KONINKLIJ K BESLUIT VAN EEN VORSTELIJK LUSTRUM Opgericht 1 maart 1860 Woensdag 22 juni 1960 Tweede blad no. 30079 Vannacht is op het Gerecht na de gala-uitvoering van het openluchtspel Doctor Faustus de viering van het nste lustrum van de Leidse Univer siteit officieel geëindigd. Vandaag vindt nog wel een sterrit plaats, ge volgd door een grandioos „slotfestijn", maar officieel was het feest ten einde, toen in tegenwoordigheid van Koningin Juliana en de Prinsessen Beatrix en Irene kransen, bloemen en een be scheiden stroom van warm-huldigende woorden omstreeks een uur vannacht dit vorstelijk festijn besloten. Koningin Juliana arriveerde gister avond omstreeks half acht bij de La kenhal, waar haar een ontvangst werd aangeboden door burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot. Hare Majesteit was vergezeld van de dame du palais mevr. W. ARepelaer van Driel, haar particidier secretaris mr. J. van der Hoeveti en diens echtgenote. Bij de begroeting door de burge meester merkte de Koningin op, dat het haar bijzonder verheugde haar aan wezigheid bij het slotfestijn met deze ontmoeting in de haar zo bekende stijl volle omgeving te mogen beginnen. Zij drukte er haar bijzondere spijt over uit, dat Prins Bernhard, die nog her stellende is van zijn ziekte, deze avond niet kon bijwonen. In de Papezalen van de Lakenhal werd een koude maaltijd geserveerd, waarbij aanwezig waren de minister van Justitie mr. A. C. Beerman en echtgenote, de minister van Onderwijs, Kunsten en wetenschappen mr. J. M. L. Th. Cals en echtgenote, mevrouw Korthals, de Commissaris van de Ko ningin in de provincie Zuid-Holland mr. J. Klaasesz en echtgenote, de burge meesters van Amsterdam, Delft en Utrecht en hunne echtgenoten, de rec tor magnificus prof. mr. J. E. Jon kers en echtgenote, de president cura tor dr. J. E. baron de Vos van Steen- wijk en echtgenote, mr. K. P. van der Mandele, voorzitter van Jiet College van Gecommitteerden van het Leidse Univeriteitsfonds, mr. E. E. Menten, secretaris van de Universiteitsraad en echtgenote, prof. mr. J. V. Rijpperda Wierdsma, secretaris van de Senaat en echtgenote, mr. N. F. Hofstee, secre taris van curatoren metechtgenote, mr. J. W. Gratama, reünisterprae- ses met echtgenote, de heer J. N. van Wessem, directeur van het Ste delijk Museum „De Lakenhalen echtgenote, mr. H. P. Linthorst Hom an, Commissaris der Konin gin in de provincie Friesland en echt genote, mejuffrouw mr. M. E. Blok, alsmede de praeses van het Collegium van het Leidsche Studentencorps en de •praeses vaat de Lustrumcommissie met hunne dames. Koningin Juliana begaf zich daarna naar het Gravensteen, waar collegium en lustrumcommissie op de binnen plaats hadden gerecipieerd. Zij werd Besprekingen over afzet bloembollen in Amerika Een commissie uit het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen zal met de groep Amerika en Canada van de Bond van Bloembollenhandelaren be sprekingen gaan voeren over de voorstel len betreffende bevordering van de bloembollenafzet in Amerika, die een Amerikaans marktonderzoekbureau heeft gedaan in een in opdracht van het Pro duktschap opgesteld rapport. De groep Amerika en Canada van de bond had schriftelijk meegedeeld, posi tief te staan tegenover de inhoud van het rapport in het algemeen en ook te genover de suggestie, het reclamebudget door middel van een heffingsverhoging te verhogen. De groep meent echter, dat voor dit laatste de tijd dit jaar nog niet gekomen. Verschillende bestuursleden van het Produktschap en ook de voorzitter wa ren het daarmee, naar in de gistermid dag gehouden vergadering bleek niet eens. De voorzitter, dr. Verhage, meen de dat, als men met het verhogen van de reclame-uitgaven zou wachten tot er voldoende bollen zijn om te verkopen, het te laat zou zyn. Een suggestie van de heer Sterringa leidde tot de vorming van de commissie, waarin zitting hebben de voorzitter van het Produktschap en als kwekei's-verte- genwoordigers de heren Van Nispen, Braam en De Geus, als werknemers vertegenwoordigers de heren Sterringa en Elferink. De bedoeling is, de bespre king op korte termijn te houden. De heer Hylkema vertegenwoordiger van de Bond van Bloembollenhandelaren, zei te verwfechten dat ook de „Amerikaanse groep" van zijn bond daartoe bereid zal zijn. - De Prinsessen Beatrix en Irene op de tribune voor het openlucht spel, respectievelijk in gezelschap van de heren B. W. J. Steensma en jhr. mr. A. Teixeira de Mattos, met wie zij een 'groot deel van de lustrumviering bijxVoonden. BEVESTIGING EN INTREDE DS. C. VAN DER VVEELE Ds. C. van der Weele. die vandaag naar zijn nieuwe standplaats, de Chr. Geref. Gemeente te Ermelo is vertrok ken, zal zondagmorgen door ds. J. van Doorn te Tholen, voorheen te Ermelo, bevestigd worden, 's Middags om 5 uur zal ds. Van der Weele zijn intrede doen. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het doet. ex. natuurkunde de heer M. J F. J. Coremans (Leiden); doet. ex. sterrekunde de heer S. L. Th. J. van Agt (Leiden). Vermoedelijk door broei is gister morgen omstreeks elf uur brand ont staan in een bergruimte op de zolder van een perceel aan de Voldersgracht. De brandweer heeft het vuur geblust. De schade bedraagt ongeveer f75.—. - Burgemeester jhr. mr. F. H. van Kinschot verwelkomt Koningin Juliana bij haar aankomst bij de LakmhaL i (Foto L.D./Holvast) daar binnengeleid door de hoofd-orde- commissaris de heer R. W. de Korte, waarna de praeses cóllegii de heer L. G. Schimmelpenninck, de leden van het collegium, de lustrumcommissie en de Studenten-Toneelvereniging en hun dames aan Hare Majesteit voorstelde. Mej. E. Deutman bood de Koningin een boeket roze rozen aan, waarvan bijgaande foto een beeld geeft. Op deze foto ziet U voorts de bestuursleden van de toneelvereniging J. C. Vink rechtsen Chr. F. Sepmeijer (links). Na zich enige tijd met de aanwezigen te hebben onderhouden begaf de Ko ningin zich naar de tribune op het Ge recht, waar inmiddels de Prinsessen Beatrix en Irene tussen de talloze aan wezigen hadden plaatsgenomen. Na afloop van de galavoorstelling van Doctor Faustus werden enkele toe spraken gehouden, die het officiële einde van de lustrumviering omlijstten. Er werden door de rector magnificus waarderende woorden gesproken voor de wijze, waarop het LSC deze viering heeft verzorgd, door de praeses cól legii werd in de persoon van de prae ses van de lustrumcommissie het grote legioen medewerkers gehuldigd voor de bijzonder geslaagde organisatie van het lustrum, de regisseur van Doctor Faustus en de medespelenden werden in deze hulde betrokken, en er waren nog enkele sprekers, die in verheu gende korte en daardoor juist aanspre kende woorden van hulde het hunne bijdroegen tot dit waarlijk Koninklijk besluit van een vorstelijk festijn. Terwijl diep in de nacht de tribune van het openluchtspel voor de laatste maal leegstroo7nde, onderhield Konin gin Juliana zich nog geruime tijd in het Gravensteen met enkele spelers van het openluchtspel en met verte genwoordigers van studentenorganisa ties. Omstreeks half twee verliet Hare Majesteit de Sleutelstad, die haar een warm welkom had bereid en zich ver heugt over de ook nu weer gebleken nauwe bomden met het Vorstenhuis. (Foto L.D./Holvast) De praeses van de lustrumcom- missie, mr. L. J. H. van Spengler (links) en de praeses van de to neelvereniging, de heer W. R. O. Goslings, tijdens de korte huldi gingsplechtigheid na afloop van de galavoorstelling van Doctor Faustus.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 3