Oostenrijk doet waarschijnlijk goede zaken met Kroesjtsjef Juichend begroette Twente de Koninginoveral waar zij ging Loop der bevolking te Leiden GAAT U MET VAKANTIE? DINSDAG 5 JULI 1960 Zwak applaus van socialistische arbeiders in ijzer- en staalfabrieken van Linz (Van onze Weense oorrespondent) Op een hoog podium in de Uier- en staalfabrieken van Linz in Oostenrijk zat Kroesjtsjef gisteren met zUn gehele gezelschap en keek naar het gloeiende staal, dat uit de grote ovens spoot. Voor de Oostenrijkse kanselier Raab was er blik baar geen zitplaats, want hU stond naast de rij bezette stoelen. Een van de arbeiders maakte hierop de aanmerking: „Voor onze Raab is hier geen plaats". Dit Is in 't kort samengevat de stemming en de reactie in deze mammoet-fabriek, waar 16.000 mensen tewerk zUn gesteld. Daar zy voor het merendeel lid zyn van de socialistische partU, viel het applaus zeer matig uit, in tegenstelling met de toejuichingen van eergisteren op straat. Maar toen was het zondag en in een provinciestad is een man als Kroesjtsjef een grote bezienswaardigheid. Dr. Pitterman zette puntjes op de i Daarom was Kroesjtsjef op de avond van die dag in een zeer goede stem ming. Toen men na het souper ook aan zijn vrouw Nina een glas cognac wilde aanbieden, zei hij: ,,Mijn vrouw drinkt geen cognac Dat is alleen iets voor mannen. Ga jij maar naar huis". Daar op schoof zU haar glas gehoorzaam van zich af, waarop Nikita tot haar zei: ,,Dit is de beste democratie, wanneer de man de beslissingen neemt". De dag van gisteren begon Kroesjtsjef met een wandeling door de stad Linz, waarbij hij enkele winkels binnenliep. Na in een autozaak een paar modellen te hebben bekeken, zette hij zich ach ter het stuur van een sportwagen, maar hij sprong er onmiddellijk weer uit, toen een van zijn begeleiders hem ver telde. dat het een Amerikaans merk was. In een manufacturenzaak ver klaarde hij. dat spijkerbroeken zeer praktische kledingstukken zijn. Elke dag houdt Kroesjtsjef ongeveer vier maal een toespraak, wat tot gevolg heeft dat hij in herhalingen vervalt. De staalarbeiders in Linz, een stad van 190.000 inwoners, kregen te horen dat er in de komende jaren 244 nieuwe steden zo groot als Linz in de Sovjet- Unie zullen worden gebouwd, maar hU vergat erbij te zeggen dat zulke ste den voorlopig alleen uit barakken en fabrieken bestaan. Hij was niet zuinig met voorspellingen en verklaarde bijv. dat de Sovjet-Unie in 1965 meer kle ding en schoenen ter beschikking zal stellen dan Frankrijk, Engeland en Duitsland op het ogenblik. Bovendien zullen de Russen in het jaar 1970 meer verbruiksartikelen ter beschikking heb ben dan nu de Amerikanen Dank zij Amerika In Salzburg, dat hij na Linz bezocht, was Kroesjtsjef zichtbaar onder de in druk van de grote zaal in het nieuwe Festspielhaus. Hij prees Salzburg als de stad van Mozart en als internatio naal muziekcentrum met een prach tige omgeving, die jaarlijks duizenden toeristen aantrekt. Zoals te verwachten was, liet hij er dadelijk op volgen dat ook de Sovjet-Unie een prachtig land is. Daarom zal het hem zeer verheu gen wanneer veel Oostenrijkers als toe risten zijn land zullen bezoeken. Zowel in Salzburg als in Linz kon hij het weer niet nalaten om een paar onvriende lijke opmerkingen te maken aan het adres van West-Duitsland. DaarbU leg de hij de nadruk op de OostenrUkse neutraliteit en zei: ,,Wij schatten deze neutraliteit zeer hoog en wij zullen niet toelaten dat deze neutraliteit wordt aangetast". De Oostenrijkse gastheren bleven echter op hoffelijke wijze het antwoord niet schuldig. De waarne mende kanselier, dr. Pittermann, ver klaarde namelijk in een toespraak, dat de staalfabrieken in Linz na de oor log nooit zo groot zijn geworden en nooit zoveel staal zouden hebben ge produceerd zonder de geweldige finan ciële steun uit Amerika. Goede zaken Voor Oostenryk is dit bezoek waar- schynlyk nu reeds een zeer groot fi nancieel succes. Afgezien van een nieuwe handelsovereenkomst, die waar schijnlijk zal worden afgesloten, had men in Oostenryk verwacht, dat JONGETJE VERBRAND Kinderen speelden met lucifers Spelen met lucifers is er gisteren de oorzaak van geweest dat de 3-jarige Keesje de Jongh uit Roosendaal jam merlijk om het leven is gekomen. Met zijn 5-jarig zusje maakte het jongetje vuur in een schuur aan de Vroenhoutse- weg, waarin ongeveer 2000 kg hooi was opgeslagen en binnen korte tijd sioeg de brand uit. Het meisje rende weg naar haar ouders, die ijlings de brandweer waarschuwden. Het vuur was spoedig bedwongen, maar het jongetje was niet meer te redden. In de resten van het schuurtje vond men het totaal verkoolde lichaam. DOODSTRAF GEËIST TEGEN KAROENDENG De doodstraf is geëist tegen de 31- jarige Karoendeng, beschuldigd van lei ding van de subversieve Mangoeni-orga- nisatie. Auditeur-militair kapitein Dra- djat Pranakoesoema bracht acht be schuldigingen in tegen Karoendeng, wiens proces wordt gevoerd voor een speciale militaire rechtbank in Ban doeng. Karoendeng wordt ervan beschuldigd de mislukte aanval van 19 maart op het opleidingskamp van de cavalerie te Ban doeng te hebben geleid. Ook zou hij het plan hebben gehad president Soekarno en andere hoge regeringsfunctionarissen te ontvoeren en de regering omver te werpen, zou hij de opstandelingen heb ben geholpen, militairen tot muiterij hebben aangezet en in het onwettig be zit van vuurwapens zijn geweest. Karoendeng heeft toegegeven dat de Mangoeni het plan had Soekarno te dwingen overal in Indonesië met de op standelingen te onderhandelen. Vis viel jongen aan Op St.-Maarten is een jongen aan gevallen door een geep, d.i. een snoek- achtige zeevis met lange bek. De jon gen was met twee vrienden aan het spelen met een opgeblazen autoband toen de vis aanviel, eerst de band lek beet en vervolgens de jongen ernstig verwondde. Zijn vrienden slaagden er in hem aan wal te brengen. Dankzij onmiddellijk operatief ingrijpen kon zijn leven behouden blijven. Kroesjtsjef een grote order zou geven. Dit is inderdaad gebeurd. Tydens zyn tafelrede in Linz verklaarde hy zich bereid om dadelyk een contract te on dertekenen, waarin Oostenryk de op dracht krUgt voor het leveren van een volledige fabriekslnstallatie voor de staalproduktie volgens het Oostenrykse procédé dat in Linz wordt toegepast. Wanneer deze opdracht doorgaat, is hiermee een bedrag gemoeid van een paar honderd miljoen schilling. Men zal echter moeten afwachten, of de adviseurs van Kroesjtsjef condities zul len stellen, die voor Oostenryk onaan vaardbaar zyn, maar in beginsel heeft dit land reeds goede zaken met Kroesjtsjef gedaan. Ook nu weer kwam het tot een con flict tussen politie en de internationale pers, die niet in de gelegenheid werd gesteld om getuige te zijn van een plechtigheid waarbij twee jonge fok stieren aan Kroesjtsjef werden aange boden. Nadat de journalisten uit pro test in hun autobussen waren blijven zitten, richtte de politie tenslotte tot hen het verzoek om de plechtigheid toch bij te wonen en hun proteststa king af te breken. S.D.-er die in Den Haag werkzaam was, gearresteerd De politie van München heeft gisteren de vroegere S.D.-officier, Erich Deppner, gearresteerd, verdacht van medeplichtig heid aan massamoord op Russische en Nederlandse gevangenen. Deppner was gedurende de bezetting hoofd van een afdeling van de „Sicher- heitspolizei" in Den Haag. In april 1944 zou hy bevel hebben gegeven zeventig zieke Russische krijgsgevangenen dood te schieten. Ook zou Deppner verantwoor- delyk zijn voor de moord op 49 Neder landse gevangenen. Tot in de laatste maanden van de oorlog zou hy tegen standers van het nazi-regime hebben la ten fusilleren. VERHOGING AOW- EN AWW-UITKERINGEN (Van onze Haagse correspondent) Naar verwacht wordt, zullen dezer dagen by K.b. de verhogingen van de A.O.W.- en A.W.W.-uitkeringen wor den bekendgemaakt, die voortvloeien uit de huurverhoging van 1 april j.l. Het staat vrywel vast, dat de rege ring hierin het advies van de S.E.R. zal volgen. De S.E.R. heeft voor ongehuwde be jaarden en weduwen zonder kinderen een jaarlijkse huurcompensatie van f. 108.voorgesteld, en voor gehuwde bejaarden en weduwen met kinderen f. 120.De eindbedragen zullen ech ter nog iets hoger komen te liggen in verband met de recente styging van de loonindex. Prettige verrassing Frol Kozlof en Anastas Mikojan, bei den eerste vice-premiers van de Sovjet- Unie en Nikolai Ignatof, lid van het pre sidium van het centraal comité van de communistische partij, hebben gisteren de receptie bezocht die de Amerikaanse ambassade in Moskou ter gelegenheid van Onafhankelijkheidsdag gaf. Hun komst werd beschouwd als een „prettige verrassing" en de sfeer was hartelijk. De drie hooggeplaatste gasten onderhielden zich langdurig met de Amerikaanse ambassadeur Llewellyn Thompson en diens echtgenote. Mikojan verklaarde o.m., dat de be trekkingen tussen de Sovjet-Unie en de Verenigde Staten moeten worden verbe terd „of anders zal het oorlog worden". Kozlof citeerde in dit verband Kroesj tsjef dat men over zes of acht maanden kan hopen dat deze verbetering een feit is. Antwoord van Kennedy De Amerikaanse Democratische Sena tor John Kennedy, die tot op heden de beste kansen schijnt t-e maken voor het Democratische kandidaatschap bij de komende presidentsverkiezingen in de Ver. Staten, heeft gisteren in New York verklaard dat hij niet van plan is zich terug te trekken „op wiens verzoek dan ook". Kennedy reageerde hiermee op kritiek die oud-president Truman za_ terdag had geuit. Truman twijfelde o a. aan Kennedy's politieke rijpheid. Hier op antwoordde de senator uit Massa chusetts. dat hy reeds achttien jaar in staatsdienst is, waarvan veertien jaar als lid van het congres en twee jaar als marineofficier. Wanneer veertien jaar Congres niet voldoende is om politieke rijpheid te verkrijgen, dan vallen zeven van de tien kandidaten die Truman heeft genoemd af. Volgens dit criterium zouden slechts enkelen van de presidenten van de Ver enigde Staten politieke rijpheid hebben bezeten. „Drie grote Democratische pre sidenten. Woodrow Wilson, Franklin Roosevelt en Truman zelf behoren niet tot deze enkelen", aldus Kennedy. PROF. DR. J. RIDDERBOS OVERLEDEN BEKENDE FIGUUR IN GER. KERKEN Gisteravond is in Kampen overleden prof. dr. J. Ridderbos, die in de Geref. Kerken in ons land een zeer grote plaats heeft ingenomen. Hij werd 23 november 1879 te Be- dum geboren en studeerde theologie aan de V.U. te Amsterdam. In 1907 promo veerde hy magna cum laude op een dis sertatie, getiteld „De theologie van Jo nathan Edwards". In 1905 werd dr. Ridderbos gerefor meerd predikant en in 1912 tot hoog leraar benoemd. Hy doceerde te Kampen tot 1950 exegese en canoniek van het Oude Testament. In de Geref. kerken trad hy herhaaldelyk als synodaal pre- adviseur op. Prof. Ridderbos werkte mee aan theologische tijdschriften en nam deel aan het politieke leven in de Anti- Rev. Party, waarvoor hij voorzitter was van het provinciaal comité in Overysel. Hy was ridder in de orde van de Neder landse Leeuw. Tijdens zeilen verdronken (Speciale berichtgeving) Gistermiddag is in de uitgraving in de Rosande-polder op de grens van Arnhem en Oosterbeek een zeilbootje omgeslagen. Eén der inzittenden van dit bootje is hierby verdronken. Het zeilbootje, een lark, was be mand door drie jongens uit Arnhem. Alleen een hunner kon een beetje zei len. Nadat het bootje was omgesla gen wisten twee jongens zich zwem mend te redden, de derde een 18- jarige jongen, die de zwemkunst niet machtig was. is verdronken. Door de politie, geassisteerd door in de buurt gelegerde militairen, is uren lang gedregd, doch het slachtoffer is nog niet gevonden. Nepalese soldaten naar grensgebied Nepal treft voorbereidingen om nog meer versterkingen te zenden naar de grens met Tibet, waar Chinese troepen de vorige week een Nepalees hebben doodgeschoten. Circa 200 soldaten zyn gisteren per vliegtuig van Katmandoe naar Pokra gebracht, vanwaar zy ver der vervoerd zullen worden naar het gebied van Moestang, waar de botsing tussen de Chinezen en Nepaleeen voor viel. Op het vliegveld by Katmandoe be vinden zich nog meer troepen, die naar de grens zullen worden gebracht. Pre mier Koirala van Nepal heeft inmiddels verklaard dat de Chinese reactie op het protest van Nepal in verband met het grensincident bevredigend is. China heeft erkend dat de Chinese troepen een fout hebben gemaakt, zyn verontschuldigingen hiervoor aanboden en schadevergoeding toegezegd, aldus Koirala. De Nepalese gevangenen zyn reeds uitgeleverd. Koirala verklaarde voorts dat de Chinese regering heeft be loofd haar troepen tot op 10 km van de grens terug te trekken. De regering van Nepal, aldus Koirala, wil echter dat beide partyen hun troepen tot op 20 km van de grens terugtrekken, omdat deze afstand is vastgelegd in het ver drag tussen beide landen. Koirala is het eohter niet met Tsjoe En-lai eens dat het incident op Tibetaans grondgebied plaats had. „Wij blyven er by dat het treffen plaats had binnen onze gren zen", zo zei hy in het parlement. KONINGIN 7 JULI NAAR LIMBURG (Van onze Limburgse correspondent) Koningin Juliana zal donderdag 7 juli de officiële inwyding bijwonen van de Amerikaanse militaire begraafplaats te Margraten, waar thans nog 8000 van de oorspronkelyke 18.000 begraven Ameri kaanse gesneuvelden rusten. Na de plechtigheden der inwyding van het Amerikaanse gesneuvelden kerkhof met kransleggingen door de Koningin en enkele hoge Amerikaanse instanties, zal de Koningin vergezeld door gene raal Devers, voorzitter van de genoemde Battle Monuments Commission, in het gemeentehuis te Margraten oorkonden ondertekenen, betrekking hebbende op de plechtigheden van Margraten. Na een autotocht door een der meest natuurschone streken van Zuid-Limburg zal de Koningin in het Gouvernements huis te Maastricht zonder plechtigheden of huldigingen de verdere dag in rust doorbrengen. Vrijdagmorgen om half elf zal de Ko ningin bezoeken brengen aan de E.N.C.I. de fabriek van mergelwinning uit de St.- Pietersberg voor cementproduktie, en daarna aan de katholieke levensschool voor jongens aan de Kolonel Miller- straat te Maastricht. Na terugkomst in de ambtswoning van de Commissaris der Koningin zal het verder verblyf van de Koningin vrydag een besloten karakter dragen. In stad en land van Twente hebben gisteren de vlaggen gewapperd ter ge legenheid van het eendaags werkbezoek dat Hare Majesteit de Koningin aan Twente bracht. Een uur, nadat de vorstin gistermorgen uit Soestdyk was vertrok ken, landde haar vliegtuig de „Ger- ben Sonderman", welke hiermede zyn eerste officiële vlucht maakte op de vliegbasis Twente. Het eerste doel van het bezoek was Enschede, waar het revalidatiecentrum „Overijssel" werd bezocht alsmede het gebouw van het Sociaal Fonds van de Textielindustrie. By de rit door Enschede reed de Ko ningin door een haag van byna 10.000 kinderen, die zich op de nieuwe boule vard 1945 hadden opgesteld. De vorstin was vol belangstelling voor het werk in het streekcentrum „Overyssel", waar de behuizing echter naar de huidige maatstaven onvoeldoende is. zo dat men binnenkort gaat verhuizen naar de villa „Het Roessing" in de naaste om geving. Grote menigte By aankomst aan het gebouw van de Stichting „Sociaal Fonds voor de Tex tielindustrie" stond een grote menigte te wachten. Spontaan klonk het Wilhelmus, toen de landsvrouwe uit de auto stapte. Ook by het vertrek was er veel belang stelling. De hofauto reed de vorstin die gekleed was in een nauwsluitend zo- mertoilet van blauw-groene imprimé, waarby een flatteus hoedje in de richting van Oldenzaal. Onderweg werd echter nog even gestopt by de „Dr. P. C. Borststichting" in de Lutte, gemeente Losse, waar bejaarde gerepatrieerden uit Indonesië gevestigd zyn. Het was een zeldzame dag voor de oudjes, van wie velen hun landsvrouwe voor de eerste maal niet van een plaatje zagen. Zowel in Oldenzaal als Denekamp werd de Koningin stormachtig verwelkomd. Langs de straten in Oldenzaal stonden vele duizenden mensen. Het hoofddoel van het bezoek aan deze oude stad gold het kantoor en laboratoria van de Ne derlandse Aardolie Maatschappy. Uit voerig liet de Koningin zich over de werkzaamheden voorlichten. Vertrek Tegen half vier arriveerde het hoge gezelschap in Denekamp by de R.-K. St.- Nicolaasstichting, een internaat en scho- MARKTBERICHTEN ROTTERDAM. 5 Juli. Veemarkt: Aanvoer in totaal 3374, weektotaal 5575, vette koeien en ossen 80. gebruiksvee 70, vette kalveren 840, graskalveren 146, nuch tere kalveren 39. varkens 1. biggen 38, paarden 86. veulens 17. schapen of lam meren 73, bokken of geiten 41. Prijs in cents per kg: vette koelen le kw. 90-30 2e kw. 55-75 3e kw. 45-55, vette ossen 70-79, 40-60. 40. Prijs in guldens per stuk: graskalveren le kw. 440, 2e kw. 360 3e kw. 60. nuchtere kalveren 75 65 55, Exportvarkens 77 70 60 biggen 47 40 36. lammeren 85 65 55, kalf- koeien 1160 1100 900, melkkoeien 1160 1100 900. vare koeien 880 780 670, vaarzen 930 700 600, pinken 580 500 400. In de week van 23 t.m. 29 juni 1960 Dit is Diny Vijlbrief uit Oegst- geest, een van de weinige vrouwe lijke studenten in de bouwkunde. Zoals wij gisteren reeds berichtten, helpt zij mee aan de bouw van een huis in de woonplaats van haar ouders. Het doortastende, 20-jarige meisje draait haar hand niet om voor het versjouwen van een zware balk, zoals men op de foto kan zien. (Foto L.D./Holvast) GEVESTIGD A. G. J. van Schaik en fam., chef kok. Steenstraat 33a; T. J. van Vegten en familie, stuurman. Uiterstegracht 36; R. C. Spruit, geb. Hllhorst en fam., Lage Rijndijk 65; P. M. J. van Hoeken geb. Klinkenberg en fam.. v. Vollenho- venpleln 107; M. E. Abbenhuis en fam., Boerhaavelaan 66; J. P. Kuiper en fam., arts, Boerhaavelaan 162; G. Potappel cn fam., ambtenaar R. v. A., Iiofiaan 223; G. Boersma en fam., arts, Boerhaavelaan 2a. P A. van Binsbergen en fam., mili tair. Veilingkade 45; L. N. Went en fani.. blochemicus RU. Marienpoelstraat 69; F. Laan,, huishoudster. Trekvlietweg 7; R. J. Claasen, militair. Corn. Schuytlaan 38. F H.P. Snijders, militair. Noordeinde 2a; W. P. Kruijswijk, Roodborststraat 36; R. N. J. Cupédo. Thorbeckestraat 38; H. J. T. van der Veen. vertegenwoordiger, Bree- straat 36; H. C. M. Radius geb. Baatsen. achter pree. Morsweg 55d; A. van der Pol. rndartechnicus, Amstelstraat 5; J. Mar- car geb. Dekker. Herengracht 100; A. M. A. van Gestel, med. analiste. Oude Singel 162; J. J. Eijsackers, Garenmarkt 28; J. M Westbroek geb. Verbaan, Jac. Cats- laan 40; K Langelaar, Rapenburg 12; L. J Koets, militair. Roodborststraat 18; C. M. van Muiswinkel, verkoopster, Dlef- steeg 6b. B. G. A. J. Leuering geb. v. d. Hoek, haspelaarster. Lusthoflaan 30; S. Ouwehand geb. Kusunoki, Roomburger- laan 63; W L van der Kwaak geb. Sta pel. kleuterleidster. Burggravenlaan 142; J. M. van Steenbengen, Herengracht 73; H. G. Kreemers, 11. verpleegster. Hooi gracht 11-29, C. P. Heilig geb. Klaring. Rijnsburgerweg 157, H. A. Sypkens, Klik- spaanweg 7. J. M. Hudig, Turfmarkt 5a; M, K. Tienstra. dienstmeisje, Rijnsbur gerweg 22; A. T. Grotenberg. verpleegster, 1 •- ----- lfl. TI ATfrt* v-, r. Ulnnm dan geb Van der Linden, Boerhaavelaan 30; E. C. Belonje. Lijsterstraat 7; E. H Lange, Hoge Rijndijk 128; C. W. Nieboer, kantoorbediende. P. de la Courtstr 69' S. Musterd, Groenhovenstraat 13; W. M. J. Vermeer.' wegwerker N.S., Herengracht 29; J. L. G. Blansjaar. timmerman. Ko- gewoerd 48, L. B. A. van de Putte. Witte Singel 11; H. E. Noordijk. Vreewijkstraat 29; F. M Osseweljer. de Laat de Kanter- str. 13; A. B. van Rijn, Roomburgerlaan 28; B. H. van Ees, militair. Noordeinde 2a; G. de Kier, Lage Rijndijk 120; F G. Uijtterschout, militair. Morsstraat 62-64; M. van der Bent, laborante AZ, Hoger- beetsstraat 5; T. L. Man, kok, Morsweg 102a; G. Quartel geb. Cupido, Timorstr. 8; J. W. I. M. Simons, wetensch. ambt. R.U., Boerhaavelaan 192. VERTROKKEN W. den Hartog en fam., Atjehstr. 29a, nr. Oegstgeest, Hoge Morsweg 102b; W. Kardaun en fam., Apothekersdijk 30. nr. Venlo, Mgr. Molensplein 5; W. Akkerman en fam., Jac. Catslaan 40. nr. Drieber- gen-Rysenburg, Zonstraat 86; P. F. Werre en fam., v. Vollenhovenpl. 89, nr. Rot terdam, Westerstraat 39; E. Plaggemars en fam., Sn. Hurgonjestr. 19. nr. Amster dam. Zaanstraat 3 I; K. Hulsbos en fam., Bruggravenln. 67, nr. Leiderdorp, Rese- dastr. 12; L. G. Turk en fam., Claren- steeg 21, nr. Canada; I. Spierenburg geb. v. Deventer en fam., v. d. Brandelerkade 17. nr. Canada; E. van den Berg en fam., Tib. Slegenbeekstr. 4, nr. Wassenaar. Lange Kerkdam 55; L van der Plas en fam., Moddermanstr. 74. nr. Ede (Gld.), Anna v. Burenln. 180; D. van Schie en fam.. Bos en Gasth.polder 6, nr. Rheden (Gld.), Dorpsstr. 14; B. C. Smit en fam Mod dermanstr. 19. nr Oostvoorne. v. d. Meer weg 12a; O. H. Koens geb. Joosten. Oude Singel 162, nr. Nijmegen. J. W. Passtraat 27; J. H. Karstens. G. Kasteinstr. 36, nr. 's-Gravenhage. Laakkade 80; E. Melet, Bouwelouwenstg. 50. nr. Voorburg, Oost- einde 102; J. A. Rensink, geb. Lagendijk. Coornhertstr. 13, nr. Lisse Barentszstr, i6; W. Rensink, Rijn- en Schiekade 71. nr. Lisse, Barentszstr. 16; T. H. Tan, Tlb. Sie- genbeekstr. 18. nr. Noorwegen; A. C. de Joode, Montgomerystr. 17, nr. Vorden, Ju- llanalaan 15; G. Heerenga, Leeuwerikstr. 9. nr. Amsterdam, Adm. de Ruyterweg 172 II; A. C. Bol Raap. Fagelstraat 53. nr Delft, Vermeerstr. 30; R Blekxtoon, Morsweg 66. nr. Amsterdam, v. Eeghen- str. 113 bv.; H H G. Montfrooij, Hoge Morsweg 39. nr. Voorschoten, Veurseweg 78; B. Zandvliet, Kam. Onnesln. 37a, nr. Nleuwer-Amstel, Gr. Wlllemlaan 2; H. L. Jonkers, Zoeterwoudsesingel 46, nr. Am sterdam. Oosterpark 30 hs.; W. J. M. A. Doedens, Hoge Rijndijk, nr. Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 85; J. A. Gerritsma, Groen- hazengrt. 12, nr. Oldebroek, C 37 III; M Pauw. Zijlsingel 62, nr. Voorschoten, ab. th. Leldseweg 202; M. C. Kleinjan gb. Biegstraaten, Stille Rijn 16a, nr. 's-Gra- venhage. Weteringkade 48; C. A. M. Mo lenschot, Oude Singel 66, nr. Heemstede, Joh. Vermeerstr. 27; L. A. van Alphen, Merelstraat 4. nr. Rotterdam, Talmastr. 69c; D. Kloppenburg, Boerhaaveln. 7, nr. Leiderdorp, B. G. Cortsln. 51; A. C. Rot- meyer. Rijnsburgerweg 10. nr. 's-Graven- hnge. Medlerstr. 67; J. W. Visscher, Lage Morsweg 11, nr. Wassenaar. Buurtweg 63; B. G. Gijbels. Anjellerstr. 3a. nr. Emmen. Warmeerweg 19; R. van Houten, Surin- garstr 11. nr. "s-Gravenhage, Piet Heln- str. 109; C. M. Borreman geb. Vonk. de Goeje&tr. 9, nr. Leiderdorp, v. d. Valk Bnumanweg 27, B J Robinson, Sterren wacht 5. nr. Dwingeloo. Bosrand 1; J. Plakke, Varkenmarkt 7. nr. Ermelo, Ber kelaan 6; J. M. de Haan, Sterrenwacht 9, nr. 's-Gravenhage, v. Alkemadeln. 74; C. J. N. M. v d. Voort, Lammermarkt 47. nr. Rheden (Geld.), Laarweg 26; J. Hakkaart geb. Hooijmans, Joh. de Wittstr. 21. nr. "s-Gravenhage, Jac. Mosselstr. 22; M. En- D. Kampweg 19: T. J. A. Meertens, Coorn- gelberts, Rijnsburgerweg 86. nr. Renkum, 5; G Kranenburg, Haagweg 232, nr. Oegst- hertstr. 22. nr. Den Helder, Buitenhaven geest, Rhijngeesterstraatweg 32; M. J van Houten, Groenhovenstr. 13. nr. Rotter dam, W Buytewechstr. 196a; W. H. Ma- trav geb. Bedier, Zoeterw.slngel 106, nr. "s-Gravenhage. Groot Hertoglnneln. 89; P. J. M. Nieuwesteeg, Verdamstr. 34. nr. Was senaar. v. Zuijlen v. Neyveltstraat 212; G E Snip. Plantsoen 15. nr Middelburg. Park de Griffioen 4; W. J. van Dijk, Noordeinde 2a, nr. Hilversum, Noodweg 37; J. G. Aaltink, Noordeinde 2a. nr. Hil versum. Noodweg 37. G. van Leeuwen, Voorstraat 28. nr. Zuid-Rhodesla; J. Wie- renga, Ververstr. 49, nr. Deventer, Onde- goedstr. 12; B I. den Butter, Witte Sin gel 27, nr. Oeastgeest. Leldsestraatweg 11: P. J. S. H. Müller, Zoeterw.slngel 81. nr Heemstede, Molenlaan 3. ien voor kleuter-, lager- en nyverheids- onderwys. Na een rondgang maakte de vorstin een rit over de bochtige weg van Denekamp, naar de z.g. Punt van Brek- lenkamp, die aan twee zyden omsloten wordt door Duitsland en waar zich de prachtig gerestaureerde Huize Breklen- kamp bevindt, thans in gebruik als jeugdherberg. Daar werd de thee ge bruikt en werden /ele vertegenwoordigers van het culturele en economische leven in Twente aan de Koningin voorgesteld. Tegen zes uur vertrok het gezelschap naar de vliegbasis Twente, vanwaar de Fokker Friendship „Gerben Sonderman" de Koningin terugbracht naar Soester- berg. LEIDEN, 5 juli Leidse Coöp. Groen te- en Fruitveiling: per 100 kg.: Aard beien 120-156, pruimen 85-130, zwarte bessen 175, aardappelen 19-23, doperwten 55-80, peulen 70-110, snijbonen 165-180, stambonen 145-180. tuinbonen 19-27. kro ten 12-19, rode kool 15-26, groene kool 7- 12. spitskool 11-19, postelein 15-28, spi nazie 31-49, tomaten 20-75, waspeen 22- 30. zilveruien 25-39. Per 100 stuks: per ziken 15-30. bloemkool 10-42, komkom mers 9-25, sla 3-8.80. Per 100 bos: bos- peen 15-35, kroten 7-12, selderij 5.70-9. LEIDEN. 5 juli Vette varkensmarkt: Aangevoerd 171 vette varkens. Notering per kg. leved gewicht: zware varkens geen notering; lichte varkens 1.54-1.57, slagersvarkens 1.58-1.60, zeugen 1.07-1.15. De handel was vlug. BODEGRAVEN. 5 juli. Kaasmarkt: 1 1 Aanvoer 106 partijen. Notering: 2de kw f 1.83 tot f 1.91, extra kw. tot f 2.18. Handel kalm. BOSKOOP, 4 Juli ,,De Boskoopsche Velling": Bettertimes 70-200, Vlerlanden 260-220, Newyorker 260-150, Duisburg 280- 140, Pechtold 240-180, Butterflv 260-200, gemengd 50-67, White Butterfly 380-200, Lelie Auratum 31-18 per kelk. Clematis Durandll 260-85, goudbonte Ligustrum 71- 65, Else Poulsen 60-85-180, Nymph 290- 280-330, Sweetheart 100-120-170, Juweel tje 120, White Sweetheart 100-65, ge mengd 80-70. Fire King 270-220-340, Aria 85-58-110, Moulin Rouge 230-150, Ellen Poulsen 95-69-45. Anemonen 15, Alstroe- merla 51-41, Lelie Regale 6-7 per kelk, Esther Raid 21-31, Margrieten enkel 31, Statice 63. idem dubbel 42, Spirea rood 37-47, dubbel rood 51-60, Asclepia 56-85, Achillea geel 41-26, idem wit 25. Llatris 49-80, Zinnia 41. KATWIJK AAN DEN RIJN, 4 Juli Groenteveiling: waspeen Al (per kist) 5.80-7.80, idem A2 2.60-5.80. idem BI 5.70 -7.50, bospeen (per 100 bos) 22-33, bloem kool Al (per 100 st.) 20-61, idem A2 10- 47. idem Cl 19. sla (per 100 st.) 3-5.70, aardbeien (per doosje a 250 gr.) 34-36. boskroten (per 100 bos) 3-8. kroten (per kist) 2-3.20, selderij (per 100 bos) 12-15, peterselie (per 100 bos) 12-13, krulpeter- selle (per 100 bos) 11. bonekruld (per 100 bos) 3-11, andijvie 9-15. sjalotten 17-20, rabarber 13-17, rode kool 23, pootuien 25- 27. spitskool 15-16. Aanvoeren: waspeen 34.000 kg., waarvan 20.000 kg voor export werd verkocht: bospeen 45300 bos; bloem kool 13.000 stuks. ROELOFARENDSVEEN. 4 juli Bloe menveiling: Wlrrals Suprème 22-51, Es ther Read 10-24, Colvilleis 28-66, Phlox 41 -50, Phygo6tegia 36-69, Gladiolen 95-1.00, Goudsbloemen 15-23, Brodea 10-12, Spi rea 17-19, Anemonen 8-14, Lathyrus 13- 40. Telma 18-23, Achillea 15-17, Liatrix 31-39, per bos. Am. Anjers: Harvest Moon 8-10, Brenner 6-8, Fanfare 12. G. J. Sim 8-12, Queen Sim 7-8, Sim rood 7-14, Sim roze 7-12, Sim wit 6-8, Lelies 21-40, Or- nlthogalum 6-12, Rozen: Pink Sensation 10-22, Duisbrug 4-7'^, Babyrozen 7-28. per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 4 Juli —Groen teveiling: Aardbeien 50-74. idem afw. 22- 47 per 2% ons doos. Bospeen 12-21. an dijvie 8-12, aardappelen 20-22, komkom mers 10-18, Postelein 19. tomaten 71-19, peulen I 70-124, idem II 38-46, doperw ten 40-48, KapucUners 52, blauwschok kers 53-67, snijbonen 150-180, idem stek 75-120, dubb. stambonen 160-200, tuin bonen 11-19, augurken D.A. 37, idem D 48, idem E 37, idem CD 15, per 100 kg. RIJNSBURG 4 Juli Bloemenveiling Flora: Centaurea 140-190, Alium (kogel) 380, Wirral Suprème 600, Kochelsee 500- 530, Scabiosa 370-380, Campanula Pyri- mldales wit I 1200-1400, Liatrls I 620- 650, Colvillel 570-650. Charme 670-750, Amanda 880. Gladiolen: White Harold 1100-1150, Pierson 700-800, Red Fox 1300, Gold Dust 900-1100, Firmanent 1100-1200. Comeet 850, Anlers: Sim Red 1400-1500, Sim roze 1300, Sim wit 1100-1200, Shoc king Pink 1400, Tangerina 1800-20.000, alles per 100. Flox 62-64. Goudsbloemen 30-35, Segetum bont 30-33, idem geel 30- 32, Engelse Iris 95-105, Godetla roze 70-77, idem rood 80-83, zomer-Lathvrus gemengd 64-67 per bos. Gerbera I 28 per stuk. Sierdlstels 38-41 per tak. Groenteveiling: Uien 22-27, waspeen 20-30. per 100 kg. Bloemkool 10-27 per 100 stuks. Sla 300-570 per 100 krop. Bo nekruld 210-380, kroten 520-570, radijs 7-10, peterselie 11.60- 14.40, bospeen 26- 31. selderij 12 10-12.50 per 100 bos. TER-AAR, 4 Juli Groenteveiling: Kassnijbonen 1.48-1.90, idem B 1.10-1.48, idem stek 71-1.21, stokprinsessenbonen 1.50-1.59. stamprlnsessenbonen 1.47-1.56, snijbonen natuur 1.56-1.75, peulen 1.31, doppers 0.75, blauwschokkers 71-76, idem B 54-58, krombekdoppers 74, alles per kg. Tuinbonen 80-1.60 per -0 kg. Tomaten A 60-85, idem B 54-89, idem C 42-63. id. CC 27-36, groene kool 8-9, andijvie 7-13, waspeen 12-21. rode kool 21, postelein 25- 32. spitskool 10-12. rabarber 12-16. nieuwe aardappelen 17-25, idem kriel 11-18, kro ten 24-30, zilveruien 44. alles per kg. Sla 3-7.80, per 100 stuks. Bloemkool A 29- 45. idem B 16-25, idem C 10-15, kom kommers 9-19, alles per stuk. Bospeen 17- 31. idem B 10-11, boskroten 13-15, bos uien 14-18. selderij 11, alles per bos. stoof sla 50 per kist. Rode bessen 94 per kg., aardbeien 40-45 per doosje. Als brief te verzenden: Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. HUIS ADRES: Naam: Straat: Woonplaats: No. Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is. VAKANTIEADRES p. a. Straat: No. Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 6