KENT KENT KENT KENT KENT Tegen „Vuurduivel van Lünebiirg" vijftien jaar tuchthuis geëist LABOUR VERDEELD OVER DE BRITSE DEFENSIEPOLITIEK Steenkool, geen atoomkracht voor opwekking Britse elektriciteit Geen snelheidsbeperkingen meer - op de Westduitse anto-snelwegen Opgericht 1 maart 1860 t Woensdag 22 juni 1960 Vierde blad no. 30079 Achter lachend masker gaat een ijskoude gangster zonder enig berouw schuil Enig lichtpunt in zijn leven: Uschi (Van onze correspondent in Bonn) In het proces tegen de 20-jarige „vuurduivel van Lüneburg", Her- bert Rademacher, werd gisteren in deze Noordduitse stad de zware straf van 15 jaar tuchthuis en daarna ter beschikkingstelling van de Justitie geëist. Daar de jonge gangster al de hem ten laste geleg de 53 misdaden heeft bekend, en er geen enkele twijfel aan zijn bandi tisme bestaat, viel te verwachten, dat hij er heden bij de uitspraak niet beter zou afkomen. Herbert Rademacher is de man, die, als gemeld, het vorige jaar bijna 8 maanden lang in Lüneburg een soort schrikbewind uitoefende. Nacht aan nacht stak hij oude pan den van grote historische waarde in brand. Uit pure vernielzucht en „omdat ik van grote branden, en niet van water houd", liet hij de rode haan kraaien waar hij maar kon. De schade door hem aangericht loopt dan ook in de miljoenen. Tijdens het proces speelde Rademacher de inte ressante gangster. Dat bleek onder meer uit zijn brutale antwoorden op diverse vragen van de president van de rechtbank, zoals: President: „Was één brand.per nacht niet voldoende?" Rademacher: „Twee maal was-beter, dat bracht meer opwinding onder de bevolking President: „Waarom stak u eigen lijk al die gebouwen in brand?" Rademacher: „Ik wilde juist die oude huizen vernietigen, omdat het eindelijk 'eens uit moest zijn met al die vreemdelingen in deze stad, die ik haatte en nog altijd haat". Zo is Rademacher te keer gegaan: uit haat, uit plezier in brandstichten, uit ergernis over het mislukken van kleine inbraken, uit de behoefte zich te doen gelden en de „grote bandiet" te spelen. Hij hield in zijn zakagenda zelfs nauwkeurig al zijn misdaden bij: een kruisje was inbraak, een kruisje met een cirkeltje er om heen brand De president: „Nogal dom, niet, zo'n dagboek?" de meest gerookte filter sigaret in Amerika nu ook in Nederland met de blauwe Micronite filter licht en aromatisch in Nederland door N.V. Cigarettes Import Cy. v/h A. J. Blok CARAÏBISCHE STATEN GAAN MEESPREKEN Nederland ruimt plaats in voor Suriname en Antillen (Van onze Haagse redactie) De ambassadeurs van Nederland, Frankrijk en Engeland en de minister van Buitenlandse Zaken van de V.S. hebben vandaag te Washington het ver drag tot oprichting van de Caraibische organisatie ondertekend. Deze organi satie treedt in de plaats van de in 1946 opgerichte Caraibische commissie. Het doel bijlft vrijwel gelijk, name lijk het bevorderen van de samenwer king tussen de in dat deel van de we reld gelegen gebieden van de genoem de staten, maar de werkzaamheden zul len voortaan worden geleid door een raad, waarin de Caraibische gebiedsde len rechtstreeks vertegenwoordigd zul len zijn. De enige uitzondering vormt eigenlijk Frankrijk, omdat Frans Guya na, Guadeloupe en Martinique departe- öenten zijn van het Franse moederland, a de praktijk zal natuurlijk door Frank- hjk een ingezetene van een van die de- «rtementen worden aangewezen. De |ed. Antillen en Suriname, de Bahama- ïilanden, Brits Guyana en Brits Hon- luras, zowel de Britse als de Ameri kaanse Virgin-eilanden, de Westindische ederatie en Porto Rico zullen echter elfstandig kunnen meespreken in de üeuwe organisatie, welke een uitvloei- el is van de staatkundige en economi se emancipatie van het Caraibische ebied. Zij zal waarschijnlijk in 1961 iet haar werk kunnen beginnen, nadat e betrokken landen de overeenkomst eratificeerd zullen hebben. De Carai- ische organisatie wordt gevestigd te taan Juan op Porto Rico. Rademacher: „Och ja, fouten maakt iedereen wel eens Deze Herbert Rademacher bleek zo wel een harde bandiet als een jongen te zijn die in de diverse gevangenis sen waarin hij reeds heeft gezeten „het vak" heeft geleerd. Zo op het oog toonde hij nog wel wat sympathieke trekken in zijn gezicht, achter zijn lachend masker bleek evenwel een ijs koude gangster zonder berouw te ste ken, stammend uit een a-sociaal milieu, nimmer bereid tot normaal leven of werken. Slechts eenmaal na het Lüneburger proces kwam hij uit zijn schulp: dat was toen werd aangekondigd dat zijn meisje Uschi als getuige zou worden verhoord. Hij schreeuwde toen, dat dat niet mocht en dat hij dan wilde scènes zou makeh. Toen het meisje werd ver hoord was de president zo wijs om een half kordon agenten om de rechtzaal te leggen en enige speciale inspecteurs naast Rademacher te plaatsen, die zich daarna dan ook rustig hield Het schijnt het enige lichtpunt in het donkere leven van Rademacher te zijn geweest: deze Uschi, van wie be weerd wordt, dat zy van de brand stichter oprecht houdt, zoals deze niet kon huiten het meisje. Om Uschi ook aarzelde hij naar Frankrijk te vluch ten: die aarzeling werd hem noodlot tig aan de Duits-Franse grens, waar hü werd gegrepen. De verdediger zag in deze verhou ding tot het meisje een punt om voor Rademacher de verlichting te vragen, na zijn straf weer normaal in de maat schappij terug te mogen keren Goede bekenden Goede bekenden van elkaar èn goede be kenden van u: Hero Citroen in de terras flesjes en in de royale Gezinsfles! Acteur Willem van der Veer overleden Op 72-jarige leeftijd is in het St.-Eli- sabethgasthuis in Haarlem de acteur en regisseur Willem van der Veer uit Aer- denhout overleden. Van der Veer speelde vele rollen in stukken van Herman Heijermans en Ib sen. Hij maakte met eigen gezelschappen tournees door Oost- en West-Indië, waarvoor hij Louis Bouwmeester, Jan v. Ees en anderen engageerde. Ook is hij met een gezelschap naar Sumatra, Java en Bali geweest. Ook als filmacteur ver wierf hij bekendheid. Tijdens de oorlog heeft Willem van der Veer bij het Noordhollands toneel van J. C. de Vos gewerkt. Na de oorlog is hij vrijwel niet meer opgetreden, maar verleende wel zijn medewerking aan het amateurtoneel in Haarlem en omgeving. Partijcongres oppermachtig of fractie (Van onze Londense correspondent) In deze zomerse maar nieuwsarme dagen houden vele Engelse bladen zich dagelijks op sensationele wjjze bezig met de moeilijkheden in de Labourpartjj. welke daardoor tot een enorme crisis worden opgeblazen, waaruit men zou kunnen afleiden, dat de partij op het punt staat uiteen te barsten. Dit ljjkt schromelijk overdreven, hoewel de manier waarop verschillende leiders elkaar te lijf gaan hoogst onverkwikkelijk is. Er is geen twijfel aan, dat oppositieleider Gaitskell voor hete vuren staat, omdat hü, na de derde achtereenvolgende Labour-neder- laag bij algemene verkiezingen, probeert de partijpolitiek aan de moderne tijd aan te passen, waarbij hij vooral in vakbondskringen op groot verzet stuit. Gaitskell geen kleurloze aanvoerder zoals Attlee De inwendige strijd is op dit ogen- per .omdat de partij in een maatschap pij met toenemende welvaart haar aard dreigt te verliezen, vooral nu de conser vatieven haar zo vaak de wind uit de zeilen nemen. Het hee'ft nogal opschud- blik meer od df dlnk *ewekt' dat h« alle misbaa>' de nltLnaliklriaeeS 1Tcmeentae?d Iid ïan de Labour-afdeling Hampstead oe nationaliseringen geconcentreerd, (het district> waar Gaitskell woont) een SfStitS I heeft. ingediend ,waarin terwMe zich tegen de nationalisering van alles en nog wat uitgesproken, hetgeen de verouderde part ij-constitutie nog altijd voorschrijft Maar hij is bereid om de betreffende clausule als symbool, die voor de partij een grote gevoelswaarde heeft, te behouden. Thans moet hij op tornen tegen degenen in de Labourbe- weging, die eenzijdige afschaffing door Engeland van kernwapens eisen. Aan gezien in het Britse parlementaire sys teem de oppositie te allen tijde gereed behoort te zijn om de regeringsmacht over te nemen, weigert Gaitskell de leus voor eenzijdige kernontwapening te aan vaarden. Het lijkt daarom alsof de vak bonden, welke op partijcongressen met hun machtige collectieve zogenaamde „blokstemmen" een stem voor elk lid der vakbond de lakens uitdelen, Gaitskell in oktober zullen verslaan, hetgeen het aftreden zou kunnen mee brengen van deze Labour-leider. Gaits kell is echter totnutoe de enig bruikbare voorman, waarover de partij beschikt, al komt op het ogenblik onder de ge matigden James Callaghan, de scha- duw-minister van koloniën, naar voren. van de partij-eenheid Gaitskells aftre den als partijleider wordt geëist. In te genstelling tot zijn voorganger Attlee weigert Gaitskell een kleurloze, neu trale partijleider te zijn, die zoals Att lee op kritieke momenten links en rechts in evenwicht probeerde te houden. Prof. Troost voorzitter T.N.O. In een vergadering van het bestuur van de nijverheidsorganisatie TNO is gistermiddag prof. ir. L. Troost gekozen tot voorzitter van deze organisatie. Prof. Troost, die zijn nieuwe functie per 1 juli zal aanvaarden, volgt hierin prof. ir. D. Dresden op, aan wie H.M. de Konin gin op zijn verzoek eervol ontslag heeft verleend. Prof. Troost is nauw betrokken ge weest bij de totstandkoming van het Nederlands scheepsbouwkundig proefsta tion in Wageningen in 1932. Hij was ook de eerste directeur van dit instituut tot 1951. Hierna werd prof. Troost „Head of department of naval architects and Marine engeneers" in de V.S. Heintje Davids weer terug op de planken (Van onze Amsterdamse correspondent) Henriëtte Davids keert terug op het toneel. Van 1 september af zal zij de hoofdrol spelen in een Amerikaanse klucht, die door het gezelschap Johan Kaart in de Kleine Komedie te Amster dam wordt gebracht. In het gezelschap neemt zij de plaats in van Johan Kaart, die het komende seizoen een rol heeft in de musical „My fair lady". ,Ik ben er helemaal van onderstebo ven," verklaarde mevrouw Davids ons gisteravond. „Ik vind het geweldig, dat ze mij op mijn leeftijd nog zo'n aanbie ding hebben gedaan. Ik krijg Johan Boskamp als tegenspeler. Vroeger heb ik met hem in tal van revues gestaan." Mevrouw Davids treedt op het ogen blik op in het cabaret van Tom (Dorus) Manders „Saint Germain des Pres" op het Rembrandtplein. Zij blijft hier tot 1 augustus. Voor de repetities van het to- neelstuk zal zij eerste een dag of tien i vakantie gaan. De heer I. Parijs, zake-1 vakantie gaan. De heer I. Parijs, lijk leider van het gezelschap Johan j Kaart, wilde de naam van de klucht nog niet bekend maken. Zijn gezelschap zal met ingang van 1 september zes maan den de Kleine Komedie bespelen. Van het succes zal afhangen of men met het nieuwe stuk de provincie zal bereizen. Automatisch sorteren van brieven (Van onze Haagse redactie) In het Dr. Neherlaboratorium te Leidschendam worden thans machines ontwikkeld voor een vergaande auto matische sortering van brieven. De werking van de drie proef machines, die men aan het einde van het jaar gereed hoopt te hebben, is gebaseerd op een principe van codering van de adressen, hetgeen dus veel verder gaat dan het huidige sorteersysteem, dat in wezen slechts geautomatiseerd transport is. Men merkt sinds lang internationaal aan een volledige automatisering van de brievensortering. Hoewel o.m. in de V.S. uitgebreide proeven worden ge nomen om te komen tot het elektro nisch lezen van adressen, is men in de praktijk nog lang niet zover. Het nieuwe Nederlandse automatiserings systeem mag dan ook als een belang rijke tussenschakel gelden. Volgens de nieuwe werkwijze worden de adressen op de brieven door een postambtenaar gelezen, zoals dat ook thans het geval is. De nu nog nood zakelijke handsorteergangen worden echter uitgeschakeld. De ambtenaar zet de adressen namelijk met behulp van een machine om in een code, die in de vorm van kleine, dofzwarte streep jes op de voor- en achterkant van de enveloppen wordt aangebracht. Daar na kan de elektronische leesmachine wel praktisch werk doen. Hij tast de code af en sorteert alle brieven niet alleen op plaatsnamen, maar ook per straat en huisnummer. De machines zullen dus voor alle fasen van de sor tering bruikbaar zün. De besteller krijgt zijn brieven automatisch in de volgorde van afgifte mee. Hoewel de PTT in de toekomst graag tot meer uniforme enveloppen en adres seringen zou komen, behoeven deze eisen voor het nieuwe systeem nog niet te worden gesteld. Dit zal echter wel moeten gebeuren bij een geheel elektronische sortering. Plan dr. Hannema Beelden langs wegen van Overijssel De commissie beeldende kunst van de stichting Overijssel bestudeerd sinds eni ge tijd de mogelijkheden voor een tien jarenplan van dr. D. Hannema, oud-di recteur van het museum Boymans, en lid van de commissie die langs een zorgvul dig gekozen route door Overijssel beeld houwwerken wil plaatsen van kunste naars van internationale vermaardheid, aldus „Het Parool". Het plan van dr. Hannema, zo blijkt uit het jaarverslag van de stichting over 1959, zou driehonderdduizend gulden per jaar kosten gedurende een periode van tien jaren. De reacties op het voorstel, die men naar aanleiding van besprekin gen en publikaties in De Mars, een cul tureel maandblad voor de provincie Overijssel, heeft ontvangen, zijn zonder uitzondering positief. Cefafilm maakt onder de titel Quickyeen speelfilm, waarvoor de opnamen in Beetsterzwaag Friesland worden vervaardigd. De hoofdrollen worden ver vuld door Edwin de Vries en zijn vader Rob de Fries, die ook in de film als zijn vader optreedt. Quicky is de naam van het hondje, dat Edwin hier in zijn armen draagt. Advertentie Regering helpt daardoor de kolenindustrie en schept adempauze voor de wetenschap Logische beslissing (Van onze Londense correspondent) De Britse regering heeft besloten tot vertraging van de uitvoering van de bouw van atoomkrachtcentrales. In plaats daarvan zal er meer steenkool worden gebruikt voor de opwekking van elektriciteit. De kolencrisis, welke mede in de hand wordt gewerkt door het toe nemend gebruik van stookolie, zal hier door eniger mate worden opgevangen. Gaitskell tracht zijn positie te redden door te betogen, dat de part ij conferen tie wat het vastleggen van de toekom stige politiek betreft niet oppermach tig is en dat deze de parlementaire frac tie nooit zal kunnen binden. Er wordt thans hevig over geredetwist of dit al of niet zo is. Totdusver was het laatste woord wel degelijk aan de partij congres- sen, al konden deze. wat details aan gaat, de socialistische parlementsleden Ga^i^LrsS^or^h'inS-Hroecere met Pinksteren en in afgelopen kelijk te maken van het congres, dan nog zal hij tenminste drie kwart van de Lageirhuisfractie achter zich moeten hebben om zijn politiek door te zetten. Het is op het ogenblik hoogst twijfel achtig of dit het geval is. Veel hangt af van de formulering van de nieuwe de fensie-politiek welke binnenkort wordt verwacht. Het conflict gaat echter die- Twee satellieten tegelijk gelanceerd Van de basis Cape Canaveral in Florida zijn vanochtend door mid del van een Thor-Able raket twee satellieten gelanceerd, een ten be hoeve van de navigatie ter zee en in de lucht (100 kg zwaar en met een doorsnede van 90 cm) en de andere voor het registreren van de zonnestraling (gewicht: 9 kg). Beide satellieten zijn in een baan om de aarde gekomen. Het is de tweede keer, dat men poogt twee satellieten tegelijk te lanceren. De eerste poging, die vorig jaar is ondernomen, mislukte. De eerste navigatiesatelliet, de Transit- 2, is op 13 april met succes gelanceerd. Deze zal naar verwachting 50 jaar lang om de aarde blijven draaien. Intussen heeft de Amerikaanse satel liet „Pionier-V", die op 11 maart j.l. in een baan om'de zon werd gebracht, éen afstand van de aarde van 32.620.000 km bereikt De radio zendt nog steeds hel dere seinen uit. weekeinde mislukt, zegt openbare mening (Van onze correspondent in Bonn) In de Bondsrepubliek zullen dit jaar buiten de bebouwde kom geen proeven meer worden genomen met snelheidsbeperkingen. Dit heeft de Westduitse minister voor Verkeer, Seebohm, meegedeeld. Hü wil eerst precies weten wat het resultaat van de twee proeven, waarbij met pinksteren en het afgelopen lange weekeinde (16/19 juni) op autobahnen de snelheid beperkt was tot honderd kilometer en op gewone wegen tot tachtig kilometer per uur, is. En wel ten aanzien van de verkeersdichtheid en het aantal ongelukken. Een groot deel van de openbare mening, vele dagbladen en automobielclubs, in de Bondsrepubliek achten Seebohms beide proefnemingen mislukt. Op Duitse wegen: 40 doden per dag Zij baseren feiten: hun mening op twee 1) van een op bijzondere wijze terug lopen van het aantal verkeersonge lukken is huns inziens geen sprake. Met Pinksteren vielen er 95 doden bij verkeersongelukken, in Pinkste ren 1959: 110. Het afgelopen week einde kwamen er in de Bondsrepu bliek 91 mensen om het leven, een jaar geleden niet veel meer; 2) op de grote wegen is het vooral het afgelopen weekeinde gekomen tot grote opstoppingen. Dat leidde tot veel kleine ongelukjes met grote schade aan spatborden en derge lijke. De politie slaagde er bijv. niet in het verkeer op de grote Auto bahn Keulen - Frankfort - Stuttgart „vloeiend te houden. Er zou hier sprake zijn geweest van een com plete verkeerschaos: iedereen reed links bij een snelheid, die ver onder de honderd kilometer per uur lag. Velen maakten misbruik van deze noodtoestand en begonnen rechts te passeren, hetgeen weer levensge vaar opleverde voor hen die zich aan de voorschriften wilden houden. Anderen leden onder het feit dat zij hun aandacht moesten verdelen tus sen de opstoppingen, de snelheids meter en de rijbaan. De automobielbonden geloven dat er maar twee oplossingen voor het huidige verkeersprobleem zijn die te zelfdertijd moeten worden toegepast: er moeten meer en betere wegen ko men en er dient meer en betere con trole uitgeoefend te worden op de technische apparatuur van de auto's. Iedere maand komen er in de Bonds republiek circa 120.000 nieuwe auto's bij. Dat wordt per jaar ver over het miljoen. En deze onrustbarende aan was zal men alleen kunnen reguleren door al die auto's snel en verspreid te laten lopen op brede wegen. Snelheids beperkingen, aldus de critici van See bohms maatregelen, vormden een rem, die de chaos alleen maar groter maakt. Daartegenover staat dat er iedere dag in West-Duitsland tengevolge van verkeersongelukken circa veertig men sen om het leven komen, dat is per jaar meer dan 12.000! De voorstanders van Seebohms proeven zeggen dan ook clat de gemiddelde Westduitse automo bilist veel te wild rydt. Zij spreken van een noodtoestand in het verkeer, waartegen elk middel toelaatbaar is, ook dat van de snelheidsbeperkingen. Reden voor de terugkeer naar steenkool is, dat de kosten der atoomcentrales ho ger zün dan verwacht was. Er is thans steenkool in overvloed. De exploitatie van conventionele elektrische centrales is op het ogenblik 25Cr goedkoper dan die welke door kernenergie worden ge dreven. De regering had drie jaar geleden, toen de vraag naar steenkool de pro- duktie verre overtrof, besloten het bouw programma van de atoomcentrales te versnellen. Thans wordt het met een derde verminderd, hetgeen een besparing van 900 miljoen gulden oplevert. Er zal echter een groot surplus aan uranium ontstaan, dat een verlies van enige mil joenen ponden zal betekenen. De natio nale kolenindustrie zal door de omme zwaai een deel van haar onverkoopbare voorraden welke ongeschikt zyn voor huisbrand, kwijt kunnen aan de elektri sche centrales. Berekend is dat over 15 jaar de krachtstations 125 miljoen ton steenkool zullen verbruiken, meer dan de helft van het tegenwoordige verbruik En in 1980 mogelijk 200 miljoen ton. De regering is kennelijk gezwicht voor de argumenten van de Nationale Steen- kolenraad, het bestuurslichaam van de meer dan 600 Britse staatsmijnen. Enge land is op steenkool gebouwd en de ko- lenwinning vormt als vanouds de grond slag van de Britse economie. Vandaar dat de spoorwegen slechts schoorvoe tend overgaan tot dieseltractie en elek trificatie en de meeste stations en baan vakken nog zwart zijn van het roet. Er zal thans jaarlijks gemiddeld één atoomcentrale bijkomen. In 1968 zal er door middel van kernenergie ongeveer 5000 megawatt worden geleverd. Er zijn op het ogenblik 5 atoomcentrales in aanbouw, welke over 4 jaar gereed zul len zijn. De deskundigen zijn op basis van de te verwachten technologische vooruitgang van oordeel dat het over 10 jaar goedkoper zal zijn om de elektrici teit door middel van kernenergie op te wekken dan door steenkool. Het besluit van de regering lijkt volkomen logisch, want indien men gewoon zou zyn door gegaan met de afwerking van het oor spronkelijke programma, dan zou Enge land over tien jaar met 15 reeds ver ouderde atoomcentrales opgescheept zyn, welke dan weer zouden moeten worden vervangen. De regering zal nu niet alleen geld sparen en de kolenin dustrie redden, maar tevens voor de we tenschapsmensen een adempauze schep pen waardoor de in aanbouw zijnde atoomcentrales zodanig zullen kunnen worden verbeterd, dat ze waarschijnlijk tenminste 30 jaar zullen meekomen. BURGEMEESTER VAN GRONINGEN KREEG HARTAANVAL De burgemeester van Groningen, de heer J. Tuin, heeft gistermorgen op weg naar een excursie van de NV Gront. Mij. nabij Zwolle een hartaanval gekregen. Hij is opgenomen in het Sophia-zieken- huis te Zwolle. Zijn toestand is zodanig dat er voor ongerustheid geen reden is. Terreur iu Kameroen In de laatste dagen zün meer dan zevenhonderd vluchtelingen uit de repu bliek Kameroen naar Zuid-Kameroen uitgeweken. De republiek Kameroen heeft in januari j.l., na veertig jaar Frans bestuur, zelfstandigheid verkregen. Sindsdien zijn meer dan vijfduizend mensen het land ontvlucht. Zü gingen naar het thans nog onder Brits bestuur staande Zuid-Kameroen, welks inwoners in 1961 in een volksstemming zullen be slissen of dit gebied bü Nigeria of de republiek Kameroen zal komen. De toenemende stroom van vluchte lingen is het gevolg van krachtiger op treden door politie en militairen van de republiek Kameroen in het gebied van Bamileke, dat door terrorisme wordt geteisterd. De eenheden der Kameroen- se veiligheidstroepen drijven de terroris ten in de richting van de grensdorpen, die weer door hun inwoners worden verlaten, wanneer de geweldplegers daar aankomen. In Douala. de haven van de republiek Kameroen, zijn deze maand zes Europeanen door terro risten vermoord. Terroristen vallen midden op de dag blanken en win kels aan. De geweldpleging beperkt zich niet tot Douala. In Lomie werd kortgeleden een Afrikaanse vrouw levend verbrand. Twee kinderen werden in stukken gehakt De blanken en negers, die te Douala voor Europese bedrijven werken, zijn uit protest tegen deze aanslagen in staking gegaan. Bijna alle winkels in Douala, waar de spanning thans zeer groot is, zijn gesloten. De blanke inwoners van Douala, merendeels Fransen, hebben de premier van Kameroen, Assale Charles, om meer bescherming verzocht, toen hij vorige week Douala bezocht. In het gebied van Jungo, in de repu bliek Kameroen, worden aanplantingen van bananen en koffie door de terroris ten vernield.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 11