STERRENKWARTET SCHITTERT IN ETAPPE NAAR LORIENT UVS speelde gelijk in pittig duel tegen VSV DE TOUR IN CIJFERS Neale Fraser versloeg Rod Laver in 4 sets Riviere winnaar Adriaenssens in gele trui Goddet lachte in zijn vuistje Formidabel NJORD-VIER WON OPNIEUW GEDECIDEERD VAN ARGO ZATERDAG 2 JULI 1960 De Tour in nieuw stadium De 47e Tour de France heeft vrijdag door een verrassende coupe van het sterrenkwartet Riviere, Nencini, Adriaenssens, Junkennann het stadium van de volwassenheid bereikt. Met een voor- sprong van bijna een kwartier op het grote peloton arriveerde dit viertal op de fraaie wieier- piste van de Franse havenstad Lorient, waar Roger Riviere na een enerverende eindspurt zijn voorwiel enkele centimeters eerder dan Nencini (Van een speciale verslaggever) over de eindstreep drukte. De overrompeling was compleet. De 28-jarige Belgische vedette Jean Adriaenssens, die van de vier koplopers het best geklasseerd stond, ontnam Henri Anglade de gele trui, terwijl Nencini, Riviere en Junkermann, van wie de laatste voor het eerst in de Tour rijdt, oprukten van de tweede tot en met de vierde plaats met achterstanden van respectievelijk 1 min. 12 sec., 2 min. 14 sec. en 6 minuten precies. De leiders van gisteren werden in deze rit dwars door Bretagne gedegradeerd tot figuranten in het grote spel, dat vier dagen voor de bergen is begonnen. Anglade zakte naar de vijfde plaats met een achterstand van 10 min. en 4 sec. en zal zich nu moeten onderwerpen aan de bevelen van Marcel Bidot, die onge twijfeld alle tricolores in dienst van Riviere zal willen stellen. Ook de kansen van Wim van Est op een gele trui daalden tot het nulpunt door de staatsgreep van Riviere en zijn makkers. De Brabander heeft nu een achterstand van 10 min. en 54 'sec. en zal zich tot incidentele successen moeten beperken. Hetzelfde geldt voor Martin van den Borgh, die meer dan een kwartier op de drager van de gele trui achter raakte. Zelden hebben de groten in de karavaan zich zo vroegtijdig in de strijd begeven. Jacques Goddet moet aan de finish in Loriënt wel in zijn vuistje hebben gelachen over het welslagen van de val die hij de afgelopen winter met zijn medewerkers had zitten uitbroeden. De Tour heeft op de heuvels van het Bretonse land een nieuw gezicht gekregen. De tour van Desgranges is gered. Tegen het geweld dat Rivière, Nencini, Adriaenssens en Junkermann ontketen den was niemand bestand, ook de Ne derlanders niet, die zich in het begin van de etappe weer goed hadden ge weerd. Maar toen de beslissende ont snapping werd ingezet, moesten ook zij zich neerleggen by de werklykheid, na melijk dat de klasse zich niet loochent. Want alleen door hun byzonder grote klasse konden de vier vluchtelingen, of liever gezegd de vier heersers, zulk een desastreus gat in het vertrouwen van de concurrentie slaan. De middeleeuwen blikten neer op het moderne Tourgedoe, toen de karavaan zich nog onbewust van de komende blik seminslag langs het knusse haventje van St.-Malo aan de zesde etappe begon. Hoog boven de karavaan verhieven zich de torens van de eeuwenoude vesting, die binnen haar muren een hardwerken de toeristenindustrie heeft ontwikkeld. Maar de renners hadden geen oog voor al dat schoons. Het spelletje van de vo rige dagen ging onverdroten door. Nau- welyks was de meute door het schoon ste meisje van Frankrijk, dat in St.- Malo de eer genoot het startschot te los sen, losgelaten of de heren gingen op de pedalen staan. De voorpostengevech ten werden ingeleid door de Oostenryker Christian, die nooit meer de hoogte heeft kunnen bereiken van de Tour van 1957, toen hy na Anquetil en Marcel Janssens derde in het eindklassement werd. Meer aanzien kreeg de vlucht van een negen tal renners, onder wie Martin van den Borgh en André Darrigade. De groep nam nog zes infiltranten op, voordat zy de witte vlag hees. Zo ging het door. De ene poging na de andere was echter tot mislukken gedoemd. Ook toen na 25 km ver beneden het als een zwaluwnest tegen een rots geklemde stadje Dinan, Roger Rivière en Gastone Nencini zich van hun zadels verhieven en met Caza- Het loon van het werk: de Belg Adriaenssens hult zich in de gele trui. (Tele-foto) la, Schepens, Graf, Queheille, Pacheco en Janssens de tegenstand gingen aftasten. Vyf kilometer verder reed alles weer vredig by een. Belgische aanval ROGER RIVIERE Nu gingen de Belgen ln de aanval. Niet minder dan acht volgelingen van George Ronsse vormden de kern van de volgende ontsnapping, waarin vier Ita lianen, zeven tricolores, de Nederlanders Van den Borgh, Niesten, Piet van Est en Geldermans, twee Spanjaarden, een Zwitser, de enige overgebleven Luxem burger Bolzan, een internationaal, een Duitser en vyf regionalen meegingen. Toen dit ïyvige peloton een voorsprong van dertig seconden had bevochten, commandeerde Marcel Bidot de Franse nationalen Pavard, Privat, Cazala, Ma- hé en Delberghe terug naar het peloton om Anglade te ondersteunen en liet hy alleen Jean Gracczyk als hulp voor Ri vière in de voorhoede. De poging om de drager van de gele trui naar het brug- gehoofd over te brengen werd geiyk de ondergang van deze vlucht. Want in hun yver sleepten de Franse nationalen be halve Anglade ook het gehele peloton weer erby. Nog zesmaal daarna werden aanvallen van enkelingen en groepjes in de kiem gesmoord. Daarby had ook Wim van Est zich laten zien, die in het gezel schap van Proost, Dotto, Batistini, Mes- selis, Brankart probeerden weg te ko men. De bliksem slaat in „Even voorby Merdrignac op het ge accidenteerde parkoers in de „Monts du Mene" (79 km) kwam dan de beslissen de vlucht, ingezet door Nencini, die on middellijk Rivière, Adriaenssens en ten slotte Junkermann aan zijn wiel kreeg. De Fransen, Italianen en Duitsers in het peloton legden onmiddellijk de koers stil en binnen enkele kilometers waren de vier koplopers uit het gezicht ver dwenen. Elkaar steeds aflossend reed het heerserkwartet voor wat het waard was. Binnen tien kilometer hadden zij een voorsprong van anderhalve minuut, die gestadig bleef groeien. Marcel Bidot wist niet hoe hy het had De Franse ploegleider ging naast Rivière ryden en fluisterde hem iets in het oor. En even later klonk het door de Tourradio: „Rivière leidt niet meer." Maar desondanks verslapte de tred van de anderen niet en toen koos de Franse kopman eieren voor zyn geld. Hy ver gat het advies van Bidot en hervatte zyn aandeel in de strijd. Na 108 km. by het binnenrijden van het departement Morhiban, was Ang lade onttroond. Toen overschreed de kopgroep de 4 min. 36 sec. die Adriaenssens op de gele trui achterstond. Er was geen houden meer aan De ravitaillering in Pontivy (123 km) werd met een voorsprong van 10 minuten op het snelste tijdschema, Wim van Est behoort tot de ren ners, die altijd snel een analyse van een rit kunnen en willen geven. Ook dit keer werd hy na aankomst in Lorient onmiddellijk door enkele nieuwsgierige journalisten omringd. „Formidabel hè, wat is er weer gereden vandaag. Ik heb nog nooit zo'n Tour meegemaakt. Gisteren een gemiddelde van ruim 43 km per uur,, vandaag meer dan 44 km. f Als het over een paar dagen warm f wordt, komt de klap. Let maar op. f Dan gaan we weer wandelen. Maar j) vandaag was het in ieder geval weer bar. Er was geen schijn van a kans, dat je uit het peloton weg- kwam, toen die vier voorop eenmaal de benen hadden genomen. De Ita- f lianen, Belgen, Fransen en Duit- f sers stopten telkens af wat ze kon- f den. En als de zaken eenmaal zo liggen dan hoef je ook niets meer te proberen. Tegen de samenzwe- f ring van drie ploegen van veertien a man doe je geen bliksem". En daar- mee had Wim van Est eigenlijk de gehele verklaring voor alle mislukte sprongen gegeven. Geldermans was f een van die vermetelen, die een f paar maal probeerden de brug te slaan. Maar de kloof was te groot, (I en de mannen voorin het peloton, zoals Anglade en Baldini stonden een dergelyke brutaliteit eenvoudig niet toe. Jo de Roo weer door zijn fiets De grote heren hébhen zich ge roerd en dientengevolge was het een wat mistroostig groepje Nederlan ders, dat vrijdag met een achter stand van 14 minuten het steile wie- Ierbaantje van Lorient in het zon nige Bretagne kwam oprijden. De fraaie posities van Wim van Est en Martin van den Borgh had den een ernstige knauw gekregen maar we mochten eigenlijk nog blij zijn, dat alle Nederlanders in het grote peloton konden binnenkomen, want voor een vijftal van onze oran jemannen was de situatie zo'n kilo meter of dertig voor de finish bij zonder kritiek. Voor de tweede maal in deze Tour brak Jo de Roo namelijk de vork van zijn fiets en het kostte tenminste drie minuten voor hij weer in het zadel van zijn reserve-machine zat. Intussen waren Piet Damen, Coen Niesten, Piet van Est en Jaap Kersten op hun ploegmakker blijven wachten en de stofwolken van de achterste volgwagen waren al lang weer opgetrokken toen het hardja- gende groepje Nederlandse achter blijvers het bord van de laatste 20 km. voorbij stoof. Gelukkig voor hen had het peloton de strijd met de vier vluchtelingen Riviere, Adriaenssens, Nencini en Junkermann op dat moment al lang opgegeven zodat het tempo in de hoofdmacht niet meer zo heel erg hoog lag. De aansluiting kwam zo doende tijdig tot stand en na de fi nish hadden allen nog lucht genoeg over om hun mening te geven over het merk fiets van hun Zeeuiose co-equipier. Kees van Leeuwen de held van de avond (Van onze sportredacteur) De jeugdige Kees van Leeuwen was de held van de avond. Op het allerlaatste moment greep men hem bij zijn jasje om in de oefen wedstrijd tegen UVS als linksbui ten op te treden. De ONA-speler Van Rijn had de reis naar Leiden namelijk te ver gevonden en Regeer bleek juist hersteld te zijn van een ziekte. Kees van Leeuwen, hoewel van huis-uit geen linksbuiten, deed het goed en scoorde na de rust twee fraaie doelpunten, waarmee hij de UVS-ploeg aan een gelijk spel tegen de sterke Velsense combinatie hielp. Door de bank genomen was het een aantrekkelijke oefenwedstryd. Voor rust was VSV, dat vyf nieuwelingen had op gesteld, sterker, na de hervatting gaf UVS de toon aan. Overigens boekte de blauwwitte ploeg het eerste succes. Midvoor Van Doorn (RCH)wiens spel verder echter niet imponeerde, strafte een aarzelende hou ding van de Velsense defensie resoluut af. Daarna nam de roodwitte ploeg het initiatief in handen. Linksbuiten Voet trok met een schot, dat via een blauw wit lichaam van richting werd veran derd, de score recht, rechtsbuiten Wim mers (Bloemendaal) bracht de stand op 12 en voor de thee profiteerde Dlk- staal (Alkmaar) dankbaar van een fout van rechtshalf Rem (DHC)13. De UVS-combinatie hield in de eer ste helft het spel tekort, waardoor men sporadisch ruimte kreeg, alhoewel Ny- man toch wel enkele malen de kans kreeg om te laten zien dat hy schieten kan. Aan de andere kant hield stopper Jan Kluivers nog eenmaal met het hoofd een zeker ïykend VSV-doelpunt tegen. Meer spel afgesteld op 42 km per uur, bereikt. De voorsprong van de leiders was inmiddels ook al tot meer dan tien minuten opge lopen. Het werd duidelijk, dat de Tour in een nieuwe stadium was gekomen. Het hing er nu alleen nog maar van af tot hoeveel de winst zou stijgen. De pogingen, die na de ravitaillering in het peloton werden ondernomen, om iets van de achterstand af te knabbelen, liepen op niets uit. Een groepje met Christian, Defilippis, Morales, Gelder- De uitslag van de zesde etappe, St.- MaloLorient (191 km) was: 1. Rivière (Fr.) 4 20 10, met bonifica tie 4.19.10; 2. Nencini (It.) 4.20.10, met bonificatie 4.19.40; 3. Adriaenssens (Belg.) 4.20 10; 4. Junkermann (Did) 4.20.10; 5. Strehler (Zwits./Lux) 4.33.02; 6. Manzaneque (Sp.) z.t.; 7. Bruni (It) 4.34.50; 8. Graczyk (Fr.); 9. Van Ge- neugden (Belg.); 10. Viot (Parys- Noord); 11. Gainche (West); 13. Wim van Est (Ned.); 14. Jaroszewicz (Did); 15. Brittain (GB); 16. Beuffeuil (Oost- Zmd-Oost)17. Schepens (Belg); 18. Baffi (It.); 19. Reinecke (Did); 20. Christian (Int.); 21. Darrigade (Fr.); 22. Geldermans (Ned.); 25. Niesten (Ned); 30. Kersten (Ned.); 40. Piet van Est (Ned.); 62. Van der Borgh (Ned.); 89. Anglade (Fr.); 96 Damen (Ned.); 100. De Roo (Ned.); 102 Baldini (It.); allen in dezelfde tijd als Bruni: 4.34 50. Het algemeen klassement na de zesde etappe luidt als volgt: 1. Adriaenssens (België) 27.50.08; 2. Nencini (It.) 27 51.20 op 1 min. 12 sec.; 3 Rivière (Fr.) 27.52 22 op 2 min. 14 sec 4. Junkermann (Did) 27 56.08 op 6 min.; 5. Anglade (Fr.) 28.00.12, op 10 min 0.4 sec.: 6. Wim van Est (Ned.) 28.01.02, op 10 min. 54 sec.; 7. Graczyk (Fr.) 28.01.06 op 10 min 58 sec: 8. Groussard (Fr. West) 28.02.59, op 12 min. 51 sec; 9. Simpson (GB) 28.03 46, op 13 min 38 sec.; 10 Baldini (It.) 23.04.01, op 13 min. 53 sec.; 11. Planckaert (Belg 28.04 50, op 14 min. 42 sec; 12. Pauwels (Belg.) 28.05.45, op 15 min. 37 sec.; 13. Van den Borgh (Ned.) 28.0546. op 15 min. 38 sec. 7. ex aequo Nederland, Groot-Brittan- nië, Parys-Noord. West, Internationale ploeg, Oost-Zuid-Oo9t en Centraal-Zuid allen 13.44.30. Het algemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1 Frankrijk 83.34 27; 2. België 83.45.03 3. Italië 83.50.57; 4. Nederland 84.08.26; 5. West 84.14.20; 6 Duitsland 84.19.03; 7. Parijs-Noord 84 23.11; 8. Oost-Zuid- Oost 8423.25; 9. Centraal-Zuid 84.23.36; 10. Groot-Brittannië 84 25.26; 11. Zwit- seri Lux. 84.26.00; 12 Spanje 84.26.54; 13. Internationale ploeg 84.42 52. Tot de strijdlustigste renner van de zesde etappe werd uitgeroepen de Itali aan Gastone Nencini. Hij kreeg 600 Na de hervatting kwam er aanzieniyk meer spel in de blauwwitte formatie en werd het een pittige, aantrekkelyke wed- stryd met perioden van goed voetbal. Zoals gezegd slaagde de UVS-er Van Leeuwen erin met twee treffers de stand geiyk te trekken: 3—3. Wat de nieuwelingen betreft: doelman Biere deed het opnieuw goed en rechts back Zwaan was zelfs nog beter dan vo rige week tegen Roodenburg. Een speler met een voortreffelyke balcontrole en een dito opbouw van het spel. Rechts half Rem viel voor rust tegen, maar kwam er in de tweede helft aanzieniyk beter in. In de voorhoede was Nyman de grote man. al had hij ditmaal het geluk niet op zijn hand. Voor een deel was dit ook te wyten aan het zwakke positiekiezen van midvoor Van Doorn. Rechtsbuiten Planken wisselde zwakke met goede momenten af. maar gaf toch wel de indruk mee „er iets van te kun nen". Hetzelfde kan gezegd worden van rechtsbinnen Van Dongen (DFC). wiens spel in deze wedstryd niet geheel uit de verf kwam, al kwamen er enkele bijzon der goede passes van zyn schoen. Het geheel was beslist niet onbevredi gend. Er zyn echter nog meer sollicitan ten en die zullen waarschynlijk de ko mende week in een oefenwedstrijd aan de „voetbal"-tand worden gevoeld. Acht UVS-spelers bedanken voor nieuw contract Alle spelers, die vorig seizoen voor UVS in de sectie betaald voetbal uit kwamen, hebben voor het komende sei zoen een nieuw contract aangeboden gekregen. Luu„ Acht spelers als men Cor en Frans punten tegen zijn grootste concurrent, v- d; ^eeu.!v' die reeds eerder bedankten, Rivière, 300 j meetelt zijn het er tien hebben het Het puntenklassement luidt na zes J)es*uur 'aten weten, dat zjj op een pro- ritten: 1. Graczyk (Fr 22 pnt; 2. Ri- I !?"?5Ien van het contract geen prys vière (Fr.) 20 pnt; 3. Nencini (It.) 16 I I stellen. pnt. 4 t/m 7. Defilippis (It.). Schepens n„nWlm KmUUmrtwtm - 4 Belg,). Prlyat (Fr.) en Darrigade (Fr.) Het zyn: Jan Verkuylen (studierede- al'.en 10 pnt. De speciale pryzen voor de ploegen van acht renners werden toegekend aan de Duitser Junkermann (als lid van een landenequipe) en Viot (Parys-Noord), als lid van een regionale ploeg. Drie renners: Thaler (Int. ploeg), Mas (Sp.) en Willi Altig (Did) arriveerden na het sluiten van de controle. Zij werden uit de strijd genomen. Geen der coureurs werd onfortuinlijk genoeg geacht om de prijs voor de grootste pechvogel in ont vangst te nemen. het amateurisme), Hennie Bekkering (studieredenen), Theo van Kampen, Ryshouwer, De Haas (studieredenen). Hak en Van Putten. AI deze spelers hebben inmiddels van het UVS-bestuur bericht ontvangen dat hun contract is opgezegd. Met de be merking: „op eigen verzoek". Deze uittocht verontrust het UVS- bestuur allerminst. Het aanbod is groot en zoals uit de recente oefenwedstrijden is gebleken: de talentvolle plaatsvervan gers staan (en maar wat graag) ge reed. mans en Battistini werd door de trico- yan £st (Ned 28.10.26; 38. Da- lores teruggehaald en ook Strehler en2812.16; 41. Gcldennans Manzaneque probeerden tevergeefs de men - - kloof naar de leiders te overbruggen. 28.1222; 74 De Roo (Ned.) Maar zij smaakten tenminste nog 'taïK?£.a" genoegen "dm anderhalve minuut1 (Ned.) 28.~0.37, 84 ixiesven mcu.; ïoor het peloton in Loriënt aan te ko- ï8^t40'ploegenlc!flssement ïan de zesde In het grote peloton, dat met een ach terstand van 14 minuten 40 sec. na Ri vière de baan opreed, bevonden zich al le Nederlanders. etappe was: 1. Frankryk 13 28.50; 2. Italië 13.29.20; 3/4. België en Duitsland 13.29.50; 5/6. Zwitserl.-Luxemb. en Spanje 13.42.42; Wimhledon-kampioenschappen Dc 26-jarige Neale Fraser, zoon van een rechter uit Melbourne, zette vrijdagmiddag de kroon op zijn carrière, door in de finale van het herenenkelspel zijn landgenoot Rod Laver met 6—4, 3—6, 9—7, 7—5 te verslaan. De ruim 18.000 toeschouwers op de tribunes hebben twee en een half uur kunnen genieten van „powerplay", waarin vooral de keiharde services en smashes van beide spelers domineerden. Een snel duel ook, dat in de derde set bij de stand 5—3 in het voordeel van Fraser wegens de regen werd onderbroken. Neale Fraser is met deze prestatie hoogstwaarschijnlijk de laatste „ama teur", die zijn naam op de lange ïyst van Wimbledonwinnaars liet bijschrij ven, aangezien de volgende jaren Wim bledon een open tournooi zal zyn. Fra ser won vooral door zyn routine en gro tere fysieke kracht, ofschoon zijn tegen stander, Rod Laver, beter tennis speelde dan een jaar tevoren, toen hij eveneens ln de finale door de Peruviaan Alex Almedo, werd verslagen. Neale Fraser mag zich de beste tennisama teur ter we reld noemen en ontving uit handen van Prins Philip van Edinburgh de overwin naarsbokaal. Hij won de hoogste tennis- titel na een aanloop, want in 1958 moest hy in de finale tegen Cooper met een tweede plaats genoegen nemen. Op merkzame toeschouwers waren o.a. Prins Philip, de Hertogin van Kent, Prinses Margaret met haar man Tony Arm strong Jones. Prinses Ann en tennispro- motor Jack Kramer, de man die tot nu elk Jaar de winnaar van de titel aan zijn „circus" verbond De donkerharige Fraser had slechts twintig minuten voor de eerste set nodig, toen scheen de balans naar de andere zijde door te slaan. Ineens lukte de ser- NEAL FRASER vice van Laver cn zijn onzichtbaar ge slagen forehand rukte Fraser bijna het racket uit handen. Hij nam een 30 voorsprong. Fraser vocht terug, maar verloor toch met 36. Ook in de derde set bleef de stryd ge- ïyk opgaan. Fraser leidde met 8—7 en de stand was 4040. Fraser kwam ten val toen hy een harde forehand drive retourneerde. Laver had toen alle kans de bal in te slaan, maar hy greep zijn kans niet. Hard joeg hij de bal in het net. Met oen bijna monotone gelykmatig- heid wonnen beide spelers in de vierde set hun services, maar de superioriteit van Fraser kwam steeds meer tot uiting. By de stand 6—5 en bij zijn derde set- punt won hy met een magistrale fore hand de set, en de party en het was een jubelende Fraser die met een geweldige zwaai zyn racket ln de hoogte wierp. Sprintwedstrijden op Bosbaan De Dordrechtenaar Lex Redele heeft Stuurmanloie Twee: 1. Nereu» 13S9- tijdens de door Argo georganiseerde 12. Triton 138.3 sprintwedstrijden op de Bosbaan te Am-1 Oude Twee: 1. NJord 142 8 - 2 Nereus sterdam getoond, dat hij zijn plaats in 1.44.3; 3. Argo 146 4 de selectieploeg voor de Spelen te Rome Lichte Vier A: 1. NJord 1.37 3; 2 Areo volkomen waard is. Want in de skiff bij j 1.38.7; 3. Phocas 1.40.7. de zgn. sprintwedstrijden over 500 meter zegevierde hy tweemaal. Ofschoon hij beide keren 50 meter voor de finish nog duidelyk achter lag, wist hy op het laatste stuk zyn concurrenten, bij wie de Willem III-skiffeur Rentmeester te kloppen. Een eveneens boeiende race was onge twijfeld die in de Oude Vier tussen de ploegen van Argo en Njord de dead- heat ploegen van de Varsity. Het werd een felle stryd die door Njord gedecideerd werd gewonnen. Een prachtige strijd was er tussen de Achten van Laga en Nereus. Met een magnifie ke eindsprint wonnen de Amsterdam mers van Laga na een halve lengte ach terstand te hebben weggewerkt. De uitslagen luiden: Jonge Twee A; 1. Nereus 1.49.6; 2. Laga 1.50.9; 3. Skadi 1.53.3. Lichte Skiff: 1. Argo-Goldschmidt geen tyd; 2. Triton-Keiler geen tyd. WIELRENNEN Ronde van Oostenrijk Het eerste gedeelte van de zevende etappe van de Ronde van Oostenryk een tydrit over 35 km. van Ried naar Branau is gewonnen door onze land genoot Jan Hugens in 56 min. 5,8 sec. René Lotz de leider in de algemene rangschikking werd tweede in 57 min. 17 sec. De uitslag was verder: 3. Dits (België) 57.50.-; 4. Daram (Oostenryk» 58.18.-; 5. Rutschmann (Zwitserland) 59.13.5; 6. Delahaye (Bel gië) 59.14.1. Ook in het tweede deel van de ze vende etappe, Branau-Wels over 83 km., was het een Nederlander, die de eerste plaats bezette. Jan van der Klundert fing ln 1 uur 51 min. en 13 sec. door de inish, tweede werd de Italiaan Pizzini op l sec., de derde plaats was voor de Zwitser Jaisli, die 11 sec. na onze land genoot over de eindstreep ging. In de totaaluitslag van de zevende etappe bezetten Hugens en Lotz resp. de eerste en tweede plaats. Lotz bleef in het bezit van de leiderstrui. In het ploegenklassement leidt Nederland voor Oostenrijk en België. De totaaluitslag van de zevende etappe luidt: 1. Hugens (Ned.) 2 uur 48 min. 10,8 sec.; 2. Lotz (Ned.) 2.49.22; 3. Dits (Belg.) 2.49.45; 19. v. d. Klundert (Ned.) 2.52.48,7; 30. Snyder (Ned.) 2.54 42.5. Het algemeen klassement na de ze vende etappe luidt: 1. Lotz (Ned.) 31 00.38; 2. Damm (Oost.) 31 04.27 3. Inthaler (Oost.) 31.06.15; 5. Hugens Ned.) 3108.56; 12. Snyder (Ned.) 31.25 38.5; 30. v. d. Klundert (Ned.) 3U7J4.7. Oude Vier: 1. NJord 1.29.9; 2. Argo 1.32.9. Jonge Skiff A: 1. NJord-De Jonge 1.41.3; 2. De Hunze-Imelman 1.43.1; 3. Nereus-Van Golverdlngen 1.43.7. Oude Skiff: 1. Dordtse-Redele 1.36; 2. De Maas-Bakker 1.36.1; 3. Willem m- Rentmeester 1.36.2. Jonge Acht A: 1. Nereus 1.22.8; 2. Tri ton 1.26. Jonge Twee B: 1. Argo 1.46 7; 2. Ne reus 1.48 8 3. Skadi 1 49 5 Stuurmanloze Vler: 1. Argo 130.5- 2 Nereus 1.35.1; 3. Laga 1.45. Jonge Vier A: 1. Triton 1.33 8; 2. Laga 1.33.9; 3. Skadi 1.37.5. Jonge Skiff B: 1. Njord-De Jonge 1.40.2; 2. De Hunze-Imelman 1.43.1; 3. Triton-Keller 1.45. Vieren: 1. Njord 1.27.2; 2. Nereus 1.30.5; 3. Argo 1.34.1, Oude Acht: 1. Laga 1.23.3; 2. Nereus 1356. Skiff: Redele 1.36.5; 2. Rentmeester 1.36.7; 3 Bakker 1 37.1. Lichte Vier B: 1 Njord 136.7; 2. Ne reus 1.63.9; 3. Argo 1.393. Overnaadse Vier: 1. Nereus 1.36; 2. Triton 1.37.5: 3. De Hoop 1.42.1. Tweeën: 1. Njord 1.40.3; 2. Nereus 1.42.6; 3. Argo 1.47.2. Achten: 1. Nereus 1.21.6; 2. Laga 131.8. Jilles v. d. Heyden gaat niet naar UVS De besprekingen tussen de besturen van LFC en UVS over het aanbieden van een semiprof-contract aan de LFC- aanvoerder Jilles v. d. Hevden bij UVS, zijn zonder vrucht gebleven. Jilles heeft de zaak van alle kanten bekeken en medegedeeld, niet op de aanbieding te zullen ingaan. Hy blijft amateur en LFC'er. Sportagenda Zandvoort (circuit) Nationale sport wagenraces. Scheveningen (Metabanen) Exhibitè Wimbledonspelers. IJsselmeer Internationale zeilwed- stryden Draken (Dragon Gold Cup). Westelnderplassen Nationale zeil- wedstryden. Enschede Internationale atletiek- wedstryden. Wassenaareeweg (10 uur) Honk- balwedstryd SikkensSVV 2. Amersfoort. 2 uur: 8electiewedstryden Neder landse Olympische zwemploeg.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5