DUITSER ARMIN HARY LOOPT 100 METER IN 10 SECONDEN De eerste maal wilden jury en publiek het niet geloven De broekjes liepen in het oog het vertoonde spel niet Fanny Blankers komt zelf de „Gouden Spike" uitreiken Fraaie strijd tussen en Koos de Jong in Elvström Finnjollen Grote belangstelling in Mexico voor wedstrijd tegen Nederland WOENSDAG 22 JUNI I960 Droomtijd eindelijk gerealiseerd Armin Hary, het enfant terrible van de Duitse atletiek, zorgde gisteravond in het Leitzigrundsta- dion van Zurich voor een sensatie van de eerste orde. Op de 100 meter kwam Hary tot de droomtijd op de 100 meter, namelijk 10.- sec. precies, hetgeen 0.1 sec. sneller is dan die van de vijf recordhouders, de Amerikanen Willie Williams, Ira Murchison en Leamon King in 1956, Ray Norton in 1959 en Charles Tidwell, die elf dagen ge leden tot 10.1 sec. kwam. Aanvankelijk heerste er enige verwar ring bij officials en publiek. Armin Ha ry was de eerste keer bijzonder snel weg. Zo snel, dat een jurylid voor hem 9,9 sec. en de andere twee juryleden precies 10.- sec. voor hem afdrukten. De wed strijdleiding besliste, dat het een valse start zou zijn geweest en als voorbeeld nam men de tweede aankomende, de Fransman Abdou Seye, die 10,3 sec. no teerde en die bij de start reeds direct twee meter achterstand opliep. Interes sant was, dat de enige man die werkelijk WIELRENNEN Prijzenschema voor Tour de France Jacques Goddet, de directeur-generaal van de Ronde van Frankrijk heeft giste ren de laatste gegevens over de 47ste Tour de France bekendgemaakt. Het be langrijkste was wel, dat het prijzentotaal aanzienlijk is vergroot, nl. van 52 mil joen francs in 1959 tot 57 miljoen (on geveer f. 430.000), hetgeen neerkomt op een gemiddelde van f. 3300, voor elk van de 128 renners. De meest ingrijpende wijziging in het prijzenschema is wel dat in de laatste etappe de premie voor het ploegenklas- sement verdubbeld zal worden, terwijl voor die etappe tevens een extra-prijs van 1 miljoen francs is beschikbaar ge steld om de strijdlust aan te wakkeren. Die extra-premie zal worden betwist in vier sprintwedstrijden onderweg en één bij de aankomst in het Pare des Princes. Ook de waardering voor het punten klassement is gewijzigd. In de strijd om de „Groene trui" zullen nu nog slechts de eerste zes plaatsen van het etappe klassement van belang zyn, t.w. de eer ste plaats wordt beloond met 10, de vol gende met 6, de derde met 4, de vierde met 3, de vijfde met 2 en de zesde plaats met 1 punt. Wat het ploegenklassement betreft: dit zal deze keer worden opgemaakt aan de hand van de tijden van de drie best geplaatste renners van één ploeg in elke etappe. De wijze waarop de prijs voor de meest strijdlustige renner wordt toegekend is eveneens veranderd. Alle journalisten zullen een stem in het kapittel hebben en de renners zullen afhankelijk van het aantal toegekende punten 100 tot 200.000 francs krijgen. De „Souvenir-Henri Desgrange" (200.000 francs voor de eerste en 100.000 voor de tweede) zal worden betwist op de Lau- teret, kort na het vertrek uit Briangon. WIELRENNEN Stablinski start niet in Ronde van Frankrijk In de Franse nationale ploeg voor de Ronde van Frankrijk is Jean Stablinski, die niet geheel fit is, vervangen door Edouard Delberghe, die aanvankelijk zou starten in de ploeg Parijs-Noord. Zijn plaats in deze ploeg wordt ingeno men door André le Dissez. Ronde van Zwitserland De uitslag van de zesde etappe van de Ronde van Zwitserland, van Thun naar Montreux over 213 km, luidt: 1. Jean Selic (Fr) 5.21.42; 2. Camille Buysse (Belg.) 5.26.57; 3. Oresti Magni (It.) 5.28.12; 4. Attilio Moresi (Zwits.) z.t.; 5. Jef Lahaye (Ned.) z.t. Algemeen klassement: 1. Fredy Ruegg (Zwits.) 29.38.45; 2. Ezio Pizzoglio (It.) 29.41.19; 3. Kurt Gimmi (Zwits.) 29.41.22 4. René Strehler (Zwits.) 29.41.38; 5. At tilio Moresi (Zwits.) 29 42.07 9. Jef La haye (Ned.) 29.43.37. De plaatsingen van de overige Nederlanders waren als volgt: Etappeklassement: 12. ex aequo Frits Knoops 5.28 51; 37. Piet van Est 5.34.04; 48. Bram Kool 5.47.16. Algemeen klasse ment.- 37. Frits Knoops 30.31.40; 42. Bram Kool 30.40.19; 43. Piet van Est 30.41.14. Darrigade won criterium op eiland Man Wereldkampioen op de weg André Darrigade heeft gisteren het wielercri- terium van het eiland Man voor profes sionals gewonnen. De rappe Fransman zegevierde in de eindsprint van de 160 km lage rit over zijn, landgenoot Henry Anglade. De uitslag was: 1. Darrigade (Fr.) 4 uur 26 min. 36 sec.; 2. Anglade (Fr) z.t.; 3. Lach (Fr) 4.26.38; 4. Rohrbach (Fr) 4-26.46; 5. El liott (Ierland) 4.27.46; 6. Louison Bobet (Fr) 4.27.47. De Spanjaard Bahamontes, winnaar van de Ronde van Frankrijk 1959, kwam ook in deze rit niet tot grootse presta ties Hij eindigde als zeventiende met een achterstand van ruim 5 minuten op de winnaar. ko zien of de start foutief zou zijn ge weest, de starter, hem niet terugschoot. Er werd zwaar geconfereerd en men kwam tot de slotsom: overlopen. Wéér startte Hary bijzonder snel, nu tegen de Zwitser Heinz Miiller en de Duitser Jür- gen Schüttler en wéér toverden de wij zers van de chronometers aan de jury leden de magische grens van 10.- sec. voor. Ditmaal was er geen twijfel over de verrichting en het was een verbeug- de Armin Harry die door het talrijke publiek uitbundig werd toegejuicht. Ar min Hary kan zich nu op reglementaire wijze de snelste man ter wereld noemen. Een bijzonder feit is, dat Armin Hary op het laatste moment werd gevraagd om in Ziirich te lopen in plaats van Manfred Germar, die wegens een bles sure moest afzeggen. Reeds eerder in september 1958 te Friedrichshafen liep Hary 10.- sec., doch deze prestatie kon niet als wereldrecord worden erkend aangezien de baan teveel afliep. In 1958 werd Armin Hary Euro pees kampioen op de 100 meter en ook toen waren experts van mening dat hij de titel had behaald door een valse start. Hij behaalde het ene succes na het andere. In 1959 liep zyn vorm terug en dat was de reden, dat hij met Henk Visser naar de Verenigde Staten ver trok. Zyn „studietijd" liep echter op een fiasco uit. aangezien hij geen woord En gels sprak. In begin 1960 dook Armin Hary weer op in Leverkussen en begon zich voor te bereiden op de Spelen voor Rome. Nu is hy de grote favoriet, de man die de sprintershegemonie van de Amerikanen brak en wel eens voor een grote verrassing op de Spelen kan zor gen. W imbledon-kainpioensehappen De meest bijzondere broekjes zag men gisteren op de deftige banen van de All-England Club in zuid west Londen onder de kortst mo gelijke rokjes van de „glamour- girls" in de internationale tennis wereld. Het was de eerste dag van de dames-enkelspelen op het centre court van Wimbledon. Laura Lou Bryan, een goudblonde schoonheid uit Florida, droeg een wit broekje met op iedere pijp de Ameri kaanse vlag, in rood, blauw en wit. Maria Bueno uit Brazilië, de huidige kampioene, had een broekje van zon nig oranje, afgezet met witte Engelse broderie. Florence de la Courtie (Frank rijk) speelde in een wit shortje afge biesd met twee lichtblauwe bandjes ^en enige petticoats deden haar rokje wijd uitstaan. Het meest extravagant was de dracht van de blonde Italiaanse Lea Pericoli. die mink had uitgezocht. Waren de broekjes vooral in het oog lopend, het vertoonde spel van de dames was dat ze/ker niet. In vrijwel geen en kele party was van enige spanning sprake. De zeven geplaatste speelsters handhaafden zich zonder al te veel moeite. Slechts de 38-jarige Hongaarse kampioene Suzy Kormoczy kwam even in moeilijkheden tegen de bijna de helft jongere Britse mej. Catt. Maar ook de Hongaarse won 6—4, (j3. Maria Bueno had 46 minuten nodig om de Belgische kampioene Christianne Mercelis uit te schakelen. Haar grote concurrente Darlene Hard deed het nog vlotter. Via een zege met 61. 64 bereikte zij in 39 minuten de derde ron de. Het niet uitkomen van Jan Lehane, de geplaatste Australische speelster, schijnt de kansen van Christine Tru man om de kwartfinales te bereiken aanzienlijk te vergroten. Christine Tru man versloeg Ann Wheeler met 61, 62 en de enige tegenstand van beteke nis die zij in de komende dagen zal ont moeten komt van de kant van de 17- jarige Karin Kantze uit Californië. In het heren dubbelspel verdwenen de eerste geplaatsten van de ltfst van mogelijke titelkandidaten. Het waren Arilla en Gimeno, de als nummer drie j £SSTÏ»SM8S3fï3rMÏÏ5 "en 3—6 laten b^ssen-Dlt taS^TSF UITSTEKENDE KANSEN OP MADAGASCAR (Van onze Haagse redactie) „Het verbaast bU bijzonder, dat Neder land zo weinig belangstelling toont voor Madagascar. De Nederlanders staan op dit eiland hoog in aanzien en er liggen daar voor hen uitstekende kansen. Met name ook de Indische Nederlanders zou den zich er goed thuisvoelen", aldus sprak jhr. mr. M. van der Goes van Na- ters gistermiddag op een persconferentie in Den Haag. De heer Van der Goes van Naters heeft als enige Nederlander deel genomen aan een studiereis die een dele gatie uit het Europese Parlement in de afgelopen drie weken heeft ondernomen naar een aantal met de Europese Econo mische Gemeenschap geassocieerde ge bieden in Afrika. Volgens het Nederlandse parlmentslid zijn er op Madagascar voor (Neder landse) experts grote taken weggelegd. o.m. op het gebied van de aanleg van havens en kanalen en van landbouw en veeteelté De rijstopbrengst van het eiland kan door een gedegen aanpak on getwijfeld verdrievoudigd worden. De koeien op Madagascar (hun aantal over treft dat der bewoners) brengen gemid deld slechts één liter melk per dag op een Nederlandse koe daarentegen veertig. Naar de heer Van der Goes van Na ters meedeelde is Madagascar, dat dezer dagen onafhankelijk wordt binnen de Franse gemeenschap, vastbesloten de banden met de EEG te handhaven. Verwisselde kinderen Zeventien jaar geleden, in juni 1943, zyn twee meisjes, die dezelfde dag waren geboren in de zuigelingenkliniek van Hanau, „met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid" verwisseld. Tot deze conclusie is een rechtbank te Frankfort am Main, ten oosten waarvan Hanau ligt. gekomen na een groot aan tal deskundigen gehoord te hebben. De rechtbank beval de kinderen aan de „rechtmatige" ouders terug te geven. Een onderwijzer aan een mulo-school te Hanau had al jaren geleden gecon stateerd, dat een van zijn leerlingen. Heide genaamd, sprekend leek op twee van zijn drie dochters. Zijn derde doch ter, Gudrun, leek echter precies op de vader van Heide, een monteur uit een dorpje bij Hanau. Hij kwam tot de con clusie dat Gudrun en Heide na de ge boorte verwisseld waren en begon een actie om Heide terug te krijgen. De mon teur wilde echter van verwisseling niets weten. Gudrun heeft inmiddels al het onder wijzersgezin verlaten en haar intrek ge nomen in het huis van de monteur. Heide wil de onderwijzer niet als haar vader accepteren en heeft gevraagd om alle weekeinden bij de monteur te mo gen doorbrengen. Deze wil de kinderen werden uitgeschakeld door de Mexi canen Contreras/Llamas. Het pad van de als aspirant-kam pioenen gedoodverfde Australiërs Fra- ser/Emerson ging evenmin over rozen. Tegen hun landgenoten Lane/Phillips- Moore waren vier sets (6—2, 6—4, 9—11 en 62) nodig om tot winst te komen. Partijen van vijf sets waren bij de heren geen zeldzaamheid. Het bontst maakten de Britten Becker en Pickard het. Om de Nieuwzeelanders Gerrard en Otway uit te schakelen hadden zij zelfs een set van 2018 nodig (06, 20—18. 2—6. 6—3, 6—4). Een ander uitputtend duel werd gele verd door de Amerikanen Buchholz en Mackinley en de Indiase spelers Krish- nan en Kumar. De Amerikanen won nen tenslotte met 62. 64, 36. 57, 63. De partij tussen Mulloy/Patty (VS) en A.vala/Candy (Chili/Australië) moest bij de stand 7—5, 14—16, 3—2 in het voordeel van de Amerikanen wor den afgeibroken wegens de invallende duisternis. ter pas doen als meerderjarig zijn. De monteur heeft nu besloten nieuwe stap pen te doen om Heide, die hy als zijn dochter beschouwt, in huis te kunnen houden. JOOP S. VRAAGT SMARTEGELD De 42-jarige Joop S, die op 17 mei j.l. door het Amsterdamse Gerechtshof werd vrijgesproken van de verdenking zijn vrouw „Magere Josje" om het leven te hebben gebracht, stond gisteren op nieuw voor het Hof. Hij werd gehoord in verband met de eis tot schadevergoe ding, die hij heeft ingediend. Joop S. verscheen in gezelschap van zijn raads man, mr. J. Th. Keune, voor het Gerechtshof, dat onder presidium van mr. J. Spreij van dezelfde samenstelling was als de strafvervolging. S„ die 12 maanden in voorarrest heeft gezeten, eist hiervoor een smartegeld van enkele duizenden guldens. Het Hof zal binnen enkele weken een beslissing nemen. Frans Kunen slaagde niet De aangekondigde recordpoging van de Bredanaar Frans Kunen om het Ne derlands record 10.000 meter te breken, is dinsdagavond op de Nenytobaan te Rotterdam, op niets uitgelopen. Aange zien de Apeldoornse langeafstandloper Klaas de Ruyter niet deelnam, moest Frans Kunen al het zware werk alleen opknappen. De Rotterdammer De Bruin en Piet Bleeker waren de enige die hem nog konden volgen. Frans Kunen maak te een tijd van 30 min 26.6 sec. en bleef daarmee 46.6 sec. boven het record van Hein Cujé (29 43.De uitslag luidt: 1, Frans Kunen (Sprint Breda) 30.29.6 2. Piet Bleeker (Lycureus-Krommenie) 31.13.3. De Bruin (Minerva-Rotter- dam) 31.35.8. Jubilenmicedstrijdcn A.V. Holland (Van onze atletiekmedewerker) Het is vrijwel zeker, dat Fanny Blan- kers-Koen aan het eind van de Nationa le Jubileumwedstrijden van AV „Hol land" persoonlijk „de Gouden Spike van Fanny" zal komen uitreiken. De vraag was namelijk, of de nog steeds gevierde „Vliegende Huisvrouw" op tijd uit Zwe den zou zyn teruggekeerd. Doch de coach van de damesatletiekploeg heeft laten weten, dat zy haar uiterste best zou doen en Fanny kennende zijn wij er van overtuigd, dat zy morgen naar de sintelbaan in de Leidse Hout komt, waar zy in 1943 met een sprong van 6.25 me ter het wereldrecord verspringen op haar naam bracht. De „Gouden Spike" zal worden toege kend aan die atleet of atlete, die in de ogen van een deskundige jury, bestaande uit Fanny zelf, de secretaris van de Na tionale Technische Commissie Jo Moer man en de erevoorzitter van de jubile rende oranjebroeken, de heer C. Gulde- mond, de beste prestatie van de avond heeft geleverd. MILITAIRE KAMPIOENEN STARTEN OOK! De toch al zeer sterk bezette wedstrij den zijn plots in het volle licht der schijnwerpers geplaatst, omdat de mili taire leiding verzocht heeft de militai re kampioenen, die momenteel zyn on dergebracht in het trainingskamp Te Werve (Rijswijk) om zich voor te berei den op de internationale militaire atle tiekwedstrijden die volgende week woensdag in Athene worden gehouden, te laten starten. Zo komen nu ook Ne- I derlands beste lange afstand loper Frans I Künen en de kleine Zeeuw Aad Hey- dens uit in het hoofdnummer, de 3000 meter. Een sterkere bezetting is niet denkbaar, want ook Joep Delnoye, Klaas de Ruyter, Jan Keesom, Joop Evers, Piet de Haas (AV „Holland"), Hans Bos telaar en nog zeven andere toplopers nemen aan de strijd deel. Van al onze opatieten ontbreekt alleen de Zeeuw Hein Cujé, die wegens werkzaamheden verhinderd is. Blankenstein, Heida en Suiker, onze lrie snelste 800 meter lopers gaan op iacht naar het Nederlands record 1.50.7). Op de 400 meter heren starten o.m. de «lil. kampioen, out-sider Nijsten, en niet minder dan drie internationals: Rob van de Knaap, Chris Konings en Vissers. GERDA KRAAN Ine ter Laak verraste de Nederlandse atletiek door vorige week in Duitsland 55.5 sec. voor de 400 meter te noteren en zo het nationale record, dat op naam stond van de Leidse atlete Gerda Kraan (Bataven), voor zich op te eisen. Zon dag j.l. kwam Gerda in Zweden al tot 55.7 en we zijn benieuwd, of zij, op haar eigen baan en aangemoedigd door haar publiek, erin zal slagen onder die zeer zeker bereikbare 55.5 te komen. Sprinter Frans Beker, junior Hans Peen en polsstokspringer Rinus van Es (alle drie lid van AV Holland) vieren hun come-back. De wedstrijden vangen aan om 19.30 uur (halfacht). Aanwinsten voor DOS (Speciale berichtgeving) Twee buitenlandse spelers zullen he denavond in een lichtwedstrfjd tegen Schwarz-Weisz Essen hun debuut ma ken in de DOS-voorhoede: de 23-jarige Klaus Kuhnert van Bayern-München en de 29-jarige Johan Cokic van Rode Ster-Belgrado. Het ligt in het voorne men van DOS beide spelers te contrae teren. Behalve deze twee zullen in de Utrechtse voorlinie Bisschops van Zwol- sche Boys en Marcus van HVC meedoen. Hairos II, het beroemde renpaard, is geblesseerd: tweemaal achter elkaar heeft het zich tegen het rechtervoorbeen getrapt, waardoor een wond aan de kroonraad is ont staan. Hairos II krijgt nu een lief derijke verzorging in de stal te Naarden. Trainer W. H. Geersen is voortdurend bij zijn geliefd paard om de vooruitgang te bekijken, terwijl het door een verzorger be handeld wordt. Kieler Woche (Van onze zeilmedewerker) Na twee dagen met harde wind, woei er op de derde zeildag van de Kieler Woche een zeer zwakke bries uit overwegend noordooste lijke richtingen. Een moeilijke lichtweerzeilerij stond de zeilers dus te wachten. De draaiingen van de wind brachten vooral in de kruisrakken problemen. En dit gold zowel voor de jachten, die op de baan voor kielboten op de Aussen Förde voeren als voor de zwaardboten op de jollenbaan. Wederom zorgde Wim Guldemond voor een Nederlands succes in de 12- m2-Sharpies. Reeds in het eerste kruis- rak nam hij de leiding. Na enige strijd in het kruisrak van de tweede ronde had hij geen last meer van zijn tegen standers om tenslotte met een enorme voorsprong door de finish te gaan. De uitslag was: 1. Wim Guldemond; 2. J. Diebach (Did; 3. K. Modersitzki (Did.). Cor Guldemond was er niet best in en eindigde als zevende. Lichtweerspecialist Koos de Jong had zijn weertje in de Finnjollen-race. In de eerste rakken was hij al in gevecht met zijn geduchte Deense tegenstanders Paul Elvström en Börge Schwartz, maar in de tweede ron de begon de strijd tussen de Rotterdam mer en Elvström eerst recht. De twee zeilers van groot formaat wisselden voortdurend van positie ach ter de Duitser H. Faul, die met een ge lukkige slag de kop had gekregen. In het kruisrak ging De Jong over Scheidsrechters-internaat In de week van 11 tot 16 juli zal in Oud-Poelgeest weer een internaat voor scheidsrechters worden georganiseerd. Er wordt aan deelgenomen door veelbelo vende fluitisten van de afdelingen Lei den, Dordrecht, Gouda, Den Haag en Rotterdam. Theoretische en praktische zaken zullen er behandeld worden. VOLLEYBAL Hedenavond wordt er volleybal ge speeld in de tuin van de Speeltuinver eniging „Om de Doorbraak" aan de Lan- gestraat en wel de volgende wedstrijden: 7.30 uur: ODD 1 (dames)—Meerburg 1 dames); 8.30 uur: ODD 1 (heren)— Meerburg comb, (heren). Zondag a.s. voor 80.000 toeschouwers tegen Brazilië. Voor de wedstryd tegen Nederland zijn 22 spelers geselecteerd, die reeds enige dagen in een trainingskamp zijn samengebracht. Van hem zal de uitste kende spil Del Muro wegens een bles sure naar alle waarschijnlijkheid ech ter niet kunnen spelen en men verwacht dat het elftal als volgt zal worden sa mengesteld: doel: Morelos; achter: Bos- co en Lemus; midden: Reynoso, Portu gal en Najera; voor: Diaz, Reyes, Her nandez, Ponce en Quintanar. Men hoopt echter toch Del Muro te kunnen opstellen, evenals doelman An tonio Carbajal, die in Costa Rica ver blijft en rechtshalf Cardenas, die als steunpilaren van het elftal worden be schouwd. Groot is de belangstelling in Mexico voor de zondag a.s. te spelen wedstrijd tegen Nederland. In de eerste plaats, omdat het de eerste keer is, dat het Ne derlandse elftal een bezoek aan Mexico brengt, in de tweede plaats doordat in deze wedstrijd twee ploegen met een ge heel verschillende styl tegenover elkaar zullen komen de Europese en de Zuid- amerikaanse en tenslotte, doordat in wedstrijden met buitenlandse ploegen tot uitdrukking komt, hoe ver de evolu tie van het Mexicaanse voetbal is ge vorderd. De voorspellingen zijn voorzichtig. Het Nederlandse voetbal heeft in Me xico de reputatie van gedegen te zijn en bovendien vrij hard, waardoor het ver rassingen niet uitsluit. Als een nadeel ziet men in Mexico het feit, dat de Ne derlanders geen gelegenheid zullen heb ben te acclamatiseren, vooral daar Me xico City op een hoogte van 2300 meter ligt. Mexico speelt op eigen grond en voor eigen publiek men verwacht 80.000 toeschouwers! en dat het vertegen woordigende elftal iets in zyn mars heeft, daarvan heeft het vorig jaar mei blijk gegeven, toen het Engeland ver sloeg met 21. Overigens schijnt het Mexicaanse elftal op het moment min der goed in vorm te zijn dan het vorige jaar, getuige het feit, dat het in het Panamerikaanse voetbalkampioenschap te San José slechts één overwinning be haalde (op Costa Rica), waartegenover stonden twee nederlagen tegen Argen- bakboord naar de wal en Elvström koos de stuurboordslag zee in. De Jong bleek het juist gezien te heb ben en^ad geen moeite meer om zich in tweede positie te handhaven. De uit slag was: 1. H. Faul (Did.); 2. Koos de Jong; 3. H. Wind (Denemarken); 4. Paul Elvström; 5. H. Cameron (Did.); 6. Börge Schwartz; 18. L. R. Koopmans; 19. D. Wayboer; 20. Jaap de Boer. De Jong staat nu in het klassement op de derde plaats met 1941 punten achter Elvström (2232 punten) en Börge Schwartz (2083 punten). Eveneens op de derde plaats in het klassement kwam Bob Maas in de inter nationale Starklasse. De equipe Maas- Scheffer zeilde ook nu weer een prima wedstryd onder moeilijke omstandig heden. De wedstrijd werd wederom ge wonnen door de Italiaan A. Straulino, maar deze crack kreeg het werkelijk niet cadeau. Na een tyd moest hij alles op alles zetten om een grote achterstand op de Duitser W. Schönbrod weg te werken, waarin hy pas in het kruisrak van de tweede ronde slaagde. Maas maakte in dit rak een slag naar de wal, waar veel verlies in zat. Gelukkig kon hij zijn ver loren positie weer in het voordewindse rak herwinnen om na een moeizame en langdurige strijd als zesde te eindigen. Straulino heeft nu 2346 punten, doch Pisani (Frankrijk), die derde werd, heeft 2153 punten en Maas is dus op de derde plaats gekomen met 1961 punten vóór Rudolf Spriet (1828 punten) en A. De- barge (Frankrijk) met 1726 punten. Een zeventiende plaats voor ltz I A. Visser was het povere resultaat van de Neder landse Drakenzeilers. De wedstryd werd op bijzonder fraaie wijze overtuigend gewonnen door de de Griekse Kroonprins Constantyn, die in deze Kieler Woche bewijst een zeiler van topklasse te zijn. Zo men weet komt de sportieve Prins begin juli ook in Nederland wedstrijd varen in de Dragon Gold Cup. Ltz-arts G. Coerkamp werd 24ste en kapitein ltz. jhr. J. A. Feith 29-ste. Irr de wedstrijden voor marinesloepen in de Wiker Bucht werd bootsman Dek ker derde achter de ploegen van Dene marken en Noorwegen. Serg.-majoor vlieger Poppe werd vijfde met de an dere Nederlandse ploeg. Er werd een baan gezeild van 4.2 zeemijl, die ontaardde in een drijfpartij, zodat het wedstrijdcomité tot afkorting besloot. Het eerste merkteken werd pas na anderhalf uur zeilen bereikt. In het klassement leidt de ploeg Holland-H van sergeant-majoor Poppe met 98 punten; Engeland is tweede met 85; derde Noor wegen 80 punten en vierde Holland-I (bootsman Dekker) met 77 punten. LAATSTE TRAINING Gistermiddag is in Rotterdam de laat ste centrale training gehouden. De bijeenkomst, op een van de bij- velden van het Feijenoordstadion, werd bijgewoond door alle zeventien spelers, die de reis zullen meemaken, namelijk Pieters Graafland. Jongbloed, Wiersma, Kuys, Veldhoen, Van der Hart, Mijnals, Notermans, Muller, Klaassens, Swart, H. Groot, C. van der Gijp, Van der Linden, Rijvers, Kerkhoffs en Kruiver. Bondscoach Elek Schwartz liet de spe lers voornamelijk lichaamsoefeningen doen en nam tussen de bedrijven door de beide doelverdedigers, Pieters Graaf land en Jongbloed, apart onder handen. De training werd besloten met een par tijtje, waarby voorhoede en verdediging tinië en een nederlaag en een gelijkspel tegenover elkaar stonden. DUIVENSPORT P.V. „De RIjnklievers" hield een wed vlucht met oude duiven vanaf Fergnier, afstand 292 km. In concours 170 dui ven, welke met kalme noorden wind om 8 uur in vrijheid werden gesteld. Eerste duif 13 uur 18 min. 53 seconden, laatste op 34e >rijswinner 13.52.52 met 822.62 meter per minuut. Uitslag: M. Jongeleen 1, P. v. Griensven 2 en 4. Gebr. Kok 3, W. Hoogervorst 5, M. v. d. Wilk 6, J. v. d. Wal 7, A. v. d. Dop 8, Truyers en zn. 9 en A. Rooda 10. Tevens werd door enkele leden deel genomen aan het Nationaal Concours St.-Vincent, afstand 1042 km. Dit werd een zware vlucht. Dinsdagavond pas kon het concours reglementair worden geslo ten. M. Jongeleen klokte zondag v.m. 6 uur zijn le duif, Chr. v. d. Pluym zon dag om 7.40 en om 17.50 uur, de ande ren zagen geen duif

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 5