Britten begrijpen, dat bij export de cost voor de baet uytgaet.... yOORSCHOTENSE MILJONAIR NAM AFSCHEID VAN P.T.T. Vraag naar vlees viel tegen Bazaar in „Nieuw-Voordorp" Geweldig succes bij de uitvoer deed Londen naar méér verlangen GAAT U MET VAKANTIE? ZATERDAG 2 JULI I960 Bleef tante Pos bijna halve eeuiv trouw Medische Dienst Dokter Melssner, tel. Een Voorschotense miljonair, die vrij wel zyn gehele leven in dienst heeft ge steld van de staat, nam gisteravond in intieme kring afsoheid van zijn mede werkers. Hartelijk en bijzonder oprecht was de belangstelling, welke zich gedu rende enkele ogenblikken concentreerde rond deze in het gehele dorp graag ge ziene figuur. Woorden van dank en waardering werden tot de geachte inge zetene gericht, terwijl het ook aan an dere huldeblijken niet ontbroken heeft. Gelukkig maar, want het komt niet dikwijls voor dat iemand in een periode van bijna een halve eeuw ongeveer zes miljoen poststukken bezorgd. De heer C. L. Beukenholdt, een geboren en ge togen Voorschotenaar, heeft het nJ. ge presteerd om 48 jaar lang trouw te blij ven aan zijn tante Pos. Het bovenge noemde hoge cijfer is een ruwe schat ting van de directeur van het post- en telegraafkantoor in de forensengemeen te, de heer A. G. van der Linde. Deze sprak de scheidende besteller-voorman, die in 1912 in tijdelijke PTT-dienst trad en zes jaar later in vaste dienst van het staatsbedrijf kwam, op een bijeen komst van het gehele personeel toe. De directeur wees o.m. op de plichtsbe trachting, de trouw en de toewijding, waarmee de heer Beukenholdt zijn ver antwoordelijk werk in de afgelopen ja ren heeft verricht. Hij dankte de schei dende postbode voor de prettige samen werking en bood hem daarna de bron zen afscheidspennning van de PTT aan. Van het personeel kreeg de „miljonair", die veel van vissen houdt, het voor de Koksschool vierde vrolijk feest NA INSPANNING ONTSPANNING Na een dag van grote inspanning de onderlinge wedstrijden in de Leidse Hout was het voor officieren, onder officieren en manschappen van de Koksschool gisteravond in de Stadsge hoorzaal alles ontspanning wat de klok sloeg. Een cabaretgezelschap o.l.v. Jan Blaaser zorgde hier voor een gevarieerd programma, waarmede allen zich kos telijk amuseerden. Het accordeontrio van Willy Ré had de stemming er spoe dig in. Een enthousiasme, dat de gehele avond gehandhaafd bleef en zijn hoogte punt bereikte bij het optreden van het Leedy-trio, dat een grote dosis van muzi kaliteit paarde aan een vlotte, geestige inslag. Het duo Salberti presenteerde zich in een aantal operette-melodieën, geïnspireerd op het vrolijke Wenen. Gino en Gina Manelli waren een paar acrobaten van klasse, die met hun toe ren allen versteld deden staan. Betty Luske was een charmant zangeresje, die het deze avond ook al voor het zeg gen had en met haar optreden een stormachtig applaus oogstte. De Spaan se dans hadden Carmen en Rafhael de Lara voor hun rekening genomen, ter wijl Jos Carpay het programma, dat in alle nummers uitblonk, muzikaal om lijstte. De uitslagen van de in de Leidse Hout gehouden onderlinge wedstrijden luiden als volgt: Athletiek: 100 meter: soldaat Koes- veld (tweede instructie compagnie) 1500 m.: 1. soldaat Poth (eerste instruc tie compagnie); 5000 m.: 1. soldaat Pes- schier (kader); verspringen: 1. soldaat Ou werker k (eerste instructie compag nie); hoogspringen: 1. soldaat Talens (eerste instructie compagnie). Behen digheidswedstrijd: 1. soldaat Wijnber gen (eerste instructie compagnie). Auto pedwedstrijd over 500 m.: 1. soldaat Oli vier (eerste compagnie). Autobanden- hoepelwedstryd: 1. korporaal De Beer (kader). De 100 meter voor leden van de kadercompagnie werd gewonnen door sergeant-majoor Munster. Na een enthousiaste finale won de tweede instructie compagnie het voet baltoernooi. Met 30 werd de eerste instructie compagnie verslagen. Ook bij het touwtrekken ging het in de finale tussen de eerste- en tweede instructie compagnie. Ook nu wonnen de mannen van het „tweede". Tevens was er een muzikaal optreden van de Koninklijke Militaire Kapel. Voordat de manschappen vandaag voor een weekeinde naar huis vertrok ken, woonden zij in het Luxortheater nog een filmvoorstelling bij. Een zeer geslaagde lustrumviering hadden zfj achter de rug OUDERAVOND MONTESSORISCHOOL RIJNSBURGERSINGEL Gisteravond werd in de gymnastiek zaal de jaarlijkse ouderavond van de Montessorischool aan de Rijnsburger- singel gehouden. De kinderen van de vyfde en zesde groep brachten met veel vaart de revue „We trekken weg langs heg en steg". Slechts twee leden van het onderwijzend personeel verleenden hun medewerking. Mej. Nottrot gaf een goe de vertolking van „de onderwijzeres van vijftig jaar geleden". De heer Bronner, het hoofd van de school, had de super visie en hield, achter de coulissen, de touwtjes goed in handen. De meeste in druk maakte „de tempeldans" door drie meisjes uit de zesde groep vertolkt. L.D./Holvast) aankoop van een hengel benodigde be drag. Tevoren werd hem echter op ver makelijke wijze een fles jenever ter hand gesteld. Zowel met het een als met het ander toonde de heer Beukenholdt, die vergezeld was van zijn vrouw en doch ter, zich zeer ingenomen. Vandaag viert hij ondanks de weemoed van het af scheid opgewekt zijn vijfenzestigste ver jaardag. Wim Zaalberg en Jan de Jong wonnen Leidse Jeugd Tour De vierde en laatste etappe van de achtste Leidse Jeugd Tour gaf een zeer spannende strijd te zien. Dertig ron den moesten er gereden worden. De B-klassers startten in twee series. In de eerste serie trokken gele-trui-drager Jan de Jong en Arie Duyndam er zo hard aan, dat reeds na 10 ronden vier man werden „gelapt". Toen lagen er nog eens vier man in de baan, op wie De Jong en Duyndam een halve ronde voorsprong hadden. De supporters langs de lijn hadden het meest schik in de kleinste man van de tour Wim Sloos. Hij presteerde het zelfs zo nu en dan de kop te nemen van het groepje. Drie ronden voor de finish haalden de beide uitlopers het groepje in. In de eind sprint versloeg Duyndam royaal de gele trui-drager Jan de Jong. Leo van de Berg werd derde. De tweede serie verliep nog spannen der. Peter Beereboom trok er reeds na twee ronden tussen uit met zijn ploeg genoten M. v. d. Geest en B. Hulsbos aan zijn wiel. Niels Hoek, die ook mee wilde gaan kreeg een lekke band, waardoor hij ruim een halve ronde ach ter raakte. Ronde na ronde knabbelde hij echter iets van zijn achterstand af en hij haalde het peloton dan ook on der grote bijval van het publiek weer in. De wegloper Beereboom en zijn ploeggenoten hadden toen reeds een voorsprong van een halve baan op het peloton. Peter Beereboom ging op een gegeven moment nog harder en schud de zijn ploeggenoten van zich af. Twee ronden later lapte hij het peloton en twee ronden voor het einde haalde hij het groepje zelfs voor de tweede maal in. Hij finishte in 21 minuten en 57 se conden. M. v. d. Geest werd tweede voor B. Hulsebos. De uitslagen van deze twee ritten in de B-afdeling zijn: 1. Beereboom; 2. M. v. d. Geest; 3. A. Duyndam en 4. Jan de Jong. De A-klassers draaiden in een gewel dig tempo over de baan. Steeds pro beerden renners er vandoor te gaan, maar Wim Zaalberg, Piet Prins en H. Elllngers stonden geen uitlooppogingen Oegstgeest j. 24865. Warmond Dokter Bots, Voorhout, tel. 02532 - 7393. Zuster Konijn, Dorps straat 68, Warmond, tel. 01711 - 250. Leiderdorp Dokter H. A. Blau- wendraad, Hogewaard 4, Koudekerk, tel. 01714 - 208. Wassenaar Dokter J. A. J. Pauli- des, Van Zuylen v. Nijeveltstraat 42, tel. 4561. Dokter K. T. de Wit, Jonker- laan 83, tel. 2460. Voorschoten Dokter Th. v. Schaik, Juliana van Stolberglaan 65, tel. 3344. WijkverpleegsterGezondheidscentrum, tel. 2177. ZOETERWOUDE Raad komt 7 juli bijeen De raad komt te 7.45 uur nam. ten gemeentehuize in vergadering bijeen. Op agenda staan o.m. de volgende punten vermeld Ingekomen stukken; voorstel tot het verlenen van subsidie aan de Cornelius Mussiusstichting; tot het verlenen van subsidie aan de Chr. Landbouwschool te Moerkapelle; tot hetv erlenen van sub sidie aan de Oranjevereniging alhier; tot het beschikbaarstellen van een kre diet voor het laten maken van plannen tot verbetering van de wegen in de Geerpolder; tot het aansluiten op de Rijkstelefoon van de woning van de ge meente-ontvanger; tot wijziging van de kindertoelageverordening; tot toeken ning van een huurcompensatie aan het gemeentepersoneeltot het aangaan van een geldlening bij de NV Bank voor Nederlandse Gemeenten, groot f. 84.000; tot vaststelling van de vergoeding inge volge artikel 101 en lOlbis van de lager onderwijswet over het jaar 1959; tot aankoop van grond van G. J. Belt en F. van Nierop in verband met de verlaging van de Nieuwewegsbrug: tot wijziging van de begroting van het Waterleiding bedrijf I960; tot wijziging van de ge- AANBEVELING KANTONRECHTER TE LEIDEN Ter voorziening in een vacature van kantonrechter te Leiden zijn aanbevo len: mr. W. Briët, advocaat en procu reur en kantonrechter-plaatsvervanger te Tiel; mr. H. H. Kirchheiner, kan tonrechter, te Alphen aan den Rijn en kantonrechter-plaatsvervanger te 's-Gra venhage; mr. W. de Koning, griffier van het kantongerecht te Leiden, te vens kantonrechter-plaatsvervanger al hier. Onze stadgenoot, de heer R. E- Taselaar, slaagde te Utrecht voor het kandidaats-examen tandheelkunde. toe. Dertig ronden duurde dit gevecht, maar in de laatste ronde stoof Willem Zaalberg weg en hij won onbedreigd. Prins finishte als tweede, gevolgd door Eric Faber en Wim v. d. Zeyden. Wim Zaalberg en Jan de Jong won nen de tour. Leiden werd winnaar in de A-klasse, Zoeterwoude in de B-af deling. De klassementen zijn als volgt: A. Persoonlijk dagklassement: 1. W. Zaalberg 19.57; 2. P. Prins 20.27 3. E. Faber 20.42 4. ex aequo H. Ellin- gers 20.57, R. Faber, W. v. d. Zeyden. Th. Schrijvers, W. v. d. Poel, Th. Does, M. v. Hage, G. Hekker; 12. J. Vierwin- den 21.57. Algemeen klassement: pers.: 1. W. Zaalberg 1.10.09 2. P. Prins 1.13.28; 3. H. Ellingers 1.13.39; 4. R. Faber 1.14.38; 5. W. v. d. Zeyden 1.16.19; 6. Th. Schrij vers 1.1725 7. W. v. d. Poel 1.19.09; 8. Th. Does 1.21.16; 9. J. Vierwinden I.24.47. Dagploegenklassement: 1. Leidse Nat. 1.01.36; 2. Voorschoten 1.03.51; 3. Sas- senheim 1.05.24. Algemeen Ploegenklassement: 1. Leidse Nat. Ploeg 3.40.38 2. Voorscho ten 3.45.12; 3. Sassenheim 3.47.53. B. Persoonlijk dagklassement: 1, P. Beereboom 20.57; 2. M. v. d. Geest 22.32; 3. A. Duyndam 22.48; 4. J. de Jong 23.03 5. B. Hulsebos 23.13; 6. N. Hoek 23.30 7. Fr. Noppen 23.30; 8. J. Visser 23.30 9. P. v. Hage 23.30. Algemeen klassement pers.: 1. Jan de Jong 1.16.39; 2. P. Beereboom 1.18.36 3. A. Duyndam 1.20.13; 4. N. Hoek 1.22.12; 5. M. v. d. Geest 1.22.29; 6. L. v. d. Berg 1.23.29 7. L. Cramer 1.25.10; 8. B. Hulsebos 1.25.10; 9. B. Cramer 1.26.51. Dagploegenklassement: 1. Zoeter woude 1.04.26 2. Vrijgezellen 1.10.23; 3. Chr. Ulo 1.12.45; 4. Ulo Pieterskerk- gracht 1.13.30. Algemeen ploegenklassement: 1. Zoe terwoude 3.59.44; 2. Vrijgezellen 4.05.44; 3. Ulo Pieterskerkgracht 4.34.37; 4. Chr. Ulo 4.40.01. LEIDERDORP Orgelconcert Addie de Jong Addie de Jong wordt deze maand twintig. Hij is organist van de Leider- dorpse Herv. Kerk, maar woont in Delft. Hij heeft dus geen „aanhang" van inge zetenen, die hem bij concerten de kerk- vulling brengen. Zijn werk en capacitei ten alleen moeten de kleine beginnende kring van Leiderdorpse orgelvrienden wijder maken. Die orgelvrienden zijn er, maar honderd heeft hij er nog niet ge zien. Waarom nog niet? Addie de Jong heeft door heel Neder land geconcerteerd, lezen we, en is ..ook enige malen voor de radio opgetreden". Dat er in deze harde en vooral serieuze werker waarde steekt, wordt dus ook el ders ingezien. Zijn eigen solo-aandeel was ditmaal klein: Fuga in C van Bux- tehude en Dialoog, Fugato en Toccata uit een groter orgelwerk van Albert de Klerk. Een van de opvallende vertol kingsverdiensten van De Jong is het rit misch élan, de in een juist tempo volge houden cadans in 'n compositie. Helder heid is voortdurend gewaarborgd. Wjj roepen in de herinnering terug de vir tuose, wervelende, lichtvoetige en mees terlijke Toccata van De Klerk, waarin De Jong een staal van groot spel kon schenken. In het overige was De Jong begeleider van zijn drie medewerkers. In de eerste plaats van Caroline van Dorp uit Sas senheim, een sopraan met goud over de bijzonder mooie klankkleur. Haar toon- treffen is van een opvallende zuiverheid en de degelijk geschoolde en wel ge plaatste stemmiddelen getuigen in 't ge bruik ervan van een harmonisch even wicht en worden voertuig van een nobe le tekstdoorleving. Zij zong een Laudamus uit het heer lijke Gloria van Vivaldi, liederen van Bach, Strattner en Franck en het in nige Pie Jesu uit Fauré's Requiem. In Vivaldi en Franck duetteerde zij daar bij met de altzangeres Annette Aarsen- De Graaf, aan wie geen solistisch uit tredend aandeel was toebedeeld, maar die zich steeds op aangename en ruim bevredigende wyze bij de sopraan aan sloot. Ten slotte hoorden we ook nog van mevr. v. Dorp een Gebed van Pom- per in samenwerking met een viool. Die viool werd gestreken door de Lei- denaar Nico Verhoeven, een amateur medewerker, die zich zowel op de so praanviool als op de altviool liet gel den. Hij koos voor viool een Sonate in A van Corelli en voor alt een Largo van de Engelsman Eccles en een Thema met meer gemoderniseerde dan moderne Va riaties van de nog levende Bruno Stür- mer. Nico Verhoeven is een muzikaal in strumentalist, die vooral warmte van ex pressie zoekt en er dikwyis ook in sla gen kan om op een zingende wijze de gevoelstoon te laten meevibreren. De violist heeft zich een aardige, zich rus tig ontwikkelende techniek eigen ge maakt. De herhaalde wisseling van in strument, die dus ook een herhaalde akoestische aanpassing vergde, had wel Rondom de veemarkt (Van een deskundige medewerker) De aanvoeren op de rundveemarkten waren in de afgelopen week wederom ruim voldoende in verhouding tot de vraag. Voor het kalf- en melkvee konden de beste kwaliteiten, die in alle verhou ding vrij schaars werden aangeboden, nog wel tegen de oude prijzen worden geplaatst. Voor het overige was er een zeer flauwe stemming en waren de oude prijzen beslist niet te handhaven, terwijl op de meeste markten lang niet alles werd verkocht. Voor een extra beste kalf- of verse melkkoe werd tussen f. 1100 en f. 1200 betaald, doch het merendeel van het aanbod lag tussen f. 750 en f. 1100, vaarzen f. 650 tot f. 1000, pinken f. 450 tot f. 675 en vare koeien tussen f. 600 en f. 900 per stuk. Voor de slachtveehandel viel het deze week erg tegen. Men had verwacht, dat de vraag in verband met het koude weer wat zou toenemen, doch dit was geens zins het geval. Het aanbod was niet bui tensporig groot, maar de vraag voor het binnenland is in de vleesgroothandel be paald slecht, zodat het rundvlees aan de grote slachthuizen voor lage prijzen moest worden afgegeven. Voor export bleef echter behoorlijk vraag naar achtervlees, doch dit kon de vleesmarkt niet redden. Vele goede kwa liteiten geslachte dieren kwamen niet hoger dan f. 3 per kg; middenklassen van f. 2.75—f. 2.85 en de mindere soor ten daalden af naar rond f. 2.60 per kg. Slechts fijne jonge beesten werd boven f. 3 betaald. De vette kalverenmarkt kreeg ook weer flinke aanbiedingen, waarvan de tussen - en mindere soorten ook wat op de vorige weekse prijzen moesten verliezen. In hoofdzaak werd tussen f. 2.30 en f. 2.80 per kg levend gewicht betaald. Extra kwaliteit was schaars aan de markt en liep flink boven 3 gulden per kg uit. Ondermelkers van f. 1.90f. 2.20 per kg. Nuchtere kalveren redelijke handel tegen f. 1.40 tot f. 1.70 per kg levend gewicht. De wolveehandel zette voor export deze week wel prijshoudend in, doch zakte gaande weg terug. Op de Leidse markt was het bij e enflink aanbod bepaald erg kalm en noteerden we zowel voor de schapen als voor de zuig- en weidelam- meren enkele guldens per stuk minder dan de week tevoren. Enkele bijzonder beste koppels brachten het tot f. 95 per stuk. De meeste zuiglammeren deden echter tussen f. 75 en f. 85; weidelam- meren f. 55 f. 65 als gemiddelde prij zen. Extra beste wat hoger. De varkensmarkt was, totaal gezien, ook flauw gestemd. De lichte soorten tot rond 100 kg liepen naar f. 1.55 tot 120 kg rond f. 1.45 tot 150 kg rond f. 1.35 en zeer zware soorten f. 1.20f. 1.25 per kg levend gewicht. Van de zwaarste soorten gaan er wat naar Italië en West-Duits- land, doch onvoldoende om de prijzen te verstevigen. Hoogstens gaan er 700 stuks van omstreeks 200 kg per week het land uit. De paardenmarkt verliep voor de jonge paarden willig, tegen prijzen van f 1000 tot f 1300 per stuk. Oudere paarden zo wel voor het werk, als voor de slacht kalm f800 tot f950 per stuk, of van f 1.70—2.10 per kg. geslacht gewicht. Jonge slachtpaarden f2.20—2.35 per kg. een merkbare invloed op de stokvoering. Naast onberispelijke fragmenten trad soms intonatie-onzekerheid op, met name in Stlirmer. Het meest gave spel kwam van de alt. Koeien verdronken nadat veeschuit zonk Gisteren in de vroege ochtenduren heeft zich een klein drame in de Zijl te Leiderdorp afgespeeld, dat het leven heeft gekost aan 9 koeien. Een veeschuit, geladen met 14 koeien, 5 schapen en een stuk of wat varkens, die op weg was naar de markt, maakte plotseling water. Het voorschot, dat de boeg afsluit, was rïiet bevestigd. Omdat de schuit midden in de vaart zonk en de koeien waren vast gebonden, konden de meeste dieren zich niet bevrijden. De schade is ongeveer 10.000 gulden. De transporteur was niet verzekerd. OEGSTGEEST Onze plaatsgenoot, de heer A. Bo gaard.s, behaalde gisteren het accoun tantsdiploma van het NIVA. VOORSCHOTEN CORRESPONDENTIE Van KI. te V. Voorschoten Alphen- Bodegraven - Woerden - Harmelen-Bun- nik-Woudenberg-Scherpenzeel, 83 km. In tegenstelling tot berichten in andere bladen, vindt de zondagmorgen dienst van de herv. jeugdkapel normaal doorgang, deze keer in het gebouw van Chr. Belangen, aangezien de kerkzaal van Nieuw-Voordrop in verband met de bazaar, niet ter beschikking is. WARMOND Uitstapje „Stille Kracht" 's Morgens om 8 uur maakte de chr. Vrouwenvereniging „Stille Kracht" een reis. De frultcentrale in Geldermalsem werd bezocht. Langs de binnenwegen en door schilderachtige dorpen, werd in Haastrecht in ..De kleine Betuwe" kof fie gedronken. In Gcldermalsen werden de dames verwelkomd door de voorzit ter van de fruibcentrale. Er werd een lezing met dia's gehouden over fruit. Na de lunóh volgde een tocht door „de Be tuwe' over Einspijk. Kerk. Avezaath en het stadje Buren. In Rotterdam werd gedineerd. (Van onze correspondent in Washington) Ruim veertien dagen lang hebben de Newyorkers kunnen zien, horen en proeven dat Engeland mooie en heerlijke dingen kan exporteren. Van 1958 op 1959 hebben de Britten hun uitvoer naar Amerika met een derde verhoogd en daarmede zyn ze erin geslaagd evenwicht te brengen in de in- en export over en weer. In beide richtingen bedraagt het handelsverkeer nu ongeveer een miljard dollar per jaar. Maar dit succes was voor de Engelsen geen aanleiding om op hun lauweren te gaan rusten. Integendeel, het succes heeft hen gestimuleerd om er nog een paar scheppen op te gooien in hun exportpropaganda en zü hebben in New York een tentoonstelling georganiseerd, die het gesprek van de dag werd en die duizenden bezoekers getrokken heeft. stelling bekeken. De Britten bleken de reclamekunst bijzonder goed te verstaan. Daardoor alleen was het hun mogelyk zulk een gevarieerd publiek naar deze expositie te lokken. Daardoor èn door het vele geld wat zij besteed hebben aan deze export-stimulering. Het heeft een kleine tien miljoen dol lar gekost om de expositie op te zetten en men schat, dat het tentoongestelde een waarde vertegenwoordigde van 200 miljoen dollar! Twintigduizend enorme kratten vol goederen staken in negen tien schepen de oceaan over en 1200 man werkten negen dagen lang om alles op z(jn plaats te krijgen. De etaleer-experts zorgden ervoor dat het allerminst een saaie tentoonstelling werd. In het Kinderhuis Nieww-Voordorp te Voorschoten is het volop feest. Daar wordt n.L. de jaarlijkse bazaar gehou den, waarvan de opbrengst geheel ten goede komt aan de vakantiepot van de jongens en meisjes. De jongelui heb ben deze bazaar al maanden van te voren voorbereid. Zelfvervaardigde textielgoederen en nog vele andere nuttige gebruiksvoorwerpen kunnen nu ten verkoop worden aangebodenter wijl er ruimschoots gelegenheid is zich te amuseren en te verpozen. Zoals op de foto te zien is heerste er gisteren al een gezellige drukte in het tehuis. Vooral de jeugd liet zich volkomen terecht niet onbetuigd. Vanavond kan men tot 11 uur in Nieuw-V oor dorp terecht. De kinderen verwachten een grote belangstelling. Kunt U ze na het zien van dit plaatje teleurstellenf (Foto L.D./Holvast) Twintigduizend grote kratten met goederen Al is het handelsverkeer met Amerika nu ook in evenwicht, de Engelsen zien terecht mogelijkheden om de balans in hun voordeel te doen overslaan: zijzelf geven per jaar ongeveer twintig dollar per persoon uit aan import uit Amerika, doch in de Ver. Staten, waar de bevol king veel. talrijker is, geeft men per hoofd nog slechts zes dollar per jaar uit voor Britse produkten. Voor vele Newyorkers, die Engeland tot dusverre slechts beschouwden als een land van bekoorlijke traditie (en van goede pijpen, sportauto's, tweed whisky), is deze tentoonstelling een openbaring geweest. Herhaaldelijk kon men in het Coliseum-gebouw de opmer king horen: „Ik wist niet dat Engeland zó modern was" De voornaamste Engelse export naar Amerika bestaat uit: auto's, niet-elek- trische machinerie en whisky (van 1958 op 1959 ging de uitvoer van whisky om hoog met 10 miljoen dollar). Men exporteert thans voor 98 miljoen dollar Maar Engeland exporteert bijvoorbeeld ook politiefluiten naar Amerika, levende vis, ballen voor tafeltennis, luchtkoel-in- stallaties en lenzen voor de camera's in Hollywood. En al die produkten - van toffees tot turbines - kon men op die tentoonstelling te New York aanschou wen. Hoge kosten Met veel belangstelling hebben ook de mannen van Madison Avenue, de recla me-experts van Amerika, deze tentoon- STADSNIEUWS UITBREIDING HERV. SCHOOL VAN VOLLENHOVENKADE Namens de Ver. voor Chr. (herv.) on derwijs is ondershands aanbesteed het uitbreiden van de lagere school aan de Van Vollenhovenkade. Er werd als volgt ingeschreven: Aann.-bedr. v.h. fa. Leo Zitman, Leiden f102.876; N.V. B. J. Huurman en Zn., id. f 191.713, Jac. van Riet, idem f 99.970, A. C. van den Oever idem f 99.235, J. van Rhijn en Zn, Kat wijk aan Zee f99.000, N.V. Aann. My. Panagro, Warmond f 96.816. Het bouwen van een geref. Ulo school aan de Diepenbrockstraat is opge dragen aan de firma J. Slootweg en Zn te Valkenburg (Z-H) voor f244.709,—. Onmiddellijk werd het publiek in de sfeer gebracht. Het eerste wat men zag was een groot filmbeeld van Piccadilly Circus. Muziek weerklonk en daar kwam de band van de Irish Guards - in para deuniform - langs marcheren. Alles was film, maar de stereofonische muziek bracht er een element van grote realiteit in en met die opgewekte muziek in de oren begaf men zich naar de afdelingen waar men Engelse machines, textiel en porcelein kon bewonderen. KUken maakt dorstig en daar hadden de organisatoren rekening mee gehou den: men had een bijzonder gezellige Engelse „pub" ingericht, waar de gehele dag allerlei soorten Engels bier werd verkocht. Veel belangstelling bestond ook voor de mooie afdeling waar men - in een uitstekende foto-reportage - Churchills leven had uitgebeeld en natuurlyk trok ken ook de grote foto's van het huwe- lyk van Prinses Margaret zeer de aan dacht. Een foto, die haar bruidegom Antony Armstrong-Jones gemaakt had van Koningin Elizabeth II, prykte in het programma! Bescherm de Hollandse natuur In bos en hei en duin: geen vuur Als brief te verzenden: Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. HUIS ADRES: Naam: No. Woonplaats: Kwartaal abonnee Maand Week Post doorhalen wat niet van toepassing is. VAKANTIEADRES p. a Straat: No. Te: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 9