IBM« KMI Beperkende bepalingen voor bouw skelters met oog op veiligheid Maria Bueno te sterk voor Christine Truman iSP' [Mc^ WilmS Hoe{ Gemotoriseerde zeepkisten zijn beslist niet ongevaarlijk Landmacht versloeg Quick Boys, maar militairen zongen „balen" EXTRA PREMIE MOEDER WORDEN... Eindles en diploma-uitreiking op Tuinbouwschool Rijnsburg Opgericht 1 maart 1860 Vrijdag 1 juli 1960 Zesde blad no. 30087 Razendsnel rijden in ranke race-kisten (Van onze correspondent in Lisse) Skelterwedstrijden zijn niet van gevaar ontbloot, vertelde de heer 'ezaro van het hoofdbestuur van de J.A.C. De Koninklijke Neder- jndse Automobielclub, de grote broer van de Jeugd Automobiel Club, eeft een skelterformule uitgegeven, waarbij rekening is gehouden met ie teverwachten regels welke door de F.I.F.A. (Fédération Internatio- ale de 1'Automobile) internationaal zullen worden vastgesteld. De cilinderinhoud is bepalend voor de klasse. Internationaal heeft ïen 2 klassen en wel een met een cilinderinhoud t.m. 100 cc en een •an 100 t.m. 200 cc (resp. klassen A en B). Nationaal zijn de klassen (junior-skelters met een cilinderinhoud t.m. 50 cc en D (senior skel- jrs) boven 50 cc t.m. 125 cc. Wanneer men zelf een skelter bouwt, etgeen door de jeugd alleen maar kan geschieden onder deskundige tiding, dan moet men er rekening mee houden, dat uitsluitend één Hinder tweetactmotoren, die eigenlijk voor motorijwielen of brom- letsen werden vervaardigd, zijn toegestaan. Men mag wel, om de ilinderinhoud te bereiken, meer dan één motor monteren. Buitenboord- lotoren zijn verboden. Devies: blijf van de weg weg Voor het deelnemen aan wedstrijden iet een skelter t/m 50 cc moet men linstens 14 jaar zyn en niet ouder dan I. Voor boven de 50 cc geldt een mini- lumleeftijd van 18 jaar. Een skelter die lor een wedstrijd wordt ingeschreven oet door of vanwege de KNAC zijn >edgekeurd en ten bewijze daarvan lorzien zijn van een goedkeuringscer- ficaat. Bovendien moet men in het »it zijn van een door de KNAC af te iven skelterkaart. Bouwvoorschriften Om de veiligheid zo hoog mogelijk op voeren is aan de bouw van de skelters rote aandacht besteed. Het chassis by- jorbeeld moet geheel van metaal zijn •rvaardigd; voorlopig mag vering wor- »n aangebracht, hoewel het waarschijn- |k is dat de FIFA iedere vorm van ve- ng zal verbieden. Voor nationale wed- rijden moet de minimum wielbasis 02 meter bedragen; de maximum af- ieting is hierbij vrij. De maximale oogte mag de 24 inch (61 cm) niet irerschrijden terwijl de grondspeling inminste 7 cm moet bedragen. De bo- jnkant van het zitkussen mag niet teer dan 20 cm boven het wegdek omen. Vermoedelijk zal de FIFA te zijner jd een maximum gewicht vaststellen, wrlopig is het gewicht echter vrij. On- ir de voeten van de bestuurder dient in bescherming te zijn aangebracht jdat deze de grond niet kan raken. De leien moeten gemonteerd zijn op rol- kogellagers, waarbij autoped- of kin- irwagenwielen verboden zijn. Tot nader order is het gebruik van ielen en banden tot 400x8 in nationale edstrijden toegestaan, terwijl voor de lasse t/m 50 cm de wiel- en banden- laat voorlopig vrij ls. Minimum vertraging De remmen moeten een minimum mvertraging kunnen halen van 40 Schade aan de pier log niet opgenomen Uitzonderlijk lang heeft de zomer- orm ditmaal het Scheveningse strand (laagd. Ook gistermorgen kwam het iter weer zeer hoog, vooral op het oorderstrand. Grote schade kon nu hter dankzij maatregelen van de randexploitanten, worden voorkomen, in de pier viel niet veel meer te be- hadigen, omdat alles wat hier weg »n slaan, een dag tevoren al is weg slagen. De ingenieurs van de Hollandse Be- n Mij. zijn er inmiddels nog steeds et in geslaagd om de aan de pier ingerichte schade volledig op te nemen, i zee moest eerst volledig tot rust imen. Inmiddels zijn de arbeiders van I pier er wel in geslaagd om de tweede enckstelling te stutten, zodat er thans tinig gevaar bestaat voor verlies van ze kapitale installatie. Het werk aan de pier ligt uiteraard >g stil. Men zal nu eerst een begin oeten maken met de berging van de jrloren gegane Menckstelling en de 'ee Hollandse heistellingen. Het gevaar voor vertraging in de af- iuw van de pier schuilt vooral in het plies van werkbare dagen. Voor eind ptember dient men zeer goed gevor- ird te zijn met het werk met het oog 1 het optreden van najaarsstormen. opbrengst zomerzegels nadert kwart miljoen (Van onze Haagse correspondent) He verkoop van de zomerpostzegels 60 zal, naar verwacht wordt, ongeveer procent hoger liggen dan die van vo- f jaar. Hierdoor zal de netto-opbrengst kwart miljoen gulden dicht benade- 01. De zomerzegels (Bloemenserie)waar in de toeslag is bestemd voor maat- pappelijk werk, gezondheidszorg en flturele zorg, zijn na 9 juli alleen nog 1 koop bij het tijdelijk postkantoor op l „Floriade" in Rotterdam, tot 25 sep- ttiber. twee bromfietsers verongelukt Op de 's Gravenzandseweg in pek van Holland is de 55-jarige k H. Th. Beijers uit de Hortensia raat in Den Haag door een hem ach- [opkomende auto aangereden, toen hij (lde keren. Zwaar gewond is de brom- itser naar het ziekenhuis aan de Zuid. pl in Den Haag overgebracht. Daar hij in de loop van de avond overleden, ^annacht is de 30-jarige schilder Joh. herman uit de Westduelstraat te Rot- rdam met zijn bromfiets tegen een in I Brieselaan geparkeerde aanhangwa- p) gebotst. Met ernstige hoofdwonden de schilder naar het westerziekenhuis fvoerd, waar hij in de loop van de meter remweg bij 60 km per uur. Flexibele verbindingen, zoals kabels, zijn niet toegestaan. De motor moet ge stopt kunnen worden door een contact slot of een kortsluitschakelaar dan wel een decompresseur, die van de bestuur derszitplaats uit de bedienen is. Zelfs de soort brandstof wordt voor geschreven. Men mag geen andere brandstof gebruiken dan de normale of super-handelsbenzine. Toevoeging van tweetactsmering en antislytage of cor- rosiemiddelen zijn wel toegestaan. De brandstoftank mag niet meer dan 5 liter kunnen bevatten en de benzineleiding die van flexibel materiaal vervaardigd moet zijn dient men dadelijk onder de tank door een kraan te kunnen afsluiten. Er is nog een veiligheidsmaatregel voorgeschreven. Aan de gasklep van de carburateur dient een retourveer te zijn aangebracht, die by breuk het toe rental automatisch op stationair terug brengt. Het gebruik van een koppeling is verplicht maar het aantal versnel lingen is vry. Veiligheid voer alles De skelterformule probeert in een zo groot mogelijk veiligheid te voorzien. Er moet een brandscherm aangebracht zijn tussen motor en bestuurder, de gassen moeten naar achteren worden afgevoerd en uitstekende delen zijn verboden. Het zijwaarts wegschuiven van de be stuurder moet voorkomen worden door het aanbrengen van zijsteunen. De on derbenen van de bestuurder moeten be schermd worden. Skelters t/m 50 cc moeten voorzien zijn van schuin geplaatste afschuifbeu- gels vóór de achterwielen welke voorko men, dat tijdens een wedstrijd een skel ter met een achterwiel achter een voor wiel van een andere skelter blijft han gen. Alle mogelijke voorzorgen en veilig heidsmaatregelen zijn bepaald. De JAC wil de skelterberijders en -bouwers graag van adviesdienen. Eén advies kunnen wij echter ook wel geven: blijft met de skelters van de weg af! Doelpunten vielen in de tweede helft ,,Hun" elftal heeft gewonnen. Dat is goed. Uitstekend zelfs. De Koksschool viert immers feest. Daarom komt een soldaten- overwinning op voetbalgebied juist nu zo goed van pas. Wie die „hun" waren? De militairen, die huiverend achter een regenzeiltje gisteravond de tribunes van het UVS-terrein bevolkten. Zij keken naar een wedstrijd tus sen het Nederlands militair land machtelftal en de kampioen van Nederland bij het zaterdagvoetbal, Quick Boys uit Katwijk. De 30 overwinning, waarmee de sol daat-voetballers tenslotte de kleedka mers binnenstapten, stond bij de „jon gens" langs de lijn al bij voorbaat vast. „Hun' elf zouden die blauwwitte tegen standers wel eens een voetballesje ge ven. Tegen wie er eigenlijk gevoetbald werd, wisten sommigen van die voetbal minnaars niet eens. De neutrale toe schouwer moest niet vreemd opkijken als hij de „chocolade" roepende jongens die langs het lijntje met een kruiwagen vol lekkernijen pleegt rond te lopen, hoorde verklaren, dat het niet UVS, maar Quick Boys was tegen wie. hun favorieten speelden. Doch dat mocht de pret niet drukken en de chocolade-man deed goede zaken... Dat het voor het landmachtelftal op een zo ruime overwinning zou uitlopen, stond in de eerste helft bepaald niet vast. Er werd in hun gelederen tech nisch knap gevoetbald, maar de com binaties waren te kort of te ver doorge voerd om Quick Bbys-doelman Den Hol lander al te veel moeilijke ogenblikken te bezorgen. De Katwijkers konden evenmin tot scoren komen, hoewel er zeker een paar goede kansen zijn ge mist. Eenmaal mocht de militaire doel man Janssen (NOAD) van geluk spre ken toen een keihard ingeschoten bal van A. v. d. Plas de kruising van lat en paal schampte. Het was voor rust geen „hart, handen en voeten" verwarmend partijtje. Vele achter regenzeiltjes bib berende dienstplichtige kijkers slopen dan ook stilletjes weg om betere, war mere oorden op te zoeken. Een van deze oorden was de kantine, waar onder het genot van een „pilsje" broederlijk het welbekende lied „Balen..." werd aange heven. En dat laat beslist niets aan duidelijkheid te wensen over... Toen de tweede helft begon zochten wij tevergeefs naar het „legioen" groene uniformen Slechts hier en daar zaten „plukjes" van dit groen, die de harde wind en de regen hadden getrot seerd. Een van deze plekjes was de zit- tribune, maar dat was in deze weers omstandigheden wind en regen in het gezicht zeker niet de ideale plek... „DOORDRUKKEN..." Kennelijk had de roep uit een der soldatenmonden .Doordrukken" de spelers van het landmachtelftal geïn spireerd. Het tempo ging omhoog en de Quick Boys ploeg kwam lelijk in het nauw. De altijd aanwezige toeter, die de supporters van de landskampioenen plegen mee te nemen, kon daar helaas ook niets aan veranderen. Vlak voordat een fikse regenbui losbarstte was het raak. Linkshalf Looyen (Volewijckers) schoof de bal na een snelle combinatie tegen het net: 10. Na die enkele mi nuten durende bui werd het 20. Hel- mond-midvoor V. d. Kerkhof schoot, ondanks woedend „buitenspel" gebrul van kennelijk Katwijkse supporters, nummer twee langs Den Holander. Dezelfde speler bracht de stand nog op 3—0, na een fout in de Quick Boys achterhoede. Bij het eindsignaal van luitenant - scheidsrechter Bronkhorst prijkte deze 3—0 ongewijzigd op het scorebord. (Advertentie) PRIJZENBEDRAG EXTRA PREMIE f 22.000.- (M WAARDEBONNEN) I 50 CENT _A_ B C D E _F_ G H 1 J_ JC_ L M N O JP_ Q R s r_ U V W IJ 2 SPEEL ELKE WEEK DIT MOET U DOENi Kruis per Rolot 6 letters aan Uw Rolot (geplakt op een briefkaart) moet uiterlijk a.s. dinsdag. 18.00 uur in het bezit zijn van: ROLOT, Amsterdam U mag twee Rolots op een briefkaart plakken, mits u voor iedere Rolot 50 cent extra fran- keert(twee Rolotsdus fl.-)eOokziin KANT-EN-KLAAR ROLOTS verkrijgbaar bij de ROLOT-AGENtEN. Wekelijks trekt notaris Mr. F. A. de Gelder te Amsterdam, de zes winnende letters, f 17.000.- (in waardebonnen) is voor de inzender met de zes goede letters. Meer goede inzenders delen dit bedrag. Bij geen winnaar blijft dit bedrag staan. Goedgek. door de Min. v. lust. onder Nr. L.O. 570/136/488 d.d. 11/5/60. Opbrengst t.b.v. De Ned. Ver. voor Maatsch. Werk Humanitas. A'dom. Uitslag a.s. woensdag na het nieuws van 18.00 uur over de VARA en vrijdagavond in dit blad met uw nieuwe Rolot. Te laat bin nengekomen ROLOTS blijven geldig voor de volgende trekking. Uitslag trekking 29 juniE G H I L IJ. Er werden geen inzen dingen met 6 goede letters ontvangen. 31 inzenders deli de premie van f 3000.- voor 5 goede letters. Plak hem op met VELPON WFFK 50 CENT A B C D _E^ F G H 1 K L M N O P Q R S T U V W Dl Deze week een Behalve f 17.000.- (in waardebonnen) voor de inzenders met 6 goede letters, nu ook totaal fS.OOO •-(in waardebonnen) voor de inzenders met S goede letters. Wimbledon-kampioenschappen De Brazialiaanse Wimbledon - kampioene 1959, Maria Esther Bueno, is er wederom in geslaagd de eindstrijd van het damesenkel spel te bereiken, n.l. door een overwinning in drie sets (60, 57, 61) op de Britse Christine Truman. Ook de tweede Britse halve finaliste, Ann Haydon, werd uitgeschakeld, namelijk door de Zuidafrikaanse Sandra Reynolds, die eveneens in drie sets won: 6—3, 2-6, 6-4. Maria Bueno en Sandra Reynolds, die morgen in de eindstrijd tegenover elkaar zullen komen, zijn resp. 20 en 21 jaar oud. Sandra Reynolds is na Brian Nor ton in 1922, die toen tegenover Bill Til den in de finale stond, de tweede verte genwoordiger van het Zuidafrikaanse tennis, die de eindstrijd van het enkel spel te Wimbledon bereikt. In 69 minuten was de strijd tussen Bueno en Truman beslist, nadat de eer ste set, die de Braziliaanse met 60, won, slechts twaalf minuten had ge duurd. Minder gemakkelijk had daaren tegen Sandra Reynolds het tegen Ann Haydon, die in de beslissende set leidde met 42 en daarop de service had. Toen de Zuidafrikaanse erin slaagde, door de service van haar tegenstandster heen te breken, was het pleit beslecht. Met vier gewonnengames achtereen liep zij naar de overwinning en stapte daarmee de finale in. De partij had 77 minuten ge duurd. Teleurstelling Het was natuurlijk voor de Britten een grote teleurstelling te zien, hoe in de eerste set hun grote favoriete, Chris tine Truman, door Maria Bueno werd weggespeeld. Weliswaar begon de Bra- zilliaanse met twee dubbele fouten, maar daarna overvleugelde zij haar te genstandster met haar krachtige ser vice, haar machtige smashes en snijden de volleys. Het was een lust voor het oog dit spel van de Braziliaanse, dat alles bewondering genoot. Maar op deze snelle triomf volgde een reactie in de tweede set. Zij serveerde drie dubbele fouten en tot vier keer toe scoorde zij in het begin van de set pas na deuce haar punten. Truman, die altijd een trage stai» heeft, brak door Bueno's service in de elfde game, kwam op 65 om in de volgende game de set, die 41 minuten duurde, te winnen. Het enthousiasme onder de Britten kende geen grenzen. Maar het optimisme verdween spoedig in de derde en beslissende set. Zij mocht dan nog de eerste game winnen en dat op de service van haar tegenstandster de volgende leidde Trumans nederlaag in. Na 40—0 sloeg zij een dubbele fout. Het bracht haar zelfvertrouwen aan het wankelen en zy moest haar servicegame prijs geven aan Bueno, die haar kans zag engreep. Zy hervond haar ritme en met het zelfde machtige spel uit de eerste set won zij de volgende vijf games, daarmee de set en de partij. De geschiedenis had zich herhaald alleen met dit verschil, dat Bueno haar het vorige jaar versloeg in de eindstryd, ditmaal reeds In de halve finales. Deze drie schoonheden, die binnen kort zullen deelnemen aan de ver kiezing van de „mooiste van het heelal" in Miami, hebben boven op Empire State Building te New York nogal last van de wind. Het zijn v.t.n.r. Miss België (Huberte Box), Miss Denemarken (Lizzie Hess) en de Nederlandse, Carina Verbeek. Tegenstelling Spanning -Ralston nu tegen de winnaars van de andere halve finale, die gaat tussen de Australiërs Hewitt-Milligan en de En gelsen Davies-Wilson. In het dames-dubbelspel bereikten de Amerkaansen Hantze-Hopps de halve finales door een overwinning op de En gelsen Armstrong-Catt met 86 63. De Nederlandse Marian Moritz is in de tweede ronde van het damesenkelspel van het juniorentoernooi te Wimbledon uitgeschakeld door de 17-jarige Zuid afrikaanse Lynne Hutchings, die won met 62, 60. Advertentie Is uw kampeeruitrusting en vakantiegarderobe in orde SPORTHL'IS HAARLEMMERSTR. 182-184, tel. 24872 WIELRENNEN KNWU schreef in voor wereldkampioenschappen De KNWU heeft voor de wereldkam pioenschappen op de baan, die van 3 tot en met 14 augustus in Oost-Duits- land worden gehouden, de volgende ploeg ingeschreven- Sprint: amateurs: Aad de Graaf (kampioen), Gerritsen, Van der Touw, Verdoorn, Paul en Nolten: professio nals: Jan Derksen (kampioen) en Joop Captein. Achtervolging: amateurs: Henk Nij- dam (kampioen), Van der Lans en Oudkerk; professionals: Peter Post (kampioen) Stayers: amateurs: Henk Buis en Leen van der Meulen: professionals: Martin Wierstra (kampioen), Van Hou welingen en Koch. Dit betekent echter niet, dat alle in geschrevenen ook zullen worden afge vaardigd. Zo zal er voor de sprint ama teurs een- keuze worden gedaan uit Ger ritsen, Van der Touw, Verdoorn, Paul en Nolten. van wie een naast de natio- Vijflandentoernooi Italië heeft in het vyflanden-hockey- toernooi te Rome met 10 gewonnen van Frankrijk, waardoor de stand op het ogenblik is: 1. Nederland, 7 punten uit vier wedstrijden; 2. Spanje, 5 uit 3; 3. Italië, 3 uit 3; 4. Frankrijk, 2 uit 4; 5. Zwitserland, 1 uit 4. Het toernooi wordt vandaag gesloten met de wedstrijd Italië-Spanje. DUIVENSPORT P.V. „De Rijnklievers" hield een wed vlucht met oude duiven op Chatereaux, afstand 628 km. In concours 117 duiven, welke met n.o. wind om 7 uur gelost werden. Het is een zeer zware vlucht ge worden, waarop zeer beste duiven zyn verspeeld. Op de 2de dag werden de volgende tien duiven geconstateerd: H. en J. v. Alphen 6 uur 33 min. 55 sec. 1; H. v. Vecht 2; M. Jongeleen 3; A. Rooda 4; M. Straathof 5; Chr. v. d. Pluym 6; J. v. d. Wal 7; H. Kettenis 8; Truyers en Zn 9 en J. Brantenaar 10. De volgende dag werd een zogenaam de tussenvlucht op Pont St.-Maxence, afstand 344 km, gehouden. In concours 124 duiven. Deze werden om 6 uur in vrijheid gesteld met n.o. wind. Uitslag: A. v. d. Dop 1; H. en J. v. Alphen 2, 8 en 9; J. Brantenaar 3 en 5; Gebr. Kok 6; F. Wassenburg 7 en P. v. Griensveen 10. (Advertentie) Dit is de titel van het nieuwe boek van Dr. W. de Kok. Alles over zwangerschap, geboorte, babyverzorging en kleuter- opvoeding. Dit waardevolle boek (184 pagina's in fraaie omslag) krijgt U ten geschenke bij aanschaffing van een nale kampioen, Aad de Graaf, de tweede plaats in het sprint-nummer zal inne men. Het wereldkampioenschap stayers is van 3—7 augustus te Leipzig en de sprint- en achtervolgingswedstrijden worden van 8—12 augustus gehouden te Karl Marxstadt. Het was voor de leerlingen van klas 4 B van de Tuinbouwschool te Rijnsburg een plechtig ogenblik, toen de inspecteur van het landbouwonderwijs te Den Haag, ir. P. Doornbos de diploma's overhandigde, als bewys, dat na vier jaar studie, met succes het eindexamen was afgelegd. Het was een feestelijke middag, zowel voor ouders, bestuur en leraren, als voor de leerlingen. De voorzitter, de heer T. Kralt, heette in het bijzonder welkom de Rijkstuinbouwconsulent te Lisse, ir. A. F. Vlag en ir. P. Doornbos. De andere halve finale was in schrille tegenstelling met dit fascinerende duel. De stryd tussen Sandra Reynolds en Ann Haydon bleef voornamelijk beperkt tot diepe drives, waarbij de Zuidafri kaanse het meest vast speelde. Het eer ste gewin was ook voor haar, toen zij in 21 minuten de openingsset won. In de tweede set speelde Ann Haydon agressie ver en kwam op 40, waarbij zij slechts vijf punten aan haar tegenstandster moest afstaan. De score liep op tot 52 en op haar derde setpunt, met de ser vice voor Reynolds, kwam er een lange rally van meer dan twintig slagen, waar uit Haydon als winnares tevoorschijn kwam, hetgeen haar tevens de set bracht. Gunstige perspectieven kwamen er voor Ann Haydon in de derde set, toen zij met haar felle .netaanval met 42 de leiding nam. Maar Sandra Rey nolds wist onder de druk vandaan te ko men, kreeg weer vat op de slagen van haar rivale en door vier games achter een in haar voordeel te beslissen, kon zij de overwinning op haar naam schrij ven. Voor de eerste maal in de geschie denis van Wimbledon was een Zuid afrikaanse doorgedrongen tot de finale van het dames-enkelspel. In een van de meest spannende dub belspelen, gedurende vele jaren te Wim bledon gespeeld, welke gevecht meer dan drie uur duurde, versloeg het gelegen- heidspaar, bestaande uit de Mexicaan Rafael Osuna en de 17-jarige Ameri kaanse juniorkampioen, Dennis Ralston, de Australiërs Rod Laver en Bob Mark met 4—6, 10—8, 15—13, 4—6, 11—9. Daar voor hadden Osuna-Ralston reeds de geplaatste Italianen Pletrangeli en Slrola uitgeschakeld. In de finale komen Osuna De heer Kralt wees op de wijzigingen in de organisatie van het land- en tuin- bouwonderwijs en sprak daarbij de hoop en verwachting uit, dat het gewijzigde Rijkstoezicht op de tuinbouwscholen de verdere uitbouw en ontwikkeling van het onderwijs ten goede zal komen. Na de korte kennismaking kon men weder zijds zijn volste vertrouwen uitspreken. In de naaste toekomst zal dit een gun stige gang van zaken zeer bevorderen. Wedstrijd Door vijf leerlingen werd deelgeno men aan een wedstrijd in het beant woorden van vragen over een zelf ge kozen tuinbouwgewas. In het bijzonder werd door de jury gelet op de wijze, waarop de vragen behandeld werden. Jan van Vuurde uit Noordwijk behaalde met het onderwerp de dahlia het hoogst aantal punten en verkreeg daarmee de eerste prijs. De tweede prijs was voor Arie van Vliet uit Zoeterwoude met het onderwerp: de tomaat, terwijl de derde prijs naar Gerrit Remmelzwaal uit Kat wijk ging met het onderwerp: peen. Na de thee reikte ir. Doornbos de di ploma's uit. In zijn toespraak wees hij erop, dat men in Rijnsburg niet stil moet blijven staan, maar voort moest bouwen aan het tuinbouwonderwijs. De school moet onze jonge mensen vormen voor de volwassenheid, maar de chris telijke school moet daarbij nog mee werken aan de vorming van christenen. De- directeur van de school, de heer G. Docter, bracht tenslotte dank aan allen, die het mogelijk gemaakt hadden, dat het onderwijs goede voortgang mocht vinden Hij stond in het bijzon der nog stil bij het overlijden van de directeur van de Tuinbouw te Den Haag ir. F. Honig, die in het verleden de ont wikkeling van de school zo sterk had bevorderd. De geslaagden zijn: A. J. Admiraal, S. J. Barnhoorn. P. Slagtveld en J. van Vuurde te Noordwijk; H. Doets en A. C. M. Moerkerk te Katwijk a d. Rijn: J. Dongelmans te Leiden, T. den Hollan der, A. Leget en S. Zandbergen te Oegstgeest; H. van Leeuwen en A. L. van Vliet te Zoeterwoude; N. v. d. Meij te Voorschoten, L. Ravensbergen, J. Star en R N. Zandbergen te Rijnsburg. Hieronder volgen de bevorderingen van de Chr. Lagere Tuinbouwschool te Rijnsburg. Bevorderd naar 2b: Kees Aanhane, Piet v. d. Eykel. Dik Hus en Teun Ouwe_ hand allen te Katwijk: Adr. v. Beveren, Kees Blom, Ton v. d. Hoek, Herman Nagtegaal en Gerrit Struik te Voor schoten: Aad Hoogervorst, Gerard Mar- bus en Kees Noppe te Noordwijk; Kees Bras Gerrit Groenewoud en Dik Krij ger te Abbenes; Bram Brankman, Jan Glasbergen en Frans v. d. Meij te Oegstgeest: Arthur Kriek, Wout Krom hout te Leiden; Wim Knoppert te Voor hout, Marius Koppert, Hans v. d. Meij, Henk v. d. Nagel te Valkenburg (Z-H); Jos v. d. Berg te Voorhout; Bram du Prie, Leiderdorp: Dirk de Koning en Wilfried de Mooy in Rijnsburg. Bevorderd naar 3b: A. Berbee te Lis se, Nico Blansjaar, Cor Griekspoor, Cor Stolze, Ton van Straaten, Jac. Velzel en Frank van Vliet te Leiden: Herman v. Duyn, Teun Verbree en Koos van der Zwart te Sassenheim; Bram Heemskerk te Katwijk a. d. Rijn; Arend Voois te Katwijk aan Zee; Dik v. d. Hoonaard te Noordwijk: Jan van Rijn en Teun de Wit te Wassenaar; Bert Zandbergen te Oegstgeest; Jan Vlekkert te Voorscho ten: Teo de Mooy en Henk Roodenburg te Valkenburg (Z-H); Adri van Dijk. Wim Hogewoning, Jaap Noort, Henk Ravensbergen en Piet Glasbergen in Rijnsburg. Bevorderd naar 4b: Albert Barnhoorn Piet v. d. Haak, Maarten Hoek, Jaap v. de. Niet en Niek v. d. Voet te Noord wijk; Jac. v. d. Berg te Voorhout: Wim de Bruin, Kees van Vliet en Piet Ver haar te Voorschoten; Piet Buitelaar te Leidschendam; Wim Edelaar te Wasse naar; Piet v. d. Does en Dik van Leeu wen te Katwijk Rijn; Wim Guyt en Leo Lange te Katwijk aan Zee; Derk Harte- mink en Machiel Heemskerk te Oegst geest: Kerst Tamboer te Abbenes; Arie van Vreugd te Katwijk; Anton Ver haar te Oegstgeest: Gerrit v. Egmond, Hans Kromhout, Arie Lindhout, Nico Paauw en Piet de Leeuw te Rijnsburg.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 17