JONGEDAME j JAPONNEN UW PULLOVER Argentijnse president Frondizi vandaag in ons land aangekomen „LUCIENNE" Nederlandse margariiiebelaiigeii bedreigd door E.E.G.-melkbeleid Met een enkel woord Agenda VRIJDAG 1 JULI 1960 LORTZINGS „WILDSCHÜTZ" Het operagezelschap „Forum'' intro duceerde gisteravond in de schouwburg te Enschede het wel wat verbleekte ope- raatje „Der Wildschütz" van Gustav Albert Lortzing (18011851) niet veel stuwkracht onder de pittige leiding van Gustav Füleborn, wiens voortvarende tempi ons welkom waren, omdat zij het gevaar voor verveling deden vermin deren. Deze „komische Spieloper", met haar ietwat kinderlijke intrigue, zou immers in deze tijd niet te verteren zijn, indien zij in een te trage en zoete lijke vertolking tot ons gekomen ware. Dit nu was gelukkig in genen dele het geval: er werd in het algemeen vlot gezongen en geacteerd, speciaal door Anton Eldering (bas) in de glansrol van de oude onderwijzer Baculus en door diens jonge bruid Gretchen (Dini Ta- dema), hoewel zij voor een dergelijke vertolking haar verschijning niet mee had. De presentatie van Henske Nooy als barones Freiman (de student) die het hoofd van graaf van Eberbach (An- toni Wink) tijdelijk op hol brengt, was zeer aannemelijk, evenals die van An nie Steiner als gravin van Eberbach, dwepend met Griekse tragedies. Dank zij de goed getroffen décors en kos tuums van Wim Vesseur viel er ook vi sueel te genieten* al misten wij hier de „kleurentelevisie' wel in het bijzonder. Het algehele niveau was verdienste lijk en strekte het ensemble tot eer, waarbij in aanmerking genomen moet worden, dat de operacultuur in ons land nog jong is. Bepaald hinderlijk deed meermalen de te Hollandse uitspraak van 't Duits aan. Intussen blijft het de vraag, of een opera als deze, stammend uit een typisch „romantisch" tijdperk en die allang van het repertoire is af gevoerd wegens haar onbelangrijkheid, in staat is de huidige generatie nog een ganse avond te boeien, alle goede bedoe lingen haar nieuw en fris leven in te blazen, ten spijt. Er is wei het nodige enthousiasme ontplooid en met véél zorg te werk gegaan, maar of dit vol doende is om een doorslaand succes te waarborgen, is aan gerechte twijfel on derhevig. Advertentie) Intussen bleek de cameraregie zoda nig, dat wij het gevoel kregen, zelf in zaal aanwezig te zijn. En dat was op zichzelf uiterst prijzenswaardig! Nu nog interessanter keuze en we bevinden ons op de goede weg, Nederland met „opera- land" iets meer vertrouwd te maken. Wat helaas nog altijd dringend nodig is! H. Dader roofoverval gepakt De Velsense politie heeft meegedeeld, dat haar afdeling recherche er binnen 36 uur in is geslaagd de vermoedelijke dader van een roofoverval op de 75- jarige weduwe I. Levasier aan de Wijk aan Zeeëerweg in IJmuiden aan te houden. Het is een 35-Jarige inwoner van Velsen. De recherche, die gedurende 36 uur onafgebroken alle verkregen inlichtingen heeft nagegaan, is er van overtuigd de dader in handen te hebben. Tenslotte wordt meegedeeld, dat in het belang van het onderzoek thans geen nadere bijzonderheden kunnen worden verstrekt. Oorlogsmisdadigers in de Braziliaanse hoofdstad Herbert Cukurs. die kapitein bij de Letse SS is geweest en die ervan be schuldigd wordt dat hij 32.000 joden heeft vermoord, is uit Sao Paulo (Bra zilië), waar hij met zijn gezin woonde, naar de Braziliaanse hoofdstad Rio de Janeiro gegaan. Hij vreesde represailles van de joodse kolonie in Sao Paulo, die hem bedreigd zou hebben. Cukurs was in het bijzonder bang voor ontvoering. Twee politiemannen in burger vergezel den hem naar Rio de Janeiro. Groter bedrag voor Amerika's defensie Het Amerikaanse Congres heeft gis teravond een wetsvoorstel aangenomen, waardoor de regering 660 miljoen dollar meer kan besteden aan de defensie dan Eisenhower had gevraagd. Het ging hier om een wetsvoorstel voor de aanwending van al toegestane gelden. Twintig maal zoveel De Britse eerste minister Mac- millan heeft gisteren, in antwoord op vragen, in het Lagerhuis ver klaard, dat het Westen ongeveer twintig maal zoveel hulp aan onderontwikkelde landen verleent als de communistische staten. (Advertentie) Op ons AANNEEMBUREAU (advertenties en abonnementen) wordt voor zo spoedig moge lijk gevraagd een Leeftijd plm. 18 jaar. f Mulo-diploma strekt tot aanbeveling. Uitvoerige, eigenhandig geschreven sollicitaties te richten aan de directie van LEIDSCH DAGBLAD N.V., Postbus 54 (Witte Singel I). ligt bij ons klaar,in elk model, in elke kleur, in elk dessin en óókin elke prijs. Zo'n behaaglijk en zo'n stijlvol kleding stuk is onontbeerlijk en met ons klimaat zeker ook in de zomer. LEIDEN Breestraat 152—154 HERENMODE KATWIJK Voorstraat 4 Met koninklijke trein Nederlanders voorbeeld voor hele wereld Vervolg van pag. 1 Alleen daden tellen, zegt men in Brussel Verdrag is belangrijk Onze Brusselse correspondent telefo neerde ons hedenochtend: In Brussel heeft de felle anti-kolo nialistische rede van de Kongolese pre mier Loemoemba een deplorabele in druk gemaakt. De beurs reageerde met een forse koersdaling van de Kongolese aandelen, waardoor een deel van de winst der laatste weken verloren ging. De zeer geruststellende en voor België lovende verklaring van Loemoemba aan het galadiner, gevolgd door een in koor aangeheven „leve de koning en leve België" konden de heftige taal van de premier in het parlement niet wegvagen en gisteravond brachten de Brusselse avondbladen vrij heftige commentaren op deze rede. In de kringen van het departement der Afrikaanse Zaken, zoals het departe ment werd herdoopt, is men nochtans van oordeel dat men met de Afrikaanse sfeer rekening moet houden, terwijl bo vendien het essentiële voor België is be reikt, met name het Belgisch-Kongolees verdrag, dat een dag vóór de onafhan kelijkheid werd ondertekend, en dat on der meer bepaalt, dat de drie Belgische militaire bases in Kongo door Belgische troepen bezet blijven. Het tegelijkertijd warm en koud blazen is een typisch Afrikaanse gewoonte en in de kringen van het departement is men van oordeel dat alleen de daden tel len. Die daden zijn tot nu toe niet on vriendelijk geweest voor België en dat is het overheersende feit. Bovendien is veel van wat Loemoemba gezegd heeft waar. Ontwikkelde negers moeten het inder daad als een voortdurende vernedering hebben ondergaan, dat zij onder het ko loniale regime niet als gelijken met de blanken werden behandeld. Het was echter wel zeer misplaatst, dat geven alle woordvoerders in Brussel toe, dat alles te zeggen in aanwezigheid van de koning der Belgen en op de prachtige dag van de onafhankelijkheid, die van België niet diende afgedwongen te worden. Direct na de opstand van 4 januari 1959 heeft de Belgische regering van toen inderdaad de les begrepen, al dus deze Belgische officiële woordvoer ders. Beiden hadden ongelijk Er is dus wel een ernstige kans aan wezig dat België wanneer het hiervoor det nodige financiële offers brengt in Kongo zal kunnen blijven met zijn eco nomische belangen, met zijn industriële investeringen, die op 150 miljard Belgi sche franken worden geschat, en met zijn technici. In Kongo speelt echter het grote wereldgebeuren thans zijn rol, en hoe de wagen van de geschiedenis ginder door de dynamische gebeurtenissen zal worden meegesleurd kan op het ogenblik niemand zeggen. Maar vele pessimistische Belgen - zij waren ook vandaag zeer talrijk - die op 30 juni een bloedbad in Leopoldstad hadden voorspeld met brand en moord, zijn klaarblijkelijk te pessimistisch ge weest, terwijl de minderheid van opti misten die alleen verbroedering en ver klaringen in de maneschijn hadden ver wacht, evenmin aan hun trek zijn geko men. De conclusie van een Belgisch woord voerder: „in het leven is nooit alles zo mooi als men het zich had gedroomd, noch zo erg als men het had ge vreesd President Arturo Frondizi van Argentinië passeerde vanmorgen vroeg bij Oldenzaal de Nederland se grens. Hier begon het officiële bezoek van de president en zijn echtgenote aan ons land, dat tot morgen zal duren. President Frondizi en mevr. Frondizi reisden in de koninklijke trein. Zij kwamen uit Hamburg, vanwaar zij werden begeleid door de adjudant van Prins Bernhard, luitenant-kolonel C. C. Geertsema. In de koninklijke trein reisde ook het gevolg van president Fronzini mee, o.a. de Argentijnse minister van Buitenland se Zaken, dr. Diogenes Taboada en de staatssecretaris van Financiën, dr. Guillermo W. Klein. De trein arriveerde om vijf minuten over half negen in Oldenzaal, waar hij werd opgewacht o.a. door mevrouw L. A. J. baronesse de Smeth, dame du palais van H.M. de Koningin, mr. G. C. D. baron van Hardenbroek, groot meester van het Huis van H.M. de Koningin en dr. Raul C. Migone, am bassadeur van Argentinië. Nadat mevrouw Frondizi een boeket bloemen in ontvangst had genomen, stapte zij weer in de koninklijke trein om met het Argentijnse gezelschap ver der door te reizen naar Baarn, waar men om halfelf arriveerde. Begroeting Op het met een loper belegde perron werden de president en zijn echtgenote in het Spaans begroet door Prins Bernhard, die hem had opgewacht in de koninklijke wachtkamer. Direct na de begroeting, nog op het perron, hield president Frondizi een korte toespraak tot het Nederlandse volk, waarin hij zei, zeer vex-heugd te zijn een bezoek te mogexx brengen aarx Nedex-land, een land dat de Argentijnen zeer bewonderen en liefhebben. Hij bracht een hartelijke groet over van het Argentijnse volk en noemde de Ne derlanders een voorbeeld voor de hele wex-eld. Hij px-ees het Nederlands ver nuft en doorzettingsvermogexi en de bij drage die ons land heeft geleverd aan de wereldvrede. In de koninklijke wachtkamer werden vervolgens de burgemeester van Baax-n, mr. F. J. van Beeck Calkoen, de com mandant van de vliegbasis Soesterberg, kolonel G. van der Wolff, en de presi dent van de Nederlandse Spoorwegen, ir. J. Lolimann, aan president exi me vrouw Frondizi voorgesteld. Buitexi het station speelde de Kon. Militaire Kapel onder leiding van majoor R. van Yperen het Ax-genntijnse volkslied. Daarna in specteerden president Frondizi en Prins Bernhard, die het geklede tenue van generaal der Grenadiers droeg, de ere wacht. Om kwart voor elf vextrokken de bui- BOODSCHAP VAN KONINGIN Koningin Juliana Heeft bij het begin van de campagne tegen de honger een boodschap gezonden aan de voedsel- en landbouworganisatie van de V.N. te Rome. De tekst van deze boodschap luidt: „Ik verheug my erover dat ik mijn sympathie kan betuigen met de wereld campagne tegen de honger en ik kan U verzekeren van de steun van mijn regering. Deze campagne zal de inspan ning vergen van alle mensen van goede wil. Slechts door gemeenschappelijke inspanning zal het mogelijk zjjn een stap voorwaarts te doen op de weg naar een wereld, waarin geen gebrek zal be staan. Ik hoop dat U erin zult slagen deze belangrijke taak te volbrengen". KONINKLIJKE FAMILIE VAN 10-30 AUGUSTUS MET VAKANTIE De Koninklijke familie zal van 10 augustus af aan boord van de „Piet Hein" en „De Groene Draeck" een ge zamenlijke zomervakantie doorbrengen in de wateren van Zuid-Italië en Sicilië. Het Koninklijk gezin zal 30 augustus naar Nederland terugkeren in verband met de verjaardag van Prinses Wilhel mina. Het ligt in de bedoeling van de Konin gin en Prins Bernhard met de Prinsessen Beatrix en Irene in de eerste helft van September enkele evenementen van de Olympische Spelen in Rome mee te maken. PRIJS BACONVARKENS VERLAAGD Teneinde te voorkomen, dat als ge volg van de daling in het prijspeil op de varkensmarkt het aanbod van var kens in het bacongewicht te grote vor men gaat aannemen, heeft het Produkt- schap voor Vee en Vlees besloten de prijs voor baconvarkens ingaande maandag 4 juli met 5 cent per kg te verlagen. Dientengevolge zal met ingang van de genoemde datum voor baconvarkens van 63 t.e.m. 70 kg in de kwaliteitsklas sen 1 t.e.m. 4 een prijs gelden van res pectievelijk f. 2.02, f. 1.96. f. 1.93 en f. 1.90 per kg. koud geslacht gewicht. VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. VARA18.00 Nws. 18.15 Pol. lezing. 18.25 Tour de France (herh.) 18.35 Lichte muz. 18.55 De puntjes op de 1, lezing. 19.05 V. d. kind. 19.15 Lichte muz. VPRO: 19.30 De stad nu, lezing. 19.45 Op bezoek bij anderen, lezing. 20.00 Nws. 20.05 Een ou de dorpskerk in herstel, rep. 20.10 Boek bespreking. 20.15 Concertgebouwork. en soliste. 20.35 De mens en zijn werk, le zing. 20.50 Nederlanders in intern, tech nische bijstand, lezing. VARA: 21.00 Tour de France. 21.10 Licht progr. 22.05 Tour de France. 22.15 Buitenl. weekoverz. 22.30 Nws. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, ge sprek. VARA: 23.00 Soc. nws. in Esperan to. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 ni. NCRV: 18.00 Harmoniemuz. 18.20 Gram. 18.35 Koorzang. 18.50 Regeringsuitz.: Ame rikanen werken in Nederland. Een ge sprek van mei. dr. J. J. van Dullemen, di rectrice van ae U.S. Educational Founda tion, met enkele Amerikaanse studenten. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Huismuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Amus. muz. 20.15 Een kopje koffie voor oom Hans, hoorsp. 21.05 Gram. 21.15 Omr. ork. en solist. 21.60 Kunstrubr. 22.10 Lichte muz. 22.30 Nws. en SOS-ber. 22.40 Gram. 22.45 Avondover denking. 23.00 Kunstbeschouwing. 23.20 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 14.30 Rep. Wimbledon. 20.00 Royal Tournament. VARA: Act. 21.00 Kamermuz. 21.20 Filmdocum. 21.50 Avonturenfilm. NTS: Evtl. filmverslag Ronde van Frankrijk. tenlandse gasten per auto naar Soest- dijk om hun opwachting te maken bij Koningin Juliana. Men arriveerde om vijf voor elf in Soestdijk waar men ruim een half uur bleef, om daarna naar Amsterdam te vertrekken. Lunch in hoofdstad In het Amstelhotel in de hoofdstad werd de Argentijnse president en mevr. Frondizi en hun gevolg door de Neder landse regering een lunch aangeboden. Tijdens deze lunch voerde de minister president, prof. dr. J. E. de Quay, het woord. Hij gaf uiting aan gevoelens van idepe bewondering en toegenegenheid voor het Argentijnse volk in het alge meen en voor de president in het bij zonder, wiens ambtsperiode het kenmerk draagt van een waarlijk democi-atisclx bewind. Prof. De Quay memoreerde de betrekkingen tussen Argentinië en Nederland in het heden en het vex-leden. Hij constateerde een gi-oei van de ban den met Argentinië en andere Latyns- Amei-ikaanse staten, niet slechts uit economische overwegingen, maar omdat men zich bewust is geworden van het feit, dat met name Argentinië als wes ters land een geestelijke instelling ver toont, die in gi-ote trekken overeenkomt met onze eigen idealen en opvattingen, en bracht een heildronk op Argentinië De minister-president wees óp de toe- en het Argentijnse volk uit. HEEFT U ONZE COLLECTIE AL GEZIEN Exclusieve Damesconfectie BOTERMARKT 17 - TEL. 32765 nemende Europese oriëntering op Argen tinië en de positieve instelling aldaar ten aanzien van het aanknopen van relaties met West-Europa. Hij releveerde voox-ts het steeds belangrijker wordende han delsverkeer en hij hoopte in dit vei*band ook optimistisch te mogen zijn voor de toekomst. Tenslotte hief hij het glas ter ei*e van president en mevrouw Frondizi (Van onze Haagse correspondent) Eenstemmig heeft gisteren het Pro- duktschap voor Margarine, Vetten en Oliën tijdens een te Den Haag gehouden openbare vergadering zijn ernstige be zorgdheid uitgesproken over de gevol gen, die het door de Europese commis sie, blijkens de ontwerpvoorstellen voor de landbouw, voorgestane gemeenschap pelijke beleid in de melksector van de EEG voor de producenten, handel en BINNENLAND Mevrouw M. L. Lieftlnck-Roser, de echtgenote van de commandant van het Korps Mariniers, beeft gistermiddag op de werf van G. de Vries Lentsch jr, in Am sterdam de onderdlepwatermijnenveger Schuiling te water gelaten. Het is de achtste van een serie van zestien onder- diepwatermijnenvegers, die worden inge richt voor bet veimletigen van alle be kende typen mijnen. Ze kunnen gezien hun diepgang tot dicht onder de kust komen. BUITENLAND De Griekse premier Constantine Ka- ramanlis is gisteren per vliegtuig te Pula aangekomen voor een officieel bezoek van drie dagen aan Joego-Slavië. Hij is verge zeld van minister van Buitenlandse Za ken Averoff. In een artikel in „Politika" wordt het bezoek van de Griekse premier toegejuicht als een nieuwe mogelijkheid voor de staatslieden van belde landen om In Australië is de dienstplicht van 1 juli niet meer van kracht en vervangen door opleiding van vrijwilligers. In negen laar zijn 195.000 jongelieden voor de mi litaire dienst opgeleid. President Mohammed Ajoeb Chan van Pakistan zal op 5 november in Cairo aankomen voor een staatsbezoek van vijf dagen aan de Verenigde Arabische Repu bliek. De Duitse toneel- en filmspeler Ja kob Tiedtke is gisteren een week na zijn 85ste verjaardag te Berlijn overleden. Hij is bekend geworden door humoristische rollen. H(j heeft met Max Rheinhardt te Berlijn gewerkt. Ook is hij aan het Hof- burgtheater in Wenen verbonden geweest. Adlai Stevenson heeft gisteren in Washington tegen journalisten gezegd dat hij er geen bezwaar tegen heeft als zijn naam op de komende conventie van de Democratische partij in Los Angeles ge plaatst wordt op de lijst van kandidaten voor het presidentschap. consumenten van andere voedingsvetten dan boter zal hebben. Een door het directoraat-generaal van de Landbouw van de Europese Commis sie georganiseerde bespreking met het belanghebbend bedrijfsleven te Brussel bevestigde de reeds bestaande indruk, dat inderdaad in bepaalde groepen een sterke neiging bestaat het steeds toene mende deficit in de EEG-zuivelsector toe te schrijven aan de nog immer stij gende melkproduktie. Verder is de ten dens waargenomen, de steun aan de noodlijdende producenten van olijfolie in Italië en de steun ten behoeve van de producenten van oliehoudende grond stoffen, oliën en vetten in de geasso cieerde EEG-gebieden in Afrika ten laste te brengen van de consumenten van andere voedingsvetten dan boter. Bijzonder was het Produktschap ge beten op het voorstel de stijgende melk produktie voornamelijk als boter af te zetten en dat daarbij slechts de vetstof- fenmarkt de enige mogelijkheid zou bie den er nog grotere hoeveelheden zuivel- produkten aan toe te voegen. Hiermee, aldus stemmen tijdens de vergadering, zou een instrument gescha pen zijn tot het nemen van maatregelen om de verwachte toeneming van de bo- terproduktie in 1965 al circa 250.000 ton of ruim 25 pet. van de huidige EEG- produktie een afzetmogelijkheid te bieden ten koste van de margarine en andere spijsvetten en oliën. Men was verontwaardigd, dat de be wuste landbouwvoorstellen met geen enkel woord tonen, waarom de stijgende melkproduktie niet in andere vorm dan die van boter, kan worden afgezet. Waarom, zo vroeg men zich af, komt er geen sterke stimulans tot meer afzet van bijvoorbeeld consumptiemelk? Nog erger worden de gevolgen, als men ter stimulering van de boterafzet er toe zou overgaan de margarine extra te belasten. Met cijfers werd aangetoond dat by een belasting van de margarine ten bate van de boterafzet de consument in ons land een onevenredig zwaar deel van de lasten zou moeten dragen. Men zag dat enerzijds als een onnodige aan tasting van de levensstandaard, ander zijds als een discriminerende vorm om steun ten bate van de zuivelsector op te brengen. (fa Veilig kopen "V - gSF bij de erkende Hf vakhandel met IF volledige garantie W De Technische Unie. I volkome Van der Werf parkConcert Chr. Muziek' vereniging „Concordia". 8 uur nam. Voorschoten: Terrein „Ons Kinderhuls". Bazaar ten bate van kinder huis Nieuw-Voordor. 1 juli 25 en 7 10.30 uur nam; 2 Juli 711 uur nam. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal)Evangeliepre diking „Licht over Lelden1'. 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk: 1011 u. oorm. Bijbelstv-**" -* J van Den Haag. Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Station (halte H.T.M.)Wandeling Ned, Chr. Relsver. door Kijfhoek en Blerlap, 1.45 uur nam. Lakenhal: K. en O.-rondleiding Jan v. Goijen-tentoonstelling. 3 uur nam. Voorschoten: Terrein „Ons Kinderhuis". Bazaar ten bate van kinder huls Nieuw-Voordor. 1 Juli 25 en 7- 10.30 uur nam; 2 juli 711 uur nam. ZONDAG Den Burcht (grote zaal): Evangeliepre diking „Licht over Lelden1'. 8 uur nam. De Overdekte: Volle Evang. Zending. 10.15 uur voorm. evang. J. Zijlstra, nam, 3 uur doopdienst olv. Jac. Zeegers en J, Maasbach. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Schouwburg: Holland Festival. Voor dracht Han Bentz van der Berg „Onder het Melkwoud". 8,15 uur nam. Speeltuin „Oosterkwartier" (Borneo- straat)Ouderavond Opleidingsschool Driftstraat. 8 uur nam. Stadhuis: Gemeenteraad 2 uur nam. DINSDAG ToussalntkadeOpening Chr. Nijver heidsschool voor meisjes. 2.30 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (Kerkzaal): Halfuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Maredijk/Poelgeeststraat: Straatpredi- king Open Deurwerk herv. gemeente. 7.30 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 u. nam. Schouwburg: Holland Festival. Little Ballet Troupe from Bombay. 8.15 uur nam. DONDERDAG Het Gulden Vlies: Aandeelhoudersver gadering N.V. Van Wijk en Heringa, 3 uur nam. ZATERDAG BeestenmarktOpenluchtbijeenkomst Leger des Heils. 8 uur nam. BIOSCOPEN Studio: „Een les ln liefde". 18 Jaar. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido: „Parfum en vuil". 18 jaar. Werk dagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag; 2.30 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „De roemrijke daden van Dan ny" (up in arms). A.l. Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Meneer de baron". 14 jaar. Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Casino: „Modern Times". AJ. Werkda gen: 2.30. 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Parachutistencommando". 14 jaar. Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zon dag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Astra-theater - Wassenaar vrijdag 8 u. zaterdag en zondag te 7 en 9.15 uur „Du bist wunderbar". A.l. Maandag - dinsdag - woensdag 8 uur, - zondag en woensdag 2.30 uur "White Wilderness". A.l. Donderdag 2.30 uur en 8 uur „Ont vlucht uit Colditz. 14 Jaar. VOOR ZATERDAG 2 JULI Hilversum I, 402 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.23 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: Samen thuis, lezing. 10.05 Morgen wijding. 10.20 (VARA)Gevar. progr. 11.32 Fagot en plano. 12.00 Lichte muz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Voor de teenagers. VARA: 14.15 Voor do jeugd. 14.50 Koor zang. 15.05 Het socialisme in deze tyd, le zing. 15.20 Kamerork. en sol. 16.15 Boek- be8pr. 16.35 Voor de toeristen. 17.00 Jazz- muz. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Plano-soll. 18.30 Muziek- klosk. 19.00 Kunstact. VPRO: 19.30 Bin nen en buiten de grenzen, lezing. 19.40 Christus, zijn leerlingen en de mensen, lezing. 19.55 Deze week, lezing. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 21.35 Soc. comm. 21.40 Licht progr. 22.05 Sportuitsl. 22.30 Nws. 22.40 Zang met interviews. 1.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. KRO: 7.00 Nws. 7.15 Rep. 7.30 Gram. 7.45 Morgengebed en overweging. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Inl. Hoogmis. 9.00 Hoog mis. 10.15 Gram. 10.30 Ben Je zestig? 11.00 Voor de zieken. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Prom. ork. (12.3012.33 Land en tulnb.meded.). 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Platennws. 13.30 Lichte muz. 13.50 Voor de Jeugd. KRO: 14.00 Dameskoor. 14.20 Kunst- kron. 14.50 Gregoriaanse zang. 15.20 Voor de jeugd. 15.50 Metropole-ork. (Tussen 15.50-17.30 Rep. Tour de France). 16.30 Instrum. octet. 16.50 Rep. Wimbledon. 17.00 Voor de Jeugd. 18.00 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Lichte muz. 18.45 Tour de France. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Radlo- kamerork. en solist. 20.15 Holland Festi val 1960; Capriccio, opera. (I. d. pauze: 21.30-22.00 Lichtbaken, godsd. lezing. 22.00 22.20 Gram. 22.20-22.30 Tour de France) 23.00 Nws. 23.10 Gram. 23.55-24.00 Nws. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: Eurovisie: 14.30-17.00 Rep. Wim bledon. KRO: 17.00 Voor de kind. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 TV-spel. 21.00 Amusementsprogr. 22.00 Hitchcock-film. NTS: Evtl. fllmverslag Ronde van Frankrijk. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Automobielkron. 12.30 Gevar. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoorsp. 13.40 Gram. 14.10-17.55 Wimble don. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 Sport. 18.45 Lichte muz. 19.15 Pari. overz. 19.30 Interviews. 20.00 Gevar. progr. 21.00 Nws. 21.15 Hoorsp. 22.30 Recital. 22.45 Avond gebeden. 23.00 Nws. en weerber. 23.06- 23.36 Pianorecital. Engeland, BBC Light Programme, 1500 en 247 m. 12.00 Hersengym. 12.30 Nws. en lichte muz. 13.15 Cricket. 13.35 Cricketuitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 Gevar. muz. 14.30 Sport uitsl. 14.35 Gevar. muz. 15.00 Cricket. 15.25 Atletiek. 15.30 Sportuitsl. 15.35 Ge var. muz. 15.50 Cricket. 16.10 Gevar. muz. 16.30 Sportuitsl. 16.35 Cricket. 16.55 Ge var. muz. 17.10 Atletiek. 17.30 Sportuitsl. 17.40 Gevar. muz. 18.00 Cricket. 18.25 Jazz- muz. 18.45 Henley roelwedstr. 18.50 Wim bledon. 18.65 Sportuitsl. 19.00 Journ. 19.30 Nws. en Festival v. Lichte muz. 20.15 Ge var. muz. (Om 20.30 Nws.)-. 21.00 Festival v. Lichte muz. (verv.). 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. 22.40 Popul. muz. (Om 23.30 Nws.). 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Ham mondorgelspel. 13.30 Jazzmuz. 14.00 Amus. muz. 16.30 Gevar. muz. 17.30 Popul. muz. 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Gevar. muz. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.40 Ge var. muz. 24.00 Nws. 0.05 Dansork. 1.00 Lichte muz. 2.00 Weerber. Daarna: Ge var. muz. Brussel, 824 en 484 m. 324 in. 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nws. en weerber. 13.15 Gram. 14.30 Journ. 15.00 Accordeonspel. 15.16 Volks- muz. 15.45 Accordeonmuz. (verv.) 16.00 Gram. (Tussen 16.00 en 17.00 Tour de France). 16.45 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Kamermuz. 17.35 Engelse les. 17.50 Tongerse Basilica- concerten. 18.30 Voor de sold. 18.45 Ron de van Frankrijk. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 21.00 BBC Light Music Festival 1960. 22.00 Nws. 22.15 Amus. muz. 23.00 Nws. 23.05- 24.00 Gram. 484 m. 12.17 Lichte muz. 12.52 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Bel Canto. 16.02 Gram. 17.00 Nws. 18.02 Gram. 18.53 Lichte muz. 19.30 Nws. 20.00 Nwe gram. 20.30 Hoorsp. 21.05 Gevar. muz. 22.10 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Kamermuz. TENTOONSTELLINGEN Academie: Lustrumtentoonstelling werk van Nederlandse schilders. (Tot 10 Juli). Boerhaavezalen Tentoonstelling Lelc Werkdagen 25 en 79 uur nam.; zon dag 25 uur nam. (t/m 1 Juli). Hortus Botanicus: Tentoonstelling he dendaagse Nederlandse beeldhouwkunst. Lakenhal: Jan van Goljententoonstel- llng. (tot 27 Juli). Rijksmuseum voor de geschiedenis der NatuurwetenschappenEinthovententoon- stelllng. Werkdagen 10-4 uur, 's zondags 1-4 uur nam. (t.e.m. 31 Juli). Rllksmuseum Geologie en Mineralogie v d Werfpark 1: Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdagen van 10 —12 en 24 Zon- en feestdagen 24 uur. Rllksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huls en huisraad ln de Grieks® en Romeinse oudheid" (Tjn. 8 Juli) Lakenhal: Verzameling dr. A. Welcker. Werkdagen 10-17 uur; zondags 13-17 uur. (Tot 27 1uli). Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden ls geopend Apothet' Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek Kok, Bjj geen gehoor b(j Uw huisarts of specialist (of diens waarnemers), bel op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam half bew. w 2 14 8 2 Den Helder zwaar bew. nnw 11 14 11 3 Ypenburg Vlisslngen zwaar bew nnw 4 15 13 3 regenbui n 4 15 10 3 Eelde regenbul wnw 4 14 7 3 De Bilt regenbul wnw 2 15 8 1 Twenthe zwaar oew. wzw 2 14 6 0 Eindhoven regenbul w 2 16 6 2 Z.-Limburg licht Dew. wzw 4 15 6 1 Helsinki geh. bew. zzo 2 21 11 19 Stockholm half bew. zzw 4 17 11 7 Oslo geh. bew. n 2 15 10 1 Kopenhagen regenhui w 8 18 11 2 Aberdeen half bew. wnw 5 15 8 0 Londen licht bew. w.stll 18 8 0 Brussel onbewolkt WZW 2 16 7 4 Luxemburg onbewo nw 2 14 5 5 Parijs licht bew. w.stdl 18 5 0 Bordeaux half bew, nno 2 24 12 1 Grenoble geh. bew. w.stll 21 10 0 Nice licht oew n 3 25 17 0 Berlijn zwaar bew. w 6 15 9 0.1 Prankfurt zwaar b»w wzw 4 18 7 0 Mllnchen regenbui wnw 4 15 9 0.1 Zürlch half bew wnw 1 17 8 0 Genéve half bew w.stll 19 7 0 Locarno geh. bew. w.stil 23 14 0.3 Wenen zwaar bew w 4 20 8 0 Innsbruck zwaar bew w.stll 19 5 0 BelgTado zwaar bew w.stll 18 12 0 Athene onbewolkt w 4 32 23 0 Rome half bew. zw 2 27 19 0 AJacclo onbewolkt ono 2 26 16 0 Madrid licht bew w.stil <29 14 0 Mallorca licht bew. w.stll 82 12 0 Lissabon zwaar bew. w.stll 22

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2