Renners nit 17 landen op jubileum Dutch T.T. Alle racende fabrieken present Ijverig Quick Boys gelijk (2-2) tegen technisch superieur DOS Voor en rond de Olympiade SPORTSPLINTERS Opgericht 1 maart 1860 Donderdag 16 juni 1960 Vierde blad no. 30074 Assen verwacht een record Doordat niet minder dan ruim 200 inschrijvingen voor de Grote Prijs van "Nederland der K.N.M.V. Dutch T.T., welke 25 juni op het bekende circuit van Drente wordt verreden, waren binnengekomen, en het maximum toe laatbare aantal 1^0 bedraagt, hebben de organisatoren in Assen en de sport- commissie van de K.N.M.V. het zeer moeilijk gehad. Immers, meer dan 60 rijders moesten worden afgewezen. Het is een pijnlijke geschiedenis ge weest. Maar van wat erover geble ven is, kan nu ook met het volste recht worden getuigd, dat alle motor jockey's, die internationaal naam heb ben, in Assen aan de start komen. Eveneens, dat alle fabrieken, welke aan wegracen doen, met sterke ploe gen zijn vertegenwoordigd, en ten slotte dat op 25 juni niet minder dan 17 nationaliteiten de Grote Prijs zullen betwisten. Dat wordt een record! Het is voor de dertigste keer dat de wedstrijden worden verreden, een jubi leum dat samengaat met het vijfender tigjarig bestaan van de organisatie, wel ke dat kleine wegwedstrijdje in de om geving van Rolde-Borger heeft doen uit groeien tot het wereldbekende evene ment. dat nu officieel Grote Prijs van Nederland der KNMV Dutch TT heet, maar dat in de volksmond eigenlijk niet anders wordt genoemd dan de TT van Assen. Eigenlijk is in de loop der jaren duidelijk naar voren gekomen, dat het Drentse circuit voor de cracks een vast punt is geworden op de weg naar de we reldkampioenschappen en dat ook de fa brieken de Dutch TT beschouwen als een der voornaamste races. Zo komen deze keer in de 125 c.c. niet minder dan 5 officiële inschrijvingen voor. Carlo Ubbiali, wereldkampioen, Bruno Spag- giari en Luigi Taveri representeren de MV Agusta, en men weet dat Ubbiali en Taveri er onderling steeds een tee-teetje van maken. Maar deze keer krijgen zij bovendien concurrentie van niet minder dan 5 MZ's, welk team bestaat uit gere nommeerde rijders als Ernst Degner en John Hempleman, Werner Musial, Hans Fischer en Paddy Driver. De MZ twee- takter hebben het totdusver best ge daan en de MV reeds tweemaal geklopt, zodat deze keer de uitslag wel bijzonder onzeker is. Japanners Daarbij komt dan nog dat Assen dit maal in de komst van een Japans team nog een aparte attractie heeft. De Hon- da-fabrieken hebben namelijk ingeschre ven met 6 machines, welke bereden zul len worden door Giichi Suzuki, Naomi Taniguchi, Feisuke Tanaka, Sadao Shi- mazaki, Moto Kitano en de Australiër Tom Philis. Op Man is uitstekend ge reden en omdat Assen niet alleen een kwestie is van snel draaiende machines, maar vooral ook van de rijders alles vraagt, wordt met grote belangstelling het Japanse debuut afgewacht. Vaststaat wel, dat in dit veld van 29 filnemers veel strijd is te verwachten, eigenlijk is het in de 250 cc niet an- ■s. Ook hier staat een officiële MV, deze klasse nog extra versterkt met de Rhodesiaan Gary Hacking, de MZ weer tegen Honda, terwijl Tarquinio Provini, die zoveel triomfen heeft ge vierd op MV, nu Morini vertegenwoor digt. Dan zijn er nog de Jawa's, de Be- nelli's, Mike Hailwood op Ducati en de bekende Engelse coming-man Derk Minter op Bianchi. Vooral ook het Uit komen van Dickie Dale op Benelli heeft de aandacht getrokken en de voorzit- Groot aantal inschrijvingen Westeinder zeilwedstrijden Voor de 14e maal organiseert het Co mité Westeinder Zeilwedstrijden op 2526 juni en 23 juli de Westeinder Zeilwedstrijden. Het Comité overkoe pelt zeven verenigingen t.w. Nieuwe Meer. Westend, Amsterdam, De Schin kel, De Koenen, Aalsmeer, Schiphol. In de loop van veertien jaar is gebleken, dat de wedstrijdzeilers deze concentratie zijn gaan waarderen. De Westeinder is bovendien het meest ideale gesloten wedstrijdwater in Holland en de appre ciatie van de zeilers komt wel het best tot uiting in het aantal inschrijvers in dit jaar namelijk 310 (tegen 160 veertien jaar geleden!) Over de klassen ver deeld zijn ingeschreven 22 Flying Dutchman, 7 Draken, 23 Valken, 17 Sharpies, 12 Regenbogen, 9 Finnjollen, 12 Olympiajollen, 30 16 M2 klasse, 25 Vrijheidsklasse. 21 Pampusklasse. 21 Sternjollen. 11 12 voetsjollen, 13 jeugd- boten. Daarnaast nog een aantal jach ten iii de B-klassen. Er is ook buiten landse deelname, namelijk in de Flying Dutchmanklasse: 2 Belgische jachten (waaronder André Maes) en een Zwit sers jacht komen aan start. ter van de FIM, Piet Nortier, zei het dan ook zo, toen hij deze inschrijving zag: „Dat is nu een klasse, waarin heel wat strijd zal worden geleverd", hij wees er daarbij, tijdens een in Amsterdam ge houden persconferentie op, dat de Tsje chen samen met de Russen aan de Ja wa's hebben gedokterd en dat de Be nelli met vier cilinders uitkomt. Nederlander op Honda Er staan voor deze klasse ook Neder landers ingeschreven en een van hen, Jan Huberts, zal waarschijnlijk op een officiële Honda uitkomen, waardoor de attractie natuurlijk vergroot wordt. In de 350 cc komen dertig rijders aan de start, van wie John Surtees en Gary Hocking de MV vertegenwoordigen. Het feit doet zich daarbij voor, dat Hocking waarschijnlijk de opvolger van Surtees wordt en daarom extra naar voren zal treden. Beiden kragen zij concurrentie van MZ en Jawa, maar bovendien heeft Norton eindelijk ook weer eens een grootscheepse aanval gelanceerd. Rij ders als Bob Brown, het vorig jaar win naar, Dickie Dale, Bob Anderson, Berek Minter en John Hartle zullen Norton vertegenwoordigen, samen met Jim Red man, John Hempleman en anderen, en daarnaast zullen Mike Hailwood en Ken Kavanagh de Ducati's besturen. Dat wordt dus een veld van welhaast uit sluitend cracks van wereldnaam. Even zo is het gesteld met de 500 cc, waarin weliswaar John Surtees als de aangewe zen winnaar moet worden beschouwd, maar waarin om de tweede en volgende plaatsen toch eigenlijk een herhaling kan komen van de 350 cc. De BMW is in deze klasse vertegenwoordigd door een Japanner, namelijk Fumio Ito, van wie getuigd wordt, dat hij op een solo machine rijdt als op een zijspan, zoals een acrobaat. Niet minder dan 18 equi pes tenslotte bezetten de zijspanraces en men weet, dat Vath reeds tweemaal de uitgesproken favoriet Camathias heeft geklopt, zodat deze laatste natuurlijk in Assen op revanche zint. Maar er is ook nog Pip Harris, de Engelsman die tot grote verontwaardiging van de Engelsen op BMW rijdt en zijn komst maakt on getwijfeld de concurrentie nog groter. Zo komt dus zaterdag 25 juni een pracht veld aan de start. Een veld, dat reeds tij dens de training op woensdag, donder dag en vrijdag ongetwijfeld een voor proefje zal geven van de komende strijd, omdat zaterdags de plaatsing geschiedt na de bij de training gemaakte tijden. En vooraan komt men nog altijd het best terecht. Feijenoord wint de naconipetitie De wedstrijd tussen landskampioen Ajax en PSV voor de nacompetitie is gisteravond geëindigd met een 22 score. Door dit resultaat is Feijenoord winnaar geworden van deze competitie tussen de drie hoogst-geklasseerden van de eredivisie. De stand is: Feijenoord 3 2 1 0 5 16- 5 PSV 4 12 14 8-12 Ajax 3 0 12 1 3-10 HOCKEY Hockeyteam oefent Zaterdagmiddag zal het Nederlands hockey-elftal een oefenwedstrijd spelen in het Wagener Stadion te Amstelveen, tegen een c-elftal. De opstelling van het Nederlands elftal is als volgt: doel: L. Mulder (Amsterdam); achter: Th. Ter- lingen (Be Fair) en J. W. van Goos- willigen (SCHC); midden: H. Wagener (Amsterdam), F. Fiolet (HDM) en Th. van Dijk (Kampong); voor: F. Hoog- hiemstra (SCHC), G. Overdijkink (Delftsche Studenten), J. W. v. Erven Dorens (Laren), E. Zwier (SCHC) en C. Dekker (BMHC). De Engelse heren-atletiekploeg heeft gisteravond in het White-City-Stadion In Londen voor 10.000 toeschouwers een overwinning van 95 tegen 80 punten op Italië behaald. Een van de hoogtepun ten van de avond was de sprintzege van de Brit Peter Radford op de Italiaan Livio Berruti, die dit seizoen eenmaal het Europese record op de 100 meter (10,2 sec.) evenaarde. De tijd van Rad ford op de 100 meter was 10,4 sec. MOTORSPORT Surtees in 350 cc op Man verslagen De race in de 350 cc-klasse van de TT op het eiland Man is gisteren ge wonnen door de Engelsman John Hartle met MV Agusta. Na een opwin dende strijd met wereldkampioen John Surtees, die eveneens op MV reed legde hij de 363,7 km af in 2 uur 20 min 28.8 sec, hetgeen een gemiddelde betekent van 155,62 km/uur. Surtees nam dadelijk na de start de leiding en in grootse stijl verbeterde hij in de eerste twee ronden beide keren het ronderecord. De tweede maal bracht hij het record op 45 min 51,8 sec. een gemiddelde snelheid halend van 158,90 km per uur. Een ronde later brak hij echter zijn versnellingsbak en vanaf dat moment was zijn derde versnelling onbruikbaar. Surtees viel steeds verder terug, maar wist toch de tweede plaats achter Hartle te behouden. Zijn tijd was 2.22.24,2 (153,51 km/uur). Derde werd Mcintyre (GB) met AJS in 2.22.50,4 (153.06 km/uur). Ondanks de nederlaag zijn tweede dit seizoen in de 350 cc-klasse nam Surtees de leiding in de competitie om het wereldkampioenschap. Hij heeft nu 10 punten. Hocking en John Hartle delen met elk 8 punten de tweede plaats en de Tsjech Stasny vierde met 6 punten. HENGELSPORT „Hengelsport" hield zondag j.l. haar eerste viswedstrijd in de Rijn te Koude kerk. De vangst na 2x 2 uur viel niet tegen. 1. F. Verstraaten (met beker grootste aantal); 2. W. de Vries; 3, C. Willemse (met beker grootste blei 48 cm){ 4. D. Brugman; 5. F. IJzerman (met beker grootste voorn 24,7)6. J. Vijlbrief; 7. C. Habraken; 8. C. Korpelshoek; 9. D« Boon; 10. R. v. Oosten. Dit zijn de Nederlandse wielrenners, die onze na tionale kleuren zullen gaan verdedigen in het grootste evenement, dat er op hun gebied bestaat: de Ronde van Frankrijk. Op de bo venste rij ziet men van links naar rechts Wim van Est, Ab Geldermans, Piet Damen Coen Niesten en Martin van den Borgh. Op de onderste rij staan v.l.n.r.: Jaap Ker sten, Jo de Roo, Jo de Haan en de twee reserves Piet van Est en Wout Wagtmans. Stuwend spel van Floor van Duyn (Van een onzer verslaggevers) Het valt niet mee om van Quick Boys te winnen. En als het dan een wedstrijd tegen een club uit het betaalde voetbal be treft gooien de Katwijkse blauwwitten er nog een extra schepje bovenop. Wat dat wil zeggen heeft de Utrechtse ere divisieclub DOS gisteravond op de fraaie grasmat van het sportpark Nieuw-Zuid ondervonden. De wed strijd eindigde in een 2—2 gelijkspel, een zeer verdienstelijk resultaat van de landskampioenen zaterdagvoetbal. Nu kwam DOS niet op volle compe titiesterkte uit, doch een zestal con tractspelers was van de partij. En namen als een Tonny van der Linden, Temming en Koole zeggen wel ge noeg In technisch opzicht schoten de Quick Boys-spelers tekort, doch zij compen seerden dit gemis door grote ijver. Door hun enthousiasme ontstond er toch een levendig en interessant duel, dat vooral in de laatste fase zeer span nend werd. Eerst vier minuten voor het eindsignaal van scheidsrechter W. Schalks maakte linksbuiten Pluym- graaf met een harde kogel gelijk (22). De grote animator van Quick Boys was „zoals altijd", zouden we haast zeggen linkshalf Floor van Duyn. Ook hij wisselde natuurlijk goede met minder goede momenten af, maar door zijn stuwend spel op het middenveld en lange dieptepasses, gaf hij de DOS- verdediging handen vol werk. Uit een van deze passes ontstond dan ook de gelijkmaker. Te kort Vooral in het eerste half uur hield de DOS-voorhoede het spel te kort. De stuk verdedigende Katwijkers met Viool aan het hoofd, konden dan ook lange tijd stand houden. Doch toen Tonny v. d. Linden er even „zin in kreeg" was er voor Viool en zijn man nen geen houden aan. Kansloos moest Den Hollander na 35 minuten de bal uit het net halen: 10. Daarbij bleef het voor de rust, ondanks ijverig door zetten van Arie v. d. Oever. Zijn scho ten vonden steeds doelman Van Zoghei op hun weg. Direct na de hervatting luidde een gevaarlijke kopbal net over van v. d. Plas een Quick Boys-offensief in, dat na een kwartier resulteerde in de verdiende gelijkmaker. Van der Plas was er de maker van. Schitterend doelpunt Doch toen gebeurde het Van zeker 30 meter schoot v. d. Linden nog geen minuut later zo hard en zuiver in, dat Den Hollander de bal niet eens gezien moet hebben. Hier was een mid- voor van het Nederlands elftal aan het werk! Verder spande Tonny zich niet al te hard in. De Quick Boys-ploeg kwam toen toch wel erg in de ver drukking. De beide geroutineerde DOS- kanthalfs Kool en Boogerd bouwden vanuit het middenveld vele aanvallen op, maar door te laag tempo leverde dit geen resultaten meer op. In de Kat wijkse ploeg kwam daarentegen plotse ling nieuw leven. Met frisse geestdrift rukten de spelers naar het DOS-doel op. In de laatste tien minuten schoot midvoor Arie v. d. Oever driemaal tegen de DOS-doelman op, maar vier minuten voor tijd was het raak. Een lange pass van Van Duyn bereikte Van der Plas. Deze kopte de bal schit terend door, precies voor de voeten van de aanstormende linksbuiten Pluymgraaf. Hard en hoog zeilde het leer in de touwen. Groot enthousiasme bij het publiek. Het schreeuwde om meer Maar daar was de tijd nog te kort voor! PAARDESPORT JAPANNERS NAAR CHIO Aan het OHIO in Rotterdam, dat van 3 tot 7 augustus wordt gehouden, zullen dit jaar voor de eerste keer in de ge schiedenis ook Japanse ruiters deel nemen. Koersen te Nootdorp De uitslagen van de gisteren gehouden draverijen luiden: Helden Panningen-prijs1. Wilhelmien B (J. de Leeuw) (1.37.7); 2. Yvonne Hol- landia; 3. Yellowthroat S. Tot.: wi. f31.50 pl. f4.30, f 1.60, gek. f41.40, cov. f3.90. Grashoek-prijs le heat: 1. Xylon S (J. Wagenaar jr.) (1.24.9): 2. Our Frisco: 3. Vaja Con Dios. Tot.: wi. f 1.80, pl. f 1.30, fl.30. f 1.80, gek. f3.80, cov. f4.60. 2e heat: 1. Xylon S (J. Wagenaar jr.) (1.25.3); 2. Our Frisco; 3. Partout. Tot.: wi. f 1.60, pl. fl.10, fl.10. f 1.40. gek. f2 40, cov. f2.20. Grashoek-prijs, definitief: 1. Xylon S (J. Wagenaar Jr.): 2. Our Frisco; 3. Vaja Con Dios Koningslust-prijs1. Wilna van Oranje (A. G. Heskes) (1.28.8); 2. Ybe van Pa- penhoef; 3. Vizier. Tot.: wi. f 5,pl. f 1.70 fl.20, gek. f5.40, cov. f3.60. Egchel-prijs: 1. Uppsala Pluto (J. Voor- haar) (1.32.5); 2. Vorstin Kitty; 3. Trudi Trothan. Tot.: wi. f4.40, pl. f 3.30. f3.20, gek. f21.80, cov. f7.10. Totallsator-omzet f36.413, WATERPOLONIEUVVS In de prachtige zomeravond heeft de Leiderdorpse vereniging DKD een ge noeglijke wedstrijd gespeeld tegen de reserves van de vereniging DONK uit Gouda. De ploegen, waarvan DKD met een invaller voor Max du Prie speelde, waren goed tegen elkaar opgewassen en hielden elkaar goed in toom, behalve op het ene ongelukkige moment dat Dicky van Galen een fout maakte, waarvan de Goudse rechtsvoor profiteerde door in het doel te schieten: 1—0. Wel werd er daarna door beide partijen verwoed ge tracht nog een doelpunt te maken. Wim Heykoop schoot enkele malen tegen de lat, maar verandering kwam er niet meer in de stand. In de Overdekte speelde het derde en vierde zevental van de Leidsche Zwem- club tegen elkaar. Een genoeglijk par tijtje, waarin het vierde (veteranen) ze- -Tental aan het langste eind trok (2-1). ZWEMMEN Oost-Duitsland beweert: „FINA-reglementen niet overtreden" Een official van de Oostduitse Zwem- bond heeft gisteren in Berlijn verklaard, dat de Oostduitse zwemmers, die enige tijd geleden deel hebben genomen aan wedstrijden in Peking en andere Rood- chinese steden, geen leden van zijn organisatie waren. „Er hebben inderdaad Oostduitsers in Communistisch China gezwommen", voegde hij eraan toe. „Maar ik weet niet wie zij zijn". .De Oostduitse Zwembond heeft op dezelfde wijze geantwoord op de vragen, die door de FINA werden gesteld naar aanleiding van deb erichten omtrent Oostduitse deelneming aan wedstrijden in China. Communistisch China is sedert enkele jaren geen lid meer van de FINA en de bij de internationale zwembond aange sloten landen, dus ook Oost-Duitsland, werd op straffe van uitsluiting ieder wedstrijdcontact verboden. Toen bekend werd, dat Oostduitsers in Rood-China hebben gezwommen, heeft het bestuur van de FINA de Oostduitse zwembond om opheldering gevraagd. Voorzitter Jan de Vries en secretaris Bertil Sallford werd opgedragen om uit te maken of Oost-Duitsland de reglementen van de FINA heeft overtreden en dus van het lidmaatschap vervallen moet worden verklaard, of niet Schoolsoftballtoernooi 25 juni op UVS-terrein Op zaterdagmiddag 25 juni as. wordt op het UVS-terrein aan de Wassenaar- seweg een schoolsoftballtoernooi gehou den. waaraan wordt deelgenomen door het Christelijk Lyceum, Rembrandt Ly ceum, Oranje Nassau ULO, UTS, Gym nasium, Pieterskerkstraat Ulo, Plesman- laan Ulo, Christelijke Lyceum Alphen, Rijnlands Lyceum, R.-K. Lyceum Bo- naventura en het Agnes Lyceum. Iedere wedstrijd duurt ongeveer drie kwartier en wordt (zo mogelijk) afgesloten op een gelijk aantal innings voor iedere ploeg. Ondanks de scherp gestelde limieten zyn er in Amerika reeds 387 atleten, die hebben voldaan aan de kwalificaties eisen voor deelneming van een tweedf atleet per land- per nummer aan de Olympische Spelen. Daaronder bevinden zich maar liefst 95(!) sprinters, die op de 200 meter be neden de 21.3 sec. zijn gebleven. Alleen op de 10 kilometer hebben de Verenigde Staten nog geen vertegen woordiger. Geen enkele atleet kon zich plaatsen. De andere achttien Olympi sche nummers zijn sterk bezet. Öp de 400 meter b.v. liepen al 38 atleten 47.3 sec. of minder. Vijftig kwalificeerden zich voor de 110 meter horden (14.4 sec.) en veertien hoogspringers kwamen boven de 2.05. Bij de dames voldeden tot nu toe zeven atletes aan de eisen op vijf van negen nummers. In Rome verwacht men vanzelfspre kend een enorme toeloop van toeristen. De hotels waren enige tijd geleden al nagenoeg geheel uitverkocht voor de tijd van de Spelen. En dus houdt men er rekening mee, dat velen in en om de Eeuwige Stad zullen kamperen. Tal rijke kampeerterreinen zijn ingericht of uitgebreid. Vijftien van die Olympische „campings" zijn al gereed. Het grootste ligt op de „Monte Antenne" en zal zo'n kleine achtduizend kampeerders kun nen bevatten. Verder liggen ze in bos sen, bij de zee, in de bergen, op korte en verre afstand van Rome. Men kan ze overal vinden. Duizenden mensen zullen er terecht kunnen, maar of het voldoende zal zijn Natuurlijk verschijnen er ook post zegels ter gelegenheid van deze zeven tiende Olympiade. Binnenkort zullen ze worden uitgegeven. Voor de filatelisten: de volgende afbeeldingen komen er op voor: het Olympisch stadion (waarde 10 lire, kleur oranje en grijsblauw), het Wielerstadion (25 lire mauve violet en sepia), het „Palazzo dello Sport" (60 lire, groen en sepia), het „Palazzetlo dello Sport" (150 lire, hemelsblauw en sepia), de „Starter" (een Romeinse hoogwaardigheidsbekleder uit de vierde eeuw, die het vertreksein geeft voor een wedloop (waarde 15 lire, kleur ultra marijn), de „Discobolo" - de discuswer per (35 lire, karmijn), de „Ruslende bok ser" (110 lire, bruin-roodachtig) en de „Apoxiomenos" (een atleet die zich na een worstelwedstrijd de armen masseert (200 lire, groen). Sport en kunst gaat tijdens de Olym pische Spelen te Rome hand in hand. Want men zou de tentoonstelling, die in die dagen in het paleis der weten schappen op het tentoonstellingsterrein nabij Rome wordt ingericht, rustig „sport als inspiratie voor de kunste naar" kunnen noemen. Voor de eerste maal in de geschiedenis zullen atleten (en bezoekers) uit alle delen van de wereld kunnen zien, wat de sport ge durende meer dan dertig eeuwen heeft betekend als bron van inspiratie voor de kunstenaar, onverschillig of hij lin nen, hout, brons of steen als materiaal gebruikte. Voor de expositie, die een oppervlakte van 700 vierkante meter be slaat, zijn de 2000 inzendingen zodanig gerangschikt, dat de historische ont wikkeling en de verschillende aspecten van elke tak van sport duidelijk kunnen worden gevolgd. SCHAATSAGENDA Het Europees kampioenschap hardrij den op de schaats wordt op 4 en 5 fe bruari 1961 in Helsinki gehouden, de strijd om de wereldtitel vindt op 18 en 19 februari in Göteborg plaats. Het we reldkampioenschap dames is op 4 en 5 februari in Oslo. Voor de Europese kampioenschappen kunstrijden, die in West-Berlijn worden gehouden, werd de periode van 2 tot 5 februari gereserveerd, de wereldkam pioenschappen worden van 22 tot 26 fe bruari in Praag of Bratislava gehouden. In principe werd besloten de organisa tie van de kampioenschappen van 1962 aan de volgende landen op te dragen: hardrijden: Europees kampioenschap he ren Noorwegen; wereldkampioenschap heren Rusland; wereldkampioenschap dames Finland; kunstrijden: Europese kampioenschappen Engeland, wereld kampioenschappen Italië. DUIVENSPORT PV „De Reisduif' hield een wedvlucht met 109 oude duiven vanaf St.-Quentin. Afstand plm. 272 km. Gelost om 10 urn- met zuidwesten wind. De eerste duif be reikte haar hok om 13.01 uur, de laat ste of 22e prijswinster was er om 13.22.12 uur. De uitslag luidt: 1 H. de Haas. 2 F. W. Bouwman, 3-5 J. den Dunne. 4 W. Kapaan, 6 A v. d. Hulst, 7. J. v. d. Kaav, 8 P. v. d. Drift, 9 W. Siera, 10. L. Plat- teel. Tijdens internationale atletiekwed strijden in Keulen heeft de Duitser Karl Kaufmann gisteravond zijn eigen Euro pees record op de 400 meter met 0.1 sec. verbeterd en gebracht op 45.7 sec. De Kon. Marine Jachtclub zal met drie draken vertegenwoordigd zijn op de zeilwedstrijd van de Kieler Woche, die van 18 tot 26 juni gehouden wordt. Het zijn: De Groene Hoop (stuurman kltz jhr. J. A. Feith), De Bonte Haen (ltz I. A. Visser) en Prins te Paerdt (ltz 2 O. C. G. Coerkamp). De boten worden met een ladingsvaartuig van de Marine naar Kiel gebracht Fortuna '54 heeft gisteravond in een .vedstryd voor het toernooi „landen zon der grenzen" in Saarbrücken een 53 overwinning behaald op FC Saarbrücken. Bij de rust was de stand 3—3.

Leidsch Dagblad | 1960 | | pagina 13