FRANSE AANVAL IN LASTIGE ETAPPE NAAR DUINKERKEN DE TOUR IN CIJFERS Brit Simpson ontnam Nencini bijna de gele trui Italiaan Pietrangeli bereikt via Mackay de halve finale Geen rozen voor Bahamontes DINSDAG 28 JUNI 1960 Nederlanders handhaafden zich (Van Dat de Franse „waterdrager" René Privat op de brede boulevard Sainte Barbe in het vroegere zeeroversnest Duinkerken de tweede Franse etappezege mocht bewerkstelligen, betekende nog niet, dat de favorieten de zondag met zoveel in spanning veroverde positie zonder meer hadden prijsgegeven. Integendeel: in deze meest vlakke etappe van de gehele Tour verdedigde Gastone Nencini de bij zijn zwarte haren zo fel constraste- rende gele trui met de inzet van al zijn krachten en met succes. Bijna zou in de rit van het glinsterende Atomium in Brussel naar de Kanaalkust Tour- Slechts 44 seconden na Privat stormde het peloton met Nencini en de Neder landers Wim van Est, Martin van den Borgh en Jaap Kersten, over de eindstreep. Het betekende toch een opmars van Simpson van de vijfde naar de tweede plaats met een achterstand van slechts 22 seconden op Nencini. Het betekende ook, dat Wim van Est en Martin van den Borgh hun fraaie posities in het algemeen klassement hadden kunnen handhaven. Wim van Est behield de vierde plaats in het algemeen klassement, omdat de Belg Planckaert, die drie seconden voor hem stond, pas in het tweede peloton in Duinkerken arriveerde, welke groep 1 min. en 7 sec. op de hoofdmacht was achtergeraakt. Martin van den Borgh steeg van de tiende naar de negende plaats door het terugvallen van de Portugees Barbosa. In dat tweede peloton met Planckaert bevonden zich ook de overige vyf Nederlanders, zodat de ploeg van Buchly wederom niet ontevreden mocht zijn over de bereikte resultaten. Tempo-verschil onze speciale verslaggever) geschiedenis zijn gemaakt. Als de 23-jarige Brit Tommy Simpson erin geslaagd zou zijn om als eerste over de eindstreep te gaan, dan zou hij dankzij de minuut bonificatie de gele trui heb ben veroverd, hetgeen nog nimmer een van zijn landgenoten was gelukt. Simpson was echter niet opgewassen tegen de sprintcapaciteiten van Privat en de helblonde Jean Graczyk en moest tevreden zijn met de derde plaats vóór de Luxemburger Aldo Bolzan, de regionaal Milesi en de derde Franse nationaal in de kopgroep, de lange Mastrotto. zich nieuwe liefhebbers voor de vrije ruimte aan en moest er opnieuw „ge vlamd" worden. Zo ook na 80 km. in Sint-Martens-Latem, de woonplaats van Karei van Wynenraele, de 78-jarige Tourveteraan onder de journalisten, die dit troetelkind van Desgranges bijna sinds de geboorte heeft meegemaakt. De regionaal Beuffeuil zette namelijk wèl door, toen de Italiaan Bruni zich aan zijn wiel zette en tot zijn verbazing nam Bruni op zijn beurt zelf de kop over. Beuffeuil dankte dit meevallertje aan het feit. dat de sqaudra in hem geen werkelijk gevaar zag. De voor sprong groeide snel en bedroeg bij de ravitaillering in Lichtervelde (120 km.» zelfs 2 min. 45 sec. Toen vonden de overigen het genoeg en werd begonnen aan een achtervolging van het tweetal, dat 50 km. na de ontsnapping de witte vlag hees. Beslissende vlucht Opnieuw probeerden de tricolores van de rustpauze gebruik te maken om hun posities te verbeteren. Maar weer wer den de plannen van Cazala en Graczyk door de Italianen en de Belgen in de kiem gesmoord. Toen echter Tommy 1 Simpson voor de hoofdmacht uit ging rijden. Het men hem wel gaan. Mis- schien namen Nencini en zijn makkers hem niet voor serieus, want ook bü de doortocht door Gent. waar de Brit veel I supporters heeft, had hij in zijn eentje j de karavaan aangevoerd en was na de I laatste huizen als een gehoorzaam kind blijven wachten. I De Franse nationaal René Privat bereikte als eerste de eindstreep in Duinkerken. Simpson had nu echter andere plan- j nen, vooral omdat Bolzan, de regionaal Milesi en de Franse nationalen Privat, Mastrotto en Graczyk, die ditmaal wel aan de aandacht hadden kunnen ont snappen, zich bij hem voegden. Simp son deed een regelrechte aanval op de gele trui en kreeg daarbij de grage hulp van de tricolores, die hun kans schoon zagen om de Belgen in het algemeen ploegenklassement van de eerste plaats te verdrijven. Op de brede autoweg, vlak achter de duinenrij langs de Belgische kust bene den Oostende, veroverde het zestal een voorsprong van 50 seconden. Toen werd in de hoofdmacht het sein voor de te genaanval gegeven en ontspon zich een strijd om seconden, waarin het grote peloton in stukken uiteen viel. Bij de grenspost in Le Perroquet (189 km.) was de winst van de koplopers tot 30 secon den verkleind. Maar de Franse nationa len waren nu op hun eigen terrein ge komen en de zucht om de Belgen de gele petten te ontnemen gaf hen net dat beetje extra kracht om zegevierend hun eigen Duinkerken binnen te rijden. Alleen zat het Piet Damen niet lek ker, dat hij geen hulp had gekregen toen na 80 km. in Sint-Martens-Latem zijn derailleur onklaar raakte en hij in zijn eentje weer bij had moeten komen. Gelukkig had het peloton toen juist een van de rustperiodes, zodat de Neder landse kampioen al spoedig zijn mak kers weer in zicht kreeg. Maar er werd na de finish toch nog even een harde noot over gekraakt. Het schokkendste nieuws van deze etappe was het opgeven van Federico Bahamontes, de winnaar van het vorige jaar. In Oostende bedankte de gekort wiekte adelaar van Toledo zijn lijfgarde voor de moeite, die men zich had ge troost om hem in zijn moeilijke uren bij te staan en stapte hij samen met de Zwitser Trepp in de bezemwagen. De Tour had een van zijn grote figuren verloren. Franse aanval Het was de Fransen een doorn in het oog, dat de tienduizenden Brusselaren alleen maar hun eigen favorieten en de in het gele leidersshirt gestoken Nen cini zagen, toen de karavaan de Belgi sche hoofdstad verliet. Na de brede macadamwegen van de Heyselvlakte, stuurde Marcel Bidot zijn voorposten uit. Maar noch Graczyk, noch Everaert, noch Cazala kreeg de kans om een bruggehoofd te slaan. Want steeds als een der tricolores de pedaaltred ver snelde, was er een Italiaan aan zijn zijde. Toen Grackzyk in het gezelschap van de regionaal Rohrbach de eerste poging deed, liet Nencini zien wat hij van zijn ploegmakkers verwachtte. Hoogst per soonlijk zette de drager van de gele trui zich aan het hoofd van het peloton, dat in geen tijd Graczyk had opgeslokt. En ook toen de donkerogige Cazala een honderdtal meters pakte, was het Nen cini, die de Franse nationaal tot de orde riep. Neen, veel eer was er voorlopig voor de Fransen niet te behalen. Zij schikten zich in hun lot en zetten zich broeder lijk met de Italianen aan het hoofd van de veelkleurige sliert, die in een steeds wisselend tempo West-Vlaanderen bin nenreed. Juist dat grote verschil in tempo maakte de rit in werkelijkheid zwaarder dan hij eruit zag. Want als de meute weer wat rust wilde nemen, dienden Olympisch tenue Nederlandse ploeg Marineblauw, lichtgrijs, een vleugje oranje en een vleugje wit zijn de domi nerende kleuren van het Olympisch te nue, waarin de Nederlandse deelnemers en deelneemsters aan de komende Olym- uische Spelen in Rome zullen worden gestoken. Marineblauw is de van een lichte zomerstof vervaardigde blazer, zo wel voor de dames als de heren. Oranje is het op een der borstzakjes aange brachte embleem, waarop een - met de hand - geborduurde Nederlandse leeuw en het opschrift Nederland 1960. Op de zilverkleurige metalen knopen, waarmee het jasje wordt gesloten, zijn zes ringen en het jaartal 1960 gegraveerd. Met het oog op „knopenjagers" die zich, zoals men uit ervaring weet, niet ontzien de knopen van de jasjes af te snijden, krijgen de leden van de Olympische ploeg een extra aantal knopen mee om eventueel als souventer te kunnen weg geven. Onder het jasje wordt door de dames een lichtgrijze, wollen kamgaren rok ge dragen met van voren en achter enkele plooien. De heren dragen een lichtgrijze pantalon. Zij en de dames krijgen twee exemplaren mee. Op de rok of pantalon wordt een witte blouse of wit overhemd met oranje stropdas gedragen. Zowel he ren als dames completeren hun toilet met een hoed. De dames met een wit linnen hoedje, rond model met van vo ren een strikje en neergeslagen rand. „Londense politiepet" is in modekringen de betiteling van dit hoofddekstel. De heren krijgen een hoed van wit panamastro met donkerblauw lint. De kleur van de, schoenen bij de heren is zwart en by de dames blauw in de tint van de blazer. De garderobe van de he ren wordt nog aangevuld met een zoge naamd shirtjacket in een zachtblauwe kleur. De dames moeten het zonder zo'n „flaneerjasje" doen. Zij krijgen een wit plastic schoudertas, die eventueel ook als handtas is te gebruiken. Het tenue omvat voorts nog o.m. drie paar grijze wollen sokken en drie poplin broekjes voor de heren, een wollen pullover resp. vest voor dames en heren, een gryze plastic regenjas en voor de dames nog een ochtendjas. Dit alles wordt opgebor gen in een grote lichtgrijze koffer. WIELRENNEN Ronde van Oostenrijk De derde etappe van de Ronde van Oostenrijk, die leidde van Graz naar Spittal over een afstand van 24 kilome ter, is gewonnen door de Oostenrijker Kriz. Hij finishte in 6 uur 32 min. en 48 sec. meteen minieme voorsprong op zijn landgenoot Inthaler, die de leiding in het algemeen klassement overnam van onze landgenoot Jan Hugens. Hugens zakte van de eerste plaats naar de vierde, René Lotz die na de tweede etappe de tweede plaats bezette staat nu als derde geklasseerd. Neder land behield de leiding in het ploegen klassement. De uitslag van de derde etappe luidde: 1. Kriz (Oostenrijk) 224 km. in 6.32.48, 2. Inthaler (Oostenr.) 6.32.49, 3. Damm (Oostenr.) 6.32.55, 4. Mueller (Oostenr.) 6.32.58, 5. Postl (Oostenr.) 6.41.30, 7. Lotz (Ned.) 6.41.31, 11. ex aequo Mik Snijder 6.41.57, 22. Hugens 6.42.33, 39. Van der Klundert 6.53.36. Het algemeen klassement na de derde etappe luidt als volgt: 1. Inthaler (Oostenr.» 15.40.50, 2. Muel ler (Oostenr.) op 9 sec. 3. Lotz (Ned.) op 6.14,, 4. Hugens (Ned.) op 6.44, 5. Schweiger (Oostenr.) 15.49.51, 6. Snijder (Ned.) 15.49.51, 6. Snijder (Ned.) 15.49.57, 36. Van der Klundert (Ned.) 15.53.36. ATLETIEK Onze stadgenote Gerda Kraan (Bata ven) is gekozen in de Nederlandse da- mesploeg die op 10 juli a.s. in Halle te gen Oost-Duitsland uitkomt. Zij loopt de 800 meter. HENGELSPORT Reisvereniging DVH organiseerde een viswedstrijd in de Ringvaart te Aals meer.. De vangst was slecht. De prijzen werden als volgt toegekend, bij de da mes! 1. mevr. V. Eck-Verstraten2. me vrouw Dierman-V. Soest; 3. mevr. Boon tjes-Springer; 4. mevr. Voorthuijzen- Jongbloed; 5 mevr. V. Klaveren-Tege laar. Bij de heren: 1. J. v. Rijn sr.: 2. P. Voorthuijzen; 3. H. Stouten; 4. H. v. Duren. De uitslag van de tweede etappe de rit van Brussel naar Duinkerken over een afstand van 206 km was: 1. Privat (Frankrijk-nat.). 5.12.08 (met bonificatie: 5.11.08). 2. Graczyk <Fr- nat). z.t. (met bonificatie: 5.11.38); 3. Simpson (GB) z.t 4. Bolzan (Zwitserl./ Luxemb.) zt.; 5 Melesi (Fr. Oost-Zuid- Oost) zt.; 6. Mastrotto (Fr.-nat.) z.t.; 7. Graf (Zwitserl./Luxemb.) 5.12.32, op 24 sec: 8. Anastasi (Fr. Oost-Zuid-Oost) 5.12.43, op 35 sec; 9. Strehler (Zwitserl./ Luxemb.) 5.12 46. op 38 sec; 10. Donicke (Duitsl.) 5.12.47, op 39 sec.; 11. Janssens (Belg 5.12.52. op 44 sec; 12. Darrigade (Fr.-nat.) zt.: 13. Sabbadini (Fr. Cen- traal-Midden) z t.; 14. Van den Borgh (Ned.) z.t.; 15. Everaert (Fr.-nat.) z.t.; 23. Kersten (Ned.) z.t.; 29. Wim van Est (Ned.) z.t.; 65 Niesten (Ned.) 5-13.59; 66. De Roo (Ned.) z.t.; 68. Geldermans (Ned.) z.t.; 75. Damen (Ned.) z.t.; 79. Piet van Est (Ned.) z.t. Het dag-ploegenklassement was: 1. Frankrijk-nationaal, 15.34.54; 2. Zwitserland/Luxemburg. 15.37-26; 3. Fr. Oost-Zuid-Oost, 15 37.43; 4. Duitsland 15.38.31; 5. ex aequo: Italië, België, Ne derland, Frankrijk-West en Frankrijk Parijs-Noord, allen 15.38.36; 10. Groot- Brittannië 15.38.59; 11. Spanje 15-41.57; 12. Internationale ploeg 15.46 51: 13. Frankrijk Centraal-Midden 16 09.52. alg. klassement 1 Nencini (Italië) 8.40.51; 2. Simpson (GB) 8.41.13, op 22 seconden; 3. An- glade (Fr.-nat.) 841.22. op 31 sec.; 4. Wim van Est (Ned.), 8.41.42, op 51 sec.; 5. Adriaenssens (België) 8.42.15, op 124; 6. Rivière (Fr-nat.) 8.42 23, op 1.32; 7. Plankaert (België) 8.42.46, op 1.55; 8. Hoevenaers (België) 8.42.54. op 2.03; 9. Van den Borgh (Ned.) 8.42.58, op 2.07; 10. Groussard (Fr.-West) 8 43.33. op 2.42; 11. Pambianco (It.) 843.59, op 3.08; 12. Mahé (Fr.-nat.) 8.44.20, op 3.29; 13. Foucher (Fr.-West) 8-44.38, op 3.47; 14. Baldini (Italië) 8.44.41, op 3.50 15. Strehler (Zwits./Lux.) 8.44.48, op 3.57; 16. Janssens (België) 844.58, op 4.07; 17. Brankart 'België 8.44.59. op 4.08; 18. Junkermann (Did.) 8.45.09, op 4.18; 19. Bolzan (Zwits. Lux 8.45.11, op 4.20; 20. Milesi (Fr. Oost-Zuid-Oost) 8.45.24, op 4.33; 23. Darrigade (Fr-nat.) 8 45.39. op 4.48; 32. Geldermans (Ned.) 8.46.43, op 5.52; 41. Piet van Est (N?d.) 8.47.53. op 7.02; 51. Damen (Ned.) 8 48.35, op 7.44; 92. Niesten (Ned.) 8.55.01, op 14.10; 93. De Roo (Ned.) 8.55.38, op 14.47; 102. Kersten (Ned.) 8.58.04, op 17.11. Het algemeen ploegenklassement na de tweede etappe is: 1. Frankrijk-nationaal 26.02 41: 2. België 26.05.11; 3. Nederland 26.07.35; 4. Italië 26.08,54; 5. Frankrijk-west 26.12-48 6. Zwitserland'Luxemburg 26.13.57; 7. Groot-Brittannië 26.14.41; 8. Frankrijk Oost-Zuid-Oost 26.15.46; 9. Duitsland 26.16.46; 10. Frankrijk Parijs-Noord 26.18.36; 11. Spanje 26.21.08; 12. Interna, tionale ploeg 26.25.55; 13. Frankrijk Centraal-Midden 26.48.11. De stand in het puntenklassement is na de tweede etappe: 1. ex aequo: Privat (Fr.-nat.), Sche- pens (België). Nencini (It.) en Rivière (Fr.-nat.), allen 10 punten; 5. ex aequo: Hoevenaers (België) en Graczyk (Fr- nat.), beiden 6 punten. De Brit Tom Simpson was in de tweede etappe de meest-strijdlustige Wimbledonkampioenschappen De laatste twee Amerikaanse verte genwoordigers in het herenenkelspel werden gisteren uitgeschakeld. Barry Mackay, als nummer twee ge plaatst, ging in vier sets ten onder tegen de Italiaan Nicola Pietrangeli, die daar mee het aanzien van het Europese ten nis verhoogde en wat voor hem per soonlijk veel belangrijker is de halve finales bereikte. De tweede man, die zich verzekerde van een plaats in de halve eindstrijd, was de Australiër Neale Fraser, die na een dramatische strijd Earl Bucholz eli mineerde. De lange, jonge Amerikaan, die geïnspireerd tennis speelde, zag zich wegens kramp en een enkelblessure ge dwongen op te geven bij de stand 15—15 in de vierde set. nadat hij van de eerste drie sets er twee gewonnen had. Na 170 minuten tennis van hoge klas se, een finale waardig, strompelde een teleurgestelde Bucholz onder langdurig applaus van het talrijke publiek van het centre-court. Langs de baseline ren nend in een poging een drive van zijn tegenstander te bereiken had hij plotse ling last van kramp gekregen en was kreunend van de pijn. op de baan ge vallen. Tot dat moment had hij met zyn Prom.-degr. regeling komend seizoen De KNVB heeft (in de Sportkroniek) reeds de promotie- en degradatierege ling voor het komende seizoen (betaald voetbal) bekend gemaakt. Eredivisie: De nummers 17 en 18 van de eredivisie degraderen automatisch naar de eerste-divisie. Nummer 16 van eredivisie speelt met de winnaar van de beslissingswedstrijd tussen de nummers 2 van de eerste-divisie A en B een ge hele competitie om één plaats in de ere divisie. Eerste-divisie: De kampioenen van de eerste-divisie A en B promoveren auto matisch naar de eredivisie. De nummers 2 van de eerste-divisie A en B spelen een beslissingswedstrijd. De winnaar hiervan speelt met nummer 16 van de eredivisie een gehele competitie om één plaats in de eredivisie. De nummers 18 van de eerste-divisie A en B degraderen automatisch naar de tweede-divisie. De nummers 17 van de eerste-divisie A en B spelen een be slissingswedstrijd. De verliezer hiervan speelt met de winnaar van de beslis singswedstrijd tussen de nummers 3 en 4 van de tweede-divisie een gehele com petitie om één plaats in de eerste-divisie. Tweede-divisie: De nummers 1 en 2 van de tweede-divisie promoveren auto matisch naar de eerste-divisie. De num mers 3 en 4 van de tweede divisie spelen een beslissingswedstrijd. De winnaar hiervan speelt met de verliezer van de beslissingswedstrijd tussen de nummers 17 van de eerste-divisie A en B een ge hele competitie om één plaats in de eer ste divisie. De nummers 17 en 18 van de tweede-divisie komen in aanmerking voor terugkeer naar het amateurvoetbal. Bekercompetitie De eerste voorronde van de bekercom- petitie voor het betaalde voetbal, waar aan ook de winnaars van de districtsbe kers amateurs deelnemen, wordt op zon dag 14 augustus gespeeld. De tweede voorronde volgt op woensdag 17 augus tus. In West II werd. zoals bekend, LFC winnaar van de amateurbeker. De amateurcompetitie vangt op zondag 11 september aan (Sportkroniek). Advertentie FijnFAAM fantastisch Al voor het einde van de tweede etappe is de Tour de France een van zijn weinige illustrere figuren kwijt geraakt. De Tourwinnaar 1959, de Spaanse wielermatador Federico Ba hamontes, stapte in Oostende af. De renner met rugnummer één kon worden geschrapt. Toen de bezem wagen achter de laatstbinnengeko- men renner in Duinkerken voorbij de finishlijn stopte, stond een horde journalisten en fotografen de man, die kort geleden nog het fenomeen van Toledo heette, op te wachten. Samen met de Zwitser Trepp, die het slachtoffer van een valpartij bij de ravitaillering in Lichtervelde ivas ge worden, had hij de laatste 50 km. in de zwarte auto afgelegd. En terwijl de fotografen en filmmensen hun werk deden, ontkwam Bahamontes niet aan het kruisvuur van vragen. Op 80 km. na de start bij het Brus selse Atomium, in St.-Martens-La- tem, kreeg de 32-jarige Baha een lekke band. Onmiddellijk knepen vier knechten, Berendero, Del Moral, Marigil en San Emeterio in hun remmen om de grote meester bij te staan. Toen deze weer in het zadel zat, waren twee minuten verloren gegaan. Een geringe achterstand, al was het tempo van het peloton gedu- renner. Er werden door de journalisten 339 stemmen op hem uitgebracht. Gra czyk 191 en Pierre Beuffeuil 83 stem men. De troost-premie voor de onfor- tuinlijkstc renner ging naar de Spaanse nationale ploeg in haar geheel. Men had in de karavaan begrip voor deze afwij king var ei reglement, want de Span jaarden waren inderdaad zeer gedu peerd door het gedrag van Bahamontes. krachtige services de Australiër vrijwel constant onder druk weten te houden. Voor de organisatoren van Wimbledon was het maandag een grote dag. Wat niet vaak voorkomt, gebeurde ditmaal: alle acht geplaatste spelers in het heren- enkelspel bereikten de kwartfinales. De Chileen Ayala handhaafde zich echter slechts met veel moeite tegen de Zweed Lundquist. die de eerste twee sets won, waarvan de tweede zelfs met 60. Emerson speelde ver beneden zyn vorm tegen de Mexicaan Llamas, die hier niet van wist te profiteren. De Australiër kon het zich zelfs veroorlo ven in de vierde set driemaal zyn service te verliezen, zonder dat daarmee zyn overwinning in gevaar kwam. MACHTIGE VOLLEYS Het duel tussen Nicola Pietrangeli en Barry Mackay duurde meer dan twee uur. De machtige volleys van de Italiaan waren een meer dan voldoende compen satie voor de harde strokes van Mackay, die aan het net talryke fouten maakte. Na de eerste twee sets te hebben verlo ren. sloeg de Amerikaan in de derde set terug. Hy nam een 42 voorsprong, doch de onverstoorbare Pietrangeli bleef briljant spelen en kwam terug tot 44 en in de tiende game bracht hy de party op zijn naam. Pietrangeli die op match point stond sloeg een hoge lob. Onder doodse stilte liet Mackay de bal stuiten en sloeg hem vervolgens keihard uit. In het troosttoernooi kwam de Ne derlander Willem Maris voor de tweede maal tijdens de Wimbledonkampioen schappen uit tegen de Braziliaan Man- darino. In de eerste ronde herenenkel spel had Maris de Braziliaan verslagen, maar ditmaal werd het een nederlaag voor onze landgenoot: 36, 26. rende de hele rit vrij hoog. Baha montes deed later tegenover zijn ondervragers erg meewarig. Hij wees op zijn borst, zei iets over een vast zittende kou en over de kille tegen- ivind, maar erg overtuigend klonk het allemaal niet. Onze Spaanse col lega's hadden er geen goed woord voor over. Een jaar geleden hadden zij Federico omhelsd en gezoend, nu waren zij verbitterd over de sport man Bahamontes. „Hij mankeert niets, hij is alleen maar stapelgek. Even gek als in 1957, toen hij ook in het begin van de Tour met veel theater verdween. Hij heeft nooit de bedoeling gehad deze Tour uit te fietsen en nu heeft hij een groot aantal ploeggenoten opgeofferd", was hun eensgezinde commentaar. Want dat was inderdaad gebeurd. Het Spaanse vijftal, zich geheel richtend naar het tempo van zijn kopman, viel steeds verder terug en het werd voor de Spanjaarden nog erger toen zich later nog een aan tal leden van de ploeg uit de hoofd macht moest laten terugvallen. Een tijdlang kregen de Spanjaarden nog gezelschap van Trepp, Geneste, Bus- to, Le Menn, Queheille, Ruby en Thielin, maar sneller ging het er niet door. Toen Bahamontes er, na de doortocht in Oostende, de brui aangaf en nog een kleine zestig kilo meter gereden moesten worden, ivas de achterstand van de staart tot bijna tien minuten aangegroeid. Voor de andere Spanjaarden was het enige resultaat van hun knechtschap I een achterstand van tenslotte zeven- I tien minuten. Waterpolo-nieuws De tweede helft van de competitie gaat beginnen met de Leidse verenigin gen in redelijke tot goede positie op de ranglijst. Het beste staat uiteraard het nog ongeslagen Sleutelstad ervoor, dat totnutoe slechts één punt moest afstaan in een gelijk spel aan het eveneens ongeslagen Merwede De Sleutelstad bleef ongeslagen ook in de wedstrijd tegen het Bredase Surae. Deze week staat er voor deze Leidse ploeg de return ontmoeting tegen het Barendrechtse ZPB op het programma. Van deze ploeg werd in de uitwedstrijd in een akelig klein bad net gewonnen. Thuis zal wel een ruimer verschil tussen beide ploegen aan de dag komen. De Watervrienden hebben totnutoe twee wedstrijden gewonnen, één gelyk gespeeld en één verloren. Zy staan daar mede op een gedeelde tweede en derde plaats. Deze positie komt vandaag niet in gevaar want in Bodegraven zal wel van BZ PC gewonnen worden. De Leidse Zwemclub heeft, een gelyk aantal pun ten als de Watervrienden, maar staat daarmede in haar afdeling in het mid den. Deze week zullen waarschijniyk twee punten erby verdiend worden in de uitwedstrijd tegen het laag geklasseer de VZC. Dat wil zeggen, wanneer de ploeg nu eindelyk eens volledig te water kan en beter speelt dan tegen HVGB, waarvan in Haarlem kansloos in een trieste wedstryd verloren werd (8—1). De Zijl ten slotte heeft een punt minder dan de LZC, nameiyk vier, maar heeft het eerste deel nog niet geheel gespeeld, omdat de wedstryd tegen AZ 1870 niet door kon gaan wegens te koud water. De tweede helft van de competitie begint voor deze Leidse ploeg eveneens don derdag met de uitwedstrijd tegen Nereus. Veel hoop is er voor de Leidenaren in deze ontmoeting niet, want Nereus is de sterkste in de afdeling en is thuis by- zonder sterk. Maar het blyft tenslotte een teamsport, dus verrassingen zyn nooit uitgesloten. Hedenavond speelt de LGB in de zyi tegen het Leiderdorpse DKD een wed stryd, waarschijnlijk met veel spanning en een onzekere uitslag. Woensdag volgt in Leiderdorp de returnontmoeting. Nederlands poloteam versloeg Zweden: 71 Het Nederlands waterpolo-team be haalde gisteravond in Groningen een 71-overwinning op de Zweedse ploeg. By de rust was de stand 30. De Ne derlandse doelpunten werden gescoord door Fred van Dorp (4), Hans Muller (2) en Ran. Voor Zweden scoorde Borje Karlsson, by een 30-stand. HOCKEY Nederland won en speelde gelijk Tydens het vóór-Olympische hockey- toernooi, dat in Rome wordt gehouden, heeft het Nederlands elftal met 20 ge wonnen van Frankryk en gelijk gespeeld tegen Spanje: 11. Frankryk versloeg Zwitserland met 10. Na de tweede dag luidt de stand: 1. Nederland 3 punten uit twee wed strijden, 2. Frankrijk 2 uit 2, 3. en 4. Spanje en Italië, beide 1 uit 1, 5. Zwit serland 1 uit 2 wedstryden. CRICKET Z.-Afrika verliest met innings Koningspaar kwam te laat! De Engelse pace-bowlers waren er de oorzaak van dat Koningin Elisabeth en Prins Philip gisteren niets zagen van de tweede testmatch tussen Engeland en Zuid-Afrika. Enkele minuten voordat het Konink- lyke gezelschap Buckingham Palace zou verlaten, zette Brian Statham nameiyk de Zuidafrikaanse batsman Neil Adcock als laatste aan de kant, waardoor Zuid- Afrika een inningsnederlaag kreeg te in casseren. Hoewel de Koningin en de Prins met het oog op de stand van de wedstryd reeds besloten hadden een uur vroeger te komen dan oorspronkeiyk was voorzien, kwamen zy toch te laat. Engeland had de innings namelijk op 362 voor acht gesloten. Zuid-Afrika kwam in beide innings slechts tot resp. 152 en 137 runs. zodat het Engelse team de tweede testmatch won met innings en met 73 runs. Engeland zegevierde ook in de eerste testmatch. De Nederlandse kampioenschappen voor tennisleraren zullen dit jaar van 14 tot en met 17 juli a s. op het gemeente lijk sportpark te Hilversum worden ge houden. De grote favorieten zyn in het enkelspel Joop de Mos en in het dub belspel Joop de Mos en S. G. Parlevliet, die hun titel zullen moeten verdedigen.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 7