BIJ ONRUST IN ITALIË GEEN SPRAKE VAN RODE DRIJVERIJ Pleitrede van minister gaf heel veel stof tot Beerman gesprek DE WAARHEID OVER „GENUA" Spontane protestactie van weldenkende mensen tegen uitdaging van onbeschaamde fascisten Havenstad is bolwerk van zeer dapper verzet tegen de Duitsers Christendemocraten in voorste gelederen MR. BURGER MAAKTE ZICH BOOS Levendig debat in Tweede Kamer REGENKLEDING VOOR DAMES EN HEREN MAISON SPIER Commentaar uit Sportwereld KNVB-voorzitter: Toto verliest veel van aantrekkelijkheid Keiler toch naar Rusland Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 8 juli 1960 Derde blad no. 30093 (Van onze Romeinse correspondent) Het gist en het rommelt de laatste dagen in Italië. In tal van steden vinden anti-fascistische betogingen plaats, die reeds heel wat gewonden hebben geëist. Wat is de oorzaak van deze plotselinge golf van opwin ding, die niet alleen in Italië maar ook ver over de grenzen de gemoe deren bezighoudt? Het begon allemaal met het fascistische partijcongres vorige week in Genua. Behalve Napels is Genua de enige grote stad in Italië, die er in geslaagd is zich zelf, dus zonder hulp van de geallieerde troepen, te bevrijden van Duitse bezetting en fascistische terreur. Twee dagen voor de Geallieerden aankwamen, gaf de Duitse generaal Meinhold zichzelf en zijn troepen over in handen van een eenvoudige havenarbeider, die aan het hoofd stond van het verzet. Het door de generaal getekende papier wordt terecht als een waardevol document in hef stedelijk archief bewaard. (mensen als Ferruccio Parri en Pertini, die door geheel Italië worden vereerd, daar zij twintig jaar lang in en buiten de gevangenis de tyrannie hebben be streden) de betogers toespraken. Zij konden mededelen, dat er besprekingen gaande waren om het congres af te ge lasten. Onmiddellijk gaf de menigte ge volg aan hun verzoek om rustig naar huis te gaan. De wetten zijn goed, maar de toepassing deugt niet Aan de fascisten werd aangeboden eventueel in Nervi (een voorstad van De arbeiders van Genua hebben ook, door dag en nacht wacht te houden bij de fabrieken en haveninstallaties, weten te voorkomen, dat de kranen, machines enz. naar Duitsland werd weggevoerd. Maar dit alles heeft zeer zware offers gekost. Behalve, de duizenden Genu- ezen deze stad had een vrij grote joodse kolonie die in Mauthausen, Buchenwald en elders de dood vonden, zijn ruim achttienhonderd partisanen in de stad zelf al dan niet na lange martelingen ter dood gebracht. Het „huis der studenten", waar de Duitsers hun folterkamers hadden ingericht, is niet alleen in Genua, maar in heel Ita lië berucht... De geest van het verzet is in Genua meer dan elders levend gebleven. Maar in het huidige Italië, waar 'n christen democratische minderheidsregering in stand wordt gehouden dank zij de steun van de 24 fascisten, die zitting hebben in het parlement, voelen de fascisten wier partij bij iedere verkiezing na 1953 zwakker is geworden, zich plotse ling heel belangrijk en zij besloten Genua als proefkonijn te gebruiken. In die stad en in geen andere moesten zij een partijcongres houden en als zetel van dat congres kozen zij het Theater Margherita, waarvan de hoofdingang gelegen is vlak naast de plaats waar een immense marmeren plaat de namen van alle voor de vrijheid gesneuvelde parti sanen vermeldt! Dit heeft de burgerij van Genua nieit „genomen". De eerste manifestatie be gon in de universiteit, waar examens moesten worden afgenomen. De rector- magnificus verzamelde de professoren en studenten in de „aula magna" en zei in een korte toespraak: „Voor wij met de examens beginnen wacht ons een belangrijker taak". Daarop trok het vol ledige korps van hoogleraren en alle studenten in optocht naar de folterka mers in het „huis der studenten" om daar bloemen neer te leggen en vandaar naar het monument in de Via XX Set- tembre naast het Theater Margherita. Te laat begrepen? Dagen lang volgden er betogingen en de prefect had zo wijs moeten zijn, te begrijpen, dat Genua geen stad is voor een fascistisch congres. Hij heeft dit eerst begrepen na een zeer ernstig straatgevecht, waarbij ruim tachtig po litieagenten en een niet bekend aantal burgers (die zioh thuis lieten verplegen, opdat hun namen onbekend zouden blijven) min of meer ernstig werden ge wond. Van rechtse zijde en in een eerste verklaring ook door de minister van Binnenlandse Zaken wordt aan dit alles de naam gegeven van „communistische onlusten". Maar bij de grote betoging, waaraan ruim honderd duizend mensen deelna men (zoveel communisten telt Genua heius niet) waren tegenwoordig de christendemocratische burgemeester der stad Pertusio, de eveneens christende mocratische burgemeester van Turijn, die de met de gouden medaille gesierde stadsbanier van zijn stad naar Genua had gestuurd (ook de banier van Genua heeft de gouden medaille voor tijdens de Duitse bezetting getoonde vastbe radenheid) en hetzelfde hadden de bur gemeesters van vele andere steden en van veertig provincies gedaan. Leiders van de anti-fascistische betoging waren de voormannen van de volgende par tijen: communisten, Nenni-socialisten, sociaaldemocraten, republikeinen, links liberalen, maar ook de Katholieke Actie, de linkervleugel van de christendemo cratische party en alle uit de verzets beweging voortgekomen bonden waren vertegenwoordigd. Politie zelf de schuld? Zolang de betoging een algemeen ka rakter droeg gebeurde er niets en de enorme politiemacht, die de prefect op de been had gebracht, kon zonder enige moeite de orde bewaren Eerst, toen het grootste deel der betogers reeds naar huis was teruggekeerd, in de late na middag, is het tot zeer ernstige onlusten gekomen en niemand weet wie de schuld daarvan draagt. De „carabinieri" en de douane-soldaten staan er geheel buiten. Het was alleen de rijkspolitie, de „openbare veiligheid" zoals het korps heet, die slaags raakte met de betogers en het is allerminst uitgemaakt, of de betogers eerst stenen en flessen begon nen te gooien dan wel of de politie de tot niet meer dan een vijfduizend man verminderde stoet uiteen heeft willen drijven door middel van traangas, dat uit helikopters werd gegooid en het op de menigte inrijden met jeeps. In ieder geval heeft de politie verreweg het grootste aantal gewonden gehad en een ogenblik zag het er naar uit, dat zij zelfs het hoofdplein, de Piazza Ferrari niet meer kon „houden" (alle slopjes en ste gen, die op dat plein uitkomen, waren door betogers versperd). Toen eerst heeft de prefect toegestaan, dat de vroegere leiders van de verzetsbeweging Genua) te vergaderen, maar wel be grijpende, dat het ook daar tot onlusten zoo komen, hebben zij van hun congres afgezien. Daarna werd de algemene werkstaking (o.a. zouden alle treinen, die de gedelegeerden naar Genua braoh_ ten, door staking van het treinpersoneel op een flinke afstand van de stad wor den geblokkeerd) afgejast en ook de be toging op zondagochtend (bedoeld als tegenbetoging op het ogenblik, waarop het fascistisohe congres begon) werd teruggebracht tot een meeting in een klein theater. Maar die meeting is van groot belang, omdat alle antifascistische partyen daar de opheffing van de „Sociale Beweging" (dat is de naam, waarachter het fascis me schuil gaat) hebben geëist. Een wetsontwerp in die geest zal door Sena tor Parri worden ingediend. Eigenlijk zou dit overbodig moeten zijn, daar zo wel het vredesverdrag met Italië alsook de Italiaanse grondwet het heroprich ten van een fascistische party in welke vorm dan ook en de verheerlijking van het fascistisch verleden uitdrukkelijk verbieden. Bovendien heeft Scelba, een rechtse christendemocraat, in 1952. toen hij minister van Buitenlandse Zaken was. nog een bijzondere wet afgekon digd, waarbij het beidoelde artikel van de grondwet van kracht wordt ver klaard. Onder Scelba was het de fascisten, nooit toegestaan een partijcongres te houden. Zij vormden toen een klande- stien groepje. Thans is het al zover, dat zij in Genua hun congres willen houden waarbij zekere Basile. die prefect was in de jaren 1943 tot 1945 en destijds ter dood veroordeeld (maar later door een amnestie op vrije voeten werd gesteld) omdat hij schuldig is aan de uitlevering van ettelijke duizenden Genuezen aan de Duitsers en aan de fascisten, ere voorzitter van het congres zou zijn! Valse voorstelling De communisten trachten het te doen voorkomen, alsof de beweging van Ge nua, waar heel Italië trots op kan zijn, I een communistische beweging is ge- 1 weest. De andere linkse partijen en met I name de Nenni-socialisten nemen hun I dit hoogst kwalijk: het gaat hier om 'n algemene uit het volk voortgekomen protestactie en de leiders waren voor het merendeel socialisten en republi keinen. De rechtse partijen en helaas ook de minister van Binnenlandse Za ken doen alsof zij geloven in het com munistisch karakter van deze onlusten. Zij praten ook over een „volksfront on der communistische leiding". Dit zouden zij waarschijnlijk graag willen om daar onder fascistische leiding zou komen, een „nationaal front", dat heel gauw tegenover te kunnen stellen, maar de linkse democratische partijen weten terdege afstand te bewaren van het communisme, dat zij evenmin aanvaar den als zij het de weer herrezen fas cisten doen. Een beeld van de ernstige onge regeldheden, die zich dezer dagen vooral te Rome (maar ook in an dere Italiaanse steden) hebben voorgedaan. De Romeinse politie te paard drijft een opgewonden menigte hardhandig uiteen. (Tele-foto) Even leek het, of de fascisten uit woede hun steun aan het kabinet-Tam- broni zouden onttrekken, maar hun po sitie is op dit ogenblik veel te gunstig om zo iets te doen. Wel hebben zy te Ravenna geprobeerd een der voornaam ste leiders van de verzetsbeweging Bol- drini te vermoorden door des nachts zijn huis aan allo kanten tegelijk in brand te steken, zodat ontsnapping bij na onmogelijk was. In dit soort helden daden, die in ieder opzicht overeenko men met wat in 1920 tot 1925 gebeurde, zijn de fascisten sterk. Er zullen stellig ernstige conflicten in het parlement volgen en misschien wel midden in de zomer (vroeger een rustperiode!) een heropening van de regeringscrisis. Ad\>ertentle Ha! Een fles DufF Gordon sherry veel van gehoord. Ik ga hem nu ook eens pro beren Kijk, geen lastige kurk, maar 'n handige schroef- dop. Dat vind ik al een hele verbetering. Cheers op uw gezond heid! Ik heb de ,,flor del vino" al geroken, 'n ken merk van goede sherry. Wel, dit is voor mij dé sherry. Ik kan hem u aan bevelen! Hij verloochent zijn zuivere alkomst niet! (Van onze parlementaire redacteur) De wandelgangen in de Tweede Ka mer hebben gistermiddag gegonsd van de gesprekken over de pleitrede van minister Beerman ter verdediging van de wettelijke regeling van de voetbal- toto met een beperkte hoofdprijs. De bewindsman had met een sterke over tuigingskracht, strijdlustig en slagvaar dig gesproken. Zijn tegenstanders zei den later wel, dat de argumenten, die hij bij elkaar had geveegd, kant noch wal raakten en dat vooral zijn verge lijkingen met de toestanden in Enge land ongelukkig gekozen weven, maar die kritiek was vooral bedoeld om de nog nafonkelende schittering van zijn pleitrede te verbleken. Aan het einde van zijn rede, nadat hij zich bereid had verklaard het maximum van de hoofdprijs te verhogen tot 50.000 gulden, zei minister Beerman: „Al ben ik niet trots op het wetsontwerp, ik schaam mij er niet voor. Voor mij en mijn gezin onderschrijf ik het standpunt van de synode der Hervormde Kerk, maar wetten moeten worden ontworpen voor het gehele Nederlandse volk. Ech ter, wanneer het religieuze en ethische besef verzwakt, moeten de wetten stren ger worden". Verantwoordelijkheid „Als de Kamer het wetsontwerp ver werpt, zal ik niet aarzelen", aldus de minister, „de als tijdelijk bedoelde toe stand in overeenstemming te brengen met mijn eigen verantwoordelijkheid en de letter van de nog bestaande wet". „Dat is misbruik van macht", inter rumpeerde de leider van de oppositie, mr. Burger. Daarop antwoordde de minister prompt: „De oppositie heeft mij al een keer ver weten, dat ik de wet niet heb nageleefd tegenover de ontduikers van de huur- blokkering. Men heeft mij ook verweten, dat ik de wet niet handhaaf in het geval van de voetbaltoto. Beide gevallen zijn de erfenis van vorige kabinetten. Een derde verwijt zal ik niet accepteren". Mr. Burger zei het meest geschokt te zijn door het dreigement: „Als U de wet verwerpt, dan zal ik U op een andere manier wel krijgen via de vergunningen." Minister Beerman verklaarde, dat van een ongewijzigde voortzetting van het vergunningenbeleid geen sprake zou kunnen zijn. Met een vergunning zou hij nooit kunnen bieden wat de wet biedt. de socialisten bezwaar hebben gehad tegen een arbeidsloos inkomen. Zij aan vaarden blijkbaar wel kapitalisten bij de gunst van de toto. Het lijkt op kunst matige inseminatie van Vrouwe Fortuna met de toto als willekeurige donor. In ernst zei de minister, dat de wetgever altijd zeer kritisch heeft gestaan tegen over spel en weddenschap. Er liggen hier potentiële gevaren. Daarom is be perking nodig. De toto appelleert vooral aan jonge mensen. Er is de regering veel aan gelegen een wettelijke regeling te verkrijgen. Daarom was hij bereid het maximum te verhogen tot 50.000 gulden. Gepaard gaande met het dreigement, dat bij intrekking of verwerping van het wetsontwerp van een regelmatige KNVB- toto zoals nu geen sprake zal kunnen zijn, heeft de minister tenslotte de steun kunnen verwerven van de meerderheid van de Kamer. Als leider van de oppositie heeft mr. Burger zich nog bijzonder kwaad gemaakt toen minister Beerman het instellen van een speciale liefdadigheidstoto „onaan vaardbaar" noemde. „Een zo lichtvaar dige uitspraak hebben wij na de oorlog nog niet meegemaakt", viel hij uit. „Het gaat er om de bestaande toestand, een KNV-pool en Caritaspool, een wettige status te verlenen. Hierbij is geen enkel beginsel in het spel. Het „onaanvaard baar" is in dit geval geen methode!" Kapitalisme Tevoren had de minister de socialisten ook reeds aangevallen toen hij zei niet te begrijpen, hoe de PvdA kan pleiten voor een onbeperkte hoofdprijs, terwijl Levendig Tussen het luide betoog van mr. Bur ger werden interrupties geschreeuwd. De Kamerleden drongen op naar het spreekgestoelte. De voorzitter hamerde boven alles uit. De avondvergadering, die gewoonlijk heel rustig is omdat de meeste leden dan niet aanwezig zijn. was nu zeer druk bezocht en door de herrie kreeg het geheel een levendig karakter zoals maar zelden voorkomt. Advertentie VAKANTIE-AANBIEDING in de nieuwste stoffen en modellen. Normaal f 39.75. Vakantieprijs f 22.50 Bij KOOPT U met PLEZIER. HAARLEMMERSTRAAT 109 t.o. Bata, Leiden. Zichtzendingen op aanvraag. Alle dreigementen van de regering noemde de heer Burger volstrekt mis plaatst De minister treedt niet af, nee, hij wil het wetsontwerp intrekken en dan de verguning voor loterijen sterk beper ken en aan strengere voorwaarden bin den. Dat is een verwringing van de verhoudingen, zoals we na de oorlog nog niet hebben meegemaakt. Minister Beerman heeft veel kritiek te horen gekregen. Hij zei er wel eens naar te hebben verlangd als het pijnloos had kunnen gebeuren naar gecou peerde oren. Zijn ongecoupeerde oren zullen wel hebben getuit van de lof in de wandelgangen over zijn pleitrede. Competitiestanden per 3 juli j.l. TWEEDE KLAS C gesp gew. onb. tied verl. pt. gem. Sparta 7 6 - 1 12 1.71 H.-DVS 3 6 5 - 1 10 1.67 HBS 2 7 5 1 - 1 11 1.57 CCG .6 4 - 2 8 1.33 Krekels 8 3 - 5 6 0.75 Ajax L. 6 2 - 4 4 0.67 41 G. Hook 6 2 - 4 4 0.67 HCC 4 6 - 1 1 4 2 0.33 TWEEDE KLAS E Concordia 8 7 1 14 1.75 Haarlem 2 8 5 1 - 2 11 1.38 BMHC 8 4 1 - 3 9 1.13 R. en W. 4 7 2 1 - 4 5 0.71 LCC 6 1 1 - 4 3 0.50 CVHW 7 1 - - 6 2 0.29 De Nederlandse Davis Cupspeler Wim Maris is reeds op de eerste dag van het internationale tennistoernooi te Keulen in het heren-enkelspel uitge schakeld, namelijk door de Duitser Bun- gert, die won met 63, 36, 64. „Natuurlijk zijn wij verheugd, dat er nu eindelijk een legale sporttoto komt, met. een maximale inleg van twee gul den per deelnemer. Maar het is voor de sportwereld toch bijzonder teleur stellend, dat de Kamer besloten heeft de prijzeti te beperken tot een bedrag van vijftigduizend gulden. Daardoor verliest de Toto veel van haar aan trekkelijkheid", aldus vatte gister avond de heer A. L. M. Schröder, de voorzitter van de KNVB, zijn indruk ken tezamen over de beraadslagningen in de Tweede Kamer over het wets ontwerp betreffende de wijzigingen in de Loterijwet, die hij met verschillende andere officials uit de sportwereld met gespannen aandacht op de publieke tri bunes had gevolgd". ,,Het jammerlijke is, dat tijdens het debat duidelijk naar voren is gekomen, dat er voor de minister andere en pret tiger mogelijkheden waren geweest om de hoofdprijzen te beperken, zonder dat de toto aan maxima zou worden gebon den. Maar de minister heeft die wegen kennelijk niet willen volgen. ,,Het enige juiste is", zo vervolgde de heer Schröder, ,,dat wij onze beste krachten blijven geven, opdat ook de nieuwe toto een succes wordt. Dat is in het belang van de sport". De heer L. Brunt, secretaris-penning meester van de KNVB en secretaris van de Stichting Nederlandse Sport- Totalisator, beaamde dit laatste. .Se dert 1955 zijn wij bezig om een gelega liseerde sport-toto te krijgen. Met het Kamer-besluit is een periode van hard werken afgesloten", voegde hij er aan toe. ,,Ik ben alleen heel benieuwd hoe de constructie van de nieuwe toto zal over zullen wij neem ik aan bin nenkort wel een uitnodiging krijgen. De Stichting Nederlandse Sport-Totalisator heeft immers als eerste een aanvraag tot het verkrijgen van een concessie ingediend". Verliespunt De visie van jhr. mr. A. Feith, de voorzitter van de Nederlandse Sport Fe deratie, was vrijwel analoog. ,,Het ma ximum van 50.000 gulden is een belang rijk verliespunt voor de sport. Maar het is goed, dat er nu een wet komt. Het zou niet plezierig zijn geweest als de minister het ontwerp had inge trokken. Er blijven echter nog veel on zekerheden. Alles hangt er van af, welke kant de minister met de uitvoe ringsbepalingen uit gaat en welke be slissingen op korte termijn worden ge nomen. De NSF zal uiteraard binnen kort haar standpunt bepalen, want het is ondenkbaar, dat geen rekening zal worden gehouden met de belangen van de sport. Minder optimistisch was dr. \V. van Zyl, de secretaris van de NSF, die van mening was, dat de minister en Kamer het gevaar voor een ongebreidelde speelzucht hebben overtrokken, waar door voor de sport een teleurstellend resultaat is gekomen. „De koppen wa ren al geteld. Maar ik blyf de overtui ging toegedaan, dat de grote meerder heid van de bevolging tegen de on nodige en niet te rechtvaardigen be knotting van de toto is. Het meest trieste van de kwestie vind ik. dat de buitenlandse pools een grote aantrek kingskracht H ij ven behouden, waar door de Nederiandse sportwereld daar door veel van de noodzakelijke finan- worden. Maar voor een gesprek daar- ciële middelen zal ontberen" DAMMEN De oud-kampioen van Nederland, R. C. Keiler, zal in de komende weken toch deelnemen aan het internationale dam- toernooi in Kiev. Dinsdag reisde hij per vliegtuig naar deze Russische stad. Het was aanvankelijk de bedoeling dat Keiler en Gordijn, die eveneens voor het toernooi was uitgenodigd, eerder in Kiev zouden arriveren. Vorige week ver trokken zy dan ook per trein, maar het werd een vergeefse reis. Bij de Poolse grens werden beide dammers namelijk teruggestuurd, omdat zij niet in het be zit waren van een doorlaatvisum. De Russische Dambond nam na deze on prettige ervaring voor de Nederlanders contact op met Keiler en zorgde ervoor, dat hij alsnog de reis per vliegtuig kon maken. Gordijn kreeg geen nieuwe invi tatie. De tegenstanders van Keiler zijn we reldkampioen Kuperman, diens landge noten Tjecholev (kampioen van Rus- land-1959), Kaplan, Stanovsky en Sup- lin, de Belgen Verleene. Demesmaecker en Van den Berghe en de oud-kampioen van Frankrijk Aubier. Het wordt een dubbele competitie, hetgeen voor de 53- jarige Nederlander een handicap bete kent. CRICKET Derde testmatch EngelandZuid-Afrika GASTHEREN SCOREN 242 VOOR 7 Mede dank zij een stand van 75 aan het zesde wicket van Ken Barrington (80) en Ray Illingworth (37) kon En geland, na een inzinking in de loop van de middag, een stand van 242 voor ze ven bereiken aan het einde van de eer ste dag van de derde testmatch tegen Zuid-Afrika. De Engelsen, die de eerste twee test- matches gewonnen hebben, hadden weer succes bij de toss, nu al voor de achtste opeenvolgende maal. Hun begin was bui tengewoon goed met een stand van Sub- ba Row (30) en Colin Cowdrey (67) van 57 voor het eerste wicket. Maar de Zuid-Afrikanen zorgden voor een dramatische ommekeer toen zij tus sen de lunch en de thee vier wickets na men voor 79 runs. Ttrevor Goddard nam de wickets vanC owdrey en Mike Smith in één over. De halve ploeg was uit voor 154 toen Illingsworth zich bij Barring ton voegde. Zij herwonnen het initiatief en bleven aan bat tot Tayfield 20 mi nuten voor het einde de stand verbrak. Illington werd toen uitgevangen en 12 runs later sneefde ook Barington. De strijd was weer open, en de Zuidafrika nen verdienden dit ook door hun vol houden. AJAX L.-OX C.C. Wij herinneren eraan, dat morgen op het terrein aan de Kempenaerstraat de revanchewedstrijd AjaxOxford Cricket club wordt gespeeld. Aanvang te 11 uur. Gelijk gemeld eindigde de ontmoeting van zondag j.l. in een ruime overwinning van onze stadgenoten, doch wij zijn er geenszins van overtuigd, dat zulks zich morgen zal herhalen. DUIVENSPORT P.V. „Het Oosten" Wedvlucht van af Angouleme. In concours 23 duiven. Los om 11.30 uur bij oostelijke wind. Uit slag: J. P. Smits 1-2-3; B. ter Beek 4 en 7; K. v. d. Berg 5; J. Roest 6; Dok- kum en Co. 8 Wedvlucht St. Quentin. In concours 35 duiven. Gelost om 9.30 uur, windstil. 1 en 5 J. R. Smits; 2 K. v. d Berg: 3-6 en 7 J Roest; 4 E. v. d. Hooff. Ie kampioen Vitesse: J. Roest; 2e kampioen Vitesse J. R Smits; 3e kam pioen Vitesse E. v. d. Hooff. Sport de dupe Ir. A. Paulen, voorzitter van de Kon. Ned. Atletiek Unie en vice-voorzitter van het NOC, meent dat de sport de dupe is geworden van de politiek. ,,Maar we moeten er van maken, wat er van te maken is. De concessie moet in ieder geval worden toegekend aan de Nederlandse Sport Federatie, als overkoepelend lichaam van de Neder landse sport. Het grootste probleem wordt natuurlijk het punt van dö ver deling der gelden. Voor de rest ik ben des duivels De voorzitter van de Kon. Ned. Zwem- bonde, de heer J. de Vries, tenslotte gaf als zijn mening te kennen, dat de sportwereld tevreden mag zijn met de Kamer-uitspraak. ,,Het was een dub beltje op z'n kant. Het zou slechter zijn geweest, ais het wetsontwerp was ingetrokken. Wat nu bereikt is, fnoe- ten we beschouwen als een start. In ons land gaat in het begin alles wat langzaam, maar op den duur komt het wel goed".

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5