Prinses Irene morgen op groot society-bal in Versailles Agenda Met een enkel woord DINSDAG 28 JUNI 1960 Vele hoge representanten aanwezig (Van onze Parijse correspondent) De organisatoren van het grote society-bal, dat morgen in het paleis van Versailles in de Spiegelzaal zal worden gegeven toonden zich gisteren bijzonder vereerd en gelukkig, dat Prinses Irene door haar aanwezigheid de feestelijkheden extra luister bU wil komen zetten. Bij het diner zal de Nederlandse Prinses gezeten zijn aan de tafel waaraan ook voor de twee gezusters Cecile en Marie-Thérèse Bourbon-Panne, directe afstammelingen der grote Franse koningen, plaatsen zijn gereserveerd. De Markies de Valoux en Prins Hugues de Bourbon-Parme fungeren als t//elheren van Prinses Irene. De komst van Prinses Irene is voor de organisatoren voorts een pleister op de wonde die veroorzaakt werd door het onverwachte afzeggen van Prins Albert, de broer van de Belgische koning, en zijn echtgenote Paola. Het Belgische Prinsenpaar liet zich excuseren vanwege een plotselinge reis naar de Kongo die het ondernemen moest. Het bal van Versailles dat in het teken van de Franse gouden eeuw is geplaatst belooft het hoogtepunt te worden in het seizoen van de Parijse society-kringen. De jongste invitee is de 16-jarige prinses Marie-Isabelle van Savoie, dochter van ex-koning Umberto van Italië. Een an dere vrouwelijk benjamin Isabelle Pons, de schoondochter van Jacques Goddet, directeur van de Tour de France, die 17 lentes telt debuteert die avond in de „grote wereld". Naast representanten van Europese koningshuizen en de hoge adel worden intussen ook uit republi- Muizenplaag in de Krimpenerwaard De boeren in de Krimpenerwaard zijn bij het hooi-bouwen tot de ontdekking gekomen, dat er een grote muizenplaag woedt in htm landen. Overal, maar het meest op de wat hoger gelegen weiden, wemelt het van de muizengaatjes. De muizen vreten niet alleen het hooi op. maar ook de jonge grassprietjes, die na het hooien overblijven, zodat de tweede hooi- of grasoogst ernstig wordt be dreigd. De oorzaak van deze grote muizen plaag wordt gezocht in de droge zomer van verleden jaar en de daarop vol gende zachte winter. De muizen hebben zich in die periode snel kunnen verme nigvuldigen. In regenachtige perioden verdrinken er vele jonge muizen in het nest. omdat de gangen daarheen dan vol water lopen, maar aan deze regen heeft het ontbroken. 9 Vervolg van pag. 1 Schrootfraude De heer Spierenburg verklaardde ten slotte, dat de Hoge Autoriteit de gege vens, die de heer Worms had verstrekt, altijd grondig had bestudeerd. Maar men mag niet vergeten, dat wat voor het menselijk rechtsgevoel als bewijs toereikend schijnt, in vele gevallen juri disch te kort schiet. Daarom was het ook beter, dat het moeizaam vergaren van bewijsmateriaal in een zekere stilte kon geschieden, anders liep men het gevaar, dat bewijsstukken zouden ver dwijnen. „En het is daarom van het grootste belang, dat het onderzoek ook verder kan plaatsvinden met koel over leg en buiten de emotionele sfeer," al dus de heer Spierenburg. BELEID ONDER VUUR De heren Van der Goes van Naters en Nederhorst namen het beleid van de Hoge Autoriteit namens de gehele socia listische fractie onder vuur. De heer Nederhorst verheugde zich er bijzonder over, dat zij als fractiewoordvoerders optreden, want de schrootaffaire wordt te veel gezien als een Nederlands stokpaardje en in het bijzonder nog als een hobby van hem en zijn collega. Van der Goes van Naters, zo zei hg. (Hierbij kan worden aangetekend, dat tijdens het debat vrijwel de gehele christen democratische en liberale fracties afwe zig waren). De heer Nederhorst meende, dat de Hoge Autoriteit „op de meest ergelgke wijze" was te kort geschoten bij de con trole op de vereveningstoeslagen. Het bureau in Brussel „was een administra tieve bende" geweest. Terwijl de ene afdeling in 1958, toen het onderzoek op gang kwam, een officiële aanklacht we gens vermeende fraude opstelde, ging de afdeling er naast rustig door met het uitkeren van toeslagen aan de hand van documenten, waarvan men vermoe den kon, dat ze vals waren. De heer Nederhorst vroeg de Hoge Autoriteit, wat zij van plan was te doen als de nationale instanties de vervolging aan de hand van de door de Hoge Auto riteit verstrekte gegevens niet krachtig genoeg zouden aanpakken. Hij raadde haar aan, ingeval klachten daarover in de ministerraad van de Gemeenschap niet zouden helpen, het wapen der openbaarheid te hanteren en in het Parlement de regeringen aan de kaak te stellen, die volledige medewerking wei gerden. Hij meende, dat de Nederlandse regering tot op heden niet vlot heeft meegewerkt aan het onderzoek. Het heeft vorig Jaar bijv. acht maanden ge duurd, voor zij tot de ontdekking kwam, dat zy geen gevolg kon geven aan be paalde verzoeken om controle van de Hoge Autoriteit, omdat zij de bevoegd heden daartoe miste. Tenslotte vroeg hij welke lering de Hoge Autoriteit uit de zaak trok. Moest de schroothandel geordend worden of kon ze vrij blijven? In dit verband had hij nog kritiek op het feit, dat het acht jaar had geduurd voor de Hoge Auto riteit het schrootkartel in Nederland verbood. Doch zal men ook controleren ot het verbod werkelijk wordt nage komen? ER MOET RECHT GEDAAN WORDEN De heer Van der Goes eiste vóór alles dat er recht zou worden gedaan. Het nadeel dat de schrootfraude voor de Gemeenschap heeft opgeleverd, valt nog niet precies te ramen: het bedrag ligt tussen 5 en 20 miljoen dollar. Hoe het zij, deze corruptie moet onmogelijk gemaakt worden. In jonge staten, zoals er nu zoveel verrijzen, is corruptie door optreden van belangengroepen een al gemeen gevaar en volgens jhr. Van der Goes blykt dit gevaar ook te bestaan in jonge gemeenschappen. Als er niet streng tegen de schrootfraudes wordt opgetreden, zouden er ook in andere Gemeenschappen van de zes wel eens zulke onaangename kinderziekten kun nen ontstaan. keinse kringen aanzienlijke gasten ver wacht. Zo zyn de twee zusters Inès en Rosario Prado, respectievelijk 18 en 19 jaren oud, dochters van de president van de Republiek van Peru, die enige maanden geleden de officiële gast was van generaal De Gaulle in het Elysee, voor het feest speciaal uit Zuid-Amerika komen overvliegen. Vervolg van pag. 1 Mislukt overleg in Genève De „New York Herald Tribune" schryft dat het Russische besluit bewijst dat Rusland doet wat Rood-China wil. Ook dit blad wijst op de tegenstellingen tus sen de woorden en daden van Kroesj- tsjef en is van oordeel dat zijn daden in werkelijkheid zyn aangepast aan wat communistisch-China schijnt te willen. De door Kroesjtsjef in zijn debat met Peking behaalde successen zyn slechts successen met woorden. „Zyn politiek is in overeenstemming met die van de on buigzame Stalinisten, die Mao omrin gen". De „New York Herald Tribune" meent dat de belangstelling van Kroesjtsjef in de ontwapening louter een kwestie van propaganda is. De Amerikaanse gedelegeerde Eaton heeft nog zaterdag j.l. in Londen en Parys overleg gepleegd over de nieuwe voorstellen van het Westen, die hy te voren in Washington met de Ameri kaanse minister van Buitenlandse Za ken Her ter had besproken. Zondag wa ren de vijf gedelegeerden der Westelijke landen drie uur lang in Genève bijeen voor een bespreking van de nieuwe voor stellen, die naar Parys zouden worden gezonden om daarop goedkeuring van de NAVO-raad te krijgen, alvorens aan de conferentie in Genève te worden voorgelegd. De ontwapeningsbesprekingen in Ge nève zyn op 15 maart begonnen, doch werden eind april voor zes weken ver daagd en op 7 juni hervat in een ge spannen atmosfeer als gevolg van het mislukken van de topconferentie. Het Westen werd bij de conferentie vertegenwoordigd door de Verenigde Staten, Engeland, Frankrijk, Canada en Italië. Het communistische blok door de Sovjet-Unie, Tsjecho-Slowakije, Polen, Roemenië en Bulgarije. De Amerikaanse gedelegeerde Eaton heeft meegedeeld dat hij voor zijn ver trek naar Washington een persoonlijk onderhoud met Zorin had gehad, aan wie hij meedeelde in de Verenigde Sta ten zowel het Russische standpunt als dat van het Westen te zullen bespreken. Zorin antwoordde, aldus Eaton, dat het hem zeer veel genoegen zou doen als mijn reis ertoe zou bijdragen dat op de besprekingen in Genève vooruitgang zou worden geboekt". Eaton zei dat hg de nieuwe Ameri kaanse voorstellen als een conferentie document ter tafel had willen brengen, zodat de Russen en de wereld zouden kunnen zien, dat wij iets waarachtigs en van belang hadden te zeggen, Eaton zei verder, dat de Russen het Westen her haaldelijk van gebrek aan vertrouwen in de besprekingen hadden beschuldigd. „Doch wie zal dit nu geloven? Men kan met deze mensen niet onderhandelen of praten. De Verenigde Staten en hun bondgenoten hebben zonder ook maar enig succes getracht het Sovjetblok ertoe te krggen het Geallieerde plan te be spreken. Doch wij hebben absoluut niets bereikt", aldus de Amerikaanse afge vaardigde. Eaton verklaarde dat de nieuwe voor stellen geen „wereldschokkende bena dering" van de ontwapening waren, doch een uiteenzetting en verduidelijking van het Westelijke plan, dat bij het begin der conferentie in maart ter tafel werd gebracht. Het Westen had het Sovjet- NEDERLAND ERKENT MADAGASCAR De Nederlandse regering is overge gaan tot de erkenning van Madagascar, dat gisteren onafhankelijk is geworden. De minister-president, prof. dr. J. E. de Quay, heeft in een telegram aan de pre sident van de Republiek Madagascar, Philibert Tsiranana, namens de Neder landse regering en het Nederlandse volk gelukwensen aangeboden met de verkregen onafhankelijkheid. VELDPOSTREGELING LA COURTINE Gedurende de oefeningen in Frankrijk door onderdelen van de Kon. Landmacht en de Kon. Luchtmacht dient het veld postadres voor La Courtine als volgt te luiden: rang, naam en voorletters, re gistratienummer, onderdeel, Napo 280 Utrecht station. Voor de vaste detachementen in Mour- melon luidt het nummer: Napo 281 Utrecht-station, voor Bourges: Napo 282 Utrecht-station. Verder geldt voor deze Groninger te water en verdronken Gistermorgen is de 54-Jarige heer W. van der Wal met zyn auto in het Lo pende Diep te Groningen geraakt en om het leven gekomen. De heer Van der Wal stapte omstreeks genoemd tijdstip in zyn langs het Lo pende Diep geparkeerd staande auto. Waarschijnlijk heeft hy een ongeluk kige manoeuvre bij het schakelen ge maakt, waardoor de auto het water in reed. Twee voorbijgangers de slager G. van Heyst en de slagersknecht G. Pie- tens, doken direct in het water en slaagden erin de heer Van der Wal op het droge te brengen. Het slachtoffer werd bewusteloos overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Men slaagde er niet in, de levensgeesten weer op te wekken. detachementen dezelfde wyze van adres seren als voor La Courtine. Van Nederland uit kan men drukwer ken zenden tot 3000 gram. brieven tot 2000 gram, briefkaarten en nieuwsbladen. DINSDAG Den Burcht: Evangelisatiesamenkomst „Licht over Leiden". 8 uur nam. Pieterskerk: Holland Festival Gem. Toonkunstkoor en Concertgebouworkest. „Hohe Messe". 7.45 uur nam. WOENSDAG Acad. Ziekenhuis (kerkzaal): Halfsuur van Bezinning. 12.50-1.20 uur nam. Den Burcht: Evangelisatiesamenkomst „Licht over Leiden". 8 uur nam. Pieterskerk: Avondstilte te 7.30 uur nam. Lindestraat, hoek Resedastraat. Straat- prediking Open Deur-werk Hervormde Ge meente. Koning Boude wijn morgen in Kongo Koning Boudewijn zal morgen in Leopoldstad aankomen voor bijwo ning van de plechtigheden der onafhankelijkheidsverklaring op donderdag, aldus is in Brussel officieel meegedeeld. De vorst heeft n.l. de uitnodiging daartoe van de nieuwe Kongolese president Kasavoeboe, aanvaard. Joseph Kasavoeboe, eerste president «P""1"* Ko?e?' RehobothLedenvergadering Bond van gisterochtend in een verenigde (-^j. plattelandsvrouwen. 8 uur nam J"" ï'i.P,r,SLl: YEZS*; waalae Kerk: Pauze-concert Theo ten stad een eed als staatshoofd afgelegd. Hooven (orgel) en mei. C. A. de Groot De Belgische ministers De Schrijver, (alt) 1 uur nam. Wigny en Ganshof van der Meersch, I DONDERDAG K,ed™eUdrsI?regX WrMl,S WOOn"i «reestraat 19Jaarvergadering Leldse Tevoren ifad den leden van de Baloe- chr' Oranjevereniging. 8 uur nam. ba-stam uit de provincie Kasai een de- oms monstratie voor het parlementsgebouw -Licht over Leiden 8 uur nam- gehouden om te protesteren tegen het i Hogewoerd 175: Bijeenkomst Jehovah's feit dat hun leider. Albert Kalondji, I Getufeen. 7.25 uur nam. buiten de eerste regering van Kongo lezen is gehouden. Kalondji. politiek tegenstander van premier Loemoemba, sprak de menigte toe en eiste drie ministerszetels op en de onmiddellijke splitsing van de pro vincie Kasai, waar hij een autonome staat van de Baloeba wil stichten. Op het ogenblik heeft de Loeloea-stam, de doodsvijand van de Baloeba, een over heersende invloed in Kasai. De menigte gedroeg zich rustig en ging later, zon der dat incidenten voorkwamen, uiteen. De Baloeba staan achter Kasavoeboe. In een rede na de beëdiging schetste Kasavoeboe o.m. de grote problemen welke de Kongolese natie zal moeten oplossen en hij onderstreepte dat de werkelijke onafhankelijkheid, die Kon go thans verwerft, een totale ommekeer zal teweegbrengen in de betrekkingen tussen België en Kongo, zodat de ban den van ondergeschikheid nu banden worden van samenwerking en vriend schap, die aan weerszijden en in volle vrijheid worden gesloten. Tot besluit wees hij op de noodzaak van de ontwikkeling der Kongolese eco nomie. hoofdvoorwaarde van de voor spoed van het land op alle gebieden. P°r'u.gefe lychtvMrtmaatschappij OTIluuwDurB: I AP heetft de dienst tussen Louren^o dracht Han Bentz van der Berg Marques (Mozambique) en Lissabon het Melkwoud". 8.15 uur nam. voor deze week opgeschort, omdat alle geschikbare toestellen worden gebruikt voor de evacuatie van ruim 2500 Por tugezen uit Belgisch Kongo, dat op 30 juni onafhankelijk wordt. Stadhuis: Lustrum Koksschool. Défilé militaire troepen. 10.30 uur voorm. Stadhuisplein: Lustrum Koksschool. Taptoe. 9 uur nam. UVS-terreinLustrum Koksschool. Voet balwedstrijd Ned. Mil. Landmachtteam— Quick Boys. 6.30 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Evangelisatiesamenkomst „Licht over Leiden". 8 uur nam. ZATERDAG Den Burcht (grote zaal): Evangeliepre diking „Licht over Leiden". 8 uur nam. Doopsgez. Kerk: Adventkerk: 1011 u. voorm. Bijbelstudie; 11 uur ds. B .Slond van Den Haag. Breestraat 19: Evangelisatie Christen- gem. „Ecclesia". 8 uur nam. Station (halte H.T.M.)Wandeling Ned. Chr. Reisver. door Kijfhoek en Bierlap. 1.45 uur nam. Lakenhal: K. en O.-rondlelding Jan v. Goijen-tentoonstelling. 3 uur nam. ZONDAG Den Burcht (grote zaal): Evangeliepre diking „Licht over Lelden". 8 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie Je hovah's getuigen. 5.30 uur nam. MAANDAG Schouwburg: Holland Festival. Voor- VOOR HEDENAVOND Hilversum I, 402 m. KRO: 18.00 Lichte muz. 18.20 Gram. 18.30 RVU: De betekenis der begaafd heid voor school, beroep en maatschap pelijke opklimming, door dr. Ph. M. v. d. Act. 19.25 Memojandum. 19.30 Tour de Heyden. Derde lezing. 19.00 Nws. 19.10 France (herh.) 19.40 Gram. 20.30 Holland Festival 1960: Residentie-Ork. 21.05 Na beschouwing Tour de France. 21.15 Pla norecital. 21.45 Comm. over Kongo. 22.00 Tour de France. 22.10 Gram. 22.25 Boek- bespr. 22.30 Nws. 22.40 Gezin en huwe lijk. lezing. 22.50 Filmmuz. 23.10 Cello en piano. 23.35 Kamerork. 23.55-24.00 Nws. nilversum 11, 298 ni. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Rep. Wimble don. 18.25 Gram. 18.30 Lichte muz. 19.00 Paris vous parle. 19.05 Gram. 19.45 Journ. 20.00 Nws. 20.05 Lichte muz. 20.40 Klip perschepen jagen naar Londen, hoorsp. 22.00 Bas en piano. 22.30 Nws., beursber. en SOS-ber. 22.45 De toverstaf van het woord, lezing. 23.00 Gram. 23.55-24.00 Nwb. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.00 Jouprn. en weeroverz. 20.20 Film. 20.40-22.15 Speelfilm. VOOR WOENSDAG 29 JUNI Hilversum I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. 7.13 Gram. 7.30 Een woord voor de dag. 7.40 Gewijde muz. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Mor gendienst. 11.00 Gram. 11.30 Kamerork. en solist. 12.00 Liederen. 12.30 Kamerork.. koor en hobo. 12.37 Kerkd. 13.00 Nws. (Advertentie) CORSETTEN BUSTEHOUDERS GAINES LEIDEN: BREESIKAAT 35 TEL. 30768 blok uitgenodigd uit negen punten over de ontwapening een keuze te doen voor de besprekingen, doch het Sovjetblok had dit standvastig geweigerd. „Wat voor onderhandelingen zyn dit?", aldus Eaton. DE BIOSCOPEN Studio „Een gentleman wordt geen sheriff". (Alle leeftijden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. I.uxor „Nachtclub Zum Silbermond" (18 Jaar). Werkdagen: 2.30. 7 en 9.15 u.; zondag: 2.30. 4.45. 7 en 9.15 uur. Casino „Liebe Jazz und Ubermut" (Alle leeftijden). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: „Les héros sont fatigués". (18 jaar). Lido „La dolce vita". (18 Jaar). Da gelijks 2.30 en 8 uur. Trianon „Vrouwenjagers". (18 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7 en 9.15 uur; zondag: 2.15, 4.30. 7 en 9.15 uur. Rex „De koningin van planeet Venus" (14 Jaar). Werkdagen: 2.30, 7.15 en 9.15 uur; zondag 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Donderdagcyclus: .Notre Dame de Paris". Astra- theater Wassenaar Zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur Lemmy caution in het mysterie der twee vrouwen (18 jaar). Maandag, dinsdag, woensdag 8 uur: „The iron petticoat" (14 jaar). Donderdag 8 uur: „Morgen is te laat" (14 Jaar). Zondag en woensdag 2.30 uur: „De Goudzoekers". (Alle leeftijden). TENTOONSTELLINGEN Academie: Lustrumtentoonstelling werk van Nederlandse schilders (Tot 10 Juli) Boerhaavezalen (Vrouwenkerksteeg) Tentoonstelling Leids Kunstcentrum Werkdagen 25 en 79 uur nam.; zon dag 25 uur nam. (t/m 1 lull) Hortus Botanicus: Tentoonstelling he dendaagse Nederlandse beeldhouwkunst. Lakenhal: Jan van Goyententoonstel- llng (tot 27 lull) Rijksmuseum voor de geschiedenis der NatuurwetenschappenEinthovententoon- stelllng. Werkdagen 10-4 uur. 's zondags 1-4 uur nam. (t.e.m. 31 Juli). Rllksmuseum Geologie en Mineralogie d Werfpark 1 Tentoonstelling geolo gie van Nederland Op werkdageD van 10 12 eD 24 Zon- en feestdagen 2 —4 uur Rijksmuseum van Oudheden: Tentoon stelling „Huis en huisraad in de Griekse en Romeinse oudheid" (T.m 3 lull) Lakenhal: Verzameling dr A Welcker Werkdagen 10-17 uur; zondags 13-17 uur (Tot 27 lull) Avond- en nachtdienst der Apotheken Te Leiden is geopend Apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. By geen geboot Dij Uw buisarts ol specialist (of diens waarnemers) bel op dokterstelefoon 22222 Advertentie 13.15 Met PIT op pad. lezing. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.00 Kamermuz. 15.30 Interscholair Jeugdtoernooi. 16.00 V. d. Jeugd. 17.20 Liederen. 17.40 Beursber. 17.45 Volksmuz. NCRV: 18.15 Het spectrum, rep. 18.30 Leger des Hellsmuz. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Huismuz. 19.30 Radiokrant. 19.50 Gram. NATIONAAL PROGRAMMA: 20.00 Nws. 20.05 Felicita tie. 20.15 Gevar. progr. 21.15 Een weg voor Europa, klankb. 22.00 Zuldamerl- kaanse muz. 22.20 Tour de France. 22.30 Nws. 22.40 Promenade-ork. 23.00 Gram. 23.45 Dagsluiting. 23.55-24.00 Nws. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.55 Tips v. d. voe- dingsmarkt. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Lichte muz. 11.30 Cabaret. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Voor het platteland, lezing. 12.38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Lichte muz. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Gram. 15.00 V. d. Jeugd. 17.00 V. d. tourlsten. 17.50 Regeringsuitz.: Emigratierubriek. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20Tour Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. de France een act. 18.40 Zigeunermuz. 19.00 V. d. kind. 19.10 Jazzmuz. VPRO: 19.30 V. d. Jeugd. 20.00 NATIONAAL PROGRAMMA: zie Hilversum I. GRAMMOFOONPLATENPROGRAMMA DRAADOMROEP (Over de 4e l\jn van 1820 uur) Ballad of Davy Crockett (Bruns), Or kest Ray Martin; All or nothing at all (Lawrence), Orkest Nelson Riddle; Hallo, wenn du das Glück siehst (Niessen), Ka rin Klrchner, Rolf Simson; Sonnenschein (Luboff). Catarina Valente, Silvio Fran cesco; Little brown Jug, Orkest Jan Gar- bcr; Die rote Rose (Jager), Die Heimat- sanger; Liebe komt und Liebe geht (Gyl- kyson), Catarina Valente; It's only a paper moon (Arlen). Orkest Jan Garber; Man- dollnen und Mondschein (Weisz), Bobby Franco, die Serenaders; Torremolinos (Claros), Bobby Franco, die Serenaders; Pampa linda (Sarbek), Duelo criollo (Rez- zano). Orkest Oswaldo Bercas; Blmbom- bey (David), Jlmmie Rodgers; The conti nental (Conrad), Orkest Les Brown; By the light Of the silvery moon (Madden). Jlmmie Bowen: The varsity drag (de Syl- va), Orkest Pee Wee Hunt; Strawberry fair (Sharpless). The Beverley Sisters; La Paloma (Yradier), Orkest Billy Vaughn; Coquette (Kahn). Fats Domino; Smilln' through (Penn), Orkest Hugo Winterhal- ter; After you've gone (Creamer), Molly Bee; Lets bop (Cavanaugh), Orkest Big Dave; Into each life some rain must fall (Roberts). The Inkspots; Raunchy (Jus- tls). Orkest Billy Vaughn; Someday (Hod- ges). Ricky Nelson; Charleston (Mack), 'rkest Pee Wee Hunt; Little in my eyes (Kreisler), Orkest Hugo Wlnterhalter; Whole Lotta loving (Domino). Fats Do mino: Sail along silvery moon (Wenrich) Orkest Billy Vaughn. Sweetheart (Scott), Peggy Lee; The bunny hop (Anthony), Orkest Ray Anthony; Stagger Lee (Archi bald), Lloyd Price; Mad about the boy (Coward), Orkest Billy May; Sing sing sing (Prima), Paul Ankal Chimes blues (Oliver), Eddie Condon and his all stars; Davenport blues (Beiderbecke), Eddie Condon and his all stars; Autumn in New York (Duke), The George Shearing Quin tet; Wolverine blues (Morton), Eddie Con don and his all stars; Yesterdays (Kern) The George Shearing Quintet; Midnight in the air (Feather), The George Shearing Quintet; My Monday date (Hines). Hee bie Jeebies (Atkins). Eddie Condon and his all stars. TELEVISIEPROGRAMMA NCRV: 17.00 V. d. Jeugd. NTS: 17.30- 17.40 Intern. JeugdJourn. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Toespraak staatssecreta ris. AVRO: 20.30 Sportpanorama. 21.05 Act. 21.20 Docum. fllmversl. 21.45 Gevar. progr. NTS: Evtl. filmverslag Ronde van Frankrijk. BUITENLANDSE PROGRAMMA'S Engeland, BBC Home Service, 330 m. 12.00 Rep. crlcketwedstr. 12.15 Amus.- muz. 12.30 V. d. landb. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Twintig vragen. 13.40 Gevar. muz. 14.00 Schoolradio. 15.00 Wim bledon. 16.00 Koormuz. 16.45 Wimbledon. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weerber. 18.00 Nws. 18.15 In the South-East. 18.50 Volkslie deren. 19.00 Lit. progr. 20.00 Ork.conc. 21.00 Nws. 21.15 Klankb. 22.00 Operamuz. 22.45 Pari. overz. 23.00 Nws. en weerber. 23.06-23.41 Kamermuz. Engeland, BBC Light Programme. 1500 en 247 m. 12.30 Nws. en gevar. progr. 13.00 Gevar. muz. 13.15 Cricket. 13.30 Nws. en crlcket- uitsl. 13.40 Intermezzo. 13.45 V. d. kind. 14.00 V. d. vrouw. (Om 14.30 Nws.) 15.00 Verz.progr. (Om 15.30 Nws.) 15.40 Cric ket. 15.45 Lichte muz. 16.30 Nws. en Mrs. Dale's dagboek. 16.45 Uitsl. races en gevar. muz. 17.30 Nws. en fabrieksfanfare. 18.00 Wimbledon. 18.29 Weerber., nws., act. 18.35 Cricket. 18.45 Hoorsp. 19.00 Journ. 19.25 Sport. 19.30 Nws. en hoorsp. 20.00 Hoorsp. 20.30 Nws. en Gevar. progr. 21.30 Nws. en verz.progr. 22.30 Nws. 22.40 Gevar. muz. (Om 23.30 Nws.) 23.55-24.00 Nws. Nordwestdeutscher Rundfunk, 309 m. 12.00 Muz. v. blaasinstrum. 13.00 Nws. 13.15 Ork.conc. 16.05 Ork.conc. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.20 Volks liederen en -dansen. 21.15 Jazzmuz. 21.45 Nws. 2.10 Dansmuz. 22.30 Pianorecital. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.10 Lichte muz. 0.30 Filfmuziek. 1.00 Weerber. Daar na: gevar. muz. Frankrijk 3, 280 en 235 m. 12.00 Nws. 12.05 Ork.conc. 13.25 Gram. 14.20 Kamermuz. 15.10 Gevar. muz. 23:10 Gram. 23.52-24.00 Weerber. en nws. Brussel, 324 en 484 m. 324 m.: 12.00 Gram. 12.30 Weerber. 12.35 Gram. 12.52 Koersen. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.00 Gram. 14.30 Ork.conc. 16.00 Koersen. 16.06 Engelse les. 16.21 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.20 Lof v. h. Vlaamse toneel. 17.50 Boekbespr. 18.00 Lekenmoraal en filosofie. 18.20 V. d. sold 18.45 Tour de France. 19.00 Nws. 19 40 Koorzang. 22.00 Nws. 22.15 Missie- montage. 22.45 Folkloristische muz. 22.55 Nws. 23.00 V. d. zeelieden. 484 ni.: 12.02 Lichte muz. 12.40 Gram. 13.00 Nws. 14.18 Gram. 14.30 Klass. muz. 15.30 Gram. 16.07 Lichte muz. 17.00 Nws. 17 10 Gram. 18.30 Jazzmuz. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Spel. 22.00 Wereldnws. 22.10 Hedendaagse muz. 22.55 Nws. BINNENLAND Een baby van ruim twee maanden, Ineke Majoor, is om het leven gekomen bij een brand, die gewoed heeft op de zol derverdieping van een woning aan de Klein Kattenburgerstraat op de Amster damse Eilanden. De 8-Jarige Dirk Tilman uit de Gro ningse A.P. Fokkestraat is gisteravond in de Oosterhaven in Groningen in het wa ter gevallen en verdronken. Enkele matro zen van H.M. mijnenveger Bedum spron gen het jongetje op het hulpgeroep van een 5-jarig vriendje onmiddellijk na. maar slaagden er niet in het kind te vinden. Pas na een half uur dreggen werd het stoffelijk overschot op het droge gebracht. In de 's-Gravenlandse vaart in 's-Gra- venland is gistermiddag het driejarige meisje Abda Kolk te water geraakt. De moeder, die het kind miste en ging zoe ken. zag het later drijven in de vaart. Er werd twee uur kunstmatige ademhaling toegepast, doch zonder resultaat. Het opleldlngssmaldeel I, bestaande uit Hr. Ms. kruiser De Ruyter. Hr. Ms. Jager Overijssel, Hr. Ms. Utrecht. Hr. Ms. Jager Gelderland en Hr. Ms. onderzeeboot Walrus, zal van 1 tot en met 4 lull a s. een nlet-offlcieel bezoek aan Antwerpen rengen. De gemeenteraad van Den Haag heeft op voorstel van B. en W. besloten de on der Voorburg gelegen buitenplaats „Vreugd en Rust" voor de prijs van f325.000, aan deze gemeente te verkopen. - De raad van toezicht van de Stich ting Groninger Universiteitsfonds heeft benoemd tot bijzonder hoogleraar in de toegepaste kristalkunde bij de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijks universiteit te Groningen dr. W. G. Per dok, lector in de mineralogie en kristal lografie aan deze universiteit. BUITENLAND Patrouillevliegtuigen van de Ameri kaanse marine zijn „op passende wijze ge waarschuwd" niet te dicht te komen bij een Russisch schip, dat o.a. met behulp van kabelballonnen op de Atlantische Oceaan onderzoekingen verricht. Dit was geschied naar aanleiding van een bood schap van de leider van de Russische ocea- nografische expeditie, die gewezen had op het gevaar dat een te dicht naderen ook voor de piloten opleverde. De vroegere partijsecretaris van de Sovjetrepubliek Kazakstan. Nikolai Belja- jef. is ontheven van zyn functie van eer ste secretaris en lid van het bureau van het territoriale partijcomité van Stavro- fol. aldus heeft Radio Moskou meegedeeld, n Januari van dit Jaar werd Beljajefs ont slag als partijsecretaris meegedeeld. Pre mier Kroesjtsjef had hem mede verant woordelijk gesteld voor het mislukken van de oogst. De Amerikaanse luchtmacht heeft gisteren met succes een „Atlas"-raket met een nieuwe type neus gelanceerd. De ra ket heeft zyn doel op 8 000 kilometer af stand van de lanceerbasis by Cape Cana veral bereikt Het wapen kwam 3.200 me ter van het punt in de Atlantische oceaan neer, waarop het was gericht. - Raoul Castro, de Cubaanse minister van Defensie is in Praag gearriveerd voor een verblijf van enkele dagen op uitnodi ging van de TsJecho6lowaakse minister van Buitenlandse Zaken David. Reeds eer der is een economische missie van Cuba, onder leiding van de directeur van het Instituut voor de agrarische hervorming in Praag aangekomen, voor het voeren van besprekingen over de aankoop van materieel voor de ontwikkeling der Cu baanse industrie. Prins Eugene Marie Frederic Lamora, twaalfde prins De Ligne, is aan een hart aanval op zesenzestigjarige leeftijd over leden. Hij heeft Belgische diplomatieke posten in Parijs, Boekarest. Londen, Wash ington, Nieuw-Delhi en Madrid bekleed en werkte de laatste Jaren voor de economi sche en sociale ontwikkeling van Kongo. Hij was gehuwd met Philippine de Noall- les. Tien restauratiewagens van de Duit se slaap- en restauratiewagenonderneming zijn thans met een luchtverversings- en temperatuur regelingssysteem uitgerust, een nieuwtje voor de Europese spoorwe gen. De temperatuur wordt op ongeveer 21 graden gehouden en van tabaksrook heeft men geen last meer. De nieuwe wa gens worden ook in de expressetreinen tussen Hoek van Holland en Bazel ge bruikt. Nog twintig wagens zullen van hetzelfde systeem voorzien worden. De Venezolaanse politie heeft be kendgemaakt. dat de daders van de aan slag van vrijdag J.l. op president Betan- court. Lorenzo Mercado en Luis Cabrera, zijn gearresteerd. Het blad El Mundo weet te melden dat de springstof die voor de aanslag is gebruikt, per vliegtuig van de Dominicaanse republiek naar Venezuela is gebracht. Drie Oostberlijnse jongelieden, die zich als passagiers aan boord van een tus sen Warnemünde en Gedser varend Oost duits toeristenschip bevonden, zijn maan dag aan wal gesprongen toen het schip van Gedser r- aan de zuidkust van De nemarken verliet. Zij vroegen asiel. Een zestigtal personen is in twee ge vallen van collectieve vergiftiging in de ziekenhuizen van Caserta nabij Napels op genomen. Een veertig mensen werden ziek na een bruiloftsmaal, waarschijnlijk door bedorven gebak. De toestand van twaalf hunner is zorgwekkend. Een twintig mili tairen zijn voorts in het militaire hospi taal opgenomen. Hun toestand is niet ernstig. Hani Ben Joesef Aboe Salha. die vo rig Jaar in Damascus op beschuldiging van spionage voor Israel ter dood werd veroordeeld, is gisteren gefusilleerd, zo hebben officiële militaire kringen in de Syrische hoofdstad meegedeeld. Generaal Gursel. het hoofd van het militaire bewind in Turkije, heeft gisteren in een radiorede een beroep op de be volking gedaan, niet „onplezierig" op te treden tegen aanhangers van de afgezet te regering-Menderes. Hij zei met leed wezen kennis te hebben genomen van „onprettige daden" jegens leden van de Democratische partij. Hij drong er bij de Turken op aan, niet weer een sfeer te wekken waarin de burgers als vijanden tegenover elkaar staan. De politie in Manilla heeft meege deeld, dat volgens voorlopige gegevens 94 mensen om het leven zijn gekomen als gevolg van de tyfoon Olive", waardoor net eiland Luzon zondag en maandag ochtend vroeg is getroffen. Voorts wor den nog 29 mensen vermist. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) 3 i ai 21 S Sbf S Cd Amsterdam licht bew nw 6 17 8 0 Den Helder half bew. nw 12 17 13 0 Ypenburg Vllsslngen zwaar bew nnw 6 17 13 0 zwaar bew nnw 4 17 13 0 Eelde regenbul wnw 2 16 9 0.1 De Bilt licht bew wnw 2 18 10 0 l'wenthe zwaar o° nw 2 18 8 0 Eindhoven licht bew. nnw 4 20 11 0 Z -Limburg zwaar bev\ wnw 2 20 11 0 Helsinki zwaar bew zo 6 19 11 9 Stockholm mist w.stil 19 8 0 Oslo regen no 4 20 13 19 Kopenhagen half bew. wnw 10 21 12 0.3 Aberdeen regenbui nnw 8 17 9 1 Londen half bew nno 4 20 12 1 Brussel regen wnw 2 18 11 0.1 Luxemburg zwaar he« nno 4 21 10 0 Parys zwasr bew nno 2 21 10 0 Bordeaux mist nno 2 28 15 0 Grenoble licht bew. w.stil 25 15 0 Nice hal* bew. n 3 23 17 0 Berlijn Frankfurt zwaar bew wnw 9 27 12 0 zwaar bew. n 2 25 12 0 München regen wnw 2 20 13 16 Ztirlch mist ozo 1 22 12 12 Genéve onbewolkt wstll 23 11 0 Locarno licht baw O 1 25 13 0 Wenen hall bew. nnw 6 25 17 2 'nnsbruck zwaar o -• w.stil 19 11 3 Belgrado -*»wolkt w 4 28 14 12 Athene regen w.stil 27 17 0J Rome onbewo'kt zzw 2 Ajacclo regenbui o 2 25 14 0.4 Madrid licht bew w.stil 19 0 Mal lor ca onbewolkt wetll 30 17 0 Lissabon onbewolkt w^til 28 17 0

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 2