enige nette arbeiders Modinelles Oliemagnaat geeft duur feestje VAN WIJK HERINGA N.V. Diverse problemen onder de loep Rel in Leopoldstad Vrouw op Amsterdamse Walletjes mishandeld en vastgebonden MEISJE "Ha, ik ben oven WINKELPAND winkelhuis MAANDAG 4 JULI 1960 Mij. bevordering geneeskunst In Utrecht is zaterdag de jaarvergadering van de Kon. Ned. Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst gehouden. De voorzitter van de Maatschappij, de heer A. H. de Vries, ging o.m. in op het advies van de S.E.R. inzake de nieuwe invaliditeitswet. Hij deelde mede, dat de Maatschappij en de Alg. Ned. Ver. voor Sociale Geneeskunde ieder een commissie hebben ingesteld om dit advies te bezien. De bedoeling is, tot één standpunt te komen vanuit de medische sector. Een van de punten, die in het geding zijn is de schattingen der invaliditeit in vier klassen. De heer De Vries zei. dat er alle aanleiding is, te veronderstellen, dat de commissies in hun gezamenlijk rapport tot de overtuiging zullen komen, dat het de medische deskundigen bij een aantal ziekten niet mogelijk zal zijn, tot een schatting in vier klassen te komen. Dit geldt, volgens hem, echter niet voor ongevallen. De heer De Vries besteedde ook aan-doen. De centrale informatiepost wordt dacht aan het geval van de sociaal werkster, die met gijzeling is bedreigd omdat zij, in rechte gehoord, weigerde te spreken over aangelegenheden, die een van haar contactgevallen betrof fen. Zij heeft zich beroepen op een af geleid verschoningsrecht, daar zij werkzaam was voor en zo als het ware een verlengstuk vormde van een psy chiater. De Hoge Raad heeft de kwestie terug verwezen naar het Hof. Volgens de heer De Vries komt bij deze zaak de toenemende noodzaak van de erkenning van een afgeleid beroepsgeheim naar voren, omdat zonder dat het beroeps geheim van de arts steeds meer in het gedrang komt door de tegenwoordig onmisbare samenwerking met waarde volle hulpkrachten. De heer De Vries meent anderzijds, dat niet uit het oog mag worden verloren dat men met de erkenning van een eigen beroepsgeheim zeer voorzichtig moet omgaan en dat steeds moet worden ingezien, dat elke uitbreiding van het aantal personen dat een eigen beroepsgeheim zou toekomen, bezwaren met zich mee kan brengen, zowel voor de overheid als voor het Nederlandse volk als geheel. Het probleem van de bestrijding en behandeling van vergiftigingen, vraagt, volgens de heer De Vries, in toene mende mate de aandacht. In overleg met de hoofdinspectie volksgezondheid, de arbeidsinspectie, de Maatschappij voor Pharmacie en het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid, is een plan uitgewerkt voor een centrale informa tiepost, waar men ook in noodgevallen zal kunnen aankloppen voor advies over de aard en de behandeling van alle mogelijke vergiftigingen, die zich bij het toenemende gebruik van nieu we chemische middelen kunnen voor- Prof. G. van den Bergh nam afscheid te Amsterdam (Van onze Amsterdamse correspondent) Het afscheidscollege van prof. mr. dr. Van den Bergh die sinds 1936 als hoog leraar in het Nederlands Staatsrecht aan de Gemeente Universiteit van Amster dam verbonden is geweest, werd zater dagmiddag bijgewoond door tal van hoogwaardigheidsbekleders, o.w. wjj ojn. opmerkten dr. W. Drees en prof. dr. L. J. M. Beel. De aula van de universiteit was tot de laatste plaats bezet. Na het college van de scheidende hoogleraar bracht de Amsterdamse wet houder van Onderwijs, mr. A. de Roos, de dank van het gemeentebestuur over voor hetgeen prof. Van den Bergh voor het hoofdstedelijke universitaire leven heeft gedaan. Woorden van erkentelijk heid werden voorts gesproken door de rector magnificus prof. dr. J. Kok, door mej. mr. E. Ribbius Pelletier, namens het college van curatoren, door prof. mr. A. Pitlo, voor de juridische faculteit en door de heer Boissevain namens de juri dische studenten faculteit. Prof. dr. G. A. van Poelje liet zijn woorden vergezeld gaan van een bundel verzamelde opstel len over het staatsrecht en pater P. Dre- sen bood namens oud-leerlingen en leer lingen een schilderij van de hooggeleer de aan, vervaardigd door Bart Peizel. Aan het eind van de bijna twee uur durende bijeenkomst dankte prof. Van den Bergh met een geestig speechje dat hij besloot met de woorden: „Komt dames en heren, aan de arbeid!" gevestigd bij het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid. Over medische voorlichting via radio en televisie zei de heer De Vries, dat het dagelijks bestuur van de Maat schappij een negatieve houding met be trekking tot deze voorlichting onjuist acht. De artsen van Nederland zullen er, volgens hem, graag in constructieve zin aan meewerken, dat de medische uitzendingen op een verantwoord peil worden gebracht. Hij voegde hieraan toe. dat de vertegenwoordigers van radio en televisie begrip hebben ge toond voor de voorzichtigheid van de artsen en voor de gevaren die in dit verband van medische zijde worden gevreesd. Er is een commissie gevormd, die de praktische uitvoering van de samen werking zal bestuderen. De heer De Vries herinnerde vervol gens aan het verzoek van de Zieken fondsraad, de inkomensgrens voor de vrijwillig verzekerden op te trekken tot de loongrens van de verplicht verze kerden die thans op f. 7450.ligt. De maatschappij heeft hiertegen gt*?n over wegende bezwaren, aldus spreker, aan gezien de positie van de vrijwillig ver zekerden zeker niet gunstiger is dan die van de verplicht verzekerden. Hij voegde hieraan toe, dat het percentage ziekenfondspatiënten in ons land de laatste jaren niettegenstaande de verschillende loongrensverhogingen niet is toegenomen doch integendeel is teruggelopen. Verkiezingszege voor liberalen in Japar Bij de verkiezingen om de gouverneurs zetel in de prefectuur Aomori, in het noorden van Japan, is de kandidaat der liberale regeringspartij, de tegenwoordige gouverneur Jamazaki, met grote meer derheid herkozen. Hij kreeg 295.198 stem men, tegen zijn tegenkandidaat van de in de oppositie zijnde socialistische partij 186.263 stemmen. Het voornaamste strijdpunt van deze verkiezingen was het Japans-Amedikaan- se veiligheidsverdrag. Een regerings functionaris merkte op, dat deze liberale overwinning wijst op een stemming van vertrouwen in dit verdrag. De liberaal-democratische partij van premier Kisji heeft intussen een tweede verkiezingsoverwinning behaald. Hirosji Koerihara is herkozen als gouverneur van Saitama, een stad bij Tokio, met 417.000 stemmen, terwijl zijn socialisti sche tegenstander er slechts 141.000 kreeg. Bjj gevechten tussen leden van de Ba- kongo- en van de Bajaka-stam in de dorpen rond Leopoldstad zijn zaterdag 26 negers gewond, van wie zes ernstig. De onlusten begonnen vrijdagavond toen een groep Bajaka, die altijd vijan den van de Bakongo-stam zijn geweest, na een ruzie een winkel van een Bakon- go plunderde. Zaterdagochtend namen de Bakongo revanche en overvielen hut ten van de Bajaka. Zij staken zes hut ten in brand. In Leopoldstad is zater dagavond een uitgaansverbod afgekon digd. Bij nieuwe ongeregeldheden, die zich gisteren in Leopoldstad hebben voorgedaan, zijn zestien Kongolezen gewond. Volgens een Belgische officier die aan het hoofd staat van inheemse troepen zijn honderden Kongolezen aan gehouden. Ook elders in het land deden zich botsingen voor tussen elkaar vijan dige stammen, maar militairen waren spoedig de toestand meester. Waarne mers merken op, dat dergelijke gevech ten sinds tientallen jaren voorkomen en dat zij niet verband houden met poli tieke oorzaken. Journalist kreeg bij ondersoek de klappen (Van onze Amsterdamse correspondent) De rechercheurs van het Bureau Warmoesstraat te Amsterdam zoeken sinds zaterdagavond naar een jongeman, die in een hotelletje aan de Oude Zjjds Achterburgwal 37, de 30-jarige vrouw van lichte zeden „Doetje", heeft mishandeld i en haar vervolgens met een nylonkous aan een buis van de waterleiding heeft gebonden. Voorts is „Doetje" met een mes in de arm gestoken. Men zegt, dat de ollemagnaat Paul Getty de rijkste man ter wereld is. In ieder geval had hij geld genoeg om zich bij het betrekken van zijn nieuwe woning in Londen een feestje te veroorloven, dat hem meer dan honderdduizend gulden heeft gekost. Maar het was dan ook meteen een debutantenfeest van mej. feannette Constable-Maxwell, de dochter van een goede vriend van de heer Getty. Op de bovenste foto geeft de heer Getty juist een grapje ten beste. Kapitein Consta ble-Maxwell (links) en zijn doch ter moeten er smakelijk om lachen. Op de onderste foto wordt een van de klassieke programmapunten van een dergelijk feest in beeld ge bracht: fotograafje gooien". Fo tograaf David Steen (Daily Mail) belandde daarbij in het zwembad. Toen hij eindelijk uit het waterwas geklauterd (foto links) raakte hij tot groot vermaak van de om standers nog in een stevig vecht partijtje verwikkeld. Een van de vrouwelijke feestgangers vond het wat te bar worden en greep een der vechtersbazen bij de haren om de fotograaf te beschermen. De man had zich voorgedaan als een uit Venlo afkomsftige Marineman. Hij ontmoette de vrouw, in het bij het hotel behorende café. Toen beiden overeen kwamen gezamenlijk de nacht door te brengen, vulde hij op het hotel - briefje een valse naam in. Het tweetal vertoefde nog maar korte tijd op de kamer toen zij ruzie kregen. De man is met een bloedende wond aan de kin gevlucht. Op het Oudekerksplein raakte personeel van het hotel zijn spoor bijster. Deze aanslag op de Walletjes kreeg nog een merkwaardig staartje als ge volg waarvan een Amsterdamse journa list thans met een blauw oog rondloopt. Deze 30-jarige politie-verslaggever van een ochtendblad ging gistermiddag in gezelschap van twee collega's van een ander ochtendblad in het bewuste hotel letje poolshoogte nemen. Hij legiti meerde zich tegenover de barkeeper door het tonen van een perspenning, die door de hoofdcommissaris van politie is uitgereikt aan een aantal journalisten, die hiermede toegang hebben tot o.a. I afgezette terreinen. De barkeeper en de hotelhouder meen- den met een politiepenning te doen te j hebben en gaven de „rechercheur" alle gewenste inlichtingen, i Na dit bezoek begaven de journalisten l zich naar een café op het Oudekerks- j plein. Na enige tijd trad hier de hotel- j houder binnen, die de journalist ver- zocht even mee naar buiten te komen. I Dezffc die vermoedde nog enkele inlich tingen te krijgen, werd echter onder de woorden „Ik zal je Ieren voor recher- cheurtje te spelen" tegen de grond ge slagen. Een tweede man „Utrechtse Ab" gaf het slachtoffer bovendien nog een trap tegen het achterhoofd. Even later werd de journalist door 'n i politieagent aangehouden. Onder de i spottende blikken van tal van kijkende onderwereldifiguren werd hij naar het I bureau Warmoesstraat gebracht. De I journalist ontkend zich als rechercheur te hebben uitgegeven. Hij stelt, dat op de penning tweemaal duidelijk het 1 woord „pers" staat aangegeven. Koningin Elisabeth ontvangt verzetsstrijders Onder hen 8 Nederlanders (Van onze Londense correspondent) Koningin Elisabeth van Engeland heeft 100 leden van de verzetsbeweging uit acht landen, w.o. Nederland, uitge nodigd haar ontvangst in de tuinen van Buckingham Palace op 21 juli bjj te wonen. Deze garden-party, waar duizen den komen en slechts enkelingen aan de Koningin worden voorgesteld behoren tot het vaste zomerprogramma van de Koninklijke familie. De verzetsstrijders brengen als gasten van de Royal Airforce Escaping Society (Vereniging van Ontsnapte Vliegers van de Royal-Airforce) een vijfdaags bezoek aan Londen, namelijk van 18 tot 22 juli. De Lord Mayor van de City van Londen geeft te hunner ere een receptie in zijn ambtswoning Mansion-house en de Royal-Airforce heeft hen uitgenodigd voor een banket. De verzetstrijders, die door hun dapperheid en groot persoon lijk risico honderden geallieerde vliegers in bezet Europa hebben doen ontsnap pen. komen uit Frankrijk, België, Neder land, Luxemburg. Noorwegen, Denemar ken, Griekenland en Italië. Met de organisatie van de tocht naar Engeland is de heer W. Steynes te Rotterdam belast. Andere Nederlandse gasten zijn de heren W. V. Boekhold uit Venlo, C. van Bijsterveld uit Rotterdam, H. Geer- ling uit Nijverdal, F. Goudriaan uit Oudekerk aan de IJssel, J. Hofman uit Rotterdam, W. Hoftijzer uit Aalten, M. der Kinderen uit Rosmalen, C. van Laanen uit Dinther, H. Otten uit Erp (Noord-Brabant), P. Peters uit Leid- schendam en W. Wolterink uit Enschede. NIEUWE BISSCHOP VAN HAARLEM Ter inwijding van zijn episcopaat heeft de bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, gistermorgen in de kathedrale basiliek te Haarlem, een pon tificale hoogmis opgedragen. Mgr. Van Dodewaard heeft een brief geschreven aan de gelovigen in het bis dom Haarlem, welke brief in alle kerken tijdens de missen is voorgelezen. De nieuwe bisschop herinnert eraan, dat hij twee jaar geleden als bisschop coadjutor is ingewijd. In de afgelopen periode heeft hij bij zijn werk veel steun ontvangen van zijn voorganger, mgr. J. P. Huibers en thans moet hij in het steeds groeiende diocees de arbeid voort zette Hij hoopte op de medewerking van velen te kunnen rekenen en gaf de ver zekering bereid te zijn een ieder, die hulp nodig heeft, tegemoet te zullen treden. SLEUTELTJES GEVRAAGD Jong echtpaar. 1 kind zoekt gemeubileerd- of ongemeub. woongelegenheid. Br. bur. van dit blad onder no. 44lk. Gezocht: goed tehuis voor leuk. Jong poesje, Muldersstr. 37. Gotisch slaapkamerameubl. aangeboden. Te bevragen: Tel- derskade 32. Gevraagd: Enige meisjes voor atelier. Borduurateller C. Doncker. Breestraat 159. Gevraagd: Leerlingverkoop ster voor Mode en klelnvak. Fa. C. Doncker, Breestr. 159. Kamers gevraagd: vrouwe lijke student, ouderejaars, vraagt een zlt-sl.k.. tegen 1 6ept.. liefst Singel of centrum. Br. bur. no. 368 van dit Blad. Loodgieter vraagt werk voor avonduren. Schoonmaken en repareren van geysers, sanitair lood- en zinkwerk. Br. bur. v. d. blad no. 372. Juffr. b.b.h.h. zoekt per 1 sept. grote gestoff.. liefst zon nige kamer met was- stook- en kookgel. Zolderkamer geen be zwaar. In centr. stad. Br. bur. onder no. 373k v. d. blad. Analyste zoekt gestoff. ka mer met kookgel. Br. met prijs opgave onder no. 375k bur. v. d. blad. Hulp in de huishouding ge vraagd. evt. flinke werkster v. 3 dagen per week. Huize Wel moed, Noordelndepleln 2b, tel. 24256. Nette werkster voor 3 och tenden per week gevraagd. Mevr. Neervoort, Oudenhoflaan 12. Oegstgeest. Artsenechtpaar zoekt gest. vrije etage. Br onder no. 390k bur. van dit Blad. Wij kopen alle soorten boeken, romans, tijdschriften, enz. J. Borsboom. Oude Rijn 23 Lelden, tel. (0 1710) 21876. Gevr.: werkster voor maan dag-, woensdag en zaterdag morgen. Voor winkel en kan toor Gebr. Paes. Breestraat 58. Juffr. 36 Jr. P.G. z.z.g.g. als huishoudster ln moederloos ge zin. (Middenstand). Br. aan Bhi. KAT, Hlllegom onder no. 102. Gevraagd werkster voor 2 a 3 ochtenden per week. Br. bur. onder no. 19980k v. d. blad. Net meisje of werkster voor de ochtend of midd. uren gevr. Aanm. na 6.30 uur Mevr. Van Zanten, Roodenburgerstr. 54, Lelden. Te koop gevr. Lits-Jumeau slaapk. ameubl Br. onder no. 416k bur. v. d. blad. Ongemeub. kamer gevr. per 1 sept. voor 1 ïtweg 12 (0-1761-2403). septT voor Jongeman. 18 Jaar. 124, Leldschendam, A.s. echtpaar. va lijk, Br. onder no. ongem. kamers met- of gebr. i keuken. Zo spoedig moge- Br. onder no. 4421" van dit blad. Flinke werkster gevraagd v. donderdag 9.15-12.15 uur f 4,-. Mevr. B. C. A. de Groot, Melch. Treublaan 2, Lelden. A.s. echtpaar zoekt zo spoe dig mogelijk kleine kamer met stookgel. Br. bur. onder no. 454k van dit blad. Gevraagd een goede tuin man voor de geregelde onder houd van een kleine tuin. Goede betaling. Adres: Lelden. Kagerstraat 4. Verpleegster, stud, zoekt ge stoff. zit-slaapk. met kookgel. ln Lelden of Oegstgeest. Br. on der no. 457k bur. van dit Blad. AANGEBODEN N.S.D. motor 125 cc. b.J. 1955 te koop. of inruil brom fiets, voor 8 uur. Groenoordstr. 1, Leiden. 10 rijlessen a 60 min. voor f 47.50 ln de nieuwe Peugeot 403. Erkend bondsautorljschool. Joop Groenendijk, p/a J. J. Bemelman, Morsweg 135, Lei den, tel. 01710-31283. Damessportfiets aangeboden met scherm en stoeltje. Na 6 uur. 2e Havenstraat 47. Aangeboden Naumann hand naaimachine f 65, Lewenstein trapnaalmachine, f 150 onder nieuwprijs. Verkoop met garan tie. Haagweg 172A, Lelden. Tel. 32833. Te koop t.eai.b. motorkajult- sloep, 9 m. lang met mast. giek en gaffel. Te bevr.: woensdag avond. ütr. Jaagpad 74. Zware solide brandkast. Pr. popnaaimachine, eiken op- bergkasten (3-deurs), ronde mahonie tafel, grote fraaie el- ken kloostertafel, k.-commode, fraaie mahonie ladekast. Queen Anne eiken stoelen. Oud Holl. leunstoelen. In- en verkoop van antieke meubels enz. W. F. Kooreman, Nieuwe Ryn 9. t o. V. en D. Tel. 23261. Prima gasfornuis, gaskachel Franse fauteuiltjes, Frans bankje, lederen fauteuils, 1 f ers. opklapledlkanten. spiralen raai Mechels leeuwekop- dressoir, fraai eiken kabinet m. beslag. In- en verkoop van an tieke meubels enz. W. F. Kooreman. Nieuwe Rijn 9, t.o. V. en D. Tel. 23261. I Aangeboden Austin bestel- I auto, klein model. Prijs f 650. j Varkevlsserstraat 277a, Katwijk j aan Zee. Tel. 0-1718-3729. Te koop t.e.a.b. Ford Pre fect. In prima staat. Banden z.g.a.n. met rullmotor. Gega randeerd geen olleverbrulk. Ook genegen te rullen voor motor. Woensdagavond Utr. Jaagpad 74. Berlnl M21 bromfiets aan geboden. geheel in uitstekende staat. Prijs f 225. Oudenhof laan 8, Oegstgeest. Na 6 uur. Woonark, bevattende: kamer 2 slaapk., keuken, hal. Inlich tingen C. J. Verkalk, Herenweg 44. Warmond, 's Avonds na 7 u. Spoed, moet weg Skoda 1100 van patrlculier, spotprijs. Te bevragen: 's avonds na 7 uur. Zaanstraat 41. te Lelden. Bent U teleurgesteld? U had geld en moest kunnen spa ren door bij ons te kopen. Juis te voorlichting door 35-Jarige ervaring. Verf- behang en glas- handel. Rich. J. Blok, Hoge- woerd 62, tel. 23123. Erkend Schilder - behanger. 2 snoezige hondjes, die dol op Bonzo zijn. Prijs f 5 per st. Steph. v. Rossumstr. 19. Rijns- burg. Jawa Junior te koop aange boden. Prijs zeer billijk. M. P. Splinterlaan 66. Leiderdorp. Langzaam wasmachine, slecht vijf maanden gebruikt, wegens aanschaf combinatie te koop aangeboden, K< Ipli mer. In prima staat. Na 6 uur. Kop, Rembrandtstr. 22, Alpino Italiaanse snelbrom- Regentesselaan 41, Oegstgeest, Gulf benzine. Een weldaad voor Uw motor, ook mengsme- rlng. Gulf Service, Hoge Rijn dijk 90. Gulf smeerstation. Serieuze aandacht voor Uw kostbare auto. Gulf Service, Verdam straat 6. Markiezen, rolschermen, al le Jaloezieën. Grootste sorte ring zonwering. Prima afwer king. Verkoopkantoor Melchers Marklezenfabriek. C. E. Jedeloo Juffermansstraat 23, Oegst geest. Tel. 01710 - 31165. Alle motoronderdelen heeft motorsloperij Cor Bolman, Hekkelaan 223, Den Haag. te lefoon 11.45.01. Snel, goedkoop lessen voor al Uw rijbewijzen. Rijschool Lowl. Erkend gediplomeerd, halen en brengen. Meer bur ger- kade 10, tel. 30396, Leiden. Snelwasmachlne vanaf f 125 zonder beschadiging. Postbox 166, Lelden. Nieuwe elektr. naaimachi nes! II Te huur aangeb. f 10 p. maand. Wordt vanzelf uw eigendom. Schrijf „Champion Naalmaohlnes", Meppelweg 1198, Den Haag. A.s. bruidsparen! Voor goed en verzorgd trouwrijden ln 7- persoons auto's ls Uw adres: Zeemanlaan 12 a, tel. 23055 k. T.V.C., Vijf Melpleln 16, Leiden .tel. 25100. Adres voor wereldbekende Novak auto radio, vanaf f 159. Tevens ook voor reparatie aan alle merken auto- en transistorradio's. Een grootbeeld Novak t.v. voor f 798. Indien gewenst zeer prettige betallngssprel- dlng. Vraagt demonstratie aan bij T.V.C. Vijf Melpleln 16. tel. 25100. Lelden. S| Kampeertenten - Luchtbed en! Kampeergas toes tellen. Verhuur van prima materiaal. De Kampeerspeclallst: Wout Bergers. Haarlemmerstraat 232, tel. 24681, Lelden. RUw adres voor rotan meube- n, mandenwerk, wiegen- en bekleden van wiegen Fa. v. d. Vaart, Lange Pieterskerkkoor- steeg 24, reparatie-Inrichting, tel 30534. Klppe- en duivenvoer, honde en kattebrood, alle soorten vo gelzaden, vogelkooien, honde rlemen, hengelsport enz. enz. Depot Turkenburgs zaden. F. Robbers. Haven 24. telef. 25107. 85 Jaar reeds bestaat onze zaak voor al Uw metselwerk en lekkages, ook mastiekdaken, tegen de laagste prijzen. Alleen Jac. Stouten. Schelpenkade 23, tel. 21751. Iedereen Is enthousiast ais wij Uw matras overtrekken met damast, eenpers. vanaf f 19.50, tweepers. f 26.50. Smlt's bedden-tapijtenmagazijn, Mare 98, Vrouwensteeg 9. tel. 23913 Leert D.A.F. rijden. Een voudiger. goedkoper. Inlich tingen bij Gebr. van Ulden. D.A.F.-dealer. Verdamstraat 6 Tel. 23041. KlnderrUwlelen v.af f49.5U, sportr ij wielen vanaf f89. Ook Rudge en Simplex voorradig. Fa. Dusoswa. Turfmarkt 13, tel. 24409. Spot koopjes. Stofzuiger, da mesfiets, claruskachel, wind scherm, haardkachel, radio. Te bevr.: Marnlxstr. 88. nieuwen onder garantie. Ook no-iron. Vanaf heden ook de pot. Self-Service Express Sto men en verven. „Smits" over hemden- en kousenreparatie- bedrijf. Nieuwe Rijn 94, telef. 25391. Verhuur zonder borg van meer dan duizend tenten, luchtbedden, slaapzakken, 1- en 2-pits butaankooktoestellen, koffersets. veldbedden, rugzak ken, imperiaals enz. Kampeer- paradijs v. Delft. Steenstr. 45, tel. 22479. IJ behoeft niet met nat goed te zitten als U een sneldroger koopt. Alle merken. Edy vanaf f 159.50. Fa. de Lange. Hoge Rijndijk 74, Hoofdstraat 26, Leiderdorp. Conversatie moderne talen. Voor beginners en gevorderden. Kon. Erk, Pitmanschool, Plant soen 65, tel. 22558. «HET 15 LEIOEN Wij vragen voor spoedige indiensttreding: voor de afdeling VERVERIJ. Aanmelden: Atd. Personeelszaken, Vliet 15 - Leiden AUTOVERHUUR ZONDER CHAUFFEUR. In juli en augustus nog enige mogelijkheden. S. ABELMAN, Akkerhof 20 (zijstr. Hoflaan, Leiden z.w.)telefoon 33389. gevraagd op klein kantoor. Leeftijd 1820 jaar. Liefst bekend met boek. houden. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 21166. Auto's ln goede staat. WJJ leveren U elk gewenst merk. 10.000 km. garantie. Financie ring mogelijk. Van den Berg, Hoogl. Kerkgr. 42. tel. 30692. R(jles met Volkswagen door gedipl. Instructeur, Blonk's Autorijschool, Hugo de Vries- straat 68, tel. 33002. (Na 6.30 uur), Lelden. Kinderwagen te koop. In pr. staat, met bedje en kussentje. J. v. d. Bosch, Dr. de Bruyne- straat 7, Leiderdorp. Tegen 1 aug. gestoff. etage, mooiste gedeelte Breestr. voor Intellectueel pers. Geen prak tijk aan huls. Brieven bur. v. dit Blad no. 362. Te koop Ford Taunus 1954, '55. Vroegere eigenaar min. van landbouw, dus goed onderhou den. banden 100%. Vlieland, Floresstr. 32, Leiden. Te huur vr(j huis, 3 6l.k. keuken, douche van heden tot 15 Juli en van 15 aug. tot 31 aug. Te bevr. Karei Doorman laan 22, Katwijk aan Zee. Germaan te koop, met uit- stekend lopende Sachsmotor. Prettig voor vakantiedoelein den. Van Dijk. Duyvendakstr. 1 (bij „Torenflat"). Dringend, emigratie, 4 stoe len. bergmeubel, tafeltje, boe kenplank, kleed, linnenkastje f 325.gaskomfoor, gastafel, kachel, restant kolen f 100, Petroleumkachel, wasketel f 15, divanbed, blnnenveringmatras f 60. Z.g.a.n. Moslaan 15, Bene- denbel. Aangeboden: 200 cc. Motor Franchlmontlaan 33. Lelden, tel. 30771. 't lluren van automobielen ls een vertrouwenszaak. Tip- Top heeft Mercedes, Consul, Taunus. V.W. en V.W.-busjes. St.-Aagtenstraat 14, Lelden, telefoon 25709. I Te koop een wasmachine in z.g.st. te zien na vijf uur. Da Costastraat 55, Leiden. Solex de Luxe. In prima st. Prijs f 110,Leemansstr. 50, Lage Morsweg. V.W. 1956, Consul 1955, V.W. 1952 pl.m. 7 maanden wegenbelasting. Bestelauto open laadbak 1957. Van den Berg. Hoogl. Kerkgracht 42, tel 30692. Gratis op zicht by U thuis! Herenkost., sportcolb., panta lons, regenjassen, zomerman tels, mantelkost., regenmantels, suède en lederen jasjes. (Kleur en maat vermelden). Vanaf f5 per maand. Brieven onder no. 19977 bur. van dit blad. Koolplanten aangeboden. Soort Lecerf, Florablance, spruiten en groenekoolplanten bij firma Wed. Bos en Zn, .Wassenaarseweg 49, Katwijk a. d. Rijn. Nieuwe elektr. naaimachi nes!! Te huur aangeb. f 10 p. maand. Wordt vanzelf Uw eigendom. Schrijf „Champion Naaimachines", Meppelweg 1198, Den Haag. DIVERSEN Wonlngrull aangeb. vr(J bo venhuis, 5 gr. kamers, keuken, zolder, balkon, plat. Huur f 14.10 p.w. Gevr. 3 of 4 ka merflat liefst beneden. Br. no. 393k bur. van dit blad. Net persoon, met woning, zoekt kennismaking met nette vrouw. Leeftijd 40-45 Jr. Geen afspraak op straat. Br. onder no. 449k bur. van dit blad. 10% korting voor leden van onze Inkoopvereniging op wo ninginrichting. behang, verf, elektrische artikelen, kleding, schoeisel, huishoudtextiel, ba by-uitzet. radio, televisie, fiet sen, uurwerken. Vraag deel nemerskaart, geldig in 40 win kels. Postbus 158, Lelden. te koop of te huur gevraagd Br. bur. v. d. blad no. 447a. Lat(jn en Grieks. Opl. Staats examen. Lessen voor herexa mens en taken. Br. onder no. 412k bur. van dit blad. f| Dagelijkse rondvaart over ager- en Braassemermeren m. bezoek aan Avifauna. Afvaart zondagen Lage Rijndijk (Zijl poort) om 12.00 uur v.m. Ta rief volw. 3.50-3.00, kind. 2.50 2.00 Rederij Neuteboom, tel. 01710 - 30339 b.g.g. 01720 - 3000. Dagelijkse rondvaart over Kager- en Braassemermeren m. bezoek aan Avifauna. Afvaart werkdagen: Roomburgerweg (Wilhelminabrug) pl.m. 11.00 uur v.m. Tarief volw. 3.50-3.00 kind. 2 50-2.00. Rederij Neute boom, tel. 01710 - 30339, b.g.g. 01720-3000. Kampeertenten - Luchtbed den! Kampeergastoestellen. Verhuur van prima materiaal. De Kampeerspeclallst: Wout Bergers, Haarlemmerstraat 232, tel. 24681, Lelden. Een nette jongeman, 23 Jr, zoekt een meisje of een wed., een kind geen bezwaar. Br. no. 408k bur. v. d. blad. Wonlngrull. Aangeb. vrij ben. huls in A'dam-Z. 3 k., hall, keuken, douche-cel, grote tuin. Huur f75.75 p. mnd. Ge vraagd soortgelijke woning ln Lelden of omg. Brieven onder no. 19986k bur. van dit blad. De kapsalons „Van Hove" zijn gedurende Juli en augustus dinsdags gesloten. Coornnertstr. 51, tel. 23113. Verloren vrHdagavond bril in etui. Omgeving Mare Singel Douzastraat. Tegen beloning terug te bezorgen Van Welren, Molensteeg 10A. als beloning HOPRL (MMCBSTR **29Se/t309 Te koop gevraagd met woning, in centrum. Brieven aan het bureau van dit blad onder no. 21148. Gevraagd 3 geroutineerde Japonnenstiksters en 2 aankomende japonnenstiksters. Sollicitaties mond. of schrift. CONFECTIEBEDRIJF „MARJOTO Dolhuissteeg 2 (Mare) Telefoon 20836

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 4