Moeizame 43 zege van Nederlands elftal in Paramaribo Rotterdamse reus Cees Kocli stoot kogel naar nieuw nationaal record Maria Bueono opnieuw Wimbledon-kampioene Vervanging van Cor v. (1. Hart door Mijnals geen succes Gerda Kraan liep een bijzonder goede wedstrijd op de 800 m. Van der Touw opnieuw kampioen van Nederland 300 m. sprint MAANDAG 4 JULI 1960 Hattrick van Piet Kruiver Het Nederlands elftal heeft zondag in het zeer moderne „Surinaame" stadion te Paramaribo de toernee naar de West afgesloten met een moeizaam behaalde en in feite ook teleurstellende 4—3 zege op de nationale ploeg van Suriname. Een zege, waarvoor de PSV'er Piet Kruiver, dit maal rechtsbinnen, met drie gave doelpunten de basis legde, maar die door een opmerkelijk gebrek aan conditie in de oranje-formatie in de slotfase nog ernstig in gevaar kwam. Want vooral in de laatste minuten was het overwicht van de enthousiast spelende Surinaamse ploeg vaak zeer duidelijk en het toch reeds enerverende duel kreeg dan ook met een treffer van invaller Monsanto, die drie minuten voor tijd het verschil terug bracht tot één doelpunt een bijzonder boeiend slot. Nederland, met de rug tegen de muur, gaf de winst echter niet meer uit handen. De wedstrijd werd in de namiddag uren gespeeld, maar het was toch nog broeiend warm, hetgeen uiteraard een grote handicap betekende voor de Ne derlandse ploeg. voorlopig weinig kansen meer weg gaf en op het middenveld begonnen de Ajaxied Ben Muller en Jan Klaassens de voorhoede ijverig te stuwen. Het over wicht werd steeds groter en uit dat over wicht scoorde Kruiver tenslotte in de 20ste en 34ste minuut twee knappe doel punten, die de ruststand op 13 brach ten. In de tweede helft trad Nederland aan met de Surinamer Humphrey Mijnals als vervanger van Cor van der Hart, ter wijl in het Surinaamse team Frankel de plaats van de geblesseerde rechtsbuiten Marcet had ingenomen. Geen triomf Het werd voor Mijnals helaas geen triomf in zijn geboortestad. De rust ver dween uit de Nederlandse achterhoede, de half- en binncnspelers, toch al ver moeid door de hitte, moesten zich meer op hun defensieve taak gaan concentre ren en daardoor kreeg Suriname de kans om met grote ijver en een niet te stuiten enthousiasme het spelbeeld te wijzigen. De strijd ging zich steeds meer afspelen op de Nederlandse helft en de Suri naamse aanvallen werden steeds gevaar lijker. Desondanks bereikte Nederland in de 18e minuut Rijvers, geblesseerd, was toen al vervangen door Henk Groot nog een 14 voorsprong. Bij een der uit vallen namelijk kreeg Piet Kruiver de bal in vrije positie buiten het strafschop gebied in zijn bezit en de PSV'er buitte deze kans met een hard en hoog schot prachtig uit. De onverwachte en ook onverdiende treffer prikkelde de Surinaamse formatie duidelijk. En onder stormachtige toe juichingen werd het offensief nog feller. Na 26 minuten tenslotte vond de Neder landse defensie geen verweer meer tegen een combinatie tussen Frankel en de voor Chyrell ingevallen Kamsoe. Foea- man reageerde goed en bracht de stand op 24. Spanning De spanning bereikte drie minuten voor tijd een climax. Wéér ontstond er een felle doelworsteling voor Pieters Graafland. De bal werd enkele keren in geschoten en geretourneerd en vloog uiteindelijk van de voet van Monsanto WIELRENNEN Trainingsrit .Swift" De uitslag van een trainingsrit van Swift over 47 km luidde: 1. Peter de Jong; 2. W. Schraverius; 3. Warmerdam; 4. Ant v. Kemp; 5. Van Beek; 6. W. Wijnands: 7. B. Kerkvliet; 8. K. Kuilenburg; 9. N. de Koning; 10. Van Dam; 11. v. d. Hulst; 12. W. Was- sink; 13. A. Prangers. door de ontwrichte defensie tegen de binnenkant van de paal. De rustig en goed leidende scheidsrechter Jardin uit Trinidad kende op advies van de grens rechter een doelpunt toe: 34. Kinderen renden juichend het veld op, maar politieagenten haalden hen er al even snel weer af. In de rommelige slotminu ten bleef de stand ongewijzigd. De beste spelers in het Nederlands elf tal waren doelman Pieters Graafland, Kruiver en de Ajacieden Muller en Swart. De vervangingen door Mijnals en Henk Groot ontwrichtten het teamverband. Over het algemeen echter heeft de ploeg, ondanks technisch beter spel, toch weer teleurgesteld. In het elftal van Suriname, dat vol gens Elek Schwartz aanmerkelijk beter speelde dan de ploeg van de Antillen, onderscheidden zich vooral Erwin Spa- rendam en rechtsbinnen Foeaman.Maar toch had Nederland, zo meende Schwartz, de overwinning verdiend. Een mening, die ook de in ons land bekende trainer van het Surinaamse elftal, Kamperveen, deelde. Scheidsrechter Jardin leidde het duel zeer goed. De opstellingen waren: Suriname: doel: Berggraaf; achter: Breinburg en Wooter; midden: Saha- dewsingh, Sparendam en Poerwo; voor: Marcet (Frankel), Foeaman, Schutte (Monsanto), Schipper en Chyriell (Kam soe). Nederland: Pieters Graafland; achter: Wiersma en Kuys; midden: Muller, Van der Hart (Mijnals) en Klaassens; voor: Swart, Kruiver, Van der Linden, Rijvers (Henk Groot) en Kerkhoffs. Testivedstrijden in Enschede PIET KRUIVER hatttrick in Paramaribo In het uit beton opgetrokken stadion waren bijna 13.000 toeschouwers, onder wie de waarnemend gouverneur dr. C. Nagtegaal, getuigen van de historische, eerste officiële wedstrijd tussen de beide rijksdelen. Suriname won, na het spelen van de volksliederen, de toss en om pre cies half vijf plaatselijke tijd negen uur in de avond Nederlandse tijd leid de Tonnie van der Linden de eerste Ne derlandse aanval in. Licht overwicht De eerste fase was nerveus, maar langzamerhand ontwikkelde zich een levendige strijd, waarin Nederland een licht overwicht kreeg, dank zij de tech nische superioriteit en een iets betere spelopvatting. Dat resulteerde na 12 mi nuten tot een 10 voorsprong. Rechts buiten Swart kopte toen namelijk uit een hoekschop van Rijvers de bal fraai en kansloos voor doelman Berggraaf in. Suriname verweerde zich in die eerste fase vooral met opportuniteitsvoetbal, j dat de volle aandacht van de Neder- landse defensie vergde en ondanks het goede spel van Cor van der Hart zelfs in de wedstrijd tegen Suriname verkozen boven Mijnals tot enkele spectacu laire momenten voor het doel van Pie ters Graafland leidde. Twee minuten na het doelpunt van Swart had Suriname zelfs succes met een van die onstuimige aanvalsstoten, want Pieters Graafland kon een verrassend schot niet voldoende onder controle krijgen, waarvan Chyriell onmiddellijk profiteerde: 11. Hecht blok Nederland herstelde zich onmiddellijk. Cor van der Hart maakte, in samenwer king met Wiersma en Kuys, van de defensie een hecht verdedigingsblok, dat Twaalf Surinamers Het was een curieuze wedstrijd, deze eerste officiële ontmoeting tussen de teams van Suriname en Nederland. Onder de 22 spelers waren er namelijk twaalf, die al enkele jaren voor Nederlandse ver enigingen uitkomen. Er waren on der hen echter ook twaalf Surina mers. En het meest merkwaardige was wel, dat twee (Nederlandse) clubgenoten in dit duel tussen de beide rijksdelen voor verschillende nationale teams uitkwamen. Humphrey Mijnals en Erwin Spa rendam, beide steunpilaren van Elinkwijk, zorgden indirect voor dit curieuze en door de reglemen ten van de FIFA gesanctioneerde voetbal-grapje. Beiden spelen reeds enkele jaren in Nederland en beiden konden reglementair voor het Nederlands elftal wor den gekozen, onder het voorbe houd dat zij dan niet meer voor Suriname konden spelen. Mijnals werd inderdaad gekozen en ver loor daarmee zijn Surinaamse rechten. Erwin Sparendam bleef echter beschikbaar voor Suriname. En aangezien Sparendam juist deze maanden zijn vakantie door brengt in Parimarlbo, maakten de voetballeiders van het over zeese rijksdeel van de gelegenheid gebruik. Het prettige voor Sparen dam was, dat hij een voortreffe lijke wedstrijd speelde en ditmaal zijn befaamde clubgenoot, die hal verwege het duel Van der Hart verving, duidelijk overtrof. Wanneer men de verrichtingen van de Neder landse topatleten, die zondag voor de tweede maal aan Olympische testwedstrijden in het Diekman- stadion te Enschede deelnamen kritisch onder de loep neemt, dan komt men ongetwijfeld tot de conclusie, dat de ploeg, die naar de Olympische Spelen in Rome wordt uitgezonden, slechts heel klein zal zijn. Want slechts een enkeling slaagde erin tot zijn of haar beste prestatie te komen. Het vreemde was tevens, dat de enkele goede verrich ting werd afgewisseld met een hopeloos falen, wat bijvoorbeeld bij de heren op de 800 meter wel heel Dit geldt zeker niet voor de Rotterdamse discusreus Kees Koch. De 23-jarige koopman slingerde het projectiel zesmaal met zulk een geweld van zich af, met een verste worp by zyn vijfde poging van 56.18 meter, dat hy slechts 14 centi- j meter van zijn op 1 mei 1960 te Rotterdam daterende record van 56.32 meter' verwijderd bleef. Zijn serie van 50.33, 52.28, 55.21, 56.18 en 54.08 is het aanzien meer dan waard. Toen de Rotterdammer na zijn 56 meter worp uit de ring stapte was het eerste wat hij zei „Nou kunnen ze tenminste niet zeggen, dat de 56.32 meter van Rotterdam een uitschieter is geweest. Het ging zo gemakkelijk, dat ik dacht dat het niet ver zou zijn. Jammer dat er zo weinig deelnemers waren. Nu moesten we te vlug achter elkaar werpen en dat is nu eenmaal niet bevorderlijk voor de concentratie". sterk tot uitdrukking kwam. Toch zijn deze Olym pische testwedstrijden volkomen geslaagd, aange zien nog eens werd bevestigd, dat ondanks het behalen van de door de IAAF gestelde eisen voor deelname aan de Spelen in de Italiaanse hoofd stad, van de vier mannelijke en negen vrouwelijke atleten er toch nog wel een aantal zal afvallen, aangezien men bij het KNAU-bestuur van mening is, dat alleen diegenen, die een kans maken op een finaleplaats voor uitzending in aanmerking komen. Uit het goede hout Een sportmeisje uit het goede hout gesneden is ongetwijfeld de Twentse Toos Mutter. Op de 80 meter horden nam zij de eerste drie obstakels niet vlekkeloos, maar daarna waren haar ritme en souplesse voortreffelijk. Een snellere tijd zit er zeker in, want het was voor de derde maal dit seizoen dat zij tot 11.2 kwam. De Nederlandse hoog- springsters Nel Zwier en Dini Hobers kwamen beiden tot 1.65 meter, maar faalden bij het nemen van de barriere van 1.68 meter. De Duitse atlete Mar iene Schmitz-Portz moest met een sprong van 1.62 meter met een derde plaats genoegen nemen. Minder goed verging het de Nederlandse disucswerp- sters. De Duitse Krienhild Hausmann, eveneens niet in haar beste vorm, be reikte met haar laatste worp een afstand van 51.67 meter en dat was voor de Amsterdamse Loes Boling teveel. De leerlingen aan de Academie van Licha melijke Opvoeding werd tweede met 45.35 meter, terwijl Corrie Huygen, die de laatste weken naar haar vorm loopt te zoeken, ook nog Corrie van den Bosch moest voor laten gaan. Matig J Van minder gehalte waren ook de sprinttijden op de 100 en 200 meter da mes. Ellen Ort won de kortste afstand in 12.- sec voor Nannie Haase in 12.1 sec, i terwijl de 200 meter in een zege voor Nannie eindigde: tijden 22.3 en 22.6 sec. De conditie van Nannie Haase laat zeker te wensen over. Misschien is het te wij ten aan de wekenlange examens, die zij de laatste tijd op de Academie van Li chamelijke Opvoeding in Den Haag heeft ondergaan. Bij de heren sprinters eindigde Hans Smit op de 100 meter in een matige 10.9 achter de Duitser Jurgen Oswald en nadien liet hij op de 200 meter verstek gaan. wegens een onwillige spier. Marius Bos VenL zegevierde in 21.9 sec en dat is gezien zijn eerder op de middag be haalde Nederlandse kampioenschap 200 meter horden in 24.3, slechts eentiende onder het record van Eef Kamerbeek, zeker geen slechte prestatie. Marius Bos, die zich dus de eerste Nederlandse baan- kampioen 1960 mag noemen, heeft ech ter meer kans op de 400 meter horden. Nog geen half uur later was het weel een breedlachende Koch, die vele felici terende handen moest schudden, want bij zijn tweede worp bij het kogelstoten was er een nieuw Nederlands record ge boren. Dertien centimeter stootte hij ver der en 17"n 16.55 meter was een teken van zijn toegenomen kracht. Gerda Kraan, in een fel rood pakje gestoken liep een bijzonder goede wed strijd op de 800 meter. De Leidse atlete die reeds na 200 meter de leiding nam en na een 400 meter in 63.6 sec., 0,2 voor sprong had op de voor het eerst op dit nummer uitkomende Ine ter Laak-Spijk, finishte in 2 min 08.8 sec, ondanks de stevige wind en het koude weer. Voor Ine ter Laak was deze race een beetje teleurstellend. Zij had dit nummer wil len aangrijpen om alsnog naar de Spe len te kunnen worden afgevaardigd, nu het wel byna zeker is dat er geen da- taf etteploeg zal deelnemen, Ine ter die een zeef goede 400 toeterloop- De finish van de 100 meter heren: I. J. Oswald (Did.) 10.8, 2. Hans Smit (V. en L.) 1° 8 en 3. C. W. Vasse (GVAV) 10.9. ster is, een nummer dat niet op de Spe len zal worden verwerkt, liep toch in haar eerste 800 race een goede tijd, na melijk 2 min 13.9 sec, waarmee zij op de Nederlandse ranglijst achter Gerda Kraan naar de tweede plaats steeg. Zij liet tevens de reeds voor hun limiet ge slaagde Duitse meisjes Edith Schiller en Diana Goldhausen ver achter zich. Wemmy Spierenburg kwam voor de tweede maal bij het verspringen, on danks een dikke zwachtel om het spring been, over de 5.90 meter en haar 5.94 was tevens voldoende voor de zege, aan gezien Joke Bijleveld een rustpauze heeft ingelegd, en niet aan deze wedstrij den deelnam. Osuna en Ralston wonnen dubbel De Braziliaanse Maria Esther Bueno is zaterdag voor de tweede achtereenvolgende keer winnares geworden van het dames-enkelspel van de internationale kampioen schappen van Wimbledon. In de finale versloeg zij de Zuidafrikaan- se Sandra Reynolds met 8—6 en 6-0. De uiteindelijke beslissing in de eind strijd van het damesenkelspel, welke van minder hoog niveau was dan de halve finale tussen Bueno en de Engel se Truman, viel in de tweede set. On danks goed opstellen en snelle reacties van Reynolds wist. Maria Bueno keer op keer met lange forehand drives haar tegenstandster te passeren en zij was in het minst niet geïmponeerd door de vier nederlagen die zij in het afgelopen jaar tegen Sandra Reynolds had gele den. Voor de laatste game had Bueno dan ook weinige minuten nodig en een lange passeerbal op de baseline, die door Reynolds wel werd geretourneerd maar in het net belandde, bracht de beslis sing. En eindelijk doorbrak op het an ders zo strakke gelaat van Maria Bueno een lach. de lach van de vreugde over het behalen van de titel. Voor de tweede maal in successie heeft Maria Esther Bueno, dochter van een veearts, de titel behaald en voor de tweede maal ont ving zij uit handen van de hertogin van Kent de gouden schaal, 's Avonds op het Wimble do nbal, waartjij 1000 gasten aanwezig waren, danste zij met Neale Fraser de dans der kampioenen. In het dubbelspel, met de Ameri kaanse Darlene Hard. won Maria Bueno in 35 minuten haar tweede titel met 64. 6—0. Over alle linies waren de Braziliaanse en de Amerikaanse beter. Darlene Hard en de Australiër Rod Laver versloegen in de finale het ge mengd dubbel Maria Bueno en Bob Howe (Australië). Het spelpeil stond niet erg hoog. want uitgezonderd Bob Howe, hadden alle speelsters en spelers in de finale gestaan, hetgeen zich in het spel uitte. Sensatie De Wimbledonkampioenschappen zijn met een sensatie geëindigd. De Britten, toch al niet gezegend met finalisten, Deze jonge atleet, die snel is en een voortreffelijke hordentechniek heeft, zou wanneer hij op de langere hordenaf stand zou overschakelen wel eens tot bijzonder goede verrichtingen in staat zijn. Zeer slecht Zeer slecht was daarentegen de 800 meter heren. Ofschoon een volkomen gelijkwaardig veld aan de start kwam met lopers als Aad Steylen, Jan van Uden, Wim Esajas en de Duitsers Bus- scher en Thoenissen, is het een volko men ontactische race geworden. Geheel in tegenstelling tot de dames, die er van het begin af hard aan trokken, zag men hier wel een hard weggaan in banen over honderd meter met een tussentijd van 13.- sec, maar daarna wilde niemand de kop nemen en de 61,- seconden na 400 meter deed al een catastrofe vermoe den. Het werd een wandeling tot 200 me ter voor de finish en toen kreeg men een sprintduel tussen alle lopers. Wim Esajas had de leiding in de binnenbaan, Jan van Uden en Aad Steylen probeer den buitenom langs te komen, hetgeen niet gelukte omdat Esajas iets van zijn baan afweek. De in de vierde positie lig gend Duitser Hans Busscher profiteer de hiervan dankbaar en schoot vijf meter voor de eindstreep binnendoor. Aad Steylen was hem, op baan vier lo pend, net voor anders had Busscher onze landgenoten de das omgedaan. „Op één been...." Piet van der Touw, de 18-jarige Haagse amateur-wielrenner heeft zaterdag te Den Haag met overmacht zyn titel Ne derlands kampioen op de 300 meter ge prolongeerd. Was zyn overwinning van verleden jaar nog min of meer een ver rassing, het zou ditmaal zeker net zo'n grote verrassing zyn geweest, als Van der Touw op het gladde asfalt van de Haagse Soestdjjkse Kade niet opnieuw de snelste zou zjjn geweest. Want Van der Touw is inmiddels qua pure snelheid zoveel beter geworden.dat men van goede huize moet komen om deze 18-jarige militair te verslaan. Arie van Vliet kon tevreden zijn over zijn „pupil", die zich alleen in de tweede rit van de finale-reeks tenvolle moest in spannen om zich zyn kleine stadgenoot Nolten van het lijf te houden. De andere ritten won hij, zoals dat heet, op één been. Dl» tweede rit bleek achteraf van beslissende betekenis te zijn geweest. Want ook Nolten zette zijn twee overige sprintjes in winst om, zo dat hij van dr. P. van Dijk de bloemen voor de tweede plaats in ontvangst mocht nemen. Van spanning was weinig sprake. Via de series hadden zich vier renners ge plaatst voor de finale-reeksPiet van der Touw, Piet van der Lans, Nolten en Ri- nus Paul, drie Hagenaars dus bij de laat ste vier. Drie Hagenaars legden ook beslag op de eerste drie plaatsen, want de Sassen- heimer Piet van der Lans had zijn beste vorm thuis gelaten en kwam in het stuk eigenlijk niet voor. Nolten sprintte Paul eruit en kreeg op zijn beurt klop van Van der Touw, zodat de laatste rit de beslissing moest brengen en daarin had, zoals gezegd Van der Touw weinig moeite met Rinus Paul. Maria Buono is zaterdag voor de tweede maal in successie Wimble- donkampioene geworden. Rechts op de foto haar tegenstandster in de finale, de Zuidafrikaanse Sandra Reynolds. zagen tot hun teleurstelling hun land genoten Davies en Wilson tegen de 22- jarige Mexicaan Rafael Osuna en de 17-jarige Amerikaan Dennis Ralston ten onder gaan. Davies en Wilson ver loren met 75, 63. 108 van dit ge legenheidskoppel, dat tennis van bij zonder gehalte liet zien. In de eerste set kwamen alle vier spelers tot een prima prestatie en men zag tennis in al zijn facetten, lange rallies, snel oplopen naar het net, harde smashes, prachtige returns en geraffi neerd plaatsen. Ieder van de spelers won zijn service, totdat die van Mike Davies weiden doorbroken en de eerste ste met 75 naar Osuna/Ralston ging. Tamelijk snel schreven zij ook de twee de set op hun naam, maar in de derde set kwam het goede spel weer terug. De Engelsen herstelden zich en ston den gedurende de gehele set vóór met de cijfers 54. 65. 76 en 8—7. Maar Osuna en Ralston wonnen hun services en namen de leiding over. Het was voor al aan het harde serveren van Ralston te danken dat Osuna/Ralston het duel in hun voordeel beslisten. PAARDESPORT Hairos II won in Gelsenkirchen Met een voorsprong van meer dan tien lengten heeft Hairos II gisteren in Gelsenkirchen het met 40.000 mark gedoteerde Eliterennen gewonnen. De tijd van de negenjarige hengst, die ge reden werd door W. H. Geersen, was 1.19.4. Hairos II, 1310 favoriet gestart, met de maximum handicap van 60 meter, had na 800 meter reeds aanslui ting met de leiders Iskandar F en Isidore F. BU de tribune plaatste Hai ros een aanval op Iskander en ging hem even later voorbij. Toen was het vooral in de rechte lijn nog slechts een kwestie van ,,hoe groot wordt de voor sprong?". Die werd tenslotte ruim tien lengtes, zonder dat Geersen iets extra van de hengst behoefde te vragen. Het Franse paard Kaid D, op 2620 meter vertrokken, draafde vanuit de achterhoede naar de tweede plaats. De eerste drie aankomenden werden allen door een Nederlandse pikeur gereden: Hairos II door Geersen, Kaid D door Roel Sierdsma en Isidore F door Jan Kruithof. De toto betaalde winnend f. 1.30. pl. f. 1.30, f. 1.30 en f. 2.70. Koersen te Nootdorp De uitslagen van de zaterdag gehouden draverijen lulden: Kessel-prys: 1. Ylau (Th. H. Kooyman) (1.35.5): 2. Youngster (deadheat); 3. Y Wilhelmien B. Tot.: w f2.10 5.60; pl 1 1.80, 6.30; gek. f29.30; cov. f2.10 en 10.30. Reuver-prijs: 1. Zephyr (J. van Dooye- weerd) (1.43.9); 2. Zoraya du Commerce. Tot.: w. f 1.80; gek. f3.10: cov. f2.-. Baarlo-prljs. Ie heat: 1. Wirna O (J. L. Olsthoorn) (1.27.-); 2. Wala; 3. Tea. Tot.: w. f3.40; pl. f 1.20, 1.40, 1.80; gek. f6.20; cov. f4.10, 2e heat: 1. Wirna O (Olsthoorn) (1.26.9) 2. Wala; 3. Tea. Tot.: w. f 1.70; pl. f 1.10, 1.10; gek. f2.20; cov. f2.50. Einduitslag (opstelling tijden)1. Wirna O 4.52.3; 2. Wala; 3. Tea. Maesbree-prljs: 1. Theo Messldor (P. J. Eerenberg) (1.22.9); 2. Q Bascom; 3. Qui Suit. Tot.: w. f 1.30; pl. f 1.20, 1.30, 1.60; gek. f 1.60; cov. f 1.80. Totallsatoromzet f 32.328,50. Koersen Mereveld De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Terschelllng-prUs: 1. Youngster (Ph. Knynenburg) (1.30 7); 2 Xlrene Hollan- dla; 3. Yoc. Tot.: w. f8.80; pl. f2.50. 2.60, 1.60; gek. f 12.20; cov. f5.30. r, Vlieland-prUs: l. Xanno Hanover (A. R. Nottelman) (1.28); 2. Z Straal W; 3. Xenocraat. Tot.: w. 1.50; pl. f 1.40, 3.40, 2.-; gek. f 4.20; cov. f 9.50. Weststelllngwerf-prys: l. Zus Scotch (M Vergay) (1.27.7)- 2. Zombro pluto; 3. Zefa. Tot.: w. f3.70; pl. f 1.90. 2.30; gek. f 18.40; cov. f 5.80. Sweepstakes Y-prijs (hengsten): 1. Yberlöte (P. M. Smit) (1.25.8); 2. Ysvogel 3. Y Norton. Tot.: w. f3.40; pl. f 1.40, 1.80, 1.70; gek. f5.50; cov. f5.90. Sweepstakes Y-prijs (merrlën): 1. Ys- selmonde (P ,M. Smit) (1.27.8); 2. Yvon ne Hollandia; 3. Yllnotte. Tot.: w f2 10- 201"20* 19°' 1'6°: ge* ri0-70: cov* Hennederadeel-prljs. voor amateurrl]- 1. Trfsdull s <L. J. OUthoom) (1.24.6); 2. Xema S; 3. Vina van Barke. Jot-: w. f40.-; Pl. f5.10, 1.90. 1.70; gek. f 8.60; cov. f 6.70. Grote Fokkers-prys: 1. X Hanover (A. S. Teselaar) (1.25.4); 2. Xanthl Con Dlos; 3. Vrijdag. Tot.: w. f33.80; pl. f3.50, 2.60 1.40; cov. f8.30; gek. f 16.10. Noordwolde-prljs1. Vlco BS (A. Haar- selhorst) (1.26.9); 2. Umberto; 3 Tilda O. Tot.: w. f6.10; pl. fl.30. 1.20, 1.20; gek. f 10.-; cov. f4 90. Oost Oosstelllngwerf-prhs: 1. Typhoon (P. A Strooper) (1.24.1); 2. Sammy Mars; 3. Seigneur Bascom. Tot.: w. f8.60: pl.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7