgende leer lingen geslaagd: Vormingsklasse: M. J. Bakker; H. Belksma. Oegstgeest W. de Graaff; J. P. van Hilten; H. A. A. de Jong, Lei derdorp; A. Loeve; A. W. van Mazyk; W. M. C. van Nes, Sassenheim; M. Rensink; H. v. Sijll; W. J. B. Taze- laar, Hazerswoude N. Vonk, Nieuw-Ven- nep; J. M. Verhoeff. Voorschoten. Kinderverzorgster: M. J. J. v. Beek, Warmond; H Beiboer; J. A. Bekkers, Zoeterwoude; H. W. v. d. Berg; K. H. Blansjaar, Oegstgeest; A. A. Branden burg; E. de Bruin, Voorhout; P. W. Brussee, Oegstgeest; M. J. Folies, Nieuwveen; J. J. Giezen, Noordwyk aan Zee; A. E. Groot; P. H. Hanno; L. C. van Hooidonk; G. H. Klaver, War mond A. Laros, Alphen a. d. Ryn; M. J. van Leeuwen; M. J. Milikan, Oegst geest; H. Rodenhuis. Oegstgeest; M. J. Ruygrok, N rdwyk: N. Rüsdam, Oegstgeest; T> H. Slootweg. Oegst geest; T. Tebbesn; A. J. Vondeling, Hazerswoude; A. M. E. van 't Zelfde; E. Zwitser, Leiderdorp. Assistente in de huishouding (II A): E. H. Aalders, Wassenaar; J. M. van Aller; H. v. d. Broek; P. M. de Bruyn, Wassenaar; E. A. de Graaff, Noord wyk; M. den Hollander, Noordwyk; R. Kasteel; J. L. M. Kok, Voorschoten; S. C. F. A. Kramer; A. C. Kryger, Noordwyk; S. J. C. Meyers; J. de Nie; F. E. Punselie; C. van Vollenhoven. Assistente in de huishouding (II B): A. G. Beekman; G. Beekman; W. Buys, Benthuizen; H. A. Doornheim, Noordwyk; M. Favier; G. Haanstra; A. H. de Joode; W. T. van Kappen, Oegstgeest; I. Kouprie; N. J. T. C. M. A. van der Lip, Abbenes; L. Munnik, Voorschoten; R. van Noort; P. P. A. Sladek; T R. B. Snel, Oegstgeest; H. de Vrij, Voorschoten; J. Waal, Leider dorp; C. M. van der Zeeuw. Kostuumnaaister: M. C. Duffels; C. van der Lubbe; J. W. J. Schuster; H. P. M. Turenhout; M. van Velzen; H. van der Vet; G. H. Weber. Naaister: P. J. Bekkering; G. Dom peling, Zoeterwoude; M. Frank; A. S. Gans; M. P. Hartogs, Voorschoten; H. A. Kerkman, Voorschoten; J. v. d. Niet, Noordwyk; J. D. M. M. de RuU- ter, Oegstgeest; N. M. C. Verhoeven. Leerling-verkoopster (A): W. van As, Voorschoten; N. Barnhoorn, Noordwyk; J. Bedyn, Noordwyk; A. A. Brussee, Oegstgeest; H Bogaards, Oegstgeest; P. J. I. Cramer, Noordwyk; M. A. W. van Elswyk, Boskoop; J. J. F. Linden- burg, Alphen a. d. RUn; A. M. Pas- schier, Noordwyk; J. C. Ruhl, Alphen a. d. Ryn; A. H. Tol, Voorschoten. Leerling-verkoopster (B)M. J. van As, Voorschoten; J. Barnhoorn, Noord wyk; B. N. Brouwer, Katwyk; W. J. Brugman: 1. M Flaman; V. Haver; I. G. Lybers; A. M. van der MeU, Voorschoten; E. Momberg; J. M. I. Pikaar; A .A. Pyi, Lisse; E. H. M. Reizevoort; R. van Schaik, Voorscho ten; B. E. K. Schuiling, Voorschoten; M. van Varick; J. van der Velden, Voorschoten; B. M .E. Wesselius. Middagopleiding: E. Nieuwenhuizen; C. P. Pont E. L. Pruis, Leiderdorp; W. A. van Vliet. Oegstgeest. Primaire opleiding (IIA): J. Bek kers. Zoeterwoude; I. B. M. van Dyk, Leidschendam; S. I. van Egmond, Woubrugge; A. de Graaf, Leiderdorp; E. W. F. Hoogeboom en J. W. Hooge boom, Leiderdorp; E. A. van Kampen; C. C. Kenter; J. C. E. de Klerk; A. M. P. Kossen, Leiderdorp; W. van Laar, Leiderdorp; W. Lubach, Oegstgeest; G. van Muyden, Zoeterwoude; M. H. van der Panne, Leidschendam; M. Spek. Zoeterwoude; J. Uit den Bogaard, Woubrugge. Primaire opleiding IIB: G. Chrii- tiaans; C. M. van Dam; C. Flippo; S. Jongeleen, Leiderdorp; J. Klinkhamer; J. M. Koet; C. Landesbergen; H. W. Link; J. Louwrier; C. C. Martyn; E. M. Ouwerkerk; P. J. Ouwerkerk; M. Seriier; J. C. Smittenaar; M. H. van Strater; C. de Wolf. Primaire opleiding (IID): J. Bate laan; C. G. van Beek; P. Cosse G. Favier; Th. Fakkel; M. Friesema; Y. den Hertog; I. L. Kop; F. C. van der Leede E. M. Langezaal; C. H. J. Loo- man; I. J. Meyer; G. W. Noorlander; M. F. Noorlander; A. C. Padding; H. Sieval; H. C. Wassenaar. Primaire opleiding (II E)J. Bave laar; N. Boer; A. van Borssum Waal kes; J. M. Choufour; J. Crama; H. C. Fakkel; Y. H. de Groot; L. A. Heus; E. de Jong, Oude Wetering; G. A. de Jong; E. M. C. KnUnenburg, Wasse naar; W. M. P. Laterveer; W. M. van Leeuwen; M. H. Maassen van den Brink; C. den Os; W. M. Polderman, Leiderdorp; L. Y. Schouten; K. Sierag; A. J. van Staveren; A. J. van Veen, Voorschoten; I. Roskam. Primaire opleiding (II F): L. J. M. Abcouwer, Noordwyk; J. S. Bom; C. Buys, RUnsburg; G. de Graaf, Rypwe- tering; J. B. de Heus, Hoogmade; M. A. J. Heus, Noordwyk; M. E. de Jong, Voorschoten; M. F. Jungerius, Ryns- burg; J. A. Kralt, RUnsburg; D. de Lange, Voorschoten; J. van Olst, Lei derdorp; A. J. Pruis, Leiderdorp; B. C. ReUneveld; M. Rooza, Sassenheim; M. van RU, Oegstgeest; J. G. Rutgers; H. Schipper, Oegstgeest: M. L. Ver- booy, Voorschoten A. Visser, Wasse naar. Primaire opleiding (IIG): A. Bona- rius; B. C. v. d. Burg; A. Coert; P. T. G. W. Corpel; S. Hamerling; T. H. de Klerk; M. J. Libochant; I. M. LooUe- styn; J. A Roedoe; A. L. van Unen. Avondopleiding kinderverzorging, naaien en huis. vakken: M. J. C. Jonk, Oegstgeest; M. Marck; M. J. van de Meeberg; W. v. d. ReUden; B. H. van Wilgen, Katwyk a. Zee; P. Hoek, Kat wyk aan Zee. Avondopleiding naaien: L. van Eg mond, Katwyk; L. Fu; B. de Gunst; T. de Jong, KatwUk; M. C. van der Plas. Katwyk; L. H. Tibboel; A. Var- kevisser, Katwyk; R. de Winter, Kat wyk. Waar geen plaatsnaam is vermeld is deze Leiden. Tydens een intieme plechtigheid ten kantore van de vennootschap aan de Vliet, was het alleerst de loco-burge meester, wethouder S. Menken, die de vele goede eigenschappen van de jubi laris thans getouwsteller in de fa briek Cronesteyn in het licht stelde. In deze halve eeuw, welke van grote vooruitgang in de sociale omstandig heden getuigt, hebt gij de enorme ont wikkeling van het bedrijfsleven en de vele veranderingen in de stad op de voet kunnen volgen, aldus spreker, die verder aandacht schonk aan de byzon- dere trouw en yver van de heer Gys- man. Het deed spreker een groot ge noegen van de Koninklyke onderschei ding mededeling te kunnen doen. Een der directeuren, de heer J. W. Heringa, had eveneens byzondere waar dering voor de arbeidsprestaties van de jubilaris, wiens broer ook kortgeleden eenzelfde feit mocht herdenken. De fa milie Gijsman, aldus spreker, staat in ons bedrijf hoog aangeschreven. In uw verantwoordelyke functie, aldus de di recteur, stond gij steeds trouw op uw post. Namens de directie bood de heer Heringa een enveloppe met inhoud aan, waarna het vererend getuigschrift en de gouden penning van de Ned. Maatschap pij voor Nijverheid en Handel werden toegevoegd. In gelijke geest voerden hierna het v.oord de heer A. Spek namens de be drijfsleiding van Cronesteyn, die wees op de staat van dienst van de jubilaris, die als 13-jarige in de spinnerij zijn in trede in het bedrijf deed, de heer J. Aanrijding op Maresingel Aan het Stedelyk Gymnasium zyn bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse: Wilma Bakema, Binnert Boeke, Adèle Bonjer, Tilly Bos, Fenneke Fockema Andreae, Jan-Hein Konings veld, Hennie Krouwel, Eduard Kuken- heim, Jan Lange, Arnold Niessen, Auke Oosterhoff, Eddy van der Vliet, Mar- tine Vosmaer, Els de Vreese, René Wassenaar, Dick van Weizen, Paula Witkam, Koos Zondervan, Bob Blank- waardt, Rein Bakhuizen van den Brink, Eise Borgers, Kolja Diakonoff, Wal- ther Grotenhuis,, Han Hoogesteger, Marjan Hulsbos, Jolien Kaptein, An neke Klerks, Simon Kooyman. Doortje Kuenen, Gert Leurdyk, Johan de Meyere, Christien de Nooyer, Henk Offeringa, Arjanne van Raalte, Gerard Schippers, Liesbeth Sitsen, Maria Smit, Anneke Verwey, Betty van Weizen, Herman Doeleman, Rineke de Graaf, Pieter Boutkan, Paul Gans, Ewald Hek- king, Joke Hoelen, Rob de Horn, Frits Koetser, Mieke de Koning, Freddy Kooyman, Hanna Kraan, Betty Moeli- ker, Hannie Mulder, Madeleine van Rossem, Ria Smit, Piet Stokvis, Jan Swen, Ray Troost. Kitty VrUenhoek, Irma Zeeman. 1 herexamen, 19 afge wezen. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: Koos Bavelaar, Tini Booy, Ma deleine Bosch, Harmke de Bruyn, Thys Cohen, Dik Degens, Carla van Doorn. Willem-Hendrik Dorsman, Sisien van Dijk, Eke Huussen, Guus la Rivière, Dick Springer, Tom van der Steen, Ma rijke Teeuw, Marianne Veldhuyzen, Hein van Vliet, Elzelien VrU, Joop Bak ker, Annelies van den Berg, Joost van BOUWPLAN K. VAN K. EN FABRIEKEN VOOR RIJNLAND In de vrij dagmiddag a.s. te houden vergadering van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Rynland zal o.m. gesproken worden over het bouw plan van de K. van K. Voorts zal ook de verbetering van het vaarwater van de Oude Ryn aan de orde worden gesteld en komen de jaarstukken in behande ling. Aan de lyst van geslaagde eind examenkandidaten van MSG moet nog worden toegevoegd de naam van de heer M. J. Zaalberg (Leiden). Hy slaagde voor de 5-jarige cursus afd. Bouwkunde. TENTOONSTELLING „HUIS EN HUISRAAD IN DE OUDHEID" Woensdagmiddag j.l. is de tentoon stelling „Huis en Huisraad in de Griekse en Romeinse Oudheid" gesloten. De ex positie, die vanaf 15 mei in het Ryks- museum van Oudheden gehouden werd, heeft zich mogen verheugen in een gro te belangstelling. Het totaal aantal be zoekers bedroeg bijna 7000. In september zal een volgende tentoonstelling worden geopend, die betrekking heeft op wonen en werken in de prehistorie, aan de hand van resultaten van het jongste oudheidkundig bodemonderzoek in Ne derland. Onze stadgenote, mej. M. van Nieu- lande, slaagde te Amsterdam voor het examen medische analiste. Wethouder S. Menken speldt de Koninklijke onderscheiding op. (Foto L.D./Holvast) Pison namens de weverij en de voor zitter van de Personeelsvereniging „De Spil", de heer A. K. van Leeuwen. Een geschenk van de weverij en een bedrag onder couvert van ,De Spil" onder streepten deze woorden van dank en waardering. Na een dankwoord van de jubilaris bleef men onder het ophalen van prettige herinneringen nog enige tyd byeen

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3