Argentijnse president vanmorgen vertrokken 53 8,- Veilig kopen! GARANTIE Met een enkel woord Agenda MAANDAG 4 JULI 1960 Na druk weekeinde President Arturo Frondizi is vanmor gen om vijf minuten over negen met een toestel van de BEA van Ypenburg naar Londen vertrokken. Hem werd onder anderen uitgeleide gedaan door de minister-president, prof. dr. J. E. de Quay en de minister van Buiten landse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns. Het exercitiebataljon van de Konink lijke Luchtmacht vormde een erewacht. De Luchtmachtkapel speelde bij het vertrek het Argentijnse volkslied. President Frondizi zal in Londen over financiële en economische kwesties be sprekingen voeren met premier Mac- millan. Morgenavond zijn de heer en mevrouw Frondizi de gasten in Buckingham Palace. Het is de eerste maal, dat een Argentijns staatshoofd een officieel bezoek aan Engeland brengt. President Frondizi heeft een druk weekeinde achter de rug. Nadat hij za terdagochtend in Kasteel Oud-Wasse naar een gesprek van anderhalf uur had gehad met de Nederlandse ministers Luns, Marijnen, De Rooy en De Pous, bracht hij 's middags eerst het aange kondigde bezoek aan Rotterdam. Hij maakte een vaartocht van ruim twee uur door de havens. Aan boord werd de lunch gebruikt. President Frondizi en de leden van zijn gevolg waren vol belang stelling voor de talrijke facetten van het havenbedrijf. Zij stelden talloze vragen, die uitvoerig beantwoord werden door de deskundigen. Om kwart voor drie nam de Argentijnse hoge gast afscheid van burgemeester Van Walsum en zette koers naar de Residentie. Later op de dag had hij weer in Wassenaar een interessant gesprek met vertegen woordigen van de Nederlandse industrie (men zie elders). Galadiner 's Avonds boden president en mevrouw dr. Arturo Frondizi aan Koningin Julia na, leden van de Nederlandse regering en andere hooggeplaatste genodigden een galadiner aan. eveneens in Kasteel Oud-Wassenaar. Tegen acht uur arri veerde de Koningin en haar gezelschap aan het hotel, waar zij met veel ceremo nieel ontvangen werd. Vele gasten be wonderden de prachtige beplanting van de bakken en borders voor het hotel, die zomerbloemen in de Argentijnse kleu ren toonden. De ontvangst der hoge gasten had plaats in de balzaal, het di ner werd in de Franse salons geserveerd. De tafels boden een prachtige aanblik door de prachtige bloemversiering, het fonkelende glaswerk en zilver en het verfijnde Sans Souci- Rosenthal-servles. Naar Eindhoven Gistermiddag waren president Fron dizi en zijn echtgenote de gast van onze Koninklijke familie op het jacht „Piet Hein". Het gezelschap vertrok uit Mui den en maakte een rondvaart over het IJsselmeer. Daarna vertrok de Argen tijnse president met zijn echtgenote naar het vliegveld Valkenburg. Daar werd het gezelschap opgewacht door ir. F. Philips. Per Sabena-helikopter ging het daarna naar het vliegveld Welschap in Eindhoven, waar men om half zes ar riveerde. In de woning van lr. Philips werd de thee gebruikt. Hier werden eni ge leden van de Raad van Bestuur der N.V. Philips aan de Argentijnse presi dent voorgesteld. Daarna begaf het ge zelschap zich naar de Elastudio in het Philipscomplex. Ir. Philips sprak de gas ten in het Spaans toe. In 1935 werd de eerste Philipsindustrie in Argentinië ge vestigd. Sindsdien hebben de Philips- ondernemingen er meer dan 1500 mil joen pesos geïnvesteerd. Ir. B. Cox gaf vervolgens een beknop te toelichting op het telecommunicatie- plan, dat door Philips in Argentinië wordt verwezenlijkt. De technici hopen eind volgend jaar ermee gereed te zijn. Dan zal een afstand van ongeveer 3500 kilometer overbrugd zijn met een vol automatisch telex- en telefoniesysteem. Nadat enkele demonstraties werden gegeven, werden de gasten enige ge schenken aangeboden. Om ruim zeven uur vertrok het gezelschap weer naar Welschap om per helikopter naar Val kenburg terug te keren. Vriendschap Voor zijn vertrek vanmorgen van Ypenburg toonde de Argentijnse presi dent zich zeer voldaan over de hartelijke ontvangst in ons land. Hij zei o.m. „Hol land heeft in de loop der eeuwen een belangrijke bijdrage geleverd voor de in ternationale eendracht. Dit wakkere, krachtige land. dat telkens in staat bleek te herrijzen, een stimulans vin dend in tegenspoed en een uitdaging aan zyn scheppende krachten in ram pen, bezet een sterke positie in het sa menspel van de naties. Het scheppingsvermogen van de Hol landers, het vernuft en het doorzettings vermogen, dat gij getoond hebt bij het onderwerpen van de natuur tot een middel van verdere vooruitgang, de on uitputtelijk rijkdom van uw kunnen, dat alles is bereikt door de onverbrekelijke adhesie van de Hollanders aan de hoog ste waarden van de nationaliteit. Wat u nu zijt moet u met trots vervullen, want het is het resultaat van uw eigen arbeid: een natie met een hechte democratie en een dynamische vrijheid. Gij zult dus de voldoening van een Argentijn begrijpen als hij constateert, dat de principes en idealen van zijn va derland overeenstemmen met die van deze grote natie." „Volk van Nederland, voor ik vertrek, wil ik u zeggen, dat Argentinië uw vriend geweest is en nog is. Dat de toe komst ons steeds op dezelfde weg zal vinden, in gezamenlijke inspanning voor het welzijn van onze beide naties en van de gehele mensheid," aldus president Frondizi. Communiqué Het ministerie van Buitenlandse Za ken in Den Haag heeft vanmorgen een communiqué uitgegeven, waarin erop gewezen wordt, dat de besprekingen tussen dr. Frondizi en de ministers van het Koninkrijk in een sfeer van volledig begrip en hechte vriendschap zijn ge voerd. In het bijzonder werden de vraagstuk ken betrekking hebbende op de econo mische samenwerking tussen Europa en Latijns Amerika behandeld. Ten aanzien van deze problemen toonde de Neder landse regering begrip voor het Argen tijnse standpunt inzake de wenselijkheid over en weer en de noodzakelijkheid, dat de Latijns Amerikaanse volken, en dus Argentinië, tezamen met de Western o- pese landen, de Verenigde Staten en Canada deelnemen aan de coördinatie van de economieën van het Westen, zulks ter bevordering in het wederzijds belang van een harmonische en even wichtige ontwikkeling. Terzake besloten beide regeringen het mogelijke te ver richten om de economische samenwer king tussen West-Europa en Latijns- Amerika te versterken. Wat betreft de directe relaties werd de noodzaak vastgesteld van vermeerde ring der handel tussen beide landen: ook werden migratievraagstukken en die voortkomend uit dubbele belasting be sproken. Overeengekomen werd, dat op de kortst mogelijke termijn beide rege ringen via de gebruikelijke diplomatieke kanalen het opstellen van overeenkom sten terzake tussen beide landen zullen bestuderen. Reünie voor „schrikkeljarigen" Op 12 juli zal in Purmerend voor de eerste maal een internationale schrik- keljarigereünie worden gehouden, die wordt georganiseerd door de „Stichting I. O. Internationaal Schrikkeljarigen reünie". Het programma vermeldt o.m. een foto prijsvraag voor de verkiezing van de „schrikkelbaby 1960", de huldiging van Gouverneur Van Tilburg terug naar Suriname Zaterdagmiddag heeft de Nederlandse vertegenwoordiger in Suriname, gouver neur J. van Tilburg, die zijn jaarlijkse routine-bezoek aan Nederland heeft ge bracht, per KLM de terugreis naar Para maribo aanvaard. Voor zijn vertrek van Schiphol sprak hij de hoop uit, dat niet alleen voor de industriële ontwikkeling van Suriname een gunstiger klimaat is ontstaan, maar dat ook de belangstel ling hier te lande voor de ondernemings- landbouw in Suriname zal groeien. Hij zou het van harte toejuichen, indien grote bedrijven zich zouden willen gaan inspannen om in Suriname de verbouw van bananen, vezels en oliepalmen te be vorderen. Bodem en klimaat zijn daar geschikt voor, maar nog niemand heeft voor deze landbouw enig initiatief ont plooid. Over de Dominion-status van Suri name wilde hij liever niet spreken. Als gouverneur meende hij, dat hij zich van politieke uitspraken diende te onthou den. Maar wel bevestigde hij een recente uitlating uit zijn mond, inhoudende dat het statuut niet eeuwig van kracht kan blijven en dat een gezonde ontwikkeling niet tegen te houden is. Vol waardering was hij voor de heer Bruynzeel, leider van de industriële mis sie, die vorig jaar een bezoek aan Suri name heeft gebracht. Vice-premier H. A. Korthals, de gevol machtigd minister voor Suriname mr. dr. R. H. Pos en Lou Lichtveld, voorzitter van de Rekenkamer in Suriname en ad viseur voor culturele aangelegenheden, deden de gouverneur uitgeleide. de oudste schrikkeljarige van Nederland en de komst van een 12-jarig vluchte- lingetje uit een kamp in West-Duitsland. Buitenlandse schrikkeljarigen uit diverse landen zullen op de reünie aanwezig zijn. Goede en verkeerde formules (Van onze t.v.-medewerker) Voordat het scherm oplichtte zaten we zaterdagavond even te neuzen in ons omroepblad en daar viel ons oog op een dwaze aankondiging. Aan het slot van de uitzending, zo lezen we bij de opgaaf van het kinderprogramma, komt Jodocus Ooievaar op bezoek bij Tante Hannie. De titel van dit kroniekje slaat op gans andere zaken, maar kan tevens voor onze karakteristiek hiervan die nen: een verkeerde formule, die men mevrouw ScholtenLips, kort geleden in het huwelijk getreden, had dienen te besparen. Wij hebben de gewoonte ons op dit werk, lang voordat de uitzendingn plaatsvinden, voor te bereiden en zo geviel het, dat toen een paar weken geleden aan insiders bekend raakte, dat ..Milly's huwelijk" in een vertaling van Hilda van der Wal op het scherm zou worden gebracht, wij de vertaalster telefonisch benaderden om iets over de inhoud te vernemen. Nu krijgen we wel eens nul op het rekest in dergelijke gevallen, maar ditmaal werd ons om enig geduld verzocht, want de schrijf- Advertentle bij de erkende vakhandel met de volledige garantie van De Technische Unie. met TECHNISCHE UNIE- ster moest eerst haar manuscript raad plegen. Ze had het werkje nl. reeds enige jaren geleden in opdracht van de KFO verricht en was onkundig van het feit, dat het in produktie genomen zou worden. Ze karakteriseerde het als een rumoerige geschiedenis, waarin tenslotte iedereen met iedereen over hoop komt te liggen (voor een groot deel nog letterlijk ook). Dit was het dan ook wel, al moqf ge zegd worden, dat met alle respect voor de intrige, de prettig klinkende verta ling en het geleverde spel, het tempo wel eens iets te wensen overliet. Het had hier en daar flitsender gekund, maar tenslotte moet onze eindconclu sie luiden: een goede formule voor de zaterdagavond. Van de akkoorden, die daarop volg den, rondom Henk en Teddy Scholten opgebouwd, kan zulks helaas niet ge zegd worden. We hebben zelden mensen met een aantrekkelijke vakbekwaam heid zo zouteloze teksten horen presen teren. Het was triest en treurig en men kan eigenlijk alleen maar respect heb ben voor de gezichten, die ze er zelf bij trokken en die de indruk gaven, dat ze het wel aardig vonden. Het moet een pijniging geweest zijn al wil len het de talenten van het echtpaar stellig niet overschatten. Veel meer dan ,,'n beetje" zit er naar onze mening niet in, maar ze verstaan de kunst dat fleurig en beschaafd te brengen. Als er nog wat te redden viel, moest dat van de andere medewerkers komen. Dat was dan in de eerste plaats Cilly Wang met haar fastastische solodans met een pop (maar wie'haar niet ken den, verstonden het nauwelijks of niet, naar ons bleek). Vervolgens was de harpist Witsenburg een man van artis tiek formaat. De keuze van zijn reper toire was evenwel meer gericht op het Concertgebouw dan op een weekeinde voor de t.v. In het lichtere genre wa ren er nog twee coryfeeën, met name Sheila Buxton, die slechts eenmaal bij een in close-up gezongen liedje uit de verf kwam. De rest van het optreden werd verknoeid door verkeerde belich ting en Peter Kraus, die symptoma tisch niet van de baby's ko nlosko- men, maar zijn werk deed, zoals de jeugd in haar dromen verwachten mocht. Uit de op zichzelf aantrekke lijke en vakbekwame BBC-Toppers werd lang niet gehaald wat er in zit. Het zat nl. gedeeltelijk in regenjassen, waarbij vergeleken de vooroorlogse mode modern aandeed. Een verkeerde uitvoering van een idee, dat bij toepas sing van de goede formule tot een be vredigend resultaat had kunnen voe ren, maar dat nu ver beneden de maat bleef. Het lijkt wel of een fatum het KRO-amusement dicht op de hielen zit. Over fatum gesproken: Hitchcock was present met zUn spannend opge diende immoraliteiten. Het is bij hem nooit dief en diefjesmaat, maar baas boven baas. Een kennelijk bevredi gende formule voor een producent van misdaadfilms. Vervolg van pag. 1 Na november nieuwe crisis om Berlijn De Sovjetrussische premier heeft vrij dag in een gesprek met leden van de Oostenrijkse regering gezegd, dat er zich wat de kwestie-Berlijn betreft tot aan de Amerikaanse verkiezingen geen we zenlijke veranderingen zullen voordoen. Naar het persbureau „Apa" meldt, zei de Russische premier: „Stelt u zich eens voor, dat de Duitse Bondrepubliek plot seling een zitting van de Bondsdag in Berlijn zou houden en dat de „Duitse democratische republiek" (Oost-Duits- land) tegelijkertijd een apart vredes verdrag met de Sovjet-Unie sloot. Dan zouden Adenauer en zijn afgevaardigden bij Ulbricht een terugreisvisum moeten gaan halen. Zou dat niet grappig zijn?" De Oostenrijkers die met Kroesjtsjef besprekingen hebben gevoerd, hebben volgens „Apa" de indruk, dat de Rus sische premier inzake de Berlijnse kwes tie voet bij stuk zal houden. Onze correspondent in Bonn telefo neerde hedenochtend: Na de Ameri kaanse presidentsverkiezingen in no vember a.s. zullen de Russen een nieu we crisis om Berlijn ontketenen, aldus de conclusie die men gisteren te Bonn trok uit de redevoeringen van Kroesj tsjef van het afgelopen weekeinde in in Oostenrijk. Het Westen, aldus voorts de West- duitse gedachten, staat dus opnieuw voor een termijn van circa vijf zes maanden, waarmee de Sovjet-Unie de wereld sinds november 1958 in spanning houdt waar het de kwestie-Berlijn be treft. Steeds weer zeggen de Russen, dat zij hun rechten in Berlijn zullen over dragen aan de communistische Oost- duitje regering. Een dergelijke over dracht zal met zich meebrengen, dat de Oostduitsers, o.m. via een afzonderlijk vredesverdrag met Moskou, het Weste lijke verkeer naar West-Berlijn kunnen lamleggen. Zij zouden dan namelijk het Westelijke militaire vervoer naar West- Berlijn kunnen gaan controleren, het geen voor Amerika, Engeland en Frank rijk. die geen van drieën Oost-Duitsland wensen te erkennen, onaanvaardbaar zal zijn. Verbazing is te Bonn geuit over het feit. dat Kroesjtsjef zich in Oostenrijk opnieuw te buiten is gegaan aan per soonlijke aanvallen op Bondskanselier Adenauer. Daarmee tast hij de onaf hankelijkheid van de neutrale staat Oostenrijk aan, nog te meer daar er tussen Wenen en Bonn vriendschappe lijke betrekkingen bestaan. Overigens is Adenauer niet van plan ook maar enig antwoord te geven op Kroesjtsjefs uit vallen van de afgelopen dagen. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Amateursprogr. 18.50 Tour de Prance. 19.00 Pianorecital. 19.30 Inleldllng tot muziekbegrip, muzikale lezing. 19.45 Voor de jeugd. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.35 Gesprek over de voetbal-toto. 21.15 Lichte muz. 21.45 Journ. 22.00 Liederen. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Tour de Prance. 22.50 Lichte muz. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. NCRV: 18.00 Orgelspel. 18.30 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Pianospel. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. 20.00 Luci fer, hoorsp. 21.30 Planorecital. 22.00 Par lementair comm. 22.15 Gram. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Gram. 23.40 Het Evan gelie ln Esperanto. 23.55-24.00 Nws. VOOR DIINSDAG 5 JULI Hilversum I, 402 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Voor de kind. 8.40 Gram. 9.00 Gym. voor de vr. 9.10 De Groenteman 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwij ding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 R.V.U.: Levensmoeilijkheden bij kin deren, door mej. W. J. Bladergroen, le le zing. 11.30 Voor de zieken. 12.00 Lichte muz. 12.20 Regerlngsuitz.: Ultz. voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Lichte muz. 13.55 Beurs- ber. 14.00 Gram. 14.35 De grote Pan is dood, lezing en voordr. 15.00 Lichte progr. 15.30 Van mens tot mens, lezing. 15.45 Sopr. en plano. 16.15 Gram. 17.00 Voor de Jeugd. 17.30 Metropole-ork. en solist. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Pianospel. 18.3C R.V.U.: Reuma, door dr. J. J. de Blécourt. Entrainement Wagenaar geschorst Naar wij vernemen is het entraine ment J. Wagenaar, te Otterlo, dat on geveer 40 paarden omvat, tot 1 januari 1961 geschorst in verband met het feit dat bij één der dravers, welke op dat moment in een andere stal was onder gebracht. doping is geconstateerd. Gisteren reeds gold het startverbod op Mereveld. en het zal voor alle paar den van kracht blijven, tenzij deze bij een andere trainer worden onderge bracht Sterren (Van onze t.v.-medewerker) Drie kwartier in de zondagse na middag toonden de Bruggenaren hoe goed ze 3 oktober zouden kunnen op luisteren. Billijkheidshalve dient daar aan echter te worden toegevoegd, dat het feest van de gouden boom een vijf jaarlijkse aangelegenheid is en verder, dat ze niet de hele weg langs hun spel letjes zullen hebben volgehouden, om dat ze die speciaal voor de camera's ten beste gaven. De sterren verbleek ten heus wel als ze buiten t.v.-bereik waren. De avond leverde een stukje wereld reis van de Van der Elskens. Er zijn wel bezwaren aangevoerd tegen de fil mische kwaliteiten van de begenadigde fotograaf, maar wij komen eerlijk ge zegd toch steeds weer onder de beko ring van de humor en de telkens op duikende pakkende beeldenseries. We waren intussen al in Amerika ge weest, waar men vandaag officieel een ster aan de vlag toevoegt wegens de toetreding van Hawai tot de Unie. Het is natuurlijk erg aardig om op de Flo riade een meisje uit die contreien het 4 juli-feest te laten opluisteren met zang en dans, maar voor de t.v. kel derde de ster als een baksteen, in haar val haar angstig kijkende ge sprekspartner meeslepend. Over sterren gesproken, daarmee wist Cecil de Mille raad, maar Dimitrl Frenkel Frank in het geheel niet. Uit wat wilde brokstukken, die toevallig hier te lande opgespoord konden wor den, zei men een portret te hebben sa mengesteld. Het waren niet meer dan een paar willekeurige krassen. En toen kwam „Ome Lou". Hoewel zijn spelletjes wel gaan vervelen, weet hij toch door vaart en leuke vondsten telkens weer de aandacht vast te hou- (Advertentle) (ADORICIN 's-Werelds beste haarglans- i middel BINNENLAND By de Rotterdamse Droogdok Maat schappij is zaterdagmorgen met goed ge volg te water gelaten het m.s. „Gaaster- dyk", dat in aanbouw ls voor de Holland- Amerika Lijn. De laatste beletselen wer den weggenomen door een dochter van de v.m. president-directeur van de rederij, mevrouw A. Fockema Andreae-De Mon- chy uit Den Haag. De RDM zal ook een een zusterschip van de Gaasterdyk", de Grotedyk", voor de HAL gaan bouwen. Zaterdag heeft de kapitein ter zee J. F. Drijfhout van Hooff zijn functie van commandant van de onderzeedlenstka- zerne alsmede van commandant mari tieme middelen in Rotterdam overgedra gen aan de -kapitein ter zee J. L. Den- cher, die voorheen belast was met het bevel op Hms. Jager Limburg Kapitein ter zee Drijfhout van Hooff is met In gang van dezelfde datum benoemd tot directeur van het loodswezen vierde en vijfde district te Rotterdam, ter aflossing van de kapitein ter zee B. A. W. Beyer. Een 50 meter hoog elevator-gebouw ln de Vlothaven te Amsterdam toont van verre de plaats waar het nieuwe graan- over6lagbedrijf ln aanbouw ls, van waar uit ln de naaste toekomst een groot deel van West-Europa van graan zal worden voorzien. Dezer dagen werd het hoogste punt van dit gebouw bereikt, thans ls men bezig met de afbouw van een serie van 24 aansluitende silo'6. Het complex zal wellicht reeds tegen het einde van dit Jaar in gebruik kunnen worden ge nomen. In zal zondag a.s. een pioenstentoonstelling gehouden worden van alle rassen, tijdens welke de Neder landse Boxerclub haar Internationale boxerclubmatch houdt ongeveer 4000 bonden zullen worden tentoongesteld. Het byna 3-jarig dochtertje uit het onderwijzersgezin Swankhulsen. te De- demsvaart (Ov.) is gistermiddag verdron ken. Het meisje was met haar ouders op familiebezoek aan de Stegernallee. zy ls ln een langs de hulzen lopende sloot te recht gekomen en verdronken. Het meisje was enig kind. BUITENLAND De politie ls zaterdag in Genua in actie gekomen tegen opgeschoten Jon gens, die afgevaardigden naar het Inmid dels afgelaste congres van de Italiaanse neo-fasclstische party wilden lastig val len. De politie wier traangasbommen naar de Jongens om te beletten dat zij de afgevaardigden, die uit hun hotel kwamen, aanvielen. Vier Jongens zijn ge arresteerd. Wanneer de Verenigde Staten zon der toestemming van de Sovjet-Unie de proeven met atoomwapens hervatten zal de Geneefse conferentie over het staken van proeven met atoomwapens ten einde komen, aldus heeft de leider van de Sov jet-delegatie bij de besprekingen, Tsa- rapkln, verklaard. Het aantal vluchten van de Air France was zondag tot ongeveer een derde beperkt tengevolge van de staking van de stewards en stewardessen, die vrijdag het werk hebben neergelegd, omdat zij een vermindering van net aantal vlieg uren aan boord van straalvliegtuigen van het type Boelng-707 wensen. In Irak ls het voortaan verboden kaarten te bezitten waarop de naam van de staat Israël voorkomt. Toegestaan zijn de benamingen Palestina (zonder grens- aanduidlng), bezet Palestina of „nog niet bevrijd Palestina". Dertien mensen zenn omgekomen en 34 gewend doordat zondag een personen trein tussen Taxlla en Haveli, ln het noordwtwten van Pakistan uit de rails liep. Twee rijtuigen stortten ln een ra vijn. De Amerikaanse Senaat heeft zon dagochtend met 32 tegen 24 stemmen zijn goedkeuring gehecht aan het wetsvoor stel, dat president Elsenhower machtigt de quota voor de Invoer van suiker vast te stellen. Het Huls van Afgevaardigden had het voorstel al aanvaard, zodat het alleen nog door de president behoeft te worden getekend om kracht van wet te krijgen. In de week van 26 Juni tot 2 Juli zijn 2.437 Oostduitsers vla West-Berlijn naar het Westen gevlucht. In de voor gaande week bedroeg het aantal vluchte lingen 2.468. Naar schatting 23.000 personen heb ben zaterdag voor het parlementsgebouw ln Tokio gedemonstreerd tegen het vel- ligheldsverdrag met de Verenigde Staten. De betoging had een ordelijk verloop. Het parlementsgebouw, de ambtswoning van premier Klsjl en het hoofdbureau van golitie werden door ca. 5.000 agenten ewaakt. Een woordvoerder van de orga niserende „Volksraad" had vrijdag ver klaard te verwachten, dat 200.000 perso nen aan de demonstratie zouden deel nemen De Amerikaanse luchtmacht heeft zaterda gte Cape Canaveral een geslaag de proef met een geleld projectiel van In Egypte zijn acht personen aange houden naar aanleiding van de ontdek king van drie Israëlische splonagegroe- pen. Binnenkort zal de tenlastelegging worden bekendgemaakt. De leden van zes andere spionagegroepen staan op het ogenblik terecht voor het hooggerechts hof voor de staatsveiligheid te Cairo. - Gedurende het driedaagse weekeinde van Onafhankelijkheidsdag ln de Ver enigde Staten zyn 297 personen tenge volge van verkeersongelukken om het le ven gekomen. In 1955 kwamen geduren de het weekeinde van Onafhankelijkheids dag 407 personen bil verkeersongevallen om. Den Burcht: Feestavond sectie Meisjes- werk. 7.30 uur nam. Schouwburg: Holland Festival. Voor dracht Han Bentz van der Berg „Onder het Melkwoud". 8.15 uur nam. Speeltuin „Oosterkwartier" (Borneo- straat)Ouderavond Opleidingsschool Driftstraat. 8 uur nam. Toussaintkade: Opening Chr. Nijver heidsschool voor meisjes. 2.30 uur nam. WOENSDAG Maredljk/Poelgeeststraat: Straatpredl- klng Open Deurwerk herv. gemeente. 7.30 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 u. nam. Schouwburg: Holland Festival. Little Ballet Troupe from Bombay. 8.15 uur nam. DONDERDAG Het Gulden Vlies: Aandeelhoudersver gadering N.V. Van Wijk en Heringa. 3 uur nam. Prediker: Spr. ds. J. A. Smlnk van Den Haag. 8 uur nam. VRIJDAG Ambachtsschool (Haagweg): Uitreiking van diploma's. 3.30 uur nam. Garenmarkt: K. en O.-excursie naar de Florlade. 9 uur voorm. Pieterskerk: K. en O.-concert The Pil grim Fellowship Choir. 8 uur nam. Stadszaal (foyer): Diploma-ultrelklng Kon. Genootschap M.S.G. 8 uur nam. ZATERDAG Breestraat 19: Evangelisatie Christen gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Adventkerk 10-11 uur voorm., bijbelstudie; 11 uur, ds. K. C. van Oossanen. BIOSCOPEN Studio: „Een les ln liefde". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Parfum en vuil". 18 Jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De roemrijke daden van Dan ny" (up ln arms). A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Meneer de baron". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Modern Times". A.l. Werkda- 5 en: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, .45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Parachutistencommando". 14 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar vrijdag 8 u. zaterdag en zondag te 7 en 9.1ö uur „Du bist wunderbar". A.l. Maandag dinsdag - woensdag 8 uur, - zondag en woensdag 2.30 uur "White Wilderness". A.l. Donderdag 2.30 uur en 8 uur „Ont vlucht uit Coldltz. 14 jaar. den. Zijn recidivisten voor een halve gulden kwamen uit Vlaanderen en wis ten de hoogste score te halen, omdat de marktkoopman zijn wijde klanten kring had weten te enthousiasmeren om aan de AVRO te schrijven. Ook verder bleek hij een handige jongen te zijn, die het best kon rooien. Het had er de schijn van of de selectie van de nieuwe kandidaten vlotter resultaat had opgeleverd dan de eerste keren, waar schijnlijk mede, omdat niet iedereen, die nu het spelletje heeft leren kennen, er zo happig op is om zelf mee te doen. De deelnemers schiften zichzelf dus al min of meer bij voorbaat. Het amuse ment dreigde een moment af te dalen tot een laag niveau, maar het functio nele dansje bij de klok maakte veel goed. Dat was bepaald een goede vondst, die de gedachte, dat de mooie meisjes er met de haren zijn bijge sleept, verbant. Er waren weer kandidaten met een reactiesnelheid, die verwondering baar de, waarbij vooral de jonge beroeps sergeant met ere dient te worden ver meld. De gedachten kunnen soms by zo'n licht verteerbaar programma zo heerlijk wegdwalen. Voor ons kwamen ze terecht bij de goede toekomst, die deze jongen, die op 14-jarige leeftijd zijn mulo-diploma al in zijn zak had en zijn loopbaan, dank zij het pupil- leninstltuut, op 16-jarige leeftijd had kunnen aanvangen. Niets voor de po litie dit systeem?, die toch ook zo met personeelsgebrek heeft te kampen, zo dachten we. Maar dat heeft met tele visie allang niets meer te maken. Het kwam alleen door de ster, die Van Burg zich had uitgekozen, zo maar in ons naar boven. En we leggen het idee graag vriend schappelijk op de tafel van politiecom missaris Dreeuws en zijn collega's. Eerste lezing. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 19.45 Journ. 20.05 Tlvoli-club. 20.45 Hawaii, de vijftigste ster, praatje. 21.15 Gevar. muz. 22.00 Orgelconc. 22.3 beursber. van New York en SOS-ber. 22.45 De toverstaf van het woord, lezing. 22.55 Jazzmuz. 23.65-24.00 Nws. gengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 Pianoreci tal. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Licht baken, lezing. 10.25 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Volaan vooruit, lezing. 12.00 Middagklok nood klok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennieuws. 13.30 Lichte muz. 13.55 Vlooi, bariton en piano. 14.35 Voor de plattelandsvrouwen. 14.45 Dood in de Jungle, hoorsp. 15.30 Zle- kenlof. (Tussen 16.en 17,Rep. Tour de France). 16.00 V. d. zieken. 16.30 Gram. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regerlngsuitz.: Liederen uit Nederlands- Nieuw-Gulnea, d. D. van Os. KRO: 18.00 Amateursprogr. 18.20 Pollt. praatje. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Tour de France. 19.40 Gram. 20.40 Concertgebouwork. 21.20 Viool en plano. 21.50 Tour de France. 22.00 Gram. 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Vocationdays en Holidays, lezing 22.50 Promenade-ork. en solist. 23.35 Zang recital. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Film. 20.45 Prehistorische kunst ln de Sa hara, exploratlefilm. 21.00 Speelfilm. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland. BBC Home Service, 330 m. 12.00 Ork. conc. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Balletmuz. 13.40 Voordr. 13.55 Intermezzo. 14.00 Schoolradio. 15.00 Hoor spel. 15.30 Gevar. muz. 16.00 Rep. 16.30 Pianorecital. 16.45 Lezing. 17.00 Voor de kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 19.00 Ork. conc. 20.30 Twintig vragen. 21.00 Nws. 21.15 Lezingen. 21.45 Gesprek 22.15 StriJkkwart. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06- 23.36 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Gevar. muz. 12.30 Nws. en progr. v. d. arb. 13.00 Jazzmuz. 13.30 Nws. en crlcketultsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 Voor de kind. 14.00 Voor de vrouw. (Om 14.30 Nws.). 15.00 Dansmuz. (Om 15.30 Nws.). 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en mrs. Da le's dagboek. 16.45 Ultsl. races en verz. progr. 17.30 Nws. en samenzang. 18.00 Gram. 18.29 Weerber., nws. en act. 18.35 Gram. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws. en lichte muz. 21.00 Onbekend. 22.15 Gram. 22.30 Nws. 22.40 Interviews. 23.15 Lichte muz. (Om 23.30 Nws.) 23.55- 24.00 Nws. Nordwestdeutseher Rundfunk, 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. en weer ber. 13.15 Gevar. muz. 14.40 Hongaars kwart, en sol. 16.05 Gram. 17.00 Nws. 17.45 Lichte muz. 19.00 Nws. en weerber. 21.45 Nws. en weerber. 23.30 Ork. conc. 24.00 Nws. en weerber. 0.10 Gram. 1.00 Weerber. en gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork. conc. 13.35 Gram. 14.10 Sol. conc. 14.40 Gram. 17.00 Kamer muz. 19.16 Gram. 19.20 Omr. knapenkoor. 20.05 Kamermuz. 21.50 Gram. 23.13 Gram. 23.53-24.00 Nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Gram. 12.15 Planomuz. 12.30 Weerber. 12.35 Tulnb.kron. 12.40 Pia nospel. (verv.) 12.52 Koersen. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14.00 Gevar. muz. 15.30 Kamermuz. 16.00 Koersen. 16.06 Gram. 16,20 en 16.30 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Kamermuz. 17.40 Boekbespr. 18.10 Gram. 18.20 Voor de soldaten. 18.45 Comm. Tour de France. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Lezing. 20.00 Gram. 21.00 Ork. conc. 22.00 Nws. 22.15 Planosonates. 22.55- 23.00 Nws. 484 m. 12.02 Gram. 12.15 Planomuz. 12.30 Nwe gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 14.03 Lichte muz. 14.45 Ork. conc. 15.30 Gram. 16.07 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Voor de zieken. 18.30 Fan- faremuz. 18.45 Gram. 19.30 Nws. 20.00 In tern. Festival v. Brussel 1960. 22.55-23.00 Nws. TENTOONSTELLINGEN Academie: Lustrumtentoonstelling werk van Nederlandse schilders. (Tot 10 lull). Hortus Botanicus: Tentoonstelling he dendaagse Nederlandse beeldhouwkunst. Lakenhal: Jan van Goyententoonstel- llng (tot 27 lull) Rijksmuseum voor de geschiedenis der NatuurwetenschappenElnthovententoon - stelling. Werkdagen 10-4 uur, 's zondags 1-4 uur nam. (t.e.m. 31 Juli). Rllfcsmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark l: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 12 en 24 Zon- eD feestdagen 24 uur. Lakenhal: Verzameling dr. A. Welcker. Werkdagen 10-17 uur; zondags 13-17 uur. (Tot 27 lull). AVOND- EN NACHTDIENST DER APOTHEKEN. Te Lelden is geopendApotheek Herdlngh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. By geen gehoor t»U Uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. (Advertentie) (ADORICIN 's-Werelds beste haarglans- middel WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) a d a B 4 J I "S 10 X 1 a bO ii a s Amsterdam 1. bew. wzw -2 15 7 0,1 Oen Helder onbew. nw -6 15 12 0 Ypenburg Vlisslngen onbew. zw -2 15 10 0 zw. bew. zw -6 16 12 0 Eelde zw. bew. w -4 13 10 0 De Bilt onbew. zzw -2 15 5 0 Twenthe zw. bew. w -1 14 10 0 Eindhoven h. bew. wlndst. 17 6 0 Zuid-Limburg zw. bew. z -4 16 6 0 lelslnki regen ono -10 20 11 7 Stockholm gen. bew. nno -4 15 13 11 Oslo zw. bew. nnw -3 23 13 1 Kopenhagen regen nw -7 19 13 9 Aberdeen zw. bew. zo -2 16 4 0 Londen zw. bew. zw -3 21 14 0 Brussel geh. bew. zw -4 18 8 0 Luxemburg zw. bew. wnw -2 14 5 0 Parijs zw. bew. wlndst. 20 11 0 3oraeaux mist wlndst. 25 9 0 Grenoble onbew. wlndst. 23 11 0 Nice onbew. nnw -5 25 15 3 Berlijn regen w -11 15 9 16 Frankfort zw. bew. w -5 17 12 0 Vlünchen geh. bew. w -6 18 9 0 Zurich zw. bew. zzw -2 20 10 0 3enève onbew. wlndst. 23 6 0 Locarno onbew. o -2 24 10 0,1 Wenen zw. bew. wnw -7 23 9 0 Innsbruck h. bew. wlndst. 23 9 0 Belgrado regen nw -3 22 14 3 Athene onbew. wlndst. -3 0 Rome 1. bew. wlndst. 31 18 1 AJacclo onbew. o -3 27 16 0 Madrid 1. bew. wlndst. 27 14 0 Mallorca 1. bew. wlndst. 28 17 0 Lissabon onbew. n -5 25 15 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2