G.S. achten begrotingspositie van Voorschoten verontrustend Speeltuin Zoeterwoude geopend - lang verwacht toch gekregen - DINSDAG 5 JULI 1960 Aan de verhoging van een aantal belastingen is niet te ontkomen De gemeenteraad van Voorschoten zal zich donderdag in de eerste plaats moeten bezighouden met een brief van Ged. Staten, waarin dit college de begrotingspositie van de gemeente Voorschoten verontrus tend acht en opmerkt, dat de gemeente zal moeten streven naar een zo hoog mogelijke opvoering van de eigen inkomsten en waarin gesteld wordt, dat aan verhoging van de tarieven van enige belastingen niet zal kunnen worden ontkomen. Ged. Staten hebben n.l. de begrotingen voor 1959 nog steeds niet goedgekeurd. De begroting voor de gewone dienst over 1959 sloot na allerlei wijzigingen nog met een tekort van ongeveer f. 120.000, ter wijl slechts een saldireserve van ongeveer f. 26.000 ter beschikking staat. Wijzigingen De raad heeft nog dit jaar een aantal wijzigingen aanvaard, waardoor oor spronkelijk het tekort nog steeg tot f. 125000 maar donderdag zullen enkele comptabiliteitsbesluiten kunnen leiden tot een vermindering van dit tekort tot f. 71.500. Een hogere nettowinst van de nuts bedrijven dan aanvankelijk geraamd was, is daarvan de oorzaak. Om tegemoet te komen aan wensen van G.S. stellen B. en W. nu voor af te stappen van de tot nu toe gevolgde weg van afschrijving op basis van vervan gingswaarde en extra afschrijvingen als de winst dit toeliet. B. en W. willen echter niet overgaan tot verhoging van de tarieven van gas, elektriciteit en water, zoals G.S. sugge reren. Opmerkingen Andere opmerkingen van G.S. betref fen: a. de hoge kosten van onderhoud wandelplaatsen en plantsoenen. B. en W. hebben echter berekend, dat ondanks een tekort van 43 ct. per m2 een aanmer kelijke bezuiniging reeds is verkregen. b. De kosten van het psycho-technisch onderzoek van schoolkinderen. G.S. vra gen of een bijdrage van de ouders ver kregen kan worden. Omdat de hoofden van de openbare lagere scholen niet te vreden zijn over de gang van zaken be treffende dit onderzoek, zal deze zaak in studie genomen worden. c. G.S. vragen beperking van de uitga ven wegens maatschappelijke steun. B. en W. achten het niet juist op de on dersteuning van behoeftigen te bezuini gen. d. Wel kunnen B. en W. meegaan met de gedachte omtrent reservering van 7% van de jaarhuur van woningwetwonin gen. e. Ook gaan B. en W. akkoord met de gedachte de kosten van uitbreidingsplan nen ten laste van de grondexploitatie te brengen. f. Verhoging van de badtarieven, door G.S. voorgesteld, ontmoette nog kort ge leden in de raad ernstige tegenstand. Tekort Ook de gemeentebegrotingen voor 1960 die een tekort aangeven van ruim f. 176.000 kunnen nog niet door G.S. goedgekeurd worden voordat de gemeen te allerlei wijzigingen aangebracht zal hebben. B. en W. hebben reeds wijzigin gen ontworpen, die dit tekort kunnen verminderen tot ongeveer f. 100.000. Slotavond Hervormd Meisjeswerk In „Den Burchtwas het gisteravond feest. De meisjesverenigingen sectie Her vormd Jeugdwerk gaven een demon stratie van haar kunnen. En dat deden ze goed. Ongedwongen en in een pret tige sfeer werd het programma van zang, dans, declamatie en toneel afge werkt. En als er eens iets niet volgens de regels der kunst verliep, zo van dat duwtje dat toil zeggen „nou jij", was het enthousiasme van de stamp volle zaal er niet minder om. „Alle hulde aan de leidsters, die ge heel vrijwillig haar krachten hebben ge geven aan dit meisjeswerk", zoals ds. D. H. Gijsbers, jeugdpredikant te Leiden, die namens de centrale commissie voor het jeugdwerk een kort openingswoord sprak, opmerkte. De meisjesclub „Het Boshuis" van de Boshuizerwijk beet de spits af. De meis jes zongen enkele liederen en voerden het spel van Mies Bouhuis „Het Kindje" (Mozes) op. Ook de meisjesclub „De Madeliefjes" begon haar optreden met zang. Daarna droegen twee meisjes een gedichtje van Annie M. G. Schmidt: „Koning Lariloff is ziek" en „Het ge heim van het putje" voor. De meisjes club „Rehoboth" had zich meer toege legd op de volksdans. Zij danste „De tovercirkel", The Butterfly" en „The hinky dinky". „De Margrieten" voerden daarna een schetsje op: „De oude en de nieuwe tijd", dat ontaardde in een leuk rock 'n roll festijn. Nadat een paar „zangeresjes in de dop" „Kleine Lucienne" en „Looking High" ten gehore had gebracht, werd door de „Morsfluiters" een modeshow gegeven, die bij het publiek in de zaal bijzonder in de smaak viel. En zoals al tijd het hoogtepunt van een modeshow: „Het bruidstoilet". Al was het dan ook allemaal maar vancrêpe-papier. Alleraardigst was ook de wijze, waar op de meisjes van „De Bijenkorf" op muzikaal gebied de keuken uitbeeldde. Tenslotte traden als laatste voor de pauze de meisjes van „Wees een zegen" voor het voetlicht. Zy zongen o.a. het bekende lied „Plppeloentje". De avond werd besloten met de opvoe ring van het toneelstukje in twee bedrij ven „Aardappelen", opgevoerd door de jeugdclub „Wees een zegen". Zowel de voorzitter als de secretaris van de Leidse Jeugdactie, respectievelijk dr. P. L. Schoonheim en de heer G. Steinbach woonden deze avond bij. De 6-jarige Ronald Muijsert, die gistermiddag in de Franchimontlaan van achter een geparkeerde auto plotseling de rijweg overstak, werd door een wiel rijder gegrepen. Het ventje viel en liep een gecompliceerde rechteronderbeen breuk op. CORRESPONDENTIE A. v. d. V. te Leiden: Leiden - Rotter dam - Dordrecht - Breda -Tilburg - Eindhoven - Weert - Roermond - Sit- tard - Maastricht 233 km. Leiden - Haarlem - Alkmaar - Den Oever - Af sluitdijk - Zurich - Bolsward - Sneek Heerenveen - Oosterwolde - Assen. Cir ca 230 km. Enkele gemeentelijke belastingen zul len echter ook nog gewijzigd kunnen worden, waardoor het tekort nog kan worden verminderd. B. en W. denken hierbij aan: a. Verhoging van de straatbelasting. Uitvoerig motiveren B. en W. in hun nota aan de raad hun voorstel de straat- belasting te verhogen tot 10voor ge bouwde eigendommen (thans nog 6%) en 5van de belastbare opbrengst van ongebouwde eigendommen (nu nog 3%). b. Invoering van een rioolbelasting wilde Voorschoten oorspronkelijk (in overleg met Leiden) uitstellen tot een rioolwa terzuiveringsinstallatie is gereed geko men. Dit blijkt niet door G.E. te kun nen worden geaccepteerd. B. en W. stel len dus voor een rioolbelasting in te voeren van f. 12,50 per jaar per woning. Door een hogere heffing van fabrieken en bedrijven kan op een opbrengst van ongeveer f. 41.500 worden gerekend. De tarieven zouden dan zijn: voor een woning f. 12,50, voor een café restau rant of hotel f. 40. voor een bakkerij of slagerij f. 45, voor een bedrijfsgebouw waarin minder dan 10 personen werken f. 15. van 10 tot 20 personen f. 30 en f. 10 meer voor de volgende 10 personen. Door deze beide belastingen worden de eige naren van de percelen getroffen. Tenlaste van de bewoners van de per celen zal de verhoging van de reinigings rechten komen, die eveneens door B. en W. worden voorgesteld. Er worden 5 groepen gevormd, berekend naar de huurwaarde, waarbij de grenzen komen bij f. 400, f. 600, f. 800 en f. 100. De rech ten zullen beneden f. 300 huurwaarde niet geheven worden. De tarieven zijn verder: f. 4,80; f. 7,20; f. 8,40; f. 9,60 en f. 10,80. Leerlingen Gunningschool namen feestelijk afscheid In het clubgebouw van de Speeltuin vereniging „Oosterkwartier" heerste gis teravond een gezellige sfeer. Er was nl. een feestelijke bijeenkomst van de kin deren uit de zesde klasse van de open bare opleidingsschool aan de Driftstraat met het onderwijzend personeel en de ouders. Op deze ouderavond werd af scheid genomen van de jongens en meis jes, die de school nu gaan verlaten. De Jongelui werkten in vlot tempo een ge varieerd programma van toneel, decla matie, zang, muziek en dans af. Bijzon der aardig was het optreden van een Indisch meisje, dat een Indonesische dans uitvoerde. Na de benoeming van de heer W. v. d. Pol tot lid van de ouder commissie kreeg de heer Koch gelegen heid dia's te vertonen, die hij had ge nomen tijdens het schoolreisje van vo rig jaar. De heer Koch liet ook opna men zien van de Keukenhof en het bloemencorso. De kinderen, die in de middaguren al een filmvoorstelling had den bijgewoond, boden hun schoolhoofd, de heer F. J. Riks, als afscheidscadeau een boekenbon aan. De heer W. Dool. voorzitter van de oudercommissie, sprak aan het eind van de avond een dank woord. LEIDERDORP Schoolzwemwedstrijden lagere scholen Gistermorgen werden in het zwem bad de schoolzwemwedstrijden voor de lagere scholen gehouden. Dit is voor de tweede keer. dat deze wedstrijden wer den gehouden. Het gemeentebestuur stelde vorig jaar een wisselbeker be- sohikbaar. Ook dit jaar werd deze weer gewonnen door de Koningin Juliana- school. De uitslag is als volgt; 1. Openbare lagere school: 2. Chr. Nationale school: 3. Herv. school I, Kastanjelaan; 4. R.-K, Engelendaelschool; 5. Herv. school II H. P. Splinterlaan. Vereist werden: 25 meter schoolslag, 25 m rugslag. 25 m. vrije slag, 3 x 50 m schoolslag estafette, dit alles zowel voor de meisjes als de jongens en tenslotte 25 m schoolslag estafette gemengd. Vanmorgen vinden in het zwembad de wedstrijden voor de ULO-leerlingen plaats. De burgemeester houdt morgen avond geen spreekuur. Op 13 juli zal hij wel spreekuur houden. VOORSCHOTEN Deze week fwee raadsvergaderingen De gemeenteraad van Voorschoten komt deze week twee maal in open bare vergadering bijeen. De eerste ver gadering is donderdag 7 Juli, 'savonds om 8 uur. Deze vergadering is vooral gewijd aan de behandeling van het pre advies van B. en W. op het rapport van het Economisch Technologisch Insti tuut voor Zuid-Holland inzake de bouw van winkelpanden en aan de behande ling van door B. en W. voorgestelde wij zigingen in de begrotingen 1959 en 1960 en daaruit voortvloeiende wijzigingen in belasting verordeningen. Deze laatste wij zigingen houden verband met het feit, dat de begrotingen nog steeds niet door G.S. zijn goedgekeurd. De tweede vergadering wordt gehou den op vrijdag 8 juli, eveneens om 8 u. Deze vergadering is een „normale" ver gadering. De agenda vermeldt 22 pun ten. De voornaamste daarvan zijn: sa- larisvoorstellen -voor het gemeenteper- soneel, benoeming van een onderwijzer aan de Vlietschool, aanschaffing meu- bilanr, e.d. voor de openbare ulo, het verlenen van medewerking aan de bouw van een tweede r.-k. kleuterschool, aan- en verkoop van gronden, nadere rege ling van de bezoldiging van gemeente ambtenaren, die onder deregeling werk- classificatie en prestatiebeloning vallen, uitgave van een nieuw adresboek, aan gaan vaste geldlening van f 569.000 en verkeersmaatregelen. WARMOND BURGERLIJKE STAND Geboren: Plony C. A. Breedijk, d. v. K. Breedijk en L. de Hoog. Ondertrouwd: T. A. SpruIJt, 28 J. en M. A. van der Geest, 23 j. Aansluiting N.O.V.-groep bij het N.V.V. Het Verbondsbestuur van het NVV en het hoofdbestuur van de Ned. Onder wijzersvereniging (NOV) delen mee: De besprekingen over de vraag of er een weg te vinden is om te voldoen aan het verlangen van een minderheid in de NOV deel uit te maken van het NVV hebben tot overeenstemming geleid. Aan de algemene vergadering van de NOV zal een voorstel voorgelegd worden dat bij aanneming de mogelijkheid opent dat deze minderheid inderdaad toetreedt tot een organisatie in NOV- verband, die zich zal aansluiten bij het NVV. Nadere bijzonderheden zullen in september worden bekend gemaakt als de beschrijvingsbrief voor het congres van de NOV wordt gepubliceerd. FELLE FABRIEKSBRAND TE ZAANDAM Schade f. 100.000 Na het B.B.-centrum aan de Middel stegracht geheel in orde te hebben gemaakt, heeft de Leidse brandweer, onder leiding van brandmeester J. van der Broek, op verzoek van het college van B. en W. haar bouwactiviteit voort gezet op het Bevrijdingsplein in het hartje van Leiden-zuidwest. Vlak bij de 5 meilaan tegenover de Boshuizerlaan wordt daar in eigen be heer een maquettestand opgetrokken. Het wordt een open gebouwtje, waarin twee grote glazen vitrines ongeveer drie meter lengte, anderhalve meter breed en anderhalve meter hoog ge plaatst zullen worden. In deze vitrines komen maquettes te staan, aan de hand waarvan de bewoners van zuid west kunnen zien hoe deze snel groeiende wijk er in de toekomst gaat uitzien. Hoewel deze bestemming van het gebouwtje een tijdelijk karakter doet vermoeden, wijst de stevige fundering er gingen enkele zeer zware beton nen blokken de grond in in een andere richting. Nu ja, Leiden heeft nog meer plannen voor de verdere toekomst (Foto LD/Holvast) Aan de Nederlandsche Economische Hoogeschool te Rotterdam werd tot ac countant bevorderd de heer P. P. Wil ting te Wassenaar. WARMOND Hooibroei veroorzaakte geen brand Gisteravond is de brandweer van Warmond uitgerukt voor hooibroei. Op de boerderij van de heer Timmer moest de hooiberg, waarin al een temperatuur van 90 graden was bereikt, in allerijl worden uitgehaald. Tot laat in de avond zijn de spuitgasten hiermee bezig ge weest. Er was veel belangstelling; er hoefde niet te worden gespoten. Een felle brand heeft vanmorgen de ouwelfabriek „Zaano", gelegen aan de Prins Hendrikstraat te Zaandam, ge- WASSENAAR deeltelijk in de as gelegd. Met groot materieel bestreed de Zaandamse brandweer de brand Men kon echter niet voorkomen, dat 't mid dendeel van de fabriek volkomen uit brandde. Hierbij ging een grote partij afgewerkte produkten en grondstoffen verloren. De machines liepen aanzien lijke schade op. Men schat het schade bedrag op circa f 100.000. Omtrent de oorzaak is niets bekend. 30500 30500 30500 Wij verzoeken onze abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontvangen, vóór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt voorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn, elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. Nieuwe dreiging van de Mau Mau (Kenia) Bij de anderhalf miljoen sterke Kikoejoe-stam in Kenia is men weer begonnen met eedafleggingen zoals de Mau Mau dat vroeger deed, zo wordt ln officiële kring te Nairobi meegedeeld. Voormalige geïnterneerden spelen daar_ bij een leidende rol. De leiders van de andere stammen zien dit met lede ogen. Zij vrezen, dat de kans van Kenia op onafhankelijkheid er kleiner door wordt. Ook de blanke bewoners van Kenia vervult deze ontwikkeling met zorg. Zij wijzen erop dat met de eedaf nemingen begonnen is na de opheffing in januari van de noodtoestand die zeven jaar had geduurd. Een groot aan tal geïnterneerden kreeg toen de vrij heid. De overheid slaat de gebeurtenissen in Kikoejoeland, vooral na het invallen van de duisternis, nauwlettend gade. Zij schijnt vooralsnog geen grote golf van terreur te verwachten. 30500 30500 30500 ONDERSCHEIDING VOOR PRINS BERNHARD Prins Bernhard zal worden benoemd tot Grootkruis in de Balije van de Orde van Sint John. De versierselen van de onderscheiding zullen de Prins op 19 juli in St.-Johns Gate in Londen wor den overhandigd door de Hertog van Gloucester. Al jaren bestonden er plannen om een speeltuinvereniging in het dorp op te richten. Enige vooruitstrevende figuren hadden een comité gevormd en slaagden erin, zij het dan nog op primitieve wijze, een speel tuin in te richten naast het sportveld in de Loethe. De speeltuin was echter geen lange levensduur beschoren. Successievelijk werd alle speel tuig gesloopt. Het comité kon onder die omstandigheden dan ook niet verder werken. Begin van dit jaar werd echter de speeltuinvereniging „Het Centrum" opgericht. Contact werd opgenomen met het gemeente bestuur, dat gaarne bereid was de helpende hand te bieden. In het uit breidingsplan Dorp was reeds een gedeelte van Korte Mieninggebied aangewezen voor speeltuin. Met man en macht heeft het bestuur van genoemde vereniging gewerkt: de officiële opening van deze prachtige speeltuin is dan ook reeds geschied. De voorzitter, de heer D. Hulsbos, sprak de kinderen, er waren er zeker 150, en de ouders toe en wees erop, dat de speeltuin er voor de kinderen is, dus moeten ook de kinderen zorgen, dat er niets vernield wordt. Op de mede werking van de ouders werd in deze gerekend. De burgemeester, de heer Smeets. bracht dank aan het bestuur van de speeltuinvereniging voor het vele werk, dat werd verricht. Spreker opende de tuin door een lint door te knippen. Bij het betreden van de tuin kregen de kinderen een luchtballon en bonnen voor de traktaties Hoewel de bedoe ling was, dat alle kinderen de ballon gelijk zouden loslaten, ontglipte er nog al eens een voortijdig aan de kinder handjes. Toen echter het ogenblik was aangebroken, dat de ballonwedstrijd zou beginnen en alle ballonnen de lucht ingingen, steeg een enorm ge- Juich op. Nu is het wachten op de uit slag van deze wedstrijd. Uit de terug ontvangen kaartjes, die aan de ballon nen waren bevestigd, zal moeten blij ken wiens ballon het verst is geko men. Aan deze wedstrijd zijn mooie prijzen verbonden. De sluitingsdatum is 23 juli, zodat kaartjes, die later binnen komen geen recht meer op een prijs geven. De speeltuinvereniging telt thans reeds meer dan 120 leden Het bestuur hoopt, dat nog vele leden zich zullen aanmelden, opdat de speeltuin nog kan worden uitgebreid. Prof. dr. J. A. A. van Doorn hoogleraar te Rotterdam Prof. dr. J. A. A. van Doorn, sinds 1958 buitengewoon hoogleraar in de fa culteit der rechtsgeleerdheid aan de Leidse Universiteit, is met ingang van 1 september benoemd tot geween hoog leraar in de sociologie aan de Ned. Eco nomische Hogeschool te Rotterdam. Prof. Van Doorn, die ook directeur is van j het Instituut voor Sociaal Onderzoek van het Nederlandse Volk, is op 5 maart 1925 te Maastricht geboren. De titel van zijn proefschrift luidde: „Een sociologi- j sche benadering van het organisatiever- schijnsel". Voorts verscheen van zijn j hand o.a. de bekende studie „De prole- i tarische achterhoede" (kritiek op de be- 1 staande opvattingen omtrent de onge schoolde arbeider in de huidige samen leving). Prof. Van Doorn geeft aan de Leidse Universiteit onderwijs in de industriële sociologie. Op 14 november 1958 aan vaardde hy zijn ambt met het uitspre ken van een oratie over „De relevantie kaders der industriële sociologie". Ouden van dagen defileerden voor Koningin Honderden ouden van dagen uit Go- rinchem, Wanrov, Gemert, Barendrecht en andere plaatsen hebben om 12 uur vanmiddag gedefileerd voor de Konin gin. Zij trokken met autobussen of te voet door de paleistuin langs Hare Majes teit. die in zomertoilet gekleed onder een paraplu bescherming zocht voor de regen. Bestuursleden van de diverse groepen boden de Koningin geschenken aan. Een der groepen had" een boerenkapel meegenomen, die de hartelijke begroe ting muzikaal omlijstte. Een loting wees ook dit jaar aan welke groepen ouden van dagen uit ons land uit de honderden aanvragen voor een bezoek aan Soestdijk mochten komen. RUSSISCHE STUDENT WORDT UITGELEID (Van onze parlementaire redacteur) Minister Beerman heeft vanmiddag ln de Tweede Kamer medegedeeld, dat de Russische student Smirnov, die een rol heeft gespeeld in een spionage-af- faire, als ongewenste vreemdeling zal worden uitgeleid, hoewel het O. M. heeft geconeludeerd dat Smirnov geen strafbare feiten heeft gepleegd. Van Duitsland uit was de aandacht gevestigd van de binnenlandse veilig heids dienst op Smirnov, welke in de feiten aanleiding vond aangifte te doen bij de Justitie. Prinses Irene en Griekse Kroonprins bij „Anatol" (Van onze Haagse correspondent) De galavoorstelling, die het Wiener Burgtheater gisteren in de Haagse Kon. Schouwburg gaf van Schnitzlers „Ama tol", werd bijgewoond door Prinses Irene, in gezelschap van de 20-jarige Griekse Kroonprins, de Hertog van Sparta. Voorts maakten twee vriendinnen van de Prinses deel van het gezelschap uit. „Alphen" verloor met 10 van Amerikaans elftal Het eerste elftal van Alphen speelde een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Sportclub Holland uit New York. De spelers van deze club zijn voormalige Nederlandse emigranten, die hun va kantie in het oude vaderland doorbren gen. De heer C. F. J. van Winkel sprak bestuur en spelers van deze Neder lands-Amerikaanse club voor de aan vang van de wedstrijd hartelijk toe. Vervolgens boden alle Alphen-spelers hun tegenstanders een vaantje aan. De wedstrijd, die hierna onder lei ding van de heer Den Hartog uit Zoe- termeer gespeeld werd, was van matig gehalte. Bij de gasten ontpopten zich de doelverdediger en de spil als bij zondere krachten, die de Alphen-voor hoede weinig kans gaven. De wedstrijd eindigde in een 10 overwinning voor de gasten. BEURSOVERZICHT Lichte reactie AMSTERDAM, 5 juli Terwijl van de buitenlandse beurzen weinig invloed uitging op het Damrak (de Westduitse markten waren lager, Londen was onzeker gestemd) en terwijl de koersen uit Wallstreet ontbraken aan gezien New York gisteren gesloten is ge bleven, liet Amsterdam vanmiddag ln het officiële verkeer een lichte reactie zien. Zy kwam eigenlijk het hevigst aan voor aandelen AKU, die een verlies boekten van 12 punten. Philips liep terug van 1225 tot 1216 maar Unilever wist zich goed te handhaven hetgeen te danken was aan steun van Westduitse kopers. Kon. Olie was wederom een paar dub beltjes beneden gisteren maar viel ove rigens betrekkelijk mee. Ook voor Hoog ovens was de markt niet slecht. Deze certificaten bleven niet ver van de 800 verwijderd. In de overige afdelingen was de han del bijzonder rustig. Men durfde weinig te ondernemen en gaf er de voorkeur aan de Amerikaanse openingskoersen af te wachten. Cultures bleven op prijs uit gezonderd Deli Mij. die f.1.inboette. De Scheepvaart liet nauwelijks enige af wijking van de vorige koersen zien. Ne derlandse Staatsfondsen nauwelijks prijs houdend, ten dele onder invloed van de aangekondigde uitgifte van obligaties zowel door de Bank voor Ned. Gemeen ten (f.100 min) en de KLM (f.50 min). Het bedrijfsnieuws luidde betrekkelijk gunstig. Het verslag van de Borsumij. en een grote Russische order voor de Ver. Machinefabrieken maakten een uitste kende indruk. WISSELKOERSEN Londen 10.58?»—10.59%, New York 3.77—3.77%, Montreal 3.84 ft—3 84ft, Parijs 76.95%—77.00%Brussel 7.57— 7.57%; Frankfort 90.44—90.49; Stock holm 73.10%—73.15% Zürich 87.36%— 87.41%; Milaan 60.76%—60.81% Kopen hagen 54.74%—54.79%; Oslo 52.87—52.92 Wenen 14.55—14.56; Lissabon 13.19 13.20%. Beurs van Amsterdam Dinsdag 5 juli ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad f. 1000. Vorige Slotkoers koers v heden Ned 100 li 100% GL Ned 10018 100H Ned 9818 98%GB Ned 100% 100% Ned '53 3% 94% 94 Grootboek obi 3% 78%GB Ned '47 3% (3) 9311 93ft Ned •51 3% 96 ft 96% Ned '53 (3%) 93% 93ft Ned 93 93 Ned 87 87 Ned '54 3% 87 87% Ned '55 I 3% 8817« 88ft Ned •55 11 3VA 90% 90V4 Ned •37 3 92% 91% Dollarlng '47 3 92% 9274 fnvesteringscert 3 96 ft 97%GL Ned 62-64 3 98 97^ Indië "37 A 3 9318 93% Grootboek '46 3 89,% Ned W_B 6% 10918 109 H ACTIEVE AANDELEN 34 34% 174 173 294 290GB 115 GL 115%GB 166' i 166GB 555 555 556 545 331 GB 338GB 938%. 931 189.30 188.30 326 GB 326% Clt. Handl en Ind B Nat Handelsbank Ned Handelmij Amst Rubber UVA Senembab A.KU Berkei's Patent (v.) Calvê Delft eert Dell Mij en (Ver.) Kon Pap v Gelder Hoogovens eert Müller en Co N.B Ned Kabelfabr Philips Philips pref Unilever WiJtOD Feyenoord Blllton 2de r Dordtse Olie gew Kon Olie (f20.—).. idem (50 f20.— 139.90 139.20GB Ho li Amer iyn lava China Paket KLM Kon Ned Stmv Mij Kon Paket My Stoomvaart Mij Ned NieveJt Goudr eert v Ommeren eert Kon Rott LJoyd Ned Scheepv Unie NIET-ACTIEVE OBLIGATIE Prov.- en Gem leningen Adam 47 (3%) 8 93% - idem 48 <3%) 93% R'dam 52 I (4%) 97 ld ld 37 I-II (3%) 93% .Z.-Holland '56 (4%) 99f| 800% 445 605 1223 321 882% 209% 405 672 140.30 139% 142 109 184% 133% 167%, 144% 274% 144 146 794 444 598GB 1215 317 981GB 209% 409 668% 141 139 %GB 141 108GB 183% 133 V» 166 144 273% 145 146% 98 93% Bank N. G '58 (5%) ld NWi '52 (4%) Industr. Obligaties Philips Dollarlng '51 Premieleningen A'dam '53 3 A'dam '51 I 2% A'dam '56 I 2% A'dam '56 II 2% A'dam '56 Hl 2% Eindhoven '54 2% Enschede *54 2% Den Haag '52 I 2% Idem II 2% R'dam '52 I 2% Idem n 2% Idem '57 2% Utrecht *52 2% Z.-Holl 1957 2% 104 ft 96 A 103% 83% 79% 95% 103B 84 78% 943i 93% 78% 87 87 87 87 98% 88 B 92% 98 90 92% NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Credletlnstelllngen Rooeco 241 242 Amst Bank 352% 354 HJ3.U eert224% 224 Rott Bank 309% 310 Twentsche Bank 284% 285 Industrie Ondernemingen Albert Heyn440 444% Borsumy 65 64% K N Ed-met A-AA 95 96 Idem pref wd 102% 104 Electrolasmfl 345 347 Kon Ned Grofsm 171 171 Holl Constructie 540 565 Ing our v Bouwnyv 262 Interna üo 154% 154% Int Kunststof! fnd 60% 63 Leidse WolsplnnerU 470 485B Rott Droogdok Mij 629% 630B Sikkens Groep 810 Ver rouwfabrleken 375 368 Walvisvaart 115% Wernlnk's Betonm 152 153 Van Wtlk en Heringa 110% 111% Zaalberg 120 121 Spoorwegen Dell Spoorweg Mil 6 6 Amerik fondsen Canadian Pacific R 24% 24f, Intern Nickel 111% liiy» Anaconda 50exd 49% Bethlehem Steel 45% 44% Cities Service 41 42% Genera) Motors 44% 43% Kennecott 77% 77% Republic Stee) 63% 62'/4 Shell OU 68V» 68% Union Pacific 27 27 Un. States Steel 79% 79

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11