Aanpassing van dierenbescherming bij het verhoogde beschavingspeil Ondanks ontheffing passencontrole blijft de plicht tot legitimatie Nieuwe peltafels doen de bollen sneller door de handen glijden Kreymborg De oude methode van werken is maar tijdrovende geschiedenis Kodak fototip nr. 3 Dubbele stuks aanbieding weekenders 9,90 Paardestaarten onder het mes De uitlevering is vereenvoudigd DONDERDAG 30 JUNI 1960 (Van een bijzondere medewerker) Twee jaar geleden kregen enkele arbeidstechnici de opdracht om de werkmethoden in het bloembollenbedrijf te onderzoeken. Hun onder vindingen en aanbevelingen hebben zij in een lijvig rapport samen gevoegd en aan de hand daarvan hebben zij ondernemers in het bloembollenbedrijf in cursussen de wegen tot verbeteringen in hun bedrijf aangegeven. Bij de N.V. H. de Graaff en Zonen te Lisse profiteren de bollenpelsters aan nieuwe peltafels van deze moderne inzichten. Det heer M. van der Nat, zoon van een van de twee directeuren, volgde deze cursussen met net zoveel verbazing als de honderden andere cursisten. Hij bracht al verschillende verbeteringen aan in het bedrijf, maar nam de aan bevelingen niet klakkeloos over. De ar beidstechnici ontwierpen een tafel, waar op het pellen, tellen en zelfs inpakken van kleine doosjes kon geschieden. Bij H. de Graaf meende men, dat dit te veel van het goede was en ontwikkelde een peltafel, die wel op de principes van de arbeidstechnici berust. Tijdrovend De oud methode van werken bleek na tijdopnamen een zeer tijdrovende ge schiedenis te zijn. De pelsters zaten aan een grote tafel, waarop de manden bol len werden leeggestort. Ze wierpen de gepelde bollen in blikken bakken, die ze voortdurend moesten legen in de naast of achter hen staande manden. Als er weer bollen opgestort moesten worden, stonden ze op. Men moest zich een weg zoeken tussen de manden met bollen en vuil door, wat ook al weer tijd kostte. Bovendien ontstond er wel eens verschil van mening over wie een bepaalde mand gepeld had. Een bijkomstigheid is ook, dat twee tegenover elkaar zittende men sen de neiging hebben om te gaan pra ten, hetgeen het werktempo uiteraard nadelig beïnvloedt. Zeer tot hun eigen nadeel, want ze worden per mand uitbetaald. De voor werpen waarop zij moesten zitten waren en zijn meestal niet geschikt om ver moeidheid te voorkomen. Allerlei fac toren, die de arbeidsprestatie drukken. Verschil Bü H. de Graaff hebben wij het ver schil nu gezien. Aan een tafel zitten nu twee pelsters. Ieder krijgt de te pellen hoeveelheid bollen voor zich. Deze bol len liggen op een helling en glijden langs afscheidingen tot vlak voor de handen. De pelsters behoeven dus geen overbo dige bewegingen te maken. De gepelde bollen gaan rechts door een gljjgoot in een kist en het vuil links ook door een goot. De tafel is dus steeds schoon. Bo vendien kunnen ze elkaar niet verwijten de grootste bollen uit de hoop te pikken. Advertentie Nóg een goede tip: Gebruik I Het nieuwe bollentafelsysteem houdt een enorme verbetering in. Dat wilde ook wel eens de sfeer vertroe belen. De heer Van der Nat merkte, dat de pelsters best zijn ingenomen met deze tafels. Ook met de nieuwe stoeltjes, die ook al weer vermoeidheid moeten voor komen. De man, die te pellen bollen aanvoert en de gepelde bollen en het vuil afvoert behoeft nu alleen maar de tafels (er staan twaalf twee-persoonstafels op een rij) langs te lopen, de volle kisten weg te halen of bollen op te storten. Niemand behoeft voor hem op zij te gaan. Hij geeft de pelster een bonnetje af voor elke volle kist, waarover zij aan het eind van de week haar geld uitbe taald krijgt. Geen onenigheid meer over het aantal gepelde manden of bevoor rechting. Geen gepraat meer Het gepraat is nu ook over, want doordat de pelsters op rijen zitten kunnen ze doorgaan met werken, wat ook weer in hun eigen voordeel is. Hoewel vele vrouwen het geld werkelijk best kunnen gebruiken was de gezelligheid toch ook wel een trekpleister. Vooral zij, die van jongsaf aan bollen hebben moeten pellen kunnen die paar weken „in de schuur" maar moeilijk missen. Ze zijn dan een paar uur per dag uit de huiselijke beslommeringen, hoewel ze het huishouden toch wel aardig bij kunnen houden, doordat zij bij begrijpende bazen hun arbeidstijden zelf enigermate kunnen regelen. In dit nieuwe systeem hebben ze toch het contact met andere pelsters en kun nen „de handen laten wapperen". Er is minder behoefte om te praten en zin gen kun je in lange rijen naast elkaar net zo goed als tegenover elkaar. Snelheid We vernamen, dat de kosten van de nieuwe tafels er niet uitkomen. De bol len worden nog steeds per mand betaald, zodat er hoogstens een voordeel van snelheid inzit. Bij deze zaak begrijpt men echter, dat de tijd voorbij is, dat men mensen in een of andere hoek op ongelukkige zetels kan laten werken. Men moet zorgen voor een goede sfeer en een goede omgeving om ook in de toekomst pelsters te kunnen krijgen, want dit werk zal vermoedelijk nooit te mechaniseren zijn. En met het stijgen van de welvaart zal de animo om bol len te gaan pellen steeds minder wor den. Hoewel die veertig tot vijftig gul den, die goede pelsters er in de week bij kunnen verdienen, toch wel aanlokke lijk zullen blijven. Kerkelijk Leven Evangelische schooldag In Utrecht heeft het curatorium van de Theologische School der Vrije Evan gelische Gemeente gisteren voor de tweede maal in het 33-jarig bestaan van de school, een schooldag gehouden. Deze conferentie werd bijgewoond door enkele honderden predikanten, ouderlingen en gemeenteleden. Ds. H. C. Leep, voor zitter van het curatorium, beloofde in zijn openingsrede, dat de vrije evange lische schooldagen in de toekomst vaker en regelmatiger belegd zullen worden, dan tot dusver. ,De theologische school in Utrecht is gesticht, omdat men verlangde naar voorgangers, die de mensen wisten in te leiden in Gods woord en in de vrijheid van de gemeente", aldus ds. Karelse. Hij merkte op, dat er nog nooit een vrije evangelische schriftverklaring is ver schenen en dat er evenmin ooit sprake is geweest van een vrije evangelische theologie. Spreker voegde hieraan toe, dat er wel altijd iets eigens is geweest in de prediking in de vrije evangelische gemeente. Sprekende over de toekomst drong de rector van de school, ds. J. van der Werfhorst, er bij de studenten op aan, goed de oude talen te bestuderen,, omdat het oude woord Gods het ant woord moet geven op de vragen van de nieuwe tijd. Op de schooldag trad voor het eerst het pas door de twaalf studenten van de school gevormde koor op. )5ijR,ZBa foao NED. HERV. KERK Aangenomen het beroep van de Prov. Kerkvergadering van Friesland voor de arbeid der geestelijke samenwerking met standplaats Leeuwarden H. J. N. Zulders- ma te Oostermeer. Beroepen te Hoevela ken A. Klein Kranenburg te Hilversum te Wezep H. K. van Wingerden te Har derwijk beroepen door de Generale Sy node als zeemanspredikant te Hamburg P. C. Pettlnga, vicaris aldaar beroepen door de Generale Synode voor de arbeid van de Morgenlandzending E. M. Top, kand. te Wemeldinge, die tevens zal op treden als docent aan de Theologische afdeling van de Universiteit te Beiroet. Aangenomen naar Oosterend op Texel (toez.) J. G. Beerthuls, kand. te Hilver sum aangenomen het beroep van de Generale Synode als legerpredikant J. H. J. B. Austle te Oldeboorn. Bedankt voor Leens-Zuurdijk A. M. Arntznius te Grootegast. Bedankt voor Serooskerke- Kerkwerve (toez.) M. Ruster, vicaris te Zeist. Bedankt voor Schoonhoven (vac. J. J. Moll) H. N. van Hensbergen te Ren- kum. GEREF. KERKEN Tweetal te Zeist (vac. J. Glllebaard) J. van Leeviwen te IJmulden en R. Siertse- ma te Aalten. Beroepen te Nleuw-Loos- drecht A. Corporaal te Edam te Bak- keveen F. de Jong kand aldaar, die dit beroep aannam. Beroepen te Lekker- kerk C. J. Tisslnk te Glessen-Rijswijk. Beroepen te Woudsend A. C. van Beek. kand. te Woerden. Beroepen te Bakkeveen F. de Jong. kand. aldaar, die dit beroep aannam Aangenomen naar Zwijndrecht- Grote-Lindt P. L. Smilde te Nieuwleusen naar Donkerbroek J. Eleveld te Hijum- Prachtige atructuurweefsela in uni tinten. No-iron. per 2 stuks 17.90 Geldig t/m 9 juli a.s. HAARLEMMERSTRAAT LEIDEN 143 Tweede Kamer beslist maandag (Van onze parlementaire redacteur) De verhoging van het bescha vingspeil met name van de plattelandsbevolking, die het meest met dieren omgaat is aanleiding geworden tot een nieuwe speciale wet op de dierenbescherming, waarmee de Tweede Kamer giste ren in het algemeen haar instem ming heeft betuigd. De stemming over het wetsontwerp en een aantal amendementen is aangehouden tot volgende week maandag. Van sentimentaliteit ten opzichte van het dier wilden de Kamerleden zich verre houden. Zij stemden ech ter in met het betoog van de heer Van Rijckevorsel (KVP), dat ook op het gebied van de dierenbescherming de ontwikkeling naar grotere be schaving moet worden gevolgd. Hij zag in de wet een bescherming van de waardigheid van de menselijke persoon, want als redelijk wezen moet de mens ook redelijk zijn in zijn gedrag tegenover een dier. Daar aan voegde de heer Diepenhorst (CHU) nog toe, dat de mens ook verantwoordelijkheid draagt jegens het dier en de heer Van Dis (SGP) verdedigde de dierenbescherming op grond van christelijke beginselen, omdat het dier ook een schepsel God is. Minister Beerman zei: „Een dier maakt ook deel uit van de schepping, waar tegenover de mens eerbied verschuldigd is". Overigens bestond er geen verschil van mening over. dat dierenbescherming noodzakelijk is, maar men moet niet overdrijven, werd van verschillende kanten opgemerkt. VANAF 1886 De strafrechtelijke bescherming van dieren heeft in ons land pas haar in trede gedaan in 1886. Dat betrof echter alleen wrede mishandelingen. In 1920 kwam een wetswijziging tot stand die het zonder redelijk doel „opzettelijk" veroorzaken van pijn of letsel, benade- Finkum. Bedankt voor Ulrum D. Paa- schier te Oosterzee (Fr.). Beroepen te Eindhoven (vac. A. J. Fanoy) G. W. Rijk- sen te Apeldoorn. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Murmerwoude J. W. van der Gronden te Enschedé-Oost. Beroe pen te Werkendam W. F. Laman te Ha milton (Ontario, Canada). Tweetal te Hulzen (N-H) M. Baan te Dordrecht en W. F. Laman te Hamilton (Ontario-Cana da). GEREF. KERKEN (Vrijgemaakt) Aangenomen naar Capelle A. D. IJssel J. Ryneveld te Bunschoten. Beroepen te Vlaardlngen W. H. de Boer te Urk. „Hoewel vandaag in Brussel de protocollen worden gedeponeerd van de overeenkomst tot opheffing van de personencontrole binnen het Beneluxgebied, betekent dit niet dat men geen pas of toeristenkaart meer bij zich zal behoeven te hebben wanneer men naar België of Luxemburg gaat. In die landen blijft de legimitatieplicht onverminderd van kracht. De Belgen en Luxemburgers, die hun „eenzelvigheid-kaart" altijd bij zich dienen te hebben, kunnen zich daarmee uiteraard ook in Nederland legitimeren". Dit zei de chef van de directie algemene zaken van het Departement van Buitenlandse Zaken, dr. E. O. baron van Boetzelaer, gisteravond op een in aanwezigheid van de ambassadeurs van België en Luxemburg, F. X. baron van der Straten Waillet, onderscheidelijk de heer H. Kremer, gegeven uiteenzetting over deze belangrijke gebeurtenis in de totstandkoming van de Benelux-eenheid. dat de Nederlandse politie een eind- weegs over de Belgische grens mag voortzetten en omgekeerd de Belgische over de Nederlandse grens mag komen. Gezamenlijk vreemdelingenbeleid De drie staten hebben vooral ook een stuk soevereinitiet prijs gegeven in hei vreemdelingenbeleid, want dit wordt op vérgaande manier geoördineerd en ge- Door het opheffen van de personen controle langs de binnengrenzen van de Benelux wordt het natuurlijk mogelijk integreerd. Wanneer een vreemdeling dat een door België ongewenst ver- voortaan door een van de drie staten ongewenst is verklaard, strekt zich die verklaring voortaan tot de drie landen uit. De uitlevering van een ongewenste vreemdeling zal langs de kortste weg geschieden. Is een ongewenste vreemde klaarde vreemdeling, die zich daar reeds bevindt, naar Nederland uitwijkt. Maar in dat geval is de betrokkene strafbaar wanneer hij in Nederland wordt aange troffen. Natuurlijk zal er nog enige t(jd overheen gaan voor de opsporingsregis- ling uit Duitsland via België Nederland ters van de drie landen volledig zijn binnen gekomen, dan wordt hij niet bijgewerkt, zodat de mogelijkheid be- meer langs dezelfde weg uitgewezen, staat dat bijv. politieke delinquenten maar rechtstreeks via een Nederlands- van de gelegenheid gebruikmaken langs Duitse grenspost. Ook in strafrechtelijk een omweg !.vn vroegere vaderland bin- opzicht zal de Benelux als een territoir non te koi ien. De ernstigste gevallen worden beschouwd. Dit betekent o.m.zijn echter reeds gesignaleerd. Toezicht op de uitvoering Een ministeriële werkgroep zal op de uitvoering van de overeenkomst toezien, terwijl een bijzondere Benelux-commis sie aan de hand van de praktijk zal nagaan in hoeverre de dagelijkse prak tijk tot aanvulling noopt van datgene wat nu alleen nog voor de essentiële punten is geregeld. De betrokken departementen van de drie landen hebben de zaak snel op poten gezet, want pas in februari van het vorige jaar is men met het vrije personenverkeer binnen de Benelux ernst gaan maken. Aanvankelijk dacht men veel te kunnen leren van de paspoor ten-unie tussen de Scandinavische lan den, Dat viel echter danig tegen, want het verkeer is ginds veel minder inten sief en vooral het transitoverkeer van andere buitenlanders betekent daar veel minder. Rest nog de afschaffing van de ba gage-controle en van de zg. groene autokaart. De laatste kan vervallen zo dra ook in Nederland de wettelijke aan sprakelijkheid van automobilisten ver plicht is gesteld. Men heeft intussen goede hoop, dat ook de afschaffing van de douanecontrole aan de binnengren zen van de Benelux niet zo heel veel tijd het meer behoeft te vergen. In dat gelukkige gier Beerman had daar geen oren naar. Als de regering tenslotte de gecoupeerde paardestaart heeft aangeboden, zei de minister, moet zij niet naar de oren grijpen. Als het uit medische overwe gingen nodig is, kunnen ook met deze wet in de hand zelfs de oren van de geachte afgevaardigde worden gecou peerd. Het amendement van mej. Ten Broecke Hoekstra kreeg weinig steun, zodat het maandag wel zal worden ver worpen. VIVISECTIE Het gebruik van dieren voor medische proefnemingen wordt in de wet op de dierenbescherming niet verboden, omdat de regering van mening is, dat de vivi sectie als wetenschappelijke onderzoek methode niet kan worden gemist. De heren Van Dis en Van der Veen en de dames Schilthuis en Ten Broecke Hoekstra, maakten zich echter ongerust over de toestanden die op dit gebied heersen. Ter geruststelling vertelde de heer Van Meel. dat de vivisectie voor 93% wordt verricht op ratten, muizen en marmotten. En hij had nog nooit een dierenbeschermer ontmoet, die een rat, die 's nachts aan een poot van het ledikant knaagt, in bed had genomen om hem vriendelijk toe te spreken en tot andere gedachten te brengen. Minister Van Rooy maakte er op at tent, dat elke „nodeloze" dierenkwelling strafbaar is. Dat geldt ook voor de vivi sectie. NIET VOGELVRIJ Als een gemis in het wetsontwerp werd algemeen gevoeld het ontbreken van maatregelen tegen stropende hon den. Daarom diende de heer Diepen horst (CHU) een amendement in vol gens hetwelk de politie bevoegd zal zijn honden en katten op te vangen die in het donker zonder toezicht worden aan getroffen. Honden en katten die zonder toezicht op vreemde erven of in het veld worden aangetroffen en een onmiddel lijk gevaar vormen voor het vee, mag de politie volgens het amendement vangen en tot afwering van het gevaar even- j tueel doden. Het amendement droeg mede de I handtekeningen van mej. Schilthuis (P.v.d.A.), mej. Ten Broecke Hoekstra (VVD), Verkerk (AR). De Ruiter (CHU) len van de gezondheid of onthouden van het nodige levensonderhoud, straf baar stelde. Nu wordt ook strafbaar ge steld het onthouden van de nodige ver zorging. Aan het houden van waak honden zullen speciale eisen worden gesteld ter bescherming van de „ket tinghond". Het houden van dierenwin kels, dierenpensions en asiels wordt aan een vergunning gebonden. Het wordt verboden: een koe met overvolle uiers te vervoeren, rundvee te vervoeren terwijl het is aangebonden met een halstouw of hoorntouw, in de snuit van een yarken een ander voor werp dan een gladde en roestvrije agrave (ring) aan te brengen. Het cou peren van hondestaarten (niet van de oren) blijft toegestaan. Aanvankelijk heeft de regering het couperen van paardestaarten willen ver. bieden, omdat het gemis van de staart als wapen om vliegen te verjagen als een kwelling wordt beschouwd. Maar daartegen is in het land zoveel verzet gerezen dat de regering het voorstel tenslotte heeft ingetrokken, waarover de heer Van Meel (KVP) gisteren zijn grote voldoening uitsprak. Hij vindt een lange staart voor een trekpaard niet mooi. Daarentegen vindt mej. Schilthuis (P.v.d.A.) een gecoupeerde paardestaart maar „een mal kwastje" en haar par tijgenoot Egas, die jarenlang met vele paarden heeft omgegaan, vulde aan dat paarden zonder staart onrustig worden onder de vliegenplaag. Volgens ds. Van der Veen (PSP) zal de schepper de staart niet zonder redelijk doel aan de achterzijde van het paard hebben aan gebracht en hij hield zich liever aan het oordeel van de schepper dan van de geachte afgevaardigde Van Meel. Moet bovendien bij export van Neder landse paarden naar Duitsland, waar de gecoupeerde staart verboden is, de staart weer worden aangeplakt? Het is niet waarschijnlijk, dat het amendement van mej. Schilthuis om alsnog het couperen van paardestaarten te verbieden, zal worden aangenomen, al geeft minister Beerman persoonlijk de voorkeur aan een paardestaart, die minder het kenmerk van een scheer- - C„D, kwast vertoont. De meerderheid van de «LigJ?1» <SOP>. Het amendement a Kamer wil echter niet verder gaan dan wat in het rechtsbewustzijn van hen die met paarden omgaan leeft. Voor sommige honderassen vindt mej. Ten Broecke Hoekstra (VVD) het beter de oren te couperen op grond van me dische overwegingen. Zij diende daar toe een amendement in, maar minister Ontvoerder van Tony Stephens opgepakt De 28-jarige Britse onderwijzer Ke vin Tricy is gisteravond op Londen Airport gearresteerd. Er was een arres tatiebevel tegen hem uitgevaardigd we gens ontvoering van de 12-jarige Tony Stephens uit L?icester. Tony, die, zoals bekend dinsdag in West-Duitsland te ruggevonden is, is gisteren met zijn ouders in Leicester aangekomen. Tony Stephens verdween met pasen - d"f verzekerd van een grote meerderheid. De regering laat de beslissing over aan de Kamer. Naar de zin van de heer Van Rijckevorsel (KVP) ging het amendement echter niet ver genoeg. Hij diende ook een amendement in vol gens hetwelk honden en katten, die zich zonder toezicht bevinden op perce len van vreemden en daar overlast ver oorzaken, straffeloos mogen worden ge dood. Hij doelde ook op katten in de steden. Is miauwen ook overlast?", vroeg de neer Verkerk en hij doelde speciaal op de maand maart. Minister Beerman merkte op, dat de huidige wetgeving reeds teveel ruimte laat voor het doden van honden en kat ten. Dat mag op het erf van een boer. Daarom heeft de regering nu voorge steld. dat het alleen mag op een perceel in geval van hondsdolheid. Tegenover de beperking staat de uitbreiding van het erf tot het perceel. Wat de heer Van Rijckevorsel wil is een vrijbrief tot het doden van alle honden en katten in 19ó9 spoorloos uit Earl Shilton in het Britse graafschap Leicestershire met de onderwijzer Kevin Tracy. Ondanks in tensieve nasporingen, o.a. van Interpol werd het tweetal niet teruggevonden. Tony's vader, de 41-jarige James Ste phens, gaf zijn baan als melkbezorger op en ging zelf naar Spanje en Italië om zijn zoontje te zoeken. Thans is, dankzij speurwerk van de „Daily Mail", die het tweetal in de Duit se stad Ulm heeft teruggevonden, ge bleken dat de onderwijzer en de 12-ja- rige jongen ruim een jaar onder valse namen in Genua hebben gewoond. Tussen de onderwijzer en Tony be stond een band, die wel beschreven is als een abnormale mystieke relatie. Beiden koesterden het ideaal priester te worden. Daarom trok Tony's vader vergezeld van een verslaggever van de „Daily Mail" naar Spanje, waar zij talrijke kloosters bezocht-en. Tijdens deze speurtocht, bereikte vader Stephens het bericht, dat een En gelse onderwijzeres zijn zoon in Genua gezien had, waar deze zich met de on derwijzer onder de aangenomen naam van Brown ophield. Toen de vader in Genua aankwam was het tweetal echter verdwenen. De journalist van de „Daily Mail" slaagde er echter in Tony met zijn onderwijzer in Ulm op te sporen. Een kwartier voordat gisteravond het lijnvliegtuig van Schiphol naar Londen vertrok, reed een klein passagiersbusje de brede-ingang naar de aankomsthal op, tot voor het in de aankomsthal ge vestigde -kantoortje van de Kon. Ma rechaussee. Zijn hoofd gehuld in een wit servet van het vertrekrestaurant, stapte de Britse onderwijzer met zijn begeleider een journalist van de Daily Mail, die hem had overtuigd, dat hij naar Engeland moest gaan gejaagd busje in en werd als eerste passa- apart aan boord van het toestel vooruitzicht hebben wij met de verte- gebracht Dit vreemde tafreel werd door genwoordigers van België en Luxemburg een operateur van de Nederlandse te- gaarne het glas geheven. levisie op de filmband vereeuwigd. wel bezwaar tegen. Het amendement- Van Rijckevorsel heeft dan ook geen kans te worden aangenomen. VERBODEN Er was ook nog een amendement van de heer Van Meel op het verbod rund vee te vervoeren met een touw aan de hoorn of de hals. Voor jonge dieren is het trekken aan de hoorns pijnlijk en bij vervoer in een veewagen hangen de dieren zich nogal eens op aan het touw. Een halster is praktischer. In geval van vervoer in een wagon of veewagen was ook de heer Van Meel tegen het gebruik van 'n touw, maar hij wilde dat wel toestaan bij het vervol van vee van de ene weide naar de an dere. Anders moet de boer een veel te zware vracht halsters meenemen. Het amendement werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen want het droeg de handtekening van leden van de KVP, VVD, AR en CHU en mej. Schilthuis verklaarde, dat ook de P.v.d_A. geen overwegende bezwaren tegen het amen dement had. De nieuwe wet op de dierenbescher ming houdt tevens het verbod in tot het houden van trekhonden, maar het is de bedoeling pas ongeveer zes maan den na het in werking treden van de wet het verbod af te kondigen, waarna eventueel aan gedupeerden een tege moetkoming kan worden verleend in de kosten voor aanschaffing van mecha nische trekkracht Voor kistkalveren komen nog aparte voorschriften, die rekening houden met de economische belangen van de vee houderij. De regering heeft ook nog I voorgesteld voor het geven van advies j een Raad voor de Dierenbescherming in te stellen, samengesteld uit ten minste vijf en ten hoogste negen leden als vertegenwoordigers van belangheb bende groeperingen De meerderheid i van de Kamer vindt die adviesraad I overbodig. Maandag wordt er over ge- I stemd.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13