UW SOLEX-DEALER VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN GEBR. HUISMAN Bontmantels Nederlands grootste motortanker paste juist in Vlissingens sluis Kerkelijk Leven PAARDEZIEKTE TEISTERT VEESTAPEL MIDDEN-OOSTEN Pakken oude Couranten 0.75 per 5 K.G. Natuurlijk SOLEX POPTIE O O nil© f meteen,wafel is,vers ijs l FANTASTISCHE AANBIEDING MAISON ZURLOH VRIJDAG 1 JULI 1960 Fraaie accommodatie voor bemanning De rijzige loods van Vlissingen kwam er niet van onder de indruk. Als een toonbeeld van kalmte stond hij gistermiddag op de voorplecht van Nederlands grootste motortan ker „Barendrecht" en riep met sten torstem zijn bevelen naar de sleep boten, die heel diep onder de hoge boeg van het schip als werkmieren zwoegden. Het water kolkte in de keersluis. De havenmeester keek be nauwd, want aan weerszijden van de bijna zevenentwintig meter brede tanker was in de kleine sluis precies vijftien centimeter speling. Vlissin gen was uitgelopen om de tanker langs de sluismuur te zien schaven. Maar er gebeurde niets. Kaarsrecht schoof de 32.000 ton metende, 202 meter lange en zilver geschilderde tanker zonder ontvellingen door de nauwe sluis naar de vrije ruimte Dat was het moment, waarop de Rot terdamse rederij P. H. S. van Ommeren zich eigenlijk pas werkelijk de eigenaar van een goed en gaaf schip kon noe men. Een van de mooiste tankers van Nederlands vloot, waarmee de bouwer, de Koninklijke Maatschappij „De Schel de" op de zeven zeeën eer zal inleggen, lag na het passeren van de nauwe sluis op de rede van Vlissingen. Gereed om in charter van de Shell aan zijn mai dentrip naar het Midden-Oosten te be ginnen. Twee mannen feliciteerden elkaar toen opgelucht op de kade. De directeur van „De Schelde", de heer W. J. Hupkes, en mr. Ooyevaar, directeur van Van Ommeren. Aan de nauwe doorvaart naar de vrije ruimte was aan boord van de „Baren- NED. HERV. Beroepen te Haarlem P. H. J. Bik te Doorwerth-Heelsum te Urk (toez.) P. Post te Giessen-Rijswyk. Aangenomen naar Veen (N.-Br.) A. G. Haring te Loon op Zand aangenomen het beroep van de Generale Synode als predikant voor buitengewone werkzaamheden (Lucht machtpredikant) R. C. A. van Voorst Va der te Th amen aan de Amstel. GEREF. KERKEN Bedankt voor Zwartebroek A. I. Koffe- man te Nijkerk. Beroepen te Medembllk S. W. R. Polman, kand. te Kampen. Aange nomen naar Aduard J. Brouwer te Ren- kum-Heelsum. GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Beroepen te Vlaardlngen W. H. de Boer te Urk. „Is ons kind een nozem?" NATIONALE CONFERENTIE VAN DE BAPTISTEN VROUWENBEWEGING Gisteren heeft de Nederlandse Baptis ten Vrouwenbeweging „Zusterhulp" de 28e nationale conferentie in Arnhem ge houden onder leiding van de nieuwe pre sidente, mevrouw H. TymanSchroeder uit Stadskanaal. Tijdens deze samen komst heeft burgemeester E. de Haan van Beerta, die ook voorzitter is van de Unie van Baptistengemeenten in Neder land, gesproken over het onderwerp: „Is ons kind een nozem?" Ons beeld, zei hij, wordt te zeer beïnvloed door berichtge ving in de pers over extremiteiten, die in het geheel niet slaan op alle jongeren. Een minderheid onder de jeugd, die door bepaalde gedragingen opvallen, heeft altijd bestaan. Belangrijke facetten van het jeugdprobleem z0n het feit. dat ln vele gezinnen te weinig bescherming aangetroffen wordt en de botsing tussen de waarde van het gezin en die van de maatschappij. Ook in de toeneming der welvaart schulit gevaar: de Jongeren krijgen veel geld in handen. De ouders, vervolgde de heer De Haan, geven maar al te vaak het slechte voorbeeld, tonen zich slap en gemakzuchtig. Het gedrag patroon van de ouders wordt dan van zelfsprekend overgedragen op de jeugd, die nog het stempel van de naoorlogse tijd meekrijgt: ontnuchtering en ontmoe diging. De samenleving is onoverzichte lijker geworden en de voorbereiding op de toekomst moeilijk. Zo legt de diplo mabarrière jongeren aan banden en prik kelt tot verzet, evenals de talloze regle menten op ieder gebied. Men moet niet te ongerust zijn als het kind een nozem is, als het maar positief wordt opge vangen. Voorts sprak de heer Van Luyk tijdens deze bijeenkomst nog over de telefonische interkerkelijke dienst in Den Haag en zuster Luyken over het Baptisten-dia- conessenhuis te Scheveningen, waarvan zij besturend zuster is. drecht" een bescheiden plechtigheid vooraf gegaan. Mr. Ooyevaar nam het schip van de heer Hupkes gaarne over. „Ik vind het een heel bijzonder schip en ik twijfel er niet aan, of de bemanning zal zich hierop thuis voelen. Vooral de binnen huisarchitectuur vind ik bijzonder ge slaagd. Het is een schip van allure. De rederij Van Ommeren is bijzonder blij met dit schip, vooral nu er na een moeilijke tijd weer iets van een nieuwe dageraad voor de scheepvaart begint te gloren", zei hij. Een rondgang door de tanker „Baren drecht" leerde, dat men hier inderdaad, vooral wat de accommodatie voor de bemanning betreft, met een schip van allure te doen heeft. Smaakvol inge richte hutten en verblijven. Ieder be manningslid een eigen hut en ter ge meenschappelijke beschikking o.a. een zwembad, bibliotheek en hobb.vkamer. De „Barendrecht" is uitgerust met een Schelde-Sulzerhoofdmotor van twaalf cilinders, die een vermogen van 18.000 paardekrachten kan ontwikkelen, het geen voor Nederland zonder meer een novum is. Hervormd antwoord Aan prof. dr. P. Smits De generale synode van de Ned. Herv. Kerk heeft besloten een antwoord voor te bereiden op de brieven, die zijn bin nengekomen in reactie op aangevochten publikaties van prof. dr. P. Smits over de christelijke verlossing. Het vorig jaar omstreeks goede vrijdag heeft prof. Smits in het hoofdorgaan van de Vereniging van Vrijzinnig Pro testanten dit artikel gepubliceerd. In scherpe bewoordingen wees hij daarin de Paulinische belijdenis over het ver zoenend lijden van Jezus Christus af. Volgens hervormde kringen bestreed hij het principe, dat Christus door zijn lijden en dood voldoening heeft gegeven voor de zonden van de mensheid. In ver scheidene oraties en publikaties heeft hij zijn standpunt gepropageerd. In het antwoord op de schriftelijke reacties over dit standpunt, dat het mo- deramen der Ned. Herv. Kerk zal voor bereiden en daarna zal voorleggen aan het breed moderamen, wordt uitgespro ken, dat de kerk ten aanzien van de „zo smalende uitspraken van prof. Smits overeenkomstig art. X van de kerkorde, volhardt bij de leer der apostelen, de ge meenschap, de breking des broods en de gebeden,,. In de kerk, aldus dit standpunt, be hoeft en mag er geen onzekerheid zijn over haar fundamenten, gezien de dui delijke lijnen van haar belijdenis, zoals deze lijnen na de oorlog „in dankbare gehoorzaamheid aan de heilige schrift als bron der prediking en enige regel des geloofs in gemeenschap met de belijdenis der vaderen zyn uitgetrokken". Zij zijn ook uitgesproken in meerdere geschrif ten, o.a. „Fundamenten en perspectie ven" en „Belijdenis" en in het ontwerp dienstboek. BONDSDAG CHR. GEREF. VROUWEN Te Deventer heeft de Chr. Ger. Bond van Vrouwen zijn bondsdag gehouden. De presidente, mevr. A. Marisv. d. Vegte, deelde mee dat de bond door de groei met 5 verenigingen thanè 117 ver enigingen als leden telt. Zij herdacht de overleden adviseuse van de bond, mevr. Simon de Bruine. Uit het verslag van de secretaris-penningmeesteresse bleek een kaspositie die weinig ruimte overlaat. De presidente deelde daarom mee, dat het bestuur zich zal beraden op welke wijze een hoger inkomen kan worden verkre gen. De heer Jan de Wit ontlokte met zijn inleiding „Opvoeding in een veranderde wereld" veel discussie. In de middag bijeenkomst sprak ds. Joh. Prins over „Toekomstperspectief van Israël". THEOLOGISCHE SCHOOL GEREF. GEMEENTEN Aan de Theologische school van de Geref. Gemeenten te Rotterdam is in de vacature ontstaan door het overlij den van ds. J. W. Kersten te Schevenin gen benoemd als tijdelijk docent ds. K. de Gier te 's-Gravenhage. De e.k. gene rale synode zal in deze vacature defini tief voorzien. Voor het kandidaatsexamen zijn ge slaagd en mitsdien door het curatorium beroepbaar verklaard de heren W. C. J. Bosschaart te Wolfaartsdyk en H. Lig- tenberg te Rijssen. Minder suiker uit Cuba naar de Ver. Staten? Het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden heeft gisteravond Eisenhower gemachtig de quota voor de invoer van suiker uit Cuba te verminderen. De Democratische afgevaardigde Mendel Rivers drong er bij de behandeling van het desbetreffende wetsvoorstel op aan onmiddellijk sancties tegen Cuba te treffen wegens inbeslagneming van Amerikaans eigendom op Cuba. Eisenhower kan nu de quota voor de invoer va nsuiker uit Cuba zelf bepalen, maar mag niet gaan boven de limiet die bij de wet is vastgesteld. Da V.S. kopen nu nog jaarlijks onge veer 3^4 ton suiker van Cuba tegen een prijs die hoger ligt dan de prijs op de wereldmarkt. Deze hoeveelheid vormt ongeveer de helft van de totale suiker - produktie van Cuba. Indonesië en persvrijheid De woordvoerder van het Indonesi sche leger, luitenant-kolonel Soenarjo, heeft vertegenwoordigers van het inter nationale persinstituut (IPI) meege deeld, dat Indonesië de persvrijheid hooghoudt, maar gekant is tegen „ver keerde interpretaties" van deze vrijheid. Blijkens een bericht in de in Djakar ta verschijnende bladen heeft Soenarjo dit tijdens een recent bezoek aan de Duitse Bondsrepubliek verklaard. Vol gens het IPI bestaat er geen persvrij heid meer in Indonesië. De persvrijheid, aldus Soenarjo, wordt door sommige Indonesische bladen be schouwd als een absolute vrijheid. „Zij vergeten dat vrijheid betekent vrijheid voor allen en dat het onjuist zou zijn de leuze vrijheid te gebruiken om de vrijheid van anderen aan te tasten", aldus de woordvoerder van het Indone sische leger. Ernstige gevolgen bedreigen de Balkan Een door insekten ge dragen virus die in het Midden-Oosten reeds vele paarden, ezels en muil ezels heeft gedood, dreigt zich te verspreiden over de landen aan de Middel landse Zee. Het hoofdkantoor van de FAO, de voedsel- en landbouw-organisatie van de V.N., meldt dat de uit breiding van de „Afri kaanse paardeziekte" reeds een nadelige invloed op de voedselproduktie in de geteisterde gebieden heeft gehad. Eerst worden de longen en ademhalingsorganen van de dieren aangetast en vervolgens de spijsver teringsorganen. Dr. E. A. Eichhorn, hoofd van de afdeling dierengezondheid, zei dat in het zuiden van Per- zië alleen al naar schat ting de helft van de 200.000 trekdieren door de ziekte zijn aangetast en dat het sterftecijfer 90 procent bedraagt. De ziekte werd verleden jaar voor het eerst ge meld in Afghanistan en Pakistan en woedt thans reeds in het oosten van Turkije en in India. Hij vreesde dat de ziek te tot de landen om de Middellandse Zee zal doordringen met „zeer ernstige gevolgen in lan den als Bulgarije, Joego slavië en Griekenland, waar de landbouw hoofd zakelijk met behulp van trekdieren wordt beoe fend". De FAO-deskundige zei dat in sommige landen in het Midden-Oosten reeds strenge grenscon trole wordt uitgeoefend op het binnenkomen van dieren. Maar hij wees er op dat er geen methode bestaat om de grenzen te sluiten voor „virus-dra gende insekten". Dr. B. Howell, een Zuid- afrikaanse deskundige, is door de FAO naar het Razi-instituut in Tehe ran, de Perzische hoofd stad, gezonden om vee artsen de bereiding te le ren van een vaccin tegen de paardeziekte. Eichhorn kon echter niet zeggen of het vaccin effect zou sor teren. Het virus is gelijk soortig, maar niet iden tiek aan de zeven be kende soorten virus die de Afrikaanse paarde ziekte veroorzaken. Het zal „tenminste vier of vijf maanden" duren voor men een nieuw vac cin heeft samengesteld, indien het Afrikaanse se rum niet doelmatig zou blijken. Nederland is goede klant van Argentinië Maar uitvoer naar dat land echter in dalende lijn (Van onze Haagse redactie) Wanneer president Frondizi vandaag in Nederland aankomt, begint niet al leen een bezoek aan een bevriende mo gendheid, maar vooral ook aan een hele goede klant. Dat blijkt uit een aantal cijfers die het ministerie van Economi sche Zaken ons verschafte over de Ne derlands-Argentijnse handel. In 1958 be liep de Nederlandse import uit Argen tinië in totaal 256 miljoen gulden. Een jaar later was dat bedrag tot 277 miljoen gestegen. Daarvan werden 86,7 miljoen gulden besteed aan rijst, 77,4 miljoen aan véevoer, 21,9 miljoen aan graan, 20,2 miljoen aan huiden, 115 mil joen aan tarwe, 9,7 miljoen aan wol en 8,4 miljoen aan lijnolie. Ook in het eer ste kwartaal van dit jaar bewegen de Nederlandse importen uit Argentinië zich met 68 miljoen gulden in stijgende lijn. Daaren tegen betekent de Neder landse uitvoer naar Argentinië niet zo veel, en bovendien wordt zij van jaar tot Jaar geringer I In 1958 werd nog voor 80 miljoen gulden uitgevoerd. Maar dat be drag was een jaar later reeds tot 71 mil joen gedaald. Dit export-pakket was als volgt samengesteld: Hoogoven- en wals- produkten 18,4 miljoen, organisch-che mische produkten 11,1 miljoen, elektri sche machinerie en apparaten 8 miljoen, wetenschappelijke intrumenten 4,3 mil joen, vloeibare brandstof 3,2 miljoen, machinerieën 2,2 miljoen. Het totaal over het eerste kwartaal 1960, aldus het ministerie van Economische Zaken, be droeg 15,1 miljoen gulden, hetgeen op nieuw een zekere achteruitgang van de Nederlandse uitvoer naar Argentinië be tekent. Men was niet in staat om aan te geven wat de oorzaak van deze daling kan zijn. De Argentijnse president Frondizi waarschuwde gisteren in Bonn West- Europa voor een streven naar autarkie, aldus onze Westduitse correspondent. Van Westduitse zijde heeft men overi gens alles gedaan om Frondizi te verze keren, dat de Europese Economische Gemeenschap niet ten doel heeft om West-Europa economisch te isoleren. Vrees voor autarkie De Argentijnse president heeft te Bonn ten deze niet slechts de vrees van zijn eigen land maar van geheel Latyns- Amerika tot uitdrukking gebracht. De Zuidamerikaanse staten vrezen name lijk dat bij een verder ontwikkeling van de gemeenschappelijke markt de Euro pese deur voor hen gesloten zal worden. En dat er dan van export van agrari sche produkten naar West-Europa niet veel meer terecht zal komen. Een gevolg daarvan zou zijn dat Zuid- Amerika economisch min of meer aan zijn lot zou worden overgelaten. Fron dizi heeft er daarbij de nadruk op ge legd dat Zuid-Amerika tot het Westen behoort. Men kan zijns inziens dit halve werelddeel economisch niet in de steek laten en het politiek behouden. Gezien de industriële ontwikkeling van Zuid- Amerika kunnen de staten daar het zich eenvoudigweg niet permitteren econo misch in de put te raken. De. huidige staat van sociale ontwikkeling zal dan een uitstekende voedingsbodem worden voor het communisme, dat al flink tekeer gaat. MINISTER LUNS TERUG UIT ZUID-SLAVIË Tito: „Vitale persoonlijkheid" De minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, is gistermiddag op Schiphol teruggekeerd van zijn offi cieel bezoek aan Zuid-SIavië, dat zes dagen in beslag heeft genomen. De minister was vergezeld van de di recteur van de afdeling Europa van zijn ministerie, mr. R. B. baron van Lyn- den. Minister Luns verklaarde, dat de besprekingen met de Zuidslavische mi nister van Buitenlandse Zaken. Koca Popovic. in een uiterst prettige sfeer zyn verlopen. De bewindsman heeft tevens een con ferentie van een uur gehad met presi dent Tito, in diens buitenverblijf op het eiland Brioni. Punten die besproken zijn waren de internationale situatie na de mislukte topconferentie van Parijs en de betrek kingen tussen Nederland en Zuid-Sla- vië. Over dit laatste zei minister Luns, dat o.a. overleg is gepleegd over de handel tussen de beide landen, welk overleg nog een vervolg zal hebben, alsmede over de belangen van de K.L.M. De minister kon zich over deze besprekingen niet verder uitlaten. Tijdens het overleg met president Tito bleek minister Luns, dat de Zuidsla' vische president volkomen op de hoogte was van de resultaten van het overleg tussen de ministers Luns en Popovic. Mr. Luns noemde president Tito een vitale persoonlijkheid, wie men zjjn 68 jaren niet aan zou zien. De 22-jarige Helena Ahlbom heeft de mooiste haardos van Zweden. Dat is uitgemaakt op een wedstrijd welke door een fabriek in osme- tische artikelen werd georganiseerd. Mej. Ahlbom mag nu - met haar fraaie haren - naar Amerika. Ze komt ook in Hollywood en Disney land. Misschien zien de filmmen sen wat in die weelderige dos. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 1 Juli. Veemarkt. Aan- voer: 8 stieren, 65 melkkoeien. 330 vette koelen. 60 varekoelen. 7 pinken, 108 vette kalveren, 115 nuchtere kalveren. 335 vette schapen. 1.673 zuig- en weldelammeren, 41 varkens (zeugen). 301 schrammen, 858 biggen. 17 gelten. Totaal 3.918 stuks. Notering: melkkoeien 1800-1100, vette koeien per kg schoon gewicht f 2.70-3.20, varekoelen f 500-925, vette kalveren per kg levend gewicht f 1.80-2.50; nuchtere kalveren per kg levend gewicht f 1.30-1.65 nuchtere kalveren per stuk f 40-75, vette schapen f 70-95, zulglammeren 165-80, weldelammeren f 45-60, tot f 65, drachtige zeugen f 225-300, schrammen f 65-85, big gen f 36 tot f 40 tot f 45. Handel: voor melk- en varekoelen rus tig, voor vette koeien lui, voor vette kal veren matig, voor nuchtere kalveren re delijk. voor vette schapen en zulglamme ren stug. voor weldelammeren matig, voor zeugen, schrammen en biggen matig. LEIDEN, 1 Juli. Kaasmarkt. Aan voer: 33 partijen Goudse en 2 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra kwa liteit tot f 2.14. Goudse eerste kwaliteit f 1.90-2.00. Goudse tweede kwaliteit f 1.80- 1.89. Leidse eerste kwaliteit tot f2.08. Handel matig. AALSMEER. 30 Juni. C.V. Centrale Aalsmeerse Velling G.A. Snijbloemen: Gerbera per stuk 15-33, Amaryllis 10-15, Lelies 35-60. Violieren 9-17, Clematis 10- 18. Bouvardla 20-35, Rayonanten 70-85, Iris per bos 35-69, Fresia 45-77, Lathyrus 10-23, Asp. Plumosus 90-195. Colvelllel 70 115, Ornithogalum 70-110, Zinnia 90- 130, Gladiolen 95-155. RIJNSBURG. 30 Juni. Bloemenvei ling Flora. Gladiolen: Strauss 20.tot 23.Hobema 300-350, Pierson 600-700, White Harald 10.— tot 12.—, Gold Dust 500-550, Fleming 850-900. Colvlllel Aman da 500-550, Florida 300-350. Nymph 550- 600. White Colvlllel 400-550. Violieren 900 —12.00. Anjers sim 900-12.00. Achillea 270 300, Supreme 400-500 per 100. Copgode- tia's: zalm 55-60, rode 55-65, Phlox 40-50 Margrieten Segetum 15-20. Bonte Sege- tum 15-25, Statlce blauw 50-65. gemengde 60-70 per bos. Campanula 500-800, Re gale 400-500. Dahlia's 400-450, Glorie van Heemstede 600 per 100. ROELOFARENDSVEEN, 30 Juni. Bloemenveiling. Colvlllel 28-66, Wlrrals Supreme 15-56, Esther Red 7-21, Lthyrus 10-33, Violieren 40-70, Goudsbloemen 18- 22. Scablosa 18-20. Achillea 15-17, Alstroe- meria 27-37. Anemonen 8-12, Brodea 13-15 Spirea 10-11, Solldago 15-19, Duizend schoon 18-20, Telma 20-28 per bos, Am. Anjers sim roze 5-10. idem rood 4-8. Idem wit 4-6, Queen sim 5-7, Harvest Moon 7- 10. Brenner 4-7, Fanfare 12, Rozen 6-18, Ornithogalum 6-13 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 30 Juni. Groenteveiling: aardbeien 1 31-46, Idem afw. 15-33, per 2V& ons doos. kropsla 3.00- 4.00, bospeen 12.tot 23.breekpeen 12.— tot 18.—. bloemkool 10.— tot 25.—. aardappelen 24.kassnijbonen 120,tot 140.idem stek 55.tot 80,peulen 1 44.— tot 107,—. Idem 2 25.— tot 41.—, blauwschokkers 72,tuinbonen 10,tot 15,augurken D.A. 35,Idem D. 36, idem E 30,idem C.D. 19,per 100 kg. TER AAR, 30 Juni. Groenteveiling: kassnijbonen 120-150. idem B 109-120, ld stek 53-80. doppers 46. blauwschokkers 63, alles per 10 kg., tuinbonen 100-135, per 10 kg, bloemkool 11 per stuk. „Faja Lobbi" oogst succes in Berlijn De documentaire „Faja Lobbi" van Herman van der Horst heeft gisteren op het filmfestival van Berlijn veel succes gehad. Deze Nederlandse film over Suriname trof in het bijzonder door de kwaliteit van het camerawerk en de soberheid van het commentaar. Het zou niet verrassend zyn, zo zei men op het festival, dat dinsdag zal blijken, dat deze Nederlandse bijdrage een goede plaats onder de bekroonde films Inneemt. School binnenkort zonder onderwijzers? Een uittocht van leerkrachten dreigt stgantiee te brengen in het onderwijs aan de christelijke school in de Hob be- maatraat te Boven-Hardinxveld. Nog geen twee jaar geleden werd dit zeer moderne schoolgebouw in gebruik genomen, onder leiding van de Jonge hoofdonderwijzer J. M. Sluimer (thans 30). Bijna twintig maanden kwamen er geen mutaties voor in de personeelsbe- zeetting, bestaande uit zes leerkrachten. Thans ziet het er voor de 270 leerlin gen echter somber uit. Ruim een maand geleden begon de ui tocht van het per soneel. Een onderwijzer werd benoemd tot hoofd te Stolwijk, een andere trok naar Rotterdam-zuid, een onderwijze res vertrok naar Den Ham en de vierde leerkracht vertrok naar Werkendam, omdat hem daar een huis ter beschik king stond. De twee overblijvende leden hebben eveneens gesolliciteerd en de betrokken schoolbestuuren hebben reeds een proefles bijgewoond. Het ziet er naar uit, dat de hoofdonderwyze straks al leen voor 270 leerlingen zal staan. KATWUK AAN DEN RIJN. 80 Juni. Groenteveilingwaspeen Al (per kist) 4.50 —6.20. waspeen A2 (per kist) 2.80-5.40. waspeen BI (per kist) 6.30-8.20. waspeen B2 (per kist 10.bospeen 1 (per 100 bos) 24,tot 31.bospeen 2 (per 100 bos) 21.tot 33.sla (per 100 st.) 3.tot 3.20, tuinbonen 26.aardbeien (per doos- Je a 250 gram) 17.— tot 26.—. selderie (p. 100 bos) 11.tot 14,peterselie (per 100 bos) 12.krulpeterselle (per 100 bos) 12.rabarber 14.kroten (per 100 bos) 5.tot 9,kroten (per kist) 4.40. sja lotten 15.tot 18.bonekruld (per 100 bos) 6,00, prlnsessenbonen (per kg) 1.66. pootuien 22,tot 24. Aanvoeren: waspeen 3IX)00 kg. waarvan 19.000 kg voor export werd verkocht: bos peen 5420 bos. waarvan 200 bos voor ex port werd verkocht: sla 4600 stuks, bloem kool 7000 stuks. Afgehaald aan ons bureau Witte Singel 1 VOOR NAAR HOGEWOERD 66-68 STERKE CONSTRUCTIE DUURZAAM MATERIAAL DECORATIEVE KLEUREN PERFECTE LICHTREGELING WONINGINRICHTING HAARLEMMERSTRAAT 115 TEL. 82169. Vader wéét wat hij doet! Alleen ijs, vers ijs kan zoveel „stemming" brengen! Omdat het sty lekker is. Omdat het zo gezellig is* Omdat ijs, vers en smaakvol ijs, het verschil tussen „groot" en „klein" véél kleiner maakt! oo C Bontverkoop tegen zéér lage zomerprijzen I Maak nu een keuze uit onze modieuze zeer gevariëerde collectie

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 15